Tibi richt gramschap op Bibi PZC Aanpassing van normen voor AOW zit er voorlopig niet in PZC Kamervragen helpen Binnenhof de zomer door feiten en meningen 2 Adviseur Arafat: wij zullen compensatie eisen van Israël donderdag 7 augustus 1947 Surinamers zien in opsporingsbevel een actie tegen hele land donderdag 7 augustus 1997 De Israëlische premier Benjamin Netanyahu (r) steekt woensdag een herdenkingskaars aan tijdens zijn bezoek aan de Mahane Ye- hudamarkt in Jeruzalem. foto AP door Ad Bloemendaal De Palestijnse Autoriteit zal van Israël excuses en com pensatie eisen als officieel blijkt dat ze niets te maken heeft met de bomaanslag van vorige week in Jeruzalem. Voor dr. Achmed Tibi. persoonlijk adviseur van president Jasser Arafat, staat het trouwens al zo goed als vast dat de Palestijnse Autoriteit niets kan worden verweten. Er zijn 'tekenen' zegt hij, die erop wijzen dat de zelfmoordcom mando's uit het buitenland kwamen. Van waar precies en in opdracht van wie, weet hij niet. Maar hij laat doorschemeren vermoedens te hebben in de richting van sjiietische groepen in Libanon. Achmed Tibi is eigenlijk gynae coloog, maar na de komst van Arafat naar Gaza heeft hij de medische professie verruild voor een plaats in diens hofhou ding. Hij is de belangrijkste ad viseur van de Palestijnse leider als het gaat om de betrekkingen met Israël. Tibi heeft het Israë lisch staatsburgerschap - maar noemt zich 'Palestijn van natio naliteit' - en woont in het Arabi sche dorp Taibeh, in Israël. Om dat hij vloeiend Hebreeuws spreekt en van zijn hart geen moordkuil maakt, is hij een veel geziene gast in praatshows op de Israëlische televisie. Sommi ge Israëliërs kunnen zijn bloed wel drinken. „Niet Tibi, maar Bibi", riepen vorig jaar Likoed- aanhangers bij de verkiezings campagne van Benjamin Ne tanyahu. Door zijn frequente aanwezigheid op het televisie scherm is Achmed Tibi zo onge veer de 'huis-Palestijn' van het Israëlische volk geworden. Schuld Een week na de bomaanslag op Jeruzalems Machane Ye- hudamarkt en de afkondiging door Israël van een reeks maat regelen tegen de Palestijnse be volking, richt Arafats adviseur zijn gramschap op 'het opportu nistische beleid' van de Israëli sche premier. Tibi: „Drie dagen voor de bomaanslag zei Ne tanyahu in een televisie-inter view dat er geen terreuracties meer waren dankzij de politiek van de nieuwe regering. De har de lijn zou ervoor hebben ge zorgd dat de Palestijnen niet onze redactie binnenland De Surinaamse gemeen schap in Nederland rea geert met gemengde gevoe lens op de uitvaardiging van het internationaal opspo ringsbevel tegen Desi Bou- terse. Het recht moet zijn loop hebben, vindt men. Maar algemeen bestaat de indruk dat Nederland vooral hard bezig is om Suriname blijvend onder de duim te houden, nèt als de ontwikke lingen dc goede kant op gaan. Emiel Esajas ziet de interna tionale opsporing als een duidelijke wraakneming van de Nederlandse overheid op een Surinaamse regering 'die nu eens niet naar de pijpen van Nederland danst'. Esajas is politicus in de stadsdeel raad Zuidoost, de Amster damse wijk waai- met 40.000 leden de grootste Surinaam se gemeenschap in Neder land te vinden is. Het nieuws sloeg daar behoorlijk in, meldt Esajas. „Mijn telefoon stond roodgloeiend. De men sen zijn boos. Kijk, niemand keurt, cocaïnehandel goed. Maar Nederland weet wat een persoon als Bouterse be tekent voor Suriname. Zijn invloed is van levensbelang. En zeg nou zelf, tijdens de IRT-affaire bleek dat Neder land zelf een pond boter op het hoofd heeft als het om drugs gaat." Nederland, zo vindt Esajas, moet zijn beta lingsverplichtingen nako men en Suriname eindelijk met rust laten om .het land te kunnen opbouwen. Niet iedereen is het met Esa jas eens. „Of het nou Kok, Clinton of Bouterse is; als ie mand criminele daden heeft gepleegd dan moet het recht zijn loop hebben", vindt Winston Kout. Hij is voorzit ter van het jaarlijks Kwakoe- festival en oprichter van het uitzendbureau Coloured Holland. Land gegijzeld Kout zet wel vraagtekens bij de langdurige onzekerheid die er was over de vraag of Nederland over concrete aanwijzingen beschikte van criminele activiteiten door de ex-legerleider en huidig adviseur van Staat Bouterse. „De gevolgen voor Suriname r steun verleenden aan terreur. Twee dagen later her haalde hij die opvatting in een vraaggesprek met het dagblad Ha'aretz. Maar onmiddellijk na de aanslag draaide hij 180 gra den en schoof hij de schuld op Arafat." „Netanyahu misbruikt de aan slag om zijn politieke program ma uit te voeren", klaagt Tibi in een bijeenkomst met de buiten landse pers in Jeruzalem. „Hij zet alles op alles om de Os lo-akkoorden om zeep te helpen en de terreuraanslag komt hem daarbij goed van pas. Netanya hu heeft gekozen voor het vernederen van Arafat en het verzwakken van de Palestijnse Autoriteit. Hij is niet in het minst geïnteresseerd in het pragmatische, gekozen leider schap van het Palestijnse volle." Achtergehouden Binnen Arafats regering valt de laatste dagen te horen dat Israël meer weet over de achtergrond van de aanslag in Jeruzalem dan het kwijt wil. De veiligheids dienst zou er nu van overtuigd zijn dat de twee daders uit het buitenland kwamen. Maar het nieuws zou voorlopig worden achtergehouden om de rege ring-Netanyahu niet in verle genheid te brengen en om de druk op Arafat te handhaven. Achmed Tibi wil niet zover gaan die samenzweringstheorie te onderschrijven. Maar hij noemt een aantal 'tekenen' die erop zouden wijzen dat de zelf moordcommando's niet uit de Palestijnse gebieden of Israël kwamen. „Hun foto's zijn overal verspreid en niemand heeft hen herkend", zegt hij. „Ook de Amerikanen hebben laten we ten dat ze vermoeden dat de da ders van buiten kwamen. Het explosieve materiaal verschilde van wat is gebruikt bij eerdere aanslagen. De daders hadden buitenlands geld op zak en ook de herkomst van het overhemd van een van hen wijst op een buitenlandse connectie. Dan was er het pamflet bij het Rode- Kruiskantoor in Ramallah, waarin stond dat de Harnas de aanslag had uitgevoerd. Namen werden er niet in genoemd en ook op andere punten week de inhoud af van het bekende beeld. Het is bijvoorbeeld op merkelijk dat er wordt ge zijn ingrijpend. Een heel land wordt gegijzeld als een man die zoveel invloed heeft, op eenieders dagelijks leven, verdachte is. In Nederland is dat anders. Daar zijn meer pijlers die het voortbestaan van het systeem garande ren." Het Groen Links-Tweede Kamerlid van Surinaamse afkomst Ta ra Varma is het daarmee eens. „Als je een punt hebt, maak 'm dan. Als je iemand een jaar lang in het verdachtenbankje plaatst, werkt dat speculaties in de hand en dat is voor niemand goed." Afgezien daarvan vindt Varma dat Justitie ge woon haar werk moet doen, of de verdachte nu Bouterse heet of Jansen. „Dat is de normale gang van zaken en daar moet geen uitzondering op komen." Volgens R. Lachmising. di recteur van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) in Nederland, is de Surinaamse gemeenchap een beetje moe van de niet afla tende beschuldigingen aan het adres van Bouterse. „We doen ons best om het land op te bouwen, zijn positief be zig. Blijkbaar zijn er figuren die dat niet goed vinden. Die zien liever dat we armlastig blijven. "Lachmising deelt niet de opvatting van Kout dat de verdenkingen een ver lammende uitwerking heb ben op het dagelijks leven in Suriname. „Integendeel. Ik denk dat de bevolking zo langzamerhand denkt: 'Ne derland kan de pot op'." Lachmising is wel beducht voor de reactie van het be drijfsleven. „President Wij- denbosch heeft tijdens zijn bezoek hier goede gesprek ken gehad met het Neder lands bedrijfsleven. Die on dernemingen hebben we hard nodig. Suriname is qua bodemschatten één van de zeventien rijkste landen ter wereld, maar we hebben in vesteerders nodig om de schatten uit die bodem te ha len. Zeker nu de Nederlandse regering niet echt haast maakt. Maar mochten de Ne derlanders huiverig geraakt zijn, dan zijn er nog genoeg andere bedrijven op de we reld waarmee we zaken kun nen doen." ANP vraagd om bemiddeling door Duitsland en dat wordt aange drongen op de vrijlating van ge vangenen uit Arabische landen, inclusief de Libanese sjiietische sjeik Obeid." Duitsland heeft in het verleden bemiddeld tussen Israël en Iran. Tibi herinnert aan de Libanees die vorig jaar zwaargewond raakte toen hij in een hotelka mer in Oost-Jeruzalem een bom in elkaar zette. Het ging om een aanhanger van een sjiietische door Marjolein Dekker Blijft de AOW ook in de toe komst betaalbaar? Het is een vraag waarover adviesorga nen, politiek en sociale partners zich regelmatig buigen. In die discussie zou ook eens onder zocht moeten worden of de wij ze waarop de AOW-uitkering voor alleenstaanden wordt be rekend, nog voldoet. Voor de stichting Centrum Individu Samenleving (CISA), die zich bezighoudt met de belangenbe hartiging voor alleenstaanden, staat het antwoord vast: de AOW-norm voor alleenstaan den moet dringend omhoog. Maar de kans daarop is gering. Noch de regeringspartijen noch de oppositie staan te springen verandering in de huidige situa tie te brengen. Wel heeft de Tweede Kamer onlangs een mo tie over het inkomensbeleid voor ouderen aangenomen van de kamerleden Van Zijl (PvdA), Bakker (D66) en Van Hoof (WD). Daarin wordt minister Melkert (Sociale Zaken) ge vraagd in kaart te brengen of er verschillen bestaan tussen de bestedingsmogelijkheden van alleenstaande en gehuwde ou deren met alleen AOW. „Als die verschillen er zijn, moet daar eventueel wat aan worden ge daan", licht Van Hoof de motie toe. Alleenstaande 65-plussers ont vangen nu een uitkering van ze ventig procent van de gehuw- den-AOW (zo'n 27.000 gulden). Deze 70/100-norm, die ook bij andere sociale voorzieningen geldt zoals de bijstand, dateert uit de jaren zestig, vertelt voor zitter mevrouw L. de Zwaan van het CISA toen de hoogte van het sociale minimum werd vastge legd. Voor eenzelfde welvaart zouden alleenstaanden zeventig procent van het sociale mini mum van gehuwden moeten ontvangen, zo werd destijds ge concludeerd. „Maar dat was natte vingerwerk. Er was on derzoek dat ook toen al aangaf dat een alleenstaande zeker 75 procent van de gehuwdenuitke ring nodig had", aldus de CISA- voorzitter. De norm is sindsdien niet meer bijgesteld. Maar huisvesting, groep, die via Zwitserland naar Israël was gevlogen. Tibi is ervan overtuigd dat. Ne tanyahu uiteindelijk zijn ver ontschuldigingen zal moeten aanbieden voor zijn bewering dat Arafat persoonlijk verant woordelijk is voor de aanslag. De Palestijnen zullen eisen, zegt hij, dat Israël hen compenseert voor de economische gevolgen van de afsluiting. Israëls collec tieve strafmaatregelen doen de Palestijnse president geen goed. gas, water en licht, de krant en het telefoonabonnement wer den wel van jaar op jaar duur der. Lastenstijgingen die vol gens de alleenstaanden bij hen net zo hard doortikken als bij (echt)paren. Een alleenstaande leest geen halve krant en huurt geen half huis. „De vaste lasten liggen net zo hoog, of je nu al leen bent of met zijn tweeën." Nieuwe norm De Zwaan illustreert dit met een heel simpel rekenvoorbeeld. „Stel dat de AOW-uitkering voor gehuwden duizend gulden bedraagt. Dan ontvangt een al leenstaande zevenhonderd gul den. Als voor beide de vaste las ten met honderd gulden stijgen, betekent dat voor gehuwden tien procent van hun inkomen, maar voor een alleenstaande ruim veertien procent. Zo gaat de inkomenspositie van alleen staanden steeds verder achter lopen bij die van gehuwde 65- plussers." Vandaar dat het CISA vraagt de alleenstaanden-norm op reële wijze opnieuw -en uiteraard ho ger- vast te stellen. Vervolgens Volgens Tibi probeert Netanya hu op alle mogelijke manieren de Palestijnse Autoriteit te ver zwakken. Maar hij wijst erop dat Arafat iemand is die 'alle crises heeft overleefd, zelfs ern stiger dan de huidige'. Israël meent dat Arafat in de af gelopen week onvoldoende werk heeft gemaakt van de be strijding van radicale organisa ties. Zo zijn er niet meer dan enkele tientallen arrestaties verricht. moet de norm periodiek worden bijgesteld, in overeenstemming met de stijging van de vaste las ten. De Zwaan weet dat er een fiks prijskaartje aan zo'n in greep hangt. Ze wil dit financie ren uit onder meer de aangekon digde lastenverlichtingen en uit premieheffing in de tweede schijf van de inkomstenbelas ting. Langzamerhand beginnen ook politici oog te krijgen voor het probleem. „De armoede spitst zich toe op de oudere alleen staanden", zegt het PvdA-Ka- merlid Van Zijl. „Ons bereiken steeds meer signalen dat de 70/100-norm niet meer voldoet. Als dat hard te maken ismoeten we daar serieus naar kijken. Maar dat zal niet op korte ter mijn gebeuren, want eerst moet het probleem in kaart worden gebracht." Als de inkomenspositie van al leenstaande ouderen moet wor den verbeterd, is aanpassing van de 70/100-norm niet het eerste waar politici aan denken. De CDA'er Terpstra toont zich zelfs uiterst huiverig om de hoogte ervan aan de orde te stel len. De kans is volgens de parle mentariër zelfs groot dat er dan een lagere in plaats van een ho gere norm uit de bus komt rol len. „De huidige trend van verder gaande individualisering gaat ten koste van alleenstaanden. Tibi maakt duidelijk dat de Is raëlische regering niet veel meer hoeft te verwachten. „Is het noodzakelijk mensen massaal te arresteren, zonder goede re den, alleen omdat Netanyahu daarom vraagt? De Palestijnse Autoriteit is graag bereid te hel pen bij het onderzoek naar de bomaanslag, maar Israël heeft ons wat dat betreft geen speci fieke gegevens verstrekt." GPD Dat heb je gezien bij de Nabe staandenwet. Weduwnaars eis ten, terecht, dezelfde rechten als weduwen. Maar dat werd te duur. Dus ging het niveau van de voorziening voor iedereen om laag. Daar komt bij dat onze norm gunstig afsteekt bij die in de buurlanden, die vaak met zestig procent rekenen. Als je de discussie aanzwengelt, is het ri sico vrij groot dat men daar naar gaat kijken." Geen aanleiding „We hebben geen aanleiding", stelt ook het D66-kamerlid Gis- kes „de norm ter discussie te stellen. Maar wij sluiten niet de ogen voor de problemen van al leenstaanden, die vaak het slechtste af zijn. Als er wat te verdelen valt, wordt eigenlijk in de hele kamer al snel gekeken naar de AOW'ers en in het bij zonder de alleenstaanden met alleen AOW." Voor Van Zijl komen de fiscale weg of de bijzondere bijstand veel eerder in aanmerking om zonodig de inkomenspositie van alleenstaande 65-plussers aan te passen. „De 70/100-norm is zo verankerd in ons sociale stel sel, die zet je niet zomaar over boord. Wat telt is de uitkomst. En die moet zijn dat wat oude ren in hun portemonnee krijgen, genoeg is om hun noodzakelijke kosten van levensonderhoud te kunnen betalen." GPD door Maurice Wilbrink Is het juist dat het vijftien tot twintig minuten duurt voor dat de eerste GGD-ambulances op de vliegbasis Deelen kunnen zijn? Zo ja, is dat niet veel te laat om een ramp te voorkomen dan wel in omvang te beperken? Het Tweede-Kamerlid Dick Stel lingwerf van de RPF werkt hard door in de zomerse parlemen taire recesperiode. De Kamervraag, het meest ge devalueerde politieke instru mentje op het Binnenhof, wordt via een persbericht de wereld in geslingerd. 'Is het juist dat bij landingen van transportheli's op de Ginkelse en Eder heide he lemaal geen brandweer aanwe zig is?' Geïnteresseerd Ook hartje zomer houdt de poli tiek zichzelf in gang. Wie denkt dat Kamervragen worden be waard voor de echte grote onderwerpen, waarop het ant woord van de betreffende mi nistermet spanning wordt tege moet gezien, vergist zich. Er worden soms zaken aangesne den waarvan je je afvraagt of de steller überhaupt in het ant woord is geïnteresseerd. Nog een keer Stellingwerf, nu samen met GPV-collega Schut te: 'Heeft u kennis genomen van het feit dat de raad van de ge meente Haarlemmermeer don derdag 3 juli 1997 heeft besloten het tracé van de Zuidtangent via de Van Heuven Goedhart laan (alternatief B) voor te dra gen als nader uit te werken tracé ten behoeve van de subsidie aanvraag fase 2, kerntraject Zuidtangent?' ternationaal iets mee doet Vaak krijgen de antwoorder waarover ambtenaren op de® nisteries weken doen, al net i weinig aandacht als de vragei Maar het Kamerlid heeft zie weer even aan de anonimitë ontworsteld. Zo heeft Maarte van Traa (PvdA) zich na zr glansrol in de parlementaire e: quêtecommissie over de IR weer op hel kleinere grut g stort. 'Waarom kwam minisfe Van Mierlo van Buitenland; Zaken onlangs niet opdagen fc een Duits-Nederlandse conf- rentie?', staat er wantrouwen op het Kamervragenformulit Het logische antwoord: de nf nister had die dag andere ve plichtingen. Ook de SP is dol op het af ges!; ten middel van de Kamera^ Parlementariër Jan Marijniss trekt ten strijde: 'Moet, nu h RIVM vaststelt dat de gezoc heidsverschillen naar sociat economische status niet afc men maar op sommige punt- zelfs toenemen, de conclus worden getrokken dat uw bek met betrekking tot het tem, dringen van de sociaal-econ mische gezondheidsverschilf heeft gefaald?', wil hij vanc nister Borst weten. Hoogtepunt Het voorlopig hoogtepunt ine zomerreces, ere wie ere to komt. werd bereikt via de sa aal-democratische vragenste Iers Van Oven en Valk, die int onbewaakt ogenblik toesloeg met een serie prangende vrag- alweer gericht aan de arme\; Mierlo. 'Was het de Nederlanc regering in 1983 bekend c door toedoen of op initiatief r. oktol- 1983 zij Corrii raan, f aan tó regen ?n. X vrage z vrete al wd nenc: ;omd: et d« mini gebit 7an 13 bij :i in Caii wist it ze mi zijnzt I zie ook pagina 5 Behulpzaam Hoe komt de wakkere politicus aan zulke vragen? Vaak zijn de dagbladen behulpzaam. Een Kamerlid leest over een kwestie en besluit dit in het parlement aanhangig te maken. 'Kent de minister het artikel 'Nobele Al fred en het ozongat?' vraagt WD'er Klein Molekamp na le zing van NRC Handelsblad aan minister De Boer. Enis de minis ter het eens met de opgevoerde deskundige die het gat wil dich ten met nieuwe technieken? En zo ja, gaat de minister daar in de CIA in een nacht ir 1993 (moet natuurlijk red.) in de haven van (Nicaragua) een hijsk gendom van een Neder! drijf, werd kapotge: Waar het PvdA-duo voegt: 'heeft de Nederl; gering indertijd actie 1 ondernomen of gaat de dit nog doen?' Het antwoord, als zo 1 wel op een ontnuchter 'ja' of 'nee' neerkom meer belangwekkende Het reces duurt nog dri GPD Tomaat voor Evita Drie, naar later bleek, commu nisten hebben gisteren een tomaat naar Evita Peron ge gooid. Zij misten echter en de rode vrucht belandde op het gezicht van een Zwitsers bondsraadlid, waar het uit eenspatte. De heef Petitpierre zat met de Argentijnse presi dentsvrouw en enkele andere passagiers in een open auto. Allen werden besmeurd. Drukke stranden Het heerlijke weer dat nu al sinds mei onafgebroken onze provincie treft, is gunstig voor de Zeeuwse stranden. Voor een dergelijke drukte als nu, moet men zeker tot vóór 1930 terug gaan. De propaganda in Ne derland en het buil heeft blijkbaar effect g Deel heide in br Een gedeelte van de L heide bij Amersfoort z den afgebrand. De mij ruimingsdienst doet di' de heide is bezaaid m Duitsers achtergelater tie. Het te verbranden heeft eén oppervlakte1 ha. SS-ers gevlucht Twee SS-ers wisten ma morgen tijdens een b( transport te vluchten boerderij van Basting zand. De Rijkspolitie op te sporen en bracht Sluis, waar de mannen gesloten. BESTEEDBAAR INKOMEN AOW-HUISHOUDENS 1995* Besteedbaar Alleen (ECHT)PAAR Overig1) Totaal1) inkomen per maand (gids) staande AOW'ers1) Beiden AOW'er1) Een AOW'er1) Minder dan 1500 109 2 1 1 113 1500-2000 280 10 4 2 297 2000-2500 104 101 28 3 236 2500-3000 58 96 26 8 188 3000-5000 99 120 58 56 333 5000 en meer 20 57 29 69 176 TOTAAL 670 386 145 141 1.342 Voorlopige gegevens 1) x 1000 Ter vergelijking: het besteedbaar inkomen op basis van alleen AOW s bedroeg op maandbasis voor een alleenstaande 1320 gulden en V voor een echtpaar 1880 gulden. Uitgever: W F dePagter Hoofdredactie: A. L Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000: Redactiefax. (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel. (0118)681000. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. (0115) 694457. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel (0115)568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111)415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur. Openingstijd Middelburg van 08.00 tot 16 30 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17 00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren fc gedurende de openingstijden. zaterdags tot 14.00 uur: r op de kantoren door de klacht ir:' spreken op de band of de verwijzing op te volgen. a r Overlijdensadvertenties: f tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20,00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax (0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 92,85, franco per post 122,00; per maand 34,00 per jaar 356,50, franco per post 471,50 bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75. zaterdag 2,50 p.st. (alle bedragen inclusief 6 pet btw) Postrek.nr - 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 180 cent per mm: minimumpi per advertentie 27,-; ingezonden mëdedelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit bB ƒ7,- meer. Volledige tarieven-met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse CourantB] Vlissingen Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV De voorzieningen voor onze oudedag staan volop ter dis cussie. Het gaat om betaalbaarheid, flexibilisering, so berder pensioenstelsels en maatwerk. In vier afleveringen wordt ingegaan op een aantal consequenties. Laatste afleve ring van een korte serie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 2