Axel voert parkeerschijf weer in PZC Zieke populieren Jeugdvakantieweken in Zws-Vlaanderen in Cadzand verliezen takken Vlissingen wijst bezwaren tegen woontoren af Verkeersmaatregelen opnieuw bekeken Geen extra schade aan wegen naar varkenshouderijen Zelfs de molen is verlicht op de zesde boerderijenroute zeeland donderdag 7 augustus 1997 z 1 Boete voor verwaarlozen schaap School vecht vergoeding aan Automobilist rijdt tegen woning Drankrijders krijgen bekeuring Jongen vernielt fietsen Extra service voor mensen die in Axel hun inkopen doen Hobbymarkt MaÉkeringsstenen moeten het verkeer in Aardenburg in betere banen leiden. foto Charles Strijd "VLU door René Hoonhorst AARDENBURG - Knalgele borden maken de verkeersdeelnemers in Aarden- burg attent op wegversmallingen en nieu we voorrangssituaties op en om de traver se door het stadje. Voor velen zijn de signalen echter nog niet duidelijk genoeg, want j menige (Belgische) automobilist rijdt, komend vanaf Eede, vrolijk zonder naar het voorrang hebbend verkeer uit de Bogaardstraat te kijken door richting Markt. - yVD'er J. Dees vroeg tijdens de rondvraag van de commissie financiën en algemene zaken of de verkeersmaatregelen nog eens opnieuw tegen het licht konden worden gehouden. Burgemeester. C. van Liere verklaarde woensdag nogmaals dat hij verantwoor delijk wethouder J. du Fossé en de aanne mer na de vakantie wil voorstellen om al les nog eens te bekijken..Tenslotte zijn de werkzaamheden aan de traverse nog niet afgerond. We kunnen dus best nog eens kijken of er zaken veranderd kunnen wor- den voor het verbeteren van de verkeers veiligheid. In elk geval blijft voorop staan dat de snelheid door de kikker-stad afge remd moet worden." Van Liere is tot nu toe overigens slechts een klacht ter ore gekomen over de ver keersdrempels en markeringsstenen (kleine 'trottoirbandjes' ter afscheiding van de rijbanen voor fietsers en snelver keer).^ „Er zouden inderdaad ook enkele automobilisten tegen de markeringsste nen en paaltjes zijn aangereden. Maar ik mag aannemen dat die door eigen schuld in problemen kwamen, want bij de ge meente zijn geen schadeclaims binnenge komen." MIDDELBURG - Een agrariër uit Ritthem kreeg woensdag door kantonrechter mi'. LI. Bruin in Middelburg een boete van 1800 gulden opgelegd. De 41-jarige man had zijn schapen aan de Rammekensweg in Ritthem zodanig verwaarloosd dat een van de beesten was bezweken. Het dier lag half verteerd in de sloot. Op eerste paasdag 1996 trof de politie de dieren in slechte con ditie aan. Volgens de dierenarts die erbij was gehaald waren de schapen ondervoed. Het grasveld was kaalgegeten en voor water waren de dieren aangewezen brak welwater uit een buis bij een bunker. De enige voorziening die de eigenaar had getroffen was een roestige badkuip waarin een laagje water stond waar de schapen niet bij konden. De man bleef tot het laatst toe ontkennen dat hij zijn dieren had verwaarloosd. MIDDELBURG - De Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg krijgt van het ministerie van Onderwijs slechts 182.000 gulden vergoed van de ruim zes ton die zijn besteed aan het herstel van door betonrot aangetaste vloeren, Een be roepsprocedure bij de Raad van State in Den Haag heeft daar geen verandering in kunnen brengen. Deze werd namens de scholengemeenschap gevoerd door het college van burge meester en wethouders van Middelburg. De school is sinds de ontdekking van de betonrot in '87 bereid geweest ruim een ton bij te dragen. Het resterende bedrag, on geveer een half miljoen, zou door het ministerie van Onder wijs zijn toegezegd. Volgens de Raad van State beroept het ministerie zich echter terecht op de trage gang van zaken bij het onderzoek naar de betonrot. Intussen is een nieuwe, voor de school minder voordelige regeling, van kracht geworden. MIDDELBURG - Een 44-jarige Middelburger is dinsdag avond rond kwart voor tien met zijn aangepaste auto tegen zijn woning gereden. Door de aanrijding raakte een muur uit het lood, werd een dubbele glaswand vernield en liep de wa gen aanzienlijke schade op. De man zelf kwam met de schrik vrij. De Middelburger had die dag de beschikking gekregen over zijn auto, waarvan de bedieningspedalen waren omge wisseld. Toen hij wilde parkeren, trapte hij per ongeluk op het gaspedaal in plaats van op het rempedaal. Het schadebedrag is onbekend. SLUIS - Drie automobilisten kregen dinsdagavond en -nacht in Zeeuws-Vlaanderen een dagvaarding omdat ze met te veel alcohol op achter het stuur waren gekropen. Een 42-jarige man uit Sluis werd dinsdagavond omstreeks negen uur bij een controle op de Groote Markt in Sluis betrapt op rijden onder invloed. Hij blies 807 microgram, Dat is bijna vier keer de toe gestane hoeveelheid. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod. Een veertigjarige bestuurder uit blengst- dijk werd die nacht rond één uur aangehouden op de Hengst- dijksestraat in Hengstdijk. Hij had bijna twee keer de toege stane hoeveelheid gedronken. Een 29-jarige inwoner van Terneuzen verried zichzelf rond half twee door met gierende banden weg te rijden van de Westkolkstraat in Terneuzen. De man weigerde een blaastest. Daarop werd zijn rijbewijs ingevorderd. MIDDELBURG - Een 18-jarige jongen uit Oost-Souburg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een proces-ver baal gekregen, omdat hij fietsen vernielde in de fietsenstal ling van het NS-station in Middelburg. Surveillerende agen ten zagen hem tegen enkele rijwielen trappen. door René Hoonhorst AXEL - Ook Axel ontkomt er j niet meer aan langparkeerders uit het, dii'ecte, stadscentrum te weren. Mensen die langer dan twee uur hun auto stallen, mo gen vanaf 1 september (op door deweekse dagen) hun voertuig niet meer parkeren op de Markt, het Szydlowskiplein of het j pleintje voor de ingang van het j gemeentehuis aan de Nassau- straat. Burgemeester en wet- i houders van Axel willen geen parkeergeld heffen, maar herin troduceren de aloude parkeer schijf in het marktstadje. Ondernemersvereniging Axclu- I sief pleit al enkele jaren voor maatregelen langparkeren op I de centrale pleintjes in de stad tegen te gaan. Met grote par- I keerplaatsen als Hofplein, Ken- nedyplein en Bosplein op nog I geen vijf minuten loopafstand hoeven langparkeerders hele maal niet per se in de binnen stad te staan, vinden de midden standers. Omdat bezoekers van winkels op het .Szydlowskip lein, Noordstraat en Weststraat wel graag voor de deur parke ren, zien de ondernemers graag dat zoveel mogelijk (potentiële) klanten dat kunnen doen. In tegenstelling tot de grotere buurgemeenten als Hulst en Terneuzen wil het Axelse colle ge geen parkeermeters of -auto maten rondom het stadhuis la ten plaatsen. Op de vraag of dat bedoeld is als middel in de con currentiestrijd om de klant, antwoordt burgemeester W. de Graaf: „Zo zou ik het niet willen OUD-VOSSEMEER Alle moge lijke hobby's passeren vrijdag 19 en zaterdag 20 september de revue op de hobbymarkt in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Vrijdag duurt de markt van 19 tot 22 uur, zaterdag kunnen mensen terecht van 10 tot 17 uur. Deelnemers kunnen zowel hun hobby tonen als producten die ze zelf gemaakt hebben ten toonstellen. Daarnaast bestaat de mogelijk heid om wat van het zelf gefa briceerde aan de man te bren gen. stellen. Laten we zeggen dat we extra service willen bieden aan mensen die besluiten hun inko pen in Axel te doen." Het idee om het stadshart weer tot 'blau we zone' te maken, deed het col lege elders in Nederland op. ,,In een plaats als Nunspeet zag ik onlangs weer parkeerschij- ven achter de ruiten liggen. Het is natuurlijk heel wat publieks vriendelijker ommensen slechts eenbepaalde tijd te laten parke ren dan het heffen van parkeer- gelden", betoogt De Graaf. De parkeersehijven dienen vanaf 1 september van maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 18 uur achter de voorruiten van gepar keerde auto's te liggen. De schijf is verplicht voor parkeren in het gebied tussen Kerkdreef, West straat, Nassaustraat en Tuin- straat-Molenstx-aat. De Axelse schijven zijn voor twee gulden te koop ('maar mis schien geven sommige winke liers ze ook wel cadeau bij een bepaald bedrag aan boodschap pen', aldus De Graaf) bij de Bruna-winkel op het Szydlow skiplein en de muziekwinkel Koster-Dey in de Weststraat. De gemeente Axel vertrouwt niet helemaal op de eerlijkheid en goede wil van alle parkeerders. Een politiesurveillant, die te vens kijkt of baasjes hun hon den op daartoe geëigende terreinen uitlaten, zal daarom regelmatig controleren of de au tomobilisten in de binnenstad NIEUWVLIET Braderie - Op de parking voor cle receptie van Recreatiecen trum Pannenschuur in Nieuw- vliet wordt donderdag 14 au gustus een braderie en rommel markt gehouden. Van 12 tot 21 uur kan hier gesnuffeld worden. OSSENISSE Schieting en bolling - Schut- terssociëteit De Scheldezonen houdt zondag 10 augustus een schieting op de liggende wip in het verenigingsgebouw Hof ter Nesse in Ossenisse. De schieting begint om 14.00 uur. Gaaibol- club De Dwarsliggers houdt diezelfde dag in het vereni gingsgebouw een gaaibolling. De wedstrijd begint om 19.30 uur. een parkeerschijf hebben. „De controleur zal er daax-naast alert op zijn dat mensen niet om de twee uur de tijd op de schijf ge woon twee uur verder zetten of even een rondje rijden. In zulke gevallen geeft de Algemene Plaatselijke Verordening de suxveillant de mogelijkheid be keuringen uit te schrijven", ver duidelijkt burgemeester De Graaf. De schoolvakantie is geen tijcl omje te vervelen. Ten- minste, als je je .aanmeldt voor de vele jeugdvakan- tieactiviteiten in de Kinderen amuseren zich tijdeixs de jexigdvakantieweekixx Koewacht in 1996. foto Charles Strijd door René Hoonhorst OOSTBURG - Ingezetenen van het waterschap Het Vrije van Sluis hoeven niet bang te zijn dat de heffingen omhoog gaan, omdat de wegen in het buiten gebied afgelopen jaar kapot gereden zouden zijn. Extra bouwverkeer en nieuwe ver keersdrukte naar nxet name de nieuwe varkenshouderijen in Oostburg hebben nog niet tot aanzienlijke extra schade aan poldex-wegexx geleid, verklaarde een woordvoerder van het wa terschap woensdag. Tijdens de vergadering van de commissie financiën en algeme ne zaken van Sluis-Aardenburg toonde J. Boogaard (PvdA) zich dinsdagavond bezorgd over de toestand van de wegen. De soci aal-democraat had begrepen dat veel wegen in de buurt van de nieuwe varkensstallen tus sen Oostburg en Draaibrug af gelopen winter waren vernield. De schade zou door het water schap echter niet op de varkens houders verhaald kunnen wox-- den. Medewerker J. Fremouw van de afdeling wegen van Het Vrije verheelt niet dat de wegen in de polder veel te lijden heb ben van zwaar landbouwver- keer. Tijdens de bouw van de varkenshouderijen zijn afgelo pen winter enkele aannemers bekeurd, omdat ze bouwmateri alen veivoei'den toen polderwe- gen officieel waren afgesloten door het waterschap in verband metopdooi. Vernield „Maar destijds is niet geconsta teerd dat de wegen door die overtredingen zij n vernield. Wel zijn er wat bermen kapotgex-e- den, maar dat zie je vaker in landbouwgebieden. Die schade wordt door ons gewoon bij on derhoudswerkzaamheden weg gepoetst", weet Fremouw. Extra druk Het waterschap heeft dus geen aanleiding gezien om bij aanne mers, varkenshouders of andere landbouwers schade te claimen. Fremouw vex-wacht; dat ook in de toekomst niet. Fremouw: „Natuux-lijk zox'gen af- en aan rijdende vx-achtwagens met vee voer en beesten voor extra druk op de wegen. De onderhouds kosten kunnen daardoor stij gen, maar het gaat hier wel om openbare wegen en we zijn als waterschap gewoon verplicht om die ook voor landbouwers begaanbaar te houden." door René Hoonhorst CADZAND - Medewerkers van de Oostburgse afdeling gemeen tewerken bekijken dit najaar nog eens of een laatste groepje populieren aan de Erasmusweg en Nieuwleusenerstraat in Cad zand gekapt ïxxoet worden. Vorig jaar sneuvelde al driekwart van het bomexxbestand in die hoek, maar de gemeente liet ook een rijtje populieren staaix om niet in één keer een kaal landschap achter te laten. Enkele voorbijgangers die langs de begraafplaats van Cadzand liepen, schrokken zich woens dagmorgen echter een hoedje. Bij het passeren van een rijtje 1 bomen aan de Nieuwleusener straat viel er een grote tak par does naar beneden. „Voor het zelfde geld hadden die mensen die top recht op hun hoofd ge kregen. We hebben al zo vaak aan de gemeente laten weten dat die bomen gekapt moeten worden, maar er moeten zeker eerst ongelukken gebeuren", klaagde een kwade buurtbewo ner. Een woordvoerder van de afde ling gemeentewerken liet weten dat ook de gemeente niet op on gelukken zit te wachten. „Tij dens de kapwex-kzaamheden van vorig jaar hebben we wat bomen laten staan om geen ver wijten over kaalslag te krijgen. Mochten de bomen, mede door de zomerstorm van enige weken tenxg, echter zo zijn inge scheurd en verdroogd dat het niet veilig meer is dan worden ze ook gekapt. We zullen cle bomen in elk geval in de gaten houden, tenslotte zitten we er mét een werkplaats vlakbij au gustus kunnen kinderen volop huttenbouwen spelletjes doen, verkle den, knutselen en play backen. TERNEUZEN - De buurtver enigingen in de gexxxeeixte Ter- ïxeuzexx organiserexx voor het derde jaar sanxexx eexx jeugdva- kantiedag vrijdag 22 augustus. De dag, die het startseixx voor de vakaxxtieweek betekexxt, heeft het thema-sport. Een bus brengt de deelnemers van alle buurthuizen in de ge meente, naar de locatie in Sluiskil. Het programma begint om 10 uur met een vossenjacht, stoeptekenen, spellcussen en knutselen. De x-est van de dag wordt besteed met spox't- en bal- spelletjes, een danswedstrijd en een optreden van een clown. De kinderdisco voor kinderen on der de twaalf jaar begint om 17.30 uur, voor oudere jeugd start om 18 uur een speux-tocht en daarna een jeugddisco. Buurtvex-eniging Hof Zelden- ru'st/Sint Axmapolder begint maandag 25 augustus met hut- tenbouwen. Op het programma staat een kinderpicknick, skee- lerwedstxijd, spelcicuit, stoep tekenen en beschuitversiei'en en een speur- en speltocht. De va kantieweek wordt vrijdags af gesloten met een rommelmarkt en een bingo. Ook in Hoek worden die maan dag de hutten opgetuigd. Dins dag kunnen de kindex'en zelf rokjes, kralen, leren xiemen en hoedjes maken. Meegebrachte witte t-shirts keren waarschijn lijk bont gekleux'd terug, want ze wox-den bestempeld en ge verfd. De rest van de week is ex- onder meer gelegenheid om een mozaïek van bladeren, vriend schapsbandjes en muziekin strumenten te maken. Een 'namaakj ungle' met heuse klimwand en touwbaan over modderbad voxmt vx-ijdagmid dag het sluitstuk van de JVK. Scouting EOS/Sint Hubertus houdt 18 en 19 augustus een tweedaags zeeroverkamp van groep 3 tot en met 8 van de basis scholen in Terneuzen. Een greep uit het aanbod: een kampvuur*, tochtjes, sport- en waterspelle tjes, stokbrood bakken en schminken. SAS VAN GENT Sociaal Kultureel Werk ixx Sas van Gent houdt 15 augustus vanaf 13.30 urn- een knutsel- middag in De Schotse Hoek in Philippine. In de Roselaer in Sas van Gexxt is 19 augustus een ge zellige middag. Later die week volgen een poppentheater, een dropping, een disco en - als klap op de vuurpijl - een bustocht naar recreatiepax-k Puyenbroek op 27 augustus. HULST De kinderen in de gemeente Hulst zijn van zondag 17 tot en met zaterdag 23 augustus iix de ban van 'piraten, schatten en andere schipbreukelingen'. De opening gebeurt in 't Jagertje in Hulst. Daar is de musical met de gelijknamige titel te zien. De musical - ook voor ouders en opa's en oma's - begint om 19.00 uur. Vrijdag bx-engen de kinde ren opnieuw gezamenlijk door met een gx~oot Vrijdagspel in 't Jagertje. Ook de afsluiting op zaterdag gebeurt op één locatie. De kindervoorstelling De T van Tarzan heeft om 14.00 uur plaats in DenDullaex-t in Hulst. In 't Jagexf j e worden de Hulster- se deelnemers maandag omge toverd tot echte piraten. De da gen erna volgt de bikkelharde training van de zeex-overs, de re paratie van het verwoeste schip van kapitein Rob en tal van spelletjes zoals bx-oodbakken, verkleedestafette, zintuigen- spel en bi-andweerspuiten. Don derdag is het feest aan boox-d en mag iedereen zijn of haar talen ten laten zien. In Den Dullaex-t wordt dinsdagavond een film gedraaid. Ook in Heikant, Sixxt Jansteen, Clinge, Nieuw-Namen en Graauw gaan de kinderen op zoek naar een schat, helpen ze kapitein Paarsbaard en zijn kornuiten, bakken ze broodjes en jagen ze op haaien. Op het progx-amma staan onder meer waterspelletje, een zeskamp, een bezoek aan de bossen en een filmavond. OOSTBURGEN SLUIS-AARDENBURG De speelweek van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren staat voor de kinderen uit de gemeenten Oostburg en Sluis- Aardenburg in het teken van een futuristisch fantasiedorp. De meeste activiteiten hebben plaats tegenover verpleeghuis De Stelle aaxx de Veerhoeklaan iir Oostburg. Maandag 25 en dinsdag 26 augustus wox-dt de hele dag gewerkt aan de bouw van het doxp. Een hamer en wat spijkers zijn daax-bij geen ovex*- bodige luxe. Dinsdagnacht, mo gen de kinderen tussen negen en twaalf jaar blijven overnachten in een tent, waarna ze woensdag met zijn allen gaan zwemmen. De jongere kinderen gaan woensdag een dagje naar het strand. Donderdag gaan over dag de laatste spijkers het hout in en wordt er alvast aan de feestkleding voor 's avonds ge werkt. Voor jong en oud staan dan afsluitende optredens, kampvuur en een disco op het programma. AXEL De speelweek in Axel gaat- haar 20ste jaar in. Dxt keer1 wordt de ze van maandag 25 tot en met vx-ij dag 29 auustus gehouden. In Zuiddorpe is het thema dit jaar 'circus'. Na de officiële opening dinsdagmiddag op het sport veld bij de gymzaal gaat ieder- een aan het werk om een cix-cus- kamp op te bouwen. Voox-dat de clowntjes, acrobaten, jongleurs en andere circusklanten vrijdag zelf het podium betx-eden voor een act, is er woensdag nog een optreden van het 'echte' kinder- circus Reinax-di en dondex-dag een wandel- en fietstocht. Na afloop van de speelweek wordt een bai'becue gehouden met huttenverbranding. 'Koewacht' begint maandag al met huttenbouwen en een dis coavond. Het programma van dinsdag vermeldt een filmvoor stelling en Vlaamse Kermis bij de Roffel. De overige dagen zijn er zwembadspelen, bezoekjes aan verschillende bedrijven en winkels in Koewacht, een vis wedstrijd in de Boskreek. een turnochtend, muziekinstru menten maken en een bonte avond. Een spemiocht vanaf De Vlaschaard en een optreden van Justin Fantasie sluiten maken de speelweek compleet. De kinderen in Axel studex-en maandags een vlaggezwaai- shownummer in. Zij weten dan nog niet dat 'er monsters, zoge naamde Volco's, onder Axel wo nen'. Dinsdag gaan ze op zoek naar de wezentjes die Axel on veilig maken, 's Middags probe- x-en ze ,er eentje na te maken. Woensdag en donderdag wor den er films gedraaid, slaan de deelnemers een hengel uit tij dens een viswedstrijd, is het tijd voor huttenbouwen, volcobur- gers bakken en dansen. Een bal- lonnen-kapot-trap-wedstrijd in de Noordstraat, een tentoon stelling van de zelfgemaakte monsters en een optreden van Showband Jong Axel sluiten de activiteiten vrijdag af. door Pascalle Capetti RETRANCHEMENT - Sfeer volle lampjes, wakkerende waxinelichtjes, fraai versierde woxxingen en tuinen en aange klede straten: de verlichte boer derijen- en dorpexxroute in Cadzaxxd, Retranclxement/Ter- hofstede en Zuidzande beleeft dit jaar haar zesde editie. Voor deze gelegenheid heeft de ge- meeixte Sluis-Aardenburg de oudste molen vaxx de provincie, de standerdmolen ixx Retran- chement opgetuigd met meer dan tweehonderd lampjes. De tocht langs verlichte boerde- x-ijen en dorpen, die met oranje reflecterende pijlen wordt aan geduid, kan op 15, 16, 22 en 23 augustus tussen 21.30 en 23.30 uur worden gereden. De organi satie x-aadt de mensen aan om deze afstand per fiets af te leg gen exx niet met de auto, vanwe ge de verwachte dx-ukte en met het oog op de verkeersveilig heid. Ondei-weg is er gelegenheid om bij de familie De Hullu aan de Kokersweg wafels te eten. Daax-naast zijn er optreden van verschillende muziekgezel schappen. Op 15 augustus blaast in Cadzand een blaaska pel een vrolijke noot en in Zuid zande speelt een draaiorgel. De dag erna is muziekgroep Excel sior in Retranchement te beluis teren. Op 22 augustus tx-eedt in Zuidzande een blaaskapel op en draait in Cadzand het dx-aaior- gel. Muziekgroep Apollo is op 23 augustus aan de beurt in Re tranchement. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - B exx W van Vlissingen hebben de bezwaren tegen de bouw van een tachtig meter hoge woontorexx op de Boulevard Bankert* afgewezen. Daartegen was protest aangete kend door de Stichting Verant woorde Boulevardbebouwing en bewoners van de achter de boulevard gelegen Julianalaan, Badhuisstraat en Strandweg. De omwonenden vrezen voor windhinder. De aangekondigde voorzieningen daax-tegen vin den zij - ondanks eerdere toe zeggingen van het gemeentebe stuur - volstrekt onvoldoexxde. De stichting en omwonenden dienden een bezwaarschrift in tegen de bouwvergunning die de gemeente verleende aan Loostad bv. Die wil behalve een woontox-exx van tachtig meter boog, winkels en een parkeerga rage bouwen op de Boulevard Bankert. De klachten van de be woners en de stichting kwamen erop neer dat zij schade vrezen aan bun woningen door ver hoogde windsnelheden. Zij wil den daarnaast duidelijke afspraken over de windafscher mende maatregelen die de ge meente neemt boven aan cle Leeuwentrap. Een groot deel van de ingedien de bezwaren is niet nieuw. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan hebben omwonen den en dé stichting gelijkluiden de klachten laten horen. De Raad van State heeft zich in middels daarover gebogen en de klachten ongegrond verklaard. De gemeente vindt een nieuw, aanvullend windhinderondex-- zoek overbodig. Dat geldt wat het college betreft ook voor bouwtechnische en bouwkun dige oplossingen voor elf wo ningen achter de boulevard. De gemeente wil de elf bewoners compensatie geven voor even tuele overlast, maar pas als de bouwvergunning onherroepe- lijk is goedgekeux'd. Het archi tectenbureau Rothuizen, Van Doorn en 't Hooft heeft inmidr clels opdracht gekregen om de huizen te bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 29