Radarkasten kort leven beschoren Passie voor bloemen en beren Enquête over gebruik Transferium Vlissingen wijst bezwaren tegen woontoren af Werkstraf voor onverzekerd rijden Bedrijventerrein Rilland groeit snel zeeland Nieuwe vandalismebestendige camera's komen na de zomer Boete voor verwaarlozen schaap School vecht vergoeding aan Automobilist rijdt tegen woning Drankrijders krijgen bekeuring Jongen vernielt fietsen donderdag 7 augustus 1997 door Mariëtte Hitzert RENESSE - Een onderzoeks bureau uit Utrecht houdt in op dracht van Rijkswaterstaat en de gemeente Schouwen-Dui- veland een enquête naar het gebruik van het Transferium in Renesse. Afgelopen zondag en dinsdag hebben in totaal twin tig onderzoekers recreanten ondervraagd over hun par- keergedrag. De derde onder zoeksdag wordt één van de ko mende weekeinden gehouden. Zowel mensen die hun auto hadden geparkeerd op het Transferium als mensen die ge bruik maakten van een betaal- de parkeerplaats werden on dervraagd. Ook mensen die gebruik maakten van het na transport. in de bussen van Car- lier kregen een vragenlijstje voorgelegd. Verder hielden de onderzoekers verkeerstellin gen, Dè resultaten van het onder zoek worden vergeleken met de 'nülmèting' die vorig jaar, voor de aanleg van het Transferium, werd gehouden, Volgens M. van der Hoeven van het onderzoeksbureau reage ren de mensen die hun auto hebben geparkeerd op het Transferium en gebruik maken van het vervoer naar de stran den over het algemeen enthou siast, ,,Er heerst een positieve stemming. Mensen vinden het leuk." Om een objectief beeld te krijgen, moeten echter alle gegevens van de drie onderzoe ken worden geanalyseerd. De uiteindelijke resultaten zijn naar verwachting in september bekend. MIDDELBURG - Een agrariër uit Ritthem kreeg woensdag door kantonrechter mr. H. Bruin in Middelburg een boete van 1800 gulden opgelegd. De 41-jarige man had zijn schapen aan de Rammekensweg in Ritthem zodanig verwaarloosd dat een van de beesten was bezweken. Het dier lag half verteerd in de sloot. Op eerste paasdag 1996 trof de politie de dieren in slechte con ditie aan. Volgens de dierenarts die erbij was gehaald waren de schapen ondervoed. Het gi'asveld was kaalgegeten en voor water waren de dieren aangewezen brak welwater uit een buis bij een bunker. De enige voorziening die de eigenaar had getroffen was een roestige badkuip waarin een laagje water stond waar de schapen niet bij konden. De man bleef tot het laatst toe ontkennen dat hij zijn diei'en had vex*waaidoosd. MIDDELBURG - De Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg krijgt van het ministerie van Ondex-wijs slechts 182.000 gulden vergoed van de ruim zes ton die zijn besteed aan het hei-stel van dóór betonx-ot aangetaste vloeren. Een be roepsprocedure bij de Raad van State in Den Haag heeft daar geen verandering in kunnen brengen. Deze werd namens de scholengemeenschap gevoerd door het college van burge meester en wethouders van Middelbmg. De school is sinds de ontdekking van de betonrot in '87 bereid geweest xiiim een ton bij te dragen. Hetx-esterende bedrag, on geveer een half miljoen, zou door het ministerie van Ondex- wijs zijn toegezegd. Volgens de Raad van State bex-oept het ministerie zich echter, terecht op de trage gang van zaken bij het onderzoek naar de betom-ot. Intussen is een nieuwe, voor de school minder voordelige i-egeling, van kracht geworden. MIDDELBURG - Een 44-jaxige Middelbuxger is dinsdag avond rond kwart voor tien met zijn aangepaste auto tegen zijn woning gereden. Door de aanrijding raakte e.en muur uit het lood, werd een dubbele glaswand vei'nield en liep de wa gen aanzienlijke schade op. De man zelf kwam met de schrik vrij. De Middelburger had die dag de beschikking gekregen over zijn auto, waai-van de bedieningspedalen wax-en omge wisseld. Toen hij wilde parkeren, tx-apte hij per ongeluk op het gaspedaal in plaats van op het rempedaal. Het schadebedrag is onbekend. SLUIS - Drie automobilisten kregen dinsdagavond en -nacht in Zeeuws-Vlaanderen een dagvaarding omdat ze met te veel alcohol op achter het stuur wax-en gekropen. Een 42-jarige man uit Sluis werd. dinsdagavond omstreeks negen uur bij een controle op de Groote Markt in Sluis betx-apt op x-ijden onder invloed. Hij blies 807 microgram. Dat is bijna vier keerde toe gestane hoeveelheid. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een xijvex-bod. Een veertigjarige bestuurder uit Hengst dijk werd die nacht rond één uur aangehouden op de Hengst- dijksestraat in Hengstdijk. Hij had bijna twee keer de toege stane hoeveelheid gedronken. Een 29-jarige inwoner van Terneuzen vexTied zichzelf rond half twee door met gierende banden weg te rijden van de Westkolkstraat in Terneuzen. De man weigei'de een blaastest. Daarop werd zijn rijbewijs ingevorderd. MIDDELBURG - Een 18-jarige jongen uit Oost-Soubux-g heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een proces-ver baal gekregen, omdat hij fietsen vernielde in de fietsenstal ling van het NS-station in Middelburg. Sux*veillerende agen ten zagen hem tegen enkele xij wielen trappen door Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - Het schoonma ken en vervangen van vernielde radarkasten langs de N59 op Schouwen-Duiveland heeft wegbeheerder Rijkswaterstaat tot nu toe zo'n tien- tot vijftien duizend gulden gekost. Het me rendeel van de gehate kasten is intussen weggehaald om te wor den vei'vangen door een ander type, dat beter bestand is tegen vandalisme. Na het zomei*sei- zoen, als het weer minder druk is op de weg en er dus weer har der kan worden gereden, wor den deze kasten geplaatst. Ove rigens gaan de gebruikelijke snelheidscontroles vanuit ra darauto's in de zomer gewoon door. I De schadepost aan dcradarkas- I ten op Schouwen-Duiveland is I volgens A M. J. van dor Zeijst van Rijkswaterstaat niet hoger I dan in andere gebieden in Xe- I derland. ,.Uet is een landelijk I probleem dat eer: weggebruiker I die weet dat hij gefotografeerd I is, zijn agressie uit op de kas". ZIERIKZEE Orgelconcert - Organist Wim Boer geeft dinsdag 12 augustus een middagconcert in de Nieu we Kerk in Zierikzee. Op het be faamde Kam Van der Meulen- orgelzal hij werk van onder an deren César Franclc, Guy Bovet en Hendrik Andriessen ten ge hore brengen. Boer is piano- en orgelleraar in Burgh-Haamste- de en is sinds 1984 als vaste or ganist verbonden aan de Sint Willibrorduskerk in Zierikzee. Vanaf 19 84 is hij bovendien can tor-organist van de Gerefor meerde kerk in Burgh-Haam- stede. Het concert in Zierikzee begint 15.00 uur. Debetonnen radarkasten bleken niet bestand tegen boze weggebruikers. foto Pieter Hon hoff Maar we hebben dat liever, dan dat mensen harder gaan rijden. De betormen radarkasten die vorig j aar zijn geplaatst langs de N59 kosten ongeveer 2500 gul den per stuk. Het nieuwe type ziet er 'voor de leek' hetzelfde uit, maar het omhulsel is dikker en de ruiten zijn eenvoudiger en goedkoper te vervangen. Moch ten ook deze kasten niet bestand zijn tegen de vernielzucht van woedende automobilisten, zet Rijkswaterstaat zwaarder ge schut in. „Dan plaatsen we mas ten met camera's", aldus Van der Zeijst. Hij is ervan overtuigd dat Rijkswaterstaat de langste adem heeft: „De aanhouder wint. Het handhaven van de snelheid is een algemeen be lang. We doen dat niet om auto mobilisten te pesten, maar om de samenleving te bescheimen." De wegbeheerder verlaagde de maximumsnelheid op de rijks weg eind 1995 van honderd naar tachtig kilometer per uur. Deze bij veel automobilisten impopu laire maatregel is volgens Van der Zeijst 'een goede keuze' ge weest. Het aantal ernstige onge vallen is teruggelopen, hoewel het volgens hem nog te vroeg is een gefundeerd oordeel te ge ven. „Over het algemeen bekij ken we de resultaten van zo'n maatregel pas na drie jaar. Maar ik denk dat we op de goede weg zijn." door Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - „U wordt al gematst door de officier. U kunt me nog zo triest aankijken. Het is niet anders", sprak kanton rechter mr. H. Bruin woensdag een 30-jarige man uit Ouwer- kerk toe. De man was teleurge steld over de straf die hij kreeg opgelegd voor onverzekerd rij den. Hij moet veertig uur onbe taalde arbeid verrichten en hij is negen maanden zijn rijbewijs kwijt. ,Hoe moet ik nu op mijn werk in Haamstede komen? Er komt geen openbaar vervoer in Ou- werkerk", vroeg hij de kanton rechter in Middelbxn-g. „Met de brommer mag ook niet, alleen op de fiets", waarschuwde deze. De straf viel zo hoog uit omdat het niet de eerste keer was dat de man moest voorkomen voor on verzekerd rijden. Een paar za ken waren geseponeerd omdat de man toen geen vaste verblijf plaats had. Daarnaast was hij drie maal eerder veroordeeld. De laatste keer had de kanton rechter in Zierikzee hem bij ver stek twee weken cel opgelegd. „Dat is voor mij totaal nieuw", beweerde de man woensdag. Nu volstond de officier van justitie mr. C. Fetter met veertig uur on betaalde arbeid in plaats van een week cel. Het kreeg de straf voor drie geconstateerde over tredingen in november (Veere) en december 1996 (Zierikzee) en in januari dit jaar in Vlissingen. De officier vond voor iedere overtreding drie maanden ont zegging van de rijbevoegdheid op zijn plaats. De kantonrechter volgde de eis. door Marten de Jonqh RILLAND - Bedrijventerrein De Poort bij Rilland maakt een behoorlijke groei door. Het ooit omstredeix terrein bewijst zijn aantrekkingskracht op onder nemingen. De bestaande opper vlakte is inmiddels voor onge veer tachtig procent verkocht of er bestaat serieuze belangstel ling voor. Reimerswaal heeft in middels grond aangekocht voor een toekomstige uitbreiding van De Poort. Op dit moment telt het bedrij venterrein zeven ondernemin gen. Binnen afzienbare termijn komen er nog drie bij, Na de bouwvak wordt de eerste paal geslagen voor expeditiebedrijf Nilsson. De huidige twee Ne derlandse Nilssonvestigingen te Vlissingen en Hazeldonk wox~- den zoals bekend in Rilland sa mengevoegd. De onderneming telt zo'n 35 medewerkers. Nilsson is het eerste bedrijf op De Pooi't met een meer dan loka le uitstraling. Reimex'swaal heeft er jarenlang voor geijverd het bedrijventerrein een boven lokale status te geven. De pro vincie voelde daar aanvankelijk niets voor. De Poort moest al leen onderdak bieden aan streekgebonden activiteiten. Een visie die Middelburg inmid dels heeft bijgesteld. Behalve aan plaatselijke ondernemin gen mag De Pooi"t nu ook onder dak bieden aan ondernemingen met een grotere uitstraling op het gebied van transport, distri butie en groothandel. Het be- dnjventerrein is in trek bij der gelijke onder-nemingen omdat het niet alleen gunstig ligt in de transportlijn oost-west, maar ook in de noox-d-zuid as Antwer- pen-Rottex-dam. Reimerswaal is al zo'n zes jaar- bezig met De Poort. De snelle groei dateert echter van de afge lopen anderhalf jaar toen enige duidelijkheid ontstond over de status van het bedrijventexTein. „Op een paar lokale bedrijven na stonden we daarvoor nog op nul", aldus wethouder M. van Overloop (BBR). Op het huidige terrein is op dit moment nog zo'n vier hectare grond beschik baar waarvan ongeveer één hec tare in optie is uitgegeven. Glastuinbouw Van Overloop ziet de toekomst van het oosten van Reimerswaal hoopvol tegemoet nu ook het eerste glastuinbouwbedrijf ver rijst in de Eerste Bathpolder bij Rilland. Het is de aanzet voor verdex-e uitbouw van het glas- tuinbouwproject. „De kern Ril land krijgt een flinke impuls met al deze ontwikkelingen", zegt Van Overloop. De economi sche versterking is noodzakelijk wil Reimerswaal extra woning bouw in het dox-p kunnen recht vaardigen. foto Pieter Honhoff Riet van der Sluis: „Het is heerlijk om voor een groot, leeg vel papier te staan dat later is gevuld." Riet van der Sluis exposeert in bezoekerscentrum Ouddorp door Herre Stagenga OUDDORP - Ze houdt ixiet van abstract werk. Riet van der Sluis uit Zierikzee wil iets voor zich zien om het na te schilderen. Bloemen bijvoorbeeld, of ted dyberen. „Mijn kleindochters hebben enorm veel beren. Ik besloot ze te schilderen en gaf ze namen, want ze hebben een eigen persoonlijkheid, Namen Bram, Kitty. Elsje of Saar he ten ze." Werk van de Schou- wen-Duivelandse kunstena res is de hele maand augustus te zien in bezoekerscentrum De Grevelingen bij Ouddoip. Ze tekent en schildex-t al van jongs af aan. Eigenlijk is het haar met de paplepel ingego ten. „Het zit gewoon in de fa milie, mijn vader en broers schilderden ook." Sinds een paar jaar, nadat ze met haai man van Rotterdam naar Zie- x-ikzee verhuisde, heeft ze meer tijd voor deze hobby. Leeg vel Tij d waar ze dankbaar gebruik van maakt. „Het is heerlijk om voor een groot, leeg vel papier te staan dat later is gevuld. Heb ik dat gemaakt? denk ik dan." Bovendien ontspant het haar, hoewel ze niet 'schildert om te schilderen'. „Ik doe het niet alleen op een regenachtige zondagmiddag." Ze maakt vooral aquarellen, waarbij ze veel gebruik maakt van zachte pasteltinten. Hiermee creëert ze een sfeer die ze gi'aag aan- tx-eft in haar werk. Een sfeer die niet alleen terugkomt in de aquarellen van bloemen, maar ook in een weergave van een karakteristiek, ietwat verval len Frans schuurtje -eveneens te zien in bezoekerscentrum De Grevelingen. Af en toe wijdt ze zich aan een houts kooltekening, waaivan twee voorbeelden in Ouddorp han gen. Dan valt er nog een pasteltekening van een eeu wenoud boeddhabeeld te be zichtigen in de expositiezaal, een werkstuk dat opvalt tus sen de bloemen en teddyberen. „Dat heb ik even tussendoor gedaan", verklaart ze. „Maar het inspireerde me en het was ontzettend leuk om te doen." Expositie Het is de tweede keer dat Riet van der Sluis exposeert in het bezoekerscentrum op cle Kop van Goeree. Werk van haar hand was eerder onder meer te zien in enkele restaux-ants in Zeeland en op Port Zélande. Later dit jaar volgt nog een tentoonstelling in verpleeg huis Ter Valcke in Goes. De huidige expositie is dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. door Ab van derSluis VLISSINGEN - B en W van Vlissingen hebben de bezwaren tegen de bouw van een tachtig meter hoge woontoren op de Boulevard Bankert afgewezen. Daartegen was protest aangete kend door de Stichting Verant woorde Boulevardbebouwing en bewoners van de achter de boulevard gelegen Julianalaan, Badhuisstraat en Strandweg. De omwonenden vrezen voor windhinder. De aangekondigde voorzieningen daartegen vin den zij - ondanks eerdere toe zeggingen van het gemeentebe stuur - volstrekt onvoldoende. De stichting en omwonenden dienden een bezwaax-schrift in tegen de bouwvex-gunning die de gemeente verleende aan Loostad bv. Die wil behalve een woontoren van tachtig meter hoog, winkels en een parkeerga- i-age bouwen op de Boulevard Bankert. De klachten van de be woners en de stichting kwamen erop neer dat zij schade vx*ezen aan hun woningen door ver hoogde windsnelheden. Zij wil den daarnaast duidelijke afspraken over de windafscher- mende maatregelen die de ge meente neemt boven aan de Leeuwentrap. Een gx-oot deel van de ingedien de bezwaren is niet nieuw. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan hebben omwonen den en de stichting gelijkluiden de klachten laten horen. De Raad van State heeft zich in middels daarover gebogen en de klachten ongegrond verklaai'd. De gemeente vindt een nieuw, aanvullend windhinderonder- zoek overbodig. Dat geldt wat het college beti-eft ook voor bouwtechnische en bouwkun dige oplossingen voor elf wo ningen achter de boulevard. De gemeente wil de elf bewoners compensatie geven voor even tuele overlast, maar pas als de bouwvergunning onherroepe lijk is goedgekeurd. Het archi tectenbureau Rothuizen, Van Doorn en 't Hooft heeft inmid dels opdracht gekregen om de huizen te bekijken. BURGH-HAAMSTEDE Karaoke - De Karaoke Mega Tour doet maandag 18 augustus café-restaurant De Burghse Babbelaars in Burgh-Haamste- de aan. Vanaf 21 uur kunnen mensen meedoen aan de voor ronde voor de landelijke finale, medio februari 1998 in Uitgeest, De competitie begint om 21 uur. ZIERIKZEE Boekenmarkt - Tij dens de vijfde evenementendag van Zierikzee Aktief, dinsdag 12 augustus, wordt op het Havenplein een boekenmax'kt gehouden. Ook zal troubadour R. Meijer Ierse en Schotse volksmuziek vertol ken. Het Kerkplein staat van 10.00 tot 17.00 uur weer in het teken van de hobby- en creatief- markt. Ook zal een paarden tram rondjes maken. Tussen de Strandveste (links) en de Résidence Belvédère (uiterst rechts) wil Loostad bv 221 appartementen, winkels en een parkeer garage bouwen. luchtfoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 25