Project gehandicapten bedreigd Genieten aan het Veerse Meer Trappen tegen drank in het verkeer Reeks vernielingen in de kuststreek zeeland maandag 4 augustus 1997 s 10 Lot Vervoer Aangepast Sporten in handen Terneuzen en Oostburg Middelburgse kruising wordt niet afgesloten Voor elk wat wils op Reisvaerdig Beveland in Hoedekenskerke Kees van Sighem en Edwin Dellebeke winnaars ringrijden Z-Vlaanderen wil afstemming beleid bedrijfsterreinen door Marco van Barneveld ZEERIKZEE - Het eerste elftal van voet balvereniging Zierikzee heeft zaterdag avond voor het eerst in speciale shirtjes gespeeld die een alcoholverkeerscampag- ne op Schouwen-Duiveland moeten on dersteunen. 'Doe sportief - Rij alcohol vrij', luidt de tekst op de witte shirtjes. Het ging om een vrienschappelijke wed- strij d tegen ME V01die de aftrap vormde voor de mede door Veilig Verkeer Neder land en de gemeente georganiseerde cam pagne. Aanleiding vormt het feit dat veel mensen na het sporten een biertje pakken in de kantine en vei*volgens met de auto huiswaarts keren. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland heeft de actie financieel onder steund. Er wordt op gewezen dat alcohol gebruik één van de belangrijkste oorza ken van verkeersongevallen is. Onder meer wordt bij het gemeentelijke sport park Den Hogen Blok te Zierikzee een bord geplaatst met het opschrift dat ook op de shirtjes van de voetballers van Zie rikzee prijkt. De wedstrijd werd zater dagavond overigens met 4-0 door de thuisclub gewonnen. De voetballers van het eerste elftal van de VV Zierikzee speelden zaterdagavond in de shirtjes van de campagne Doe sportief - rij al coholvrij. foto Willem Mie ras door Mieke van der Jagt GOES - Het lot van het project Vervoer Aangepast Sporten (VAS) ligt volledig in handen van de gemeenten Terneuzen en Oostburg. Van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicapten beleid (ZSG) die het provinciale project begeleidt, hebben de ge meenten tot oktober de tijd ge kregen om over deelname, en de daarbij behorende bijdrage van 13 cent per inwoner, te beslis sen. Blijven Terneuzen en Oost burg zich afzonderen, dan is er volgens de ZSG geen sprake meer van een provinciaal pro ject en valt het doek. Het VAS-project is erop gericht gehandicapten in de gelegen heid te stellen aangepaste spor ten te beoefenen. Niet een gebrek aan gehandicapten sportvoorzieningen zorgt er voor dat gehandicapen vaak buiten de boot vallen, maar het Ruitentikker GOES - Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zondag een ruit vernield van een slage rij aan de Korte Kerkstraat in Goes. De politie is nog op zoek naar eventuele getuigen. Auto bekrast GOES - Een 60-jarige inwoon ster van Goes heeft aangifte ge daan van vernieling aan haar auto. Vandalen hebben het voertuig in de nacht van zater dag op zondag bekrast. De scha de bedraagt zo'n duizend gul den. Drankrijder krijgt boete en rijverbod AXEL - Een 37-jarige inwoner van Zaamslag liep zondagmor gen op de Nieuwendijk in Axel tegen de lamp bij een alcohol controle. Uit de ademanalyse die hem door de politie werd afgenomen, bleek dat hij ruim twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol op had. De inwoner van Zaamslag kreeg een rijverbod en een dagvaarding voor rijden onder invloed van alcohol. vervoer naar trainingen en wed strijden. Weliswaar voorziet de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) in een vervoers- regeling, maar daar zitten juist voor gehandicapte sporters nogal wat haken en ogen aan. Terneuzen en Oostburg hebben tot nu toe geweigerd aan de VAS deel te nemen. Een aanvankelij ke weigering van Tholen bleek op een administratief misver stand te berusten. Terneuzen en Oostburg vinden dat de WVG, waarvoor de uitvoering bij de gemeenten berust, voldoende mogelijkheden biedt voor ge handicapte sporters. Tïjdsmarges Elvira Ardon, beleidscoördina- tor bij de ZSG, is het daar hele maal niet mee eens. ,,In de prak tijk blijken de tijdsmarges die het WVG-vervoer aankleven, frustrerend voor de sporters. In de WVG wordt op contract gere den en het kan weieens een half urn- eerder of later worden. De sporters kunnen dus meemaken dat ze een half uur voor de wed strijd moeten staan blauwbek ken, of dat ze hun training moe ten onderbreken omdat het busje al staat te wachten. Bo vendien is de service bij de VAS veel groter. We werken met vrij willigers. Die helpen de mensen niet alleen uit de auto; ze lopen even mee, helpen bij het verkle den als dat nodig is, en dat soort dingen. Voor de Oosterschelde- regio is uitgezocht hoeveel de regelingen onderling financieel van elkaar verschillen. Het bleek even duur." Inkomenstoets De belangrijkste reden om de VAS in stand te houden naast de WVG is echter de inkomens- toets die aan de laatste vastzit. „Legio gehandicapten zitten net boven die grens en moeten derhalve alles zelf betalen. Nu hebben die mensen al zoveel ex tra kosten: voeding, aangepaste voorzieningen, het lidmaat schap van bepaald niet goedko pe verenigingen. Als het vervoer dan ook nog duur betaald moet worden, kan dat gemakkelijk de reden worden om af te haken. We zijn er juist op uit, de ge meenten ook, dacht ik, om ie dereen binnen de boot van de sa menleving te houden", aldus Ardon door Maurits Sep MIDDELBURG - Het kruis punt Laan der Verenigde Na- ties-Beneluxlaan-Euromarkt in Middelburg blijft open. Het Middelburgse college van B en W heeft dat besloten. Tegen de door de gemeente voorgeno men afsluiting was bezwaar aangetekend door omwonen den, door de aan de Beneluxlaan gevestigde openbare basis school De Beverburch en door drie middenstanders aan de Eu- romarkt. De bezwaren zijn door het college gegrond verklaard en het eerder genomen ver- keersbesluit is ingetrokken. door Marco van Barneveld HOEDEKENSKERKE Kraampjes voor goede doelen, namen op rijstkorrels laten gra veren, vlechtjes laten maken op Latijns-Amerikaanse wijze en oude spullen - héél veel oude spullen. De braderie te Hoede kenskerke bood het afgelopen weekeinde voor elk wat wils. Honderden mensen struinden op het voormalige veerhaven- plein bij het Borselse dorp langs de lint van kraampjes. Eenmaal aan het einde daarvan, stuitten zij op botsauto's, een draaimo len en een kraam met de beken de kermis-grijpautomaten. Ook konden zij daar, in de zon die zich zaterdag en zondag regel matig liet zien, lekker een ter rasje pikken. Het was gezellig druk op de jaarlijkse festiviteiten die ondei de naam 't Reisvaerdig Beve land op en rond het haventje worden gehouden. Als altijd le verde de Stoomtrein Goes-Bor- sele ook weer een bijdrage aat het festijn. De stoomfluiten vai de locomotieven weerklonken veelvuldig te Hoedekenskerke waarbij de treinen ook het nieu we Tractorenmuseum te Nissi aandeden. Dubbeldekker Ook werd een heuse Engels dubbeldekker ingezet, waar mee mensen rondritten konder maken. Verder was er veel mu ziek. Zaterdagavond was er o[ het havenplein een groot fees met livemuziek en zondag was er in een speciale tent wederon een feestje, compleet met 'dj' ei 'karaoke'. Aan het eind van de lange rij kraampjes vonden de bezoekers van het Reisvaerdig Beveland naast terrasjes ook kermisattracties. foto Willem Miera' door Marco van Barneveld KAMPERLAND - Zon, ouders die op een terrasje een lekker pilsje drinken, kinderen die zich vermaken op de 'grote Idndertruuk' en veel lekkere hapjes. De jaarlijkse Veerse Meerdagen waren weer een succes. Vrijdagavond begon het met een swingende Caraï- bische avond met live-muziek op het haventerrein bij het dorp en zaterdag ging het de hele dag verder met een zeer divers programma. Zo was er een boottocht te maken op het meer en konden liefhebbers de omgeving vanuit de lucht ver kennen door in een helikopter te stappen. Zaterdagmiddag barstte op het haventerrein het program ma los. Daar was de speciale 'kindertruuk' inmiddels gear riveerd, een waar speelpara- dijs voor de kleintjes (tot 145 mtr, zoals op de truuk stond vermeld). In de truuk konden zij zich vermaken in een waar d'oolfhof van kruipbuizen, touwladders en glijbanen. Bo vendien was er nog een specia le kinderdraaimolen en waren Rijn en Trijn er met hun thea tershow, waarvan ook de ou ders konden genieten. Zater dag ging het Rijn en Trij om 'het milieu', waarbij de aan wezigen in de vorm van een quiz allerlei vragen konden beantwoorden. Eén van de 've le te winnen prijzen'; een zak heuse Zeeuwse compost. Ja wel!. Zaterdagavond volgden nog gratis stamppotmaaltij den, meer muziek en een knal lend vuurwerk ter afsluiting. doorSjaak Janse VLISSINGEN - Bij de grote ringrijderij in Vlissingen heeft het zeer talrijk opgekomen pu bliek weer kunnen genieten van sport op hoog niveau. In de vrije wedstrijd ringrijden waren er vier rijders die alle 30 ringen wisten te steken. De wedstrijd werd tot veler verrassing ge wonnen door Kees van Sighem uit Westkapelle, die voor het eerst in z'n carierre alle 30 rin gen wist te steken en gelijk met de overwinning aan de haal ging- Kees versloeg Sjaak Janse (tweede), Diana Wisse (derde) en Frank Brasser (vierde). Voor de 10 wisselbekers waren er 19 rijders die de laatste 10 ringen wisten in te steken. Het was uit eindelijk Edwin Dellebeke die in één keer de kleinste ring van lOmm stak en zodoende win naar werd van de eerste wissel beker van de gemeente Vlissin gen. De tweede beker was voor Arno Francke die z'n zwager Ranni Wisse (derde) net voor bleef. De overige wisselbekers waren voor Dennis Willeboord- se (vierde), René Dingemanse (vijfde), Lein Langebeeke (zes de), Leo de Visser (zevende), Bennie Paauwe (achtste), Erik Leendertse (negende) en Jan Jobse (tiende). In de vierde klas ging Westkapelle met de meeste prijzen aan de haal. Westkapelle 3 werd kampioen van de vierde klas met 66 ringen bijeen gesto ken door Netty Westerbeke (18), Jan Willem Minderhoud (26) en Pascal de Witte (22). Reserve kampioen werd Koudekerke 8 met 62 ringen bijeen gestoken door Vanessa Vermeule (22), Marco v/d Voorde (20) en Anita Jasperse (20). Door dit resultaat promoveren Westkapelle 3 en Koudekerke 8 naar de derde klas. Persoonlijk kampioen werd Jan Willem Minderhoud uit Westkapelle met 26 ringen. Persoonlijk reservekampioen werd Esther Lous uit Oostka- pelle met 23 ringen. De mooist versierde paarden waren van Marleen Gabriefse bij de trek paarden en Rianne Francke bij de overige. Naast de ringrijders waren er ook nog elf sjezencombinaties actief. Hier ging de overwinning evenals in 1996 naar Leny en Si mon Lous die 95 van de 96 rin gen wisten te steken. Tweede werden Nicolette en pram Francke met 91 ringen en derde Carin Machielse en Piet Sinke. De mooist versierde sjees wi van Lena en Bram Roose. Uitslag vrije wedstrijd na 3 beurten: 1. Kees van Sighem 3i 2. Sjaak Janse 30; 3. Diana Wl1 se 30; 4. Frank Brasser 30; Wis selbekers: 1. Edwin Dellebete 2Arno Francke, 3Ranni Wiss 4. Dennis Willeboordse, 5. Rep. Dingemanse, 6. Lein Lange beeke, 7. Leo de Visser, 8. Benni Paauwe, 9. Erik Leendertse, II Jan Jobse. Uitslag 4e klas: 1. Westkapelle. (66) Netty Westerbeke (18), Ja' Willem Minderhoud (26), Pases de Witte (22); 2. Koudekerke' (62) Vanessa Vermeule (221 Mai'co v/d Voorde (20), Anit Jasperse (20); 3. Biggekerke (60) Rudi Brasser (20), Man) Schreijenberg (22), Abco i Buck (18); Versiering paarde: Kbl: 1. Marleen Gabriëlse, Saskia de Werk, 3. Maaike c Werk. Overige: 1. Rianne Franc ke, 2. Sandra van de Vreugde,; Moniek Vreeke. Uitslag sjezen na 96 beurten:. Leny/Simon Lous (950,2. Nice lette/Bram Francke (91); I Carin Machielse/Piet Sin! (91); Versiering sjezen: 1. Lei a/Bram Roose, 2. Leny/Simo Lous, 3. Lena Wondergem/Rif de Visser. De demonstratie ringrijden b Kamphuis "Weltevreden" is n 20 beurten (incl 2 x 26mm) wonnen door Michiel Joziass met 19 ringen.Hij had daarnif vijf ringen voorsprong op Js Willem Poppe die tweede we: en zes ringen op Wim Geldof d derde werd. Michiel won ook: kamp op de ring van 26mm fl had het mooist versierde paait Agenda ZRV:4 aug. Sjezenn. den Oostkapelle (16.30-20.3 en Westkapelle (18.00-21.00) 5 aug. Sjezenrijden Dombu: (18.00-21.00) 6 aug. Demonstratie ringrijdi Camping de "Pekelinge" 7 aug. Demonstratie xingrijdt Zoutelande (14.00-21.00) 8 aug. Sjezenrijden Biggekeri (15.00-20.30) 9 aug. Ringrijden Dombut (07.30-18.00) en Koudekeri (08.00-17.30) Hek stukgeredei KATTENDIJKE - Een vooral nog onbekende bestuurd heeft in de nacht van zaterd) op zondag in de S-bocht in dijk bij Kattendijke een hekvi een weiland kapotgex-eden. zijn geen dieren ontsnapt. De boottocht over het Veerse Meer trok veel lief heb 1 door Pascalle Cappetti SLUIS-AARDENBURG - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten streven naar de ontwikkeling van een gezamenlijk bedrijven terreinenvisie voor de streek. Zij willen de werving van nieu we bedrijven in de toekomst be ter op elkaar afstemmen, om te voorkomen dat bedrijven ge meenten tegen elkaar uit spelen. In opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen gaat het bureau Jonker Advies een on derzoek doen naar de gewenste situatie. Secretaris G. Christiaanse van het Intergemeentelijk Samen- werkings Overleg Zeeuws- Vlaanderen (ISOZ) geeft aan dat de wens om tot één bedrij venterreinen visie te komen, is geformuleerd in het rapport 'Strategisch Plan voor Zeeuws- Vlaanderen' dat in 1995 werd gepresenteerd. De werkgroep Regionaal Economische Dienstverlening heeft de ge meenten vorig jaar gevx-aagd een dergelijk plan op te stellen. Ook de provincie heeft in haar streekplan op de noodzaak ge wezen. Achterliggend idee is tot een efficiëntere invulling van de bestaande bedrijventerreinen te komen en mogelijke afstem- Traangas in beslag genomen TERNEUZEN - Een 21-jarige inwoner van Lille kreeg zater dagavond een boete van hon derd gulden. De man werd rond zeven uur aangehouden in de Van Bovenstraat in Terneuzen. Bij controle vonden de politie agenten een busje met traangas tussen zijn bezittingen. ming bij de uitbreiding of komst van nieuwe bedrijventerreinen in de stx-eek te bei-eiken. „Daar mee hoeft de gezonde concur rentie geen geweld aangedaan worden, want concurrentie tus sen gemeenten zal heus niet de .wereld uit zijn, maar we doen ook geen dingen dubbel. Zo kun je je voorstellen dat er, wanneer iedereen afzonderlijk opereert, nodeloos veel acquisitie wordt verricht", aldus Chi-istiaanse. Uitspelen Door gezamenlijk op de markt te gaan en met een gevarieei'd aanbod naar buiten te treden, wordt tevens voorkomen dat bedrijven gemeenten tegen el kaar uitspelen. ,,Dat is natuur lijk leuk voor die bedx-ijven, maar daar is de gemeenschap niet mee gebaat." Chxistiaanse verwacht dat in het ondei-zoek wordt bekeken welke bedrij venterreinen zich lenen voor be paalde typen bedrijven, welke mogelijkheden er voor bedrij ven in Zeeuws-Vlaanderen zijn, hoe de situatie er nu voorligt, ook op het gebied van de grond prijzen, en wat de gemeenten nu doen om nieuwkomei-s te lok ken, en waar uitbreiding is ge wenst. „Wat is er en hoe kunnen we samen optrekken", vat hij het onderzoek samen. De provincie heeft toegezegd - wanneer de regio besluit geza menlijk deze weg verder in te gaan - een bijdrage beschikbaar te stellen. Een aanvraag voor de helft van de kosten is inmiddels de deur uit. De Zeeuws-Vlaam se gemeenten moeten samen de andere helft betalen. De gemeente Sluis-Aardenburg buigt zich dinsdag 5 augustus vanaf 19.30 uur als eerste ge meente over het voorstel. De commissie Financiën/Algeme ne Zaken wordt dan haar me ning gevraagd over de gemeen telijke bijdrage van diieduizend gulden. door Pascalle Cappetti BRESKENS - Vandalen richt ten afgelopen weekeinde veel schade aan bij vernielingen van verkeerslichten, lantaarnpalen en vlaggenmasten. In de nacht van vrijdag op zater dag moesten verschillende lam pen van de verkeerslichtinstal latie op het ki-uispunt Roofack in Breskens het ontgelden. De lampen aan de kant van de weg van Breskens en Groede waren vennoedelijk met een berm- paaltje kapot geslagen. Ook en kele vei-keersborden nabij de kruising werden vernield. Enkele lantaarnpalen aan de Boulevard de Wielingen in Cad- zand-Bad waren zatex-dagnacht doelwit van vandalistische ac ties van enkele jongeren. Ver moedelijk waren dx-ie jongens bij de vernielingen betrokken. Zij zijn nog niet aangehouden. Onbekenden hadden het tevens gemunt op een Mercedes van een twintigjarige eigenaar uit Goiinchem. De zijkant van de auto die aan de Zeekraalstx-aat in Nieuwvliet stond, was be krast, de bumper was gedeukt, bekrast en gescheurd en ook de Mercedes-ster was verdwenen. De eigenaar van camping in Groede miste zondagmox-gen drie vlaggen. Het ging om een ANWB-vlag, een Zeeuwse vlag en een Nederlandse driekleur in de voxm van een windvaan. De vlaggen hadden een waarde van elk honderd gulden. Om bij de vaandels te komen, was een zes meter lange lantaarnpaal waar aan de vlaggen hingen,' uit het beton getrokken. De mast was in de struiken gelegd. Langs de Provinciale weg in Sluis waren zondag verschillen de bermpaaltjes en een ver- keersboi-d uit de grond getrok ken. Een 29-jarige inwoner van Westdoi-pe ontdekte vrijdag avond dat de voorruit van zijn personenauto was ingeslagen. De auto stond geparkeerd aan het Steeland in Westdorpe. Een achttienjarige inwoner van Veldhoven kreeg zaterdagnacht een bekeuring omdat hij er over de Kanaalweg in Retranche- ment vandoor ging met een ter rasstoel. Een 21-jarige man uit Knokke-Heist en een negen tienjarige Oostbux-ger kregen een boete voor urineren op de openbare weg. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 22