Den Exter en De Loos op dreef Janse en Rubiquin dwingen respect af Glansrijk afscheid Knol Zeeland denkt bij Levade rol van betekenis te kunnen spelen Christiaan van der Plasse maakt kwartet vol Irma Heeren zegeviert in Dworp Nederlaag CCCZ tegen Victoria Van den Pols lopen in Siberië Mario de Ritter wisselvallig Langenberg maakt indruk Barbara Koot zegeviert in Breda Speelschema voor de districtsvoetbalbeker doorLucien Roelandt AXEL - Sandy den Exter had zich met Veersedam Frisbee geen beter debuut in de klasse Z kunnen voorstellen. Met de overtuigende bruine Pion-zoon dicteerde de amazone uit Kort- gene de ontknoping van het Zeeuws kampioenschap. De re gerende Z-kampioen Ilyo de Loos mocht nu het hoofdstel van Nadir met de kampioensro zet van de klasse ZZ laten opsie ren. Margreet Walraven greep met Jendy onder het zadel het rood-wit-blau we lint in de klas se M. Martin de Kroo toonde zich met Jumper K de beste in de klasseL. Met dit kwartet, aangevuld met de reserve-kampioen van de klasse Z Albert Vermue met Goodbye V, kan de KNF Zee land zich geen sterkere selectie bedenken. Parkoersbouwer Bram Wattel zorgde op het hip pisch terrein van de Axelse Oranjeruiters met zware en technische hindernissen in ie der geval voor een pittig 'toela tingsexamen' voor de nationale titelstrijd begin september in Ermelo. Simon den Exter, in Axel als toeschouwer aanwezig: „Bram bouwt perfect, maar zeker niet gemakkelijk. Het is dan aardig te constateren dat heel wat rui ters dit aankunnen. Toch een te ken dat de paardensport in Zee land inde lift zit." Hoewel Ilyo de Loos slechts als enige in de klasse ZZ aan de start verscheen, maakte de Hul stenaar zijn uitzending naar het NKwaar. Hoofdbestuurslid An ton Hanse stelde niettemin dat de Zeeuws-Vlaming wèl een voldoende moest scoren om zich te verzekeren van een ticket. Na de verrichtingen van de stilist uit Hulst met 'springkanon' Na dir in de schaduw van de Axelse watertoren twijfelt daar nie mand meer aan. Alleen een pechfoutje kwam de combinatie uit Hulst op vier strafpunten te staan. Maar het gemak waar mee de zevenjarige Passat-zoon de muur van 1.60 meter hoogte en de vier meter brede sloot overwon, maakte de combinatie op slag kandidaat voor de natio nale titelstrijd. „In Nadir heb ik gewoon een su- perpaard. Die stelt elk paard dat ik tot nu toe gereden heb in de schaduw. Ieder parkoers kan hij aan. Alleen is hij nog te speels tussen de hindernissen. En dat breekt mij nog wel eens op tij dens de barrage, want dat kost tijd. Maar ik heb alle vertrou wen in de Levade. Daarmee wil ik niet zeggen dat ik kampioen word, daarheb je ook het nodige geluk bij nodig. Zeker in de springsport. Eenfoutje heb je zo aan je broek, dat zag je vandaag wel." De meters brede sloot be tekende voor nogal wat combi naties de nekkenbreker. Van de vijf combinaties die in het eerste parkoers van de klasse Z het strafblad blank wisten te hou den, vonden vier op de door Bram Wattel in het tweede par koers aangelegde vijver hun Waterloo. Onder hen ook titel kandidaat Piet Huige met zijn 'springvlo' Illiadine P. Valkuil Voor Sandy den Exter en Veer- sedam's Frisbee betekende de door de 'architect' uit Vrouwen polder ingebouwde valkuil ech ter geen enkel probleem. De combinatie uit Kortgene bleef met de elfjarige Coriandel-na- komeling zelfs als enige fout loos over beide parkoersen en greep daarmee verdiend maar enigszins verrassend de titel. Den Exter: „Ja, wat moet ik hiervan zeggen. In de klasse M win ik tien wedstrijden op rij met hem. En nu dit. Het kan moeilijk beter, denk ik." Albert Vermue, die door een pechfoutje in de eerste manche vier strafpunten aan zijn broek kreeg, profiteerde in de tweede omloop optimaal van het falen van de favorieten. De ruiter uit Heinkenszancl stuurde de Jas per-zoon Goodbye V in de twee de manche foutloos rond. Ver mue eindigde hiermee op een gelijk aantal strafpunten als Mark Broodman met Gobert. De Zuid-Bevelander was in de tweede ronde echter een fractie sneller dan zijn concurrent uit Sluis, wat hem het felbegeerde tweede ticket voor de Levade opleverde. Margeet. Walraven zorgde, ove rigens ongewild, voor een span nende ontknoping in de klasse M. De amazone uit Veere, met Jendy als enige foutloos in de eerste ronde, kreeg in de tweede manche op de sloot vier straf punten. Dat maakte een barrage tussen de vierfouters noodzake lijk. Met een foutloze beslissen de ronde bewees de 17-jarige Walcherse dat haar eerdere mis stap een incident was. Martijn Cerpentier met Iduna en Sandy den Exter met Kir Royal moes ten het antwoord schuldig blij ven. Meer succes 'had Martijn Cerpentier in de klasse B. In de beslissende ronde hield de rui ter uit Koewacht met Kallovita de derde keer op rij blank. Cer pentier verwees hiermee de Hulsterse Simone van Wezel, die met Amadeus een balk naar het gras haalde, naar de tweede stek. Jammer voor de ruiter uit het Vlassersdorp, dat de klasse B op de Levade geen toegang heeft. Van de zes tot de in de klasse L tot de barrage doorge drongen deelnemers bleek Mar tin de Kroo over de sterkste ze nuwen te beschikken. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland liet met Jumper K als enige de bouwsels onbeschadigd. Mar leen de Bart met Konkorde en Kees van Molenbroek met Irico- la haalden twee balken naar de bodem. Van Moelbroek toonde zich een fractie sneller, wat de Middelburger als reserve een plaats in de wachtkamer voor de Levade opleverde. Martin de Kroo neemt met Jumper K een hindernis. De Kroo was de sterkste in de Klasse L. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt AXEL - Net als de springruiters streden ook de ponyruiters in Axel om startbewijzen voor de Levade, het NK in Ermelo. De Del ta-Mossel stal van Van der Plasse was, zoals verwacht, het succesvolst bij de springrui ters. Christiaan van der Plasse prolongeerde met Quarry Hill voor de vierde keer op rij zijn ti tel in klasse ZZ. Zus Carolein toonde zich in de klasse Z in de barrage met Delta Mossel Ambasador sterker dan Cindy Perdaen uit Sas van Gent, die met Mick en Scooby Doo in de beslissende ronde twee ijzers in het vuur had. In de klasse M prolongeerde Ste fan de Beule uit Kapellebrug met Honny Grirl zijn titel bij de pony's kleine maat. Ook het ticket voor Ermelo bij de grote maat kwam in Zeeuws-Vlaamse handen. Moni que de Jonge met Bonita van de Axelse Kleppertjes bleek met slechts één fout over beide parkoersen de beste. In de dressuur veroverde Angela Daane in de klasse Z2 haar derde titel Zeeuwse titel op rij. Het betekende voor de amazone, die doordrong tot de nationale selectie, haar laatste ponykampioenschap. Tenzij de amazone uit Yerseke er met de super lopen de Amadijks Orin in slaagt de nationale titel te veroveren. Na afloop van de Levade stapt Daane over naar de paarden en vertrekt Amedijks Orin naar Duitsland. „Het zou natuurlijk een geweldige mooie afsluiting vanmijn pony-tijdzijn. Maar de concurren tie in Ermelo is groot dus afwachten maar", zei Daane. In de klasse Z1 ging de titel eveneens naar een talent uit de Zuid-Bevelandse kweek vijver. Hier prolongeerde Carola Paauwe met King" haar titel. De score van 175.75 doet vermoeden dat de amazone uit Yerseke klaar is om straks het vaandel in de klasse Z2 van clubgenote Amgela Daane over te ne men. DWORP - Atlete Irma Heeren heeft het open Belgisch Kampi oenschap run-bike-run op haar naam geschreven. In het Bel gische Dworp was de 30-jarige Middelburgse oppermachtig op geaccidenteerde terrein. Ze eindigde met bijna 10 minuten voorsprong óp de Belgische Kristel van Eesbeek. Heeren had voor de 7 kilometer lopen, 42 kilometer fietsen en 3.5 kilome ter lopen 1 uur, 51 minuten en 55 seconden nodig. In het war me Dwoip waren ooktwee Zeeuwse veteranen actief. Willy de Nooijer eindigde als tweede bij de vrouwen en Peter Picavet uit Hulst finishte als achtste bij de mannen. ROTTERDAM - De County Cricket Club Zeeland heeft zater dag in Rottei'dam met een verschil van 12 runs verloren van Victoria. In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen begon Victoria met batten en bereikte in zijn innings een score van 160 all out. Vooral openings-batsman Barto was met 63 runs een kwelgeest voor de Goese aanval. Janco Dees was de sterk ste bowler met 4 wickets voor 48 runs. Het antwoox-d van de Goesenaren begon voorzichtig. De wickets bleven lang intact, maar de x-un-rate was te laag. CCCZ eindigde zijn innings dan ook op 148 runs voor het verlies van 7 wickets. Slechts dertien runs te weinig voor de winst. Topscorers aan Bevelandse kant waren Maxlnus de Steur met 70 not out en Ashok met 19 runs. OMSK - De Goese atleten Kees en Peter van den Pol hebben zaterdag tijdens de 8e Intex-nationale Siberië-Marathon in Omsk knappe prestaties neex-gezet. AV'56-loper Kees van den Pol liep zijn marathon in 3 uur-, 19 minuten en 30 seconden. Zijn zoon Peter liep de 5 Engelse Mijl in 33 minuten. Plet par- koers was vrij vlak, maar werd bemoeilijkt door het warme weer-. Bovendien hadden beide lopers de lange reis nog' in hun benen zitten. Desondanks keken vader en zoon Van den Pol tevreden terug op hun geslaagde optreden. EGEM - Mario de Ritter van wielex-vereniging Zeeuws- Vlaanderen is gisteren als veertiende geëindigd in het Belgi sche Egem. De 16-jarige nieuweling uit Hoek kon zich op het zware parkoei's over ver-schillende kasseistroken niet in de strijd om de topposities mengen. De Belg Sven Vanthouren- hout was de sterkste. Zaterdag streed Mario de Ritter wel mee om de piïjzen. In het Belgische Zelzate behaalde hij een ver- dienstelijke vijfde plaats. Winnaar wex-d Bart Permentiex-. BALEN - Wielrenner Danny Langen berg uit Goes hee ft giste ren in het Belgische Balen de zesde plaats voor zich opgeëist in de massasprint van een koers voor nieuwelingen. De Belg De Vocht kwam als eerste over de eindstreepgevolgd door de Ne derlander Smeekens. Langenberg (16) was tevreden, vanwe ge het sterke deelnemersveld, maar meer nog doordat hij xxa ziekte en blessures op de weg terug is. BREDA - De 23-jaxige Bax-bara Koot heeft gisteren tijdens de Derby van Breda de intermediair II op haar naam geschreven. De ambitieuse amazone uit Oude Tonge eindigde met haar 13 - jarige paard Berkenhorst Controversy met een score van 68,68% ruimschoots voor de concurrentie. Debutante Wendy den Hartog werd met Cap Colmac Melior met 62% tweede. Koot staat te popelen om zich met de Nederlandse dres- suux-top te mogen meten. „Van Grunsven is natuurlijk onbe reikbaar, maar een plaats bij de eerste vijf is mogelijk." Combinatie pakt Zeeuwse dressuurtitel in Z2 doorLucien Roelandt AXEL - Als een echte verrassing 5 kwam de ovex-winning van Eri- ca Janse in de strijd om het Zeeuws kampioenschap dres- suur in de klasse Z2 niet. Maar de cijfers waarmee de amazone i uit Schore de donkerbruine i» hengst Rubiquin naar het kam- pioeixslint stuurde, dwong res- peet af. li i Het fraaie optreden van Erica jj Janse met Rubiquin stond niet op zich zelf. Er waren meer com- a binaties het aankijken waard. Internationaal jurylid Jan Pee- ters: „Ik'heb zowel in de klasse Z2 als Z1 een sterke kopgroep en sj een goeie middenmoot gezien, maar vooral Ex-ica Janse viel me jj- erg op. De Zeeuwse afvaardi ging hoeft beslist niet bang te li. zijn voor een afgang op de Leva- |r' de." jj Achter cle ongenaakbare Erica Janse eiste in de klasse Z2 de jeugdige Cathalijne van Gorsel __.de tweede plaats voor zich op. i De amazone uit Heinkenszand reed Calypso naar de verdien stelijke score van 182.50 pun ten. Van Gorsel vex-wees hier mee de ex Zeeuwse kampioene entitelfavoriet Irma van Niedek met Gustafson naar het brons (180). Tweede plan In tegenstelling tot de klasse Z2 was de ontknoping in de klasse Z1 verrassend. De gedoodverf de favorieten, Elles Kole, Mieke Roovers, Caxia Haak en Louise Vader wisten zelfs ixiet tot de fi nale door te dringen. De eer om de Zeeuwse kleuren op de Leva de te verdedigen, kwam boven dien in handen van de Zuid- Hollandse Wanda Pxins. De amazone uit Middelhanxis, uit komend voor de bij Zeeland in gedeelde Sasruiters uit Dirks- land, verraste door in de finale Monique Verschure en Rene van der Veer naar het tweede plan te verdringen, Wanda Prins, die in de eerste proef in Rene van de Veer met Gudo in groep A nog haar meer dere moest erkennen, stuurde de viervoeter Jean Rhode naar het goede totaal van 183.50 punten. Overigens slechts twee puntjes meer dan de op de tweede stek eindigde en wirxnaar van de eer ste proef in groep B, Monique Verschure met Jetset. Van de Veer eindigde met 181 punten op de derde plaats. Elles Kole mag zich toch opma ken voor de Levade. De amazo ne uit Kruiningen stuurde in de klasse M2 de merrie Evelien naar de titel. Met haar score van 161.75 bleef Kole streekf avoriet Adrie Hamelink uit Kapelle brug met Kiritina ruim drie punten voor. Sonja de Feijter was met Kings- ley in Axel in de klasse Ml dui delijk een maatje te groot voor de concurrentie. Na haar over winning met het zeer aanspre kende totaal van 18.6 punten in de voorronde, liet de Schouwse in de finale het telraam van de jury op 171.5 het werk staken. Ruim acht punten meer dan zil veren medaille-witmaar Jearxi- ne Polderman met Latamanda. - F - _Ja»se werd met de donkerbruine hengst Rubiquin de sterkste in de klasse Z2 van het Zeeuws kampioenschap dressuur, foto Peter Nicolai Nico Knol als een rots in de branding tegen AA Gent. De doelman van Breskens sloot tegen de Bel gische eersteklasser zijn loopbaan af. foto Peter Nicolai Sluitpost Breskens trefzeker in duel met AA Gent door Peter van Kouteren BRESKENS - Scoren tegen een profclub geeft iédere ama- teurvoetballer veel voldoe ning, maar voor Nico Knol was de openingstreffer van Breskens een doelpunt met een gouden randje. De doel man gaf zijn afscheidsduel met AA Gent extra glans door zelf te scoren. Nico Knol ver zilverde een strafschop en zet te Breskens daarmee na een half uur op een 1-0-voor- sprong. Daarna trapten de Belgen het gaspedaal dieper in. Het leverde AA Gent een afgetekende zege op: 2-10. Nico Knol vexiiet een kwartier voor het einde het veld, nadat- scheidsrechter Peter Scherpe- nisse met een grote grijxxs (en tot verbazing van enkele niet op de hoogte zijnde Belgische supporters) een rode kaart te voorschijn had getoverd. Met bloemen, een enveloppe met inhoud en in de wetenschap dat hij een puike wedstrijd had gespeeld, genoot de doel man veivolgens van de loftui tingen, die hem ten deel vie len. „We hebben in Nico een fantastische doelman gehad, die heel wat punten voor ons heeft gepakt", vond voorzitter Johan van Espen. Gegroepeerd Breskens leek in Knols laatste wedstrijd lange tijd op een prima resultaat aan te stux'en. De formatie van Piet Puijpe bood voor rust goed partij en bleef met gegroepeerd voetbal en dankzij een stugge verdedi ging meer dan een half uur overeind- Na het doelpunt van Nico Knol schroefden de Bel gen het texnpo op. Dat leidde nog voor rust tot een paar mo gelijkheden, waarvan er twee werden benut. AA Gent, dat met de voltallige selectie naar Breskens was ge komen maar slechts met drie man aantrad die vrijdag avond tegen Feyenoord had den gespeeld (1-1), liep na de hervatting tegen op zijn tand vlees lopende thuisclub (waarvoor Serge de Ruijs- scher pal voor tijd het tweede doelpunt scoorde) uit naar een grote overwinning. Trainer Johan Boskamp, die de borstel, door de selectie haalde en met slechts zeven spelers van de oude kern het seizoen ingaat, keek tevreden terug. „We zijn klaar voor de competitie", vond hij. Bos kamp, geassisteerd door de met hem van Anderlecht mee gekomen Nico de Bree, begint de competitie met een erg jon ge selectie. Negen spelers zijn niet ouder dan achttien jaar We moesten wel, want finan cieel kurxnen we ons alleen nog meten met Luxemburg en Liechtenstein. Maar ik heb er wel vertrouwen in. Breskens-AA Gent 2-10 (1-2). 30. Knol 1-0 (strafschop), 43. Barka 1-1,44. Nivaldo 1-2, 46. De Craec- ke 1-3, 51. De Craeeke 1-4, 54. De Craeeke 1 -5:55. Barka 1-6, 60. De Craeeke 1-7: 75. De Witde 1-881. De Meijer 1-9, 83. Fiers 1-10, 88. De Ruijsscher 2-10. Scheidsrech ter: R Sèherpenisse Temeuzen Aantal toeschouwers: 150. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De KNVB heeft na de groepsindelixxg voor de eerste x*onde van de districtsbe ker nu ook het speelprograxnma bekend gemaakt voor zowel de standaardteams als de reserve elftallen. De eerste wedstrijd ronde wordt gespeeld op dins dag 26 augustus. De tweede en derde wedstrijd staan voor 2 en 9 september gepland. De poule winnaars plaatsen zich voor de tweede roixde. Op 20 augustus worden gespeeld: Standaardbeker: poule 1: Dreischor-Bruse Boys; WIK-Duive- land; poule 2: Mevo-SKNWK; Ziexnkzee-Ouwerkerk, poule 3: Zonnemaire-ZSC; Brouwershaven- Renesse; poule 4: Wissenkerke-Vee- 1-e; Bevelandei-s-DFS; poule 5: Co- lijnsplaatse Boys-Patrijzen; Goes- Nieuwdoip; poule 6: SVD-SSV; Kloetinge-Robur; poule 7: Luctor- 's-Heer Arendskerke; Heinkens- zand-Volharding; poule 8: Waarde- Kapelle; WemeLdinge-Hansweertse Boys; poule 9: Krabbendijke- Wolfaai'tsdijk; Yerseke-Kwaden- damme; poule 10: Hoedekenskerke- Rillandia; Kruiningen-Apollo; pou le 11: Lewedorpse Boys-Arnemui- den; Serooskerke-Jong Ambon; poule 12: Dombui-g-Meeuwen; Oostkapelle-Noormannen; poule 13: Middelburg-Nieuwland; Dau- wendaele-Zeelandia; poule 14: Wal- cheren-Middelburg (zat); RCS- VCK; poule 15: Zeeland Sport-Vlis- singen; GPC-Box"ssele; poule 16: Sluis-Óostburg; Breskens-Aarden- burg; poule 17: Schoondijke-Cad- zand; Hoofdplaat-Groede; poule 18: Koewacht-Axel; AZW-Com Boys; poule 19: IJzendij^e-Temeuzense Boys; Terneuzen-Philippine: poule 20: Graauw-Zaamslag; Sluiskil- Bieivliet; poule 21: Vogelwaarde- Hoek; Hontenisse-Spui; poule 22: Tex-hole-Steen; HW-Ria; poule 23: SDO-FC Bergen; Clinge-Hulster- loo; poule 31: Noad'67-SPS; Stave- nisse-NVS; poule 32: WHS-Vos- meer; Tholense Boys-Smerdiek. Reserves Poule 1: ZSC 2 -Dreischor2;DFS 2- Duiveland 2; poule 2: Ouwerkerk 2- Zonnemaire 2; Brus'e Boys 2-WIK 2; poule 3: Zierikzee 2-Mevo 2; Renes- se 2-Brouwershaven 2; poule 4: Kats-Colijnsplaatse Boys 2; Wis- senkerke 2-Bevelanders 2; poule 5: Vlissingen 2-Walcheren 2; Zeeland Sport 2-Ritthem; poule 6: Nieuw- land 2-GPC 2; Jong Ambon 2-Dau- wendaele 2; poule 7: Meeuwen 2- Domburg2;Noormannen2-Oostka- pelle 2; poule 8: Middelburg (zat) 2- VCK 2; Zeelandia 2-RCS 2; poule 9: Veere 2-Middelburg 2; Amemuiden 2-Serooskei'ke 2; pouie 10: NVS 2- NOAD'67 2; Smerdiek 2-Tholense Boys 2; poule 11: SPS 2-Yerseke 2; Rillandia 2-Slavenisse 2; poule 12: 's-Heer Arendskerke 2-Krabbendij- ke 2; Waarde 2-HansweertseBoys2; poule 13: Kapelle 2-Hoedekensker- ke 2; Kwadendamme 2-Apollo 2; poule 14: Patx'ijzen 2-Lewedorpse Boys 2; Volharding 2-Borssele 2; poule 15: Kloetinge 2-Luctor 2; Nieuwdorp 2-Heinkenszand 2; pou le 16: Wolfaartsdijk 2-SSV 2; Robur 2-Goes 2; poule 17: Wemeldmge 2- SDO 2; Hontenisse 2-Kruiningen 2; poule 18: Steen 2-Terhole 2; I-Iul- sterloo 2-Vogelwaarde 2; poule 19: HW 2-Koewacht 2; Clinge 2- Graauw 2; poule 20: Zaamslag-Phi- lippine 2; Spui 2-Biervliet 2; poule 21: Cadzand 2-Schoondijke 2; IJ_ zendijke 2-Breskens 2; poule 22: Oostburg 2-Sluis 2; Aardenburg 2- Hoofdplaat 2; poule 23: Axel 2-AZ- VV 2; Corn Boys 2-Sluiskil 2; poule 24: Terneuzense Boys 2-Hoek 2; Ria 2-Terneuzen 2; poule 25: SKNWK 2- WHS 2; Kogelvangers 2-Vosmeer 2. Vrouwen Kloetinge is bij de vorming van de poules in het vrouwenvoet bal benadeeld. De KNVB heeft gepland, dat de Bevelandse ploeg op 10 september om 18.30 in Dordrecht tegen RCD aan treedt. De wedstrijden worden gespeeld op 27 augustus, 3 en 10 september. 27 augustus Poule 1: DFS-ZSC; Oost- kapelle-Veere; poule 2: Zonnemai- re-WIK; Wemeldinge-Patrijzen; poule 3: Meeuwen-Arnemuiden; Se- rooskerke-Nieuwland; poule 4: Vol- hax-ding-Bevelanders; Nieuwdorp- SVD; poule 5: Dauwendaele-Vlis^ singen; Zeeland Sport-Zeelandia; poule 6: Iiontenisse-Hoek; Hulster- loo-IJzendijke; poule 7: Aarden- burg-Temeuzense Boys; Hoek-Ter- neuzen; poule 8: SKNWK-Kloetin- ge; Wieidrecht-RCD. Dynamica met atletiekploeg in België actief HOOGLEDE-In het Bel gische Hooglede hebben een aantal atleten van Dy namica deelgenomen aan een 10 Engelse Mijl. Wim Besuyen was de beste met de achtste plaats bij de veteranen 40+ iix een tijd van 55 xninuten en 18 seconden. John Geuquier- re finishte op de 13e plaats in 57 minuten en 53 secon den net voor Jaap Oele (AV'56) op de 14e plaats. Anton Schoenmaker werd 10e bij de veteranen 50+ in 67 minuten en 50 secon den. Theo Rabout (Dyna mica) reisde eveneens af naar België om deel te ne men aan de Memorial Geert van Rasschaext, een baanwedstrijd over 5 ki lometer in Nienhove. Hij werd 14e in een tijd van 15 minuten en 1.95 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 17