Natanja Lokerse een supertalent Nico Knol kiest eieren voor zijn geld Vierspantop aan de start in Samengestelde Wedstrijd Volleybalster uit Dishoek met Jong Oranje naar WK in Thailand Van de Goor verhuist naar Italiaanse Parma Afscheid Knol tegen AA Gent sportagenda Presentatie Hoek voorafgaand aan duel met Cercle door Gerard Borgman MIDDELBURG - In de zomer van 1996 beleefde het Neder landse volleybal zijn ultieme hoogtepunt. Goud voor de man- nenploeg op de Olympische Spelen, het vormde de bekro ning van jarenlange trainings- arbeid. Succes doet volgen en dus ont vouwde ook de vrouwentak een doelgericht plan richting olym pische eer en glorie. The Road to Sydney, zo luidt de alleszeggen de naam van het nieuwe jeugd- plan van de volleybalbond. Op weg naar het mega-evenement van 2000 neemt Jong Oranje vanaf komend weekeinde deel aan het WK in Thailand. Natan ja Lokerse is de jongste van de twaalf uitverkoren speelsters. Vijftien lentes jong. „Een super- talent", meent bondstrainer Ar jen Boonstoppel. De scholiere uit Dishoek is in de ban van de mondiale titelstrijd. „Fantas tisch om dit allemaal mee te ma ken." Een half jaartje behoort ze nu tot Jong Oranje. Natanja Lo kerse, van 28 februari 1982, maakte reeds deel uit van een van de drie zogeheten steun punten van de Nevobo, de nationale volleybalbond. Dat betekende elke zondag een cen trale training, met rijkelijk ge talenteerde collega's uit de re gio. Halverwege februari trok Ai-jen Boonstoppel aan de bel. Het was tijd voor meer. Tijd voor de nationale jeugdselectie. Elke zondag en maandag trainen in het sportcentrum in Zeist. „We zijn al sinds november bezig met deze groep", verduidelijkt Boonstoppel. „De meisjes zijn in die periode vrij van school. De laatste maanden zijn we zelfs dagelijks bezig geweest. Hier door is een behoorlijk hoog ba sisniveau ontstaan." Voor Lokerse, onlangs overge gaan naar de vierde klas van het atheneum, zijn de eerste vruch ten van het leerpoces reeds zichtbaar. „In ruim vijf maan den heb ik al ontzettend veel bij geleerd. Dat gaat op dit niveau ook heel erg snel. Alles in mijn spel is verbeterd, gaat sneller. Passen bijvoorbeeld, dat kon ik eerst amper. Maar na een half jaartje trainen met de nationale selectie gaat het heel goed." Die mening is ook haar trainer toegedaan. Boonstoppel: „Na tanja is zeer talentvol, anders zat ze ook niet bij deze selectie. Ze is heel balvaardig, linkshan dig, en positioneel zeer sterk. Ze speelt op de positie van de bui- tenaanval. Ze moet veel passen, en over links aanvallen. Natan ja is net vijftien geworden, daarmee is ze de jongste speel ster in deze groep. Ze is een su pertalent. Ze behoort niet tot de zes besten van deze groep, en zal in Thailand dus niet alles spe len. Maar dat hoeft ook niet. De leeftijdsgrens voor het WK van jeugdteams is zeventien jaar, Natanja kan dus nog een keer zo'n evenement spelen met Jong Oranje. Ze gaat mee naar Thai land om ervaring op te doen, die Natanja Lokerse ze later moet overbrengen op de nieuwe lichting." Een prettig uitgangspunt voor de Zeeuwse, dus. Geen druk, geen diepgewortelde prestatie plicht. „Ik ga er naar toe om er varing op te doen, als ik speel is dat mooi meegenomen. Volgend jaar moet ik de nieuwe lichting stimuleren en leiden. Best moei lijk, omdat ik het zelf ook nog niet allemaal onder de knie heb", aldus Lokerse, die na de zomer WS uit Vlissingen in ruilt voor Sliedrecht Sport. „Ik ga spelen in het tweede team. dat uitkomt in de eerste divisie. En daarnaast ga ik trainen en op de bank zitten bij het eerste, dat speelt in de eredivisie." Het is de logische weg naar de absolute top. Wie op vijftien-ja rige leeftijd al in Jong Oranje speelt, heeft ongetwijfeld ambi ties. Haar aspiraties? Lokerse: „Spelen voor het echte Neder landse team zou gaaf zijn. Maar mijn voornaamste doel is beter worden. Ik leef voor het volley bal. Je moet er wel eens wat voor laten, maar je krijgt er ook veel voor terug. Deze groep is eigen lijk een grote familie. De trai ners zijn de ouders, de speelsters de kinderen. Heel gezellig." In het Thaise Chiang Mai krijgt Lokerse ruim gelegenheid aan mondiale topsport te ruiken. De crème de la crème is in het Verre Oosten vertegenwoordigd. Cu ba. Brazilië, China, Rusland. Nederland liep onlangs kwalifi catie voor het EK mis, maar de tweede plaats in deze voorronde leverde wel een startbewijs in Thailand op. Oranje moet het in de poule opnemen tegen Slowa kije, Brazilië en de Domini caanse Republiek. Nieuwe jeugdploeg Een- prognose? „Is moeilijk", meent hoofdcoach Boonstop pel: „Nederland neemt voor het eerst deel aan een WK voor jeugdteams. Alle zestien landen komen met een nieuwe jeugd ploeg, ik heb dus geep flauw idee hoe goed de tegenstanders zijn. We streven naar een plek bij de eerste acht." En Lokerse: „Het is leuk om eens mee te ma ken. Ik heb er veel zin in, ben nog nooit in Thailand geweest. Ik zal er in ieder geval veel foto's ma ken." door Lucien Roelandt 's-HEER-ARENDSKERKE - De Stichting Goese Paardenda gen is er voor de tweede keer in geslaagd om een aantrekkelijk deelnemersveld voor de Natio nale Samengestelde Wedstrijd vast te leggen. Op de wedstrijd, die morgen (zaterdag) en zon dag in het recreatiegebied 'De Piet' te Amemuiden wordt ge houden, starten de ex-wereld kampioenen vierspanrijders IJsbrand Chardon en Ad Aarts. „Ook Harry de Ruiter van de na tionale equipe, die dit jaar goud won in Aken, is in Arnemuiden present. Ik verwacht dan ook twee dagen topsport met het bij - behorende spektakel", zegt voorzitter Jaap Verboom met enige trots. Verboom baseert zijn verwach tingen op toezegging van nog een aantal sterke aanspannin gen, die wel eens voor een ver rassing zouden kunnen zorgen. „Het terrein in De Piet is toch heel iets anders dan de meesten gewoon zijn. Kom je in Brabant of Gelderland, zit je meestal in de bossen. Hier heb je veel open ruimtes. Dat is even wennen voor de paarden. Vorig jaar gin gen sommigen daardoor totaal 'over de rooie'. Toen moesten zelfs enkele sterke aanspannin gen gas terug nemen. Daarvan konden anderen weer profite ren. Het onvoorspelbare ele ment, is het mooie van de sport." Laatste test Voor de nationale twee-span equipe is het de laatste test voor het wereldkampioenschap in het Duitse Riesenbeck. Allen zijn dan ook in De Piet aanwe zig. Titelverdedigster Mieke van Tergouw en Riny Rutjens, die op het WK worden vergezeld door Rutjens broer Lemmen, Rob Weggelaar of Bennie Gos- schalk. De laatste open plaats wordt ingevuld na de wedstrijd in Arnemuiden. Zweep Behalve organisator is Verboom deelnemer. Voor de koetsier uit 's-Heer-Arendkerke staat er weining meer op het spel. „Mijn voorsprong in de competitie voor twee-span pony's is derma te groot, dat het kampioenschap me bijna niet meer kan ontgaan. De zweep ter begroeting aan de jury opsteken is bij wijze van spreken voldoende om de titel binnen te halen. Maar dat is mijn eer te na. De organisatie is rond, ze kunnen mij best even missen. Ik krijg nu de kans om voor eigen publiek eens te vlam men. En die kans laat ik beslist niet voorbij gaan." De wedstrijd, die zowel zater dag als zondag op De Piet wordt verreden, is gratis toegankelijk voor het publiek. Jaap Verboom is behalve organisator ook deelnemer in de competitie voor twee-span pony's. Zijn voor sprong in de categorie is echter zo groot dat het kampioenschap hem bijna niet meer kan ontgaan. foto Willem Mieras Breskens-doelman (33) zet na zeventien jaar punt achter carrière door Peter van Kouteren BRESKENS - Zeventien jaar amateurvoetbal doen Nico Knol ondanks een jammerlijk inci dent bij Hoek terugkijken op een prachtige periode. Hij de buteerde op 16-jarige leeftijd in de hoofdmacht van Hoek, koos elf jaar later voor Breskens en ontwikkelde zich tot een all round-doelman. Soberheid en een katachtige reflex kenmerk ten de keeper, die nooit een blad voor zijn mond nam en gedijde in een goede sfeer. „Ik heb er geen spijt van, dat ik al die jaren nooit voor het geld heb geko- Drieënderig jaar is hijmaar Ni co Knol heeft besloten er een punt achter te zetten. Een zwak ke rug heeft ertoe geleid dat hij in januari een moeilijke beslis sing nam,Het is niet met zoveel woorden gezegd, maai' uit de woorden van Frans Daalman (fysiotherapeut in de praktijk van Jack Caluwé) maakte ik op dat ik beter maar kon stoppen. Anders moest ik er rekening mee houden dat ik over een jaar of vijf wel eens naar ander werk moest uitzien. Dat is het me alle maal niet waard. Ik heb, zeg maar eieren voor mijn geld ge kozen, ook al omdat ik me op de training niet meer voor honderd procent kon geven. Ik heb me, met medeweten van Piet Puijpe, het laatste half jaar moeten drukken. Ik vind dat ik dat ei genlijk niet kan maken." Het tekent de sportman, die zichzelf altijd aan een kritische beschouwing onderwierp, maar van zijn medespelers eveneens een maximale inzet en prestatie verlangde. Nico Knol kende zijn pappenheimers en kon als geen ander tekeer gaan, wanneer er met de pet naar werd gegooid. „Zo ben ik altijd geweest", zegt hij. „Ik heb altijd gedaan wat mijn hart zei. Als iets me niet be viel, dan zei ik dat. Ik heb er nooit spijt van gehad, want ik heb er weinig vijanden mee ge maakt. Ik hep altijd heel veel te kankeren, tijdens trainingen en tijdens wedstrijden. Dat ging vaak onbewust. Jongere spelers vertelde ik achteraf dat ze dat met een korreltje zout moesten nemem. Ik heb dikwijls een gro te mond gehad, maar dat was vooral om mezelf scherp te hou den." Keepersfamilie Nico Knol stamt uit een kee persfamilie en stond zelf als knulletje van zes jaar voor het eerst in het doel. „Dat is nooit meer veranderd", vertelt hij. „Ik vond het leuk en het ging steeds beter. Wij voetbalden in Hoek altijd. Op straat, in een plant soentje, of tussen de middag tot dat de school weer begon. Ik was een jaar of vijftien, toen ik naar de A-junioren ging. Van Han van der Hooft mocht ik met de selectie meetrainen. Kees Plad- det was keeper van het eerste, maar werd aan het eind van het seizoen voor een paar wedstrij den geschorst. Van der Hooft stelde me op. Hoek speelde in de tweede klasse en ik stond met een drol in mijn broek op het veld. Ik werd heel goed opge vangen door de spelers", weet hij nog. „Fouten maken was niet erg, zeiden ze. Ik kreeg heel veel te doen en het pakte heel goed uit." Het seizoen daarop was hij vaste keus van het keurkorps, nadat Pladdet naar België was ver trokken. „Kees vond dat zijn opvolger klaar stond. Mijn eer ste wedstrijden in het stan daardelftal waren goed gegaan en ik kreeg van iedereen ver trouwen. Dat is ongelooflijk belangrijk voor een keeper. Trainer, spelers, supporters. Ze moeten weten dat je kunt kee pen. Toen ik zes jaar geleden naar Breskens ging, werd me dat gelijk duidelijk gemaakt. Als ze me niet mochten, kon ik na veer tien dagen wel opdonderen, werd me in de kantine verteld. Als ze me wel mochten, dan zou ik er heel lang kunnen keepen. Zo werkt dat, zeker in Bres kens." Het draaide uit op een langdurige relatie, nadat zijn eerste liefde (Hoek) na elf jaar op een scheiding was uitge draaid. Een meningsverschil met trainer Kees Kist lag er aan ten grondslag. Knol: „Heel veel mensen weten nog steeds niet wat er toen precies is gebeurd." De doelman, rap van de tong riem gesneden, zwijgt. Na enig aandringen geeft hij een toe lichting. „Ik wil niemand be schadigen, want dat heeft geen zin na zoveel jaar. Maar er is een spelletje gespeeld. Ik ben fout geweest, toen ik niet wilde in vallen, nadat Patrick Vonk al na vijf minuten met een blessure was uitgevallen. Daar heb ik mijn excuses voor aangeboden. Maar toen ik er dinsdags met het bestuur over sprak, kwam er ie mand binnen met de medede ling dat de spelersgroep niet met mij verder wou. Dat was voor mij een duidelijk signaal, waar BRESKENS - Breskens neemt zaterdag met een wedstrijd te gen AA Gent afscheid van doelman Nico Knol. De doelman verdedigde zes jaar lang het doel van Breskens, nadat hij eer der elf seizoenen in de hoofdmacht van Hoek had gekeept. Dc ontmoeting met AA Gent begint om 16.00 uur. De oefen wedstrijd is een gevolg van de trainingsstage, die AA Gent eerder in West-Zeeuws-Vlaanderen doorbracht. Aanvanke lijk was de wedstrijd voor vandaag (vrijdag) vastgesteld. De Belgen spelen vanavond echter op eigen veld tegen Feve- noord. van onze sportredactie APELDOORN - Volleybalinter national Mike van de Goor speelt komend seizoen bij het Italiaanse Cariparma/Parma. De interesse van de Franse landskampioen PUC Paris en de Griekse bekerwinnaar Olym- piakos Piraeus liet hij links lig gen. Parma maakte in het verle den furore met Peter Blangé als spelverdeler, ging echter twee jaar geleden failliet en trok zich terug uit de Serie Al De jongere broer van Bas van de Goor kreeg afgelopen seizoen de kans om bij landskampioen, be kerwinnaar en Europa Cup houder Las Daytona/Modena een kijkje in de keuken te ne men. Hij kwam er als concur rent van 's werelds beste mid denmensen, Bas van de Goor en Andrea Giani, nauwelijks aan spelen toe. „Ik wil nu een heel seizoen lekker spelen, in een goed team, met een goede orga nisatie. En dat lijkt er in Parma te staan. Oranje Bondscoach Toon Gerbrands heeft gisteren na overleg beslo ten om Brecht Rodenburg, lid van de 'gouden' Olympische ploeg, niet op de lijst van acht tien namen voor het EK in eigen land op te voeren. Rodenburg, speler van het Belgische Roe- selare, blijft in de toekomst ech ter wel beschikbaar voor Oran je. Gerbrands liet al eerder weten geen routiniers op te zul len roepen voor bankplaatsen in zijn selectie. Plij geeft met het oog op Sydney 2000 de voorkeur aan internationale scholing van jongere talenten. GPD Motorcross Supercross: Vanavond, vrijdag, wordt op het motorcrosscircuit in Aagte- kerke de vierde wedstrijd in de strijd voor het open Zeeuws supercrosskam- pioenschap verreden. Aan de start voor het kampioenschap komen de klassen 60/80cc, 125cc en de open superklasse. In het bijprogramma is er startgelegenheid voor de vrijetijdsrijders en is er een fietscross voor de jeugd. Het programma ziet er als volgt uit. 15.00 uur tot 15.45 uur trainin gen, 16.00 uurfietscross, 16.20-17.00 series vrijetijdsklasse, 17.05-17.30se- ries 125cc; 17.35 1e manche 60/80cc. 17.50-18.15 series open superklasse; 18.20 herkansing vrijetijdsrijders; 18.35 herkansing 125cc; 18.50 2e man che 60/80cc; 19.05 herkansing open superklasse,19.20-19.45 halve finales vrijetijdsklasse; 19.50-20.05 halve finales 125cc; 20.20-20.40 halve finales open superklasse; 20.55 finale vrijetijdsklasse; 21.10 finale 125cc; 21.25 fi nale open superklasse. (tijdschema onder voorbehoud). Paardensport Zeeuws KNF-kampioenschap te Axel: De Landelijke Rijvereniging De Oranjeruiters en Ponyclub De Kleppertjes uit Axel houdt zaterdag, op het hippisch sportterrein aan de Sportlaan 1 in Axel, het Zeeuws KNF-kampi oenschap dressuur en springen voor paarden en pony's. Programma: Springen paarden. 9.00 uur: klasse B; 10.15 uur: klasse L; 12.00 uur: klasse M; 12.30 uur: klasse Z; 13.00 uur: klasse ZZ; 13.15 uur: aanvang tweede manche in omgekeerde volgorde. Pony's. 9.00 uur: klasse B; 10.00 uur: klas se L; 10.45 uur: klasse M; 11.15 uur: klasse Z; 11.45 uur: klasse ZZ. 14.00 uur: aanvang tweede manche in de zelfde volgorde. Dressuur. 9.00 uur: paar den klasse Z2,Z1, M2, Ml, L, Ben pony'sZI, M1, Len B; 11.10: pony's klasse Z2; 14.00 uur: tweede proef voor de combinaties die zich hebben geplaatst voor het kampioenschap; 14.00 uur: vier- en achttallen paarden en pony's. 16.00 uur: Kür op muziek. 12.15 uur: rijstijlcompetitie paarden en pony's. 13.00 uur: bestgaande rij-pony's. Nationale samengestelde Menwedstrijd: De Stichting Goese Paardeda- gen houdt zaterdag en zondag, in het recreatiegebied De Piet in Arnemui den, een Nationale Samengestelde Menwedstrijd. Programma zaterdag. 9.00 uur: dressuur; 10.00 uur: Vaardigheidstest (kegeltjes rijden). Zondag. 9.00 uur: marathon. Dressuurwedstrijd Vrouwenpolder: De Ruiterclub Sé-Ros uit Serooskerke houdt zondag, op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijke buurtweg 8 in Vrouwenpolder, een dressuurwedstrijd voor paarden en po ny's. Programma: 9.00 uur: paarden klasse L en pony's B en L; 10.30 uur: paarden klasse B; 12.30 uur: paarden klasse M1 en M2; 15.00 uur: paarden klasse Z1 enZ2. Tennis Nico Knol met zijn twee dochters: „Ik heb altijd gedaan wat mijn hart zei." foto Charles Strijd na ik ben opgestapt. Later bleek dat dat helemaal niet waar was. De spelers hadden juist wel graag met me verder ge wi 1 dHet is jammer dat het bestuur toen het fijne er niet van heeft gewe ten." Centen Toen de waarheid boven tafel kwam, was Knol echter al lid van Breskens. „Johan van Es pen reageerde razendsnel. Hij is zelfs twee keer naar Zeist gere den. om mijn overschrijving te regelen. Dat heb ik enorm ge waardeerd. Veel mensen dach ten dat Breskens voor mij een tussenstation was. Maar ik ben niet iemand die zo maar weg gaat. als hij het naar zijn zin heeft. Ik heb nooit voor de cen ten gespeeld en altijd mijn hart gevolgd. Vorig seizoen werd ik een dag voor het sluiten van de overschrijvingstermijn door Terneuzen benaderd, omdat André de Letter naar Hoek ging. Ik heb toen om half twee 's nachts nog met Johan van Es pen en elftalleider Camiel van Rattingen gebeld. Het was een moeilijke beslissing, want het niveau sprak me wel aan. Maar ik vond dat ik het tegenover Breskens niet kon maken om de ploeg in de steek te laten." Zeventien jaar in een stan daardelftal, op het niveau van de eerste tot enmet vierde klasse van het amateurvoetbal. Nico Knol werd met Hoek twee keer kampioen, won de districtsbe keren neemt met pij n in het hart afscheid van Breskens. Een ABC'tje op schrift en een fraai bronzen beeld van een doelman in actie zullen voor altijd een blijvende herinnering vormen aan een mooie carrière. HOEK - Hoofdklasser Hoek presenteert morgen (zaterdag) voor eigen publiek de eerste se lectie voorafgaand aan een oe fenwedstrijd tegen Cercle Brug- ge- Trainer Adriaan Nieuwenhuijse beschikt voor de ontmoeting met de naar de tweede klasse ge degradeerde Belgen met uitzon dering van doelman Mario Har te (vakantie) over de voltallige spelersgroep. De wedstrijd be gint om 14.30 uur. Badgastentoernooi Domburg: Het Badgastentoernooi van Itc Domburg (B- niveau) wordt morgen, zaterdag afgesloten met de finales in het enkel- en dubbelspel. Gruttepikkers II Toernooi Nieuwerkerk: In Nieuwerkerk loopt het Grut- tepikkers II toernooi (B t/m D-niveau) op de banen van tv Duiveland af. Zon dag wordt het evenement afgesloten met de finalepartijen. Open toernooi Middelburg: Het Open toernooi van tv Dauwendaele te Mid delburg duurt tot en met zondag. Dan worden de diverse finales (C-en D-ni veau) gespeeld K4-jeugdtoernooi Oost-Souburg: Op de banen van tc Souburg wordt dit weekeinde het K4-jeugdtoernooi afgerond, de finales worden zondag ge speeld. Veteranentoernooi Kruiningen: Zondag wordt op de banen van Itc Kruinin- gen het Reimerswaal veteranentoernooi afgesloten met de finales. Cerestartoernooi Sas van Gent: Het Cerestartoernooi (B2 t/m D2-nïveau), dat gespeeld wordt op de banen van tennisclub Drive, eindigt zondag 3 au gustus met de finales. Haaietandentoernooi Cadzand. Dit weekeinde eindigt het haaietanden- toernooi te Cadzand-Bad. Op debanen van tennisvereniging ASOC worden de finales (B t/m D-niveau) zondag 3 augustus gespeeld. Vliegende Hollandertoernooi Terneuzen: Op de banen van tennisclub Ani mo wordt zondag het startsein gegeven van het 4e Vliegende Hollander- toernooi in Terneuzen. Dit toernooi (B t/m D-niveau) loopt door tot en met zondag 10 augustus. K5 Jeugdtoernooi Clinge: In Clinge wordt er volgende week gestart met een internationaal jeugdtoernooi. Op de banen van tennisvereniging Game '78 wordt er gespeeld tot en met zondag 10 augustus. Mauritshof Toernooi IJzendijke: Vanaf zaterdag loopt het Mauritshoftoer- nooï op de banen van tennisvereniging Tiola in IJzendijke. Het toernooi, dat gespeeld wordt in de categorie C2 t/m E-niveau, eindigt zondag 10 augus tus met de finales. Open Scheldetoernooi Vlissingen: Zondag start op de banen van Itc De Schelde het 2e Open Scheldetoernooi (C- en D-niveau). het toernooi loopt toten met zondag 10 augustus. Open jeugdtoernooi Kortgene: Op de banen van Itc Noord-Beveland wordt maandag gestart met het 13e Open jeugdtoernooi. Het evenement duurt tot en met zondag 10 augustus. Triathlon RABO-triathlon-Westkapelle: Komende woensdag (6 augustus) houdt de WV een triathlon in Westkapelle. De afstanden zijn 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 6 kilometer lopen. De start is om 19.00 uur op het strand bij Westkapelle. Inschrijving in Walcheren Herrijst op de Markt van Westkapelle. Trimkoersen 24 Uur van Oostburg: Op het Ledelplein in Oostburg wordt vandaag (vrij dag) om 20.00 uur het startschot gegeven voor de 24e uitgave van de 24Uur van Oostburg, een wedstrijd voor trimploegen. Zestien ploegen strijden in een non-stop programma met criteriums, afval- en trimkoersen, individue le- en ploegentijdritten voor de wisseltrofee. Die wordt verdedigd door de ploeg van Camping Internationaal uit Nieuwvliet. Morgen (zaterdag) wordt het programma om 19.30 uur afgesloten met de vijfde trimronde. Trimlopen Zomerloop-Zuidzande: De atletiekvereniging De Wielingen houdt komen de dinsdag (5 augustus) een Zomerloop in Zuidzande. De jeugd start om 19.30 uur voor één of twee ronden van 630 meter. De óverige-trimmers star ten om 19.50 uur voor 3.7 kilometer, 6.8 kilometer of 10 kilometer. De start en inschrijving zijn bij de gymnastiekzaal in de Zegveldstraat te Zuidzande. Trïmloop-Haamstede: De atletiekvereniging Delta Sport houdt komende donderdag (7 augustus) een trimloop in Haamstede. De start van de jeugd- loop over 2.5 kilometer is om 19.30 uur. De overige trimmers starten om 20.00 uur voor één, twee of drie ronden van 3.3 kilometer. De start is op de Ring voor de kerk. Inschrijven in Hotel Bom aan de Ring te Haamstede. Vriendschappelijk voetbal Morgen: zaterdag: Breskens-AA Gent (16.00), Mosseltoernooi te Yerseke met Philippine, Bruse Boys, Sluis en Yerseke, aanvang: 12.15 uur, Oostka- pelle-Amstelveen (16.00), Zierikzee-Mevo (19.15), Reimerswaal elftal-NAC (19.00), Hoek-Cercle Brugge (14.30), Steen 1-Steen 2 (19.30) Zondag: Terneuzen-Aardenburg (14.30), Alliance-Breskens (14.30), Hul- sterloo-Clinge 2 (14.30), Vogelwaarde 1-Vogelwaarde 2 (14.30). Dinsdag 5 augustus: Domburg-VCK( 19.00), WIK-BruseBoys(19.15),Zierik- zee-Arnemuiden (19.15), Hoek-Axel (19.30), Breskens-Hoofdplaat (19.30), Adegem-Oostburg (19.30), Terneuzen-Philippine (19.30). Donderdag 7 augustus: Veere-Dauwendaele (19.00), Aardenburg-VK Ak kers (19.30), HW'24-Melsele (19.15), Terneuzense Boys-Schoondijke (19.30). Windsurfen Teamrace: Zondag, 3 augustus, houdt Windsurfvereniging Zuid-West7 de jaarlijkse 8-uurs teamrace. Deze surfwedstrijd over 8 uur wordt gevaren door duo's, die beschikken over één surfplank. Er wordt gevaren in een wedstrijdklasse en in een recreatieklasse en de wedstrijden zullen goed te volgen zijn voor het publiek. Maximale zeilmaat is 7.5 m2. Lokatie is Surf centrum De Schotsman te Kamperland, ledereen kan meedoen. Inschrij ven vanaf 8.30 uur. De start is om 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 11