Deltatoer staat op losse schroeven PZC Geen oplossing transfer Ronaldo Stichting uit Kloosterzande krijgt rechten Ster Zeeland Cruz mag rustig beginnen Larsson weg voor twee miljoen Sjors de Lange geeft Fred Elliot geen kans KNWU schrapt etappekoers, maar organisator Van Gils heeft nog hoop sport dinsdag 22 juli 1997 z 14 uitslagen Alflen drie jaar naar Heracles Romario moet terug naar Spanje Kaiserslautern legt Sforza vast Veere vanavond tegen Utrecht Twaalf atleten in WK-pIoeg Jeannie Longo ploegleider door Eldridge Pentury VLISSINGEN - De KNWU heeft de wedstrijd reeds van de wielerkalender geschrapt, maar organisator Bert van Gils wei gert zich daarbij neer te leggen. De Vlissinger gaat er nog steeds vanuit dat de zesde editie van de Deltatoer, de driedaagse Zeeuwse wielerwedstrijd voor amateurs, op 5,6 en 7 september zal worden verreden. De KNWU heeft het besluit ge nomen, omdat het organisatie comité financieel in gebreke is gebleven. Van Gils: ..Er zijn wat problemen, ja." Komende vrij dag beslist hij: doorgaan of af blazen. Van Gils: „Het is gek dat de KNWU de wedstrijd van de ka lender heeft gehaald. De wiel- ren unie heeft dat gedaan, om dat wij als organisatie, van-de Deltatoer een bepaald geldbe drag nog niet hebben overge maakt. Het bedrag is een garan tie, die we na afloop van de wedstrijd weer zouden terug krijgen. Nee, hoe hoog het be drag is, zeg ik niet. Ga maar uit van een flinke som geld, ééntje met vier cijfers voor de komma. Waarom wij niet betaald heb ben? Omdat het te kort dag was. Op 20 mei kreeg ik een tweere gelige brief, waarin stond, dat we voor het verstrijken van de maand juni moesten betalen. Op 20 mei... Terwijl de wedstrijd in september moest worden ge houden. Een veel te korte tijd Bert van Gils. door Wim de Vos KLOOSTERZANDE/KOUDE- KERKE - De KNWU (wielren unie) heeft de organisatierech ten van de meerdaagse Ster van Zeeland voor vrouwen toegewe zen aan de stichting Wielerpro- motion Zeeuws-Vlaanderen in Kloosterzande. Dit jaar werd deze wedstrijd voor de tweede maal georganiseerd door de wielerstiéhting uit Klooster zande en het wielercomité Kou dekerke. Na afloop van deze tweede uit gave besloten beide organisa- door Michel Verberkmoes OOSTBURG - Tijdens het 33e ING Eenhoorntoernooi in Oost burg versloeg Mirella Evers uit Doetinchem in de B-categorie José de Wit. De eerste set ging via een tie-break naar De Wit, maar daarna stelde Evers orde op zaken. In de twee daaropvol gende sets maakte De Wit slechts nog een game: 6-0 6-1. Christianne Vriends won op het Cl-schema van I. Kemperman. Vriends zegevierde met 6-2 en 7- 6 en speelt in de volgende ronde tegen de winnares van de wed strijd tussen Bergen Henegou wen en Krijgsman. Ook Martine Simonse en Ria Sterrenberg plaatsten zich voor de volgende ronde. Sjors de Lange maakte korte metten met Fred Elliott in de Cl-categorie bij de mannen. El liott, bezig aan een sterk sei zoen, kreeg geen enkele kans te gen De Lange: 6-1 6-1. De Lange plaatste zich daardoor voor de kwartfinale, waarin hij uitkomt tegen Paul van Waterschoot of Ruben Verheul. Dwight van Hulle plaatste zich als eerste voor de kwartfinale op het C2- schema. Van Hulle. die blijk baar in de winning-mood is na zijn toernooizege in Breskens, won in de tweede ronde van Joost van Remmen met 6-2 en 6- 3. Rob Kemperman, een repre sentant van de Doetinchemse tennisschool, versloeg Harry Riemens met opvallend gemak: 6-2 en 6-1 In de volgende ronde speelt Kemperman tegen Tom om de som op te hoesten. Van bijna alle sponsors moeten we het geld nog krijgen, want zo hebben we dat afgesproken. Kijk, op zich heb ik er geen moeite mee dat we een garantie bedrag moeten betalen. Gezien de problemen die wij in voor gaande jaren hebben gehad, is het logisch dat de KNWU daar om vraagt. Maar nogmaals, ze kwamen er veel te laat mee. Bo venop de andei'e kosten konden we dat garantiebedrag niet ties te stoppen met de samen werking omdat er op diverse fronten meningsverschillen wa ren. Omdat zowel 'Koudekerke' als 'Kloosterzande' wilde door gaan met de Ster van Zeeland, werd de KNWU gevraagd om een uitspraak te doen over de rechten van de etappekoers. De bond besliste in het voordeel van de stichting. Oudste rechten Volgens Frans Voet, secretaris van Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen. heeft de KNWU bepaald de stichting de oudste de Clerck. Mare Matthijs en wedstrijdleider Geert Saman kwalificeerden zich voor de hal ve finale van het mannendubbel C1 -schema van het achtste open Vlasbloemekentoemooi in Koe wacht. Zij wonnen in de kwart finale van het duo De Belie/Van Poucke. In het begin leek het er op, dat De Belie/Van Poucke zich snel Zouden plaatsen voor de laatste vier: de eerste set werd binnengehaald met 6-0. In de tweede set moest een tie break de beslissing brengen. Deze werd binnengehaald door Matthijs en Saman, die in de derde set doordxmkten: 6-3. Het koppel Bun/De Smet plaatste zich eveneens voor de halve fi nale via een overwinning (6-3 6- 2) op Van Cauteren/Kouwijzer. In de C2-categorie plaatste het als 3e/4e geplaatste koppel Van Goethem/Van de Voorde zich voor de kwartfinale via een zege op Baart/Van Kuppeveld (6-4 6- 1Misseghers en De Smet, als tweede geplaatst, wonnen in de eerste ronde van Agterhuis- /Dreesmann: 6-4 6-3. Bij de vrouwendubbel C2 wordt er in een poule gespeeld. De zusters Verhaegen, favoriet voor de eindzege, wonnen al twee wed strijden. Eerst werd het duo Bonsel/Nijs- sen opzij gezet (6-0 6-1), daarna waren ze te sterk voor Broecka- ert/Dreesmann (6-0 6-4). Ook het duo Huis/Kool haalde twee overwinningen binnen. Zij ver sloegen Bonsel/Nijssen met 6- 3/7-6 en waren Broeckaert- /Dreesmann de baas: 6-4 7-5. meer hebben." Dus betaalden Van Gils en de zijnen niet, waar op de KNWU haar conclusies trok en de wedstrijd schrapte. Annieka van den Bogaai'd van de KNWU bevestigde vanuit het hoofdkantoor in Woerden, dat de Deltatoer niet zal doorgaan. Het klopt volgens Van den Bogaard dat het organisatieco mité van de Deltatoer heeft na gelaten een financiële verplich ting na te komen. Verder wilde ze niets over de kwestie kwijt. rechten had. „Wij zijn enkele ja ren geleden begonnen met de Hotel van Leuven Lady's Tro fee. Dat was toen nog een één- daagse maar we wilden al snel naar een etappekoers toe. Die is toen ontstaan door samen te werken met het wielercomité van Koudekerke. Van doorslag gevende betekenis was, dat de oorsprong van de wedstrijd in Kloosterzande lag. Bovendien is onze stichting aangesloten bij de KNWU. Bovendien waren wij dit jaar ook al vergunning houder. Wij waren in feite dus verantwoordelijk voor het hele gebeuren", aldus Voet, die zegt dat de voorbereidingen voor derde Ster van Zeeland al in vol le gang zijn. Er zijn inmiddels besprekingen gaande met een paar andere organisaties in Zee land, die hun medewerking zul len verlenen. Maar, benadrukt Voet, „de totale organisatie en eindverantwoordelijkheid zul len bij ons liggen. Het bestuur wordt daartoe ingekrompen, zodat het beter beheersbaar wordt. We houden vast aan een Ster van Zeeland, het enige ver schil is, dat er één etappe boven de Westerschelde zal worden verreden en twee in Zeeuws- Vlaanderen." De derde Ster van Zeeland wordt gehouden op 5,6 en 7 juni 1998. Spoedberaad Gisteravond kwam het wieler comité van Koudekerke in spoedberaad bijeen en werd het principebesluit genomen om, zoals voorzitter Klaas Lenstra het zei „tegengas te geven aan het besluit om de Ster van Zee land aan Kloosterzande toe te wijzen." Het comité wil nu zelf een meerdaagse voor vrouwen op poten zetten. „Het wordt minimaal een drie daagse maar we denken er aan om er een vijfdaagse van te ma ken. Ik heb inmiddels een goede sponsor gestrikt. Organisato risch kunnen we het aan", aldus Lenstra gisteravond na het be raad in Koudekerke. „Het is jammer dat we het niet eerder wisten, anders hadden we een plaats op de internationale ka lender gevraagd. De termijn daarvoor is helaas al verstre ken." Lenstra, die de breuk met 'Kloosterzande' betreurt, zegt begrip te hebben voor de beslis sing van de KNWU. „Reglemen tair kon de Unie niets anders be sluiten. Kloosterzande was immers vergunninghouder." Twee jaar geleden hing het doorgaan van de Deltatoer ook al aan een zijden draadje. Toen bracht inkrimping van de wed strijd - één etappe werd ge schrapt - redding. Diefstal van een bestelbus, die was volgela den met materiaal van wieier- stichting Vlissingen èn het af haken van een grote sponsor maakten de organisatie van de vorig jaar gehouden Deltatoer nóg moeilijker. Van Gils: „Tegen de gevolgen van de diefstal zit ten we nog steeds aan te hikken. Omdat we niets terugkregen van de verzekering. Het heeft ons ongeveer 8000 gulden ge kost. 'Via via' kreeg ik te horen dat er bij de KNWU een fonds bestond, waarop we een beroep zouden kunnen doen. Ik heb een brief geschreven, maar die werd pas na een half jaar beant woord." Het is volgens Van Gils één van de voorbeelden waarom het tus sen hem en de KNWU niet bo tert. „Toen ik die brief op 20 mei van de KNWU kreeg, heb ik be wust niet gereageerd. Want vol gens mij zou het dan uitdraaien op een ruzie. En dat wil ik ook weerniet. Mijn ervaring is dat ik op heel weinig respons van de wielren unie kan rekenen." Maar geen kwaad woord over de Zeeuwse afvaardiging van de KNWU (Henk Remeijnsen, Joop Hartman en Rinus Everaers). „Zij hebben allemaal het beste met ons voor. Het zijn alleen de 'hoge heren' uit Woerden, die niet meewerken." De Unie zou, vindt Van Gils, be ter naar de organisatoren van wielerwedstrijden moeten luis teren. „Want ze wisten dat we vorig jaar problemen hadden. Dus hadden we in december vo rig jaar al moeten horen van die betaling." Naweeën Want naweeën van de financiële problemen uit voorgaande edi ties zijn er nog altijd. Tal van lie den hebben nog geld tegoed van de organisatie, geeft Van Gils toe. „Wie? Dat houd ik voor me. Maar ik heb er altijd naar ge streefd om aan alle financiële verplichtingen te voldoen voor dat de volgende Deltatoer be gint. Zodat de mensen niet kun nen roepen: 'hé, ik krijg nog dit of dat'. Op dit moment heeft niet iedereen alles gekregen, maar dat is niet raar. Want de meeste sponsors betalen pas in augus tus. Nu we het gax-antiebedrag ook nog moeten betalen, komen we in de problemen." Waar het op neerkomt: het kos tenplaatje (exclusief het garan tiebedrag: tussen de 45.000 gul den en 50.000 gulden) is niet rond. Van Gils is nog in onder handeling met een volgens hem 'grote' sponsor, die deze week laat weten of hij in zee gaat met de organisatox'en van de Delta toer „Als de sponsor ja zegt, be naderen we de KNWU alsnog. Tot die tijd doen we niks. Zon der die sponsor gaat het gewoon niet door. In het laatste geval zijn we nog niet klaai', want er zijn al een heleboel kosten ge maakt. Reiskosten, vergunnin gen, noem maar op. Van nature ben ik een optimist, maar wat de kansen nu zij nIk weet het echt niet. Het zou voor mij een enor me teleurstelling zijn als de Del tatoer niet doox-gaat." Dammen Nijmegen. Open NK. Tweede ronde, be langrijkste uitslagen: Arnaud Cordier (Fra) - Ba (Sen) 0-2, Chernei (Oek) - Podo- Iski (Dui) 0-2, Janssen (Ned) - Van Aalten (Ned) 1-1,Krajenbrink(Ned)-Drost (Ned) 2- 0, Marcel Knipper (Ned) - Jurriens (Ned) 2-0, Van de Velde (Ned) - Van Marie (Ned) 0-2, Klein (Dui) - Bakker (Ned) 0-2, Bos (Ned) - LykleThijssen (Ned) 0-2, Geu- ke (Ned) - Stehouwer (Ned) 0-2, Mustafa Durdyev (Turkm)-VandenHooff(Ned)2- 0, Goedemoed (Ned) - Gantwarg (WRu) 0-2. Derde ronde: Terpstra (Ned) - Bor (Ned) 0-2, Stehouwer - Ba 0-2, Van Marle - Krajenbrink 0-2, Podolski - Marcel Knip per 0-2, Lykle Thijssen - Bakker 2-0, Jaap Knipper (Ned) - De Vos (Ned) 2-0, Van Aalten - Schoofs (Ned) 2-0, Damen (Ned) - Gantwarg 0-2, Walraven (Ned) - Volei (VSt) 2-0. Stand: 1. Ba, Krajenbrink, Mar cel Knipper en Lykle Thijssen 6. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking maandag 21 juli: 3-4-20-21-25 35-36-37-41-46 52-55-64-65-67 70-73-74-77-79 (onder voorbehoud). Tennis Washington. Mannen, 1,3 miljoen gul den. Finale: Michael Chang (Vst/1) - Petr Korda (Tsj/2) 5-7 6-2 6-1. Dubbelspel, fi nale: Jensen/Jensen - Godwin/Wibier (ZAf/Ned) 6-4 6-4. Mahwah. Vrouwen, 250.000 gulden: Fi nale: Rubin (VSt) - Koernikova (Rus) 6-7 6-4 7-6. Kitzbühel. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Ogorodov (Oez) - From- berg (Aus) 6-7 6-4 6-3, Gumy (Arg) - Schranz (Oos) 6-4 6-4, Volkov (Rus) - Camporese (Ita) 6-37-5, Champion (Fra) - Charpentier (Arg) 4-6 7-5 6-3, Squillary (Arg) - Oshovski (Oez) 6-1 6-3. Umag. Mannen, 800.000 gulden: Eerste ronde: Merinov (Rus) - Sabau (Roe) 6-4 5- 7 6-2, Martelli (Ita) - Krajan (Kro) 6-1 7-5, Hrbaty (Slw/5) - Duran (Spa) 6-3 7-6, Lju- bicic (Kro) - Rybalko (Oek) 6-4 6-4. Koewacht. 8e Open Vlasbloemeken Vlastoernooi. DD C2: poule: Verhaegen- /Verhaegen-Bonsel/Nijssen 6-0 6-1, Ver- haegen/Verhaegen-Broeckaert/Drees- mann 6-0 6-4, Huis/Kool-Bonsel/Nijssen 6-3 7-6, Huis/Kool-Broeckaert/Drees- mann 6-4 7-5. DD D1: 1e ronde: De Jonghe/Nouwen-Bosman/Haak 6-1 6-3, De Bock/Roman-Van Mosselvelde/Van Peperstraeten 6-2 6-3. 1/4 finale: De Bock/Roman-Blanckaert/Rodrigo 6-3 7- 5. DD D2: 1e ronde: Groertewoud/Voer- mans-Ferket/Van der Meyden 6-2 6-2, Vereecken/Weemaes-Rotthier/Vaere- wijck 6-0 6-1De Braal/Meeuwse-De Win- ne/Wouterse 6-1 2-6 7-5. 1/4 finale: Van Drongelen/Hamelink-Groenewoud- /Voermans 6-4 6-2. GD Cl: poule: Van Broeck/Van Poucke-Moerland/Saman 6- 3 6-2. GD C2: Ie ronde: Huis/Huis-Van Waes/Knibbeler 3-6 6-3 7-5, Dees/De Pooter-Rodrigo/Antheunis 6-2 6-0, Adri- aansens/Van Tatenhove-Dreesmann- /Dreesmann 4-6 6-2 7-6, Kool/Kool- Cools/Kint 7-57-5.1/4finale: Broeckaert- /Van Goethem-Huis/Huis 4-6 6-1 6-4. GD D1: Ie ronde: Dierick/Voermans-Van de Voorde/Franse 6-2 6-4, Willaert/Van Re- genmortel-Blanckaert/Schelfout 6-1 1-6 6-4, Dees/Broeders-Vernimmen/Van Kerkhoven 6-4 6-3, Claessens/Smole- naar-Van Schijndel/lvens 1-6 7-6 7-5, Harms/Harms-Coenen/Van Waesberghe 3-6 6-4 6-1. 2e ronde: Willaert/Van Re- genmortel-Cools/De Saegher 6-2 6-2, Dees/Broeders-Van Kerkhoven/De Pau 7-5 4-6 6-1. GD D2: 1e ronde: De Bock- /Jeangout-Van Gremberghe/Rotthier 6-3 6-3, Vervaet/Vervaet-Rombaut/Rombaut 6-1 6-3. 2e ronde: Wouters/Willaert-Van Kerkhoven/Van Gremberghe 6-3 7-5, Van Wolvelaer/Van Wolvelaer-Bete- rams/Vaerewijck 6-4 6-4, Wouterse/Wouterse-Kint/Vlassenrood 6-4 6-2, Van der Meyden/Wissel-Wee maes/Pollet 6-0 6-3, Van Houdt/De Kort- I Navarro/Aerts6-2 6-1Hamelink/Nannin- ga-Vervaet/Vervaet 6-3 6-4. HD Cl1/4fi- nale: Bun/De Smet-Van Cauteren/Kou- wijzer 6-3 6-2, Matthijs/Saman-D= Belie/Van Poucke 0-6 7-6 6-3. HD C2: Ie ronde: Van Goethem/Van de Voorde- Baart/Van Kuppeveld 6-4 6-1, Huis/Kool- d De Kort/Tissink 6-2 6-7 6-4, Misseghers- /De Smet-Agterhuis/Dreesmann 6-4 6-3. ai HD Dl: Ie ronde: Bonte/Van Eerden- Qi burgh-Franse/De Saegher 6-1 6-2, Aper- J /Huisman-Bruinings/Van Dijk 6-42-6 6-3, Bouwens/Kint-Hoek/Voermans 6-2 4-66- 4, Van der Klooster/Eshuis-Van Graef- schepe/Verstraeten 6-3 5-7 6-4, Mille- naar/Vael-Agterhuis/Vervaet 7-5 6-0,2e ronde: Van Kerkhoven/Van Regenmor- tel-Bonte/Van Eerdenburgh 2-0 opg, Ha- melink/Nanninga-Sinke/Wouters 6-2 4-6 n 6-3, Aper/H u isman-lvens/Kint 6-4 2-6 6-3, d Faas/De Pau-Aerts/Dubbeldam 6-4 6-3. R HD D2: leronde: Hamelink/Nanninga-Fr- aanje/Van Fraenhoven 6-2 6-4, Brui- lt nings/Van Dijk-Dubbeldam/Vlassenrood 6-2 6-4. Oostburg. 33e ING Eenhoorntoernooi. DE B: poule: M. Evers-J. de Wit 6-7 6-06 1. DE Cl: 1e ronde: C. Vriends-I. Kemper man 6-2 7-6, M. Simonse-K. Wouters63 7-6, R. Sterrenberg-M. Wouters 6-3 6-4 -, DE D: Ie ronde: P. Groenen-A. de Haan2 p 6 6-4 6-1L. Beckers-R. Picavet 6-1 6-0,1. Vervaet-J. van Kleef 6-4 6-3. HE Cl: 1e - ronde: L. Hennen-R. Dhont 6-3 6-3, J. Die- :i kema-J. de Bakker 6-1 6-3, P. van Water- j schoot-J. van Remmen 6-2 6-1.2e ronde: 5. de Lange-F, Elliott 6-1 6-1. HE C2:1e ronde: R. Beckers-S. Minnaert 6-1 6-1,0 van Hulle-G. de Bruyckere w.o, R. Kern perman-H. Riemens 6-2 6-1. 2e rondeiD. R van Hu|le-J. van Remmen 6-2 6-3. HED1 1e ronde: S. Heising-F. de Kam 6-0 6-4, P van Morrelgem-P. Remijn 6-2 6-1, W. s! Boender-L. Dey 7-6 7-5, J. Leenhouwers- h R. van Hal 6-2 6-1, E. Asselman-R. van Hee 6-2 3-6 6-1HED35:1 e ronde: G. Pica vet-H. van Quekelberghe 7-6 6-4. HDC: 1e ronde: Diekema/Vermeulen-Var 'J Kleef/Van Kleef 6-4 6-2.2e ronde: VanRe- V mortel/Van Remortel-Brandt/Schouwen 6-3 6-2, Overmeire/Verhelst-Van Kuiji- /Minnaert 6-4 0-6 6-4. HD D: 1e ronde Boender/Scherbeijn-De Neve/Van Scha 5 ick 6-0 6-3. 1/4 finale: Van de - Abeele/Smekens-Van Hee/Van Hee 63 4-66-2. GDC: leronde: Den Hollander/G oethals-DeBruyckere/VanKuijk6-33-66 J 1, De Haan/Beckers-Van Hulle/De Cc- ninck 6-3 6-1. 2e ronde: De Clerck/Ce Clerck-Van Lisdonk/Van Lisdonk 7-57-6 GD D: 1e ronde: Groenen/Groenen-Ver planke/Torbijn 6-3 6-0. Voetbal Santiago de Chili. WK-kwalificatie. Zuid- Amerikaanse zone: Colombia - Ecuador 1-0, Bolivia - Uruguay 1-0, Chili - Para guay 2-1. Stand: 1, Argentinië 13-25,2 Paraguay 12-23, 3. Colombia 13-21,4 Chili 12-19,5. Bolivia 13-17.6. Peru 12-16. 7. Ecuador 13-15,8. Uruguay 12-14,9. Ve nezuela 13-3. Vriendschappelijke wedstrijden: Land graaf: Roda JC - Qatar 3-0. Neede: S- Neede - De Graafschap 0-6. EHC - MV\'6 5. Haarlem - Maccabi Ironi Ashdad4-3. Wielrennen Dentergem. Elites met contract: 1 Hei (Den) 154 km in 3.24.00, 2. Hendryckx (Bel), 3. Talen (Ned), 4. Cornelisse (Ned!. 5. Van Haecke (Bel), 6. Moons (Bel),9 Van der Poel, 13. Koerts. Zeilen Sneek. WK Yngling. Stand na twee ra ces: 1. Hoj-Jensen (Den) 0 punten, 2 t Gottfrederiksen (Den) 15,7,3. Havema^ (Den) 16,4. Dahl (Noo) 19,7,5. BloklNed' 19,7. Het getouwtrek om Ronaldo (voorgrond) is nog niet ten einde. Gisteren kwamen Barcelona en Inter Milaan, de club die de Braziliaan se wereldster wil inlijven, niet tot overeenstemming. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie ZÜRICH - Barcelona en Inter Milaan heb ben gisteren geen oplossing kunnen vin den voor de impasse rond de transfer van Ronaldo. Vice-voorzitter Joan Gaspart van de Spaanse club heeft dit verklaard. Op het kantoor van de wereldvoetbal bond FIFA kwamen beide clubs bijeen om over de problematiek te praten. Ronaldo staat nog tot 2004 onder contract bij Bax'- celona. Na een storting van een vergoe dingssom van 55 miljoen gulden dachten de zaakwaarnemers van de voetballer on der de verbintenis te kunnen uitkomen. Dit zou in strijd zijn met de reglementen. De Braziliaan heeft inmiddels overeen stemming bereikt over een contract bij In- ter voor vijf jaar. De statutencommissie van de FIFA buigt zich vandaag over de transfer, maar vol gens Gaspaxt neemt de commissie geen beslissing. De clubs komen volgende week opnieuw bij elkaar om over de kwes- tie-Ronaldo te pi-aten. Louis van Gaal, de nieuwe trainer van Barcelona, rekent er overigens: iipg altijd op dat Ronaldo blijft. Tijdens zijn eerste trainer liet de Nederlander weten het sys teem af te stemmen op de Bx'azilaanse spe ler Van Gaal wil met een groep van 24 Of 25 spelei's gaan wei-ken. AFP Comité Koudekerke houdt ook etappekoers vrouwen Julio Ricardo C'ruz, de nieuwe spits van Feyenoord. foto Cees Kuiper/GPD door Piet Ocks ROTTERDAM - Op de roltrap van het Maasgebou w geeft Ju lio Ricardo Cruz zijn vrouw een ferme pakkerd. Blij als hij is met de transfer naar de Kuip uit hij zijn vreugde op menselijke wijze. De 22-jarige spits, afkomstig van het Ar gentijnse River Plate, heeft dan toch zijn zin: Feyenoord, een Europese topclub. „Diep in mijn hart hoopte ik op een vertrek uit Zuid-Ame rika, maar er moet ook inte resse voor je zijn," zegt hij be scheiden. „Rekenen deed ik er daardoor niet zo direct op, al wist ik da t er ook een Italiaan se én een Spaanse club be langstelling hadden. Maar meneer Van den Herik han delde doortastender", ver klaart Cruz zijn keuze voor Feyenoord. Gesteund door een aantal telefoontjes van Pablo Sanchez èn Patricio Gi'aff werd het Feyenoords vooi-zitter een stuk gemakke lijker gemaakt om de 1.85 me ter lange spits over te halen. Vorig jaar al noemde Arie Haan de naam van Cruz, toen nog spits van het bescheiden Banfield. „Dat wist ik", lacht hij. „Mij was verteld dat Feye- nooi'd me destijds ook al wilde hebben, maar dat het financi eel niet haalbaar was." 'Eljar- dinex-o', ofwel de tuinman luidt zijn bijnaam in Ax-genti-1 nië. Hij moet erom lachen. „Nee, die bijnaam heeft niets met mijn manier van voetbal len, mijn hardheid of mijn ge stalte te maken. Het ligt veel eenvoudiger. Toen ik als j ochie van veertien bij de j uni- oren van Banfield speelde, verrichtte ik wel eens wat hand- en spandiensten op dg bux-elen van de club. Of ik hielp de tuinman, zoals de ter reinchef in Argentinië wordt genoemd. Toen ik bij het eer ste elftal kwam, werd ik her kend als dat ventje dat de tuinman altijd hielp."GPD van onze sportredactie ZEIST - De arbitragecoiimxissie van de KNVB heeft Henke Larsson in zijn spoedeisende zaak te gen Feyenoord in het gelijk gesteld. De Zweedse international mag voor de contractueel gelimi teerde transfersom van twee miljoen gulden on middellijk overstappen naar Celtic. Feyenoord moet onvooxwaardelijk meewerken aan de transfer, op straffe van een dwangsom van 25.000 gulden voor elke dag dat de Rotterdamse club in gebx-eke blijft. De 25-jarige aanvaller had om een dwangsom vanlOO.QOO gulden per 24 uur gevraagd. Volgens de ai'bitragecommissie, onder leiding van prof. Giltay Veth, heeft Larsson geen goedkeuring van Feyenooi'd nodig om tussentijds van club te DOETINCHEM - Rob Alflen vertrekt definitief bij Sparta. De' 29-jai"ige Utrechter speelt de komende drie jaar bij SC Hera-, cles. De middenvelder wilde na een tegenvallende aanbieding' weg bi] de Rotterdamse club. Alflen weet dat hij in de eerste divisie een stap moet terugdoen. „Maar het complete plaatje dat Hei-acles te bieden had, sprak mij aan. De club wil mij ook na mijn voetbalcanière helpen. Bovendien heb ik met een driejaidg contract zekerheid." ANP VALENCIA - Romario moet tenig naar Valencia. De voorzit ter van de Spaanse club, Paco Roig, en zijn collega van Fla mengo, Kleber Leite, hebben hier gisteren overeenstemming over bereikt. De Braziliaanse club heeft wel het eerste recht bedongen de aanvaller over te nemen als zijn contract aan het einde van het seizoen afloopt. Romario speelt op dit moment op huurbasis voor Flamengo, Hij wilde daar graag blijven, maar Flamengo kan de transfer som van 35 miljoen gulden niet opbrengen. Of en wanneer Ro mario naar Valencia terugkeer!, is nog onduidelijk. Zijn vrouw moet een dezer dagen bevallen. De Braziliaan wil daarbij aanwezig zijn. ANP KAISERSLAUTERN - De Zwitser Ciriaco Sforza keert teing bij 1. FC Kaiserslautern. De 27-jarige Sfoi'za tekende een contract voor vier jaar bij de Duitse club, waar hij eerder van 1993 tot 1995 speelde. Sforza is afkomstig van Inter Milan. 1, FC Kaiserslautern moet voor de aanvoerder van de Zwitserse eltal circa zeven miljoen gulden betalen. DPA/SID VEERE - Na de oefenwedstrijd van 8 juli tegen het Schotse Celtic (0-8) krijgt zaterdag-eersteklasser Veere vanavond (dinsdag) om 19.00 uur bezoek van FC Utrecht. De eredivisio- nist uit de Domstad is voor één oefenduel in Zeeland neerge streken in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. De ploeg van trainer Ron Spelbos treedt in Veere aan met de nieu welingen Tom van Mol. Harry Decheiver en de Joegoslaaf Sr- jdan Obradovic. Vandaag tekent Mitchell van der Gaag een meerjarig contract bij FC Utrecht. Sinds maart 1995 speelde Van der Gaag bij het Schotse Motherwell. Daarvoor kwam hij uit voor Spart aNEC en PSV. NIEUWEGEIN - De Nederlandse afvaardiging voor het WK atletiek - van 1 tot en met 10 augustus in Athene - telt voorlo pig twaalf leden. De 4 x 10 0 meter vrouwen estafetteploeg, El len van Langen en sprinter Patxick van Balkom kunnen zich daar deze week nog bijvoegen. De ploeg bestaat uit Marcel Dost en Jack Rosendaal (tienkamp), Mai'ko Koers (800 en 1500 meter)Robin Korving (110 horden)Pieter van der Kruk (discus), Marcel Laros en Simon Vroemen (3000 meter steeple), Laurens Looije (polshoog), Kamiel Maase (10.000), Ester Goossens (400 horden), Sharon Jaklof sky (verspringen) en Stella Jongmans (800 met ex-). ANP PARIJS - Jeannie Longo lijkt voorzichtig een punt te gaan zetten achter haar succesvolle wielercarrière. De 38-jarige Franeaise stapt bij de Tour Férninin van 12 tot 24 augustus niet op de fiets, maar in de ploegleiderswagen van het Elby- team. De houdster van het werelduurrecord en de olympisch kampioene van Atlanta neemt met zes rensters deel aan de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. AFP verandei-en. De veelbesproken transferclausule in het contract, dat tot medio 1999 doorliep, laat daarover geen misverstand bestaan, meende het college. „Uit niets blijkt dat een tussentijdse over gang naar een andere club afhankelijk zou zijn van de toestemming van Feyenoord", aldus het vonnis, dat gistermiddag naar buiten kwam. „Ik vind het een onbegrijpelijke uitspraak van de arbitragecommissie", liet Feyenoord-voorzitter Van den Herik weten. „Maar we moeten ons erbij neerleggen. We zullen ook bij de UEFA of FIFA geen verder gevolg geven aan deze zaak. Mis schien dat we nog wel naar de burgerrechter stap pen. Rob Jansen heeft Celtic bewust verkeex-d voorgelicht over ons standpunt. Hij heeft in be lang van Larsson gelogen en bedrogen. Dat blijf ik hem kwalijk nemen.Ook Jansen ovexweegt stap pen tegen Feyenoord. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26