Benefietavond voor pater Swinne PZC De toverformule is dat regionale televisie dicht bij de mensen staat Controles op welzijn van vakantiewerkers Timmeren en zagen op bouwspeelplaats zeeland dinsdag 22 juli 1997 zsb 12 Projecten in Columbia beginnen vruchten af te werpen geslaagd Het toppunt van kindervreugde is je eigen hut te mogen bouwen. foto Lex de Meeste' Programmaleider Rik Groenewegen:„Wij gaan nieuws brengen van en voor de Zeeuwen." foto Lex de Meester door Richard Hoving VLISSINGEN - Vijf dagen per week, acht weken lang contro leren ongeveer honderd inspec teurs van de Arbeidsinspectie de arbeidsomstandigheden van vakantiewerkers. De regels voor jongeren om te werken zijn versoepeld. Toch zijn er nog steeds duidelijke verboden. De komst van inspecteur G. E. Veenboer Arbeidsinspectie re gio Zuidwest overdondert het personeel van een filiaal van een grote supermarktketen in Vlis- singen. De bedrijfsleider is met vakantie en zijn plaatsvervan ger heeft een vrije dag. „Gaat u rustig zitten, mevrouw", pro beert Veenboer de m de haast opgetrommelde medewerkster van de loonadminstratie gerust te stellen. De vrouw is zichtbaar nerveus. Met veel moeite slaagt ze er in het personeelsbestand uit de computer te lichtenVeen boer bestudeert de lijst aan dachtig. „Op het eerste gezicht lijkt mij alles in orde." De admi nistratieve kracht haalt opge lucht adem. Briefje Op weg naar buiten loopt Veen boer nog even door het magazijn van de grutter. „Dat kan dus niet." Hij wijst naar de onder kant van een aluminium ladder. „De rubber steunen ontbreken. Hierover stuur ik de bedrijfslei der even een briefje." De regels voor vakantiewerk worden over het algemeen rede lijk nageleefd, zegt Veenboer, als hij zijn auto de parkeer plaats afdraait op weg naar het volgende bedrijf. „Incidenteel stuitten we op misstanden.Een vijftienjarige jongen ui t Vli ssi n- gen liep begin deze week blij vend letsel op toen hij met zijn hand in een elektrische metaal zaag terecht kwam. „Het is erg triest als je dat juist tijdens je vakantie overkomt." De arbeidsinspectie controleert de komende weken intensief op vakantiewerk. Veenboer bena drukt dat de dienst niet met een klopjacht bezig is. „Ons werk is ook gericht op een stukje voor lichting." Een bedrijf, gespecia liseerd in de verspreiding van reclamefolders, is een oude be kende van Veenboer. Een paar jaar geleden heeft hij de eige naar aanwijzingen gegeven over de beveiliging van zijn zaak. Een snelle rondgang leert dat de EHBO-koffer aan de muur hangt en dat de trap die naar de tweede verdieping van de loods leidt, stevig vast staat. „Dat heeft u keurig gedaan", complimenteert Veenboer de ei genaar. Voor de formaliteit kijkt de in specteur nog even in de lijst met parttime werknemers van het verspreidingsbedrijf„Geboor tedatum november 1984! Het is niet waar. U heeft twaalfjarigen in dienst." De directeur sputtert nog wat tegen. „In de vakantie- tijd worden wijken wel eens aan jongere broertjes doorge speeld." Veenboer onderbreekt de man bars. „Niets mee te ma ken. Ik ga de jongens bezoeken en als ze echt twaalf zijn, krijgt u proces-verbaal. Voortaan houdt u twaalfjarigen buiten spel." Minister Melkert van Sociale zaken en Werkgelegenheid heeft inspecteurs opgedragen bedrijven waar twaalfjarigen werken zonder pardon te verba liseren. Volgens Veenboer is dat een uitstekende zaak. „Uitbui ting van kinderen moet te allen tijde worden voorkomen." Veenboer kent zijn pappenhei mers. Sinds 1980 werkt hij als opsporingsambtenaar voor de Arbeidsinspectie De horeca maakte zich volgens hem in het verleden nogal eens schuldig aan overtreding van de arbeids tijdenwet. „Het verzoek om even langer te blijven als het druk is, komt regelmatig voor." De terrassen aan de Vlissingse boulevard liggen er door het te genvallende zomerweer verla ten bij. In een van de duurdere hotels blijkt alles keurig in orde. „Ons beleid is om niet jonger dan zestien aan te nemen", zegt de manager. Veenboer reageert enthousiast: „Een werkgever die zich ook nog eens een goede huisvader toont, Dat zie ik graag." Regels De regels voor jongeren betref fende vakantiewerk zijn vast gelegd in het Arbeidsomstan dighedenbesluit van 1996 13 en 14 jaar: Beperkt werken. Niet-indu- striéle hulparbeid van lichte aard. Maximaal 7 uur per dag en 35 uur per week. Tussen 7 uur 's avonds en 7 uur 's och tends en op zondag is werken verboden. 15,16 ,17 jaar 8 uur per dag iverken. Zwaar of gevaarlijk werk en een baantje dat de gezondheid kan schaden zijn niet toegestaan. Nachtdien sten zijn verboden; 16-en 17-ja rigen mogen gevaarlijk werk doen als er voldoende toezicht is en ze goed op de hoogte zijn van derisicos. door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Nee, hij heeft bepaald niet de luwte op gezocht. Tot 1 mei werkte Rik Groenewegen (49) als redac teur bij het NOS Journaal. Sinds enkele maanden is hij programmaleider voor de tele visie bij Omroep Zeeland. Is dat niet een stapje terug, van hét instituut van de vader landse televisiejournalistiek naar een beginnend regionaal televisiestation in een van de kleinste provincies van Neder land? „Ik denk dat ik hier harder werk dan bij het Jour naal", antwoordt Groenewe gen. „En ik weet zeker dat dat niet alleen te maken heeft met het opzetten van een nieuw be drijf. Dat blijft zo." Zijn voorlopige kantoor biedt een chaotische aanblik. Stoe len, een televisie en een video recorder staan nog in plastic ingepakt, de vensters naar de aangrenzende ruimten bevat ten nog geen glas en op de vloer liggen snoeren en kabels. „Hier wordt gewerkt", ver klaart Groenewegen. Op 1 ok tober begint Omroep Zeeland met regionale televisie en de voorbereidingen zijn in volle gang. Andere manier „Als je zoveel jaar bij de televi sie hebt gewerkt en ook zoveel jaar televisie hebt gekeken, dan heb je op een gegeven mo ment het idee datje het eens op een andere manier wil doen. Dat is de uitdaging om naar Zeeland te komen. Ik wil op een professionele manier tele visie maken, een journalistiek goed product neerzetten, voor een groep kijkers waar ik iets mee heb. In ons programma zitten 's avonds mensen die je de volgende dag op de Markt in Middelburg kunt tegenkomen. De lijnen zijn hier kort. Dat vind ik boeiend. En niet alleen ik maar de hele televisiewe reld. Want dat is natuurlijk de toverformule van regionale te levisie, dat die dicht bij de mensen staat." „Er heeft een omslag plaatsge vonden in de kijkgewoonten. Toen alleen nog Nederland 1 bestond, kwam je 's ochtends op het schoolplein en vroeg je: 'Heb je dat gezien, gister avond?' Dat kan niet meer. Er is zoveel op tv, iedereen kijkt naar iets anders. Maar dan blijkt ineens dat mensen het heel prettig vinden om onder werpen te zien die in de buurt spelen. Dat zie je aan het suc ces van de regionale omroepen die al een aantal jaren draaien. En ik wil graag die televisie maken waarvan mensen de volgende dag tegen elkaar zeg gen: 'Heb je dat gezien?' Wij gaan nieuws brengen van en voor de Zeeuwen. We herhalen het programma een aantal keer, zelfs midden in de nacht. Dus iedereen heeft de gelegen heid om ons programma te zien." Personeel Nagenoeg al het nieuwe perso neel - zo'n twintig man - is aangenomen. Over de kwali teit daarvan is 'Groenewegen zeer te spreken. „We hebben gezocht naar mensen met ver stand van televisie én verstand van journalistiek én kennis van Zeeland. Iedereen voldoet wel aan twee van die drie ei genschappen. Er zitten bij voorbeeld Zeeuwen bij die in Hilversum werkten maar graag weer hier wilden wonen en journalisten die zich verder in televisie willen bekwamen. Echt, de kwaliteit ons erg mee gevallen." Op 1 oktober (Groenewegen: 'Dat is geen probleem. We lig gen keurig op schema') begint Omroep Zeeland Televisie met uitzendingen van vijftien tot twintig minuten. Of direct wordt aangesloten bij het Journaal van zes uur hangt nog af van onderhandelingen met de NOS. „Onze voorkeur gaat daar wel naar uit", aldus Groenewegen. Het grootste deel van de uitzending - onge veer een kwartier - bevat nieuws. Na een reclameblokje kan vervolgens een blok sport., een uit-agenda of een item met oude Zeeuwse films worden uitgezonden. Binnen afzien bare tijd wil Groenewegen toe naar een dagelijkse program mering van een half uur. „Zolang de verbouwing niet is afgerond, moeten we uitzen den vanuit het oude gebouw van Omroep Zeeland. We worden dus al beperkt in de. ruimte. We moeten natuurlijk voorkomen dat we straks niet kunnen uitzenden als hier een keer iemand over een losse ka bel struikelt. Daarbij komt dat we niets willen overhaasten. Kwaliteit gaat voor kwanti teit. De landelijke omroep is ooit begonnen met een paar uur op Nederland 1Nu zijn er drie netten. En RTV-Oost had enkele jaren geleden een kwartier in de week en nu is het drie uur per dag. Laten we dus maar rustig beginnen." Omroep Zeeland wil zich rich ten op de menselijke kant van het nieuws. „Van een vergade ring van twaalf mannen in een grijs pak zullen we niet snel een tv-item maken", stelt Groenewegen. „Als de Staten een hele middag vergaderen, pakken we het besluit bij de kop en daar zoeken we beeld bij. Aan één kort shot van de vergaderzaal hebben we meer dan genoeg. En we zullen niet automatisch de gezagsdragers om commentaar vragen, maar ook laten wat zien wat het Zeeuwse publiek vindt." Nieuws Bij de vraag of een kleine pro vincie als Zeeland wel vol doende nieuws biedt om een televisie-uitzending te vullen zet Groenewegen grote ogen op. „Niet genoeg nieuws? We zullen iedere dag onderwer pen moeten schrappen." Hij is dan ook niet bang voor de commerciële zender SBS6 die eveneens plannen heeft voor regionale televisie in Zee land. „Dat zal voor ons nooit een bedreiging zijn. Ten eerste is Zeeland voor een commerci ële zender niet aantrekkelijk. Maar stel dat je voor een appel en een ei hier toch een concur rerend tv-station kunt begin nen, dan zal dat ons alleen maar prikkelen. Ik weet dat uit ervaring. De mensen die bij het NOS Journaal werkten, wer den flink gestimuleerd toen RTL erbij kwam. Ik vind dat goed, hoor. En vergeet niet: Omroep Zeeland is geworteld in de Zeeuwse samenleving. SBS6 kan wel een adressenbe stand opkopen en hier af en toe een filmpje opnemen, maar dat is iets anders dan regionale televisie maken." door Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - In de wijde omgeving van het Trefpunt in Nieuw-Middelburg en het Mei veld in Middelburg-Zuid klonk maandagochtend weer getim mer, gezaag en kinderstemmen. Voor zo'n achthonderd kinderen uit Middelburg en Arnemuiden zijn de bouwspeelplaatsen weer begonnen. Tot en met donder dag zijn er activiteiten op en rondom de speelplaatsen. Dit jaar is het thema van de spelle tjes de riddertijd. Het hoogtepunt van de bouw speelplaatsen is traditiege trouw het hutten bouwen. Bij het Trefpunt werd 's ochtends driftig getimmerd door twee honderdtwintig kinderen van 4 tot 12 jaar. Al na een paar uur was al het hout, vijf vrachten, verwerktSommige groepen hadden bouwsels gemaakt die in de verte op een kasteel leek, uitgerust met een heuse toren. Op het mooiste bouwwerk prijkte 's middags een vlag die door de jury was uitgereikt. Regen De bouwspeelplaats begon zon nig. Dat de weersvoorspellers de komende dagen regen ver wachten is volgens hoofdleid ster Anja Scheepers geen enkel probleem. In de gebouwtjes vat de Turkse vereniging en d' 1 Stichting Sociaal Kulturee- Werk Middelburg worden br slecht weer binnen-activiteitec gehouden. Toch maken de mees- te kinderen hier geen gebrul! van. „Ze blijven het liefst in de hui 1 zitten. Trouwens, de meestf kinderen houden er rekening mee. Als het slecht weer is ne men ze vuilniszakken mee zodai ze droog zitten", merkte Schee pers uit ervaring op. Net zoal; de meeste vrijwilligers is ze zei' ouder en komt ze uit de wij»' Haar kinderen zijn de bouvf; speelplaats ontgroeid, maar zi] zelf is nog steeds actief. Hoe lang de bouwspeelplaa'- bij het Trefpunt bestaat weetc-" hoofdleidster niet. „In iederge- val voordat de bouwspeelpla5- op het Meiveld werd gehouden en daar bestaat de bouwspe® plaats al eenentwintig jaar' ,a-- dus Scheepers. Het had maai weinig gescheeld of de activitei ten bij het Trefpunt waren ai- schaft. Dit omdat het afvoeren van het hout te veel ging kosten Bewoners hebben massaal ge protesteerd tegen het voorna men de Bouwspeelplaats te slui ten. Op het allerlaatste mom®' heeft de gemeente beloofd offl bij te springen als er tekort® ontstaan. door Pascalle Cappetti CLINGE - Pater Cyriel Swinne is geen somber mens. De poli tieke en sociaal-economische situatie in Colombia mag dan aanzienlijk verslechteren - het geweld en de armoede rukken op - zijn projecten in de krot tenwijken van Barranquila werpen na twintig jaar hun vruchten af. De regering ziet het belang ervan in, komt met geld over de brug, legt water leiding, riolering en gasleiding aan. De inwoners organiseren zich steeds meer, komen voor zichzelf op, nemen het aange reikte estafettestokje van de pater over. En vanuit zijn thuisbasis. Sint Jansteen en Clinge, wordt zijn werk nog al tijd op de voet gevolgd en ge steund. Een groep inwoners van Sint Jansteen, de geboorteplaats van pater Swinne, is zo begaan met het lot van de pater dat zij vrijdag 25 juli een benefiet avond houdt. Tweehonderd vijftig mensen schuiven om 19.00 uur in een tent aan tafel voor een mosselmaaltijd. Latei- op die avond is een grote loterij gepland. Swinne, die momen teel enkele weken in Neder land is, zal ook aanwezig zijn. Eenzelfde actie twee jaar gele den, toen nog voor 150 mensen, leverde zoveel respons op, dat Swinne een bedrag van 11.000 gulden mee kon nemen voor de inrichting van een dagopvang centrum voor ouderen. Reden voor Ria Weemaes-Peeters, een nicht van pater Swinne, om de bevolking opnieuw 'lekker te maken' voor het werk van Swinne in Colombia. Dit keer is het doel, een bejaardencen trum voor zestien ouderen op te zetten. Armen De hulp vanuit Nederland kan Swinne, lid van de Orde van Camilianen in Roermond, goed gebruiken. In de twintig jaar dat Swinne nu in Colombia werkzaam is, is de regering zich wel wat meer gaan bekom meren om de armsten in de sa menleving, maar de liberalise ring van de economie, onder druk van de Amerikaanse re gering, heeft de rijken alleen maar rijker gemaakt en de ar men armer. De toenemende onlusten tussen regeringspar tijen, guerillastrijders, para militairen en drugsmaffia, die om beurten strijden om delen van het land in handen te krij gen, drijven de inwoners van het platteland, op de vlucht voor het geweld, naar de grote steden, waar ze terecht komen in de sloppenwijken. „De klei ne mensen betalen de tol", con stateert Swinne. President Samper, die naar verluid met drugsgeld zijn ver kiezingscampagne heeft gefi nancierd, moet aan de Verenig de Staten laten zien dat hij met niemand banden heeft en werk maakt van de uitlevering van drugsbaronnen. „Maar het ge volg is dat de drugsmaffia overal bommen plaatst en Colombia in een nog grotere geweldsspiraal terecht is geko men. In zijn poging om stem men te winnen, worden be paalde regio's bevoordeeld. Als een senator op hem stemt, krijgt die streek zoveel geld, belooft de president. Het bete kent echter wel dat er voor ons minder overblijft." Bedreigingen Tussen dit gekrakeel door, weet Swinne zijn neutraliteit te be houden en niet te bezwijken voor de druk die op hem wordt uitgeoefend, de omkooppogin gen en de bedreigingen. „Wat dat betreft, scheelt het dat ik buitenlander en priester ben. Ze kijken wel uit. Als ze mij be dreigen, staat het morgen in de krant." Vriendjespolitiek en bureaucratie zijn er schering en inslag, erkent Swinne. Maar hij is ook de eerste om dit beeld te nuanceren. „Nederlanders noemen het al gauw corruptie. Maar je moet het zien binnen de cultuur van het land. Voor wat hoort wat. Als je om vijf over twaalf bij een instelling aankomt, die net gesloten is, dan geef je wat en kun je toch naar binnen." Swinne heeft in die jaren ge leerd dat bepaalde dingen nu eenmaal niet anders voor el kaar zijn te krijgen. Ook hij ontkomt er niet aan. „Als jullie ons het beloofde geld voor on derwijs niet geven, blokkeren wij de drukste rondweg om de stad", is een succesvol clreige- Aan het ROC Zeeland, vestiging Zeeland College in Middelburg, be haalden in de sectoren middelbaar technisch- en economisch onder wijs de volgende cursisten het di ploma: Administratie: Secretariaat (kort): Khalid Achekhlaf en Karima Susi. Bedrijfsadministratie (kort): Rachid Aouraghe, Melita Kapetanovic, Ma- rij-Daniëlle Laban en Damir Senko- vic. Detailhandel: Mode (kort): Svenja Bockholt, Natasja Diele- mans, Cindy Feijtel, Mirjam Kui pers, Corma Looij en Benoni Wil liams. Food (kort): Wouter van der Hoofd en Yucel Yurdem. Doe-het- Zelf (kort): Arjan Francke. Diversen (kort): Giel Leeuwe en Andre Siere- veld. Techniek: Elektrotechniek (kort): Wim Allaart, Herman Bosse- laar, Patrick Duinkerke, Sjoerd de Jong, Michel Koppejan, René Krele- ger, Jurjen de Quelerij, Bob Spee en William Timmerman. Elektrotech niek (lang): Energietechniek: Niels Baas, Marcel Berrevoets, Sjoerd Borsboom, Marco Elshout, Christi an Jobse, Remco van der Kuijl, Jan- Willem Petiet, Jelle Pol, Arjan Schrieks, Gert-Jan Sturm, Ronald Verbart, Richard Verburg en Joost van Wingen. Elektronica: Michel Carrier, Kok Hing Cheung, Michel Duinkerke, Peter de Jong, Ciryl de Nooijer en Martijn van Vliet. Com puter Interface Techniek: Martien Geelhoed, Marcel van der Jagt, Jos Kaan, Stefan Koster, Matthijs Schot, Bart Schouwenaars en Jo- han Spaans. Telematica: Albertino Louwerse, Richard Marijs, Erik de Visser, Mike Weijmans en Michel Scherbeijn. Elektrotechniek Elek tronica: Kasper Labudzik, Ralph Maas en Patrick van Dongen. Alge mene Elektrotechniek: Ronnie Geuze, Sophia Kuijt, Edwin van Spronsen, Arno Timmermans, Ri chard Witsel, Ruben Mol en Michel Hengst. Elektrotechniek Commer cieel Technische Differentiatie: Martijn van Vliet. Motorvoertuigen en Carrosserietechniek (kort) Per sonenautotechniek: Ad Francke en Martina Louwerse. Motorvoertui gen- en Carrosserietechniek (kort) differentiatie Bedrijfsautotech niek: Marco Wattel. Civiele en Consumptieftechnische Diensten: Facilitaire Dienstverlening Mana gement van bedrijfsrestauratieve organisaties/de voedingsdienst en Management van gebouwen: Je roen Cino, Joyce Dieleman, Renske van Drongelen, Esther Francke, Frank Goossens, Martine Haerkens, Sandra Hillebrand, Mark-Peter van der Meer en Corien de Regt. Mana gement van bedrijfsrestauratieve organisaties/de voedingsdienst: Jessica Sterk. Horeca: Basiskok: Jacqueline Baarends, Jaimy van Beveren, Leon Catsman, Arjan Da- vidse. Caroline van Eek, Cindy Hart man, Carin Hasselmeijer, Gilbert van Hooft, Patrick Kerkhove, Chris- tiaan Lenaerts, James Luteijn, Paul Melis, Manuela van de Ouden, Dan ny Poortvliet, Ivo de Putter, Victor Reebergen, Erik de Schipper, Björn Sloof, Linley Steenbak, Angelo Stokkermans, Matthijs van Straten, Jasper Veenman, Bert Vereeke, chiel Vollemans, Mario Wilbrink er Michel Zelis. Gastheer/gastvrouw Robbie Goosens, Annemieke var der Ster en Rob Vernooij. Aan de Hogeschool Zeeland in Vli$. singen slaagden voor de opleidinc tot Verpleegkundige (HBO-V): S: mone Adriaanse, Bianca Baarends llonavan Beekum, Janca Beun, nes Brooijmans, Werner Braspeü ning, Bianca Buijze, Leonie Castel, Ineke van Commene, Marco Cool- sen, Ceciel van Dam, Lianne van Ei keren, Tineke Geurts, Geertje Geti- zenbroek, Heieen Goedegebui Marieke Hanse, Marieke Hooger heide, Myriam Huige, Marjon Joos- se, Tineke Joosse, Carla de Koeijei Jeanine Lagendijk, Nicolien Man- ten, Christine Maurice, Sandra var der Meer, Dini Nuitermans, Esther Polderdijk, Truus Postma, Cathelij- ne de Raad, Marco Rens, Natasji Riemens, Astrid Rommelse, Mirarr da Rouw, Karin van de Sluis, Charv tal Tribouillard, Jenny Trimpe, Ji> dith Visser, Debbie van Visvliet Eveline Wassink, Gertiena Was- sink, Jacoline Willemsen, Corinj Wisse, Kim Zonnevijlle, Marlies Zwijgers. Aan de Polytechnische Faculteit van de Hogeschool West-Brabant slaagden voor de opleiding Chemi sche Technologie afstudeerrich ting Polymeertechnologie: Hans Praet. afstudeerrichting Proces techniek: Hans de Bock, Martijn Bracke, Philip van den Brande (+po lymeertechnologie), Poul van Mal- polymeertechnologie), Debbie Roelands polymeertechnologie) opleiding Elektrotechniek, afstu deerrichting Energierechniek: Jon; Bracke, Matthieu Warrens. Aan de Hogeschool Den Bost1 rondde Lotte Vonk uit Terneuze- haar studie Weg- en Waterboira met succes af. Terneuzenaar Pepijn Morgenster slaagde voor het examen Milieu kunde aan de Hogere Agrarisch; School in Den Bosch. Aan de hogeschool voor I Agrarisch Pedagogisch Onderwijs in Den Bosch is Hilde van der Geld uit Sluiskil afgestudeerd. Jean-Marc Dagevos uit Wemeldin- ge is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor zijn docto raalexamen Bedrijfswetenschap pen. Aan de Hogeschool Rotterdam er Omstreken behaalde Hans Lobbe- zoo uit Serooskerke (W) het diplo ma Culturele en Maatschappelijk; Vorming gericht op de vrijetijds- kunde. Philip van den Brande uit Nieuw Namen en Debby Roelands uit Vo gelwaarde studeerden af in de pro cestechniek/polymeertechnologie aan de afdeling chemische techno logie van de HTS Breda. ment van de pater aan het adres van de gemeente. De priester/verpleegkundige laat niet met zich sollen. Dat blijkt ook uit de positieve berichten. Het gezondheids centrum is sinds de start in 1980 al vijf keer verbouwd en een nieuwe uitbreiding zit er aan te komen. Honderd men sen hebben er inmiddels een baan. Dertien onderwijsinstel lingen in Barranquila zijn in een confederatie opgegaan en de communiteit krijgt binnen kort de verantwoordelijkheid over alle onderwijsfaciliteiten in de havenstad. Onlangs openden een gemeentehuis en politiebureau in de wijk hun deuren. Projecten voor jonge ren, bejaarden en zwakzinni gen komen tot stand. Inwoners van de wijk doen volgend jaar mee aan de gemeenteraadsver kiezingen. En eindelijk gaat er - hoewel nog mondjesmaat - structureel overheidssteun naar de projecten. „Dat doet de regering of de gemeente niet omdat ik zo'n lieve jongen ben, maar omdat ze een georgani seerde gemeenschap tegenover zich vindt, die precies kan aan geven wat ze nodig heeft en wat zij zelf kan doen." Pater Cyriel Swinne:„De kleine mensen betalen de tol." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20