Zon aanjager van Jump en Jive Uitstapje levert Ganseman zege op Afscheidsduel voor Nico Knol Namen raden op tribune van ARC Lobbezoo snel op kwart triathlon Vader en zoon Aarnoudse op EK Tijssen wint in Amersfoort Loting Grands Prix driebanden Van Lare tweede in Bellem Haringa maakt rentree met tweede plaats Lewis houdt de wereldtitel na uitsluiting Team van Rini Boutens en Quinten van de Vrie wint beachvolleybaltoernooi LEIDERDORP-Rens Lobbezoo uit Oost-Souburg heeft in Leiderdorp een uitstekende prestatie afgeleverd op de kwart triathlon over 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 11 kilometer lopen. Met zijn tijd van 1 uur, 58 minuten en 7 se conden dook Lobbezoo voor het eerst onder de twee uur op de kwart triathlon. Na 17 minuten en 53 seconden zwemmen klom hij in de voor ste linies uit het water. De 40 kilometer fietsen werd afgelegd met een gemiddelde van boven de 40 kilometer per uur. Dell kilometer lopen, meestal het zwakste punt van Lobbezoo, ging nu uitstekend in een tijd van 41 minuten. Zijn eindtijd van 1.58.07 was voldoende voor de 14e plaats in de eindrang schikking. ARNEMUIDEN - Adriaan en Robbert Aarnoudse nemen eind deel aan de Europese kampioenschappen schieten met histo rische wapens in Leusden. Naar aanleiding van de resultaten van zeven selectiewedstrijden heeft de KNSA (schietbond) besloten om zowel vader als zoon Aarnoudse af te vaardigen naar Leusden. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het onderdeel his torische wapens dat vader en zoon in één EK deelnemen. AMERSFOORT - Nathalie Tijssen heeft gisteren (zondag) het Masters satellite tennistoernooi van Amersfoort op haar naam geschreven, de Zeeuws-Vlaamse had in de finale geen enekele moeite met Yvette Basting. 6-1 6-3. Bij de mannen was Verkerk in drie sets te sterk voor Wessels: 6-2 4-6 6-3. SLUISKIL - In hotel Dallinga in Sluiskil wordt vandaag (maandag) de loting verricht van de vier Grands Prix drie banden, die het biljartdistrict Zeeuwsch-Vlaanderen het ko mende seizoen houdt. Voor de organisatie daarvan hebben de verenigingen De Smickel (Hulst), SBC (Sluiskil), Hof van Eede (Eede), HBC- /Troubadour (Clinge) en Den Ouden Arend (Sint Jansteen) in geschreven. De loting wordt verricht door districts-wed- strijdleider PK (Persoonlijke Kampioenschappen) Robin Claerhoudt uit Hulst en begint om 20.00 uur. BELLEM - Terèse van Lare uit Sluis is in Bellem (België) in een triathlon Olympische afstand (1500 meter zwemmen, 40,5 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen) als tweede geëindigd. Ze finishte in 2uur 25 minuten en 25 seconden, twee minuten achter winnares Fran?oise Wellekens uit Bel gië. Willy de Nooijer uit Serooskerke werd vijfde, in 2.42.12. Frans Daalman uit Breskens werd bij de mannen 24e. In het veteranenklassement nam hij de twaalfde plaats in. Hier won de Belg Gerrit Schellens in 2.02.24. van onze sportredactie ALPHEN AAN DEN RIJN - De voorbereidingsperiode van de voetbalclubs levert elk seizoen het gezellige familiespel wie is wie op. Op de tribune bij de Al- phense voetbalclub ARC ging het zaterdag tijdens de wed strijd tegen Ajax zo: „Is dat Ru dy? Verrek, hij lijkt precies op Morten Olsen. En die kleine spring-in-het-veld voorin, dat moet Arveladze zijn. Kijk, Rijk aard is terug. Nee, die zit in de onderbroeken. Dat is Oliseh". Koppen herkennen, daar ging het om in Alphen aan den Rijn, waar Ajax met 6-0 van de plaat selijke hoofdklasser won. Tien nieuwelingen telt de Amster damse selectie. Zeven van hen kwamen in actie. Sier en Ledez- ma bleven met een lichte blessu re thuis. Blessure Sibon zat met een blessure aan de kant, naast de eveneens ge kwetsten Frank en Ronald de Boer en Litmanen. Zij waren een gewilde prooi voor de jeugd, die smachtte naar een handte kening. Voor Oliseh hadden de jonge supporters na afloop nauwe lijks aandacht. Maar daar zal snel verandering in komen. Hij maakte van de nieuwelingen de meeste indruk, zoals DanPbij de „oudgedienden" uitblonk. De Nigeriaan, die kwam van FC Köln, speelde als een vorst op de positie die vorig jaar voor F rank de Boer was. De vier zou Van Gaal hem noemen, Olsen gaf hem rugnummer vijftien. Bijgeloof Een reservegetal, maar daar moest niemand iets achter zoe ken zei de Deense coach. Ajax speelt weliswaar het hele sei zoen met vaste rugnummers, maar de één tot en met de elf staan niet automatisch in de ba sis. „Sommige spelers kozen een bepaald nummer uit bijgeloof", aldus Olsen, die de shirts met nummer zelf uitdeelde. Van de nieuwelingen die in Alphen speelden droegen de Denen To- biasen en Laudrup een basis nummer: respectievelijk de twee en de elf. De wedstrijd was vooral be doeld om eikaars kwaliteiten, en gebreken, beter te leren ken nen. Wat opviel was het gebrek aan communicatie in het veld. Veel verder dan hé, hé kwamen de meesten in het vreemdelin genlegioen niet als ze een mede speler wilde aanspelen. „De voetbaltaal kent iedereen, nu moeten ze de Ajax-taal le ren", zei Olsen. „Als we aan de competitie beginnen moeten ze ook een klein beetje Nederlands beheersen en verstaan. Want de taal is ook buiten het voetbal belangrijk. Je moet weten waar om mensen lachen, zowel op het veld als in de supermarkt." De tournee langs de amateur- velden gaat morgen verder in Coevorden tegen Germanicus met ongetwijfeld dezelfde tafe relen als in Alphen aan den Rijn. Achtduizend toeschouwers aan de kant, kort geschoren gras en nerveus heen en weer dribbe lende bestuursleden van de amateurclub. Het publiek ver maakt zich met een dweilor- kestje en een spelletje. Wie is wie. „Is dat Rudy? Verrek hij lijkt precies op Morten Olsen". ANP SPIJKENISSE - Ingrid Haringa heeft zaterdag haar rentree gevierd in het wielerpeloton. Ze finishte tijdens een wedstrijd in Spijkenisse over 70 kilo meter als tweede. Hester- Marieke Kroes ging als eerste over de streep. Mar- garetha Groen eindigde op de derde plaats. Zij maakten deel uit van de kopgroep van zes rensters. Haringa. ook assistent- bondscoach, raakte in maart tijdens de ploegen- voorstelling geblesseerd. Ze sprong iets te enthousi ast over een bankje en scheurde de voorste kruis band van de rechterknie. Bovendien bleek zowel de binnen als de buitenme niscus kapot. Eind maart ging ze in het academisch ziekenhuis in Utrecht on der het mes. De tweevoudig medaille- winnares (zilver en brons) op de Olympische Spelen in Atlanta is bezig met haar laatste seizoen. ANP van onze sportredactie LAKE TAHOE - Het ging scheidsrechter Mills Lane aan het hart, maar hij had geen keus. Voor de tweede achtereenvolgende keer moest de arbiter tijdens een WK-gevecht een bok ser diskwalificeren. Na het wangedrag van Mike Tyson, die tegen stander Holyfield twee maal in het oor beet, hield ditmaal Henry Akinwan- de zich niet aan de regels. De uitdager klampte zich in de partij om de wereld titel in het zwaargewicht (WBC-versie) herhaalde lijk vast aan tegenstander Lennox Lewis. Na diverse waarschuwingen staakte de scheidsrechter in de vijfde ronde de partij en riep Lewis uit tot winnaar. ..Na het debacle met Ty son wilde ik niet opnieuw ingrijpen", zei Lane. „Maar we hebben een pro tocol en als een bokser zich daar niet aan houdt, kan ik niet anders." Ook Lewis hield een naar gevoel aan de wedstrijd over. Hij prolongeerde zijn titel, maai- had daar weining voor hoeven doen. „Het leek wel of Akinwande niet wilde vechten. Wat kon ik doen? Het enige wat hij deed was mij vasthouden." Lewis nam in iedere ronde het initiatief en overklas te zijn tegenstander. Met een knock out had hij zijn overmacht willen aanto nen, maar hij kreeg de kans niet. Lewis: „Ik had mij perfect op deze partij voorbereid. Ik ging voor oen knock out, maar Akinwande bleef maar in mijn buurt. Achteraf denk ik dat hij fysiek en men-* taal niet klaar was voor dit gevecht." Akinwande noemde het gehang aan Lewis een tactische zet. „Op deze manier wilde ik voorkomen dat Lewis kon aanvallen. Hij had af stand van mij moeten ne men. maar dat deed hij niet.'' Zijn trainer ontken de echter dit plan met zijn Pupil te hebben doorge nomen. Hij moedigde Akinwande voortdurend aan te blijven bewegen en stoten uit te delen. Hij wil de diskwalificatie voor- komen AFP/RTR BRESKENS - Nico Knol krijgt een af- scheidswedstrijd aangeboden. Na jaren lang onder de lat te hebben gestaan bij zondagvierdeklasser Breskens, besloot de doelman aan het einde van het afgelopen seizoen een punt achter zijn actieve loop baan te zetten. Op vrijdag 1 augustus zal Knol voor de laatste maal het doel van Breskens verde digen in een ontmoeting met de Belgische eersteklasser AA Gent. De ploeg van trai ner Johan Boskamp is momenteel op trai ningskamp in Nieuwvliet en traint daar bij dagelijks op de velden van Breskens. Op die manier zijn de contacten met AA Gent gelegd. „Bovendien wilden ze op die manier wat terug doen voor de gastvrijheid die ze tij dens het trainingskamp bij ons genieten. Voor Knol is het een leuke tegenstander", aldus Breskens-voorzitter Johan van Es pen. De wedstrijd begint om 19.30 uur op het terrein van Breskens. Tennisster uit Kapelle en Marcel Schouw winnen Dikke Toren-toernooi de wedstrijden uit. In de eerste jaren speelden we op tijd, maar dat heb ik zelf als speler nooit leuk gevonden. Nu spelen we in een poule van vijf ploegen twee sets. In een poule van vier teams spelen we om twee gewonnen sets. Maar de wedstrijden duren wel wat langer dan vorig jaar. Dat betekent dat de ploegen meer aan elkaar gewaagd zijn. We hebben veel vaker setstan den van 16-14 en 15-13, waar vorig jaar bijvoorbeeld 15-0 en 15-1 nog veel voorkwamen. Vooral het divisieniveau is hoog. Dat hebben we nog nooit zo meegemaakt." Dankzij het feit dat er om twee gewonnen sets wordt gespeeld, eindigt de ploeg van Quinten van de Vrie en Rini Boutens op de eerste plaats in de finalepou le. De gelegenheidsformatie werkt in twee wedstrijden met succes een 1-0 achterstand weg en blijft uiteindelijk ongesla gen. Martijn de Graaf, voorzit ter van de stichting Jump en Ji ve, is ook al heel tevreden. Zo'n achthonderd deelnemers en het warme weer staan aan de bar garant voor een grote omzet. Projectbasis Rini Boutens: „Er zijn volley balverenigingen, die een heel seizoen draaien op de opbrengst van een buitentoernooi." Mar tijn de Graaf: „Wij werken met een begroting van tussen de vi j f- tig en zestig duizend gulden. We staan om financiële risico's uit te sluiten los van de vereniging Mytilus, maar we steunen de club op projectbasis. We voelen ons een soort mini-bedrijfje en vinden het een sport om met een zo hoog mogelijk rendement te draaien. Ik zeg niet hoeveel we eraan over houden. Maar als dit toernooi er niet zou zijn, zou de vereniging Mytilus er niet zo voor staan als nu." van onze medewerker Kees Verkerke ZIERIKZEE - Het was moei zaam, maar uiteindelijk won Marjan Ganseman gisteren in drie sets het Dikke Toren B-ten nistoernooi in Zierikzee. Marjo lein Meulenberg uit Vlissingen ging tegen de strijdvaardige tennisster uit Kapelle ten onder met 6-4 4-6 6-2. Bij de mannen won Marcel Schouw (22) uit Goes zijn eerste toernooi dit sei zoen. In twee sets versloeg hij de vier jaar jongere Virgil Greeve met 6-3 en 7-5. Bij de mannen kwamen maar liefst 27 B-spe- lers uit en dat was een record op de gravelbanen van Zierikzee. Marjan Ganseman maakte een klein uitstapje naar Zierikzee. De 17-jarige speelster heeft dit seizoen al vier A-toernooien ge speeld, waardoor ze op de natio nale ranking van de 140e naar de 123e plaats verhuisde. Het was voor haar een opsteker dat ze in Zierikzee van Meulenberg won. „Ik heb vorig seizoen veel last gehad van een elleboog blessure. Vandaag heb ik zonder pijn gespeeld. Het was toch een zware partij tegen Marjolein", vertelde de talentvolle Zuid- Bevelandse, die vol ambities zit. Luc Goovers „Ik wil alles op tennis zetten. Ik ga 17 urn- trainen onderleiding van Pim Hermanidis uit Hein- kenszand. Ik trainde eerst bij de tennisbond onder leiding van Luc Goovers. Maar ik had het idee dat ik daar stil stond. Daar om is mijn keuze gevallen op Pim. Het streven is nu om in de nationale top vijftig te komen. Dat betekent veel A-toemooien spelen. Deze week speel ik al weer een A-toernooi in Lim- burg." De verliezende finalist Meulen berg - die samen met Ganseman bij Hermanidis traint - gaf de winnares alleen maar compli menten. „Het tempo lag ontzet tend hoog en dat kost mij te veel kracht. Ik denk dat Ganseman nu samen met Luciënne Sig- mond de sterkste speelster van Zeeland is. Als Marjan hogerop wil, dan moet ze het nu doen. Ik denk dat ze voldoende gemoti veerd is", aldus Meulenberg, die vier jaar geleden het Dikke To ren toernooi won. Eerste toernooi Marcel Schouw uit Goes speelde zijn eerste toernooi van dit sei zoen. Hij plaatste zich in Zierik zee via de sterke speler Ben Spee uit Haarlem (6-1 6-2) voor de fi nale. Daarin had hij in de twee de set een tie-break nodig om zijn plaatsgenoot Virgil Greeve te verslaan. Vier jaar geleden bereikte Schouw ook al de finale, maar toen ging hij in twee sets onder uit tegen Serge Carpentier. Schouw had naar de zware com petitie met 't Halve Maantje een paar weken rust genomen. Dat was ook aan zijn spel te zien op de gravelbaan in Zierikzee. „Het was een slechte pot. Mijn slagen waren niet goed en bo vendien had ik veel last van de drukkende warmte." Greeve - die onlangs het toer nooi van Kapelle won - baalde. „Het Dike Toren toernooi moet op je erelijstje staan. Vandaag zat het er niet in. Wij spelen alle bei te aanvallend. Marcel had net de betere slag in huis", aldus Greeve, die in de finale kwam via een overwinning op Michel Gorsse met 6-4 en 6-2. Bijhet mannenenkel C ging de over winning naar Mare Felius. Hij versloeg in twee sets (6-2 6-2) Robert van de Kooy. Bij het vrouwenenkel C was de over winning voor Astrid Verspeek. Zij won met 7-5 en 6-2 van Cori- ne Westerweele. Marjan Ganseman in actie tijdens haar gewonnen finale tegen Marjolein Meulenberg. foto Pieter Honhoff van onze medewerker Peter van Kouteren GOES - Rini Boutens begon zijn volleyballoopbaan bij Mytilus, speelde voor de Europacup met Rentokil/ZVH en komt komend seizoen met Vrevok voor het tweede achtereenvolgende jaar in de eredivisie uit. Hij is inmid dels 31 jaar, maar speelt nog al- lijd om te winnen. Boutens ge noot dan ook, toen hij gisteren met zijn volleybalvriend Quin ten van de Vrie (Morres/Hulst) het Jump en Jive-toernooi in Goes op zijn naam schreef. In een ploeg met voornamelijk spelers uit Gelderland bleef het Zeeuwse tweetal ongeslagen. Ze waren voor hun medespelers twee onbekenden, omdat ze te elfder ure aan de ploeg werden toegevoegd. „Maar het klikte snel en het niveau is behoorlijk hoog", stelde Rini Boutens gis teren vergenoegd vast. „Vooral de Belgische tegenstanders zijn lastig. Tweede divisie in België, dat is voor Nederlandse begrip pen gewoon nog een treetje ho ger. Er wordt hier bij vlagen echt op het niveau van de eerste divi sie gespeeld. Dat betekent dat je maar weinig fouten mag maken en een.aanval clean moet afma ken. Je wil tenslotte altijd win nen." Het is het credo van de geboren sportman, die het beste naar bo ven wil halen, ook als er niet op het scherpst van de snee wordt gespeeld. De ploeg van Boutens en Van de Vrie heet Six Pack en moet het in originaliteit afleg gen tegen een aantal andere teams. Zo is er een Duitse for matie, die zich Fingerspitzenge- froeme noemt en komen de Palmkes en De Klauwaertbende uit België. En wat te denken van ploegen als Klinisch Dood en Wel willen en niet kunnen? „Dat is het mooie van zo'n toernooi", vindt Rini Boutens. „Er is geen enkele druk en na afloop drink je een potje bier. En natuurlijk treffen we het, omdat het gran dioos weer is." Geen wind, geen regen en veel zon. Het zijn ingrediënten, die een buitenevenement als het Bakkerij Van Strien Jump en Ji- vetoemooi bij voorbaat al doen slagen. „Het belangrijkste is dat het soepeitjes verloopt", vindt wedstrijdleider Joop Dees. „De computer doet in dat opzicht wonderen. Ik draai elk half uur foto Willem Mieras Dijkgraaf verslaat Michel Everaert VLISSINGEN - Timo Dijkgraaf (ex-VVS'92) en Ferry van Hal eindigden zaterdag in Zand- voort in het zesde toernooi van de Masters-serie beachvolley- bal op de tweede plaats. Dijk graaf, die uitkomt voor Rentokil uit Zevenhuizen, schakelde in de halve finale Michel Everaert en Sander Mulder uit. De voor malige speler van Morres/Hulst legde beslag op de derde plaats. Inde Double-A serie werden de Vlissingers Timco Lokerse en Marcel Dingemanse in Scheve- ningen al in een vroeg stadium uitgeschakeld. Beter verging het de jeugdspelers Thijs Poort vliet en Mare Maquelin. Het tweetal van VVS'92 zegevierde- nadat vorig weekeinde in Helle- voetsluis ook al was gewonnen - in een toernooi in Schevenin- gen. De Vlissingers zijn daar door verzekerd van een plaats in de eindronde om het Neder lands kampioenschap. Geen wind, geen regen, veel zon en veel volleybal maakten van de Jump Jive een succes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19