Geen huldiging, wel eretitel Swift Soeticheyt overwint problemen Schrijvershof is Stein de baas PZC Van de Weijde volbrengt zware ultra-marathon sport 18 Bond wil van open titelstrijd beachkorfbal een volwaardig evenement maken uitslagen maandag 14 juli 1997 Paardensport van onze verslaggever Gerard Borgman OUDDORP - Het klonk fraaier dan het feitelijk was. Open Ne derlands kampioen beachkorf bal. De korfballers van Swift kregen het predikaat zatermid- dag opgespeld. „Klinkt mooi, he?", lachte winnaar Sjoerd Sanderse. Maar hoeveel waarde de Middelburgers aan de ereti tel hechtten? Het beachkorfbal staat immers nog duidelijk in de kinderschoenen. „Voor veel teams is het belangrijker dat tij dens het toernooi de zon schijnt", wist Sanderse, na de fi nalewinst (5-4) op Deetos. „Maar bij ons leeft het zeker. De meeste tegenstanders spelen hoger dan wij, zijn normaal be ter. Dan is het leuk om toch te Nee, er volgde geen officiële huldiging voor de overgangs- klasser uit Middelburg. Geen plechtigheden, daarvoor is de impact van het beachkorfbal te gering. Wel een etentje. Met z'n allen nog wel. „Zouden we an ders ook hebben gedaan", wist Sjoerd Sanderse, „met een paal man. Maar nu we kampioen zij n geworden gaat iedereen abso luut mee." Er kon ook wel een etentje van af, want de afvaardiging van Swift streek met de toernooize ge tevens een bedrag van 500 gulden op. Daar moest de ge mengde ploeg vijf keer een kwartiertje voor aan de bak. Antilopen uit Leusden kreeg klop met 6-5, Deetos B zag alle hoeken van het verkleinde speelveld (5-2), een selectieteam van hoofdklassers uit Den Haag wist na de 3-1 waar het stond, en alleen de titelverdediger, hoofd klasser DKOD uit Heelsum, hield in de poulewedstrijden een puntje over aan de degen- kruising met de Middelburgers (5-5). Lachend Zeven punten. Naaste belager Deetos B reikte niet verder dan vijf. Swift werd lachend win naar van haar poule. En kon zich rustig gaan opmaken voor de finale. Een revanchewed strijd. Want de verloren eind strijd van vorig jaar, tegen het DKOD van Dennis Voshart, dat zat ze in Middelburg nog steeds Indeling competitie basketbal van onze sportredactie VLISSINGEX - Komend sei zoen zullen er negen Zeeuwse basketbalteams uitkomen in de landelijke klassen. Dat is één team meer dan afgelopen sei zoen. Twee ploegen promoveer den naar de landelijke derdedi visie: Marathon (vrouwen) en BV Souburg (mannen). Daarte genover staat de terugkeer van het inannenteam van Schelde- sport. Het hoogst spelende team blijft het vrouwenteam van Vertraco- /Vlissingen, dat uitkomt in de eerste divsie A Tot de Kerst worden daarin veertien wed strijden gespeeld, waarna de bovenste vier teams samenge voegd worden met de bovenste vier teams ui t de eerste divisie B Vrouwen Eerste Divisie A: Vert- raco (Vlissingen). Filtech Five (Tilburg), Dunatos (Meerssen), Binnenland (Barendrecht), Idé- trading (Rotterdam), Cady'73 (Capelle aan den IJssel), DAS (Delft), Jumpers (Den Haag). Vrouwen Derde Divisie: Volhar ding (Goes), BV Souburg (Oost- Souburg), Marathon (Vlissin gen), Jumping Crabs (Bergen op Zoom), Vossenberg (Ouden bosch), Fake (Made), Virtus (Werkendam), Filtech Five 2 (Tilburg), WSC (Waalwijk), SVH (Heusden). Mannen Derde Divisie: Vertraco (Vlissingen), Vossenberg (Ou denbosch), ELBC (Etten-Leur), Jumping Crabs (Bergen op Zoom), Barons (Breda), East wood Tigers (Oosterhout), Bel- tistos (Rijen), Beltistos 2 (Rijen), Virtus (Werkendam), Filtech Fi ve (Tilburg), Starz'81 (Kaats heuvel), EBBC 2 (Den Bosch). Mannen Eerste Klas: Dyna- mo'70 (Middelbui'g), Volhar ding (Goes), BV Souburg (Oost- Souburg), Vertraco 2 (Vlissin gen), Simple Dribble (Steenber gen), Blauw-Wit (Roosendaal), Jumping Crabs 3 (Bergen op Zoom), Barons 2 (Breda), Ba rons 3 (Breda), Eastwood Tigers 2 (Oosterhout), Fake (Made), Agathos (Geertruidenberg). Meisjesjunioren Eredivisie: Vertraco (Vlissingen), Akrides (IJmuiden), ATC/Twente (Hen gelo), Blauw-Wit (Roosendaal), Eastwood Tigers (Oosterhout), Grasshoppers (Katwijk), Lely (Amsterdam), Prisma College (Utrecht), Shooters (Bunscho ten), BV Lisse. BV Hoofddorp, Leiderdorp, Den Helder. niet lekker. En zie, wederom was Voshart een van de tegenstre vers met wie afgerekend diende te worden. Zijn huidige ploeg, Deetos, was immers winnaar geworden van de andere poule. Het werd een eindstrijd, zoals een eindstrijd behoort te zijn. Met veel treffers, met een span nend scoreverloop. En zelfs met uitingen van passie en harts tocht. Hoewel een ieder zater dagmiddag verklaarde dat het beachkorfbal niet meer is dan een gezellig sportief samenzijn in het zomerreces, hoewel aan het kampioenschap slechts een geringe status is gelieerd, on danks dat, ontspon zich een strijd die bol stond van de emo ties. Aanvankelijk leek de finale in een Dennis Voshart-show te ontaarden. De korfballer van het jaar wilde in zijn eigen om geving natuurlijk vlammen. Adel verplicht. Dus maakte Voshart. hoogstpersoonlijk de vroege voorsprong van Swift door Sjoers Sanderse ongedaan (1-2). In no-time bogen Leo Langebeke en Regien Riemens de zaakjes weer om in Zeeuws voordeel: 3-2. Tijd voor Voshart dus. Drie-drie, en even kwam Deetos zelfs op 3-4. Beslissende worp Nog vijf minuten resteerden. Swift voelde de klok als tweede tegenstander. Maar Sjoerd San derse, in het zand de beste speler van zijn ploeg, bracht Swift weer langszij (4-4). Nog één mi nuut. Vallende en glijdende korfballers, smeekbedes om een strafworp. De hoofdprijs schreeuwde om een winnaar. De beslissende worp kwam uit han den van Bert Jeras. Vlak voor tijd. Swift bleef strafworpen, die de ploeg in de vorige editie de das om hadden gedaan, be spaard. Ja, natuurlijk, Dennis Voshart probeerde het nog wel. Hij ruziede met de arbiter en miste een open kans. Feest dus voor Swift De Middelburgers renden na het bevrijdende slot signaal massaal de zee in. Tot groot genoegen van de paar honderd korfballers, die het center court tijdens de finale hadden omzoomd. Want druk was het zaterdagmiddag, bij strandpaviljoen Paal 10 op het strand Het Flaauwe Werk te Ouddorp. Zeventig teams, acht velden, frisse deuntjes uit de boxen, het evenement was zeker geslaagd. Ondanks de bekende kinder ziektes. „Er zijn nog misver standen met betrekking tot de spelregels", zei Sjoerd Sander se. „Maar dit jaar moesten we voor het eerst spelerslijsten op geven, dat is een goede zaak. Ik denk dat het beachkorfbal elk jaar belangrijker gaat worden. Dat moet ook wel. Want het Open Nederlandse kampioen schap moet geen grote naam zijn van een nietszeggend evene ment." Daar denken ze bij de bond dus exact hetzelfde over. Jelle En geltjes, van de afdeling Zuid- West, gaf in Ouddorp aan dat de korfbalbond het beachkorfbal niet alleen ziet als promotie van de sport. „We zijn nu voor de derde keer in Ouddorp. Voor het tweede jaar hebben we er een NK van gemaakt, om het iets volwassener te maken. We ho pen dat het traditie wordt. De ervaring leert dat teams die een keer komen kijken, een jaar la ter steevast terugkomen. We zijn op de goede weg." En Ewoud Vink, van het natio nale bondsbureau: „We streven er naar om nog meer topteams naar Ouddorp te halen. Ons land telt negen afdelingen, het mooiste zou zijn wanneer we in de afdelingen voorrondes zou den houden, en dat de winnaars naar het Open NK zouden ko men. Dat gaan we volgend jaar proberen." Rob Sanderse van Swift (rechts) wordt in de finale zwaar belaagd door zijn oud-trainer en Deetos-speler Hans Leeuwenhoek. foto Pieter Honhoff van onze sportredactie OSS - In het natuurgebied de Geffense Plas nabij Oss is de onoverwinnelijk lij kende Karin Stein uit Vlaardingen dan eindelijk geklopt. De Vlaardingse, die de afgelopen vijf jaar bij de vrouwen het lan- gebaanzwemmen op het onderdeel schoolslag beheerste, kreeg niet alleen klop van Astrid Koert maar ook van Car- lien Schrijvershof. De Vlissingse ging grif in op het voorstel van Koert om na 1500 meter zwemmen uit de 'trein' te stappen om naast Stein te gaan zwemmen. De verrassing bij de lei dende Stein was groot. In de lange eind sprint was het Koert die won, net voor Schrijvershof en de verslagen Karin Stein. Selena van Hoek, net als Schrijvershof van de Stormvogel, debuteerde met de vijfde plaats. Charles Potin en Rob Vermeulen kregen na him goede presteren op het NK in Sluis in Oss de kans hun goede klassering te be vestigen. Bij de start blesseerde Vermeu len zich echter en moest halverweg de strijd staken. Potin tikte als zesde aan en overtrof zichzelf. Kim Verheijden van de Schelde startte op de 2000 meter vrije slag. Ze werd achtste bij de meisjes 17/18 jaar. De ploeg van Koewacht kwam in Oss niet aan de start. Schip van Aad de Ruyter winnaar grote IMS-klasse Deltaweek van onze medewerker Kees Verkerke COLIJNSPLAAT - De Soeti cheyt van schipper Aad de Ruyter heeft in de grote IMS- klasse de 27e Deltaweek ge wonnen. De Ruyter mocht daarom de trofee Het Zilveren Schip in ontvangst nemen. De Soeticheyt had de winst in het overall-klassement vooral te danken aan het goede varen in de Veronica-race. Pawky Goofy van Jan Govers uit Oss werd met ruime afstand twee de en Easy Living van Rinus de Jonge uit 's-Gravenpolder be haalde de derde plaats. De Notendop Trofee voor de klei ne IMS boten ging naar Storm- fox van schipper Ridderhof. Aad de Ruyter - captain van de Soeticheyt - gaf vooral zijn na- vigatie-specialist Thomas Wil kes een compliment. Na negentig mijl zeilen op de Noordzee rondde het 31 voet lange en 2300 kilo wegende schip in negentien uur de Vero- nicarace af. De Soeticheyt monsterde als eerste aan in de Roompotsluis. Een zucht van verlichting ging door de zes- koppige bemanning heen. Het Veronica-race leek één van de gemakkelijksten te worden in het 27-jang bestaan van de Deltaweek. Helder zicht en een lekker briesje voorspelden een voorspoedige reis. Maar de Soeticheyt was nog geen half uur onderweg of de Sateliet- navigatie weigerde elke dienst. Wilkes pakte onmiddellijk naar het ouderwetse materi aal. Zeekaart, liniaal en pot lood moesten vooral in de nachtelijke uren de juiste koers bepalen. „Het heeft ons slechts een half uur extra gekost. Maar mis schien wel zeer kostbare tijd, waarmee we de overwinning in het overall-klassement van de Veronica-race aan onze neus De bemanning van de Soeticheyt. Vlnr Arthur Peltzer, Arjenne de Ruyter, Jaco Kleijwegt, Thomas Wilkes, Aad de Ruyter en Robert Behrend. foto Dirk-Jan Gjeltema voorbij zien gaan. We moesten ook nog eens onze koers ver leggen omdat op de Steen- bank, 25 mijl uit de kust, een pijpenlegger in onze baan lag", vertelde De Ruyter kort na de finish. Twaalf uur later werd de be zorgdheid van de bemanning van de Soeticheyt bevestigd door de rekenmeesters van de wedstrijdleiding. Na het bere kenen van de ranking bleek Scoudrel uit de IMS 2-klasse de zege te hebben behaald. De Anna Mazurka uit Zierikzee werd tweede, met in haar kiel zog De Grote Waert (IMS 1). Soetichevt werd vierde in het overall-klassement, maar fi nishte in haar IMS-klasse als eerste. Hiermee verzamelde het schip veel punten - de Vero nica-race wordt anderhalf keer beloond - voor het totaal klassement van de Deltaweek, waarin vijf van de zeven wed strijden meetellen. „Als ik eerlijk moet zijn, vind ik de Veronicarace een ver plicht onderdeel van de Delta week. Het hoort bij de wed strijdreeks, maar het zeilen op de Oosterschelde trekt mij meer. Je ziet de concurrentie varen. Op de Noordzee ben je een éénling. Voor de Veronica- race hebben we ook een andere bemanning aan boord dan de wedstrijden op de Ooster schelde. Iedereen is gespeciali seerd in zijn taak aan boord." Geen risico „Bovendien nemen we geen enkele risico. Als het te hard waait haken we af. Zee blijft zee met alle risico's. Vorig jaar hadden we dit schip net aange kocht. Vlak voor de start brak onze mast, dus toen moesten we al vroegtijdig de strijd sta ken. Met deze bemanning - Thomas Wiles, Jeroen en Ro bert Behrend, Arthur Peltzer en Hans-Jan Rijbering - heb ben we nu in ieder geval een prima prestatie neergezet", al dus De Ruyter. De Ruyter, die in Londen aan de Theems woont en werk zaam is bij een ingenieursbu reau, neemt dit jaar afscheid als voorzitter van het comité Deltaweek. „Na 27 jaar wordt het tijd er een punt achter te zetten. Nee, er is nog geen op volger voor mijvertelt hij De IMS-wedstrijden van zon dag werden afgelast wegens gebrek aan wind. De boten konden op de Oosterschelde nauwelijks de tonnen ronden. De wedstrijdleiding vond het niet verantwoord om die wed strijd verder te laten gaan. van onze medewerker Alex Krappen SNOJMO - Bij een zevenvoudige mara thon in het Tsjechische Snojmo is Kapel- lenaar Jan van de Weijde op een 17e plaats geëindigd. Hij liep zeven dagen achter elkaar een marathon en liet daar voor een tijd van 38 uur, 47 minuten en 21 seconden. Winnaar werd de Oekraïner Sergej Lavrenjuk in een tijd van 24.36.35 minuten. Hij was daarmee slechts 18 se conden sneller dan nummer twee, Ivan Durovski uit Wit-Rusland. René Wij- nings uit Kamperland raakte na drie ma rathons geblesseerd, maar werd toch nog als 24e geklasseerd. In Snojmo was een parkoers uitgezet door de bergen, maar door het noodweer werden de bergen onbegaanbaar en moest het parkoers worden omgelegd. Bovendien regende het de eerste 48 uur van de race, waardoor het parkoers ge vaarlijk werd en de deelnemers zeer voorzichtig moesten lopen. De deelne mers kregen 's middags een routebe schrijving mee en moesten maar zien dat ze de weg vonden. Daardoor leek de beproeving meer op een survivaltocht dan op een hardloop wedstrijd. Regelmatig liepen de deelne mers dan ook fout. Van der Weijde vond vooral het vele klimwerk zwaar: „Steeds op en af, en dan ook nog eens slechte pa den. Het was echt klimmen in plaats van lopen. En dan ook nog dat noodweer. Het was echt glibberen. Maar ja, als iedereen van heinde en verre komt om aan zo'n wedstrijd mee te doen, dan kan de orga nisatie hem niet afgelasten." Internationaal concours hippique Zwin- ruiters Nieuwvliet. Springen Paarden Z2:1Ilyo de Loos/Nadir (Hulst) 4/88.31Z (n.b.): 1. Izaak van Eyzeren/Fruhling (Weelr.0/37.16; 2. Dirk de Permentier/O- bellera (Beveren) 4/35.37; 3. (z.b.) Albert Vermue/Goodbye V (Weelr.) 4/83.34. M (n.b.): 1. Sandy den Exter/Veersedam's Frisbee (N-Bev.) 0/31.39; 2. Wim van de Vijver/Notre Dama Odeveld (Doorselaar) 0/34.47; 3. Margreet Walraven/Jendy (Oranjezon) 0/36.40. L groep 1 (n.b.): 1. Hans Wieringa/ Fiona (Weelr.) 0/38.63; 2. Ellen Briquet/Twister (Hulst) 4/39.79; 3. Peter Klaasse/Zemo J (Walcheren) 4/40.32. L (groep 2): 1. Kim de Loos/Jest Set (Hulst) 0/49.56; 2. Steven Polfiet/Lo- blesse (België) 4/38.53; 3. Dirk Permen- tier/Phynx 4/41.96. B (n.b.): 1. Yvan Wuytak/Queen P (België) 0/48; 2. Henk van Dijk/Esteban (Weelr.) 0/46; 3. Simone van Wezel/ Amadeus (Oranjer.) 0/45. Twee fasen Z: 1. Margreet Walraven/Ho liday Surprise 4/54.22. M: 1. Margreet Walraven/Jendy 0/25.96; 2. Dirk Permen- tier/Polester 0/26.20; 3. Sanja Dinge- manse/lnter D (Paardebloem) 4/26.03. L: 1. Dirk Permentier/Patnak 0/24.83; 2. Martin de Kroo/Hurby (Walcheren) 0/25.82; 3. Kees van Molenbroek/lserola (Walcheren) 0/26.13. B progressief (n.b.): 1Kelly d' Hert/Godilia (Hulst) 22/28.67; 2. Henk van Dijk/Esteban 22/29.81; 3. Simo ne van Wezel/Amadeus 21/28.50. Pony's klasse L: cat. DE: 1. Stieven van Bunder- /Son of Mermaid (Hulst) 0/47.8; 2. Walter van den Eynde/Scipio (Saeftinge) 0/48.9. L, cat. AB: 1. Silvy de Cleene/Joke (Saef tinge); 2. Yvonne Jakobsen/Boy (Oranje zon). B, cat. DE: 1Angelique Caron/Udo (Oranjezon) 0/48; 2, Colinda Cornelis- sens/Layka (Hulst) 4/47. B, cat. AB: 1. Ay- inda Sponselee/llyo B (Hulst) 0/49; 2. Si- ney Mast/Nancy (Kleppertjes) 0/45. Twee fasen klasse Z: 1. Nadine Ripain- sel/Kantjes Koraal (Mauritsr.) 4/27.37; 2. Cindy Perdaen/Mick (Zwinr.) 4/28.67. M: 1. Vivian Albers/Sea Vieuw Star (Parade- paardjes) 0/27.14; 2. Esther de Vetter/Mr Rum (Hulst) 0/29.05. M, cat. C: 1. Rilana Ruissen/Tara (Paardebloem) 0/29.28. L, cat. DE: 1. Stieven van Bunder/Son of Mermaid 0/26.54; 2. Ingrid Jakobse/De- vin (Oranjezon) 0/28.53; 3. Cindy Per- daen/Little Ratina 0/29.06. L, cat. AB: 1. Yvonne Jakobse/Boy 0/31.51. B: 1. Ste ven van Bunder/Twiggy du Langwater 36/61.39; 2. Colinda Cornelissens/Layka 35.75/70.55. Dressuur paarden Z2: 1. Ina Nijssen/lka- rus(Z-Bev.) 197;2.Eppo Roovers/Gabriël (Paardebloem) 187; 3. Marjan van Dijk/E- nanda (Zwinr.) 185. Z1: 1. Vicky Cannet- /Little Treasura (St. Barbara) 190; 2. Elles Kole/lt's Me (Z-Bev.) 186; 3. Eppo Roo- vers/Kwint 181. M2: 1. Rafaela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oranjezon) 164; 2. Liesbeth van de Velde/Kiriano (Z-Bev.) 160; 3. Corina Zoetewey/Jasperina (Z- Bev.) 160. M1: 1 Benno van Gilst/lnstallateur (Weelr.) 167; 2. Moni que de Maat/Hyperion (Honter.) 158; 3. Anita Klaasse/Zemo-Kamiro (Walche ren) 157 L (groep 1): 1. Christophe Car- melietPuccino (St. Isidoor) 177; 2. Suzan Malcorps/Kelligard (Zwinr.) 171; 3. Da nielle van Zanten/Jalvo (Weelr.) 170. L (groep 2): 1. Sibylle Burm/Kartouche (Hulst) 172; 2. Soraya Belala/Godiva (St. Agatha) 165; 3. Annemarie Lippen s/Joost (Haringr.) 165. L (groep 3): 1. Tjitske Kuijt/Karona (Hulst) 169; 2. Gilles Quist/Jalvo (Weelr.) 164; 3. Frank Joos/Ladykiller (Lowegr.) 164. B (groep 1): 1. D. Kock/Morena (Weelr.) 169; 2. Ber- nadette Solleveld/lron Jack (Paarde bloem) 167; 3. Hans Penneman/Krinia Poi (Lowegr,) 167. B (groep 2): 1. Thomas Polfliet/ Pick-Wick (St. Hubertus) 176; 2. Barbara Gotte/Larola (Walcheren) 174; 3. Rachel Bergs/K Gipsy (Hulst) 169. B (groep 3): 1. Eva Jakobsen/Unique (Oranjezon) 172; 2. Linda Wille/lsabel (Oranjer.) 165; 3. Domique Jocque/Pega- sus(St, Agatha) 159. Tweede proef Z2:1. Eppo Roovers/ Gabriël 189; 2. Annema rie Hertzberger/Goodwill (Weelr.) 188; 3. Ina Nijssen/lcarus 183. Z1:1. Mieke Roo- vers/Kokette (Paardebloem) 191; 2. Luc Savat/Kaiorouan (Zwinr.) 176; 3. Eppo Roovers/Kwint 172. M2: 1. Liesbeth van de Velde/Kiriano 162; 2. Jolanda Loo- tens/Glorga (Oranjer.) 156; 3. Mary Kors- man/Gitan (Westelijk Schouwen) 154. M1: 1. Lianne Hartoog/Konchita (Z-Bev.) 166; 2. Anita Klaasse/Zemo-Kamiro 164; 3. Patricia Snoek/lgor (Walcheren) 155. L (groep 11Christoph Carmeliet/ Puccini 181; 2. Astrid Edman/High Nobility (Scheldestad) 164,3. Annemarie Lippen s/Joost 163. L (groep 2): 1. Rudi Jongman/Kairos (Westelijk Schouwen) 164. 3 Arthuur Carmeliet/ljoris (St. Is idoor) 163. L(groep3): 1. Patrick van Voo- ren/Papillon (St. Agatha) 170; 2. Natasja Hertogh/Kristel Mere (Zwinr.) 166; 3. Sandy Breel/Lismore (Oranjezon) 156. B (groep 1): 1. Eva Jakobsen/Unique en Bernadet Solleveld/lron Jack 163; 3. Pri- cilla Valk/Jocy (Zwinr.) 162. B (groep 3): 1. D. Kock/Morena 163; 2. Kelly d' Hert- /Godïllia 160; 3. Hans de Zeeuw/L'Azur en Barbara van de Branden/ Radheta L (Oranjer.) 159. Pony's Z1, cat. C: 1. Stephanie de Frel/Jolly HH (Kleppertjes) 184. Z1, cat. E: 1. Wendy Elzen/Morena (Kleppertjes) 160. M2: 1. Jolanda Beve lander/Power Shadow (Schouwse R.) 154. Ml: 1. Maaike Hamelink/Pinto (Scheldestad) 170; 2. Esther Meyers/Sunny Boy (Zwinr.) en Benny Melse/Fosco (Oranjezon) 166. L, cat. DE: 1. Fieke de Rooy/Pasja (Graeve Jan) 161; 2. Gwendoline Behr/Sanbuourster (Zwinr.) 159 B, cat. DE: 1. Eline de Zeeuw/Voyelle (Kleppertjes) 169; 2, Maaike Hamelink/Blanche 168. B, cat. ABC: 1. Niek Brugge/Floor (Zwinr.) 162; 2. Eline Pauwels/Ferry (Hulst) 161. Twee de proef Z1, cat. E: 1. Wendy Elzen/ Morena 165. Z1, cat. C: 1. Shephanie de Frel/Jolly HH 171: M2: Jolanda Bevelan der/Power Shadow 148; 2. Esther Mey ers/Sunny Boy 145. Ml: 1. Mirjam Rey- nierse/Jura (Paardebloem) 166; 2. Annemieke Tieleman/Joey (Hulst) 151. L: 1. Gwendoline Behr/Sanbuorster 176; 2. Sandra van der Bijl/Kadance (Schouw se R.) 162. B, cat. DE: 1. Marjolein van Kerckhoven/Lively Dancer (Hulst) 169; 2. Eline de Zeeuw/Voyelle 167. B, cat. ABC: 1. Kim Huige/Sahib Magie (Weelr.) 164. 2. Nadine Doosjen/ Brain (Kleppertjes) 162. Afdelingsdressuur. Achttallen paar den: 1. Oranjeruiters (Axel) 115. Viertal len paarden: 1. De Zwinruiters (Nieuw vliet) 131; 2. De Weelruiters (Borsele) 122. Viertallen pony's: 1. De Zwinruiters 129; 2. De Kleppertjes (Axel) 126. Tennis Fed Cup, halve finales. Praag: Tsjechië - Nederland 2-3. Kleinova - Schultz 1-6 6-7 (5-7), Novotna - Oremans 6-3 6-0, Novot- na - Schultz 7-6 6-3, Gersi - Oremans 6-1 2-6 7-9, Novotna/Martincova - Bollegra- f/Oremans4-66-7. Nice: Frankrijk - België 3-2. Fusai - Appelmans 6-7 6-3 6-1, Te- stud - Van Roost 6-4 5-7 4-6, Testud - Ap pelmans 6-2 6-4, Fusai - Van Roost 3-6 3- 6, T auziat/Fusai - Callens/Courtois 3-6 6-2 7-5. Finale, 4/5 oktober: Nederland - Frankrijk. Wereldgroep, play-offs om klassebehoud: Duitsland - Kroatië 3-2. Australië - Spanje 2-3, Zwitserland - Ar gentinië 4-0, Verenigde Staten - Japan 3- 0. In wereldgroep: Duitsland, Spanje, Verenigde Staten en Zwitserland. Newport. Mannen, 460.000 gulden. Hal ve finales: Steven (NZe/8) - Stafford (ZAf) 6-3 5-7 6-4, Sargsian (Arm/5) - Paes (lnd/7) 7-6 2-6 6-3. Finale: Sargsian - Ste ven. Gstaad. Mannen, 995.000 gulden: Halve finales: Viloca (Spa) - Corretja (Spa/2) 3-6 7-6 6-4, Mantilla (Spa/6) - Wayne Ferreira (ZAf/8) 6-3 6-4. Finale: Mantilla - Viloca 6-1 6-4 6-4. Bastad (Zwe). Mannen, 600.000 gulden. Halve fi nales: Norman (Zwe/4) - Carlos Costa (Spa) 7-5 6-3, Marin (Spa) - Kucera (Slw/5)7-66-3. Finale: Norman-Marin 7- 5 6-2. Amersfoort. Satellite. Halvefinales mannen: Verkerk (Ned/6) - Di Pasquale (Fra/7) 3-6 6-4 6-3, Wessels (Ned/3) - Hood (Arg/8) 6-2 4-6 6-4. Finale: Verkerk - Wessels 6-2 4-6 6-3. Dubbelspel: Kem- pes/Wessels (Ned) - Hood/Weisz (Arg) 6- 2 4-6 6-3. Vrouwen: Basting (Ned) - Trik (Ned) 6-3 5-7 6-3, Tijssen (Ned) - Kremer (Dui) 6-1 6-4. Finale: Tijssen - BastingO; 6-3 Zierikzee. Dikke Toren toernooi HEB: halve finales: M Schouw - B. Sp$ 6-1 6-2. V. Greeve - M. Gorsse 6-4 6-2.fi nale: M. Schouw - V. Greeve 6-47-5. DES Halve finales: M. Ganseman - C. Davits* 5-7 6-4 6-2. M. Meulenberg - J. vang Dries 6-3 6-0. Finale: M. Ganseman-V. Meulenberg 6-4 4-6 6-2. DDB: Finale: V. Ganseman/J. van de Dries - E. Verdriet Meulenberg 6-0 6-0. HEC: Halve finale M. Felius - R. Koppert 6-2 6-2. R. van* Kooy - B. de Nijs 7-5 3-6 6-1Finale: M.F? lius - R. van de Kooy 6-3 6-3. DEC: Finals A. Verspeek - C. Westerweele 7-5 6-j HDC: Finale: R. Kort/A. de Koning -S.Ve meulen/G. de Bakker 6-4 6-4. GDC: Finj Ie: R. van de Kooy/C. Kramer - A. vani Horst/E. Kouwenberg 6-3 6-0, HE C 35- Finale: H.Ganseman - J. van de Weel6* 6-4. Voetbal Intertoto. Groep 1: MSV Duisburg (Dui SC Heerenveen (Ned) 2-0 (0-0). 48. Os hoff 1-0, 64. Hirsch 2-0. Rode kaart: K Pastoor en 60. Tevreden (Heerenvee-, Aalborg BK - Dinamo Minsk 2-1 (l-fl Stand: MSV Duisburg 3-9 (5-0), Dinar:,- Minsk 4-6 (6-4), Aalborg BK 3-6 (4-3),S; Heerenveen 3-1 (0-3), Polonia Warscl» 3-1 (1-6). Groep 10: FC Groningen (Ned) - Glorias strita(Roe)4-1 (3-1). 9. Bombarda 1-0,1! Huizingh 2-0, 25. Kooistra 3-0, 30. Olar: 3-1 (strafschop), 72. Magno 4-1. T« schouwers: 5.000. Spartak Varna (Bul) - Montpellier(Fra)! 1 (1-0). 3. Christov 1-0, 79. Sauzée I I Stand: FC Groningen 3-9 (7-1), Montp; lier 3-7 (6-3), FKCukaricki 3-3 (4-6), Glon; Bistrita 4-3 (6-10), Spartak Varna 3-1 5). Zwitserland, competitie: Bas Et.Carouge 0-0, Kriens-Luzern 2-0, S Gallen-Neuchatel 3-0, Sion-Grasshoj- pers 1-1, Zürich-Aarau 1-1. Stand as: kop: Zürich 3-7, St. Gallen 3-5, Sion3-5 Lausanne 2-4, Aarau 2-4 .Kriens 2-3 Vriendschappelijk: Alphen aan denRiji, ARC - Ajax 0-6 (0-3). Doelpunten: Hoel stra 2, Arveladze, Dani (strafschop). Ma chiot en Witschge. Nuenen. RKSV Nu; nen - PSV 3-9 (3-3). Cocu en De Grysei De Bilde, Nilis, Stinga. Gudjohnsene Claudio. Ursem: Regioteam - FC Volas dam 3-8 1 -5). Doelpunten FC Volendar Vukov 2, De Bruijn 2, Tumani 2, Nijhc; Klein. Bijzonderheid: Rentree Vuke-, Zeeland: TOP Oss - Hapoel PetachTil. (Isr) 1-3 (0-1). Doelpunt: Cornelisse.Keil rade. Miranda - Roda JC 0-15 (0-6). Do; punten: Torma 3, Peeters 3, Doomerni 2, Van Houdt, Grunholz, Martens, Ooij? Canale, Van der Luer en Lawal. Zelheu Streekelftal - De Graafschap 0-7 (0-4 Doelpunten: Kalogerracos 3, Viscaal2 Fuchs en Godee. Bijzonderheden: Au straliërs Vassilios Kalogerracos en Scffi Miller een week op proef bij De Gray schap. Meijel. RKMSV - Fortuna SittardO 6 (0-5). Doelpunten: Maris 2, Simonsi Van Bommel en Gray. Den Bosch. FCDe; Bosch - Qatar 1-1 (0-1). Doelpunten: Va der Hoorn. Diessen. Diessen - WillemIII) 5 (0-4). Doelpunten: Hyypia, De Ge Heering, Székeren Kolkka. De Meern.R; gio-elftal - FC Utrecht 0-6 (0-2). Schinq Geul. Struchter Boys - MW 0-12 (0-3 Doelpunten: Taiwo 3, Bouma en Mulo: 2, Lacroix, Joordens, Landzaat, Luijpr en Buikema 1. Bijzonderheid: Nigeria? Samson Sjasja op proef bij MVV. Kloe terhaar. Kloosterhaar - FC Twente 0-'. (0-4). Doelpunten: Sumiala 3. Bosm? Van Halst, Petrov en Ter Avest 2, Augis tsson 1. De Meern. Regio-elftal - Utrecht0-6(0-2). Waterpolo Sevilla. Vierlandentoernooi, manr Hongarije-Nederland 11-6 (3-2 0-2 4- 1). Nederland-Kazachstan 10-9 (2-24-4' 2 3-1). Spanje - Nederland 10-6 (2-03-32 0 3-3). Spanje - Kazachstan 16-3, Hongs rije - Spanje 11-7, Hongarije - Kazachstr 15-0. Eindstand: 1. Hongarije 3-6, i Spanje 3-4,3. Nederland 3-2,4. Kazacte tan 3-0. Wielrennen Emmen. Finale clubcompetitie am> teurs. Proloog over 10.8 kilometer, i V Westland (Eemland), 2. Johnny v Klooster (Middelkamp), 3. P. Eikels- boom (Excelsior), 4. J. Bakker (Ebbers 5. M. Wegdam (Emmen), 6. JeromeVYa ters (Zeeuws Vlaanderen), 7. Peter tk (Z. Vlaanderen), 10. Antoine Goens (Middelkamp). Ploegentijdrit: 1. Th?. Middelkamp 18 km. in 20.50 (gemidde- de snelheid 48.90 per uur), 2. De Hoete Renners,3. WSV Emmen, 4. Excelsior,) Groningen, 6. Maaslandster, 7. Zeeuw Vlaanderen, 8. Omega, 9. De Spartaai 10. Eemland. Criterium over 100 kilonr; ter: 1D. Simpson (Ahoy), 2. H. Sinnig?' (Omega), 3. S. Farlie (Volharding), 4.A Engels (Emmen), 5. T. Post (Hoekse Re:- ners), 6. P. Voshol (Ahoy), 7. B. Wijst (Eemland), 8. M. Rietveld (Excelsior!,! H van Putten (Volharding), 10. K Wegdam (Emmen) Rit in lijn over 1556 lometer: 1. T. Post (De Hoekse Renner; 2. F. van Rooyen (Volharding), 3. F.v? Heeswijk (Schijndel), 4. R. Kooien (fj nenburg), 5. A. Goense (Middelkamp 13. J. van Schaik (Zeeuws Vlaandere: 16. Edward Farenhout (Goes) 18. J v. Klooster (Middelkamp). 34. Wa1? Schmid (Middelkamp) 44 P. Ms (Zeeuws-Vlaanderen). Eindklassemer ploegen: 1De Hoekse Ren ners 77,2. En men 70, 3. Excelsior 70, 4. Middelkan 68 8 Zeeuws-Vlaanderen. Individueel: Tommy Post 2. Johnny van de Kloostï Kamerik. Omnium, profs: 1. Van den Ai ker(Veldhoven), 2. Capiot (Bel), 3. Pietes (Zwanenburg). Zeilen Deltaweek Veronicarace op de Noor* zee: IMS 1: 1. Grote Waert. IMS 2: Scoundrel. 2. Anna Mazurka. 3 ForceF- ve. IMS 3: 1. Soeticheyl. 2. Highwayn* nen. 3. Futoro. IMS 4: 1. StortemelU Spiral Galaxy. 3. Divertimento. IMS5. Solution Too. 2. Pawky Goofy. 3. Sun? ne. Zaterdagwedstrijd 2 Colijnspltó IMS 6:1. Dubbeljoe.2. Balans. 3.DeFr?:- dy 2. NKK 1:1. Brothers in Arms. NKK2: Paddy Baloo. 2. Marsouen. 3. Sïlverft* se. NKK 4: 1. Albion. 2. Pelicaen NKK! tot en met 10: Jeanine. 2. Tarka. 3. Ne© Girls. Rond en Platbodems A: 1. f 2. Wadwaal. 3. De Tiid Scil Leare. S' Bolleboos. 2. Waterdwinger. 3. BU 1' C 1. Platte Muyl. 2. Doejong. 3. VS 6 Ze- dagwedstrijden: IMS-wedstrijden al? last wegens gebrek aan wind. NKK' Brothers in Arms. NKK 2:1Paddy Bale: 2. Marsouin, 3. Silver Goose. NKK4:' The Rabbit, 2. Titan, 3. Albion. NKK6t» 10: 1. Wukke, 2. Tarka, 3. Jeanine. Ro™ en Platbodems A; 1. Boreas, 2. DeiT Scil't Laere. Rond en Platbodems8: !-=; 17. Ronden PlatbodemsC: 1. Doe|ong.r Platte Muyl, 3. VS 6. Eindstanden: Overall-klassement I*- grote boten: 1. Soeticheyt. 2 Par* Goofy. 3. Easy Living. 4. Stortemelk Checkmate. IMS 6:1. DeStormfox.Nkl t/m4:1. Titan, 2. Brothers in Arms,3 nally First. NKK 6 t/m 10: 1. Tarka. - Noisy Girls, 3. Wukke. NKK Krabbe^ trofee: Tarka. Ronden platbodemsA.^ veren Dromedaris-trofee: 1. Boreï Rond en platbodems B en C, Buutf gaets-trofee: 1. Waterdwinger. Zwemmen Lange-baanwedstrijden Oss, uitslag* Zeeuwen: Mannen: 500 vrij 11 ja"* jonger: 9. Kevin Hondsmerk (SCH), Tristan Timmermans (STV); 23. Wes;i de Groot (STV) 1000 vrij 13jaarenjong=' 11Viktor Koslov (STV); 1000 vrij I6jaj en jonger: 7. Charles Potin (STV). Vrov wen: 500 vrij 11 jaar en jonger: 3. A' neloek Schrijvershof (STV); 10. Maria» Bil (STV); 12. Igora Hondsmerk (SCH!; Christel van de Guchte (STV); 18 van Dommelen (STV). 1000 vrij 13 jaarj jonger: 16. Cynthia Potin (STV), 17.Ly^- de Groot (STV). 2000 vrij 18 jaar enj»; ger: 8. Kim Verheijden ISCH). school all in: 2. Carlien Schrijvers*- (STV); 5. Selena van Hoek (STV).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18