Basiliek kost Hulst meer geld 26,50 Hér Erkenning voor horeca-tak ROC Geld ministerie voor weren van landbouwverkeer op Langeweg Zwembad Voorborch blijft optie Nieuwe camera's sorteren effect bij hardrijders Boete van ƒ10.000 voor rijden met lekke koelinstallatie Boetes voor afgeven afgewerkte olie aan illegale inzamelaars zeeland UW VOORDEEL SLAGER B en W willen helpen Kunstenaar Joop Dam overleden geslaagd I WIJ VERKOPEN UITSLUITEND VLEES VAN EIGEN SLACHT Wij hebben alle soorten vlees in blik om mee te nemen op vakantie. Zeer voordelig. DEZE WEEK 10 hamburgers voor 1 kilo magere runderriblappen 1 kilo magere paardenlappen Voor de barbecue 1 portie saté 1 barbecue spies 1 barbecue worst 1 Hamburger 1 Mex. sparerib Samen 4.90 1 kg runderlappen 1W 1 kg varkensschnitzelsJ 1 kg spareribs van onze medewerker MIDDELBURG - De econo mische politierechter heeft maandag in Middelburg een bedrijf uit Halsteren veroor deeld tot een boete van 10.000 gulden. De politie rechter achtte bewezen dat het bedrijf zich schuldig had gemaakt aan het niet naleven van de lekdichtheidsvoor- schriften. Een bedrijfswagen met koel installatie werd tot drie keer toe, eind '95 en februari '96, bij controles in Vlissingen en Middelburg erop betrapt geen logboek of instructie kaart aanwezig te hebben. De directeur van de B. V. ver- telde gisteren op de zitting zo lang mogelijk met de oude vrachtwagen door te hebben willen lijden, totdat er een vervangende auto was. „Om bedrijfseconomische reden konden we niet anders", rea geerde de directeur. Voor de officier van justitie mr. Y. A C. C. Willems was het duidelijk: de overtredingen kwamen volledig ter verant woording van het bedrijf. „Na de eerste keer had u be ter moeten weten." Bij de eerste keer was er een trans actie van 5.000 gulden aan geboden, maar niet betaald. De officier eiste op de zitting voor de drie overtredingen een geldboete van 15.000 gulden. Raadsman mr. M. L. Huisman vroeg om de boete voor het bedrijf te matigen. Hij achtte de kans op recidive niet mogelijk, omdat de be drijfsvoering nu in orde is. Er is een nieuwe vrachtwagen aangeschaft. De politierech ter meende dat het bedrijf een economische afweging had gemaakt door met de ou de wagen door te rijden. „De pakkans is groter dan men heeft gedacht", zei hij. Heren wassen, knippenen drogen WASSEN, KNIPPEN, nn 35 DROGEN JJ) samen met de raeiawste Schwarzkopf "J F 00 permanent "^9 Kanaalstraat 87 Oost-Souburg Telefoon 0118-470704 Leerling-kok Marco Wisse toont genodigden een schaal met kreeft. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het ROC Wes- terschelde in Terneuzen heeft maandag als eerste school in Zeeland het officiële predi kaat 'SVHErkend Opleidings instituut' voor de horeca ge kregen. De erkenning kwam tot stand op basis van een kwaliteitsonderzoek, dat eind vorig jaar werd gehouden door een extern bureau. Het SVH-Onderwijscentrum heeft het erkenningssysteem voor opleidingsinstituten en kele jaren geleden ingevoerd. Zo tracht de landelijke organi satie de kwaliteit van de cur sussen hoog te houden. Om voor het keurmerk in aanmer king te komen, moet aan ver schillende eisen worden voldaan. Op basis van tevre- denheidsonderzoek onder cursisten en examenresulta ten wordt periodiek bekeken of de instelling het predikaat mag behouden. Tevreden Het ROC in Terneuzen was reeds in het bezit van een voor lopige erkenning. De school heeft een jaar de tijd gekregen de opleiding aan te scherpen. Woordvoerder J. Meesen toon de zich tevreden met het resul taat, temeer omdat de horeca- sector van het instituut nog niet zo lang geleden door cur sisten op de hak werd geno men. „Het is dus wel eens an ders geweest. Ik denk dat er de afgelopen tijd hard aan de weg is getimmerd om theorie èn praktijk nog beter op elkaar af te stemmen." Erkenning Volgens Meesen is er na het kritiekvolle cursusjaar even wel weinig veranderd. „In ie der geval niet kwa opzet en in deling van de opleiding. Ik denk dat we ons verhaal aan de cursisten gewoon beter kun nen verkopen. Dat de mensen nu inzien dat het helemaal zo slecht nog niet is om zelfstan dig bezig te zijn in de praktijk met alleen een docent als aan spreekpunt wanneer het echt nodig is. Beter dan vap begin tot eind in een klas zitten en een pak theorie over je uitge stort krijgen, vinden wij." In lijn van het ROC werd res taurant Het Wapen van Zee land in Hoofdplaat in de regis- ters opgenomen als ei'kend leerbedrijf. Eigenaar D. Ker sten ontving daarvoor het bij behorende rode schildje. Ker sten was elf jaar actief als horeca-docent in Middelburg en Terneuzen. In 1994 begon hij een eigen bedrijf. De res taurateur ziet in het initiatief een positieve uitstraling voor de bedrijfstak en voor de jeugd. Landelijk zijn verschil lende scholen en bedx'ijven het ROC reeds voorgegaan, aldus een woordvoerster van het SVH-Onderwijscentrum. dinsdag 8 juli 1997 van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti KLOOSTERZANDE - Het mi nisterie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij stelt één miljoen gulden beschikbaar voor een experiment om de Langeweg tussen Westdorpe en Hulst vrij te maken van landbouwverkeer en om maatregelen te treffen om te voorkomen dat landbouw voertuigen de weg moetexx oversteken. Het project sluit aan bij de ruilverkaveling Ax el en het verkeersveiligheids- project Oost-Zeeuws-Vlaan- deren, de Ruit. Inspecteur ir. H. A Okma van de dienst Landelijk Gebied van het ministerie van LNV maakte dit maandag bekend in een bijeenkomst van het Be stuurlijk Overleg Verkeersvei ligheid Zeeuwsch-Vlaande ren. Het experiment dat vooralsnog enig in Nederland is, maar naar verwachting na volging krijgt in andere delen van het land. moet via infra structurele en administratie ve, kadastrale maati-egelen snel en langzaam verkeer van elkaar scheiden en landbouw- verkeer aan één kant van de weg houden. Okma denkt dat dit mogelijk is door de Lange weg van parallelwegen te voorzien en door het ruilen van gronden en grondgebruik tus sen landbouwers, die percelen aan beide zijden van de weg hebben. Volgens de vertegen woordiger van het ministerie kan hiermee worden inge- van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat door met de voorbereidingen voor de bouw van een nieuw zwembad aan de Voor borch, ondanks een onderzoek naar een stadsgewestelijk zwembad. De RPF/GPV, de SGP en GroenLinks gingen maandag avond niet akkoord met het nemen van een nieuw voorbereidingsbesluit. Een dergelijk besluit is nodig om te voorkomen dat alle planologische procedures opnieuw geno men moeten worden. Of en zo ja wanneer er een stadsgewestelijk zwembad wordt ge bouwd, is pas over twee a drie maanden dui delijk. De gemeente probeert al enige jax-en een zwembad van de grond te krijgen aan de Voorborch, maar ze wordt daarin met suc ces tegengewerkt door een groep van ruim tweehonderd omwonenden. De Raad van State heeft de milieuveigunning imniddels afgewezen. „Eigenlijk", aldus D66-raads- liddrs. L. K. de Kraker, „zoujemoetenstop- pen, want de voorbereidingen zijn onzorg vuldig geweest. Maar je moet een slag om de aim houden als de bouw van een stadsge westelijk zwembad niet doorgaat." De ge meente Middelburg is met een aannemer een zogeheten inspanningsverplichting aangegaan. Als het bad niet gebouwd wordt, kan de gemeente schadeclaims ver wachten. Geen nut GroenLinks, de SGP en de RPF/GPV waren tegen het besluit, omdat zij de locatie Voor borch altijd hebben afgewezen.JTun voor keur gaat uit naar Poelen da ele. „Wij zien", zei GroenLinks-raadslid W. Ardon, „geen nut in een bad aan de rand van de stad." CDA-woordvoerder J. Louwerse sprak zijn voorkeur uit voor één zwembad, centraal in het stadsgewest. „Met Voorborch als goede tweede locatie. Overlast zul je altijd heb ben, maar het zwembadzou prima passen in de omgeving met een sportcomplex en een camping. Ruimtelijk en verkeerstechnisch is het nog steeds aanvaardbaar. Jammer, dat anderen daar anders over denken." PvdA- fractievoorzitter drs. B. J. de Reu betoogde dat de sociaal-democraten Voorborch 'nooit hebben zien zitten', maar dat het nu geen pas gaf krokodillentranen te huilen. „Je moet je oude schoenen niet weggooien voor je nieuwe hebt. We moeten ijzers in het vuur houder^" 1 kg magere speklappen 2 kg drumsticks 1 kg naas/ribkarbonade 1 kilo verse kipfilet 1 kg magere hamlappen 1 kg ham fricandeau 2 kg kippenbouten 3 kg kipkarbonade 1 kg varkensfilet 1 kg paardenbiefstuk 1 kg gemengd gehakt 1 kg rundergehakt 1 kg malse runderbiefstuk 1 kg runderbaklappen 1 kg rundersaucijzen 1 kg magere varkensrollade... 1 kg gepaneerde schnitzels 1 kg lamsbout Wij zijn deze week open: wo., do. en vrij. van 9.00-17.00 uur Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 0118-463091, Oost-Souburg Hontenisse tekent het convenant. Gedeputeerde J. Hennekeij (ui- foto Peter Nicolai Burgemeester Steenkamp van terst links) kijkt toe. haakt op de ontwikkeling die er toch al in gang gezet is in het kader van de ruilverkaveling Axel en het Ruit-overleg. Samenwerking Vertegenwoordigers van de gemeenten Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Hulst en Honte nisse, Rijkswaterstaat, het mi nisterie, de waterschappen De Drie Ambachten en Hulster Ambacht, provincie Zeeland, politie en het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land ondertekenden maandag in het gemeentehuis in Kloos- terzande een intentieverkla ring waarin zij aangeven sa men te werken om het gebied de komende vier, vijf jaar ver keersveiliger te maken. De Ruit omvat een pakket aan maatregelen binnen en in de directe omgeving van de we gen N60 (Terhole-Hulst), N61 (Terneuzen-Terhole), N253 (Tractaatweg) en N258 (Lan geweg). Te denken valt aan de aanleg van rotondes en het af sluiten van sluipwegen. Doel is het verkeer over de genoem de wegen van de Ruit te leiden en de wegen daarbinnen en - buiten zoveel mogelijk ver keersluw te maken De intentieverklaring loopt vooruit op een convenant dat half december wordt gesloten. Met de verklaring stellen de betrokken partijen de voort gang van het 45 miljoen kos tende project en de subsidië ring van deelprojecten in ieder geval veilig. van onze verslaggeefster HULST - De gemeente Hulst moet opnieuw diep in de buidel tasten om de voortgang van de restauratie van de Willibror- dusbasiliek te garanderen. Ren teverliezen, wijzigingen in de subsidieregeling en nreerwerk aan de toren noodzaken burge meester en wethouders de hand van de knip te halen. De natuurstenen ornamenten blijken bij nadere inspectie er ger aangetast dan vermoed. De gebreken waren niet eerder op gemerkt, omdat de elementen niet bereikbaar waren. Onder zoek wijst uit dat tijdens de res tauratie in de jaren vijftig een MIDDELBURG - De Zeeuwse beeldend kunstenaar Joop Dam is vorige week woensdag op 75- jarige leeftijd overleden. Hij was al enkele jaren ziek. Dam werd geboren op 21 janua ri 1922. Hij vertoefde korte tijd op de tekenacademie, maar was verder autodidact beeldend kunstenaar, schrijver en foto graaf. Hij stond bekend als iemand die zijn wetenschappe lijke belangstelling voor de na tuur vorm gaf in de kunst. Hij schreef diverse boeken over na tuur en natuurbeleving," onder meer het Getijdenboek (1975) en exposeerde tekeningen, fo to's en beeldhouwwerken. In 1995 exposeerde Kunstuitleen Zeeland nog gr-afitti-werken van de kunstenaar. Joop Dam wordt vanmiddag om drie uur in Middelburg gecre meerd. steen is gebruikt, die kwalita tief niet zo goed wasWanneer er nu niets gebeurt, is het niet on denkbeeldig dat brokstukken naar beneden zullen vallen, ver wacht het college. Vervanging is noodzakelijk; kosten 360.000 gulden. Aanvullende herstel- werkzaanheden aan geluidsin stallatie, beiaardierskabine, uurwerkruimte en vloervelden kosten41.000gulden. Ook de nieuwe Algemene Maat regel van Bestuur die 16 juni van kracht werd, is voor gemeente en parochiebestuur een flinke tegenvaller; hierdoor worden de subsidiebedragen met tien pro cent verlaagd. Een onverwacht voordeeltje is er ook. De toren is niet, zoals werd aangenomen, van de ge meente, maar blijkt bij bestude ring van de kadaster en monu- mentenregister van de parochie. Dat heeft tot gevolg dat het pa rochiebestuur over tien procent extra subsidie van Rijk en pro vincie kan beschikken. Al met al moet de gemeente ruim zes ton extra op tafel leg gen. Om het parochiebestuur enigszins tegemoet te komen - want die is voor inkomsten af hankelijk van eigen middelen of de inbreng van de stichting Fondsenwerving Basiliek - en om de voortgang van de restau ratie niet in gevaar te brengen, willen B en W daarnaast een renteloos voorschot geven van 440.000 gulden. Ook willen zij het parochiebestuur toezeggen dat de gemeente, als de stichting Redt de Basiliek er niet in slaagt een miljoen binnen te halen, het tekort bijlegt. Dit maakt het voor het kerkbestuur mogelijk om de basiliek na de restauratie opnieuw in te richten. Het voorstel komt donderdag in de commissies Stads- en Dorps ontwikkeling en Financiën. De vergaderingen beginnen res pectievelijk om 16.30 en 19.30 uur van onze medewerker MIDDELBURG - De economi sche politierechter legde maan dag in Middelburg vier Wal- cherse bedrijven geldboetes op voor het niet naleven van de wet milieubeheer, van gevaarlijke afvalstoffen. In alle gevallen ging het om het afgeven van af gewerkte olie in de jaren '94, '95 en '96 aan niet erkende inzame laars. Een 49-jarige Middelburger vond dat hij de 180 liter afge werkte olie niet illegaal had ge dumpt. Volgens de verdachte was de olie naar een oliehandel gegaan, met de wetenschap dat de afvalstoffen aan een erkende inzamelaar zou worden afgege ven. „Dat is van de oliehande laar een stukje service naar de klant toe", zei hij gisteren op de zitting. Officier van justitie nu-. Y. A C. C. Willems meende dat er opzet in het spel was geweest. Ze eiste 600 gulden boete. Poli tierechter mr. C. Kool veroor deelde de man tot het betalen van een boete van 500 gulden. Opzet Een bedrijf uit Arnemuiden was identiek in de fout gegaan. Ook in dit geval verzekerde de ver- Directie van De Sterre sust gemoederen CLINGE - Directeur J. Bieg- straaten van het instituut voor verstandelijk gehandicapten De Sterre in Clinge heeft maan dag het leidinggevend perso neel nader ingelicht over de gevolgde procedures rond de re organisatie. Bij de medewerkers was onrust ontstaan over de wijziging van de organisatiestructuur, waar door vier oud-gedienden moe ten omzien naar een andere functie. Zowel de onderne mingsraad, als de cliëntenraad hebben zich akkoord verklaard met de aanpassingen. Het merendeel van de ongeveer vierhonderd medewerkers kan zonder probleem worden inge past in de nieuwe structuur. dachte dat hij niet strafbai geweest. „Ik heb het niti opzet gedaan." De politie ter vond opzet bewezen et niste conform de eis: 750 boete, waarvan 250 g voorwaardelijk, proeftijd jaar. Nog twee andere bedrijw Vlissingen en Arnemi werden voor het lozen vani gewerkte olie aan de ver!: inzamelaars bij verstek deeld tot elk 600 gulden!); Dependance 't Vierschip n Zonnestraal ARNEMUIDEN - Dei dance van de openbare! school 't Vierschip ai Clazinastraat in Amen verhuist binnenkort nas gebouw van de Zonnestn het Oostgat. Het onderkomen van deZ straal komt binnenkort^ school moet er mee opb: omdat het leerlingenaaa klein is. Voor 't Vierschip de gelegenheid om de o dance dichter bij te krijge er in het lege gebouw vani schip komt is nog niet br Daarvoor moeten de n nog worden gestoken, aid ambtenaar van ondenvii de gemeente Middelburg, MIDDELBURG-Aan de Hog; Rijn-Delfland in Den Haag: studeerd Reinier Willebocr Middelburg. Hij volgde d; ding sociaal-pedagogischi verlening. KOUDEKERKE Puzzelrit - Motor- en au: De Zeeuwen houdt don: 10 juli een oriëntatie/pu voor vakantiegangers en; liefhebbers. Deelnamen lijk met auto of motor. li ven voor deze 'Dorpss kan tussen 19.00 en 20 J eetcafé Dorpszicht in 'i kerke. Elke deelnemen vangt een prijs. van onze verslaggever MIDDELBURG - De onlangs geplaatste nieuwe camera's op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen/Middelburg en de Vrouwenpolderseweg bij Vrou wenpolder zijn een succes. On-' geveer negentig procent houdt zich nu aan de maximumsnel heid. Voor het neerzetten van de nieuwe apparatuur reed een zelfde percentage tien kilome ter te snel. De nieuwe camera's werden in mei geplaatst op drie locaties op Walcheren vlakbij verkeers- lichteninstallaties. De appara tuur registreert niet alleen weg gebruikers die door rood licht rijden, maar ook automobilis ten die te snel door groen licht rijden. Borden met het opdruk 'Te hard door groen, kost ook poen' wijzen op de camera's. Overtreders krijgen later de re kening thuis gepresenteerd. Uit metingen van de provincie Zeeland blijkt dat de camera's een positief effect hebben op het snelheidsgedrag van de wegge bruikers. Binnen een maand is bij alle locaties een zeer sterke daling van het aantal snelheids overtredingen gemeten. Negen tig procent houdt zich nu aan de snelheid. Het aantal 'zware overtreders' (elf kilometer of meer te snel) is met gemiddeld 81 procent afgenomen, Uit schieters boven de 111 kilome ter per uur zijn vrijwel verdwe nen. In twee weken werden nog maar 54 personen geverbali seerd. Voor de plaatsing van de apparatuur was ruim vierhon derd snelheidspiraten in veer tien dagen. De camera's zijn geplaatst in het kader van het Gericht Verkeers Toezicht. De deelnemers daar aan, zijn tevreden over de resul taten. Het verkeer rijdt rustiger en de snelheid is meer in over eenstemming met de verkeerssi tuatie ter plekke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18