Akkoord verhuizing Midgard J/2 PRIJS Gimbrère PZC Niet meer gebonden, wel verbonden lissingen als koopstad op ondag dreigt te mislukken Bewoners Kanariesprenk doen hun beklag over verhuurder Souburgse bejaarden verontrust over gedrag jongeren zeeland ,13 Tijdsduur nog onduidelijk Marko Jazbec zwemt record Wethouder reikt spekcheques uit Steun voor Kinderen Voorrang Bulkcarrier weer vlot Celstraf wegens ontucht dinsdag 8 juli 1997 an onze verslaggever hvan der Sluis IDDELBURG - Met alleen de er stemmen van de SGP-frac- etcgen, heeft de gemeenteraad an Middelburg maandag- vond ingestemd met de verhui- ng van jongerencentrum Mid- ird naar De Schakel in de nnenstad. Hoe lang de jonge in in het pand aan de Bachten- eene moeten blijven, is ondui- elijk- Een amendement van de PF/GPV, D66 en Groenlinks het gebouw uiterlijk op 1 ja- ari 2000 in te ruilen voor rembad Poelendaele, kreeg ien steun. Midgard verhuist na zomervakantie samen met de ichting Stadstoezicht Vlis- igen/Middelburg naar De lakei. Igerencentrum Midgard oest de oude locatie aan de iiiperspoort noodgedwongen irlaten, nadat het college van en W de vergunning introk na inhoudende overlast. De jon- ren zitten sindsdien in een ge- iuw aan de Herengracht. Het luws dat Midgard verhuist [ar De Schakel, riep direct een nhoudende stroom van achten op bij omwonenden, iddenstanders en het nabijge- bejaardenhuis. Zij vrees in voor overlast en criminali- it in de avond en nachtelijke en. Izeboud van Groenlinks kon li de opmerkingen en de vrees or ongeregeldheden van de urt maar moeilijk voorstel- „Het lijkt wel alsof er spra- is van een heksenjacht. Alle ei-last in de binnenstad kop- len aan Midgard is onzinnig, overlast veroorzaakt door igeren loopt gelijk op met de olerantie van volwassenen." i complimenteerde wethou- J. C. van Dijk-Sturm jgd- en j ongeren werk) met de anier waarop zij binnen korte deen alternatief onderkomen heeft weten te vinden voor het stedelijk jongerencentrum. Complimenteus was ook D66- fractievoorzitter D. S. Goede- gebuure-Wondergem, al had zij wel vragen over het ontbreken van een popfunctie in De Scha kel. Optredens in het gebouw zijn uitgesloten. Alternatieven daarvoor ontbreken voorals nog. Het idee van D66 om daar voor de Kloveniersdoelen te ge bruiken, werd door wethouder Van Dijk-Sturm afgeraden. De geluidwerende voorzieningen in dat monumentale gebouw zijn onvoldoende. Fractievoor zitter L. M. Luitwieler van de RPF/GPV-fractie kreeg de toorn van de wethouder over zich toen hij aanvoerde dat het college de locatie Kuiperspoort' sloot en daarvoor argumenten als vandalisme en overlast ge bruikte. „Als u die argumenten nu plotseling ontkent, dan wil ik graag van u weten waarom Mid gard niet terug kan in de Kui perspoort. Dan hebben ze ook weer een popfunctie." Volgens de wethouder was. de Kuiperspoort eigenlijk van meet af aan ongeschikt voor huisvesting van een jongeren centrum. De jongeren waren daar weggestopt in een netwerk van steegjes. Van Dijk-Sturm: „De jongeren krijgen van mij het voordeel van de twijfel. Wij zijn ook jong geweest. Elk jaar is er wel een eruptie van vanda lisme en overlast." De wethou der beloofde dat zij op korte ter mijn overleg gaat voeren met de politie over verscherpt toezicht in de binnenstad. De SGP-frac- tie had op zich geen problemen met de verhuizing van Midgard naar De Schakel, maar wel te gen de manier waarop het jon gerencentrum wordt gerund. De openingstijden zijn voor de SG- P'ers te ruim, er wQrdt te weinig opgetreden tegen drankgebruik en tegen het roken van soft drugs. De scheidende Delta-directeur C. Verbeek blijft als commissaris aan het bouwbedrijf verbonden. foto Lex de Meester C. Verbeek treedt terug als directeur van bouwbedrijf De Delta van onze verslaggeefster Annemarie Koedam VLISSINGEN - Hij reageerde op een advertentie in De Stem voor een boekhouder bij een bouwbedrijf in Zuid-Neder land. Hij woonde op kamers in Helmond en had voorlopig nog geen uitzicht op een huis. Waar gebouwd wordt komen huizen beschikbaar, was zijn redene ring. De vacature had geen nummer. Hij was in de overtui ging dat het om Brabant of Limburg ging. Maar tot zijn verrassing kwam hij in Mid delburg terecht. Vijfendertig dienstjaren later treedt C. Verbeek terug als di recteur van bouwbedrijf De Delta. „De gebondenheid is verdwenen, maar de verbon denheid blijft. Het is toch een beetje je kindje. Je laat ze los, maar blijft ermee verbonden en je hebt het allerbeste met ze voor." In 1962 begon Verbeek als ad ministrateur voor een salaris van 660 gulden per maand. „Er waren toen nog geen com puters. Alles werd handmatig gedaan. Zo ook de loonadmi nistratie. De lonen werden contant uitbetaald:" Tien jaar later was hij opgeklommen naar de functie van adjunct directeur. Hij werd belast met de leiding over administratie ve en financiële zaken. Na zes jaar werd hij mede-eigenaar van het bedrijf. Eenzaam Het contact met zijn collega's veranderde toen wel. „Het is eenzaam aan de top," zo ver woordt Verbeek het zelf. „Je staat voor eindbeslissingen, je zit alleen op een kamer. Je hebt meer met indirecte contacten te maken." Winst werd niet be langrijker voor Verbeek. „We verkeerden in de gunstige om standigheid dat we positieve resultaten boekten en nooit geld tekort hadden." Geld heeft hem overigens nooit uit zijn slaap gehouden, geeft hij toe. „Ik zie het als een bedrijfs middel. Het laat het bedrijf draaien en de mensen ervan le ven." Met personele proble men had de directeur veel meer moeite. „Personeel behe ren is moeilijker dan met geld omgaan. Je kon niet altijd leu ke boodschappen overbren gen. Soms waren er bijvoor beeld moeilijke ontslagkwes ties." Verbeek is nu als commissaris aan het bedrijf verbonden. Daarmee neemt hij het advies aan en controle van de directie voor zijn rekening. „Van de werken die nu lopen ken ik alle ins en outs. Langzamerhand ontgaan die je een beetje. Dat is ook beter, want ik moet wat afstandelijker worden voor deze functie, me niet te veel overal mee bemoeien." De commissaris heeft verder het beheer over de verhuuractivi- teiten. „Het bouwbedrijf gaat naar een nieuwe leiding, maar de vastgoedmaatschappij blijft onder mijn leiding, De Delta had een onroerend- goedafdeling waar ik voor honderd procent aandeelhou der van ben." „Ik vind het wel goed dat er een nieuw bewind komt, vers en nieuw bloed in de zaak. Ik heb altijd met veel plezier ge werkt, maar het afscheid komt een keer. Daar moet je niet te lang mee wachten. Ik ben nu geestelijk en lichamelijk nog heel gezond, maar dan kan verandering inkomen." Verbeek heeft voorlopig nog voldoende te doen. „Ik wil het computeren onder de knie krijgen. Dat is ook nodig voor het beheer. Misschien ga ik verder aan een studie richting menswetenschappen begin nen. Filosofie bf psychologie. Ook lees ik graag." Verbeek is ook actief op sportgebied. „Ik ben een verwoed hardloper. In 1986 liep ik de New York ma rathon. Vroeger had ik alleen in de avonduren tijd, nu kan ik overdag trimmen. Ook wil ik actiever gaan tennissen. onze verslaggeefster i Ramakers SSINGEN - Harry van Hal idt dat de Vlissingse onderne- 1 moderner moet worden. De etaris van de ondernemers- niging winkelcentrum Vlis- [en had gehoopt dat meer keiiers afgelopen zondag, ens de tweede dag van de In- Btionale Straattheaterdag, deuren hadden geopend, pes wees erop dat het een kkc dag zou worden. Ik zeg ins Laroes hoofdredactie IOS-Journaal j|.VERSUM - Hans Laroes is '1 juli benoemd tot adjunct- •fdrcdacteur van het NOS- imaal. Laroes (41) was tot t kort redactie-chef van het irnaal. adjunct is vooral belast met jkse leicüng van het wiaal. De hoofdredactie be- t nu uit drie man. Behalve -0es zijn dit Jan Rodenburg latsvervangend hoofdredac- p an Nico Haasbroek (hoofd deur). Van mei 1988 tot 1992 was Hans Laroes pre- 'ator/verslaggever van de 'gse redactie van het Jour- Voordien werkte hij bij het - ^ts Nieuwsblad (chef 5 twsdiensl en chef opiniepa- a) en was hij de Haagse ver- Igever van de Provinciale 'nwse Courant en het Bra- B Nieuwsblad. /GPD dan, op persoonlijke titel, geef de consumenten meer enter tainment en open je winkel. Maar helaas denken nog te veel Vlissingse ondernemers dat de klant zich aan hen moet aanpas sen. Wij hebben ook de plicht om ons aan de consument aan te passen." De consument wilde zeker afge lopen zondag meer clan window-shoppen. In de Wal- straat en de Sint-Jacobspassage liepen massa's mensen. De eta lage nodigde uit, maar dc deur zat op slot. Bij modezaak Mabé- lis in de Sint-Jacobspassage kwam de klant niet voor niets. De kleding werd voor de helft van de pi-ijs aangeboden. „Dat doen we speciaal voor de koop zondag. Het loopt weer heel lek ker. Ik klaag niet. Het publiek is aardig kooplustig. Maar ik vind het jammer dat er niet meer on dernemers meedoen. Misschien gaat het met de andere winke liers wel heel goed in Vlissin- gen", merkte Hendrik-Jan Mabélis op. Ook Fi-ee Record Shop had zon dag geen reden tot klagen. Ma- non Maandag, rayon-manager, schrok toen ze zondag de grote drukte in de stad zag. „Ik vroeg me af of ik het alleen aan zou kunnen. Wij hebben ervoor ge kozen om zondag alleen en bij toerbeurt te werken. Dan valt het mee met het extra werk. Het personeel is nog gewend op zon dag vrij te zijn. Het zondagse publiek lijkt rustiger. Ze hebben geen haast en daai-door is de sfeer goed. Het werk was in mijn eentje goed te doen en de omzet was goed." 'zomercollectie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG In het Vlissingse centi-um is de ondernemer er het héle jaar vrij in ook op zondag open te gaan. Van Hal vindt dat net te veel ge vraagd van de winkelier.,Ik heb twee wirxkels, een sigax-etten- zaak in de Walstraat en ca deaushop De Gulle Gever. Vlis- singen is een toeristenstad. Daar moet je op inspelen. Wij zijn vanaf Pasen tot eind sep tember open op zondag. Mensen willen vex-maak. Zondag hoeft geen extra werk in te houden, als je vrijer omgaat met de win kelsluitingstij den Misverstand Afgelopen zondag dacht een groot deel van het winkelend publiek dat Vlissingen een spe ciale koopzondag had ingelast. Dat benxstte volgens Van Hal op een misverstand. „De culturele raad had graag gezien dat op de tweede dag van de Internatio nale Straattheaterdag een groot aantal winkels open zou zijn. Maar de ondernemei-svereni- ging had doorgegeven dat daar geen groot draagvlak voor be stond en dat er ook voor deze koopzondag geen propaganda gemaakt moest worden. Ergens is dat misgegaan. Veel mensen wai-en teleurgesteld. Dat was heel vex-velend." Uit een peiling vorig jaar onder ondernemers bleek dat onge veer 36 procent voorstander is van zondagopenstelling van winkels gedurende de drukkere maanden. „Dat aantal is te wei nig om Vlissingen als koopstad op zondag onder de aandacht te brengen. Dan maak je je als on dernemersvereniging belache lijk. In Sluis doet ongeveer 75 procent van de winkeliers mee. Dat is een acceptabel aantal. Daai-mee kun je als vereixiging naar buiten ti-eden." De secretaris begrijpt dat er on dernemers zijn die vinden dat zes dagen wei-ken voldoende is en dat er grootwinkelbedrijven zijn die vijftien tot twintig men sen nodig hebben om hun be drijf open te doen. „Dat kost veel geld. Er zullen ook onder nemers zijn die uit pi-incipe niet op zondag willen werken. Maar ik hoef de i-edenen niet te weten. Ik vrees alleen dat Vlissingse ondernemers zwai-e tijden tege moet gaan, als vastgehouden wordt aan het geijkte i-ooster. Als we een warme zomer krij gen, kunnen we toch beter tot acht, negen uur 's avonds open blijven. Wat is er mooier dan winkelen na een dagje sti-and. Over die ontwikkelingen moe ten we snel praten." De Vlissingse wijk Kanariesprenk wordt drastisch opgeknapt. Té drastisch volgens een aantal bewoners. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans VLISSINGEN - Veel huurders van de woningen aan de Ka nariesprenk in Vlissiixgen hebben klachtexx over het op- tredexx van Staal Bankiers. Zonder overleg verplicht de Haagse verkoopmaatschappij huurders tot aanpassingen. Ook schuwt de verhuurder geen dreigementen. Bij het Buro vaxx Rechtshulp in Mid delburg zijn al enkele zaken van huurders tegen Staal Bankiers iix behandeling. Staal Bankiéi-s knapt de wijk op en doet dat op drastische wijze. Alle huizen met slecht ondei'houden tuintjes, te hoge schuttingen of bouwsels in de tuin zijn enkele maanden ge leden aangeschreven. Of ze moesten zelf de maaimachine, schop of zaag ter hand nemen. Of Staal Bankiers zou het la ten doen, tegen betaling na tuurlijk. Bij 'probleemgeval len' werd zelfs gedi'eigd met het ontbinden van de huur overeenkomst. Volgens mr F. van den Berg van het Buro voor Rechtshulp gedraagt Staal Bankiei-s zich niet netjes. De finna heeft niet het i-echt om zomaar mensen uit huis te zetten en ook niet het recht om huurders te ver- plichten schuttingen of tuin huisje af te breken. Toch heeft de meerderheid van de huur ders, uit angst voor de gevol gen, aan de verplichting voldaan. Ook de familie Van Hof ten walde mee wei-ken. Hun schuux-tje braken ze net jes af. „De schutting wilden we nog even laten staan. We wonen op de hoek van een straat waar aan de weg wordt gewerkt. We willen niet het xïsico lopen de zomer te moeten doorbrengen zonder schutting. Staal Ban kiers wdst hiervan. Eind vori ge maand, toen we op vakan tie waren, wei-den we gebeld door mijn moeder die zag hoe ze bezig waren met het vexwij - dei-en van onze schutting", vertelt M. van Hoften. Vanuit haar vakantieadres moest ze de politie bellen om de wei'kzaamheden stop te zetten. De vakantie was ver pest en het vertrouwen in Staal Bankiers kwijt. Excuses voor een gedeeltijk vernielde schutting heeft ze nooit ge had. „Ik vind het heel goed dat de wijk wordt aangepakt. Maar ik denk niet de Staal Bankiers de huui-ders met rust zullen laten. Ze willen de hui zen nu eenmaal verkopen", al dus M. van Hoften. Tuinhuisje Eén van de meest schrijnende gevallen is mevi-ouw A H. Gans-Berkel. Vorig jaar ver loor ze haar man. Nu willenze dat ze haar tuinhuisje op ruimt. Zeis vex-knocht aan het huisje dat haar echtgenoot in 1991, ovexigens met toestem ming van woningbouwver eniging Basco en een vergun ning van de gemeente, heeft gebouwd. Ondanks dreigbrie ven van de verhuui'der wei- gert ze om het af te breken. Het ultimatum van S taal Ban kiers is inmiddels verstreken. Het huisje en de schutting staan er nog. Maar mevrouw Gans slaapt echter niet meer lekkei'. „Als ik 's ochtends wakker word van het bouw- verkeer kijk ik eex-st uit het raam of mijn tuinhuisje er nog staat. Voor mij had alles bij het oude mogen blijven. Steeds meer mensen vertrek ken uit de wijk. Mensen die niet willen kopen en de geste gen huren niet meer kunnen betalen." Toch beweert wijkbeheerder J. de Fouw, in dienst van Staal Bankiers, dat hij ook veel po sitieve reacties van bewoners krijgt. Sinds Staal Bankiers is begonnen met het opknappen van de wijk is de Kana- x-iesprenk er duidelijk op vooi-uitgegaan, constateext hijDe leegstand is al terugge bracht van 30 naar 11 wonin gen. De huurdei-s moeten vol gens hem alleen even wennen aan de nieuwe verhuurder. „Basco vond alles goed. Nu is alles hondertachtig gi-aden omgedraaid. Ze zijn best streng, maar ze zijn ook een verkoopmaatschappij. En over de huurverhoging moe ten mensen niet klagen. De huren zijn de afgelopen twee jaar gelijk gebleven." EINDHOVEN - Marko Jazbec van de Vlissingse dr, A Staver- manbx-igade heeft afgelopen weekeinde bij wedstrijden zwemmend redden in Eindhoven een nieuw Nedexlands i-e- cord gezwommen. Op het onderdeel 50 meter popduiken zwom hij een tijd van 35,5, een vei'betei*ing van 0,3 seconde van het oude record. Bij de dames legde Conzuela Navest met drie pei-soonlijke x-ecords beslag op de tweede plaats. Geex-t Meesen behaalde in het seniorenklassement vexrassend de derde plaats en is hiex-mee, net als Sander van de Berg, zeker van deelname aan de Europese jeugdkampioenschappen, eind augustus in Italië. Bij de junioren werd Fredei-ique van de Akker tweede in de categorie 11- en 12-jai-igen. Bij de meisjes 12-13 jaar werd Marloes van de Hummel derde. MIDDELBURG - Wethouder J. C. van Dijk-Sturm van Mid- delbux-g x-eikt donderdag een aantal zogeheten 'spekcheques' uit. Er zijn acht inzendingen. De cheques worden twee maal per jaar toegekend aan wijk verenigingen, groepen bewoners en instellingen. Om daax-voor in aanmex-king te komen moet aan verschillende spelregels woixlen voldaan. Het project moet klaar zijn of in uitvoering, het moet de leefbaai'heid van een wijk ten goede komen en het moet een initiat ief van bewo ners zijn. De gemeenteraad heeft voor de spekcheques per keer een bedi-ag beschikbaar gesteld van 22.500 gulden. De hoogte van het bedi-ag varieert van 250 tot drieduizend gul den. De jury van de spekcheque bestaat uit vertegenwoordi gers van de gemeente en afgevaai-digden van elke wijktafel. GOES - De actie Kinderen Voorrang in de Goese Polder kx-ijgt financiële steun van de plaatselijke afdeling van Groen Links. Die schenkt 250 gulden omdat de gemeentei-aad dit jaar wei gerde subsidie te vex-strekken. Het bedrag wox-dt woensdag om 14 urn- aan de Europalaan in de Goese Polder overhandigd tijdens de derde straatspeelmiddag. Ook dan woi'dt weer een straat afgesloten om kinderen veilig op straat te laten spelen. In het najaar volgt nog een viei'de actie. TERNEUZEN - Sleepboten van de Unie van Reddings- en Sleepdienst en Multx-aship hebben in de nacht van zondag op maandag op de Westerschelde voor Tex-neuzen de vastgelopen Noorse bulkcarrier Bona Fair vlotgetrokken. Dat gebeurde om twee uur bij opkomend water. De tanker lag in de Put van Terneuzen om er een deel van de lading erts te lichten, alvo rens op te schutten naar Sidmar in Zelzate. Omstreeks 21.00 uur begon de Noor door de sterke ebstroom te driften. Het schip liep nog net binnen het vaarwater aan de grond. Een eerste poging van de sleepboten om de Bona Fair vlot te ti-ek- ken, mislukte door het afgaand water. Twee uur na midder nacht lukte het wel. In de loop van maandag voer de onbe schadigde Noor door naar Zelzate. DEN HAAG/OOSTKAPELLE - Een 48-jarige inwoner uit Oostkapelle is in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot 30 maanden celstraf, waarvan 10 maanden voorwaardelijk, omdat hij in zijn woonplaats tussen '89 en '96 ontuchtige handelingen heeft gepleegd met vijf mindei-jarige pleegkinderen. Bovendien moet hij na zijn vrijlating contact met de reclassering blijven houden en deelnemen aan een in- cestdadergroep. De opgelegde straf is conform de eis en ook gelijk aan het vonnis van de rechtbank in Middelburg. De ad vocaat van de verdachte verzocht twee weken geleden op de zitting vergeefs om aanhouding zodat zijn cliënt aan een nieuw psychisch onderzoek onderwoi-pen kon worden. van onze verslaggeefster Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Na enkele klachten van bewoners van het bejaardencomplex Gouwe- Geulstraat in Oost-Souburg over overlast van een groepje jongeren, besloot woningbouw vereniging Basco de huurders en de politie uit te nodigen voor een bespreking. De nood zat kennelijk hoog. Vrijwel alle aangeschreven huurders van het bejaardencomplex waren maandagmiddag present in het ontmoetingscentrum De Kwik staart in Oost-Souburg. Volgens H. Miézerius, coördina tor wijkbeheer van Basco, was het aantal klachten niet eens zo groot. „Maar veel ouderen den ken dat de politie en Basco wel weten dat er overlast is als ze ex- een keer melding van hebben gemaakt." Vandaar dat Miezé- rius er gisteren op hamerde om ovexiast telkens weer door te ge ven aan Basco en de nieuwe wijkagent. „Dan kunnen we, Basco en de politie, gezamenlijk maatregelen treffen." Angst De bewoners van het bejaarden complex klaagden over brie venbussen die in bx-and werden gestoken en naamplaatjes die werden verwisseld, waai'door een algemeen gevoel van angst ontstond. Een aantal jongex-en heeft de beschutte plaats in en bij het bejaardencomplex als hangplaats uitgekozen. In met name twee trappenhuizen blij ken bewoners regebnatig last van opgroeiende jeugd te heb ben. „Daar di'inken ze wijntjes, biertjes, roken en blowen. Het probleem blijft beslist niet be perkt tot het bejaardencomplex Gouwe-Geulstraat. Het is een algemeen probleem van Oost- Souburg en van de opgroeiende jeugd. Ze zoeken in groepjes een plaats. Dat is soms bedi-eigend", zegt M. Prins, een van de be zoeksters van de bij eenkomst en vice-voorzitter van de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ou deren (ANBO). Tips De bewoners kwamen met en kele praktische tips voor Basco. Enkele windvangers bij het complex moeten verwijderd worden, om de 'hangplaats' minder aantrekkelijk te maken. „Een belangrijke conclusie is dat er te weinig opvang voor jongeren is. Een hangplaats bij een bejaardencomplex is geen ideale combinatie. We hopen dat dit het begin van de oplos sing is", vult Miezérius aan. Middelburg stelt aanpasbaar bouwen verplicht van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg gaat aanpasbaar bouwen met ingang van 1 janu ari 1998 opnemen als voorwaar de in grondverkoopcontracten. Wethouder P. M. Bruinooge heeft dat maandagavond toege zegd tijdens de raadsvergade ring. Aanvankelijk wilde hij pas overgaan tot invoering van een pakket maatregelen als ook Vlissingen en Veere daarmee klaar zouden zijn. Onder druk van een aantal raadsfracties, ging de wethouder akkoord om een datum vast te stellen. Een amendement van D66, AOV/U- nie 55+, GroenLinks, RPF/GPV en SGP om meteen tot invoering te gaan van aanpasbaar bou wen, werd ingetrokken. Aanpasbaar bouwen wil zeggen dat bouwers x-ekening houden met eisen van toegankelijkheid en bezoekbaax-heid. In de prak- tijk komt dat neer op bredere deux-en, geen drempels in huis en het lager plaatsen van schake laars en stopcontacten. Het college wilde wachten tot ook Veere en Vlissingen de nota 'Aanpasbaar bouwen' hadden aangenomen. Aannemers, vreesde het college, zouden Middelburg dan wel eens links laten liggen en naar de twee an dere gemeenten op Walcheren gaan. Omdat Middelbux-g verplicht is een fors aantal wo ningen te bouwen om in aan merking te komen voor rijks subsidie, zou dat vei-velende effecten kunnen hebben. Het feit dat Middelburg pas op 1 januari 1998 aanpasbaar bou wen vei'plicht stelt, wil niet zeg gen dat in een nieuwbouwpro ject als Veldzicht helemaal geen aanpasbaar gebouwde wonin gen worden gerealiseerd. De Woningbouwvereniging Mid delburg (WVM) stelt het als voorwaarde en de gemeente Middelburg kijkt bij het selecte ren van projectontwikkelaars of zij aanpasbaar bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15