Zorgen over Oosterscheldegebied Stille hoop op een gouden medaille PZC Reimerswaal wil sportcomplexen snel privatiseren Grandioze oudgoud- inruilactie: zeeland s 18 Borsele vraagt garantie voor veiligheid Reimerswaal vreestabsolute primaat van de natuurin nationaal park weekenddiensten WÈÈÊÊÈ Stichting Surant viert dag van Curasao Hontenisse wacht met MER veehouderijen 25,- per gram 14krts 27,50 per gram 18krts 30,- per gram 22krts Bovendien krijgt u over het restant bijbetaal- bedrag de juwelencheque (zie tabel) TABEL, TABEL vrijdag 4 juli 1997 van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Wanneer goed opgeleide werknemers de Borsselse kerncentrale verla ten met het oog op de sluiting in 2004, kan dat gevolgen hebben voor de veiligheid. Die waarschuwing krijgt mi nister Wijers van Economische Zaken van het Borselse college van burgemeester en wethou ders. Het college vraagt de mi nister per brief hoe hij de vei ligheid van de centrale in de nabije toekomst denkt te kun nen waarborgen. Het is allanger bekend dat bur gemeester en wethouders van Borsele zich zorgen maken om de werkgelegenheid in de ge meente wanneer de kerncen trale sluit. Ze zouden Borssele dan ook graag behouden als lo catie voor de productie van elektriciteit en vragen Wijers aandacht daarvoor. Want, zo staat er in de brief 'Wij hier in Zeeland menen immers nog steeds dat werk. werk en nog eens werk het speerpunt van het Haagse beleid is.' Verder is het dagelijks gemeen tebestuur van Borsele teleur gesteld dat er nog steeds geen overleg is geweest met het mi nisterie over deze kwestie. 'On ze bereidheid om constructief mee te blijven werken aan het rijksbeleid met betrekking tot kernenergie en kernafval wordt hierdoor zwaar onder druk gezet.' van onze verslaggever KRUININGEN - Als nationaal park moet de Oosterschelde een meerwaar de opleveren voor de omringende ge meenten. De Oosterschelde mag niet het imago krijgen van een 'kijkdoos met vensters'. De te krampachtige be nadering van hoe mensen de Ooster schelde mogen beleven moet van tafel. Dat schrijft het dagelijks gemeentebe stuur van Reimerswaal aan de Stuur groep Oosterschelde. Reimerswaal ging in '95 al onder voor waarden akkoord met de aanwijzing van de Oosterschelde als Nationaal Park. Eerder dit j aar toonde het college zich kritischer waar het de voorwaar den betreft. B en W bespeurden een te terughoudende aanpak waar het gaat om het bereiken van een meerwaarde van de status Nationaal Park. Zij vin den een investering van twee miljoen gulden en een jaarlijkse exploitatielast van een miljoen slechts gerechtvaar digd als het Nationaal Park Ooster schelde een meerwaarde oplevert voor de aangrenzende gemeenten. Een standpunt dat het college nu toelicht in een reactie op het zogeheten concept advies van de Voorlopige Commissie Nationale Parken over de instelling van het Nationaal Park Oosterschelde. Primaat Het gaat het dagelijks gemeentebe stuur overigens niet alleen om een min der rigide toepassing van het zogeheten voorzorg-principe, ofwel: 'het absolute primaat van de natuur ten opzichte van reci-eatief medegebruik.' Andere voor waarde voor instemming met een na tionaal park Oosterschelde is dat er ook in Yerseke een thematisch voor lichtingscentrum komt. De gemeente lijke commissie wonen en milieu be spreekt de reactie van het college don derdag 10 juli. De bijeenkomst, in het gemeentehuis te Kruiningen, begint om 20.00 uur. Drugshandel MIDDELBURG - Officier van justitie mr. A S. Flik weert heeft donderdag bij de rechtbank in Middelburg tegen een 34-jarige man uit Vlissingen tweeënhalf jaar gevangenisstraf geëist. De officier achtte de handel in harddrugs tussen januari 1996 en 24 maart van dit jaar bewe zen. Een 63-jarige inwoner uit Oost-Souburg, zijn vader, hoor de twee jaar cel eisen Tractorpulling in Kapelle gaat niet door KAPELLE - De organisatie Truck- en Tractorpulling Mid den-Zeeland heeft de wedstrijd die komende zaterdag in Kapel le zou worden gehouden afge last. Door de overvloedige re genval van de laatste tijd is het wedstrijdterrein ongeschikt ge worden voor het evenement. BRUINISSE Culinaire activiteiten - De Oud heidkamer en het Visserijmuse um in Bruinisse organiseren in de maand juli drie culinaire ac tiviteiten. Op woensdagochtend 9 juli worden bolussen gebak ken, op 16 juli pannenkoeken en op 23 juli worden mosselen ge kookt. Klein rechts toch tegen Borsels gedoogbeleid HEINKENSZAND - Hoewel de SGP/GPV/RPF in Borsele aan vankelijk gematigd positief leek te staan tegenover een re gionaal gedoogbeleid voor soft drugs, heeft de fractie donder dagtijdens de raadsvergadering toch tegengestemd. De drie kleine rechtse partijen waren de enige die zich niet in een gedoogbeleid konden vin den. Alle andere fracties stem den wel voor. Goes maakt plan rotonde bij Klein Frankrijk van onze verslaggever GOES - De rotonde Ringbaan- West/Middelburgsestraat is nog niet klaar of de Goese wethou der C. R. M. M. Linssen van ver keer zint op een nieuw verkeers plein. De gemeente gaat de komende tijd de verbetering van het kruispunt Ringbaan- West/Klein Frankrijk/Van Ho- gendorplaan voorbereiden. Dat is een kruising die in Zee land zeer slecht scoort. Overste ken en afslaan leidt nogal eens tot aanrijdingen, die in veel ge vallen aflopen met letsel. Lins sen wil het plan panklaar heb ben met het oog op een nieuwe subsidiepot die het ministerie van Verkeer en Waterstaat wil instellen voor de verbetering van 'black spots' in steden. Hoe wel de gemeente nog geen cent heeft gespaard voor een tweede verkeersplein, verwacht Lins sen tezijnertijd het geld toch bij elkaar te schrapen. OOSTERLAND Aanleg speelveld - Op de ijs baan in Oosterland wordt een trap- en speelveldje aangelegd. Het college van B en W van Schouwen-Duiveland wil hier voor een krediet uittrekken van bijna veertigduizend gulden. van onze verslaggever Marten de Jongh KRUININGEN - De privatise ring van de Reimerswaalse sportcomplexen moet rond zijn voor de verkiezingen van vol gend jaar. Dat is het streven van het dagelijks gemeentebestuur van Reimerswaal. De clubs worden dit najaar uitvoerig ge- informeerd over de voorstellen van het college. De operatie moet zowel de gemeente als de verenigingen profijt opleveren. Wethouder J. W. P. Cornelissen (CDA): „Het is niet zo dat we al le voordelen naar ons toehar- ken." Met name voetbalverenigingen en tenniscomplexen krijgen te maken met de plannen. Het gaat om privatisering van het beheer van velden en accommodaties. De terreinen zelf blijven eigen dom van de gemeente. Het beleid past in het streven de overheidsbemoeienis terug te dringen daar waar dat zinvol is. Voor de gemeente bedraagt de geraamde nettowinst 25 mille. „Maar dat bedrag is op dit mo ment niet meer dan een slag in de lucht", aldus CornelissenJ er inderdaad winst dan moet! weer ten goede komen aanl burgers." Een suggestie dasj voor is teruggave, onder m» via de onroerende-zaakbeli ting (ozb). Overdragen Binnen het college bestaat» middels overeenstemming oil een privatiseringsvoorstel. Cc nelissen wil op dit moment n* ingaan op de details omdat; eerst de verenigingen wil infa meren. Gesprekken met (- clubs staan gepland voor dit q jaar. ,,In het algemeen is het; dat er ook voor de vereniging geld beschikbaar komt", aid de wethouder. „Het kan v« clubs een financieel pluspu opleveren. Zij moeten daar dij wel bepaalde prestaties tega over stellen." Worden alle bi trokken partijen het nog voorl verkiezingen eens dan is defe! daarmee nog niet geklaard uitwerking van het beleid meer tijd vragen. „Want hefl niet de bedoeling om bijv® beeld een gebouw in deploral le toestand over te dragen." I .5 en 6 juli 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievitstraat 2, Zie rikzee, tel.(0111)413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel. (0111)651861 J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111)461280. L. A. M. Bruelen J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. (0111) 691280. Renesse/Ellemeet; J.L. Flach en S.W.H.M. Simons, tel. (0111) 461280; Burgh-Haamstede: G. van Beek- Verbeek en J.Ph.P. Stenger, tel.(0111) 651861; Brouwershaven/Scharendijke: zat.: L.A.M. Bruel en J.J. Roth, Markt 32, Brouwershaven,tel. (0111) 691280, zon. Dijkstraat 32, Scharendijke, tel (0111)691280; Spreekuur van 11.30-12.00 uurj van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oost: land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkt straat 10, Nieuwerkerk, tel. (Olll 641810. Tandartsen: G. W. G. den Broeder, Oude HaJ 51Zierikzee, tel. (0111413388. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, (0111) 412906, geopend za. v 09.00-12.30 uur en van 16.30-17! uur. Zo. Van 12.00-12.30 uur: 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (01' 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Bif Haamstede, tel. (0111)412180. De Delta Band uit Vlissingen. Zeeuwse muziekcorpsen naar Wereld Muziek Concours van onze verslaggever Ab van der Sluis VLISSINGEN - Anderhalf jaar voorbereiding voor slechts zes minuten optreden. De Vlissing- se Deltaband van de Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen is nagenoeg klaar voor het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Samen met Blue Spirit Drum Bugle Corps en Juliana's Drum Bugle Corps - beide uit Mid delburg - vertegenwoordigen zij de provincie Zeeland op het concours dat donderdag begon en tot 27 juli duurt. De drie mu ziekverenigingen zeggen het meedoen belangrijker te vinden dan het wedstrijdelement, maar stilletjes hopen ze allemaal met een gouden medaille naar huis te keren. Het Wereld Muziek Concours in Kerkrade geldt als hét evene ment voor amateur-muzikan ten. De top van de nationale en internationale harmonieën tre den aan in het stadion om voor tienduizenden toeschouwers een show te laten zien. Vier jaar geleden - toen het concours voor de laatste maal werd gehouden - deden tweehonderddertig or kesten mee met in totaal veer tienduizend muzikanten uit dertig landen. Wie wil meedoen aan het WMC moet in het jaar voorafgaand aan het concours goede presta ties hebben geleverd tijdens concoursen. De Deltaband be gon al in '95 te kijken welke con coursen in aanmerking kwamen voor een hoge klassering, Het orkest werd in het voorjaar van '96 in het Belgische Hamont Kampioen der Lage Landen en won in november van dat jaar het concours in Heinkenszand waardoor zij promoveerde naar de eredivisie. „Meedoen aan het WMC is belangrijk om mooie optredens te krijgen in het bui tenland", vertelt secretaris Anja de Boo van Uijen. „Maar mee doen is natuurlijk belangrijker dan winnen, al zou het heel erg leuk zijn met een goed resultaat naar huis te komen." Kick Het stadion binnenmarcheren geeft nog steeds een kick, zegt ook Simon van der Paal van Ju liana uit Middelburg. Het corps doet voor de vierde achtereen volgende maal mee. „Het is", vertelt hij enthousiast, „wel zo iets geweldigs als je een stadion binnenkomt waar achttiendui zend mensen zitten. Waar tref je dat nog Die atmosfeer. Dat is grandioos." Juliana heeft de af gelopen vier maal elke keer een gouden plak weten te halen en behoort tot de top van Neder land. Juliana brengt een show die op Amerikaanse leest geschoeid is. Het optreden duurt een kwar tier. „Eind september zijn we begonnen met de voorberei ding", legt Van der Paal uit. „En op Koninginnedag hebben we altijd de première. Daarna doen we nog wat mee aan wedstrij den. Het is niet zo dat we speci aal voor het WMC een show in elkaar zetten. De show brengen we ook op taptoes." Op de vraag of de maandenlange voorberei dingen het waard is om slechts een kwartier te mogen optreden, antwoordt de Middelburger: „Als je naar het plezier kijkt dat de mensen .eraan beleven, is het dat zeker." Juliana treedf zater dag 12 juli op om 18.15 uur. Een bus vol supporters vergezelt de vijfenveertig muzikanten. De Vlissingse Deltaband is nog druk bezig met de voorbereidin gen. Elke vrijdagavond wordt gerepeteerd. De eerste helft wordt besteed aan het marche ren op de sintelbaan bij het Sportfondsenbad. In Kerkrade moet de drumfanfare vierhon derd meter afleggen en twee marsen spelen. Drie juryleden kijken nauwkeurig toe of de muzikanten netjes in het gelid lopen. Eén van de juryleden loopt naast de band. „Dat werkt best op je zenuwen", weet Anja de Boo van Uijen, „want je bent toch redelijk gespannen." Te leurgesteld als een prijs uitblijft zullen ze in Vlissingen niet zijn. „Er zijn verenigingen die hele weekenden in training gaan. Kom je niet naar zo'n weekend, dan mag je niet eens meedoen aan het WMC. Die zijn veel fa natieker dan wij. Onze leden werken, hebben een gezin, het moet wel een hobby blijven.De Deltaband, die zondag 20 juli aantreedt om 13.52 uur, is aan staande zondag te zien op de boulevard vanaf 15 uur waar de drumfanfare de twee wedstrijd- marsen 'Arromanches' en 'Am sterdam' speelt. Blue Spirit Blue Spirit bijt het spits af van de Zeeuwse deelnemers. Zon dag al om 12.08 uur treedt het Drum Bugle Corps aan voor het optreden. Het corps doet dit jaar voor de eerste keer mee aan het WMC. „Aan het WMC móet je meedoen. Presteer je daar goed, dan betekent dat voor de leden dat je wordt gewaardeerd. Het zegt iets over de manier waarop je bezig bent", vertelt Marco Janssen van Blue Spirit. Het aantal repetities is de laat ste week opgevoerd. Zondag werd er de hele dag geoefend en vooruitlopend op de show van zondag bijna elke avond. „Je wilt in tien minuten het aller beste laten zien. Vijftig leden moeten allemaal gelijk lopen, ze moeten goed spelen en dan nog zo weinig mogelijk fouten ma ken." Janssen zegt dat het Mid delburgse corps 'uiteraard' voor een medaille naar Kerkrade gaat. „Maar ook om de sfeer. Ik heb gehoord dat er twintigdui zend man op de tribunes zitten en de hele stad op z'n kop staat. We zouden het jammer vinden als we geen medaille zouden winnen." VLISSINGEN - De stichting Surant '94-Vlissingen viert morgen, zaterdag, de nationale dag van Curacao, de 'Dia di Bandera', de 'Dag van de Vlag'. Het feest vindt plaats aan de A Coortelaan 3. De dag begint 's middags om 12 uur met het spe len en zingen van de volksliede ren van Nederland en Curacao en het hijsen van de vlaggen in aanwezigheid van burgemees ter J. C. ThvanderDoef en wet houder L. C. Poppe-de Looff van Vlissingen. Drumband VTV ondersteunt de plechtighe muzikaal. Hierna wordt eenhii torische film vertoond overCi ra9ao. Ontmoeting De dag staat verder in het tek: van de ontmoeting. Er zijn k3 derspelen en activiteiten vo: volwassenen. De avond wordt afgesloten ns caraïbische muziek, gedraai door DJ Supresa. Verschillen; Curacaose vrouwen en kinde» zijn die dag gekleed in de trad tionele dracht van het eiland van onze verslaggeefster KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse weet nog niet hoe zij moet omgaan met de plicht die de provincie Zee land heeft opgelegd, om aan vragers voor intensieve vee houderijen een Milieu Effect Rapportage te laten overleg gen. De gemeente wacht de reactie van de provincie hoe te hande len af, voordat zij halsoverkop aan varkensboeren opdraagt een dergelijke rapportage op testellen De stichting Regionale Be strijding Varkens Invasie toonde zich donderdagavond in een hoorzitting zeer be nieuwd naar wat de gemeente gaat doen, nu 27 juni jongstle den die MER-plicht van kracht is geworden. Boeren moeten daarmee kunnen aan tonen dat hun bedrijf geen mi lieuhinder veroorzaakt, dat zij over de benodigde mestpro ductierechten beschikken en dat zij him mest kwijt kunnen. De verplichting zou betekenen dat de gemeente de aanvragen van varkenshouder A van Ge- nugten uit Best voor 6650 var kens aan de Parallelweg in Walsoorden en van J. van Raak uit Hengstdijk voor vijftigdui zend kippen aan de Plattedijk, moet terugsturen naar de aan vragers. Ook burgemeester T. Steenkamp erkende dat dit 'de zaak in een ander daglicht zou plaatsen'. Bij aankoop van een nieuwe gouden armband, collier, plaatband of hor logeband, tot hetzelfde gewicht van uw aankoop. Over al uw aankopen krijgt u een juwelencheque van grote waarde (of de helft contant) Altijd keus uit ÏOOO brillantringen,' armbanden, horloges etc. etc. Over de occasions krijgt u ook de cheque Tenslotte, zie ook onze extra extra aanbiedingen met kortingen van 40%- 50%-60%. ringetjes va. 39,-, horloges etc. etc. (geen cheque) 25,- - 50,- 10,- cheque 50,- - 100,- - 25,- cheque 100,- - 150,-50,- cheque 150,--200,--75,-cheque 1200,--250,-- 100,-cheque 1250,- - 300,- 125,- cheque* 300,- - 400,- - 150,- cheque 400,- - 500,- 200,- cheque 500,--750,-250,-cheque 750,- - 1000,-» 375,- chequ Walstraat 90 tel 0118-413635 1000,-- 1250,-500,-cheque 1250,-- 1500,-675,-cheque 1500,- - 2000.- 750.- cheque 2000,- -2500,- - lOOOj-cheque 2500,--3000,-1250,-cheque 3000,--4000,-1500,-cheque I 4000,- - 5000,- 2000,- cheque f 5000,- - 7500,- 2500,- cheque 7500,- - 10000,-- 3750,- cheque of de helft in contanten. Maandagmiddag geopend Zondag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 32