Hamelink hoopt op heet water Een buitenbeentje in de schaakwereld Regen vertraagt Mosseltoernooi Voor elk wat wils in de wielerdagei van Arendskerke Juninho wil naar Atletico Madrid sport 24 Schoolslagspecialist ZCK Koewacht start op NK in Sluis Zeeuwse zwemmers niet kansloos op NK sportagenda Johan Boskamp met Gent naar Nieuwvlielj vrijdag 4 juli 1997 sbw van onze medewerker Peter van Kouteren KOEWACHT - Het is inmiddels ruim een jaar geleden, maar het blijft voor Ruud Hamelink een nare herinnering. De school slagspecialist van ZCK uit Koe wacht moest vorig jaar met onderkoelingsverschijnselen opgeven tijdens de Kreekrace in Terneuzen en heeft sindsdien koudwatervrees. De 19-jarige zwemmer wacht dan ook met angst en beven de temperatuur van het water in Sluis af. Hamelink heeft zijn zinnen ge zet op een goed open NK over vijf kilometer, dat zaterdag in Sluis wordt gehouden. Hij is normaal gesproken de beste Zeeuw op de schoolslag, maar al kansloos in de strijd om de Zee landbeker. Dat is het gevolg van de Kreekrace in Terneuzen, die twee weken geleden als eerste wedstrijd op de kalender stond. Ruud Hamelink ging wel van start, maar koos onder barre omstandigheden eieren voor zijn geld en haakte met krampverschijnselen vroegtij dig af. „Maar om voor de Zee landbeker in aanmerking te ko men, moet je alle wedstrijden uitzwemmen", klinkt het met spijt in zijn stem. Koud water en Ruud Hamelink passen niet bij elkaar. „In verge lijking met andere zwemmers ben ik een echte koukleum", weet hij. ,,Ik ben natuurlijk ook maar een klein, mager ventje. Ik ben 1 meter en 73 centimeter lang. Ik heb me toevallig van de week nog gewogen, met mijn jas en schoenen aan en een schroe vendraaier in mijn binnenzak. Ik woog precies 58 kilogram. Dat is eigenlijk ondermaats. Als ik een vis was, zouden ze me te ruggooien." Uierzalf In de wetenschap dat vrijwel ie dereen een hoger vetpercentage heeft en daardoor beter tegen de kou bestand is, hoopt Ruud Ha melink dat de paar uurtjes zon van woensdag en donderdag de watertemperatuur van Sluis gunstig hebben beïnvloed. „Ik neem sowieso een pot uierzalf mee", vertelt hij. „Mijn vader van onze sportredactie SLUIS - Voor het eerst in het bestaan van zwemvereniging 't Vrije wordt zaterdag en zondag in Sluis om het open Nederlands kampioenschap op de lange baan gezwom men. Zaterdag wordt bij de mannen en vrouwen op de schoolslag en vrije slag om het nationaal kampioen schap in een wedstrijd over vijf kilometer gestreden. Zondag nemen tien zwem mers het om het Nederlands kampioenschap over 25 kilo meter tegen elkaar op. /Vooral op de school slag bij de vrouwen wordt, evenals in eerdere confrontaties een boeiende strijd verwacht, waarbij de beste Zeeuwse zwemsters tot een goede prestatie in staat worden ge acht. Met name Carlien Schrijvershof (De Stormvo gel) en Ankie Buijs (ZCK) moeten lange tijd met de ge doodverfde favorieten Karin Stein en Astrid -Koert op kunnen, zwemmen. Bij de mannen wordt een hoofdrol verwacht van Leslie Voorn, Eiwin de Grijs en Martijn van de Maagdenburg. De Zeeuwen Ruud Hamelink en Auk de Maat lijken eveneens tot een goede prestatie in staat. Op de vrije slag lijkt voor de Zeeuwse deelnemers niet meer dan een rol op het twee de plan weggelegd. De wed strijden over vijf kilometer beginnen zaterdag om 12.30 uur met de schoolslag voor mannen, na de finish van een wedstrijd over drie kilometer voor de jeugd. Zondag wordt om 9.00 uur het startschot gegeven voor de 25 kilometer lange marathon op de vrije heeft uit betrouwbare bron ver nomen dat de temperatuur be gin van de week zeventien gra den was. Dat mag van mij wel een graadje of drie hoger. Het kan snel gaan hoor. Het water in Sluis ligt redelijk beschut, met aan weerskanten bomen. Om goed te presteren ben ik afhan kelijk van het weer. Hoe hoger de temperatuur, hoe sneller ik zwem." Ruud Hamelink: „Als ik een vis was, gooiden ze me terug. foto Charles Strijd Als afgestudeerd ClOS-student heeft hij de trainingsintensiteit bovendien sinds drie weken op gevoerd. Hamelink: „Drie keer per week train ik nu drie kwar tier tot een uurtje. Dat is in feite niet genoeg om me met de echte toppers te kunnen meten. Ei genlijk moet je in februari al in een binnenbad beginnen. Ik be gin nu pas mijn slag terug te krijgen en mag blij zijn als ik kan aanklampen." Zoals vorige zondag in Breuke- len, toen hij in een wedstrijd over twee kilometer lange tijd met de besten meekon. „Er stond toen geen wind op de baan", blijft hij bescheiden. „Maar het deed me wel goed. Al le wedstrijden over twee kilo meter zijn dit jaar binnen dertig minuten gezwommen. Er wordt dus een tandje sneller gezwom men dan voi'igr jaar. Vorig jaar lagen er vooraan ook meestal twee aparte treintjes, maar in Breukelen waren die samenge smolten. Ik lag er precies goed tussenin, maar na 1500 meter kwam het mannetje met de ha merlangs. Ik geloof dat ik op het laatste stuk nog bijna twee mi nuten moest toegeven." Niettemin bindt hij zaterdag als sterkste Zeeuw in een race om het open kampioenschap van Nederland met open vizier op nieuw de strijd met de landelij ke toppers aan. „Ik kan wèl af zien", verzekert hij met klem. „Ik ga meestal door tot het bit tere eind. Vorig jaar in Terneu zen hebben ze me bij het keer punt in de boot gehaald, op een moment dat ik echt niet meer kon. Ik kan me er in elk geval niks meer van herinneren." Dressuur afgelast VROUWENPOLDER - De za terdag te houden dressuurwed- strijd van de Kring Walcheren van de KNF (Koninklijke Ne derlandse Federatie van Rijver- enigingen en Ponyclubs) is afge last. Door het aanhoudende slechte weer is het terrein van manege De Eendracht in Vrou wenpolder veranderd in een modderpoel. De Centrale keu ring van het KWPN (Koninklijk Nederlands Warmbloedpaard Nederland) vindt wel doorgang van onze sportredactie BRUINISSE - Op de banen van LTC De Bru-Ten in Bruinisse staat deze week het Mosseltoer nooi op het programma. Zoals altijd heeft het toernooi over be langstelling niet te klagen. „Verdeeld over 18 afvalsche- ma's en 2 poules zijn zo'n 300 deelnemers van start gegaan", meldt wedstrijdleidster Tineke Deering. „Met de afwerking van de 240 partijen zijn we tot nog niet erg gelukkig", voegt ze daar aan toe. „De regen heeft ons parten gespeeld." In de B-categorie bij de mannen was tot gistermiddag nog m: één uitslag binnengekomen. In de Cl-afdeling was de ooi iets groter. Drie partijen wen| daar afgerond. In de vier nait' tellende Cl-poule bij de v«t wen heeft Lianne de Loofiï twee maal succes behaald. De eerste verrassingen kond ook genoteerd worden. Jan Kr van de Stigchel, koploper bij:- C2-spelers, redde het niet te? Jaap Dekker. De vanuit viaj positie gestarte Yoeri VoM verloor in de Dl-klasse vanh'l Nouwen, terwijl bij de vrouw Nelleke Slootmaker werd uil| schakeld door Lydie Kot. van onze sportredactie 's-HEER ARENDSKERKE - Het wielercomité van 's-Heer Arendskerke laat het vijftienja rig bestaan niet ongemerkt voorbij gaan. Twee dagen lang rijden diverse categorieën cou reurs door de straten van het Be- velandse dorp. Hoogtepunten zijn de dernywedstrijden en de ligfietsraces. Het wielerweekeinde begint morgen om 14.00 uur met een wedstrijd over 50 kilometer voor B-trimmers en masters (KNWU). Twee minuten latex- gaan de C-trimmers en i-ecrean- ten (KNWU) van stai-t. Zij krij gen vijfendertig kilometer voor de wielen. Om 15.30 uur gaan de A-trimmers met cyclosportie- ven (KNWU) op weg voor een koers over zestig kilometer. Voorproefje De ligfietscoureurs geven om 16.45 uur een voorproefje van datgene wat zondag komen gaat: ze rij den achtereenvolgens een criterium over 45 minuten, een dragrace en een tijdrit. Om: 19.30 uur is het tijd voor de der- nykoers voor ploegen van vijf renners. De organistoren heb ben niet de minste namen naar Zeeland weten te halen. Beken de zesdaagse-demyrijders Bruno Walraven en Joop a laard nemen de trimmers en: clospoi-tieven op sleeptouw.;.] dere bekende namen zijn 1 Bergman, André de Raadt, Duitser Dieter Durst en de Bp Jos de Bakker. ;j Het wordt voor renners als ai die Rabout, Arjan Klaasse,K- Beenhakker, Glenn van Ge?' Wim Wielhouwer, Toon \f meulen, Corné Lepoeter Huib Slabbekoorn even wem] achter de gangmakers. He: voor hen een unieke ervaring! Zondag staan alleen wedstil den voor ligfietsen op het p;< gramma. Om 13.45 uur beg] de eerste wedstrijd, een tips over 10 kilometer, gevolgd dj een afvalrace om 14.15 OmlS.OO uur volgt een sp:1 over 200 meter, waarna het pi gramma om 15.45 uur wordt* gesloten met een ligfietscritd urn. S De ligfietswestrijden tellen n< voor het Nederlands kampiofj schap van de Nederland Vereniging Human Powered!! hides). Lijstaanvoerder 111 Sybrandy is zeker van de pari De organisatie verwacht ookl deelname van Bram MoenJ ligfietser die zaterdag de ie sterrace (540 kilometer) Tra: heim-Oslo won. Xie Jun publiekstrekker op Hogeschool Zeeland-toernooi in Vlissingen van onze verslaggever Koen de Vries VLISSINGEN - Wie haar ziet, zal niet vermoeden niet een we reldkampioene van doen te hebben. En zeker niet met de wereldkampioene schaken. Xie Jun is een buitenbeentje in de wereld van de 64 velden. Als een schaker zijn wenkbrauwen optrekt, zal Xie Jun haar tan den blootlachen. Vandaag (vrijdag) opent de 26-jarige Chinese met een simultaan de derde editie van het Hoge school Zeeland schaaktoer nooi. Xie Jun schreef in 1991 ge schiedenis door een eind te ma ken aan de 64 jaar durende Russische schaakhegemonie. De inwoonster van Peking ver sloeg in Manila de Georgische Tsjibox-danidze met 8,5-6,5 en werd zo, één dag voor haar 21e verjaardag, wereldkampioene. De titel moest Xie vijf jaar later afstaan aan de Hongaarse Zsuzsa Polgar, de oudste van de drie zusjes Polgar. DeroemisXieJun niet naar het hoofd gestegen. Ze blijft een doodgewone Chinese, die zich nei-gens te goed voor voelt. De organisatie van het Hoge school Zeeland schaaktoei- nooi bood haar aan tijdens het toernooi te overnachten in het Vlissingse Arion hotel. Daar zag ze vanaf. Het leek haar veel gezelliger de dagen met vrien den door te brengen in een zo merhuisje. Xie Jun sprak met de oi-ganisa- tie af de simultaan te houden op 25 borden. Of beter: haar vriend en manager Ivo Tim mermans deed dat. Timmer mans, speler van het Sasse Het Witte Paard en tegenwoordig woonachtig in Londen, maakte afgelopen winter in Hastings tijdens een sneeuwballenge vecht kennis met Xie Jun. Xie Jun is een van de publieks trekkers van het Hogeschool Zeeland toernooi. Maar favo riet is ze zeker niet. Dat is Loek van Wely, die deze en vorige week onverwacht niet aan het NK deelnam. De Tilburger voert de deelnemerslijst van het Vlissingse schaaktoernooi aan met een ELO-rating van 2655. Als tweede staat de Rus sische Belg Gurevich - ooit kampioen van de Sovjet Unie - genoteerd met 2620 punten. Dat het toernooi weer sterker bezet is dan de vorige editie blijkt uit de daaropvolgende namen op de lijst. De Rus Dcon- nov met 2550 punten, John van der Wiel uit Leiden met 2525 punten, de Let Miezis (2515), de Rus Giek (2505) en de Au- sti-aliër Johansen (2500) nemen de plaatsen drie tot en met ze ven in. Op de achtste plaats staat Arthur Kogan, de Israë- liër die het toernooi vorig jaar op zijn naam schreef. Pas daar na volgt Xie Jun met een rating van 2495. In totaal telt het evenement ne gen internationaal grootmees ters, negen internationaal meesters en vier Fide-mees- ters. De sterkste Zeeuwen zijn na de twintigste plaats terug te vin den. Mark de Waal staat 21e, Hans Groffen 23e, Ivo Timmer mans 24e, Ralf Gommers 26e, Johan de Wolf 27e, René Tig- gelman 28e en Cor Jansen 29e. De simultaan van Xie Jun wordt vandaag vanaf 20.00 uur in hotel Arion aan de Vlissingse Boulevard gespeeld. Het toer nooi zelf vindt plaats in de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg. Elke dag, vanaf zaterdag tot en met donderdag, wordt om 18.30 uur begonnen. Alleen op vrijdag, op de slot dag, nemen de deelnemers eer- der plaats achter de borden: om 13.30 uur. De prijsuitreiking is dan om 19.30 uur. Michaël Gu revich neemt op zaterdag het toetje voor zijn rekening. Hij verzorgt vanaf 14.00 uur de kloksimultaan. René Tiggelman Atletiek Schaken Baanwedstrijd Scheldesport Terneuzen: De atletiekverenïnging Schelde- sport houdt morgen (zaterdag) baanwedstrijden op hetZuidersportparkte Terneuzen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Avondcircuit: De atletiekvereniging Dynamica houdt dinsdagavond de laatste wedstrijd voor het avondcircuit in Vlissingen. De wedstrijden op sportpark Baskensburg beginnen om 18.45 uur. Stratenloop Zoutelande: De stichting Sportevenementen Zoutelande houdt woensdagavond in samenwerking met Dynamica een stratenloop in Zoutelande overeen afstand van 14 kilometer. De start is om 19.30 uur in de Langstraat te Zoutelande. Inschrijven in het clubhuis van VV De Meeuwen aan de Westkappelseweg 24 te Zoutelande. Schaaktoernooi Vlissingen: In de Hogeschool Zeeland in Vlissingen wordt vanaf morgen (zaterdag) een internationaal schaaktoernooi gehouden. Voorafgaand aan het toernooi speelt de Chinese Xie Jun vanavond (vrij dag) een simultaan op 25 borden. Deze simultaan wordt gehouden in hotel Arion op de Vlissingse Boulevard en begint om 20.00 uur. Het schaaktoer nooi begint morgen in de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg in Vlissin gen. Zaterdag tot en met donderdag wordt begonnen om 18.30 uur. Op de slotdag, vrijdag, beginnen de partijen om 13.30 uur. Beach-handbal Beach-handbaltoernooi Vlissingen: Morgen (zaterdag) wordt op het Vlis singse Nollestrand een beach-handbaltoernooi gehouden. De organisatie is in handen van Olympus en paviljoen Pantharei. Het deelnemersveld be staat uit dertien ploegen. Bij de vrouwen nemen de ploegen van HVC, Heli- us, Orion, Heerle, HEC, Pantharei en Olympus deel. Bij de mannen gaat de strijd tussen Nutsspaarbank/Delta-Sport, EMM, Helius, Waasmunster (Bel gië), Pantharei en Olympus. Hetevenementstartom 10.00 uurop het Nolle strand (bij de Pantharei). Het eindsignaal wordt verwacht om 16.00 uur. Beachkorfbal Open Zeeuws kampioenschap beachkorfbal: Op het strand bij Vrouwen polder wordt morgen (zaterdag) het open Zeeuws kampioenschap beach korfbal gehouden. Aan het toernooi doen teams mee uit Zeeland, Brabant en Zuid-Holland. Swift heeft twee teams ingeschreven, maar spaart de sterkste spelers voor het NK, dat een week later in Ouddorp wordt gehou den. Ook Animo en Tjoba laten de Open Zeeuwse links liggen. Wel van de partij zijn onder meer ONDO, Zuidwesters, Luctor en Togo. De 25 senioren teams zijn onderverdeeld in vier poules. Ook acht A-juniorenteams zullen strijden om de titel. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur bij paviljoen Breezand. Om 16.00 uur wordt de finale gespeeld. Kleiduivenschieten INiK in Biddinghuizen: Morgen (zaterdag) worden de Nederlandse kampi oenschappen kleiduivenschieten te Biddinghuizen gehouden. Gezien de enorme belangstelling van de Zeeuwse schutters is de baan van het Jacht- schietcentrum Midden-Zeeland aan de Vlaamseweg op zaterdag gesloten. Toertochten: Het VWin Oostkapelle houdt morgen (zaterdag) skeelertoer tochten over 50 en 25 kilometer. De start is om 9.30 uur bij het VW-gebouw in Oostkapelle. Inschrijven vanaf 9.00 uur. Tennis Toernooien. Benoorden de Westerschelde staan dit weekeinde de finale rondes van twee toernooien op de rol. In Arnemuiden worden zaterdag morgen vanaf 09.00 uurde duels in de halve-eindstrijd van het ArneTennis Toernooi gespeeld, na het middaguur gevolgd door de beslissende partij en. De prijsuitreiking staattussen 19.00 en 20.00 uur gepland. Eveneens op de eerste dag van het weekeinde krijgt in Bruinisse de eind ronde van het Mosseltoernooi zijn beslag. Ook daar is de morgen voor de demi-finales gereserveerd, en krijgen na 12.00 uur de laatste schiftingen hun beslag. Na afloop van die confrontaties, in het begin van de avond der halve, vindt de prijsuitreiking plaats. Trimlopen Aflossingsmarathon Kloosterzande: Morgen (zaterdag) wordt in Klooster- zande een aflossingsmarathon gehouden. Er is een omloop van ruim vijf kilometer, die acht maal moet worden afgelegd. Ploegen mogen uil maxi maal acht deelnemers bestaan. De start is om 13.00 uur aan het Marijke- plein in Kloosterzande. Vanaf 12.00 uur kan er worden ingeschreven in de kantine van de voetbalvereniging Hontenisse. Zomerloop: De atletiekvereniging De Wielingen houdt dinsdagavond in Nieuwvliet-Bad een prestatieloop. De 750 meter, 1500 meter en de 3000 meter starten om 19.30 uur. De 5 kilometer en de 10 kilometer worden om 19.50 uur weggeschoten. Start en de inschrijving bij recreatiepark Pannen- schuur aan de Zeedijk 19 te Nieuwvliet. Stratenloop Zoutelande: De stichting Sportevenementen Zoutelande houdt woensdagavond in samenwerking met Dynamica een stratentrim- loop in Zoutelande over één, twee, drie of vier ronden van 2.8 kilometer. De Zwemmen start is om 19.30 uur in de Langstraat te Zoutelande. Inschrijven in het club huis van v.v. De Meeuwen aan de Westkappelseweg 24 te Zoutelande. Bleijko-aflossingsmarathon. De Stichting sportpromotie Zeeuws-Vlaan- deren houdt morgen (zaterdag) in Kloosterzande de 4e aflossingsmara thon voor ploegen van viertot acht lopers. De start is om 13.00 uur op het Marijkeplein. Inschrijven in het clubhuis van vv Hontenisse aan de Emma- straat 1 te Kloosterzande. Wielrennen Ronde van Breskens: Vandaag (vrijdag) wordt het 23e avondcriterium van Breskens verreden. Het betreft een wedstrijd voor neo en elite-amateurs over 100 kilometer. De start is om 19.00 uur aan de Boulevard in Breskens. Wielerdagen 's-Heer Arendskerke: Het wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt morgen (zaterdag) en zondag het wielerfeest met (derny-)wedstrij- den voor trimmers en ligfietsen, een familietoertocht en een ligfiets opstap- dag. Het programma luidt: zaterdag: 14.0.0 uur: B-trimmers/veteranen; 14.02 uur. C-trimmers/recreanten; 15.30 uur: A-trimmers/cyclosportieven; 16.45 uur: ligfiets-criterium; 17.45 uur: ligfiets dragrace; 18.45 uur: ligfiets tijdrit, 19.30 uur: dernykoers trimploegen. Zondag: 10.00-12.00 uur: in schrijven familie-toertocht; 13.30 uur: ligfietsen opstapdag; 13.45 uur: lig fiets tijdrit; 14.15 uur: ligfiets afvalrace; 15.00 uur: ligfiets 200 meter sprint (staande-vliegende start) 15.45 uur: ligfiets-criterium. Ronde van Heikant: Zondag wordt de 32e Ronde van Heikant verreden. Er is naast een wedstrijd voor neo en elite-amateurs ook een race in het kader van de Grote Prijs Amstel voor vrije renners (dagkaarthouders). Program ma: 13.30 uur dagkaarthouders (afstand 40 kilometer), 15.30 uur neo en eli te-amateurs (100 kilometer). Ronde van Westdorpe: In Westdorpe worden komende maandag en dins dag de jaarlijkse wielerwedstrijden gehouden. Programma: maandag: 19.00 uur cyclosportieven/dagkaarthouders/A-trimmers (afstand 70 kilo meter). Dinsdag: 17.30 uur nieuwelingen (50 kilometer), 19.00 uur neo en elite-amateurs (90 kilometer). van onze sportredactie BRESKENS - Het trainings kamp dat Johan Boskamp met Anderlecht dit voorjaar in Zeeuws-Vlaanderen afwerkte is hem dermate goed bevallen, dat hij ookin de voorbereiding op de komende competitie met zijn nieuwe club AA Gent naar de streek terugkeert. Van maandag 7 tot en met woensdag 16 juli is hotel Saint Pierre in Nieuwvliet de uitvalsbasis, om op het sport complex Baersande in Breskens de conditie aan te scherpen en de eerste spelpatronen in te slij pen. Elke dag begint om half elf daar de training, terwijl er tevens twee oefenwedstrijden op het zelfde sportcomplex op het pro gramma staan. Beide keren is een Zeeuws-Vlaamse selectie de tegenstander. Het viel voor Henk Ottens en Robbie de Muynck, die de coaching voor hun rekening nemen, niet mee representatieve elftallen op de been te brengen. De vakantie periode strooide wat dat betreft behoorlijk roet in het eten. Onbekend Toch komen op dinsdag 8 juli en donderdag 10 juli twee strijdba re Zeeuws-Vlaamse selecties, waarvoor Camiel van Rattingen als elftalbegeleider en Nico de Baerdemaker als verzorger op treden, op het veld. Daarinv nieuwe en op dit niveau ori kende gezichten, omdat der Iers van HVV en Hoek compi ontbreken. Beide wedstri) beginnen om half acht. Zeeuws-Vlaamse selectie 8; Fi-ans van der Veen, Mennot Dekker, Michel de Vries (all Terneuzen); Essad Osmanov Tony van Vooren (beiden B: kens); Gerben Steijaert, li den Doelder, Angelo van Do: i laer (allen AZW); Wouter Neijs, Mario Ottjes, Philip K ters (allen Steen); Robbie va: Wijnckel, F:ans van Don (beiden Aardenburg); Ro: Jonkman (Hoofdpls Scheidsrechter Hans Stol (Terneuzen), grensrechters ter Scherpenisse (Terneuzen. Willy de Ruysscher (Bresken Zeeuws-Vlaamse selectie 1(1 li: John Alleman (Bellem); win Pielaat (Philippine); H van Dierendonck (Oostbi. Wouter de Neijs, Mario Ot: Philip Kanters (allen Ste Gerben Steijaert, Jaap Doelder, Angelo van Dorse (allen AZW); Serge No (Breskens); Bram Vercruj (Groede); Rudy Thorn (Hoofdplaat): Marc Pi (Schoondijke); Adri van Ht gem (IJzendijke). Scheidsrt ter Vincent Roetent (Schoondijke), grensrech Tom Meertens (Zaamslag! Cisko Osmanovski (Bresken Open NK langebaan te Sluis: Zwemvereniging 't Vrije in Sluis tekent dit weekeinde voor de organisatie van het open NK op de langebaan. Morgen (zaterdag) wordt door mannen en vrouwen gezwommen om de nationale titel op de vijf kilometer. Zondag staat een 25 kilometer lange marathon op het programma. Zaterdag: 11.30 uur: 3 km. jeugd vrije slag; 12.30 uur: 5 km. schoolslag mannen; 12.45 uur: 5 km. schoolslag vrouwen. 13.15 uur: 5km. vrije slag mannen. 13.30 uur: 5 km vrije slag vrouwen. 15.15 uur: prestatie tocht 1 km. 15.20 uur: prestatietocht 250 meter. De start is aan het voormali ge zwembad. Finish aan De Kaai. Zondag, 9.00 uur: marathon om het NK25 km. vrije slag (tevens selectiewedstrijd EK); 15.00 uur: prestatiemarathon 6 km. Start en finish aan De Kaai. van onze sportredactie MADRID - De Braziliaanse dribbelaar Juninho lijkt t och naar Atletico Madrid te ver trekken. De voorkeur van de middenvelder gaat uit naar de Spaanse club, hoewel Tot tenham Hotspur de 35 mil joen aan het gedegradeerde Middlesbrough zonder blik ken of blozen wil overmaken. „De transfer is rond", zei Mi guel Angel Gil, de zoon van Atletico's flamboyante voor zitter Jesus. Atletico is bereid bijna 40 miljoen voor de Zuid-Amerikaan te betalen. Bij Middlesbrough ontken nen ze overigens dat Juninho al aan Spanje is ovei-gedaan. Een woordvoerder van de Engelsen zei dat alleen eer bod van Tottenham binne: is, geen van Atletico. Atletico won in 1996 dj Spaanse titel én de Gopa de' Rey, maar viel afgelopen sei zoen tegen. De ploeg va: trainer Antic wist met enig moeite UEFA-bekervoetba af te dwingen. In de kwarts nales van de Champions Lea gue werd Atletico uitgescha keld door Ajax. In een poging opnieuw di macht in Spanje te grijper heeft de ploeg al een slordig honderd miljoen gulden uit gegeven. Aanvaller Christ: an Vieri, zijn komst was don derdag officieel, kostte eê miljoentje of veertig. Al P/SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 24