Massa bezwaren tegen taxaties Zwendel met Brits vlees om EU-subsidie Bezwaarschrift vakantiegeld niet nodig KOSTUUM O blauw ^3 498,- q Schietpartij rond Albanese 'koning' x Dijkstal ontsnapt aan debat over Brinkman 4 WEKEN Elke twee jaar een nieuwe Carisma. Caro's staal groeit in Middelheim pagina 9 Hongkong gevaar voor Peking Duizenden Zeeuwen ontevreden over waardebepaling onroerend goed grijs S groen -stretch- Foutparkeerder wordt klemgezet Geen toer. Gazelle® zit als gegoten Olieramp Tokyo Watersport wijst scheepslift af Becker nooit meer op Wimbledon VOOR 15,00 19° ;12° Z 3 Kans op een bui Wisselend bewolkt en vanmiddag kans op een bui, mogelijk met onweer. Matige zuidenwind, maximumtemperatuur 19°C. 240e jaargang no. 157 vrijdag 4 juli 1997 losse nummers 1,75 van onze verslaggever Wilco Dekker DEN HAAG - Het indienen van een bezwaarschrift om teveel betaalde belasting over het va kantiegeld terug te krijgen is niet meer nodig. Onder druk van een dreigende berg bezwaarschriften voor de Be lastingdienst heeft staatsse cretaris Vermeend (Financiën) beloofd dat elke werknemer zijn geld terugkrijgt als het mi nisterie aan het kortste eind trekt. Mocht dat gebeuren, dan kan dat de schatkist maximaal ze ven miljard gulden per jaar kosten, zo liet Vermeend giste ren weten in antwoord op Ka mervragen van het CDA De kern van de zaak ligt in de va kantiebonnen die zo'n 300.000 bouwvakkers krijgen. Ze beta len over slechts 75 procent van dat bedrag belasting, terwijl 'gewone' werknemers over de volle mep af moeten dragen aan de fiscus. Dat zou in strijd zijn met de gelijke behande ling. Hierover loopt inmiddels een procedure bij het Haagse gerechtshof. Publiciteit Nadat de zaak in de publiciteit kwam, meldde een stroom ge- interesseerden zich voor het in dienen van een bezwaarschrift bij de Belastingdienst om recht te hebben op teruggave. In sommige bedrijven circuleer den al standaard-formulieren, Om miljoenen bezwaarschrif ten en een berg werk voor de Belastingdienst te voorkomen, heeft Vermeend nu beloofd dat hij iedereen schadeloos stelt als Financiën de zaak verliest. Het duurt overigens zeker nog een jaar voordat er duidelijk heid is. De verliezer van de zaak bij het Haagse gerechts hof kan immers nog in cassatie gaan bij de Hoge Raad. De meeste deskundigen den ken dat Vermeend sterk in zijn schoenen staat en de zaak zal winnen. GPD van onze verslaggever RenéSchrier VLISSINGEN - Duizen den Zeeuwen hebben bij hun gemeente bezwaar gemaakt tegen de taxatie van hun huis. Een exact beeld ontbreekt omdat bij een aantal gemeenten de s termijn om bezwaar schriften in te dienen nog niet is verstreken. De taxatie vormt de grondslag voor de berekening van onder i> meer de hoogte van de onroe- rende-zaakbelasting. In Vlissingen hebben de drie woningbouwcorporaties de handen ineen geslagen en be- zwaar gemaakt voor nagenoeg alle achthonderd huizen die ze in die stad hebben. In Hontenis- se wordt de stroom bezwaar schriften uitgedrukt in aantal len ordners. In totaal zo'n twintig stuks zijn gevuld met bezwaarschriften. Alleen in Terneuzen, Sas van Gent en Ax- s el is het rustig omdat daar geen hertaxaties zijn uitgevoerd. (Advertentie) In de gemeente Hontenisse heb ben 1300 inwoners bezwaar gemaakt. In de gemeenten Mid delburg, Tholen, Véere en Bor- sele zijn ruim 1000 bezwaren binnengekomen, op Noorcl-Be- veland en in Hulst 800, in Rei- merswaal 600, in de gemeente Kapelle zo'n 200. De gemeente Oostburg is nog volop bezig met het versturen van de taxatiever slagen. In Goes is de termijn om bezwaar in te dienen nog niet verstreken. Tot nu toe zijn er 7 00 bezwaren ingediend. De ge meente Schouwen-Duiveland kon door problemen met cle computer geen overzicht geven. In de gemeente Veere deed zich als gevolg van de gemeentelijke herindeling een probleem voor omdat vergelijkbare huizen in verschillende kernen voor een zelfde bedrag werden ge taxeerd. Een huis in Zoutelande is echter veel meer waard dan exact zo'n huis in Koudekerke. Op die manier kon het voorko men dat een huis in die gemeen te na de taxatie ineens 400 pro cent in waarde was gestegen. De bezwaren die de woning- (Advertentie) De Albanese troonpretendent Leka Zogu (r) in camouflage-uniform en gewapend met twee pistolen, tussen zijn lijfwachten tijdens de demonstratie in Tirana. foto Dimitri Messinis/AP van onze verslaggever Hans Gertsen TIRANA - Een demonstratie van de Alba nese troonpretendent Leka Zogu en enke le honderden fanatieke aanhangers in het centrum van Tirana is donderdag uitgelo pen op een wilde schietpartij. Bij een vuurgevecht tussen de achterban van 'koning' Leka en de politie kwam een 25-jarige man om het leven, terwijl min stens twee anderen gewond raakten. De schietpartij ontstond toen enkele honder den Leka-getrouwen optrokken naar het Congresgebouw waarin de Centrale Kies commissie zetelt. Voor het gebouw opende een man volgens ooggetuigen het vuur op de politie. Die schoot daarop terug. Dat vormde de inlei ding tot een vijftien minuten durend vuurgevecht. 'Koning' Leka bevond zich, omgeven door een twintigtal zwaarbewa pende lijfwachten, temidden van zijn aanhangers. Of hij zelf ook heeft gescho ten, is niet bekend. Leka heeft zichzelf al uitgeroepen tot winnaar van het referendum over de her invoering van de monarchie, dat afgelo pen zondag, tegelijk met de parlements verkiezingen, werd gehouden. Maar dat gelooft vrijwel niemand. GPD Ook op financieel gebied profiteert u van onze voorsprong Auto-Lease Walcheren B.V. Gildeweg 22, 4383 NK Vlissingen Telefoon: 0118-444020 Fax: 0118-416699 Sterk in elk merk! U least al een VW Golf vanaf 645,- per maand DEN HAAG - Het kabinet gaat i foutparkeerders klem zetten. Het van het dashboard 'wegge waaide parkeerkaartje' helpt wielklem-slachtoffers binnen kort niet meer onder hun forse boete uit. De Hoge Raad bepaalde begin dit jaar dat een automobilist de kosten van een wielklem terug moet krijgen als hij achteraf een j parkeerkaartje kan tonen met het tijdstip waarop hij de wiel- klem kreeg. Het kabinet gaat dat gat in de wet dichten via een wijziging van de gemeentewet, I zo is gisteren besloten. Na de reparatie van de wet krijgt de automobilist nog wel de boete terug, maar niet langer de veel hogere kosten (vaak een Paar honderd gulden) van de wielklem. Het kabinet zag zich genoodzaakt tot die stap, omdat •na- de uitspraak van de Hoge Raad een levendige handel dreigde te ontstaan in gebruikte parkeerkaartjes. Die handel kan in elk geval een half jaartje °P zoek naar ander werk. Het wetsvoorstel moet namelijk eerst voor advies naar de Raad van State en daarna nog naar de Eerste en Tweede Kamer, voor net gat in de wet officieel ge dicht is. GPD van onze verslaggever Harmen van der Werf VLISSINGEN - De 700 ton ille gaal Brits rundvlees die in het Vlissingse koelhuis Klooster boer is onderschept, had bij ex port anderhalf a drie miljoen gulden aan Europese subsidies opgeleverd. De handel in het rundvlees die waarschijnlijk vanuit België is georganiseerd, draait om zulke fraudepraktij ken met Europese subsidies. Het vlees dat in Vlissingen in be slag is genomen, was bestemd voor Rusland. Dat land is een 'goede keus' want de export van rundvlees naar Rusland le- (Advertentie) Gazelle® Jeroen Blijlevens en z'n TVM ploegmaten rijden deze Tour de France weer op Gazelle. Ook voor staat er 'n lichtlopende Gazelle klaar. En de 10 jaar garantie maakt u makkelijk vol, da's geen toer! Bel voor dealeradressen: 0900-7070707 Afgebeeld: Gazelle Paris v.a.f 1 569.-. Leverbaar in dames- en herenmodel. vert het meeste op. De subsidie loopt uiteen van 2,27 tot 4,77 gulden per kilo. De Europese Unie verleent deze bijdragen om cle eigen vleessector te be schermen tegen lage wereld- markprijzen. De vermoedelijk Belgische han delaren in het Britse rundvlees waarvan ook 200 ton in Rotter dam is gevonden, hebben ge tracht twee keer hun slag te slaan. Ze hebben het vlees goedkoop kunnen kopen in Engeland. Daar zijn de prijzen gekelderd sinds de gekke koei enziekte en het wereldwijde ex portverbodvan maart 1996. Met de exportsubsidies dachten de opkopers een tweede slag bin nen te halen. Vlissingen-Oost Dit opzetje is mislukt dankzij een al eind april uitgevoerde ac tie van de douane in Vlissingen- Oost. De douane controleerde een verdachte partij rundvlees uit België. Bij die controle ble ken er Britse stempels op het vlees te staan. Via via hebben justitie en politie de 700 ton her leid tot een Engels slachthuis. Justitie heeft de zaak stilgehou den, omdat er volgens de Mid delburgse persofficier van justi tie mr. D. Veurink 'veel politieke en diplomatieke gevolgen' aan vast zitten..Dat blijkt ook wel zei hij donderdag. ..Spanje heeft prompt de grenzen gesloten voor Belgisch rundvlees." In welke richting justitie naar ver dachten zoekt, wilde Veurink niet vertellen. Inspecteurs van de Europese Unie hebben don derdag een vleesverwerkend bedrijf in het West-Vlaamse Wingene 'bezocht', de firma Tragex-Gel. Veurink zei daar niets van te weten. Vriesvemen Het vlees is in elk geval met vrachtwagens uit België naar Kloosterboer Vriesvemen ge bracht. Directeur J. Klooster boer van het gelijknamige bedrijf wijst elke verantwoor delijkheid van de hand. „Wij slaan alleen op wat klanten ons aanbieden. Ik had geen vermoe den dat dit weieens fout zou kunnen zijn. Het vlees is ons aangeleverd door een betrouw bare klant. Pas achteraf is ge bleken dat hij het heeft gekocht van een onbetrouwbare partij." TOKYO - De Japanse autoritei ten hebben donderdag de schat ting over de hoeveelheid olie die is weggelekt uit de supertanker Diamond Grace aanzienlijk naar beneden bijgesteld. Minister van Transport Koga zei dat nu geschat wordt dat er in totaal 1315 ton olie in de Baai van Tokyo terecht is gekomen. Dat is ongeveer een tiende van de eerdere schatting. RTR/ANP Kloosterboer Vriesvemen ver werkt op jaarbasis 80.000 tot 100.000 ton vlees. Kloosterboer: „Die 700 ton Brits rundvlees lijkt dus meer dan het is." Vlees en andere bederfelijke levens middelen worden veel in koel huizen opgeslagen, onder meer om gunstige prijzen af te wach ten. bouwcorporaties in Vlissingen hebben opgesteld zijn tweele dig, volgens de Basco-directeur A Raas. „Omdat er nie.ts van deugt is er sprake van een wan prestatie. Dat is één. Het tweede aspect is de verhoging van het tarief, dat in geen verhouding staat ten opzichte van de verho gingen in andere gemeenten." De Vlissingse corporaties heb ben de Nationale Woningraad ingeschakeld voor juridisch ad vies. Als illustratie van het feit dat er erg veel fouten in Vlissingen zij n gemaakt, zegt Raas dat er ook woningen duidelijk te laag zijn getaxeerd. Het verschil tussen de taxaties en de inschatting van de woningbouwcorporaties bedraagt ongeveer één miljoen gulden. Raas is wel tevreden over de me dewerking van de gemeente. Zo is de termijn om bezwaar te ma ken voor de corporaties al uitge steld. Over het taxatiebureau Kafi uit Arnhem is hij minder te spreken. Die hebben volgens hem zoveel afwijkingen gerap porteerd dat het gemakkelijker is te inventariseren wat wel goed is getaxeerd. De communistische machthebbers van China hebben deze week triomfantelijk bezit genomen van Hongkong. Op ter mijn is het de vraag of ze niet het paard van Troje hebben bin nengehaald. Want het kan best moeilijk worden om de tot een machtig handelscentrum uitgegroeide Britse kroonkolonie te regeren in combinatie met de rest van het land waar de economie nog op geen stukken na het peil van die y in Hongkong heeft bereikt. Het Breed Overleg Deltawateren vindt dat de watersport niet moet opdraaien voor problemen van het wegverkeer. De watersport is tegen de bouw van een scheepslift K over de Zandkreekdam. Niemand begreep het aanvankelijk Waarom zwaaide Boris Becker zo uitbundig naar het publiek na zijn uitschakeling door Pete Sampras? Pas tijdens de persconferentie werd het duidelijk. Boris Becker stopt met het spelen O van Grand Slams. cL. O feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6; radio en televisie: 7; kunst cul tuur: 9,10,1112,13 en 14; zeeland: 15,17,19,20 en 21; sport: 23,24, 25 en 27. ■HR8H van onze parlementsredactie DEN HAAG - Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken kan opgelucht ademhalen. De Twee de Kamer wil tijdens de zomer vakantie nog geen bloed zien in de affaire Brinkman. En als het aan de PvdA en VVD ligt, dan wordt de zaak rond de inmid dels ontslagen Rotterdamse korpschef zonder onafhanke lijk onderzoek afgesloten. Dijkstal maakte donderdag een dik pakket vertrouwelijke stuk ken openbaar, die de sfeer ade men van wantrouwen en gebrek aan communicatie tussen de hoofdx-olspelers in het conflict rond Brinkman. De Rotterdam se burgemeester Peper, tevens korpsbeheerder, legt de schuld van het conflict volledig bij Brinkman neer. Deze is volgens Peper psychisch niet in orde. Dijkstal constateert op zijn beurt dat de manier waarop de hoofdrolspelers de publiciteit hebben gezocht, ernstige scha de toebracht aan het imago van het openbaar bestuur. Peper en het regionaal college van burge meesters uit de Rijnmond zijn nog niet van hem af. Voor Dijkstal is de affaire een pijnlijk en schadelijk voorbeeld van de gebrekkige regeling van de verantwoordelijkheden bin nen de Politiewet. Het verwijt dat de bewindsman niet tijdig ingreep wimpelt hij dan ook af met de opmerking dat hij te wei nig bevoegdheden heeft. De korpschef is ondergeschikt aan de korpsbeheerder en deze is al leen verantwoording verschul digd aan het regionale college. De aankondiging van de minis ter dat hij nog deze kabinetspe riode met aanvullende voorstel len komt om de wet op dit punt aan te scherpen, werd door de Kamer goed ontvangen. ANP commentaar op pagina 2 (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) JA) ik wil: (Advertentie) een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 32,50 per kwartaal met automatische afschrijving a 91,35 Naam: Het Carisma Privé Budget Plan. Een nieuwe Carisma vanaf 449.- (incl. BTW) per maand? Dat kan met hel Carisma Privé Budget Plan. Hoe dit werkt, kunt u uitge- breid lezen in de speciale folder, verkrijgbaar bij Bel gratis voor informatie of proefrit: 0800 - 0383. Wijzigingen voorbehouden. Imp.: \1MC Auto Nederland B.V.. (0252) 26 61 II. Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 '438Ó VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 De PZC 'n dijk van een krant 8 713214 000002

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 1