Prima omzet vismijn Vlissingen PZC Diana S. vaart eerste retourtje Sint Annaland-Bruinisse Music Traffic Party drukt jongeren met neus op de feiten CV De winkel voor uw gemak Select zeeland Drankrijder rijdt graanveld in Bakkerij ontsnapt aan brand Goede score verkeerscontroles Belgen gooien drugs uit auto Autoruit Goesenaar vernield Inbrekers maken papieren buit Winkeldief in Goes betrapt B. de Bocks wint ringrijden in Wemeldinge Sint Annaland wordt speerpunt veiligheid en sociale vernieuwing Hogere prijzen tong maken verlaging vangstquotum goed maandag 30 juni 1997 b10 van onze verslaggever Herre Stegenga SINT ANN AL AND - Een bemoedigend zonnetje begeleidde za terdagochtend het eerste retourtje Sint Annaland-Bruinisse van de Diane S. Aan boord prominente passagiers als de Thoolse bur gemeester H. A van der Munnik, loco J. Versluys, de voormalige eerste burger van Bruinisse A Vogelaar en tal van VW-mede- werkers. Ze hadden iets te vieren: er vaart weer een veer tussen Tholen en Schouwen-Duiveland. Een toeristisch veer weliswaar, en alleen voor fietsers en voet gangers bedoeld. In het kader van het VW-proj eet 'Fiets een rondje met het-pontje' is de verbinding tot stand gekomen. Schipper C. Smits uit Sint Annaland zal in de maanden juli en augustus dagelijks twee keer een overtocht maken. Hij gebruikt hiei-voor de Diane S., een stoomsleepboot uit 1930. Het vaartuig', dat zaterdag door Van der Munnik officieel in gebruik werd ge nomen als fiets- en voetveer, vervoert doorgaans sportvissers. Afhankelijk van het succes zal de Diane S. ook de komende jaren als veerboot worden ingezet. Smits: „Komen er te weinig mensen dan stop ik er na augustus mee. Of eerder, als het zwaar tegen valt." Zover hoeft het waarschijnlijk niet te komen, want de vooruitzichten zijn goed. „Ik krijg positieve reacties ener zijn al veel groepen die een tochtje hebben geboekt", meldt de schipper hoopvol. Morgen, dinsdag, gaat hij echt beginnen, om 9.30 uur vertrekt hij naar Bruinisse. Een tocht die ongeveer een uur duurt. TERHOLE - Een 24-jarige automobilist uit Breskens kwj zondagochtend met de schrik vrij, nadat hij even voor h| acht op de Rijksweg N60 bij Terhole van de weg was geraai De bestuur was, komende uit de richting Terneuzen, bij de kruising rechtdoor een graanakker in gereden. Een ademtj wees uit dat de man ruim anderhalf keer de toegestane hc veelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs werd ingev< derd en hij kreeg een dagvaarding voor cle rechtbank mee na huis. TERNEUZEN - Door snel ingrijpen van de Terneuzeii brandweer kon in de nacht van zaterdag op zondag een bra in een bakkerij aan de Zuidlandstraat worden voorkomc Vandalen hadden drie afvalcontainers, die tegen de zijge\ van het pand stonden, in brand gestoken. Het vuur dreigde over te slaan naar de bakkerij. De dadt zijn onbekend. GOES - Bij verkeerscontroles op de Middelburgsestraat en i Patijnweg in Goes is in de nacht van zaterdag op zond slechts twee keer proces-verbaal opgemaakt. Een goede score, omdat in totaal tachtig voertuigen werd aangehouden. Een 26-jarige inwoner van Vlissingen liep t gen de lamp omdat hij zonder rijbewijs reed en de scooter v een 17-jarige jongen uit Wemeldinge bleek teveel vermogen hebben. TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagavond op de Tra) taatwegbij Westdorpe twee inwoners van Anderlecht aang houden. Een patrouillewagen had gezien dat de Belgen tw) zakjes wiet uit hun auto gooiden. De drugs zijn in beslag genomen. De verdachten bleken bi vendien in het bezit van een busje traangas. Ze kregen e< boete opgelegd van 450 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie op de Wj lem de Zwijgerlaan in Terneuzen een 18-jarige bromfiets) uit Stekene aan. Hij had een geringe hoeveelheid soft drugs zak en kreeg daarvoor een boete van 100 gulden. GOES - Een 59-jarige Goesenaar heeft zondag aangifte g daan van vernieling van de achterruit van zijn auto. Dit is de nacht van zaterdag op zondag gebeurd aan de Thorbeck laan in Goes. Inde wagen werd een 'lifehammer' aangetroffi die niet van de eigenaar was. KATTENDIJKE - Ondanks de aanwezigheid van twee ho: den is het zaterdagmiddag toch gelukt om een woning Kattendijke binnen te sluipen en een rijbewijs en een aant cheques mee te nemen. De toegang tot het huis aan de Strie] hoekstraat werd verschaft door de achterdeur open te breke De gehele woning is doorzocht, zo bleek uit politie-onde zoek. GOES - Een 31-jarige Zierikzeëenaar werd zaterdag betra] in de Xenos in Goes toen hij enkele artikelen wilde meenemi zonder af te rekenen. Het ging' om koopwaar ter waarde v£ 24 gulden. De man is heengezonden met een dagvaarding. van onze verslaggever Herre Stegenga THOLEN - Zaterdagavond rond een uur of acht in Tholen: door gigantische speakers zingt Hennie Huisman 'Met z'n allen' en de eerste polonaise trekt over het grasveld. De stemming zit er al goed in, en dan is het optreden van Gabber Oma nog uren ver wijderd. Op een terrein net bui ten de stad heeft de 'Ultimate Music Traffic Party' z'n kamp opgeslagen. Een groot feest voor de Thoolse jeugd, hoewel burge meester H. A van der Munnik zich afvraagt of de aanleiding zo vrolijk is. De 'Music Traffic Party' wordt gehouden om even stil te staan bij het 10-jarig bestaan van het alcoholverkeersproject (avp) in Zeeland. Een initiatief van Veilig Verkeer Nederland dat wordt ondersteund door tal van andere clubs, zoals het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) en diverse gemeenten enbedrijven. Doel: voorkomen dat jongeren met drank op achter het stuur kruipen. „De laatste jaren rich ten we ons echter ook op het drugsgebruik", vertelt project leidster Hilde Onderdijk. „Daarmee worden we in toene mende mate geconfronteerd." Drank Als gedeputeerde J. I. Hennekij even na zevenen de avond opent, is het veld nog maar half vol. Hennekeij laat een grote hoeveelheid feiten en cijfers los op het pubhek. In het begin van de jaren tachtig dronk één op de acht Nederlandse automobilis ten teveel in het weekend, merkt hij op. Tegenwoordig is dat nog maar één op de twintig. Goed nieuws, maar daarmee is het probleem nog lang niet de we reld uit, benadrukt de gedepu teerde. Ook Van der Munnik vraagt zich af 'of het hier van avond om zoiets vrolijks gaat'. „Er vallen nog teveel doden en gewonden te betreuren." Na deze inleidende -en waar schuwende- woorden barst het feest pas echt los. De TROS-dj laat een nieuwe hit uit de boxen knallen en het veld en de tent vullen zich langzaam. Er is ge noeg te doen. Naast de drive-in- show staan optredens van Gab ber Oma en twee Zeeuwse pop groepen op het programma. Ook worden pogingen gedaan de jeugd 'op een aantrekkelijke manier' duidelijk te maken dat alcohol en verkeer niet samen gaan. Bijvoorbeeld met een rijsimulator en een quiz. Wordt de boodschap wel opgepakt en komen de bezoekers niet alleen maar om feest te vieren? „Nou, er zijn al stapels folders weg en er worden veel testjes gedaan", zegt Gerda van Leeuwen van Impuls Zeeland (de stichting is voor de gelegenheid ook bij de organisatie betrokken) opge wekt. „Je kunt wel zeggen dat de jongeren voor de muziek ko men, maar ze pakken onderweg wel het nodige mee." WEMELDINGE - Zaterdag werd de jaarlijkse wedstrijd ge reden van de Ringrijderij ver eniging Ons Genoegen in We meldinge. Deze vereniging is de enige in Zeeland, die ringen steekt met de korte lans. In de oude Dorpssti-aat van We meldinge herleefde de sfeer van weleer. Heel wat publiek be zocht dit evenement. Brigitte de Bocks reed vorig jaar voor de eerste keer mee en werd toen winnaar. Dit jaar werd zij weer nummer 1. Uitslag na 27 beurten: 1. Brigitte de Bocks, 20 ringen; 2. Henk van de Guchte, 19, 3. Rinus Mol. 17; 4. Leo Wabeke. 17: 5. Everdine Burger, 16: 6. Gerard Schouwenaaz; 15; 7. Peter deKunder, 15; 8. Simon de Vos, 15; 9. Adrie Schouwenaar, 15; 10. Diana de Bourgraaf ,13 ringen. Rien Nijssen was met drie ringen de winnaar van de poedelprijs. Met stoeltje-rijden was hij echter de snelste. Uitslag stoeltje-rijden: 1. Rien Nijs sen, 2. Simon de Vos, 3. Peter de Kunder. De pollepel werd gewonnen door Leo Wabeke. KAPELLE Openluchtconcert - Muziekver eniging Ons Genoegen geeft vrijdag een concert op het Kerk plein te Kapelle. Aan dit open luchtconcert, waarmee het sei zoen wordt afgesloten, werken mee de jeugddrumband onder leiding van Menno de Bruijn, het jeugdorkest onder leiding van Gerrit Jan Verhage, de slag werkgroep onder leiding van Ronald deRoo en het harmonie orkest onder leiding van Pierre van Broekhoven. Het concert begint om 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Zangavond - Mannenkoor Ethan en kinderkoor David uit Yerseke en het gemeentekoor Conticun uit Haamstede zullen vrijdag 11 juli acte de presence geven op een zangavond in de Nederlands Hervormde kerk in Haamstede. De muzikale bij eenkomst begint om 19.30 uur. Burgemeester Van der Munnik opent de nieuwe veerverbinding door met zijn fiets op de loopplank van het pontje een lint te verbre ken. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever Herre Stegenga SINT MAARTENSDIJK - Sint Annaland wordt het speerpunt van een nieuw project op het ge bied van veiligheid en sociale vernieuwing op Tholen. Een voorstel hiertoe zal op korte ter mijn in de raadscommissie wor den besproken. Dat meldt het Thools college in een reactie op vragen van CDA'er W. C. van Kempen. Het raadslid maakt zich zorgen over onder meer de toenemende criminaliteit en het gebruik van alcohol en drugs. Daarom vraagt hij van het collége een 'maximale zekerheid' dat er geen koffieshop komt op Tho len, wil hij duidelijke afspraken met de politie om alcoholmis bruik in de kiem te smoren en oppei't hij dat de gemeente een surveillancedienst kan inzetten om vandalisme en criminaliteit te voorkomen. Ook vreest Van Kempen dat straten met een 'onevenwichtige opbouw en sa menstelling' zullen verloede ren. Dit zou bijvoorbeeld door een tijdige renovatie van wo ningen kunnen worden voorko men, stelt de CDA'er. Volgens B en W zullen veel on derwerpen die Van Kempen aanroert deel uitmaken van het nieuwe project. Verder wordt gemeld dat voor stadswachten waarschijnlijk te weinig werk is op Tholen. Bovendien is het de vraag of de gemeente moet beta len voor een toezichthoudende taak, aldus het college. Voor Melkert 2-banen zijn 'te weinig mogelijkheden' in de gemeente, wordt tenslotte benadrukt. Vanaf maandag 30 juni heeft Shell station De Baar Bovendien staat er op zaterdag 5 juli een spannend voor u de volgende weekaanbieding: bij iedere auto- wasteam voor u klaar. wasbeurt ontvangt u gratis een roomboter-amandel- Dat mag u niet missen! Kortom genoeg redenen om broodje of een overheerlijk frikandelbroodje. deze week uw auto bij ons te komen wassen. Alleen bij Shell station De Baar: Van de Spiegelstraat 73, 4461 LN Goes van onze verslaggever Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het gemeente lijk vismijnbedrijf van Vlissin gen heeft een uitstekend eerste halfjaar achter de rug. De omzet ligt zeven miljoen gulden hoger dan het eerste halfjaar van 1996, toen de teller op dertig miljoen gulden bleef steken. Het eerste halfjaar van 1996 was al niet slecht. Het resultaat van 1997 was extra goed. dank zij een grote aanvoer van tong in het eerste kwartaal. De koude winter drukte de tong in de die pe putten van de zuidelijke Noordzee, waardoor het voor de Vlissings/Arnemuidse boom- korvloot gemakkelijker was de platvis boven water te halen. De prijzen werken mee. Die zijn erg hoog. De grote tongsoorten gaan 'weg' voor zeker zo'n 35 gulden per kilo. Dat is zeven tot acht gulden meer dan vorig jaar. Deze prijsstijging maakt de korting op het tongquotum voor dit jaar ruimschoots goed. Het tongquotum is met ruim 20 procent verlaagd. Vlissingse en Arnemuidse vissers hebben evenals vorig jaar wel weer veel tong-kilo's bijgehuurd van hun collega's uit het noorden, waar nauwelijks tong wordt gevan gen. Breskens De twee andere Zeeuwse visafslagen. in Breskens en Co- lijnsplaat, hebben minder ge profiteerd van de goede tong vangsten. De vismijn van Breskens heeft met 11 miljoen gulden een iets lagere omzet geboekt dan het eerste halfjaar van 1996. De Co- lijnsplaatse visafslag zit zo'n 10 procent lager dan vorig jaar, vooral door de 'puur slechte' ga rnalenpri j zen Uit de gegevens van de vismij nen blijkt dat de omvang van de visquota niet allesbepalend is voor de omzet in de visserij. Schol en tong mogen dit jaar veel minder worden gerist. Dat heeft een prijsopdrijvend effect, met name voor de tong die veel vers wordt verkocht. Door de hoge prijzen wordt de tong langzamerhand een echte deli catesse. Sommige restaurants hebben de tong al van de menu kaart gehaald. De rijsimulator trok veel belangstelling. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 24