i Johan Bruinsma neemt revanche Kruiningen gaat nooit verloren PZC Honkbalstrijd valt in het water Akkermans wint alsnog in Zeeland Hoffman opnieuw een twijfelgeval sport maandag 30 juni 1997 1 5 Blomdahl verhuist naar België Van der Kruk erelid KNKB Einde aan Westland Marathon Succesvolle roeiers krijgen geld Korving verpulvert record Drie titels voor Mapei-ploeg Wielrenner wint NK amateurs onder 23 jaar; vrouwentitel naar Nicole Vermast Team voor EK en WK rtelt twaalf wielrenners ROTTERDAM - Niet alleen de tennissport lijdt onder de regen, ook liet honkbal ondervindt er hinder van. In Rotterdam, waar zater dag het World Port Tournament begon, verregenden gisteren alle wedstrijden, waaronder die van Nederland tegen Taiwan. Het duel is naar vandaag (maandag) verschoven. Nederland heeft reeds een overwinning op zak. Zaterdag won de honkbalformatie van Balti more: 8-9. foto Marcel Antonisse/ANP van onze verslaggever Gerard Borgman KRUININGEN - De 64e uitgave van de Ronde van Kruiningen was gelardeerd met Zeeuwse inbreng. In de finales van zowel de koers bij de nieuwelingen als bij de amateurs zaten Zeeuwse coureurs van voren. De Goesenaar Rein-Jan Elenbaas finishte als derde bij de nieuwelingen, op vijftien seconden van wimiaar Bobbie Traksel. De Middelkampers Walter Schmid en Wilfred Geijs mochten zelfs lange tijd hopen op de hoofdprijs in de rij en der amateurs. Na een lange vlucht met z'n drieën maakte de torenhoge favoriet Theo Akkermans evenwel zijn naam waar. De strijd bij de amateurs kende een hoge amusementswaarde. Negentig kilometer koers, ze werden gekleurd door een hoog aanvalsgehalte. Na eenderde van de wed strijd ging Walter Schmid uit Goes er van door. Hij kreeg twee renners mee, en niet de minsten: ploegmaat Wilfred Geijs.(Kwa- dendamme) en Theo Akkermans, de ren ner uit Woensdrecht die in 's-Heerenhoek net naast de eindzege greep en die in Krui ningen jaagde op eerherstel. Het drietal reed het peloton volledig aan flarden. De voorspi'ong groeide gaande weg tot anderhalve minuut, al snel werd duidelijk dat het trio voor de streep niet meer zou worden achterhaald. Het leidende trio ging in een zetel richting streep. Twee coureurs van Middelkamp, daar lonkte een fraaie samenwerking. „Maar Walter zat er helemaal doorheen", zei Geijs na afloop. „Daardoor moesten Theo en ik het kopwerk doen." Was .Schmid te vroeg gegaan? Nee, zo oordeel de de maker van de koers zelf. „We hebben in ieder geval lekker verdiend voor de ploeg." Wat restte was de strijd tussen Akker mans en Geijs. Schmid kon slechts volgen, en ook Geijs bleef het antwoord schuldig toen Akkermans er in de laatste ronde een versnelling tegenaan gooide. Geijs: „Hij kwam niet echt weg, maar ik kon ook niet meer bij hem komen. Ik dacht: val alsje blieft even stil, maar dat gebeurde niet. Theo is beroepsrenner geweest, boven dien was dit zware parkoers hem op het lijf geschreven. Dan houdt het op." En dus kreeg Akkermans zijn revanche voor 's-Heerenhoek. En moesten Geijs (tweede) en Schmid (derde) zich tevreden stellen met de troostprijzen. BRUSSEL - Veelvoudig wereldkampioen driebanden Torb- jöm Blomdahl speelt komend seizoen in de Belgische compe titie, bij Amicale Biljartclub Boussu. DeZweed wasde laatste jaren actief voor Hengelo in Overijssel. De Waalse club viert in 1998 het vijftigjarig jubileum en speelt zijn eerste seizoen in de eerste divisie. Blomdahl krijgt onder anderen de Deen Dion Nelin als ploeggenoot. BELGA UTRECHT - Piet van der Kruk is tot erelid van de Koninklijke Nederlandse Krachtsportbond benoemd. Dat gebeurde tij dens de jaarvergadering van de bond. die nogmaar2500 leden heeft. De voormalig gewichtheffer heeft een loopbaan van veertig jaar achter de rug. Op 12 mei 1957 werd hij voor het eerst Nederlands jeugdkampioen. Hij behaalde tien nationele titels, verbeterde 31 keer een Nederlands record. Het sportie ve hoogtepunt beleefde hij tijdens de Olympische Spelen van Mexico in 1968 met een negende plaats. Na het beëindigen van zijn sportloopbaan was Van der Kruk vijf jaar bonds coach gewichtheffen. Daarnaast maakte hij twintig jaar doel uit van het bondsbestuur. Tegenwoordig werkt hij bij NOCNSF, waar hij hoofd is van de sector sportaccommoda ties. ANP 'S-GRAVENZANDE - De Westland Marathon is op 12 april vermoedelijk voor het laatst gehouden. Het bestuur van de stichting Internationale Westland Marathon heeft namelijk besloten de activiteiten te beëindigen. Het bestuur kwam tot de conclusie dat de hoofddoelstellingen die een paar jaar ge leden zijn geformuleerd, niet zijn gehaald. Die waren: een topsportevenement en het promoten van de regio Westland. De gemeenten in het glastuinbouwgebied hebben aangege ven geen belang te zien in de wervende waarde van dit evene ment. Het bestuur constateerde bovendien dat de kosten als maar stijgen, dat sponsors steeds moeilijker zijn te strikken en de risico's daardoor groeien. Het is vrijwel onmogelijk het benodigde budget op te brengen. Ook de verminderde accep tatie van het publiek en het bedrijfsleven hebben een rol ge speeld bij de beslissing van het bestuur te stoppen. ANP AMSTERDAM - De Nederlandse Roeibond gaat de olympi sche medaillewinnaars uit Atlanta die nog actief roeien, fi nancieel ondersteunen. In ruil voor 40 uur dienstverlening aan de i'oeibond ki'ijgen de spox-ters tweeduizend gulden in vier maanden. De roeiers zullen vooral woi'den ingezet bij roeiclinics en de oplei di ng van coaches. Van de zes sporters die in aanmerking komen voor de financiële steun hebben er vier positief gereageeixl. Met name roeiers die nxet in aanmerking komen voor de steun, hebben laten weten de voorkeursbe handeling niet terecht te vinden. ANP OORDEGEM - Robin Korving heeft tijdens de Vlaamse atle- tiekkampioenschappen in Oordegem het. nationale record op de 110 meter horden verpulverd. De Noord-Hollander kwam tot 13,34. Het vorige ï'ecord was eveneens van Koxving, die op 14 juni tijdens wedstrijden om de Gouden Spike in Leiden 13,57 liep. Korving voldeed ï'uimschoots aanderichtprestatie van de KNAU voor uitzending naar de WK in Athene. De bond vraagt een tijd van 13,50. Kox-ving is de zesde Nederlander die voldoet aan de richtpres- tatie voor de WK. De anderen zijn: Kamiel Maase (10.000 m), Laurens Looije (polshoog), Marko Koers (800 m). Pieter van der Kruk (discuswerpen) en Sharon Jaklofsky (verspringen). ANP van onze verslaggever Fred Segaar MEERSSEN - Het is traditio neel dringen geblazen voor een plaats in de twee Nederlandse ploegen voor de Tour de France en al bijna net zo traditioneel wordt de spanning in de laatste week voor het vertrek tot het ui terste opgevoerd. Tot de start van la Grande Bouclé, ook voor de deelnemers het hoogtepunt van het wielerseizoen, staat en kele coureurs nog een paar sla peloze nachten te wachten. Bij de families Hoffman. Mi- chaelsen en Van Dijck zal vaker dan normaal de lamp worden aangestoken in afwachting van een telefoontje van Cees Priem. Twee van deze namen vallen buiten de boot. Servais Knaven, Maarten den Bakker, Bart Vos kamp, Peter van Petegem, Bo Hamburger, Laurent Roux en Jeroen Blijlevens hadden al in een eerder stadium zekerheid gekregen over hun deelname. Priem voegde gistex-avond Jes- per Skibby aan die lijst toe. Het Rabobank-team van Theo de Rooy kent, wat de Nedei'lan- ders betreft, na de toezegging van Erik Bi-cukink en zijn optre den gisteren in Limburg geen twijfels meer. Voor de enige nog in te vullen vacature maakt de ploegleiding vandaag een keuze tussen de Deen Michael Blaudzun, de Let Axvis Piziks en de Australiër Robbie McEwen. Ex-ik Dekkker, Leon van Bon, Danny Nelissen, Pati-ick Jonker, Nederlands kampioen Michael Boogei'd, Er ik Bx-eukink en de buitenlandex-s Rolf Sörensen en Peter Lutten- bex-ger zijn al wel zeker van deelname aan de 84e Ronde van Frankrijk die zaterdag in Rouen van start gaat. Tristan Hoffman sprak vox-ig jaar de wens uit nooit meer mee te maken wat hij toen beleefde. De in België woonachtige Tuk ker moest toen één dag voor de proloog in Den Bosch met Ser- vais Knaven en Stephane Petti- leau in een extra training zijn voi*m bewijzen. Die verschilde nauwelijks van die van zijn 'cuncuirenten', maar Priem moest een keuze maken en voer de Hoffmans selectie voor de Olympisch Spelen als ai-gument aan om hem thuis te laten. Priem zal dit keer sneller tot een beslissing komen. „Ik venvacht begin deze week duidelijkheid te kunnen geven. Ik moet even afwachten hoe die andere jon gens het er in de nationale kam pioenschappen van af hebben gebracht." Hoffman ï-eed gistermiddag een redelijk NK (7de), maar Priem wenste nog geen conclusies te verbinden aan zijn optreden. Wel noemde hij de derde plaats van Servais Knaven een beves tiging van zijn keuze voor de knecht, die aan zijn tweede ron de van Frankrijk begint. Het lijkt logisch dat bij de Rabo bank de voorkeur uitgaat naai de sterke Let Piziks of de hard rijder Blaudzun boven McE wen. In het geval de keuze op de Australiër valt, moet de hele ploeg aan de sprinter worden opgeofferd terwijl het team het succes van vorig jaar juist dank te aan zijn drang naar avontuur. Theo de Roov: „Best kans dat we toch McEwen nemen. Die heeft echt niet de steun van de hele ploeg nodig. Robbie vindt zijn weg in de finale zelf wel." GPD van onze sportredactie BONN/BEERSEL - De renners uit de Mapei-ploeg hebben de nationale kampioenschappen gedomineerd. Zes dagen voor de start van de Ronde van Frank rijk lieten drie coureurs uit de formatie van Patrick Lel'evere zich gisteren de kampioenstrui omhangen: de Belg Tom Steels, de Zwitser Oskar Camenzind en de Italiaan Gianni Faresin. In Italië toonde Fai-esin zich de sterkste. In Zwitserland onder streepte Oskar Camenzind met het behalen van de nationale ti tel zijn goede vorm. In Duitsland gaf de Telekom- ploeg een demonstratie. Jan Ullrich mocht zich uiteindelijk als kampioen laten ki'onen. Zo vlak voor de start van de Ronde van Franki'ijk moest Bjame Riis een nedex-laag ver- werken. Hij slaagde er bij het nationale kampioenschap niet in zijn titel te px-olongei-en. Ni- colai Bo Larsen profiteerde. Het Spaans kampioenschap werd opgeëist cloor de 26-jaiïge Jimi- nez. Eerstejaars prof Stéphane Barth verraste op het autocir cuit van Linas-Monlhiy de Franse favorieten. Na 240 kilo meter toonde de x-enner uit de Casino-ploeg zich de sterkste in ;'.e massasprint. ANP Wilfred Geijs (links) mocht lange tijd hopen op de hoofdprijs in de rijen der amateurs. Na een lange vlucht met z'n drieën maakte de torenhoge favoriet Theo Akkermans evenwel zijn naam waar. Geijs zou tweede worden. foto Peter Nicolai m: d van onze sportredactie - Kersvers natio- 4.naal kampioen Johan Bruinsma nummer twee Karsten Kroon de twee eerste talenten te m.gaan worden die het Rabobank- 4.wielerplan gaat afleveren bij de lk-profs. De twee Drenten zijn door [^bondscoach Herman Snoeijink .4,geselecteerd voor diens selectie het Europees en wereld kampioenschap later dit jaar. Maar op verzoek van Rabo- Nico Verhoeven zxxl- 4-Jen ze niet deelnemen aan het ieEK eind augustus in het Oosten Villach, maar met de ei gen ploeg afreizen naar de Tour 1 -de l'Avenir, een stex-k bezette en Jg'zware ronde voor coux-eurs met 'en zonder contract. Snoeijink, _Üie zaterdag dix-ect na afloop de nationale titelstrijd zijn jk selectie bekend maakte, vindt vanzelfspx-ekend jammer hij geen beroep kan doen op twee grote talenten. Maar hij leMndt niet dat hij gezwicht is lx)]voor de macht van de Rabo- bank, ook de hoofdsponsor van zijn broodheer, de KNWU. 'Het is in goed overleg gegaan. Mijn taak is om rerxners af te leveren voor de profs. Op welke manier dat dan gaat, maakt niet zoveel uit', aldus Snoeijink, die wel hoopt een beroep op de twee te kunnen doen voor het WK De bondscoach had voor zijn se lectie voor het EK (waar hij acht man op de weg mag laten star ten en drie in de tijdrit) en het WK (respectievelijk vijf en twee) door het wegvallen van Bruinsma en Kroon nog twee plaatsen vrij De selecties: Tijdrit: Remco van der Ven en Chx-istian van Dartel (beide Agu), Jacques Peetex-s (Giant/Lowik/P&O). Wegwed strijd: Remco van derVen, Peter Vries, Jurgen de Jong (allen Agu), Johan Bruinsma, Coen Boei-man, Karsten Kroon (allen Rabobank), Miquel van Kessel (Giant/Lowik/P&O), Michel Cex-neus (Foreldorado/Golff), Jan van Velzen (Golff), Angelo van Melis (Europolis). GPD Wielrennersbotsauto 's, suikerspinnen en schiettenten onze sportredactie - Twee jaar gele- geloofde bijna niemand in Johan Bruinsma. Na de van Pfeiffer viel de ta- junior in een diep gat. in-Dankzij de steun van zijn wie- ia>lermaffe familie en ploegleider 7]Arend Scheppink knokte de ,n)Drent terug. Met zijn overwin- 7-ning bij het Nederlands kampi- ia"oenschap voor amateurs onder "23 jaar nam hij revanche op ie- die hem had afgeschre- E.ven. het podium werd Bruinsma door zijn ploegge noten Kax-sten Kroon en Coen —{Boerman. De Rabobankploeg bekroonden met drie medailles 1 ;een tactisch stex-k gereden wed- acijstrijd. „Dit is het bewijs dat we 38met het Wielerplan op de goede j7'iweg zijn", vond teambaas Nico tekende seizoen als eerste renner de amateurfoi-matie van de Insiders verklaax-- 'pen Vex-hoeven voor gek dat hij coureur in de ploeg opnam. De oud-prof: „Ik kreeg meerde- re malen te horen dat Johan niets meer kon. Gelukkig heb ik mij toen niks van die verhalen aangetrokken. Bruinsma is uit gegroeid één van de gx-ootste ta lenten." In 1993 ging hij bijna verloren. Bruinsma kreeg de ziekte van Pfeiffer. De wielerloopbaan van de natioixaal kampioen bij de ju- niox-en stokte. Hij ontdekte an dere dingen in het leven en vergat de fiets. Zijn vader en ploegleider Scheppink van Vre- destein haalden hem uiteinde lijk over zijn carrière weer op te pakken. Steun De rentree was moeizaam. Re sultaten in 1994 en 1995 bleven uit. Pas afgelopen seizoen ging het betex-. De Drent was toen al één van de favox-ieten voor de ti tel bij de neo-amateurs. Een voedselvergiftiging dwong hem af te stappen. Toen kwam de aanbieding van de Rabobank. Bruinsma: „Scheppink heeft mij alleen maar aangemoedigd op de uitnodiging in te gaan. Ik ben Scheppink eeuwig dank baar voor zijn steun." Bnxinsma was gebx-and op de ze ge bij het NK. De nummer di'ie van de Ronde van Limburg had moeite zich tijdens de wedstx-ijd in te houden. In dé beginfase moest hij een kopgroep van ne gen man laten gaan. Deze x-en- ners i-eden vele kilometers al leen voox-op. Zo'n 45 kilometer voor de finish viel deze gi'oep uit elkaar. De Raborenxxers Duijn en Nijkamp namen de leiding. Ook dit tweetal bleef lang voor uit. In groep van zeventien ging pas in de slotfase in de achter volging. Bruinsma ging mee met een aanval van Van Melis en De Jong. Dit txio liep Duijn en Nij kamp snel in. Twee ronden voor het eiixde reed Bruinsma weg bij zijn medevluchters. Het verzet van Van Melis en De Jong was snel gebroken. Ze lieten zich nog passeren door Kx-oon en Boex-man, die het succes voor de Rabobarxk completeerden. Na zijn zege in Dwax-s door Bel gië voor amateui-s behaalde Bx-uinsma bij het NK zijn twee de gx-ote ovei-winning van het seizoen. In het vrouwenpeloton is de na tionale selectie niet langer al leenheerser. De equipe van bondscoach Piet Hoeksti-a liet zich bij de nationale titelstrijd in Meerssen verrassen door de concurrentie uit de sponsor- ploegen. Nicole Vermast nam na drie jaar de kampioenstrui van YvonneBrunen ovei-. De 29-jari- ge x-enster uit het VKS-team versloeg de titelvex-dedigster en Edith Klep in de sprint. Vermast is een laatbloeistex*. Pas zeven jaar geleden begon ze serieus met wielrennen. Ze maakte elk jaar progressie. Een gx-ote zege bleef echter uit. „Nu heb ik dan toch eindelijk die mooie over winning kunnen pakken. Het gevoel is onbeschrijflijk," Met haar titel gaf Vermast gla ns aan de terugkeer van ploegge note Leontien van Moorsel. Na een afwezigheid van twee jaar maakte de Rotterdamse met een zesde plaats haar rentx-ee bij het nationaal kampioenschap. In de eindfase van de wedstrijd reageerde Vermast attent op een ontsnapping van Brunen en Klep. De twee rensters uit de se lectie konden hun overmacht niet uitbuiten. „We hebben con stant geprobeerd te demaxreren, maar we konden haar rxiet kwijtraken", zei een zeer teleur gestelde Bx-unen, die onlangs wel verrassend de nationale moutainbiketitel veroverde. Bondscoach Hoekstra kon zich ■gemakkelijker bij de nederlaag neerleggen. „Als je twee ploeg genoten verslaatkan ik daar al leen maar respect voor hebben. Dat we concurrentie krijgen is alleen maar goed." De Fries wil de kampioene graag meenemen naar de Tour Féminin. Vermast voelt ook wel wat voor een avontuur in Frankrijk. Ze denkt er echter niet over haar baan bij een instelling voor vex-stande- lijlc gehandicapten op te geven. „De combinatie van sport en werk bevalt me goed. Het is te laat om me volledig op.het wiel rennen te gaan richten." ANP onze verslaggever ^Gerard Borgman ^KRUININGEN - Waar gaat het Hj naartoe met het Zeeuwse wiel rennen? Zie de balans van de re cente amateurskoersen. De van 's-Heerenhoek: acht deelnemers. De Ronde van Poortvliet: afgelast, te weinig 2'animo. Cijfers liegen niet. Hoe- er in Zuiddorpe twee weken dgeleden weer een lichtpuntje es\vas te zien. pe neerwaartse spiraal is niet temin schrijnend duidelijk. Dit 5eiveekeinde was Kruiningen aan ë-tte beurt. En zie. het kan dus 5toch. Een kleine zestig liefheb bij de nieuwelingen, bij de zelfs nog tien meer De Ronde van Kruiningen. Koning sjiénoog? Waarin schuilt het suc ces? druk was het er niet, za- tstWdag'avond. Honderd man bij |le finish en een paar honderd -yerspreid over het ongeveer —twee kilometer tellende traject. isX'iet veel, niet overdreven wei- asnig. Want waar staan de liefheb bers dezer dagen nog rijendik te □Rijken bij een koers? De tijd van wielerwedstrij- lijkt voorbijDe massa komt nog af op grote namen. En namen vind je natuurlijk ;eSiet bij confrontaties bij nieu- Bvelingen of amateurs. Die vind ^je alleen maar bij de profs. stUoit, het lijkt alweer een eeu wigheid geleden, kwamen die 'sprofs nog lachend naar Rrui- Rijden voor vette Het was de onweer staanbare lokx-oep voor menig Fester Aaxts, van de ox-ganisatie van de tzMe Ronde van Kruiningen, kent data noguitz'n hoofd. „Het is men jaar geleden dat we voor het aijaatst profs in Kruiningen aan artie start hadden", zegt de preses nyan wielervereniging Theo Mid- jielkamp. Anno 1997 is het niet u|neer dan een roze dx'oom. een „Pi'ofploegen vragen zo bO.OOO stax-tgeld. Wij werken hfnet een budget van tussen de en twintig duizend gul Het tijdpei'k met profs is J'oorbij." Amerikanen nylet accent is noodgedwongen 4'erlegd richting amateurs, paar dat wil niet zeggen dat de brganisatie in Kruiningen te genwoordig met een aimetieri- deelnemerslijst op de px-op- komt. Liefst zeventig pmateyirs zetten zaterdagmid dag hun krabbel op de inteken lijst. Onder hen de Amerikanen Richard Douglas en Todd Pye, en de Bx-it Richaixl Hamilton. Gelukzoekex-s uit verre oorden, die tijdelijk bij een fox-matie uit de Benelux aan hun cax-rière werken. Ook de landelijke cory feeën Theo Akkex-mans, Tommy Post en Ruud Havermans gaven acte de présence in Kruiningen. Al met al een aardig deelne mersveld. Voor de samenstel ling hoefde de organisatie niet eens zo veel bijzondex's te doen, zegt Fester Aarts. „Je ziet dat het aantal licentiehouders in Nederland jaax-lijks halveert. Toch is het voor ons niet moei lijk om een goed deelnemers veld te krijgen. Vijfentwintig, dextig renners hebben we altijd. Je moet er 45 hebben voor een leuke koers. De laatste vijftien moet je dan elders chaxderen." Wat in Poortvliet en 's-Heeren- hoek niet lulde, kreeg Kruinin gen in een handomdraai ge daan. Aarts: „Ik vind het zonde dat Poortvliet rxiet doorging, maar ik vind dat de organisatie het te vroeg heeft afgelast. Ze stonden pas twee weken op de x'ol. Volgens mij hadden ze nog makkelijk renners uit België of zo kunnen vinden. Ik denk dat ze geen ambitie meer hadden, omdat ei' een jaar eex'der te wei nig deelnaxxxe was. Maar bij ons in Kruiningen is de ambitie nog steeds aanwezig. Wij hebben ook wel eens minder coureurs. Maar als je dat weet, dan ga je naar België of naar elders in de wereld, onx te zorgen dat er ren- nex-s komen." En Bert van Gils, de bevlogen wielergoeroe die in Kruiningen als speaker op faxxtastische wij ze zijn kennis, humor en xappe tong etaleerde: „Poortvliet had nog zes, zeven weken de tijd. Ze hebben het ex-g vroeg afgebla zen. Veel x-enners weten weken van tevoren nog niet waar ze gaan rijdeix. Waarom het in Kruiningen wel is gehikt? Krui ningen had een gunstiger da tum, er waren dit weekeinde weinig andere wedstrijden. Bo vendien heeft Kruiningen een guxxstige ligging ten opzichte van Brabant en het westen. Ex- komen renners uit diverse dis- tricten." Is daaxmee het succes van Krui ningen verklaard? „Ik vind het moeilijk om ons met andere koersen te vex-gelijken", zegt Aarts, „maar onze ronde is al tijd gebleven. De bevolking in Kruiningen is wielernxinded. We halen nog steeds huis aan huis geld op, waarmee we een kwax-t van de koers kunnen be kostigen. De rest komt van de sponsors, die ook geweldig zijn hier Er zitten veel ouderen in ons ox-ganisatiecomité, die zich alleen bezig houden met die contacten. We hebben x-edelijk wat grote, trouwe sponsors, waardoor we nooit moeite heb ben nxet het financiële plaatje." En zo zal de Ronde van Kruinin gen wel altijd blijven bestaan. Uiteraard gegoten in een ker- nxiskoers. Ook dit weekeinde stonden de finish en het kermis- geweld zij aan zij. Ingevette wielreixners, suikerspinnen, schiettenten en botsauto's, op enkele vierkante meters. „Je wordt gek van dat lawaai van de kermis, maar het is een tradi tie", wist Fester Aarts. Hij nam het maar voor lief. Wat telde was de Ronde van Kruiningen. „En die blijft altijd bestaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15