Prima omzet vismijn Vlissingen PZC Interculturele Dag verbroedert bewoners van de Bonedijkebuurt Politie bekeurt reeks alcoholrijders Gezelligheid troef op Kleverskerkedag Arno Francke kampioen ringrljden van Biggekerke Neckermann krijgt 1 eremedaille voordat raad beslist heeft zeeland maandag 30 juni 1997 w 10 Drankrijder rijdt graanveld in Bakkerij ontsnapt aan brand Goede score verkeerscontroles Belgen gooien drugs uit auto Autoruit Goesenaar vernield Inbrekers maken papieren buit Winkeldief in Goes betrapt Rijden met slok op beboet Hulst in tropische sfeer Hogere prijzen tong maken verlaging vangstquotum goed MIDDELBURG - Bij alcohol controles in Middelburg, Vlis- singen en Zanddijk zijn in de nacht van zaterdag op zondag zes automobilisten bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Twee bestuurders kregen een boete van 350 gulden omdat zij respectievelijk 315 en 335 ugl bliezen bij de ademanalyse. Drie anderen kregen een dag vaarding mee. Zij bliezen 375. 455 en 480 ugl. Een zesde be stuurder scoorde 845 ugl. Hij kreeg een dagvaarding, maar moest zijn rijbewijs inleveren. In totaal werden 225 bestuur ders gecontroleerd. De contro les. die werden uitgevoerd door de politie in samenwerking met vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland, vonden plaats op de Laan der Verenig de Naties, de Walcherseweg en de Nieuwlandseweg/Klevers- kerkseweg in Middelburg, op de Veersewegin Zanddijk en op de Spuistraat in Vlissingen. Tijdens een alcoholcontrole op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen werd vrijdagnacht een 30-jarige man uit Dongen betrapt op dronken rijden. Hij blies 430 ugl en kreeg daarvoor een dagvaarding. Een 49-jari- ge Rotterdammer werd die zelfde nacht op de President Rooseveltlaan in Vlissingen bekeurd voor rijden onder in vloed van alcohol. Hij blies 345 ugl en kreeg een boete van 350 gulden. TERHOLE - Een 24-jarige automobilist uit Breskens kwaï zondagochtend met de schrik vrij, nadat hij even voor ha acht op de Rijksweg N60 bij Terhole van de weg was geraak De bestuur was, komende uit de richting Terneuzen, bij de kruising rechtdoor een graanakker in gereden. Een ademte wees uit dat de man ruim anderhalf keer de toegestane hoi veelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs werd ingevo: derd en hij kreeg een dagvaarding voor de rechtbank mee nai huis. van onze verslaggever Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het gemeente lijk visinijnbedrijf van Vlissin gen heeft een uitstekend eerste halfjaar achter de rug. De omzet ligt zeven miljoen gulden hoger dan het eerste halfjaar van 1996, toen de teller op dertig miljoen gulden bleef steken. Het eerste halfjaar van 1996 was al niet slecht. Het resultaat van 1997 was extra goed, dank zij een grote aanvoer van tong in het eerste kwartaal. De koude winter drukte de tong in de die pe putten van de zuidelijke Noordzee, waardoor het voor de Vlissings/Arnemuidse boom- korvloot gemakkelijker was de platvis boven water te halen. De prijzen werken mee. Die zijn erg hoog. De grote tongsoorten gaan 'weg' voor zeker zo'n 35 gulden per kilo. Dat is zeven tot acht gulden meer dan vorig jaar. Deze prijsstijging maakt de korting op het tongquotum voor dit jaar ruimschoots goed. Het tongquotum is met ruim 20 procent verlaagd. Vlissingse en Araemuidse vissers hebben evenals vorig jaar wel weer veel tong-kilo's bijgehuurd van hun collega's uit het noorden, waar nauwelijks tong wordt gevan gen. Breskens De twee andere Zeeuwse visafslagen, in Breskens en Co- lijnsplaat, hebben minder ge profiteerd van de goede tong vangsten. De vismijn van Breskens heeft met 11 miljoen gulden een iets lagere omzet geboekt dan het eerstè halfjaar van 1996. De Co- lijnsplaatse visafslag zit zo'n 10 procent lager dan vorig jaar, vooral door de 'puur slechte' garnalenprijzen. Uit de gegevens van de vismij nen blijkt dat de omvang van de visquota niet allesbepalend is voor de omzet in de visserij. Schol en tong mogen dit jaar veel minder worden gevist. Dat heeft een prijsopdrijvend effect, met name voor de tong die veel vers wordt verkocht. Door de hoge prijzen wordt de tong langzamerhand een echte deli catesse. Sommige restaurants hebben de tong al van de menu kaart gehaald. Obs Oostburg wint jaarlijks schaaktoernooi OOSTBURG - Zaterdag werd in Oostburghet jaar lijkse Leen de Vlieger schaaktoernooi gehou den. Team 1 van de Open bare Basisschool (OBS) uit die plaats ging met de hoogste eer strijken. Leen de Vlieger is de op richter van de West- Zeeuws-Vlaamse Schaakvereniging en naamgever van het toer nooi, waarin elk jaar de sub-top van de basis schoolschakers elkaar treffen. Twaalf teams, tien uit Zeeuws-Vlaanderen, een uit Middelburg en een uit Aal ten (Gld.) met in to taal vijftig deelnemers streden in drie poules om de winst. De poulewin naars speelden vervolgens nog een winaars- en ver liezersronde. Dat leverde team 1 van de OBS uit Oostburg de eersté prijs uit handen van De Vlieger op. Team 2 van de OBS werd tweede, de Cypres- senhof uit Middelburg kreeg de derde prijs. Voor de liefhebbers waren er tal van koopjes te bemachtigen op het dorpsfeest in Kleverskerke. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Maurits Sep KLEVERSKERKE - De Kleverskerkedag - of waar een gehucht groot in kan zijn. De toegangswegen naar Kleverskerke waren zaterdag tientallen meters voor de bebouwde kom van het dorpje al versperd. De bermen aan beide zijden van de wegen stonden vol met geparkeerde auto's. De hele dag was het er een komen en gaan van toeristen en koopjesjagers. Gezelligheid, mooi weer. een hapje, een drankje, een harinkje - tot kwart over twaalf ten minste, toen was de visboer al uitverkocht - maakten het dorps feest compleet. De Nederlands hervormde kerk was voor een dag" veranderd in een rommelmarkt. De handel in het kleine, intieme Godshuis was levendig; tweedehands spullen gingen voor luttele bedragen massaal over in derde handen. En alles was voor een goed doel: geld inzamelen om het onder houd aan de kerk te kunnen bekostigen. Rondom de kerk en in de straten van Kleverskerke waren nog meer spullen te koop. Oude meubels, stereo-apparatuur uit vervlogen tijden (radio's met draaiknoppen, platenspelers, cassetterecorders), planten, pot ten en kleren. Kleverskerke leefde zaterdag even op. Een jaar lang zal er weer een serene een vredige rust heersen. Zoals het hoort, in Klevers- kerke. Want dan is het dorp op zijn mooist. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse Bonedijke buurt kampt al jaren met een negatief imago. Overlast van drugs, kleine en grote criminaliteit, wrijvingen tussen de bewo ners onderling - het komt er allemaal voor. En als er ergens in Vlissingen een schiet partij plaatsvindt, kun je er donder op zeggen dat het in de Bonedijkestraat is. Bewoners van de buurt en bestuurders worden er bijkans moedeloos van. Maar er gloort een sprankje hoop. De wijk komt ook wat vaker positief in het nieuws Zaterdag vond bijvoorbeeld de derde In terculturele Dagplaats op het plein van de Ravensteijnschool aan de Bonedijkes traat. En het was voor de derde keer een geslaagde dag, die aantoonde dat veel be woners van de Bonedijkebuurt - Neder- landsers, Turken, Marokkanen, Koerden, Joegoslaven. Surinamers, Antillianen en nog andere medelanders - het soms ook best goed met elkaar kunnen vinden. Goede muziek, lekker eten. een spelletje schaak, informatie over landen en volken, het was er allemaal. Dennis de Nooijer, voetballer bij de Rotterdamse eredivisie club Sparta was er ook, om de opening te verrichten. Want dc Nederlandse samen leving kan volgens de organisatie worden gezien als een voetbalspel. In beide komen verschillende culturen voor en in beide moeten zij met elkaar omgaan en er het beste van maken. In het voetbal lukt dat al. En hoewel een jaar natuurlijk meer dagen telt en de sa menleving groter is dan alleen deze Vlis singse wijk, begint de Interculturele Dag in de Bonedijkebuurt te bewijzen dat al die culturen ook in de samenleving echt met elkaar kunnen samenleven. De vraag is alleen wanneer de problemen voor de Bonedijkebuurt voorbij zijn. Wanneer de Interculturele dag overbodig is en wan neer op de laatste zaterdag van juni ge woon een Bonedijkedag wordt gehouden? Ook voor de kleintjes was veel te doen op de Interculturele Dag: dit jongetje liet zich uitgebreid schminken. foto Ruben Oreel TERNEUZEN - Door snel ingrijpen van de Terneuzeru brandweer kon in de nacht van zaterdag op zondag een bran in een bakkerij aan de Zuidlandstraat worden voorkom© Vandalen hadden drie afvalcontainers, die tegen de zijgev. van het pand stonden, in brand gestoken. Het vuur dreigde over te slaan naar de bakkerij. De dade, zijn onbekend. GOES - Bij verkeerscontroles op de Middelburgsestraat en c Patijnweg in Goes is in de nacht van zaterdag op zondj slechts twee keer proces-verbaal opgemaakt. Een goede score, omdat in totaal tachtig voertuigen werd« aangehouden. Een 26-jarige inwoner van Vlissingen liep ti gen de lamp omdat hij zonder rijbewijs reed en de scooter va een 17-jarige jongen uit Wemeldinge bleek teveel vex-mogenl hebben. TERNEUZEN - De politie heeft zaterdagavond op de Trai taatweg bij Westdorpe twee inwoners van Anderlecht aangt houden. Een patrouillewagen had gezien dat de Belgen tw( zakjes wiet uit hun auto gooiden. De drugs zijn in beslag genomen. De verdachten bleken b( vendien in het bezit van een busje traangas. Ze kregen e* boete opgelegd van 450 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie op de Wi lem de Zwijgerlaan in Terneuzen een 18-jarige bromfiets) uit Stekene aan. Hij had een geringe hoeveelheid soft drugs <j zak en kreeg daarvoor een boete van 100 gulden. GOES - Een 59-jarige Goesenaar heeft zondag aangifte gj daan van vernieling van de achterruit van zijn auto. Dit is j de nacht van zaterdag op zondag gebeurd aan de Thorbeck) laan in Goes. In de wagen werd een 'lifehammer' aangetroffc die niet van de eigenaar was. KATTENDIJKE - Ondanks de aanwezigheid van twee ho: den is het zaterdagmiddag toch gelukt om een woning Kattendijke binnen te sluipen en een rijbewijs en een aant cheques mee te nemen. De toegang tot het huis aan de Strie] hoekstraat werd verschaft door de achterdeur open te breke De gehele woning is doorzocht, zo bleek uit politie-onde zoek. GOES - Een 31-jarige Zierikzeëenaar werd zaterdag betra in de Xenos in Goes toen hij enkele artikelen wilde meenenn zonder af te rekenen. Het ging om koopwaar ter waarde v; 24 gulden. De man is heengezonden met een dagvaarding. L van een medewerker BIGGEKERKE - In Biggekerke kon men na afloop van een spannende klassementswed strijd ringrijden tussen 31 deel nemers. onder wie zeven dames, terug kijken op een sportieve strijd. Arno Francke drukte een heel groot stempel op deze afde lingswedstrijd. Door lichamelijk ongemak kon Francke vorig jaar niet opti maal presteren. Nu liet hij zien weer volledig terug te zijn. Hij pakte het dagklassement met de volle bak (30 van de 30 te steken ringen). Marije Schreijenberg en Frank Brasser konden hem lange tijd volgen, maar moesten uiteindelijk de vlag strijken. Adrie Brasser, die al eerder in de wedstrijd een ring had laten hangen, werd tweede met 29 ringen. Frank Brasser en Marije Schreijenberg finishten met 28 ringen op de (gedeelde) derde plaats. Francke liet zich ook gelden in de bekerstrijd. In een directe strijd met Adrie Brasser trok hij aan het langste eind. De derde beker was voor Evelien van Maldegem. In de kleine finale was het Rudi Koets die de eerste beker greep. Daarmee liet hij oudgediende Piet van Malde gem en vader Rinus Koets zijn hielen zien. De pollepel werd een simpele prooi voor Adrie Brasser. Frank Brasser en Rino Koets hadden hun paard het mooist versierd. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag op de rondweg bij Sluis een 60-jarige automobilist uit Kort- rijk aangehouden. De Belg bleek drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. Een 25-jarige inwoner van de gemeente Hulst werd in de Rey- naertstad aangehouden in ver band met overmatig alcoholge bruik. Hij overschreed bij de blaastest twee keer de limiet. Beide drankrijders kregen een dagvaarding voor de rechtbank mee naar huis. In Terneuzen werd in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige inwo ner van die gemeente op de bon geslingerd wegens openbare dronkenschap. Uilslag na 30 beurten 1 Arno Francke 30. 2. Adrie Brasser 29. 3. Frank Brasser 28. Bekers grote finale 1 Arno Francke; 2. Adrie Brasser; 3. Evelien van Malde gem. Kleine finale 1. Rudi Koets. Polle pel Adrie Brasser Uitslag versiering: 1. Frank Brasser, 2. Enk Leenderse. Overig 1. Rino Koets, 2. Adrie Brasser Domburg De ringrijderij op de Domburg- se kermis werd dit jaar gewon nen door Bram de Visser, hij moest hiervoor in een korte kamp Ramon Vader verslaan, en 29 van de 30 ringen steken. De derde en vierde plaats waren voor Coen Minderhoud en Jaap Brand die beiden 27 ringen sta ken. 's Ochtends werden de twee bekers voor de ongehuwden ge wonnen door Coen Minderhoud en Ramon Vader. De pollepel werd gewonnen door Ko Brand, die in een kamp tot op 14 mm. 11 rijders de baas bleef. De eerste beker werd verrassend gewon nen door Frank Passenier. hij was samen met Jaap Brand en Ramon Vader de enige die alle 8 van de 8 ringen wisten te steken. Dagkiassemt-nt na 30 beurten. 1 Bram de Visser 29.2. Ramon Vader 29. Coen Min derhoud 27. Bekeruitslag 1. Frank Pas senier. 2 Jaap Brand, 3.Ramon Vader. Pollepel: Ko Brand. Grijpskerke De middag/avond wedstrijd in Grijpskerke is gewonnen door Ronald Geertse na een kamp met Pieter Dingemanse. De eer ste beker leverde een verrassing op in de vorm van Moniek Meij- ers, die haar mannelijke colle ga's voor wist te blijven. De wedstrijd stond verder in het te ken van het 25 jarige bestaan van de G.R.V., 20 oud-rijders re den 7 beurten op de ring van 38mm. Bram Roose werd win naar van deze miniwedstrijd door 5 ringen te steken, evenveel als Peter van Balen. Pieter Din gemanse werd winnaar van de pollepel. Het mooist versierde paard was van Anja Reurink. De standaard voor het steken van de meeste kleine ringen was voor Pieter Dingemanse. Uitslag na 20 beurten: 1. Ronald Geertse 18, 2. Pieter Dingemanse 18, 3. David Willenise 17 Wisselbckers. 1. Moniek Meijers, 2 Ronald Geertse. 3. Bianca Cla- risse. Versiering: 1. Anja Reurink, 2. Piet Dekker. 3. Pieter Geertse. Pollepel: Pieter Dingemanse. Agenda ZRV: 5 juli: Ringrijden Aagtekerke 07.30-17.30 uur, Meliskerke 07.45-17.30 uur, Se- rooskerke 08.00-17.00 uur en sjezenrijden Souburg (Lek straat e.o) 11.00-17.00 uur. HULST - De meest Vlaamse stad van Nederland gaat zater dag 5 juli volledig uit zijn bol met een tropisch festival. De organiserende vereniging Hulst Reynaertstad en de ge meente hebben een professio neel bedrijf ingeschakeld om een aantrekkelijk programma op te stellen. De binnenstad wordt omgetoverd in een tro pisch paradijs waar het bruist van de activiteiten met onder meer muziek, spectaculaire shows en vele attracties. Daar naast is er een exotische markt met hapjes en drankjes. Op de exotische markt worden vanaf 14.00 uur kleding, siera den, kunstnijverheid en culinai re hoogstandjes aangeboden. De omlijsting bestaat uit podi umshows, passende muziek en dans. Het publiek kan deelnemen aan kokosnoot vangen, banaan meppen en een cursus buikdan sen. van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Een deel van de ge meenteraad van Hulst is hoogst ongelukkig met de gang van za ken rond de toekenning van de erepenning in goud aan topman W. Piotrowski van postorderbe drijf Neckermann. De raad werd er vooraf niet over inge licht. De hoge onderscheiding werd afgelopen woensdag uit gereikt. Een aantal fracties vraagt zich nu af of Neckermann de medail le wel had moeten krijgen, ge zien de heisa rond het behoud van Neckermann voor Hulst. PvdA WD, Lijst De Vries en D66 willen binnenkort een dis cussie over de criteria voor on derscheidingen aan bedrijven. Burgemeester A Kessen sprak bij de opening van het nieuwe distributiecentrum van Nec kermann in Sint Jansteen zijn 'grote vreugde' uit dat de ge meenteraad unaniem had be sloten de persoon van Piotrow ski te decoreren vanwege zijn inzet voor de werkgelegenheid in de gemeente en de streek. Al leen, de gemeenteraad van Hulst had op dat moment nog helemaal niets besloten, en ze ker niet unaniem, over de on derscheiding. Dat gebeurde pas donderdag in een besloten raadsvergadering. De meeste partijen zijn het er dan ook over eens: de procedure blinkt niet bepaald uit in schoonheid. De nieuwbouw van Neckermann komt immers niet uit de lucht vallen, de erepen ning evenmin. Procedurefoutje Kessen houdt het op een proce durefoutje. „De procedure is te laat in werking gezet. Er gaan drie weken overheen voordat een medaille is gedrukt. Dat is in dit geval gewoon blijven lig gen." Hij benadrukt dat alle partijen twee weken geleden schriftelijk in de gelegenheid zijn gesteld te reageren op het voornemen van het college van burgemeester en wethouders. Het is dus niet zo dat het college de erepenning er heeft doorge drukt of de raad voor het blok heeft gezet, vindt hij. De Vries (eigen lijst) denkt daar duidelijk anders over. Hij noemt het 'bijzonder ergerlijk'. Zeker omdat hij in november vorig jaar al is benaderd met de vraag W3t hij van een erepenning voor Neckermann zou vindel „Hulst heeft in 1996 de werkgjV legenheid gewoon moeten kL pen. In 1992 is een deel van r werkgelegenheid naar TerneL zen overgeheveld. Zo'n eerbr wijs als dit is een regelrechf slag in het gezicht van ander bedrijven, die met niets, iets zir geworden. Dat vind ik een veT knappere prestatie." f Het zou het idee van D66'erL Blommaert ook niet zijn g|,a weest, de erepenning as Neckermann uit te reiken. ,,E(a gebouw neerzetten kan iedej" onderneming. Met die 2,7 mr joen gulden zijn we al coulaL genoeg geweest." A Heggo (PvdA) heeft wel begrip voor <L toekenning van de pennirL maar vindt dat andere bedr[ ven - 'en die zijn er genoeg' - d^; net zo goed in aanmerking ki men. Onterecht De fracties CDA, Groot Hu!g Gemeenschappelijke Belangd*) WD en Lijst Bruggeman vir den de kritiek niet terecht, L zijn er opmerkingen te niaki over de gevolgde procedure, F van Duyse (GHGB) vindt d|£ Hulst met de erepenning laij blijken dat de gemeente zijn bL drijven koestert, en prijs stelt <r een goede verstandhouding. Steijaert (Bruggeman) heeft i ervaring dat verenigingen alti bij Neckermann kunnen aa kloppen om sponsorgelden, weer een trimbaan gaat aanle gen. „Het doet dus op zijn m nier veel voor de gemeenschai Ook van CDA'er J. van Eek ni< dan lof voor het bedrijf. moeten niet terug-, maar voo uitkijken." W. Kayser (W houdt zich op de vlakte. De meeste fracties zijn het I wel over eens dat zij op koi I termijn met elkaar van gedac J ten willen wisselen over de ci teria voor onderscheiding aan bedrijven. Volgens Kess bestaat er een verorden! waarin dit beleid is vastgelej Hegger: „Als die er is, dan wil die weieens zien." B UR GH-HAAMS TE DE Zangavond - Mannenkc Ethan en kinderkoor David Yerseke en het gemeenteko Conticun uit Haamstede ho den vrijdag 11 juli een zan avond in de Nederlands Hc^( vormde kerk in Haamstec Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 10