Sportpark wordt domein ruiters 1 PZC Maanlandschap wordt weer bos Multicultureel feest op jarige school STYLE Verdere sanering maakt Sint Albert in jSas aantrekkelijker FNV met cokesfabriek in de clinch over elf jaar contractanten zeeland z 13 Sas van Gent onderhandelt met manegehouder over verkoop De Valcke Sportdag ZMLK-scholen 10 TOT 50 geslaagd De Sloebers geven geld aan goede doelen Tekst-tv laat op zich wachten Jaar cel geëist tegen drugsdealer Boete voor dronken schipper Buizen op strand gemarkeerd Verhoging toeristenbelasting Zaak aangehouden Tweeslachtig gevoel over succes Stichting Groede zaterdag 28 juni 1997 i/an onze verslaggever lené Hoonhorst SAS VAN GENT - Het Sasse sportpark De Valcke moet bin nen afzienbare tijd het domein worden van paarden en ruiters. Burgemeester en wethouders van Sas van Gent zijn vergevor derd met onderhandelingen om de thuishaven van voetbalver eniging Corn Boys over te doen aan een manegehouder. De gemeenteraad moet tijdens :le vergadering van donderdag 10 juli een principe-uitspraak doen om het college de kans te ïeven de onderhandelingen nog GOES - In en om Sportpunt Zeeland in Goes wordt dinsdag :1e tweejaarlijkse provinciale ZMLK-sportdag gehouden. Zo'n 230 leerlingen van ZMLK- icholen (Zeer Moeilijk Lerende Kinderen) zullen aan het evene ment meedoen. Zij kunnen bij voorbeeld judo-en, badminton nen en zwemmen. De sportdag buurt van 10.00 uur tot 15.45 uur. Vijf scholen doen aan de pportdag mee. Het gaat om de Beatrixschool uit Zierikzee, de Regenboogschool uit Hulst, de Prins Willem Alexanderschool git Oostburg, de Klimopschool "liit Middelburg en de Delta school uit Goes. Advertentie YOUNG STYLE RUIMT OP NU MET KORTINGEN VAN Y O U N G Markt 4 Terneuzen eldenrust-Steelantcollege erneuzen I IAVO Ite Rauch, Sluiskil. IAVO lennis Baaijens, Hulst; Elise van Es, aamslag; Esther Goossen, Axel; inda Kox, Sas van Gent; Nathalie lamondt, Sas van Gent; Martijn loost, Terneuzen; Esther Sprenger, erneuzen; Jelle Willemsen, Ter- ieuzen. [WO iandra Bakker, Terneuzen; Fiona lirrer, Terneuzen; Coen Wessel, bilippine. ISG De Rede, Terneuzen flAVO lado Dielemans, Terneuzen; Ynte eHaay, Zaamslag. IAVO arry van der Hooft, Terneuzen; Li- elotte de Meester, Terneuzen; enske van Puijvelde, Terneuzen. WO liels Dieleman, Terneuzen; Mirella ampen, Hoek. deze zomer succesvol af te ron den. Op het Sasse stadskantoor werd vrijdag nog hard gewerkt aan de tekst van het voorstel, maar wethouder J. Platschorre (fi nanciën) bevestigde dat het col lege hét huidige sportpark voor 150.000 gulden hoopt over te doen aan een paardenliefheb ber. ,,Als je puur naar de boek waarde van het complex ki j ktis dat verkoopbedrag niet echt hoog. Maar aan de andere kant moet je bekijken wat een stuk grond op die locatie kan opleve ren. Woningbouw of industrie is uitgesloten, maar een manege past prima op die plek." Het dagelijks bestuur van Sas heeft De Valcke lange tijd ge zien als een ideale plaats om een rangeerterrein aan te leggen, zodat treinen niet meer midden in het centrum van het stadje moeten worden aan- en afge koppeld. Platschorre: „Maar in tussen is zeker dat er aan de oostkant van het Kanaal van Gent naar Terneuzen een spoor lijn wordt doorgetrokken. Dat betekent niet dat de deur is dichtgesmeten voor een ran geerterreinbuiten de stad, maar persoonlijk denk ik dat er nog wel een paar jaar overheen gaan. Bovendien zijn er nog wel enkele locaties die als rangeer terrein buiten de bebouwde kom kunnen worden ingericht." Cowboydorp Eind vorig jaar werd door een Westdorpenaar een plan voor de aanleg van een cowboydorp ge lanceerd op de plaats van de sportvelden. Het college heeft die plannen echter altijd beschouwd als onhaalbare 'cowboyverhalen'. Met de manegehouder - 'die een tijdje in Frankrijk actief was, maar weer terugkomt naar Zeeuws-Vlaanderen' - is nog geen definitieve overeenstem ming bereikt, maar de onder handelingen zijn toch zover gevorderd dat B en W van de ge meenteraad willen weten of ze er mee door kunnen gaan. Contract In een eventueel koopcontract wordt meegenomen dat voet balvereniging Corn Boys nog tot de winterstop van de velden ge bruik maakt, omdat het nieuwe voetbalcomplex aan het Bol CLINGE - Carnavalsvereniging De Sloebers uit Clinge geeft donderdag 3 juli een cadeautje weg. De opbrengst van het optreden van de popgroep Rowwen Hèze op 7 juni jongstleden gaat naar drie goede doelen in de kern. De kinderboerderij van De Sterre, de jeugd-EHBO en de politie hondenvereniging krijgen elk een cheque ter waarde van dui zend gulden. De Sloebers had aanvankelijk twee goede doelen in gedachten, maar het feest bleek zo succes vol dat er meer geld te besteden was. De overhandiging van de cheques gebeurt donderdag om 19.30 uur in frituur 't Pleintje. werk nog niet helemaal af is. De velden zijn weliswaar inge zaaid, maar in augustus waar schijnlijk nog niet klaar voor in tensieve bespeling. Het voorstel voor verkoop van sportpark De Valcke wordt maandag 30 juni door de commissie financiën be sproken. De vergadering van de commissie begint om 19.30 uur in de burgerzaal van het stad huis aan de Westkade. van onze verslaggever Conny.van Gremberghe SLUISKIL - De directie van de ACZ de Carbonisation, de co- kesfabriek, in Sluiskil leeft vol gens de Industriebond FNV de cao-afspraken niet na. De direc tie wil - op aandringen van de Raad van Commissarissen van het bedrijf - elf mensen met een jaarcontract vooreen jaar na af loop van dit contract geen vast dienstverband geven. Iets wat overigens in de vorig jaar over eengekomen cao wel is vastge legd. Districtsbestuurder Piet Jans sen van de Industriebond FNV is uitermate verbolgen over de kwestie. ..We zijn in een kort maar hevig gesprek door de di rectie van de Cokesfabriek over het besluit dat de Raad van Commissarissen geen toestem ming geeft voor contracten van onbepaalde tijd op de hoogte gesteld. Ik heb tijdens die bij eenkomst gesteld dat dit niet zo maar kan, omdat er vorig jaar duidelijke afspraken gemaakt zijn, waar - wat de bond betreft - niet aan getornd kan worden. Als dat wel zou kunnen, zo gaf ik aan, zouden bond en leden ook terug kunnen komen op de loonsverhoging van twee pro cent, die wij ook wel naar vier procent willen Öptrekken", leg de Janssen uit. De districtsbestuurder voelt er niets voor om aan de cao-af spraken te sleutelen. „Als een raad van commissarissen in al zijn wijsheid besluit om plots klaps te besluiten om niemand meer een vast dienstverband aan te bieden, dan kun je moei lijk spreken van doordacht han delen. De mensen in kwestie, elf in getal, worden geen garanties geboden, terwijl ze daar wel op rekenden. Die mogen in onze optiek niet gedupeerd worden." Volgens Janssen is er sprake van een bezuinigingsmaatregel zon der noodzaak. „We hebben nog gesteld bereid te zijn om aan sluitend op één jaarcontract nog een tweede te accepteren onder voorwaarde dat de groep men sen na afloop van dat contract de zekerheid op werk geboden zou worden, maar daar wilde de directie niet over praten. Nou hebben wij toen gesteld, dan blijft de cao wat ons betreft vol ledig van kracht." Directeur J. Martin van de Co kesfabriek verwij t de Industrie bond halsstarrig te zijn. „We hebben gezocht naar mogelijk heden om onze productiekost- prijs wat te drukken. In dat ka der hebben we de bonden gevraagd in te stemmen met het niet omzetten van jaarcontrac ten in vaste dienstverband, maar de groep mensen weer een tijdelijk contract aan te bieden. Daarmee werd ons de ruimte ge schapen om na te denken over bezuinigingsmaatregelen. Voor na het tweede jaarcontract wil len we nu geen garanties bieden, omdat volgend jaar april weer gesproken moet worden over een nieuwe cao", aldus Martin. Vinden bonden en directie el kaar niet over de gerezen kwes tie, dan staat volgens Martin op 1 juli de eerste Cokes werknemer met een jaarcontract op straat. De resterende tien volgen dan later. „We hebben een elegante oplossing aangeboden, wordt die niet geaccepteerd, ja, dan zijn de mensen de dupe." PvdA Oostburg ergert zich over Duurzaam Veilig OOSTBURG - Het 'geklungel' bij het uitvoeren van werk zaamheden voor Duurzaam Veilig moet afgelopen zijn. PvdA'er L. Wille draaide er vrij dag tijdens de vergadering van de Oostburgse commissie finan ciën niet omheen. Hij ergerde zich er, net als de overige com missieleden aan, dat verkeers remmers niet goed worden aan gelegd. „In de Nieuwstraat zijn ze te laag en bij Grote Beer te hoog. Dat is toch ongelooflijk." Op initiatief van D. Doeze Jager (VVD) sprak de commissie zich unaniem uit voor bevriezing van de Oostburgse bijdrage - die eerder werd vastgesteld op 6,2 miljoen gulden - aan Duurzaam Veilig. Wethouder C. Bolijn zou eerder deze week hebben laten doorschemeren dat de kosten voor verkeersveilige maatrege len wel eens hoger kunnen wor den. KLOOSTERZANDE Open dag - De plaatselijke Ca- nisiusscoutinggroep en de afde ling Zeeuws-Vlaanderen van de Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland houden vanadaag, zaterdag, een gezamenlijke open dag. De demonstraties en activiteiten vinden plaats op het scouting terrein aan de Hulsterweg. De open dag duurt van 14 tot 17 uur. Kaalslag in het Axelse Bos. foto Charles Strijd van onze verslaggever Rëné Hoonhorst AXEL - De houtkapper was wat te rigoureus 'tekeerge- gaan'. Een stuk van het Axelse Bos is veranderd in een maan landschap, riep WD'er A Cambier deze week tijdens de raadsvergadering. De liberaal vreesde dat het een 'tig aantal jaren' duurt vóór wandelaars en andere recreanten weer konden genieten van bomen en struiken. Volgens wethouder A van Waes loopt het allemaal zo'n vaart niet. „De populieren die zijn gerooid, waren kaprijp. Het ziet er nu nog kaler uit doordat tegelijk met het kap pen nogal wat achterstallig onderhoud is gepleegd. Mocht de aanplant die nu is gepleegd om een of andere reden niet aanslaan dan planten.we in het najaar alsnog wat bij. Maar binnen twee jaar ziet ook die plèk er weer uit als een echt wandelbos", liet hij nog tij dens de raadsvergadering we ten. Hoofd openbare werken G. Huys voegde daar vrijdag aan toe dat de picknick-zitjes ook binnenkort \veer goed te ge bruiken zijn. „Het is ook jam mer dat dë raadsleden alleen naar het ene zitje in het onder handen genomen stuk bos hebben gekëkën. Ei' zijn net twee nieuwe sets geplaatst die er prachtig bij staan'." Het zal wel een tijdje duren voor de bomen in het achterste deel van het bos weer net zo hoog zijn als de populie ren waren, waarschuwt Huys. Ook Axel doet de laatste jaren aan 'duurzaam bosbeheer'. „In plaats van populieren ko men er dus essen, eiken en an dere langzamere groeiers te rug. Het duurt wat langer voor dat gevarieerde bomenbe- stand er echt als bos uitziet, maar juist daarom planten we in de beginjaren een aantal snelgroeiende struiken als ha zelaars en vlieren. De wande laar staat volgend voorjaar echt niet opeens op een kale open plek." OOST-SOUBURG - Het lukt Omroep Zeeland niet om in juli te beginnen met het uitzenden van teksttelevisie in combina tie met televisiebeelden van Zeeland. De studio in Oost-Sou burg heeft nog geen kabelverbinding die televisie-uitzendin gen mogelijk maakt. De verwachting is dat die kabel uiterlijk 15 juli is aangelegd, maar directeur F. Feij van Omroep Zee land houdt rekening met verder uitstel. MIDDELBURG - Officier van justitie J. M. Valente eiste vrij dag tijdens de zitting van de rechtbank in Middelburg een jaar gevangenisstraf tegen een 3 7-jarige dealer in cocaïne en hero ine uit Terneuzen en negen maanden tegen zijn 42-jarige huis genoot, die zijn woning in Terneuzen beschikbaar gesteld had. Volgens het reclasseringsrapport was de laatste verdach te eigenlijk meegesleurd door de 37-jarige, waarmee hij een relatie had. De strafbare feiten vonden plaats tussen 1 augus tus 1995 en 30 september 1996. Het duo liet overigens verstek gaan op de zitting. De uitspraak volgt 10 juli. TERNEUZEN - De kapitein van het zeeschip De Bengalen heeft vrijdag een vaarverbod van vijf uur gekregen. Daar naast werd hem een schikking aangeboden van vijfhonderd gulden. Het geladen schip voer over hét Kanaal van Gent naar Tei'neuzen en was ondeiweg naar de Ierse havenstad Cork. De kapitein werd, na een tip van de marechaussee, door de water- politie aangehouden in de sluis van Terneuzen.De ademtest wees uit de de man 1,2 promille alcohol in zijn bloed had. OOSTBURG - Het opspuiten van zand uit deBreskense haven op het strand tussen Breskens en Nieuwvliet gaat deze zomer gewoon door. De buizen die daarvoor nodig zijn, blijven op het strand liggen. Tijdens de recreatiecommissie werd deze week aandacht gevraagd voor de gevaren voor spelende kin deren. Vorig jaar, toen de buizen er ook al lagen, zijn er echter geen ongelukken gebeurd. OOSTBURG - Net als collega-raadsleden in de recreatiecom missie hadden de leden van de Oostburgse commissie financi en geen enkele moeite met de verhoging van de toeristenbe lasting. Het dubbeltje verhoging - van één naar 1.10 gulden - is niet meer dan een 'trendmatige verhoging', vond PvdA'er L. Wille. Hij vond overigens wel, èn met hem de andere commis sieleden, dat de verhoging eerder aan betrokken organisaties (Recron en VeKaBo) moet worden meegedeeld en stelde voor om nu al te laten weten dat de toeristenbelasting over drie jaar 1,25 gulden zal bedragen MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft vrijdag de zaak tegen een 20-jarige inwoner van Terneuzen aange houden. De man was volgens de rechter de Nederlandse taal onvoldoende machtig om zonder een tolk te worden gehoord. In overleg met de officier van justitie J. M. Valente besloot rechter M. M. Steenbeek bovendien dat de Terneuzenaar voor de volgende keer een advocaat zou worden toegewezen. „De feiten die u ten laste worden gelegd zijn dusdanig ernstig dat u een advocaat nodig heeft." De verdachte werd er van beschuldigd vorig jaar mei in het centrum van Terneuzen samen met een handlanger twee Bel gen onder bedreiging van een ijzeren staaf en een vuurwapen van hun geld te hebben beroofd. yan onze verslaggever BAS VAN GENT - Een nieuwe sanerings- en renovatieronde (ïioet de Sasse wijk Sint Albert iveer aantrekkelijker maken l oor nieuwe bewoners. Vierjaar geleden is al een aantal wonin gen gesloopt, waarvoor weer ioopwoningen in de plaats zijn [ekomen. De ontwikkelingen an woningmarkt en rentestand naken een tweede ronde nood- akelijk, hebben de gemeente ias van Gent en enkele ver- luurders geconstateerd. )e gemeente is met de Algeme- le Woningstichting Zeeuwsch- daanderen overeengekomen 0 lat in eerste instantie twaalf roningen en achterliggende ga- ages aan de Beneluxstraat nummers 118 tot 140) worden esloopt. Veel van die woningen n garages staan al geruime tijd eeg en ook voor de leefbaarheid an de wijk - kansen op vanda- isme - is het beter dat er niet te 'eel leegstaande huizen bijel- taar staan. De corporatie zal laarnaast een aantal van de zo- 'eheten vlaco-woningen probe en te verkopen aan particulie- en. )p de vrijkomende grond willen en W koopwoningen laten 'ouwen. De provincie heeft al aten weten in principe geen iroblemen te hebben met de imzetting van het woningare- lal. Een marktverkenning heeft iet college geleerd dat er be langstelling voor koopwonin gen in Sint Albert is. Een ver koopprijs van negentig gulden per vierkante meter bouwgrond is, stellen B en W, haalbaar. De sloop van huur- en bouw van koopwoningen zal in twee fases plaatsvinden. De gemeente raamt de totale kosten van de nieuwe herinrich ting Beneluxstraat (fases II en III) op zo'n anderhalf miljoen gulden. Door de verkoop van bouwgrond moet een kleine mil joen gulden terugvloeien naai de gemeentekassen, zodat de komende j aren zo 'n half milj oen gulden door Sas moet worden bijgepast. De reserve grondex ploitatie is groot genoeg om dat verlies te dragen, laten B en W de gemeenteraad weten. Het na delig resultaat van de eerdere sanering van Sint Albert, waar nog zo'n 180 mille van open stond, kan worden gedekt uit het positieve resultaat van de jaarrekening '96. Sas hield vo rig jaar ruim een half miljoen aan batig saldo over en ziet daardoor ook kans om de inves teringssubsidie aan voetbalver eniging Corn Boys in één keer af te schrijven. Voor de verhuizing naar een nieuw sportcomplex hoeft daardoor niet jaren een beroep te worden gedaan op bufférreserves. De voorstellen van B en W worden maandag besproken door de commissie fi nanciën. De vergadering begint om 19 uur en wordt gehouden in de burgerzaal van het gemeen tehuis aan de Westkade. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De viering van het veertig jarig bestaan van de Sint Willibrordschool in de Begoniastraat in Terneuzen had vrij dag een internationaal tintje. Moeders en vaders van allerlei nationaliteiten hadden de lekkerste hapjes bereid om de leerlingen, ouders en buurtgenoten op te trakteren. In de school was een tentoonstelling ingericht waarin de kinderen hun eigen visie op ande re culturen gaven. De schaapjes, palmen, trommels, rammelaars en weefgetouwen bleken goed vertegenwoordigd. Voor deze feestelijke gelegenheid hadden alle groepen van de basisschool een liedje of een dansje ingestudeerd, dat zij 's avonds aan het publiek ten gehore brachten, 's Mor gens begon de dag al vroeg met een fotopuz- zeltocht. 's middags trad de goochelende clown Sarkos voor het voetlicht. Zijn optre den sloeg bij jong en oud erg aan. van onze verslaggever OOSTBURG - Hij misgunde de Stichting Groede de lande lijke Toerisme Prijs allerminst, maar A Verhage (D66) vond het 'bestuurlijk ongepast' dat het Vlaemsch Erfgoed ook de Cultuurprijs van de gemeente Oostburg had gekregen. Het museumstraatje in Groede mag dan een cultuur-toeris tisch hoogtepunt zijn, de Oost burgse raad heeft de stichting eerder dit jaar gekapitteld over de bestuurlijke chaos binnen de stichting en dan past het niet om enkele maan den later een prijs uit te reiken, zei Verhage vrijdag tijdens de vergadering van de commissie financiën. Wethouder A Rosendaal en zijn mede-commissieleden riepen Verhage om het hardst tot de orde. De voordracht voor de Cultuurprijs wordt ge daan door een onafhankelijke commissie, die door de raad zelf is aangesteld. „We kunnen natuurlijk geen werkgroep van deskundigen installeren en vervolgens aan hun aanbe veling voorbijgaan", ver woordde L. Wille (PvdA). Zijn fractiegenoot J. Wielakker had overigens ook pas op het laatste moment van eenzelfde opmerking als Verhage afge zien bij de commissie welzijns zaken. De kritiek van de oppositie partijen op de bestuurlijke wanorde bij Stichting Groede werd ook gedeeld door DDoe ze Jager (WD). Net als PvdA en D66 drong Doeze Jager er op aan dat het bestuurlijk rei len en zeilen van de stichting door de gemeente met argus ogen wordt gevolgd. Wethou der Rosendaal bezwoer dat dat het geval was en uiteindelijk wilden alle commissieleden (zowel van financiën als wel zijnszaken) dat de wethouders hun felicitaties aan de vrijwil ligers van de Stichting Groede overbrachten. Want, zoals wethouder L. Cue- lenaere-Faes de commissie welzijnszaken voorhield, 'het is nogal wat om een landelijke prijs als de Toerisme Prijs weg te kapen'. De school is vier weken bezig geweest met de voorbereidingen voor de grote dag. De kinderen kregen lessen over de multicultu rele samenleving en allochtone leerlingen mochten zelf uitleg geven over hun cultuur. De ouders, onder meer uit Ghana, Indone sië, Turkije en Tunesië, zeiden spontaan toe om tijdens het feest de gasten van speciale lekkernijen te voorzien. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 57