Klant besteedt 7 miljard op markt PZC Jakkeraars krijgen het moeilijk lÈis werkstraf voor jaren ontucht plegen Investering van dertig miljoen aan Sas Glas voorbij zeeland 19 Bedrijfschap beschrijft in detail aandeel ambulante handel in detail ondernemend zeeland Informatieavond over bedrijvengebouw op industrieterrein Eede de kwestie agenda zaterdag 28 juni 1997 van onze verslaggeefster Claudia Sondervan VLISSINGEN - Consumenten besteden jaarlijks zo'n zeven miljard gulden bij markt- en straatverkopers. De ambulan te handel neemt daarmee een aandeel van 5,5 procent in de totale bestedingen in winkels. Er zijn ruim 29.000 ambulante, dat wil zeggen zich verplaat sende detailhandels, waarbij 70.000 mensen werk vinden. Dat staat in het rapport 'De ambulante handel in Neder land' van de sectie markt-, straat- en rivierhandel van het Hoofdbedrijfschap Detailhan del te Den Haag. Volgens het Bedrijfschap is de uitgave de eerste gedetailleerde beschrij ving van de sector, waarover voorheen slechts fragmenta risch was. De ambulante handel kent veel ondernemers maar weinig werknemers. Eén op elke vijf ondernemers in de detailhan del werkt ambulant. De meeste ambulante handelaren werken op de ruim 900 warenmarkten De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. die Nederland telt. Tweederde van de groep ondernemers werkt enkel ambulant, de rest combineert de handel met een gewone winkel of een baan in loondienst. Kosten Ambulante handels wijken in kostenstructuur sterk af van de reguliere winkels. Met name de 'huisvestingskosten' zoals marktgeld en opslagruimte zijn opvallend hoog: 24 procent voor de ambulante setor tegen 17 procent bij gevestigde win kels. De gemiddelde omzet per onderneming is 245.000 per bedrijf. Nader bekeken blijkt dat de helft van de ambulante verko pers met hun omzet lager uit komt dan anderhalve ton. Een derde van de ondernemingen pakt omzetten die hoger liggen dan 250.000 gulden. De grote omzetmakers werken volledig op markten of op straat, han delen in levensmiddelen of tex tiel, hebben gemiddeld vier werknemers, draaien veel ver koopuren en maken veel gebruik van moderne informa tietechnologie. De kleine om zetten worden gemaakt door part-time kooplieden, vaak seizoenwerkers Chipknip Pinpas en chipknip zijn nu nog vrijwel onzichtbaar op de markt. Vier procent van de handelaren beschikt over de apparatuur. Navraag in de sec tor door onderzoeksuitvoerder Economisch Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf leert dat over drie jaar bij dertigpro cent van de kooplieden elek tronisch te betalen zou moeten zijn. Computer, mobiele tele foon en fax zijn al gebruiks goed voor één op elke drie kooplieden. Het Hoofdbesdrijfschap ziet versterkingsmogelij kheden voor de marktkooplui en ven ters in verdefe modernisering, verkoopuren aanpassen aan de dagindeling van de consument en meer collectieve, kosten- drukkende activiteiten zoals inkoop. 'an onze verslaggeefster )ndine van der Vleuten SLUIS - In de raadszaal van het Belfort in Sluis wordt op dinsdag 1 juli een informatie avond gehouden over het nieuw te bouwen bedrijvenge bouw op het industrieterrein de Vlasschaard II in Eede. De bouw van de eerste vier units begint dit najaar. De ver wachting is dat ze in januari 1998 worden opgeleverd. De bouw van een tweede serie van vier kantoren begint halverwe ge 1998. Projectontwikkelaar Gilden Investments in Rotterdam heeft al eerder bedrijfsgebou wen neergezet in onder meer Roosendaal, Bergen op Zoom en Woensdrecht. In de bedrijfs gebouwen werkte elke onder neming zelfstandig, maar kunnen verschillende voorzie ningen gezamenlijk gebruikt worden. De te bouwen units in Eede worden vijftien meter diep, tien meter breed en zes meter hoog. Ze worden standaard op geleverd met inbraak- en brandpreventie en een admini stratieruimte. Ze worden ver huurd vanaf 1595 permaand. Gilden Investments, de ge meente Sluis-Aardenburg, de Rabobank Aardenburg-Eede en de Kamer van Koophandel geven op de informatieavond uitleg over het project. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Eén op elke vijf ondernemers in de detailhandel werkt ambulant. foto Pieter Honhoff Van Doorn Dakspecialist BV, met vestigingen in Krabben- dijke, Veldhoven, Veenendaal en Naarden, heeft het VCA**- certificaat behaald. Het certi ficaat vereist garanties in vei lig werken en kennis van werk- beveiliging bij werknemers en leidinggevenden. Caravancentrum Bruinisse heeft het Bovag-caravancerti- ficaat verworven. Het bedrijf aan de Dorpsweg in Bruinisse voldoet blijkens de erkennning aan de eisen die de brancheor ganisatie van garagebedrijven stelt in kwaliteit en kennis van zaken. Er zijn tweehonderd ge certificeerde caravanbedrij- ven in Nederland. Bruinisse verkoopt nieuwe en gebruikte caravans en kampeeraccessoi- res en onderhoudt en repareert de kampeermiddelen. Bouwbedrijf Nonnekes BV, Aannemersbedrijf P. T. van Baaien BV te Goes en aanne mingsbedrijf J. C. Vinke Zn. te Middelburg zijn de eerste NVOB-aannemers in Zeeland die zich Erkend Hoofdaanne mer mogen noemen. De certifi cering Erkend Hoofdaanne mer is ontwikkeld door het NVOB Kwaliteitscentrum als alternatief voor ISO 9000-cer- tificatie. Brancheorganisatie voor de bouw NVOB verwacht dat dit jaar nog eens tien Zeeuwse bedrijven het certifi caat verwerven. Volgend jaar hopen nog eens dertien Zeeuw se bouwers de toetsing door de Stichting Erkend Hoofdaan nemer te doorstaan. van onze verslaggever Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Saint-Roch, dochter van de Franse multinational Saint-Gobain, investeert 30 miljoen gulden in de bouw van een nieuwe coater (een fabriek waarin thermisch isolerende en zonnewerende zilver lagen op glas worden aangebracht) in het Belgische Auvelais en niet in Sas van Gent waar de coating-acti- viteiten van het concern tot nu toe werden geconcen treerd. De Sasse vestiging van Saint-Roch moet zich - zo meldt het bedrijf in een persbericht - de komende tijd verder profileren als internationaal opererend bedrijf voor glasoplossingen in de gevelbouw. Sas Glas be houdt evenwel zijn specif ieke coating-activiteit en zal bovendien belast zijn met de volledige commerciële en logistieke coördinatie van de glascoater in het Waalse Auvelais. Het concern wil de specifieke know how in Sas van Gent nog verder uitdiepen en wel voor bijzon dere producten zoals electrochoom glas. De leiding van het concern koos ervoor om in Auvelais te investeren, omdat in de vestiging daar twee produc tielijnen voor vlakglas draaiende wordende gehou den. Een glascoatinstallatie paste daar prima bij. De nieuwe investering levert 23 nieuwe banen op. MIDDELBURG - Een 48-jarige nwoner van Yerseke hoorde vrijdag bij de rechtbank in Mid delburg zes maanden gevange- ïisstraf eisen, te vervangen loor 240 uur werkstraf. De man ivas in 1987 begonnen met aan- ichouwelijk seksonderwijs aan .■en toen tienjarige jongen, wat I n de daaropvolgende zes jaar iiitgegroeide tot, zoals de raads- nan het uitdrukte, een 'zak- 'eldrelatie' waarbij er één a wee keer per week seksuele contacten waren, n 1993 eindigde dit op aan drang van zijn slachtoffer. Pas n '96 echter was de jongen, die isychische problemen heeft ivergehouden aan de periode van ontucht, klaar voor aangif- e. In zijn eis hield de officier on- ler meer rekening met het feit dat de affaire zich geruime tijd (eleden afspeelde, en dat de üèrsekenaar de afgelopen vier Promotiefolder L-Vlaanderen JTERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten, de Kamer van Koophandel in Terneuzen :n het havenschap Zeeland Sea ports hebben gezamenlijk een promotiefolder het licht doen »jn. De kleurige brochure wordt in gezet bij promotie- en acquisi- ;ie-activiteiten zoals bedrijven- :ontactdagen en beurzen en bij aanvragen van potentiële inves teerders. In de folder worden de ^belangrijkste economische ge- gevens in tekst en beeld weerge geven en wordt in het kort een hrijving gegeven van de re- po. De uitgave wijkt qua op- jnaak weinig af van de toeristi sche folders die recentelijk "onder auspiciën van het 'S Toeristisch Bureau Zeeuws- n Vlaanderen zijn verschenen. De e brochure is verkrijgbaar bij eer dergenoemde instanties. j aar niet in zij n oude gedrag ver vallen is. De verdachte ontken de een homofiele of pedofiele geaardheid te hebben. Zijn rela tie met de jongen verklaarde hij uit de psychische toestand waarin hij verkeerde nadat zijn vriendin bij hem weg ging. De vrouw verliet hem nadat zij hem enkele tienduizenden guldens lichter gemaakt had. Ook in de ze relatie was er een patroon van seks en 'betaling'. Na haar vertrek bleef de Yersek- enaar, die naast zijn werk amper sociale contacten heeft, volgens raadsman G. Veen 'psychisch en financieel beroofd' achter en overwoog zelfs zelfmoord. In die situatie vernauwde zich de band met de jongen, die in hem een vaderfiguur zag en re gelmatig langs kwam. Het mis bruik was volgens de verdachte begonnen toen de jongen hem vragen stelde over seksualiteit. De verdachte stelde voor een pornofilm te bekijken. Uitein delijk mondde het onderlicht uit in wederzijdse bevrediging. Dat in één geval een poging tot meer zou zijn gedaan, ontkende de verdachte. Het idee van 'be taalde seks' had de Yersekenaar geopperd, omdat de jongen op zoek was naar een bijbaantje. Steeds wilde de jongen aanvan kelijk niet ingaan op de sugges ties van de verdachte, maar deze had toch de indruk dat het goed vinden wederzijds was. Officier van justitie J. M. Valen- te tilde er zwaar aan dat de man zich niet méér gelegen had laten liggen aan zijn verantwoorde lijkheid als volwassene tegen over het kind. temeer daar dat in hem een vaderfiguur zag. Veen typeerde zijn cliënt als een laag ontwikkelde, simpele ziel. en vroeg zich af of de relatie met zijn intelligente slachtoffer wel zo ongelijkwaardig was. Valen- te wees dat resoluut af, maar zei welaan de geestelijke vermo gens van de verdachte te twijfe len; hij betreurde dat er in '96 geen psychologisch onderzoek was ingesteld. Uitspraak 10 juli. (Advertentie) Van Dakar naar Dordrecht? Verhuizingen binnen en buiten Speciale service voor senioren htboedvlopslag Pntjeetverbu izingen Arcbiejbebeer A Li NieÜV eijtenbeekgoes £r?Ö und Verpakkers Verhuizers /straat 60-66 - 4461 CH Goes - Tel. 0113 230 230 ge Koudekerke is een van de plaatsen die al helemaal zijn ingericht op dertig kilometer per uur. foto Ruben Oreel van onze verslaggevers Met 30 kilometer per uur door de be bouwde kom sukkelen. Sneller mag straks niet meer, als het aan de overheid ligt. Gemeenten, provincies, waterschap pen en Rijk tekenen volgende week dins dag een overeenkomst met nieuwe afspra ken over verkeersveiligheid. In heel wat Zeeuwse gemeenten zijn al 30 kilometer-gebieden te vinden. Voorbeeld dorpen Koudekerke, Westkapelle en Ril land zijn zelfs helemaal zo ingericht. Met een gangetje van 30 kilometer rij je ie mand minder snel dood. Dat is een feit. Alleen is de vraag: wie houdt zich aan die maximumsnelheid? De auto is niet uitge vonden om langzaam te rijden. In Zeeuws-Vlaanderen loopt in elk geval niet iederéén warm voor verder snelhei ds- beperkingen. Mevrouw E. Lucasse uit Koewacht vindt het wel goed dat in woon- wijken maatregelen getroffen worden „Maar het moet niet te gek worden", zegt ze, „als straks binnen de bebouwde kom dertig kilometer is toegestaan, dan kun je net zo goed op de fiets kruipen." Terneuzenaar C. Verdoorn heeft ook zijn bedenkingen. „Een dertig kilometerbe perking op woonerven en zo, prima, maar elders geloof ik niet dat het veel effect zal hebben." ..Het nadeel van dit soort regels", meent T. Blommaert uit Sint-Jansteen over de be perking tot dertig kilometer, „is dat het niet te controleren valt. Als je nu op wegen netjes tachtig rijdt, scheurt iedereen je voorbij. Maar rijd je honderd, dan vliegt ook iedereen er langs. De pakkans is zo klein." Campinghouder A van de Panne uit Scharendijke vindt een snelheidsver laging op tachtig-kilometerwegen klink klare onzin. „Op de meeste tweebaanswe- gen is tachtig al aan de lage kant. Op de weg van Zierikzee naar Bruinisse kun je makkelijk honderd. Tachtig is een slakke- gang op zo'n weg, het schiet niet op." Meer dertig-kilometerzones zijn wat hem be treft welkom, tenminste in woonwijken, niet op de doorgaande route in een dorp. „Door al die blokkades op doorgaande wegen stokt het verkeer. Als we daarin doorschieten, zijn we goed verkeerd be zig." Ook B. Heuseveldt uit Tholen, echtgenote van een rijschoolhouder, ziet niets in ver laging van de huidige snelheidslimieten. Meer heil vernacht ze van gedegen rijop leidingen en scholing van bromfietsers. ..Ik rij zelf ook wel eens te hard, maar ik denk dat automobilisten hun snelheid doorgaans aanpassen aan de omstandig heden." Een soortgelijk relaas van R. Krijger uit Borssele, zoon van een rijwielhandelaar, al is hij wel voor lagere snelheden in de be bouwde kom. „Er wordt toch vaak te hard gereden. Je kunt het dorp wel als je broek zak kennen, je weet niet waar en op welk moment kinderen op straat spelen. Op Walcheren vielen veel positieve reac ties te vernemen op de voorgenomen ver laging van de maximumsnelheid naar 30 kilometer. Zoals van P .J. W. de Boer: 'In trappen dat gaspedaal!' Dat is wat velen volgens de Middelburger denken als ze op de weg zitten. Zelf zegt hij gebruik te ma ken van de 'milieuvriendelijke fiets'. Bin nen de wijken vindt hij de snelheidslimiet een goed plan. „In de meeste wijken spe len kleine kinderen. Meestal hebben ou ders hen ingeprent goed uit te kijken, maar tijdens het spelen vergeten ze dat." Hij merkt op dat het in zijn wijk (Nieuw- Middelburg) niet eens mogelijk is om har der dan dertig kilometer te rijden, door verkeersremmende maatregelen. „Heel goed", reageert mevrouw M. Riet- meijer uit Vlissingen op de snelheidsbe perking. Zelf heeft ze veel last van voor- bijscheurende auto's op haar woonerf in de Molenstraat.Als je de Molenstraat in komt, stuit je op een klein heuveltjeDat is niet hoog genoeg om auto's tot afremmen te dwingen. Een heel stuk verderop komt de volgende drempel pas. Het komt er op neer dat auto's pas vlak voor die tweede heuvel afremmen. Mijn huis staat precies op dat stuk ertussen. Ik heb drie kleine kinderen en als zij buiten spelen ben ik er altijd bij. Zonder mij mogen ze er niet spe len." „Ik hou vaak m'n hart vast", vertelt Mevrouw M. Maanstra uit Koudekerke. „Kinderen zijn heel onberekenbaar, kun nen opeens de straat oversteken en letten dan helemaal niet op." Ze vindt dat de snelheidslimiet van 30 kilometer het ver keer ook voor ouderen veiliger maakt. „Als oudere mensen wel gerechtigd zijn om over te steken, maar slecht ter been zijn, duurt het allemaal langer voordat ze aan de overkant zijn. Toch mogen be paalde wijken van haar een 50 kilometer limiet houden. „Op rechte stukken waar een goed overzicht is, zullen veel mensen er niet aan denken om dertig te rijden." Evenementen zaterdag: Tentoonstellingen GOES - Prins van Oranje, 19 uur: Jaarlijkse grote dansvoorstelling door leerlingen van het Ooster- schelde College; HENGSTDIJK - Centrum, vanaf 13 uur: Midzomerfeest met snuffel- markt en diverse activiteiten; Feest tent, vanaf 20 uur: diverse muziek- optredens; HULST - Baudeloozaai, 14 uur: Uit voering 'Zeg het met muziek' door kinderkoor De Walnoten; KLEVERSKERKE Centrum, 10-16 uur: Kleverskerksedag met optre dens, tentoonstelling, rommel- en boekenmarkt; KLOOSTERZANDE - Hervormde Kerk, 20.15 uur: Het Leids Barok En semble; KOEWACHT - Museum 't Vlas schuurken, 14 en 16 uur: Excursies met demonstraties vlasbewerking; KUITAART - Centrum, vanaf 10 uur: Balonnenwedstrijd, pony rijden, ouderenparty; Tent aan de Molen, 20.30 uur: dansavond met het Jum bo trio; MIDDELBURG - Markt, 13 uur: Het amusementsorkest Humoreske van de Julianakorpsen; 13-17 uur: Jaarlijkse reünie van orkesten met oud-showbandmuzikanten met op tredens op vijf podia; Huize 's-Hertogenbosch, 16 uur: Concert 'schilderen aan de vleugel' door pianiste Henriëtte Hashem; Nieuwe Kerk, 19.30 uur: Koor- en samenzangavond m.m.v. christe lijk gemengd koor Cantate Deo; Concertzaal, 20.30 uur: Concert door Het Zeeuws Orkest; Stadsdanszaal, 23 uur: 'Summer Prom' met diverse acts; NOORDGOUWE - Centrum, vanaf 10 uur: Boerenlanddag met ring- steektoernooi, geitenkeuring, de monstratie schaapsscheren en wol verwerking en diverse optredens; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Sporthal 't Zwaantje, 19 uur: Gala-voorstelling doorgym- nastiekvereniging EMM; Porgy Bess, 20 uur: Concert door de band Night Hawk; Kalashnikov, 22 uur: Optreden van de zevenmansformatie Human Alert; VEERE - Grote Kerk, 19.30 uur: 'Xen- akis en het slagwerk'; 21 uur: Con cert door de slagwerkgroep Amsterdam i.s.m. het Amsterdams Kamerkoor; VLISSINGEN - Bonedijkegebied (schoolplein Ravensteinschool), 12.30-17 uur: Interculturele dag met muziek- en theateroptredens; Boulevard (bij het badstrand), 15 uur: Openluchtdienst m.m.v. het muziekkorps van het Leger des Heils Vlaardingen; Petruskerk, 19 uur: Concert door het muziekkorps van het Leger des Heils Vlaardingen; De Piek, 21 uur: cd-presentatie van de Vlissingse pop/rockband Plan Bee; VROUWENPOLDER - Manege De Eendracht, 8.30-17.30 uur: 'Dag van het paard' met shows, keuringen, dressuur, spring- en menwedstrij den; Gereformeerde Kerk, 19.45 uur: Zangavond; WAARDE - Sportveld, 19.45 uur: Reimerswaalfestival met concerten door alle muziekverenigingen van Reimerswaal; Evenementen zondag: GOES - Manhuistuin, 12 uur: Optre den van de barbershopkoren The Goose City Singers en The Gag gling Ganders Gang; Recreatieterrein De Hollandsche Hoeve, 15 uur: Openluchtdienst 'm.m.v. brassband Excelsior en zanggroep van de vereniging Ons Boeregoed; HENGSTDIJK - Centrum, vanaf 14 uur: Midzomerfeest; KUITAART - Centrum, vanaf 10.30 uur: Boerenkapel De Lamsoren, De Sjores Ambras Band, pony rijden; 's avonds: Hanky Panky Party met om 23 uur: optreden van de zangeres Wendy van Wanten; SLUIS - Stadhuis, 11 uur: Koffiecon cert door het Follia-duo; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERHOLE - Dorpshuis, 14 uur: Zo- merconcert door fanfare Excelsior; TERNEUZEN - Vissteeg/Kandeel- straat. Noordstraat en Markt, vanaf 12 uur: Kunst Uitmarkt; Markt, vanaf 13.30 uur: diverse theater- en muziekoptredens; VLISSINGEN - Arsenaalplein, 15-18 uur: Expositie Amerikaanse sport wagens; Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur: Vijfde ronde van de Unplugged- competitïe 1997 met optredens van J.P., Michiel Richard en Fiction defenc/se. BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Lady en de vagebond; zat. 14 en 16.15, zon. 14 uur: All Stars; zat. 18.45, zon. 16.15 uur: The fifth element; zat. 21.30, zon. 18.45 en 21.30 uur: Scream; zat. en zon. 16,18.45 en 21.30 our: Con Air; Cinemactueel, zat. 14, zon. 14 en 16.15 uur: Lady en de vagebond; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Con Air; zat. 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Karakter; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Lady en de vagebond; zat. en zon. 19 uur: All Stars; zat. en zon. 21.30 uur: The fifth element; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, zon. 13.45. uur: 101 Dalma- tiers.zat. 14,zon. 13.45 en 16.15uur: Lady en de vagebond; zat. 14 en 19.30, zon. 13 45 en 16.15 uur: All Stars; zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur: Liar Li- ar; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Con Air en Scream; zat. 19.30 en 22, zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: The ghost and the darkness.zat. 19.30en22,zon. 19en 21.30 uur: The fifth element; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Turbulence; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30, zon. 21 uur: Karakter; zat. 22 uur: La Seconda Volta; zon. 19.30 uur: Mi- crocosmos; VLISSINGEN - Alhambra, zat. 14, zon. 14 en 16 uur: Lady en de vage bond; zat. 14 en 19, zon. 14,16 en 19 uur: All Stars; zat. 14, 19 en 21.30, zon. 14, 16,19 en 21.30 uur: Con Air en Liar Liar; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: The fifth element; zat. en zon. 21.30 uur: Scream; AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken'. Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden, (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West Zeeuws Vlaanderen (t/m 30/9); V.m. gemeentehuis, 11-17 uur: Kees Riemslag, olieverven (t/m 29/6); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poezie (t/m 6/7); Werken van Frans van den Boom (t/m 31/8); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Ber nard de Wolff 'andere tijden' olie verfschilderijen en tekeningen (t/m 28/6); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Ni cole van Herpen (schilderijen en pastel) en Paula Schillemans (kera mische beelden) t/m 6/7; BRESKENS - Visserijmuseum, 10- 12 en 14-17 uur: VOC-jacht Bres- kens (t/m 29/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 13.30-16 uur: Zomerexpo- sitie De Zeeuwse Kunstkring (t/m 28/6); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Rie Creemers, aquarellen en beeldhouwwerken (t/m 28/6); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken kunstenaars uit de vas te collectie (t/m 6/7); DOMBURG - Galerie Noorderlicht, zat. 10-21 uur: Kunst Kust, werken studenten Academie voor Beelden de Vorming Tilburg (t/m 28/6); Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: 'Ferdinand Hart Nibbrig en Zeeland' (t/m 2/11 GOES - Galerie v.d. Berge, zat. 13-17 uur: Groepstentoonstelling (t/m 12/7); Museum, zat. 13-16 uur: Hemels Erfgoed, schatten van het Bisdom Breda (t/m 31/8); Grote Kerk, zat. 10-17 uur: Goes 'En Passant', werken 7 beeldend kun stenaars (t/m 28/6); GROEDE - Galerie De Ouwe Smisse, 13.30-17 uur: Suse Jacobs, acryl schilderijen (t/m juli); GRIJPSKERKE - Zijdemuseum, zat. 13.30-17.30 uur: Lou Willeboordse, 'natuurgetrouwe vlindertekenin gen in kleur' (t/m 26/7); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/witfoto's) (t/m 1/9); KATTENDIJKE - Atelier De Katten- beker, zat. 13-17 uur: Jan Capello, aquarellen (t/m 5/7); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: 'Van zijde worm tot boekenworm' (t/m 12/7); Edwin Marlisa, foto's (t/m 26/7); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode (t/m 28/6); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Elske Neus, metro s (t/m 28/6); De Vleeshal, 13-17 uur: Werken Ni co van den Boezem; OOST-SOUBURG Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-18, zon. 10- 18 uur: Expositie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora vol tooid (t/m 28/9); OUDDORP - De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Nelemans, aquarellen en olieverfschilderijen (t/m 29/6); RENESSE - De Blikvanger, zon. 12- 16 uur: Nostalgisch scheergerei (t/m 15/7); RETRANCHEMENT - 't Zwin, 13-18 uur: Etienne van Beneden, aquarel len en sculpturen (t/m 7/9); SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, zat. 14-17 uur: Mar- loes Nolten, kleurrijke impressies uit de Dominicaanse republiek (t/m 5/7); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: 'Duisterminne', Paul Kwisthout (schilderijen) en Patrick Mangnus (grafiek) t/m 6/7; VEERE - Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: 'Geverfde vrijheid', schil derijen van Hetty van der Linden (t/m 29/6); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werken Nona Schmit (t/m3/8); Stadhuis, 12-17 uur: Vondsten in Veere (t/m sept.); VLISSINGEN -Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teittot marine inZeeland'(t/m 28/9); Galerie H. Meijaard, 14-17 uur: Gui- do Metsers, schilderijen (t/m 29/6); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Mira Pe ters, olieverf schilderijen (t/m 4/7); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Mïlieuklachten Zeeland, tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19