Weinig hoop voor Vestzaktheater PZC Peuterspeelzaal in gevarenzone Scholieren proeven brandweerleven Fruitkunstwerk in Kapelle Vlissings plan kortenl steun tienermoeders valt fout bij stichting; Expositie over zomerhygiëne zeeland zaterdag 28 juni 1997 w 18 geslaagd Vlissingse raad kiest in september vrijwel zeker voor sluiting Leeuwenburchschool wil drie vestigingen in één pand onderbrengen kerkdiensten weekenddiensten Spelen met de brandspuit: één van de hoogtepunten van de brandweerdag voor scholieren uit Nieuwdorp, Lewedorp en 's-Heeren- hoek. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggeefster NIEUWDORP - Het praktijkgedeelte is natuurlijk altijd het leukst: met een hoge- druikspuit sjoelschijven in gaten schui ven, blindemannetje spelen met behulp van een portofoon en zelfs auto's kapot- knippen. Maar ook de theorie maakte in druk. Wat te denken bijvoorbeeld van een Lotus-slachtoffer met een brandwond die er griezelig echt uitziet? Zo'n tweehonderd kinderen uit Nieuw dorp, Lewedorp en 's-Heerenhoek ver maakten zich vrijdag tijdens de brand weerdag die het plaatselijke korps eens in de drie jaar op poten zet. Spelenderwijs maken ze kennis met het vak. En als het goed is, leren ze voorzichtig om te gaan met vuur. Alle bovenbouwleerlingen van de vijf scholen in de dorpen waren van de partij De kleintjes hebben in hun eigen klaslo kaal al les gehad van de brandweer. En door de activiteit eens in de drie jaar te herhalen, komen alle kinderen een keer aan de beurt. Ieder jaar zo'n dag organiseren, is haast niet te doen. „Er zijn ongeveer vijftig mensen bij betrokken: leden van het korps, leerkachten, ouders, EHBO'ers", legt brandweerman Bert Schrier uit, „Die moeten maar net allemaal op dezelfde dag vrij kunnen krijgen." van onze verslaggever KAPELLE - Oerkapels en toch ook met een exotisch tintje. Het vrijdag in Kapelle geplaatste kunstwerk 'Fruit- tafel' van Middelburger Har ry Vandevliet toont een granieten tafel met een inge- freesde schaal, waarin namen van appel - en perenrassenzijn gegraveerd. Een niet te missen verwijzing naar de fruit kweek. Het graniet komt ech ter uit India, waar ook de verdieping in het blad is aan gebracht. Met een grote kraan werd de dertienhonderd kilo zware fruit tafel vrijdag op zijn rust plaats gezet bij de kruising Dijkwelsestraat/Weststraat/ Elstarstraat en Goessestraat- weg. Het markeert de afron ding van het bestemmings plan Eliwerve. Het kunstwerk moest, vonden de Kapelse be stuurders, fruit tot onderwerp hebben. Totdat Eliwerve ver steende, was het gebied hoofdzakelijk boomgaard. Straatnamen als Conference- en Elstarstraat verwijzen naar dat fruitrijke verleden. Stillevens „Ik had niks met fruit, dit wijkt totaal af van wat ik doorgaans maak", liet Vande vliet vrijdag weten. „Maar uiteindelijk heb ik me laten inspireren door stillevens van vroegere schilders. Zo ben ik op de fruittafel gekomen." Vandevliet koos graniet in de kleur 'emerald green'. De vijf tien centimeter dikke steen platen werden besteld in In dia. Ook liet Vandevliet daar alvast een ovalen schaal in het bovenblad frezen. Daarna werkte een Vlissingse bedrijf het kunstwerk verder af en graveerde er namen van fruit- rassen in zoals Odin en Kar mijn. De bedoeling kan de passant niet ontgaan. Vande vliet: „Dit is voor iedereen be grijpelijk." De komst van het kunstwerk vergde de verplaatsing van de telefooncel, die enkele meters verderop is neergezet. Ook waren vrijdagmorgen verse grasrollen gelegd, die dankzij een stevig regentje geen ge vaar voor uitdroging liepen. Al met al kost de fruittafel rond de veertig mille. Daar van neemt de gemeente der tigduizend gulden voor zijn rekening. De provincie levert een bi j drage van 75 0 0 gul den. van onze verslaggeefster Edith Ramakers SINT LAURENS - Directeur J.M. Fioole van de Stichting Kinderopvang Middelburg (SKM) vreest voor het voortbe staan van peuterspeelzaal Hu- mmelüus in Sint Laurens. Op dit moment staan 15 peuters in geschreven, terwijl Hummelüus ten minste 20 peuters kan plaat sen. Fioole begrijpt niet dat het college van Middelburg voor stelt om aan speelgroep 't Groentje gemeentegarantie te geven voor de aanschaf van een prefab gebouwtje. „Een door de gemeente gesubsidieerde peu terspeelzaal wordt de dupe van deze maatregel", stelt Fioole. 't Groentje is een speelgroep in Sint Laurens die vijf jaar gele den is ontstaan. Volgens de di recteur verzetten enkele ouders zich destijds tegen de inko mensafhankelijke ouderbijdra ge van de SKM en zij begonnen voor zichzelf, 't Groentje heeft nu twaalf kinderen, die door één vaste begeleidster en een van de ouders worden opgevangen. De speelgroep raakte onlangs haar vaste onderkomen kwijt en zit tijdelijk in de Prins Willem Alexanderschool in Sint Lau rens. „Het is een mooie locatie, maar elke keer moeten we onze spullen opruimen", reageert Ronald van Rooijen, secretaris van 't Groentje. 't Groentje zocht samenwerking met Jaap Maas van de CJV bi bliotheek. „Wij wisten dat ook de bibliotheek een nieuwe ruim te nodig heeft. Met gemeentega rantie kunnen we geld lenen om een prefab gebouw weg te zet ten. Daarvoor hebben de biblio theek en 't Groentje elkaar no dig. De rol van 't Groentj e is niet zo groot. We liften mee met de bibliotheek." Doorverwijzing M- Vroegop-Blaauw, hoofdleid ster van peuterspeelzaal Hum melüus van SKM, zet vraagte kens bij de besluitvorming van het college. „De gemeente sub sidieert ons, maar steunt intus sen ook de speelgroep. Dat is dubbelop. Wij hebben de moge lijkheid om zelfs meer dan twin tig kinderen op te vangen, maar zitten met lege plaatsen. Toe zegging van de gemeentegaran tie voelt voor ons aan als een goedkeuring en ondersteuninj van het particulier initiatief Hoe belangrij k is het dan dat wi bijvoorbeeld zijn aangeslotei bij welzijnsinstellingen; dat wi kinderen met problemen snd doorverwijzen? Dat is toch di kracht van de SKM." Wethouder J. C. vanDijk-Sturn zegt goede particuliere initia tieven te willen ondersteunen „Dit verzoek van 't Groentje ei de bibliotheek is tijdens een vai de wijktafelgesprekken naai voren gekomen. Het college wil daarvoor dertigduizend guide» gemeentegarantie geven. Zovel strekt onze medewerking. Hei SKM heeft hoog gekwalificeerd de begeleiding en de organisati< is goed. Ook 't Groentje moei echter als particuliere stichtinj regelmatig controles onder- gaan. Daaruit zijn nooit klach ten naar voren gekomen." D( gemeenteraad van Middelburg beslist maandag 7 juli over d( gemeentegarantie. Na herkansing zijn de volgendf leerlingen geslaagd aan het VBO Groot Stelle te Goes: VBO-bouwtechniek timmeren Danny Dek. VBO-bouwtechniek metselen: Piel ter van Keulen. VBO-verkoop: Niels van Kruininj gen. Toervierdaagse GOES - Sportpunt Zeeland iij Goes is dinsdag 22 juli weer het startpunt voor de Zeeuwse Rij wiel- en Toervierdaagse. Er zijij tochten uitgezet van 25,40 en 6( kilomter per dag. Die voeren de fietsers ove Noord- en Zuid-Beveland en via de Zeelandbrug, ove Schouwen-Duiveland. Donder dag 24 juli is het ook mogelijl tegen gereduceerd tarief eei stukje met de stoomtrein Goes Borsele te rijden (de fiets kaï mee). Fietsers die mee willen rij dei kunnen zich, behalve op de daj zelf, ook vantevoren inschrij ven. Dat kan maandag 21 jul tussen 14 en 17 uur bij Sport punt Zeeland. Het is ook moge lijk een inschrij fformulier te ha len bij de VW's. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - De Stichting Steady eist dat de gemeente Vlissingen haar excuses aan biedt aan tienermoeders. De stichting - die de belangen van jonge alleenstaande moeders met een bijstandsuitkering be hartigt - vindt dat Vlissingen een 'ronduit belachelijk' argu ment gebruikt om de extra bij stand voor deze groep uitke ringsgerechtigden te verlagen. De gemeente Vlissingen heeft bij de evaluatie van de nieuwe Algemene Bijstandswet gecon stateerd dat een relatief groot deel van de bijzondere bijstand in Vlissingen wordt toegekend aan een kleine groep uitkerings gerechtigden, jonge alleen staande ouders (18 tot en met 21 jaar). In andere steden, zoals Dordrecht en Rotterdam, krij gen die uitkeringsgerechtigden minder dan in Vlissingen, maar toch zitten jonge alleenstaande ouders daar niet in de proble men, stelde Vlissingen vast. Daarom zou de extra bijstand voor toekomstige jonge alleen staande ouders verlaagd kun nen worden, aldus Vlissingen. 'Zelden hebben wij zulke mis leidende, grievende onzin gele zen', schrijft de Stichting Ste ady in een brief aan de gemeente Vlissingen. Jonge alleenstaande ouders zouden wel degelijk te kampen hebben met grote pro blemen. Ze weten niet hoe ze het einde van de maand moeten ha len; ze leven in een huis zonder wasmachine of vloerbedekking; ze worden op hun uitkering ge kort als ze 's nachts proberen wat bij te verdienen; ze hebben te maken met instanties die niets begrijpen van hun proble men. De Stichting Steady wijst er verder op dat de gemeente raad van Rotterdam onlangs heeft besloten deze groep uitke ringsgerechtigden er honderd gulden per maand bij te geven omdat zij het zo moeilijk heb ben. Individueel De Vlissingse wethouder drs. H. J. M. de Haas van sociale za ken ziet desondanks geen reden het voornemen de extra bij stand te verlagen terug te draai en. „Uiteraard, elkebijstandsg- rechtigde die al lang in de bijstand zit, en zeker iemand met kinderen, heeft problemen. Wij willen de algemene regel af schaffen dat alle jonge alleen! staande ouders extra bijstand krijgen. We gaan per individu bekijken wat iemand nodri, heeft. Als mensen in de probleT men komen, dan passen we d^ uitkering aan. Mochten straks structurele problemeif ontstaan, dan moeten het be{ sluit wellicht heroverwegen." De situatie in Rotterdam is in dit' geval echter niet zo relevant! merkt De Haas op. „RotterdanT is toch een ander verhaal. Daai zijn de levensomstadighederf sowieso duurder dan in Vlissinj gen, de huren zijn er hoger." Hit denkt er dan ook niet aan zijo excuses aan te bieden aan di Stichting Steady. Ouderen klagen over brommende snelheidsduivels van onze verslaggeefster SEROOSKERKE - De Stichting Welzijn Ouderen (SWO) van hef' Platteland Walcheren heeft gei noeg van de snelheidswedstrijd door de kern van Serooskerke.^ Op de Noordweg rijden brom-L mers en scooters met hoge snel! heid. „Met auto's hebben we geen en| kei probleem. Die verkeersrem| mers werken daar goed. Maa| die jonge knapen rijden om hei snelst over het asfalt", merkt Jsi Cevaal, voorzitter van de SWC| op. Meer dan tien klachten heeft de, voorzitter binnengekregen. Hit vond het de hoogste tijd om d| politie te informeren. „De stich-L ting wil dat de politie de snel-, heid komt meten. Het is een 3(| kilometer-zone. Maar zeker tus-ï sen vier en zes uur 's middags' trekken de brommertjes enji scooters daar niets van aan. Den politie zal heel wat te noteren! hebben." Cevaal noteerde de klachten era- hoorde dat ouderen die de fiets nemen, amper de Noordweg over durven te steken. „Ze voel len zich onveilig in het verkeer Meestal is het zo dat er eerst een ongeluk moet gebeuren, voor dat er maatregelen worden gel troffen. Wij willen een ongeluk voorblijven." De politie Walcheren gaat spoe dig de verkeerssituatie onder zoeken. Een snelheidscontrole ligt voor de hand. Een grote kraan zet de granieten Fruittafel precies op de goede plek neer. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - In september komt aan alle onzekerheid een eind: dan zal de gemeenteraad van Vlissingen besluiten dat het Vestzaktheater dichtgaat. Of dat het openblijft, maar die kans is bijzonder klein. In de gemeenteraadsvergade ring van donderdagavond bleek dat een meerderheid van de raad zich vrijwel zeker zal neer leggen bij, danwel zal instem men met, het voornemen van het college van B en W de vaste speelplek van de Zeeuwse Ko medie definitief te sluiten, De fracties willen wel dat het colle ge voor een passende nieuwe ac commodatie zorgt. Wethouder L. C. Poppe-de Looff (cultuur) zegde de ge meenteraad donderdagavond toe zo snel mogelijk na de zo mervakantie met een voorstel te komen waarin de toekomst van het Vestzaktheater ter discussie staat. „Gaat u er maar vanuit dat dat in de vergadering van september gebeurt", aldus de wethouder Zij deed die toezeg ging op uitdrukkelijk verzoek van de raadsfractie van D66. A G. M. Veraart van die fractie weigerde bij de behandeling van de nota De rede(n) van Vlissin gen - een strategienota voor het Vlissingse kunst- en cultuurbe leid - en passant te besluiten dat het Vestzaktheater dicht moet. „Sluiting van dat theater staat wat ons betreft nog helemaal niet vast. Wij willen dat nog even openhouden en daarover aan de hand van een apart voor stel verder praten. Begrotingsraad Wethouder Poppe-de Looff stel de voor dat te doen bij de begro tingsraad in november, omdat dan ook duidelijk is wat met an dere cultuuraccommodaties moet gebeuren. Veraart, ge steund door met name PvdA- fractievoorzitster P. J. J. M. Walrave-Troost, vondt dat ech ter te laat. Volgens hen hebben de vrijwilligers van de Zeeuwse Komedie er recht op eerder dan pas in november te weten wat ex- met hun theater gaat gebeuren. Poppe-de Looff merkte op dat eigenlijk november niet 'te laat' is, omdat de Zeeuwse Komedie ook in het seizoen 1997/1998 nog voorstellingen mag pro- gi-ammeren in het Vestzakthea- ter. Of dat het laatste jaar wordt, zal dus in september blijken. GOES - De Gezondheidswijzer in de GGD Zee land aan de Westwal in Goes en de bibliotheek aan de Lange Zelke in Vlissingen besteden met een tentoonstelling aandacht aan het vermijden van gezondheidsrisico's in de zomer. De ervaring leei-t dat zowel op vakantie als thuis mensen ziek worden van en als gevolg van het warme weer. Veel vooi'komende risico's zijn zwemmen in verontreinigd water, voedselvergif tiging of -infectie, zonnebrand en zonnesteek, in sectenbeten. De tentoonstelling geeft ook infor matie over onveilig vrijen en reisziekte. De expositie is tot 1 september in Goes op werkda gen te zien en in Vlissingen tijdens de openingsu ren van de bibliotheek. van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBL'RG - De directie van basisschool Leeuwenburch pleit voor de komst van één schoolgebouw, waar alle drie vestigingen worden onderge bracht. Directeur Yvonne van Dijk hoopt dat wethouder P.H. A Brakman op korte termijn laat weten hoe hij met de huisves tingsproblematiek van de Mid delburgse fusieschool afrekent. Wethouder Brakman heeft ech ter al door laten schemei-en dat de kans gi-oot is dat De Leeu wenburch na volgend school jaar over twee locaties wordt verdeeld. Van Dijk voorspelt dat dan op zeer korte termijn weer een witte en een zwarte school ontstaan. De meerderheid van de commissie Ondei-wijs heeft donderdag ook al de voorkeur uitgesproken voor één locatie. In de commissievergadering Onderwijs, Sport en Infrastruc- Snelheidscontrole OOSTBURG - Bij een snel heidscontrole op de Nieuw- straat in Oostburg kregen donderdagavond 330 snelheids piraten een bon. De politie con troleerde 2060 voertuigen. De hoogstgemeten snelheid be droeg 151 km per uur. tuur werd uitvoerig ingegaan op de ontwikkeling van zwarte en witte scholen. De fusieschool Leeuwenburch heeft nu vesti gingen in de Magistraatwij k, ReyershoveenEi-asmuswijk. De commissie ging akkoord met het plaatsen van een noodlokaal bij de vestiging Leeuwenbei-g. Bij de Leeuwenberg, die uit zijn jasje groeit, wordt komend jaar een noodlokaal weggezet. Schooldirecteur Van Dijk: „Tot enige tijd geleden wilde de wet houder groep 7/8 verhuizen naar Leeuwenbos. Maar onze kracht is altijd geweest dat er op alle locaties acht groepen zijn en dat de locatie als eigen school woi'dt gezien. Daaraan mag je niet tornen. Ik ben blij dat het gemeentebestuur naar ons ge luisterd heeft." Noodverband Van Dijk is opgelucht. Het noodlokaal mag dan een nood verband zijn, maar het gemeen tebestuur heeft nu tijd om een oplossing te vinden. „Op dit mo ment zitten er op de drie scholen 430 leerlingen. Die zijn goed on der te brengen op één school. Als we nog één jaar op deze manier waren doorgegaan, waren de problemen niet te overzien ge weest. Het aantal leeiiingen zou verder teruglopen en de witte en zwarte-scholenproblema- tiek zou toenemen." Zondag 29 juni 1997 Doven/horenden dienst. Neder landse Hervormde Kerk Kapelle 9.30 ds. de Graaf. Aagtekerke Ne derlandse Hervormde Kerk 10 ds. de Bruyn, 19 ds. Pennekamp; Gere formeerde Gemeente 9.30 en 14 leesdienst, 19 ds. Kattenberg; Arne- muiden Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 en 15 ds. Voets; Gerefor meerde Kerk 9.30 en 19 ds. Bouw- kamp; Biggekerke Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds. Boekesteijn; Rooms-Katholieke kerk Emmaus- kerk 10; Domburg Nederlandse Hervormde Kerk 10 dr. Helderman, 19 zang- dienst; Rooms Katholieke Kerk Wil- librordkapel zat. 19, zon. 10; Gapin- ge Gereformeerde Kerk 10 ds. v.d. Berg; Grijpskerke Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds. den Braan- ker; Gereformeerde Kerk 10 ds. Lo- rier, 19 ds. den Braanker; Klevers- kerke Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds. Köther-Middelhoek, doopdienst; Koudekerke Gerefor meerde Kerk 9.30 ds. de Haan, (SOW) jeugddienst; Der Boede 10 ds. Tanis; Geredja Kristen Maluku Selatan di Belanda 13 Pdt. Waisapy; Rooms Katholieke Kerk Toeristen kerk Dishoek 10; Meliskerke Neder landse Hervormde Kerk (SOW) 10 ds. Manuputty; Gereformeerde Kerk 14.30 ds. v.d. Zwan;Gerefor- meerde Gemeente 9.30 en 19 ds. Harïnck, 14.30 leesdienst; Middel burg Oostkerk 10 ds. Verweij; Nieu we Kerk (SOW) 10 ds. Brakema; De Morgenster 9.30 dhr. Simons; Wijk- gemeente Gereformeerde Bond (Ontmoetingskerk) 10 en 18.30 ds. Wüllschleger; Hofplemkerk (SOW) 9.30 ds. Koops, 14.30 ds. Kip; De Hoeksteen (SOW) 9.30 ds. Crans; Engelse Kerk 19 ds. Crans.Vrijz.Her- v./Remonstranten (Koorkerk) 10 ds. Hendrikse;Christelijke Gerefor meerde Kerk 9.30 ds. Mulder, 16.30 ds. Vogel.Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt 9.30 en 16.30 ds. Overweg; Gereformeerde Gemeente (Cen trum) 9.30, 14 en 18.30 leesdienst; Middelburg-Zufd 9.30, 14 en 19 leesdienst.Nederlands Gerefor meerde Kerk (Engelse Kerk) 9.30 dhr. Huisman; Evangelisch-Luther- se Gemeente 10 ds. v. Klaveren; Zevendedags-Adventisten (Doops gezinde kerk) 11 ds. v.d. Kamp.Bap- tisten Gemeente 10 br. Ketelaar; Evangelie Gemeente (De Wijn gaard,CTS) 9.30 dienst; Rafaël ge meenschap Eleos 9.30 dienst; Rooms-Katholieke Kerk Petrus-en Pauluskerk 10; De Hoeksteen 11.30; Huize St. Willibrord zat. 17;Nieuw Leven Gemeente (Schouwburg) AAGTEKERKE Verkoping - De Stichting Hulp aan Roemenië in Aagtekei-ke houdt woensdag 9 juli de jaai"- lijkse verkoping. Naast tweede hands spullen, koffie, limonade en warme wafels zijn er vele ar tikelen uit Roemenië te koop. De opbrengst komt ten goede aan de allerarmste gezinnen in Roe menië. De verkoping duuxi. van 9 tot 20 uur en wordt gehouden op de Rijsoordselaan 3 in Aagte kerke. De stichting zoekt verder nog gereedschap voor een gara geproject voor kansarme jonge- ren. 19.30 br. v.d. Meer;Verpleeghuis Het Gasthuis 11.30 ds. Smit; Oost- kapelle Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds. den Hollander (HA), 19 zangdienst; Gereformeerde Kerk 10 ds. Kip; Gereformeerde Gemeente 9.30 en 15 leesdienst; Oost-Souburg Hervormd/Gerefor meerd (Kanaalstraatkerk) 9.30 ds. Woltering (HA);(Oranjepleinkerk) 9.30 ds. v. Voorst Vader.De Zoute Viever 19 dhr. v. Leerdam; Nieuw- Apostolische Kerk 9.30 en 16 dienst; wo 20 dienst; Rooms-Katholieke Kerk Martinuskerk 10; Serooskerke Nederlandse Hervormde Kerk 10 dhr. Kley;Gereformeerde Kerk 10 ds. Stam; Sint-Laurens Nederland se Hervormde Kerk 10 ds. Spanjer; Gereformeerde Kerk 10 en 19 kand. Zaadstra; Veere SOW-kerk, Kaai 10 ds. Lukasse (HA); Vlissingen SOW- gemeente Petruskerk 9.30 ds. Pop- pe; Open Hof 9.30 ds. Kalksma; De Schaapskooi 9.30 ds. Baas; Ter Ree- de 19 dhr. Kleij;Ziekenhuis Walche ren 10 past. v. Rosmalen,-Christelij ke Gereformeerde Kerk 9.30 en 16.30 ds. v.d. WaLGereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 16.30 ds. Doedens;Gereformeerde Gemeen te 9.30 en 16 ds. Kattenberg; Doops- 28 en 29 juni 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. (0118)412525. zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. (0118)464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne- muiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. (0118) 627664. zon. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Domburg, Aagtekerke, Westkapel- le, Meliskerke, Zoutelande, Koude kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: A. A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. (0118) 561282. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel.(0118)561760. Tandartsen: Walcheren: gezinde Gemeente 11.30 dienst; Hersteld Apost.Zendingsgemeente 10 en 17 dienst;Leger des Heils 10 kpt. Bakker; Anglicaanse Kerk (ka pel zeemanshuis Scheldepoort) 10.30 Zevendedags-Adventisten (herv.kerk O.Souburg) 9.30 ds. v.d. Kamp; Pinkstergemeente 15 pred. Pouwelse; Pinkstergemeenschap Shalom (W.Souburg) zat. 20 dhr. v.d. Oever, zon. 14.30 dhr. Deug; Apostolisch Genootschap 9.30 dienst; wo 20 dienst; Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen 10 dienst; Rooms-Katholieke kerk Lieve Vrouwekerk zat. 19, zon. 9.30; Ter Reede zat. 17; Open Hof 11.15; Vrouwenpolder Gereformeerde Kerk 10 ds. Pennekamp, 19 ds. de Bruin; Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 9.30 ds. Minnema, 14.30 ds. Overweg; Rooms Katholieke Kerk 10; Westkapelle Nederlandse Her vormde Kerk 9.30 evang. mevr. de Kam, 19 ds. Hegerman; Gerefor meerde Gemeente 9.30,14 en 18.30 leesdienst; Vrije Evangelische Ge meente 9.30 br. Wals; Zoutelande Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds. de Liefde; Rooms-Katholieke kerk 10. A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissin gen, tel. (0118) 478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Malland: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. Th. Driehuis van Haselen, Ger- brandystraat 151, Vlissingen, tel. (0118)466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren tel. (0118) 581443, gezelschapsdieren tel.(0118)582985. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel.(0118)593060. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. (0118)612538. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Perest raat 1, tel. (0118) 461593. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartikelen, tel. 06-53863677.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18