Nieuw bedrijf van Neckermann £5 En je kapsel dan als je 'm afzet? PZC zeeland 23 Staatssecretaris Van Dok verricht opening in Sint-Jansteen ondernemend zeeland in detail lezers schrijven de kwestie tftj'Rystig geslaagd agenda V zaterdag 21 juni 1997 van onze verslaggever Conny van Gremberghe SINT-JANSTEEN - Staatsse cretaris A van Dok-van Weele van Economische Zaken opent woensdag 25 juni om 15 uur of ficieel het nieuwe expeditie centrum van Neckermann BV in Sint-Jansteen. Het distribu tiecentrum aan de rand van het Oost-Zeeuws-Vlaamse dorp heeft een oppervlak van 2,7 hectare en vergde een investe ring van ruim 38 miljoen gul den. Het postorderbedrijf breidde daarnaast ook nog de reeds bestaande opslag uit, hetgeen nog eens 11 miljoen gulden kostte. In eerste instantie leek het erop dat Neckermann zijn nieuwe distributiecentrum niet in Sint-Jansteen, maar in Malde- gem zou bouwen. De Vlaamse instanties hadden het bedrijf, voor een investering in het Meetjesland, een investerings premie van ongeveer 7 miljoen gulden geboden. De gemeente Hulst en het Zeeuwse provin ciebestuur wilden het bedrijf niet verhezen en kwamen - na veel vijven en zessen - met een investeringssubsidie van 2,7 miljoen gulden over de brug. Voldoende om Neckermann toch te laten kiezen voor de bouw van het nieuwe centrum in Sint-Jansteen. Laaddokken Inmiddels heeft het postorder bedrijf het merendeel van de 60.000 artikelen die in de cata logus te koop worden aangebo den in Sint-Jansteen opgesla gen. Het bruingoed (audio- en videoapparatuur, huis-, tuin en keukenapparatuur, fietsen en meubelen) vindt onderdak in het nieuwe depot. Het wit goed in de vernieuwde opslag. Het nieuwe distributiecentrum telt 25 laaddokken en de goe deren kunnen tot een hoogte van tien meter worden opge slagen. Via computergestuurde kranen kunnen de goederen uit de opslag gehaald worden. De uitbreiding leverde volgens Neckermann-woordvoerder J. van Waterschoot in totaal 20 nieuwe arbeidsplaatsen op. De medewerkers die tot voor kort in de andere opslagcentra werkten doen dit nu in Sint- Jansteen. Alleen in Vogelwaarde heeft Neckermann nog andere op slagmogelijkheden. De rubriek Ondernemend Zeeland staat onder redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. -ik. «wwiiiillllliii HHHBSBBBSIBH Het nieuwe expeditiecentrum van Neckermann in Sint-Jansteen. foto Peter Nicolai Het Deense voedingsmidde len- en verpakkingsconcem Danisco is eigenaar geworden van het diepvriesbedrijf Fri- d'Or BV Holland met vestigin gen in Tilburg en Bergen op Zoom en een fabriek in het" Tsjechische Tabor. Fri-d'Ortelt 550 werknemers en heeft een omzet van ongeveer ƒ210 mil joen en een bedrijfsresultaat van 16,5 miljoen. De verko pende partij is de Britse bran chegenoot Hazlewood Foods. Danisco betaalt 140 miljoen. Danisco is al in Nederland ge vestigd in Zundert met drie honderd werknemers en in Sint-Maartensdijk met zeven tig werknemers. In Zundert maakt Danisco ingevroren groenten onder de merknaam Groko. Dat bedrijf nam Danis co anderhalf jaar geleden over uit handen van het Amerikaan se Campbell Soup Company voor 73 miljoen. In Sint- Maartensdijk heeft Danisco een fabriek voor gefruite uitj es NV Delta Nutsbedrijven te Middelburg is ISO 9002-gecer- tificeerd. Het certificaat werd directeur ir. P. Stoter uitgereikt door directeur dr. T. Kobus van Kiwa, het instituut dat de kwa liteit bewaakt van installatie- en nutsbedrijven. De certifica tie geldt de kwaliteitszorgsys temen van de afdelingen distri butie van electriciteit, gas en water en voor de waterproduc tie. Hetbedrijf maakte dé certi ficatie wereldkundig met een zeppelin boven het hoofdkan toor aan de Poelendaelesingel in Middelburg. Dactylo Uitzendbureau te Breskens heeft een groter pand betrokken aan het Oranjeplein in Breskens. Komende week onthaalt de Bressiaanse vesti ging nieuwe uitzendkrachten op taait. Polderdijk Gevelverfraaiing, leverancier en installateur van onder meer zonwering en ko zijnen te Koudekerke, heeft het VCA-certificaat behaald voor haar veiligheids- en milieu zorgsysteem. Zeeland Onderhoud Service is het nieuwe bedrijf van Sam Kluijfhout en Adri Dalebout. De twee voeren alle voorko mende onderhoudswerken uit in particuliere woningen en tuinen, waarbij ZOS zich met name richt op recreatiewonin gen. Ze bieden allerhande schilder-, timmer-, metsel-, re paratie-, installatie- en bestra tingsdiensten aan. Kluijfhout en Dalebout zijn te bereiken aan de Poolsterstraat in Oost- kapelle en de Oudelandsedijk inOudelande. Een speciaalzaak in handbe schilderde Portugese tegels en aardewerk heeft zich gevestigd aan de Ganzepoortstraat in Goes. Tintoretto fungeert zo wel als detailhandel als als groothandel en importeert de materialen zelf. Banketbakkerij Van Opdorp te Zierikzee biedt woendag 25 juni om 11 uur burgemeester Asselbergs van Zierikzee de nieuwe creatie 'Wilhelminalin- de-stroopkoeken' aan. De koe ken zijn gëinspireerd op de Wilhelminalinde, pal voor het bakkerspand aan de Post- straat. Kwekerij Sluishoek te Bors- sele houdt vrijdag 27 en zater dag 28 juni Open Tuindagen. Aan de Jurjaneweg zijn zowel de kwekerij als de privé tuin aangekleed met stands met fuchsia's, kunst, tuinmeubelen en -decoratie. Vrijdag tussen 13 en 15 uur en zaterdag tussen 11 en 15 uur zijn er workshops vogelverschrikkers maken. De tuindagen duren steeds van 10 tot 17 uur. Creativiteitscentrum Multi Colour houdt zaterdag 28 juni een zomerkunstmarkt aan de Torenweg in Middelburg. Tus sen 10 en 17 uur worden de monstraties gegeven van het nieuwe cursus- en activiteiten programma met onder meer 'encaustic art' ofwel strijk ijzerschilderen, driedimensio naal knippen, natuurdecora- ties en theezakjes vouwen. Boekhandel De Vries in Zie rikzee houdt zaterdag 28 juni een tuinboekenfeest in de tuin aan het Havenplein. Tussen 9.30 en 16 uur ruimt de zaak de oude collectie op en serveert op het terras koffie en wijn. Generale Bank Middelburg heropent het kantoor aan de Stationstraat na een ingrijpen de verbouwing. Vrijdag 11 juli viert de bank de vernieuwing met een Open Huis tussen 15 en 19 uur. Ter gelegenheid van de heropening verwijst de bank giften naar Terre des Hommes. De winkeliers aan de Nieuwe Burg in Middelburg houden za terdag 12 juli een strandfeest in hun straat. De Nieuwe Burg wordt met zand, stands en op tredens in tropische sferen ge bracht. Handelsonderneming TopI- dee van Marcel Snijders te Nij- verdal biedt particulieren en keuken- en sanitairinstalla- teurs de Bouwafvalzak aan. een afvalzak voor een kuub rest- en afvalmateriaal dat wordt weggehaald en voor her gebruik wordt aangeboden via de organisatie Recycle Net werk Nederland. Keuken- en sanitairzaken kunnen de zak meeverkopen aan him klant, die na installatie niet blijft zit ten met een volle container op de stoep. Het nieuwe organisatie- en relatiebemiddelingsbureau Relatie Garant gaat per 1 juli van start in Philippine en Hulst. Detty de Roover en Tine Nonneman richten zich op be middeling voor homo- en hete roseksuele mensen in Zuid-Ne derland en Begisch Vlaanderen en organiseren ontmoetings bijeenkomsten en korte en middellange reizen voor al leenstaanden. Eind september is een vierdaagse trip naar Ve netië gepland. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Geweld Elke dag wordt ik als therapeut geconfronteerd met. de vreselij ke gevolgen van misbruik en mishandeling van vrouwen. N.a.v. het stuk 'Grof geweld achter gesloten deuren' (PZC, 17-6) besefte ik weer dat wan neer ik niets doe - ikzelf 'schul- g' ben aan deze wantoestand. Iets doen betekent voor mij de stem zijn van vrouwen die (nog) geen stem hebben. Het mobili seren van verzet en het zicht baar maken van deze afschuwe lijke machtsvertoning. Zicht baar maken dat we allen schul dig zij n als we niet zichbaar ma ken wat er achter die gesloten deuren plaatsvind. Feiten en cijfers - oké een kleine greep: over de hele wereld zij n er veruit meer slachtoffers van seksueel misbruik en mishandeling (meestal vrouwen) dan dat er oorlogslachtoffers zijn. Nog steeds wordt er (ook in Zeeland) altijd het eerst gekort op Vrou wengezondheidszorg. Nog steeds is vrouwenhulpverlening en feministische therapie niet makkelijk toegankelijk voor vrouwen. Nog steeds wordt erin het onderwijs geen enkele aan dacht aan bewustwording be steed. Nog steeds is er te weinig crisisopvang voor vrouwen. Nog steeds zegt mijn buurvrouw - het is in de mode - ik kan het niet geloven. Nog steeds willen de slachtoffers uit schuldgevoel en schaamte het liefst onzicht baar blijven. Nog steeds weige ren huisartsen (ook in Zeeland) bijscholing op het gebied van seksueel misbruik. Nog steeds zijn de daders (vrijwel altijd) mannen. Dus nog steeds moeten vrouwen overal op de wereld op hun hoede zijn voor hun eigen beschermers; nl. echtgenoten - ex-echtgenoten en vrienden. Jeannette Poorter Koudekerkseweg 133 Middelburg Asiel 'Uitgeprocedeerde Iraanse asielzoekers, die in eigen land dienst hebben geweigerd of uit het leger zijn gedeserteerd, kun nen worden teruggestuurd naar Iran', meldt de PZC van 19 juni. Staatssecretaris Schmitz maakt - op basis van een ambtsbexicht van minister Van Miexio - in het algemeen voor deze categorie geen uitzondering meer. Te vre zen valt echter dat achter zulk soort ambsberichten de wens dat het ginds 'veilig' is voor deze mensen, de vader der gedachte is. Er moet immers een excuus zijn, om van zulke, ons geld kos tende mensen af te komen, niet waar? Ik zou het niet durven, zo'nbeslissing te nemen, daar ik Iraanse autoriteiten niet vei'der vertrouw dan ik ze zie. Omdat ik ze helemaal niet zie, vexirouw ik die machthebbers dus evenmin en al helemaal niet de militaire figuren onder hen. Die zullen dienstweigeraars en deserteurs zeker niet vriendelijk gezind zijn, doch eerder het vuurpelo ton of de strop gunnen. Dit laat ste strafwerktuig in het geval dat ze de kogel te veel eer vinden voor deze mannen. Voor vlucht of desertie zullen deze dienst weigeraars repectabele redenen hebben gehad, al werden ze niet valide genoeg geacht. Hun visie op de zaken valt eerder te gelo ven dan rapporten van officiële zijde, waarbij bewuste mislei ding een rol kan hebben ge speeld. Niet doen dus! M. C. Postema Veersesingel 108 Middelburg Aan hetZeeuws InstituutZorgoplei- dingen, locatie Vlissingen, zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het examen verpleegkundige: J. Augustijn-van der Hart; M. van Berkel; M. Schuit; C. Sierevelt; S. Midavaine-Sturm; L. Verhage; K. Visser; E. de Visser; D. de Keuning; M. van der Veeken. Hanna Reijnhoudt uit Westkapelle is afgestudeerd aan de Christelijke Hogeschool Rijn-Delfland in Den Haag. Zij verdedigde met succes haar eindscriptie inzake summer- camps in de VS. Dieschreefzij in het kader van de studie culturele en maatschappelijke vorming (CMV), die valt onder het Hoger Sociaal Agogisch Onderwijs (HSAO). Haar afstudeerrichting was toeristisch en recreatief werk (TRW). van onze verslaggevers 9 rw al ik zeker voor Jan met de korte ach- ^LJtex-naaxn rond gaan rijden?' Ouderen reageerden in eerste instantie niet erg en thousiast op de fietshelnxproef, die Veilig Verkeer Nederland (WN) in Zeeland wil houden. Na veel vijven en zessen is WN er toch in geslaagd negen 'proefkonijnen' te vinden. Na de zomer gaat het experimexxt van start. Negen Zeeuwen van 55 jaar en ou der toeren vier weken met een fietshelm rond. Voor hun veiligheid. WN wil de proefresultaten gebruiken om de fietshelm extra onder de aandacht te brengen. Want dat het veiliger is, staat wel vast, alleen de weerzin tegen de fietshelm is enorm. Fietsen is vrijheid, daar hoort toch geen helmplicht bij? Het dragen van een fietshelm moet een ver plichting worden. vindt A van Vrouwerfse cretaris van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) in Middelburg. Zelf stapt hij sinds een tijdje niet meer op de fiets. Maar wanneer dat wel nog het geval was geweest, zou hij zo'n helm zeker opzet ten. ..Vooral voor heel jonge kinderen en ou deren is het belangrijk", zegt de secretaris. ,,Pas geleden was hier nog een oudere dame van haar fiets gevallen en had zich gebles seerd. Met zo'n helm op ben je toch veel be ter beschermd bij zo'n valpartij." „Het is moeilijk om mensen in NedeiTand tot iets te verplichten", zegt de Vlissinger J. M. Zaadnoordijk. „Het is hetzelfde als met gordels in auto's." Volgens hem moet de helm alleen voor kinderen verplicht wor den, omdat zij veel harder fietsen dan oude- ren, die bovendien voox'zichtiger rijden. Voor ouderen vindt hij de fietshelm daarom minder noodzakelijk. „Die breken eerder hun botten dan dat ze hoofdletsel oplopen." Ouderen zijn volgens hem in staat om zelf de afweging van het al dan niet dragen van een helm te kunnen maken, terwijl kinderen de gevaren minder goed kunnen inschatten. Mocht de helm ooit verplicht worden, dan zou hij niet minder gaan fietsen. „Ik heb een hekel aan de auto, ik fiets altijd overal naar toe." Wel zou hij z'n helm vaak 'vergeten'... Beter Mevrouw Theune uit Vlissingen is tegen een verplichte fietshelm. Volgens haar zou het wel beter zijn als de jeugd er een zou dragen in het verkeer. Ze ergert zich nogal aan de mentaliteit van sommige jongeren. „Ze lij den op stoepen, komen plotseling van links of rechts tevoorschijn en geven geen rich ting aan. Als je er wat van zegt, krijg je een grote mond terug." De zevenjarige June Overdulve uit Axel vindt het wel goed dat mensen op de fiets een helm dragen. ,.Je kan best hard vallen", zegt June. „Maar zelf zal ik het niet snel doen. Niet omdat ik het gek vind staan of zo. Ik weet eigenlijk ook niet waarom me dat niet zo leuk lijkt." EVENEMENTEN zaterdag CLINGE - Negotieplein, 20 uur: Con cert fanfare Weldoen Door Ver maak; DOMBURG - NH kerk, 20.30 uur: Concert het Zeeuws Koperkwartet; Centrum, 13-21 uur: Ambachten markt en straattheater i.k. Oldies Forever Day; ELLEWOUTSDIJK Landgoed Zorghvliet, 10-17 uur: Open tuin met beelden van Jackie Bongers; GOES - Prins van Oranje, 15 en 19.30 uur: Einduitvoering Zeeuwse Muziekschool; 't Beest, 20 uur: Wandeling langs huiskamertheaterproject Seul; HULST - Buitencentrum 't Jagertje, 19.30 uur: Woodrockfestival; KAPELLE - NH kerk, 20 uur: Concert Henk van Putten (orgel) en Mar- greet Lugt (viool); NISSE - Dorpsplein, 10 uur: Schaap- scheerdersfeest met folklore, mu ziek en festiviteiten; OOSTKAPELLE - Toeristisch Cen trum Oranjezon, 13.30 uur: Start fietstocht door de Manteling niet muzikaal intermezzo door kwintet Contre Temps; OOST-SOUBURG - De Zwaan, 20 uur: Theatergroep Delta met voor stelling Riwayatku... toen, en wat nu?; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SAS VAN GENT - Centrum, vanaf 8 uur. Festival Schepentrekkers met festiviteiten en muziek; SINTJANSTEEN - Martje van Ward- je, 19 uur: Midzomernachtfestival met concerten; TERHOLE - Feesttent, 9.30 uur: Start rock-'n-rollfeest; TERNEUZEN - Kalashnikov, 11 uur: Record-market; Markt, 14 uur: Concert harmonie en slagwerkgroep van De Vliegende Hollander; VEERE - Grote Kerk, 19.30 uur: Con cert Xenakis Ensemble en Richard Alston Dance Company London; VLISSINGEN - De Piek, 21 uur: Con cert Walcherse gitaarrockband Xhead; Café Gommert, 22 uur: Concert The Boogie Dogs; Zuidbeekseweg, Lammerenburg, 8.30-17.30 uur: Zomerfeest met ringrijden en rommelmarkt; Arsenaalplein, 9 uur: Start interna tionale Oldtimersrit; 15.15 uur: Aan komst Bellamypark; Wijkcentrum Het Bolwerk, 20 uur: Optreden meidengroep G-Talk; Binnenstad, 14 uur: Concert door Deltaband van de Koninklijke Har monie Ons Genoegen; ZIERIKZEE - Tent Brogum, 13.30 uur: Anywave-festival met diverse concerten; zondag GOES - Manhuistuin, 12 uur: Con cert 70 muzikanten uit diverse korp sen; OOSTKAPELLE - Heemtuin Zeeuws Biologisch Museum, 15 uur: Voor stelling De Wetlanden door het Trio Ernesto Arrendell; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SAS VAN GENT - Centrum: Festival Schepentrekkers met festiviteiten, braderie en muziek; VEERE - Grote Kerk, 20.30 uur: Con cert Xenakis Ensemble en de Ri chard Alston Dance Company Lon don; VLISSINGEN - Panta Rhei, 17 uur: Vierde ronde Unplugged-competi- tie 1997; WEMELDINGE - Dorpshuis, 12 uur: Concert het Zeeuws Koperkwartet; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Tom Jerry; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14 en 20 uur: All Stars; zon. 16.30 uur: Turbulence; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.30 en 20 uur: The Fifth Element; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Space Jam; De avonturen van Pino- kkio; zat: 14,18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.15,18.45 en 21.30 uur: Karakter; The Associa te; GOES - Grand, zat. en zon. 14 en 19 uur: All Stars; zat. en zon. 21.30 uur: Turbulence; HULST - De Koning van Engeland, zon. 13.45 uur: 101 Dalmatiërs; zat. 19.30 en 21.30, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Ghost The Darkness; The Fifth Element; Turbulence; zat. 19.30, zon. 13.45 en 16.15 uur: All Stars; zat. 22, zon. 21.30 uur: Donnie Brasco; zat. 19.30, zon. 16.15 en 19 uur: The Saint; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Crash; zat. 23.15 uur: Con Air; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30, zon. 20.30 uur: Kolya; zat. 22 uur: La Promesse" VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiërs; zat. en zon. 14 en 19 uur: All Stars; Beavis and Butt-head; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: The Fifth Element; zat. en zon. 21.30 uur: Turbulence; Donnie Brasco; „Ze komen af en toe toch met zulke vreemde ideeën", is de eerste reactie van de 45-jarige M. Schaieruit Goes. „Ik zie de mensen al rij den met een helm op." Ze heeft nog nooit ie mand met een helm op zien fietsen. „Ja, al leenmet wielerrondes." Het lijkt Schaier al lemaal wat overdreven, ook al omdat er in Nederland overal fietspaden zijn. „In een land als Frankrijk, waar je heel vaak fiet sers op autowegen ziet, daar is het wat an ders." Ook de 45-jarige W. van Vossen uit Zierikzee vindt het maar een vreemd xdee. „Echt bela chelijk", zegt ze. „Dat is toch veel te lastig voor ouderen, helmen opzetten. Veel van die mensen hebben er al moeite mee een sjaaltje om te krijgen. En in de zomer bijvoorbeeld, zo'n ding op je hoofd. Hartstikke warm, en veel ouderen zweten toch al zo snel. En wat te denken van je kapsel. Het ziet er niet uit wanneer je zo'n ding afzet. Moeten die oud jes straks hartstikke vaak naar de kapper om het weer te fatsoeneren. Hoe moeten die dat betalen van hun AOW'tje? Het is bela chelijk!" P. W. Pleyte uit Ovezande op zijn beurt vindt het'een beetje belachelijk'. „Wil je als oude re een stukje fietsen, dan moet je dadelijk zo'n gek ding op je kop zetten. Dat is toch wat vergezocht. Bovendien vind ik hetgeen gezicht, met zo'n helm op de fiets. Stel je voor, zo'n oud mannetje of vrouwtje met zo'n ding op. En het maakt volgens mij niks uit of je nu valt met of zonder helm." TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken', Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West- Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11 -17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Werken van Frans van den Boom (t/m 31/8); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Ber nard de Wolff 'andere tijden' olie verfschilderijen en tekeningen (t/m 28/6); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Ni cole van Herpen (schilderijen en pastel) en Paula Schillemans (kera mische beelden) (t/m 6/7); BRESKENS - Visserijmuseum, 10- 12 en 14-17 uur: VOC-jacht Bres kens (t/m 29/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 13.30-16 uur: Zomerexpo- sitie De Zeeuwse Kunstkring (t/m 28/6); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëziealbums; 'Hazen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Rie Creemers, aquarellen en beeldhouwwerken (t/m 28/6); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken kunstenaars uit de vas te collectie (t/m 6/7); GOES-Galerie v.d. Berge, zat. 13-17 uur: Groepstentoonstelling (t/m 12/7); Museum, zat. 13-16 uur. Hemels Erfgoed, schatten van het Bisdom Breda (t/m 31/8); Grote Kerk, zat. 10-17 uur: Goes 'En Passant', werken zeven beeldend kunstenaars (t/m 28/6); GROEDE - Galerie De Ouwe Smisse, 13.30-17 uur: Suse Jacobs, acryl- schilderïjen (t/m juli); GRIJPSKERKE - Zijdemuseum, zat. 13.30-17.30 uur: Lou Willeboordse, 'natuurgetrouwe vlindertekenin gen in kleur' (t/m 26/7); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/wit foto's) (t/m 1/9); KATTENDIJKE - Atelier De Katten- beker, zat. 13-17 uur: Jan Capello, aquarellen (t/m 5/7); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Zierikzee rond 1900, prentbriefkaarten en foto's (t/m 21/6); 'Van zijdeworm tot boe kenworm' (t/m 12/7); Edwin Marli- sa, foto's (t/m 26/7); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Greetje de Korne, schilderij en in olie en acryl en Jeannet Hoe- jenbos, bloemen in aardewerk (t/m 26/6); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode (t/m 28/6); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Elske Neus, metro s (t/m 28/6); De Vleeshal, 13-17 uur: Werken Ni co van den Boezem; OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Kunst om te beginnen', wer ken van diverse kunstenaars (t/m 24/6); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-18, zon. 10-18 uur: Expositie van botten van fos siele zoogdieren; De Flora voltooid (t/m 28/9); OUDDORP - De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Nelemans, aquarellen en olieverfschilderijen (t/m 29/6); RETRANCHEMENT - 't Zwin, 13-18 uur: Etienne van Beneden, aquarel len en sculpturen (t/m 7/9); SINT LAURENS - Boerderijgalerie De Osseberg, zat. 14-17 uur: Mar- loes Nolten, kleurrijke impressies uitde Dominicaanse Republiek (t/m 5/7); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: 'Duisterminne', Paul Kwisthout (schilderijen) en Patrick Mangnus (grafiek) t/m 6/7; VEERE - Grote Kerk, 10-17, zon. 13- 17 uur: 'Geverfde vrijheid', schilde rijen van Hetty van der Linden (t/m 29/6); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werken Nona Schmit (t/m 3/8); Stadhuis, 12-17 uur: Vondsten in Veere (t/m sept.); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teittot marine in Zeeland' (t/m 28/9); Galerie H. Meijaard, 14-17 uur: Guï- do Metsers, schilderijen (t/m 29/6); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Mira Pe ters, olieverfschilderijen (t/m 4/7); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551(dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. VAN DIJKE c.s. Fusie- en Overname Specialist Huize "t Verseyit Besteck" Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg X mr. ADRIAAN VAN DIJKE Direkleur telefoon: 0118-640 444* fax 0118-628 115 portable-telefoon 06-53 253244 De proef van Veilig Verkeer Nederland om ouderen op de fiets een helm te laten dragen ontmoet weinig enthousiasme. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23