Meer animo races Wemeldinge PZC Masters-zaaltoernooi in Hulst sterk bezet Bauwens favoriet bij tennistoernooi Axel sport Zeeuwse wielercomités stoppen samenwerking Stichting Pro Motor Zeeland houdt derde racedag op Kanaalcircuit sportagenda RCS vormt erehaag voor Gérard de Nooijer Iwan wil in zee met AZ Beatrix Yerhaegen laat Simonse kansloos uitslagen vrijdag 20 juni 1997 z26 van onze sportredactie VLISSINGEN - De stichting Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen en de stichting Wielercomité Koudekerke hebben besloten hun samen werkingsverband te beëindi gen. De comités organiseerden de laatste twee edities van de Ster van Zeeland, de enige etappekoers voor vrouwen in Nederland. Over de reden van het uit el kaar gaan willen de leden van de comités geen enkele mede deling doen. Bekend is echter wel dat van een structurele sa menwerking de afgelopen ja ren geen sprake was. Zo wei den de eerste twee dagen van De Ster van Zeeland van het afgelopen jaar geheel door het Koudekerkse comité georgani seerd en de slotdag door het Zeeuws-Vlaamse comité. De KNWU (wielerbond) was niet erg enthousiast over deze ma niervan 'samenwerking'. De editie van de Ster van Zee land van volgend seizoen komt vooralsnog niet in gevaar. Eén van de twee comités zal de edi tie van 1998 geheel voor eigen rekening nemen. Welke van de twee dat is, is nog niet bekend. „Daarover moeten we nog gaan praten", is het enige dat Klaas Lenstra, voorzitter van het comité Koudekerke, kwijt wil. Volgens Frans Voet, secre taris van Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen, staat vast dat de meerdaagse wed strijd volgend jaar gewoon weer wordt verreden. „De KNWU wil verder met de Ster van Zeeland. Daar bestaat geen twijfel over. Aan het.einde van de maand weten we meer." ten. Want dat was onze eerste doelstelling bij de oprichting van de stichting: het promoten van de motorsport in Zeeland. van onze sportredactie WEMELDINGE - Morgen (za terdag) is het voor de stichting Pro Motor Zeeland voor de der de keer in haar bestaan een gro te dag. Op het stratencircuit in Wemeldinge - het zogenaamde Kanaalcircuit - wordt voor de derde keer de 50cc- en Brom mer-racedag gehouden. De oi'ganisatie van het evene ment heeft eer van zijn werk. El ke keer blijkt dat de animo voor de races toeneemt. Morgen ver schijnen in Wemeldinge naar schatting 140 deelnemers uit heel Nederland, verdeeld over zeven categorieën. Dat zijn er weer meer dan vorig jaar. En ook het aantal Zeeuwen neemt toe. In 1995 bleven de coureurs uit de provincie nog allemaal thuis, vorig jaar waren het er twee en morgen verschijnen vier Zeeu wen aan de start: André Lokerse uit Heinkenszand, Marco Krij ger uit Zierikzee, Jacco Lokerse en Francois van Gilst, beiden uit !s-Gravenpolder. Medewerking Ton van Kruiningen, één van de organisatoren van het evene ment, is in zijn nopjes met de ge hele gang van zaken. Het comité is het hele jaar bezig met de voorbereidingen voor deze dag en begint nu resultaten te zien. „We ondervinden ei'g veel me dewerking van gemeente en sponsors", stelt hij. „De wet houder is zeer enthousiast en de bedrijven die zich langs het parkoers bevinden, werken bij zonder goed mee. Van de .vijf sponsors waarmee we in 1995 begonnen zijn, zijn er vier nog steeds van de partij. Daarnaast zijn we blij weer meer Zeeuwse deelnemers te kunnen begroe- I Betaald voetbal Nacompetitie. Zaterdag: GA Eagles-VVV, Cambuur-NEC. Zondag: Em- men-RKC, Zwolle-ADO Den Haag. Atletiek Ir. Knaap-competitie: Atletiekvereniging De Wielingen houdt morgen (za terdag) in Oostburg de vierde wedstrijd voorde Ir. Knaap-pupillencompeti- tie. De wedstrijden worden gehouden op het Baljuw Velders sportpark in Oostburg en beginnen om 11.00 uur. Basketbal Bekerfinales: In de Van Duyvenvoordezaal in Oost-Souburg worden van avond (vrijdag) deZeeuwse bekerfinales gespeeld. Om 19.00 uurspelen de jongensjunioren van BV Souburg tegen de jongenskadetten van Vertraco- /Vlissingen. De mannenfinale om 21.00 uur gaat tussen het eerste en het tweede team van VertracoA/lissingen. Beachvolleybal Toernooi. Morgen (zaterdag) en zondag wordt op het strand bij Vrouwen polder een groot recreatief beach.volleybjaltoernooi gehouden. De inschrij ving op beide dagen is vrij, maar kan alleen op zaterdagochtend vanaf 11.00 uur. Start toernooi rond de klok van 12.00 uur. Dammen Finale KNDB: Morgen (zaterdag) wordt in het Gelderse Huissen de finale van de KNDB-beker gespeeld. Het viertal van PWG 's-Gravenpolder moet het opnemen tegen Jorritsma/Brugman uit het Friese Rinsumageest. Even als in de succesvol verlopen halve finalewedstrijd tegen Huissen heeft PWG aan een 4-4 gelijkspel genoeg voor de eindzege. Het duel begint om 12.00 uurin het Koelhuis in Huissen. Nederlands kampioenschap voor meisjes: In Nijmegen wordt morgen (za terdag) het Nederlands kampioenschap voor meisjes gehouden. Bij de as piranten verdedigen Jantien van Gorsel van De EendrachtTholen en Carin Sturm van PWG 's-Gravenpolder de Zeeuwse kleuren. Jolanda de Graag van GDC Goes en Rianka Rentmeester van PWG zijn de Zeeuwse deel neemsters bij de puppillen. Judo Clubtoernooi: In sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt morgen (zater dag) een judotoernooi gehouden met alle afdelingen van Sportschool Geelhoed. De wedstrijden zijn voor alle categoriën. In de open klasse wordt strijd geleverd door Jessica van der Spil, Lindsay Wyatt, Elisabeth Wille- boordse en Francisca de Haze. Het toernooi begint om 9.00 uur, de open klasse gaat om 14.00 uur van start. Motorsport Brommerwegraces: Morgen (zaterdag) houdtde Stichting Pro Motor in sa menwerking met de Stichting Organisatie Brommer Wegraces (SOBW) en de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging (KNMV) voor de derde opeenvolgende keer brommerwegraces op het Kanaaleircuit in Wemeldin ge. Aan de start komen onder andere de klassen 50cc, 50 cc KNMV junior cup, Expiklasse, Automatenklasse 1 en 2 en de Scooterklasse. Voor het eerst doen in samenwerking met de Historische Motorsport Vereniging (HMV) ookoude racemotoren mee. Detrainingen beignnen om 9.30 uur, de wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. De toegang is gratis. Paardensport Concours hippique: De Landelijke Rijvereniging en ponyclub De Schouwse en Ruiters uit Dreischor houdt morgen (zaterdag) op het terrein van mane ge Aquadelta in Bruinisse een interprovinciale concours hippique voor paarden en pony's. Programma: 9.00 uur: dressuur paarden en pony's klas se B, L, M1, M2,Z1 en Z2; 11.30 uur: springen pony's klasse B, L, M,ZenZZ; 13.30 uur:springen paarden klasse B, L, M,ZenZZ; 13,30 uur: tweededress- suurproef paarden klasse B, L, M1, M2, Z1 en Z2. Rugby Slotwedstrijd: De Goese rugbyclubTovaal sluit het seizoen morgen (zater dag) af met de traditionele wedstrijd tussen de huidige selectie en een team van oprichters en gewezen spelers. Het treffen, dat voor de 15e keer wordt gehouden, vindt plaats op het Goese sportpark Het Schenge en begint om 15.30 uur. Run-bike-run Klapbank run-bike-run: Wielervereniging De Klapbank houdt morgen (za terdag) in Oudelande De Klapbank run-bike-run. De start is om 10.00 uur in de Lindestraat te Oudelande. De afstanden zijn: 6 kilometer lopen, 30 kilo Ook de publieke belangstelling bevindt zich in een opgaande lijn, mede omdat er geen toe gangsgelden geheven worden. „Je hoort steeds meer mensen enthousiast reageren. Ze her kennen bijvoorbeeld iets uit het verleden. Ze zien hun Zündapp of Kreidler opeens voorbij ko men." Een klasse die steeds po pulairder wordt in deze tak van de racerij, is de scooterklasse. VLISSINGEN - Sparta-voetballer Gérard de Nooijer is gisteren in Vlissingen in het huwelijk getreden. Met zijn kersverse bruid, Lo- rita Tjauw-a-Hing, werd de Soubuger bij het stadhuis door de F-pupillen van RCS, de voetbalclub waar Gérard deNooijer zijn carri ère begon,'getrakteerd'op een erehaag. foto Lex de Meester meterfietsen en 3 kilometer lopen en sprint: 3 kilometer lopen, 15 kilometer fietsen en 3 kilometer lopen. I Trimkoersen Wedstrijden: Morgen (zaterdag) houdt Stichting Trïmbelangen Zeeland in Oudelande wedstrijden voor A-, B- en C-trimmers en cyclosportieven van de KNWU. De C-trimmers en recreanten van de KNWU starten om 13.00 uur voor een koers over 35 kilometer. De B-trimmers en veteranen van de KNWU beginnen om 14.15 uur voor een race over 50 kilometer. De A-trim- mers en cyclosportieven van de KNWU starten om 15.45 uur, zij leggen een afstand van 60 kilometer af. Inschrijven is vanaf 12.00 uur mogelijk in het verenigingsgebouw te Oudelande. Kampioenschap Zeeuws Vlaanderen: De Zeeuws-Vlaamse wielertrim- bond (WTB) houdt vandaag (vrijdag) in Schoondijke het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen voor A-, B- en C-trimmers en cyclosportieven. De A-categorie en cyclosportieven starten om 19.00 uur, het B- en C-peloton om 19.02 uur. Inschrijven kan tot een kwartier voor de start in café Bon Ami aan het Dorpsplein in Schoondijke. Waterpolo Toernooi: De Bruinvis houdt morgen (zaterdag) en zondag een waterpolo- toernooi, waaraan in totaal vijftien ploegen deelnemen. Bij de vrouwen ne men de ploegen van De Ganze, Watervlo, Flamingo Old Stars, NZPC uit Noordwijk en Oud Bruinvis het in een halve competitie tegen elkaar op. De mannen spelen in twee poules, waarna plaatsingswedstrijden worden af gewerkt. De deelnemende teams zijn De Bruinvis, TRB-RES, Stormvogel, De Ganze, Hydrofiel, NZPC 1 en 2, Flamingo Old Stars, de Vrije Zwemmers en ORKA Brasschaat. Het toernooi, dat in het openluchtbad van Sas van Gent wordt gehouden, begint morgen om 12.00 uur. Zondagochtend wor den om 8.30 uur de eerste wedstrijden gespeeld. Omstreeks 15.00 uur wordt het toernooi met de prijsuitreiking afgesloten. Wielrennen! Ronde van Nieuwdorp: Morgen (zaterdag) wordt de 20e editie van de jaar lijkse wielerronde van Nieuwdorp gehouden. Er is startgelegenheid voor junioren, cyclosportieven en veteranen. Programma: 13.00 uur junioren (afstand 60 kilometer), 14.30 uur cyclosportieven en veteranen (afstand 60 kilometer). Zaalvoetbal Toernooi: Zaalvoetbalvereniging Premiere Zaman Sport houdt morgen (zaterdag) in Huist voor de negentiende keer een zaalvoetbaltoernooi. De organisatie is er dit jaar in geslaagd een sterk deelnemersveld in desport hal den Dullaertvan Hulst te krijgen. De aftrap wordt om 10.00 uur gegeven van onze medewerker Aector Dooms HULST - Zaalvoetbalvereni ging Premiere Zaman Sport heeft dit jaar voor het negen tiende RVS Masters-zaal- voetbaltoernooi een verschei denheid aan teams kunnen strikken. De organisatie houdt zaterdag (morgen) in Hiüst met het attractieve deelnemersveld, afkomstig uit alle windstreken van Nederland, het sterkst be zette zaalvoetbaltoernooi van Zeeland. De ambitieuze zaalvoetbalver eniging uit Hulst beschikt met Iieerenveense Boys, Gewetra Nunspeet, FC The Bombers Den Haag, Merpati Muda (winnaar van vorig jaar) uit Amstei'dam en de debutanten Danny's Knipcorner Harderwijk en ADIO Zoetermeer over een se lect gezelschap. De deelnemers buiten Zeeland moeten het opnemen tegen de regionale teams van Parbo Windhoek uit Goes, ZVH/Mor- resHuls.t, AltowHulst en de or- ganiserende vereniging Premie- re Zaman Sport. Spannend Het belooft in de spoxrthal Den Dullaert een spannende strijd te worden. Merpati Muda zal er veel aan gelegen zijn om, even als vorig jaar, de toernooiwinst te pakken. De Amsterdamse ploeg wordt door hun spectacu lair zaalvoetbal gevraagd om veel toernooien. Zo spelen ze al jaren veel buitenlandse toer- xiooien in Engeland, Duitsland, Italië, Hongarije, België en Frankrijk. Ze zijn de grote favo riet, maar Mex*pati Muda zal het beslist niet gemakkelijk krij gen. Ex-bekerwinnaar ITeerenveen- seBoys, The Bombers (de groot ste zaalvoetbalvereniging in Den Haag) en Gewetra Nun speet (verliezend finalist 1995) van onze sportredactie ROTTERDAM - Tomek Iwan heeft het bestuur van Feyenoord via zijn zaakwaarnemer Jan de Zeeuw gevraagd of hij met AZ mag on- derhaixdelen over een transfer. De Poolse aanvaller wil al geruime tijd weg uit de Kuip omdat hij in zijn ogen door trainer Arie Haan nauwelijks nog serieus wordt genomen. Iwan (26)kwam dit seizoen zelden of nooit ixx aanmerking voor een basisplaats.„Ik wil voetballen, ik ben 26 jaar en ik heb geen zin om hier nog langer op de bank te zitten. Als ik bij Feyenoord geen kans meer krijg, heeft het geen zin om te blijven wachten. Dan ga ik liever ergens andei's spelen." GPD zijn geduchte concurrenten. Van Zeeuwse zijde mag veel wox'den verwacht van Parbo Windhoek (de hoogstspelende Zeeuwse ploeg) en ZVHMorres, maar ook de debutanten uit Harderwijk en Zoetermeer en de andere Zeeuwse teams kun nen vanzelfsprekend voor een stunt zox'gen. Na de poule-wedstrijden plaat sen zich de beste twee ploegen uit elke poule voor de kruisfina les. Daarna volgen de finale wedstrijden. De finale vindt omstx'eeks 18.30 uur plaats. Het toernooi wordt vei'der opgeluis terd met shoot-outs. Van elk team doet er een speler en een doelman mee aan dit spectacu lair onderdeel. Di'ie ex-varen scheidsrechters, Gerard de Schepper, Loek Za man en Walter Naessens zullen trachten het toernooi in goede banen te leiden. Burgemeester A Kessen doet om 10.00 uur de aftrap. De prijsuitreiking is om 19.30 uur in Premiere café in Hulst. De eerste editie kende zes deel nemers, morgen gaan er zeker dei'tig van start. De opgang van de scooterklasse loopt pai'allel met de toenemende populax-iteit van het vervoermiddel in het he dendaagse verkeer Net als in de ovex-ige categorieën geldt ook hier: het originele fabrieksmo- del is het uitgangspunt. Het voexrtuig mag wel worden opge voerd, maar voorop staat dat er geen structurele wijzigingen mogen worden aangebx-acht aan het origineel. De technische commissie zal daarop moi'gen streng toezien. Nieuw is de zogenaamde vete ranen-race-demonstratie. Deze woi'dt georganiseerd in samen werking met de Historische Mo torsport' Vereniging (HMV). Morgenmiddag zullen de voer tuigen twee keer op het circuit verschijnen, niet voor een echte wedstrijd, want daaxvoor lopen de bouwjaren en aard van de motoren te zeer uiteen. De oud ste 'fiets' die op het circuit ver schijnt, is die van Chris Bekken kamp uit Assen: een Velocette 350 uit 1935. Ook twee Zeeuwen zullerx hun oude voertuig tonen. Ronnie van Rooi jen uit Westkapelle be rijdt een Noxton ES 2 500 uit 1959 en Louis Dekker uit Melis- kerke di'aait zijn rondjes op een Triumph 650 uit 1965. De races worden net als bij de vorige twee edities gehouden op het zogenaamde Kanaalcircuit, dat voor een groot gedeelte langs het voormalige sluizen- complex van het Kanaal door Zuid-Beveland loopt. Vanaf het dijktalud kan het publiek de wedstrijden op de voet volgen. Het publiek kan 's morgens van af 9,30 uur het spektakel van de trainingen beldjken. Vanaf 12.30 uur staan de races ge pland. van onze medewerker Michel Verberkmoes AXEL - Vanaf morgen (zater dag) tot en met zondag 29 juni wordt het Rabo-tennistoernooi van Axel gehouden. Dit jaar mocht de wedstrijdleiding - in handen van Wilfried Roelandt, Door Fackeldey, Jaap Op peneer, Lau Schreurs en Pim van Alem - iix totaal 331 in schrijvingen ontvangen. Vorig jaar lag dit aantal nog op 269. In totaal worden komende weck 210 wedstrijden gespeeld op het tennispark van Axel. Er wordt gespeeld in de categorieën Cl, C2,Dl,D2enE. In de hoogste categorie is Alexander Bauwens de te klop pen man. Als alles volgens prog noses verloopt, speelt hij in de finale tegen Gino Roctus. Ge vaarlijke outsiders zijn Reggie Bun, Ronny van Kessel en Cor de Jonge. Eerste geplaatst Cor de Jonge is op het C2-sche- ma als eerste geplaatst, vóór Reggie van den Berg. Beny Yse- baert en Gert-Jan Louweret worden gezien als hun gevaar lijkste tegenstanders. Bij de vrouwen in de C-catego- rie waren helaas te weinig in schrijvingen, zodat deze niet door kon gaan. De plaatsingslijst. DE Dl: 1. Tilly Dierick 2. Annemarie van Loo. D2: 1. Ilse Walraven 2. Con Weesepoel. HE Cl: 1. Alexand Bauwens 2. Gino Roctus. HE C2: Cor de Jonge 2. Reggie van den Be 3/4. Beny Ysebaert en Gert-j Louweret. HE Dl: 1. Jos Saman Leen Wijland 3/4. Michael Piete en Peter van Halteren 5/6. Ps I d'Hooghe en Vincent Koole 7/8. E win Sinke en Wil de Roeck. HEB 1. Koos van Hese 2. Dennie Cappe dijk 3/4. D. de Schepper enPetervi Remoortere. HE E: 1. Giancai Ambrosini 2. Mario Beterams, 1) Cl: 1. Wendy de Schepper/Nam Verstraeten 2. Ingrid Visser/Marii Fraanje. DD Dl: 1. Lincla Mol/Annemai van Loo 2. Tilly Dierick/Kitty 0j peneer. DD D2: 1. Mia van Houd /Marleen Beterams 2. Edith Brand /Tineke Dees. HD Cl: poule van vier. HD C2:1. E ic van Tatenhove/Reggie vs Berg 2. Hessel Hamelink/Eric Ne 3/4. Arjan Michielsen/Eddo Lokk; en Ad van Mosselvelde/Marc Ms thijs. HD Dl: 1. Ronald van Es denburgh/Ben Kint 2. Michael Pi ters/F. d'Haens 3/4. Frank Bro ders/Dion Beuzenberg en Pa Brandt/Edwin Sinke. HD D2:1. Li Statujew/Gert Post 2. Dennie Ca] pendijk/D. de Schepper 3/4. Piet Hamelink/Jos Langerak en Ko van Hese/Hans Hirdes. GD Cl: poule van vier. GD C2: Pascal Pieters/BertDutree 2, Mari ka Adriaansens/Eric van Tatenli: ve. GD Dl: 1. Chantal van Waes/Ei nald van Eerdenburgh 2. Liesbei Verbunt/Paul Brandt. GD D2: Christïen Wieland/Paul van Gras schepe 2. Marleen Beterams// mand Beterams. van onze sportredactie HULST - Op het Rabo Reynaert tennistoernooi in Hulst zijn bij de vrouwen op het C2-schema alle halve finalisten bekend ge worden. Eerder deze week plaatste Bianca Vlaenxinck zich als eerste voor de halve finale. Nu "kwamen daar Jacqueline Verhaegen, Annick van der Wal- le en Beatrix Verhaegen nog' bij Jacqueline Vei'haegen vérsloeg Maiian Fraanje met nipte cij fers: 7-5 7-5, Annick van der Walle kende alleen in de tweede set moeite met Pascal Pieters: 6- 2 7-6) en Beatrix Verhaegen liet Maxrtine Simonse kansloos ach ter: 6-0 6-2. Bij de mannen plaatste Filip de door burgemeester A. Kessen. De teams, afkomstig uit heel Nederland, zijn verdeeld in twee poules. Na de poule-wedstrijden volgen omstreeks 16.30 uur de kruisfinales. De finale is omstreeks 18.30 uur. Ook zijn er circa 16.00 uur shoot-outs, waarvoor elk team een doelman en een speler levert. Scheidsrechters zijn Gerard de Schepper, LoekZaman en Walter Naessens. De deelnemende teams. Poule A: FC'The Bombers (Den Haag), Gewetra (Nunspeet), Danny's Knipcorner (Harderwijk), ZVH Morres (Hulst), Premie- re Zaman Sport (Hulst). Poule B: ADIO (Zoetermeer), Arrow (Hulst), Heeren- veense Boys (Heerenveen), Parbo Windhoek (Goes), Merpati Muda (Am sterdam). Zeilen Open NK: Op het Veerse Meer wordt bij Wolphaartsdijk vanaf vandaag (vrij dag) hetopen Nederlands kampioenschap voor gehandicapten gehouden. Gisteravond werden voorafgaand aan de opening proefvaarten gehouden. Dagelijks varen de deel nemers twee of drie wedstrijden-afhankelijk van de weersomstandigheden-over een afstand van plusminus drie mijl. Het pro gramma, vrijdag: 10.30 uur start wedstrijden. Zaterdag: 10.00 uur start wedstrijden, 17.00 uur demonstratie K-klasse. Zondag: 10.00 uurstartwed- strijden, 15.00 uur prijsuitreiking. 24-uursrace: De watersportvereniging Arnemuiden houdt vandaag (vrij dag) en zaterdag een 24-uursrace voor zeiljachten op het Veerse Meer. De start is op het Verse Meer in de buurt van de haveningang van Oranjeplaat. De deelnemers volgen richting Veere, keren bij de Oostwatering en varen door naar de sluis bij Kats, waar een tweede keerpunt is. Op de keerpunten zijn controleschepen. De winnaar is deelnemer die de meeste mijlen heeft gevaren. Er wordt met een handicapfactor gevaren. De deelnemers verza melen zich in jachthaven Oranjeplaat vanavond om 20.00 uur. Zwemmen Kreekrace: De zwem- en poloclub De Schelde houdt zondag in Terneuzen voor de derde keer de Kreekrace. De deelnemers aan de langebaanwed- strijd op de Otheense kreek gaan om 11.30 uur van start op het eerste onder deel de 3.000 meter vrije slag. Het keerpunt is bij restaurant De Milliano. De prestatietochten over 50 meter (jeugd) en 1.000 meter (11 jaar en ouder) sluiten om 16.00 uur hetzwemevenement af. Er hebben een aantal nationa le toppers (Folkertsma, Hitzert, Voorn, Van de Maagdenberg, Stein, Kuy- per) ingeschreven. Verder doen nagenoeg alle Zeeuwse zwemverenigin gen mee. Ook een Tsjechisch team heeft zich ingeschreven. Het programma: 3.000 meter vrije slag mannen (11.30), vrouwen (11.40); 500 meter vrije slag jongens (12.40), meisjes (12.45); 1.000 meter vrije slag 25+ masters mannen (13.00), vrouwen (13.05); 1.000 meter vrij tot dertien jaar jongens (13.25), meisjes (13.30); 1.500 meter vrij tot vijftien jaar jon gens (13.50), meisjes (13.55); 3.000 m. schoolslag mannen (14.25), vrou wen (14.35), 1.000 meter schoolslag masters 25+ mannen (15.15), vrouwen (15.40). Prestatietochten 50 en 1.000 meter start vanaf 16.00 u. Honkbal Brasschaat. (Bel) Europa Cup I. Groep A: Neptunus (Ned) - San Marino 15-5. Groep B: HCAW (Ned) - Saint Lo (Fra) 13-11. Sportprijsvragen Lucky 10 van 19 juni: 2-3 -10-11-14-15- 17-31.-35-38-40-43-44-45-50-52-56- 70-76-77. (ondervoorbehoud.) Midlotto 24A. Eerste prijs: 1 winnaar, brutof. 2.100.030,40; tweede prijs: 2 win naars, elk bruto f. 50.000,00; derde prijs: 112 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs: 248 winnaars,f. 250,00; vijfde prijs: 4116 win naars, f. 25,00; zesde prijs: 4612 win naars,!. 10,00;zevende prijs: 53.559 win naars, f. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: 2 winnaars; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 26 winnaars; drie cijfers goed- 256 winnaars; twee cijfers goed: 2390 win naars. Tennis Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen,tweede ronde: Schalken (Ned) - Paes (Ina) 6-2 6-2, Damm (Tsj) - Woodruff (VSt) 6-1 6-7 6-1, Krajïcek (Ned/3) - Dreek- man (Dui) 6-0 6-3, Raoux (Fra) - Alami (Mar) 6-4 2-6 7-6. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haarhuis (Ned/l) - Keil/Paes (VSt/lna) w.o. rugblessure Paes, Note- boom/Wibier (Ned) - Bjorkman/Kulti (Zwe/2) 6-3 6-4, Damm/Vizner (Tsj/3) - Al- varez/Dosedel (Spa/Tsj) 6-47-6. Vrouwen, kwartfinales: Oremans (Ned) - Habsudova (Slo/4) 6-2 7-5, Carlsson (Zwe/8) - Pierce (Fra/2) w.o., Dragomir (Roe/3) - Van Roost (Bel/6) 6-1 2-6 6-4, Hu- ber (Duï/1- Appelmans (Bel/5) 6-2 4-6 7- 6. Dubbel, kwartfinales: Melicharova- /Vidova (Slo) - Dragomir/Neiland (Roe- /Let/1) 3-6 6-3 7-5. Halve finale: Habsudo- va/Labat (Slo/Arg) - Boogert/Wild (Ned/VSt) 6-1 5-7 7-5. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Kwartfinales: Seles (VSt/1) - Schultz (Ned/8) 5-7 2-2 afgebroken wegens re gen, Zvereva (WRu) - Tauziat (Fra) 7-5 af gebroken wegens regen. Raalte. Satellite. Eerste ronde: Weisz (Arg) - Aarts (Ned) 6- 1 6-0, Caspari (Dui) - Snyders (Ned) 6-47- 6, Sluiter (Ned) - Merry (Ned) 6-3 3-6 6-1, Wessels (Ned) - Bergraaf (Ned) 6-1 7-6. Hulst. Rabo Reynaert Tennistoernooi. DE C2:1/4finale: J. Verhaegen-M. Fraan je 7-5/7-5, A. van der Walle-P. Pieters 6- 2/7-6, B. Verhaegen-M. Simonse 6-0/6-2. Lange schorsing voor voetballer BREDA - De tuchtconiniisie van de KNVB district Zuid I heeft voetballer Ronald Halkes van het Bredase Groen Wit voor drié jaar geschorst. Halkes kreeg deze straf wegens het schoppen van scheidsrech ter Nico Meulmeester uit Vlis singen. Halkes beging zijn daad in het duel met Be Ready. Meul meester was toen grensrechter. De betreffende wedstrijd, waar bij promotie op het spel stond, liep op 25 mei een kwartier voor tijd volledig uit de hand, toen scheidsrechter Peter de Bok uit Terneuzen een rode kaart wilde tonen aan Groen-Wit doelman Jurgen van Campenhout. Ex- ontstond een opstootje waarbij Nico Meulmeester door Halkes werd geschopt. ITalkes kreeg de straf na mondeling onderzoek van de tuehtcommissie. Smet zich voor de kwartfirïa in de C2-categoi'ie via een ruin ovexwinning op Gert-Jan Lot weret. De Smet won met 6-0 6- en komt in de kwartfinale uit tt gen Joop Antheunis. Wijland In de Dl-klasse won ranglijs aanvoerder Leen Wijland in 3 e ronde van Forrny Verstraete Gemakkelijk was het zeker nii voor Wijland, getuige de 6-3 6-4 overwinning. In de kwart! nale speelt Leen Wijland tege Michael Pieters. Eerder plaat ten zich voor de kwartfina! Eddy van Pamelen (6-1 7-5 zq op Pilip de Baets), Koen van c' Berg (6-7 6-3 6-2 tegen N. vi derHeyden) enErwinClaassei (6-4 6-4 tegen Dennis de Block DE D2,1/4 finale: Y. van Esbroek-A. vj Drongelen 6-2/7-6. HE C2,2e ronde: F. Smet-G. Louweret 6-0/6-2. HED1,3ero de: L. Wijland-F. Verstraeten 6-3/3-61( E. van Pamelen-P. de Baets 6-1/7-5, van de Berg-N. van derHeyden 6-7/6-j 2, E. Claassens-D. de Block 6- HED35, 2e ronde: J. Huis-J. Boes 6-2/ 7./6-3, H. van der Klooster-R. Bauwens 6/6-3, E. Nachtegael-M. Triest 6-1/6-4, D1, 1/4 finale: Deruyck/Steyaert-D Moor/Verstraeten 1-6/6-4/6-2. DD D2,1j finale: Van Meele/'De Smït-Broeckaei /Dankaart 6-1/6-3. HD C1,1/4 finale: tus/Van der Starre-Deltour/Verstraete" 6-4/6-4, Van Cauteren/Vermeulen-Vs Jole/Van Tatenhove 6-2/6-2. HD C2, ronde; Dutree/De Jonge-Hamelink/H: melink 6-3/7-5, Van Goethem/Vlasss rood-Van den Berg/Van den Berg 7-5(t 6/6-2. HD D2, 2e ronde: Cappendijk/C Schepper-Steyaert/Vlassenrood 6-3/6 Nanninga/Pijpelink- Ambrosini/Ambrosini 7-5/7-5, Willes sen/Pollet-Van Dorsselaer/Heynen 6-2f. p 2, Van Hese/Hirdes-Navarro/Van Regs R mortel 4-6/6-4/6-2, Van Boven/Vernis men-Boussen/Verwer 6-2/6-3. GD Cl 1/4 finale: Moerland/Martens-Fraanj: /De Pooter 7-5/5-7/6-4. GD D1,1/4 finali Steyaert/Rodrigo-Schanssema/Eshuis 6-2/4-6/7-5. GD D2, Ie ronde: ma/Vossen-De Kesel/De Burger 6-3/7-1 1/4 Finale: Van Drongelen/Puylaef d'Hooghe/Vliesbergh 6-1/6-0. Voetbal Copa America. Groep B: Bolivia - Urv'V guay 1-0 (1-0). 30. Baldivie.so 1-0. Pers Venezuela 2-0 (1-0). 15. Cominges 1- 59. Cominges 2-0. Eindstand: 1. Bolivi 3-9, 2. Peru 3-6, 3. Uruguay 3-3,4. Veno zuela 3-0. Bolivia en Peru naar kwartfin iles. Shah Alam (Mal). WK voor spelers ond/1 20 jaar. u Groep A: Marokko-België 1-1 (0-0), Uru guay - Maleisië 3-1 (2-1). Stand: 1. Ur» guay 2-6, 2. Marokko 2-4,3. België 2-1,' Maleisië 2-0. Groep B: Frankrijk - ZuidK Korea 4-2 (3-0), Brazilië - Zuid-Afrika .(0-0). Stand: 1Brazilië 2-6,2. Frankrijk! 4, 3. Zuid-Korea 2-1, 4. Zuid-Afrika 2-'. Groep C: Ierland - Verenigde Staten 2- (2-1), Ghana - China 1-1 (0-1). Stand; Ghana 2-4, 2. Ierland 2-3, 3. Verenigd Staten 2-3,4. China 2-1 Wielrennen Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Basel - La Chaud i Fonds: 1. Agnolutto (Fra) 202,1 km 4.30.23, 2. Van Heeswijk (Ned) 2.34, Fois (Ita), 4. Vergnani (Ita) 6.52, 5. Aids: (Dui) 11.32, 6. Bouvard (Fra), 7. (Ita), 8. Aus (Est), 9. Baldato (Ita), 10. Vi® J houten (Ned), 16. Nelissen, 48. Van 59. De Vries, 93. Breukink. Algemee klassement: 1, Agnolutto 9.33.07,2, Vs Heeswijk 2.37, 3. Fois 2.55, 4, Vergnafl 9.03, 5. Camenzind (Zwi) 11.23, 6. Vs j Bon, 7. Petito (Ita) 11.28, 8. Nelisse (Ned) 11.30,9. Bolts (Dui) 11.37,10. Wel ner(Dui) 11.42, 28. Vierhouten 11.51,6; De Vries 12.04,87. Breukink 12.13. Ronde van Catalonië. Eerste etappe, eerste deel, Vila Seca Pineda: 1. Svorada (Slw) 71,9 km 1.57.23, 2. Colonna (Ita), 3. Moncassi' (Fra), 4. Cassani (Ita), 5. Hunt (GBr), 6.S razzer (Ita), 7. Oetsjakov (Oek), 8. Ed: (Spa), 9. Bellini (Ita), 10. Flores (Spa),7t Voskamp. Tweede deel, tijdrit, Port Ave ntura - La Pineda: 1. Boardman (GBr)7) km in 8.42, 2. Casera (Spa) 0.12, 3. GS mendia (Spa), 4. Escartin (Spa) 0.23,1 O'Grady (Aus) 0.32, 6. De Las Cuevs (Fra) 0.33,7. Leanizbarutia (Spa), 8. Gor- zalez de Galdeano (Spa), 9. Alonso (Spa1 10. Voskamp (Ned) 0.36. Algemeen któ sement: 1. Boardman 2.06.05, 2. Cases 0.12,3. Garmendia 0.12,4. Escartin 0.2-; 5. O'Grady 0.32, 6. De Las Cuevas0.33, Leanizbarutia, 8. Gonzalez de Galdeano 9. Alonso, 10. Voskamp 0.36. Circuito Montares. Negende etappe, 175 km: 1. Van de We' (Ned), 2. Freire (Spa), 3. Hiemstra Algemeen klassement: 1. Van de Wov wer (Bel), 8. Bouwmans (Ned) 3.12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 54