Emancipatie blijft nodig Chili zit in zijn maag met sekteleider Politie te water kijkt uit naar wet tegen zuipschuiten Tom Poes en de Niks het weer in zeeland en in europa snelheidscontrole varia vrijdag 20 juni 1997 Aandacht kleinere vraagstukken recept puzzel Vandaag Een lagedrukgebied met centrum bij Ierland ligt daar vrijwel statio nair. Hierdoor staat er bij ons een zuidwestelijke aanvoer van koele, vochtige oceaanlucht. Na een re genachtige nacht klaart het spoedig op, vanochtend wisselen zon en stapelwolken af. Vanmiddag kan hieruit een enkele bui vallen. Van avond neemt de bewolking weer verder toe op nadering van een frontale storing behorend bij het la gedrukgebied en later gaat het re genen. De wind is zuidwest tot zuid matig boven land 3-4 Beaufort, af en toe vrij krachtig boven open gebie den. De maximum temperatuur ligt tussen 16 en 17 graden, minimum vannacht rond 12 graden. Nautisch bericht wind: zuidwest matig tot vrij krach tig, 4-5 Beaufort; zicht: matig tot goed; temperatuur kustwater: 16 graden; afwijking waterstanden: geen afwijking van betekenis; maxi mum golfhoogte monding Schei- des: omstreeks een meter. Zon en maan Zon op 05.26 onder 22.04 Maan op 21.24 onder 05.25 Vooruitzichten Voor het weekeinde: Ook dan blijft het lagedrukgebied het Zeeuwse weer bepalen met een zuidwestelij ke stroming waarin koele oceaan- lucht wordt meegevoerd. Er is over wegend veel bewolking met af en toe neerslag. Het blijft stevig waai en, de zuidwesten wind is matig tot vij krachtig, 4-5 Beaufort, boven zee tijdelijk krachtig 6 Beaufort. Tempe ratuur omstreeks 17 graden, mini mum rond 13 graden. Voor maandag tot en met dinsdag: Vooruitzichten voor het buitenland: Finland: Flinke zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur oplo pend tot ongeveer 23 graden. Noorwegen: Hier en daar zon maar ook wolkenvelden. Op sommige plaatsen ook regen, met name later in het zuiden. Middagtemperatuur ongeveer 20 graden maar langs de kust hier en daar lager. Zweden: Perioden met zon maar in het noorden ook wolkenvelden en soms wat regen. Later ook in het zui den een toenemende kans op re gen. Middagtemperatuur tussen 17 gra den en 23 graden. Denemarken: In het noordoosten eerst nog wat zon maar verder be wolkt en af en toe regen. Maxima omstreeks 18 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Onbestendig weer met over wegend veel bewolking, van tijd tot tijd (veel) regen en veel wind; on weer is niet uitgesloten. Middagtemperatuur rond 15 gra den, in Engeland hier en daar wat hoger. België en Luxemburg: Bewolkt, van tijd tottijd regen en soms veel wind; slechts nu en dan wat zon. Tempe ratuur in de middag ongeveer 18 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en nu en dan regen of buien, soms met veel neer slag en onweer. Middagtemperatuur van 16 graden langs de Bretonse kusttot ongeveer 23 graden plaatselijk in het binnen land. Portugal: In het noordwesten wol kenvelden en vooral morgen af en toe regen. Naar het zuidoosten toe meer zon en droog. Middagtempe ratuur uiteenlopend van 18 graden in het noordwesten tot ruim 25 in hetzuiden. Madeira: Zonnige perioden en waarschijnlijk droog. Middagtem peratuur ongeveer 24 graden. Spanje: Vrij zonnig maar in het noorden ook wolkenvelden en vooral in het noordwesten af en toe regen. Middagtemperatuur om streeks 30 graden maar in het noordwesten aanmerkelijk frisser. Canarische Eilanden: Flinke zonni ge perioden maar met name in het noorden soms ook wolkenvelden. Bijna overal droog. Middagtempe ratuur tussen 25 en 30 graden. Marokko: Westkust: vrij zonnig en droog. Middagtemperatuur vlak aan zee tussen de 23 en 27 graden. Tunesië: Vrij zonnig en droog. Mid dagtemperatuur op veel plaatsen tussen 35 en 40 graden. Zuid-Frankrijk: Half tot zwaar be- Aanhoudend koel weer met af en! toe neerslag. De temperatuur over dag tussen 16 en 17 graden, mini mum rond 13 graden. De zuidwes ten wind blijft stevig, matig tot vrij krachtig 4-5 Beaufort, dinsdag wordt de wind westelijk. Hoog water VM Vrijdag 20 juni Vlissingen 02.18 225 14.42 237 Terneuzen 02.43 254 15.06 266 Bath 03.41 296 16.06 308 Roompot Buiten 02.20 167 14.40 178 Zierikzee 03.55 155 16.25 164 Wemeldinge 04.00 180 16.20 190 Philipsdam West 03.40 162 15.55 170 Zaterdag 21 juni Vlissingen 02.59 240 15.26 242 Terneuzen 03.23 268 15.45 27 Bath 04.23 311 16.46 312 Roompot Buiten 02.50 181 15.20 182 Zierikzee 04.45 163 17.10 165 Wemeldinge 04.45 189 17.05 19 Philipsdam West 04.15 168 16.30 169 Laag water uur cm uur cm VM Vrijdag 20 juni Vlissingen 08.42 197 21.06 205 Terneuzen 09.10 206 21.33 214 Bath 10.13 232 22.38 235 Roompot Buiten 08.30 147 20.55 151 Zierikzee 09.50 143 22.20 148 Wemeldinge 09.55 159 22.25 164 Philipsdam West 09.55 152 22.25 157 Zaterdag 21 juni Vlissingen 09.26 200 21.50 215 Terneuzen 09.56 209 22.18 223 Bath 11.01 233 23.25 247 Roompot Buiten 09.15 147 21.35 158 Zierikzee 10.35 140 23.05 152 Wemeldinge 10.40 158 23.10 165 Philipsdam West 10.40 150 23.05 161 wolkt en een aantal buien, ook mei onweer en mogelijk flink wat neer slag. Langs de kust van de Middel landse Zee op vandaag meerzonen droger. Maxima van een graad of 22 aan de Atlantische Kusttot plaatselijk 28 in de Provence. Mallorca en Ibiza: Flinke zonnige perioden en nog slechts een kleine kans op een bui. Middagtempera tuur oplopend tot ongeveer 29 gra den. Italië: Flinke zonnige perioden maat met name in het noorden nog kan- op een enkele (misschien fiksejre gen - of onweersbui. Middagtemperatuur rond 30 gra den, in het midden en zuiden lokas flink daarboven. Corsica en Sardinië: Flink wat zon en droog. Iets warmer met op mor gen maxima rond 29 graden. Malta: Veel zon en droog. Middag temperatuur iets boven 30 graden Griekenland en Kreta: Vrij zonnio en warm. In het binnenland maxi ma boven 30 graden; op de meests stranden net daar onder. Turkije en Cyprus: Veel zon er droog. Middagtemperatuur lang! de kust dicht bij de 30 graden. Duitsland: Flink wat bewolking er buien, ook.met onweer en in hetzui den lokaal eerst veel neerslag Somsookzon, met name morgenin het oosten. Middagtemperatuur vandaag on geveer 21 graden, morgen op de meeste plaatsen wat hoger. Zwitserland: Vandaag in het ooster eerst nog een regen- of onweers bui, verder geregeld zon en overwe gend droog. Morgen overal kans op een enkele bui, ook met onweer. Middagtemperatuur omstreeks 2i graden. Oostenrijk: vandaag een aantal re gen-en onweersbuien, vooral inhe' oosten zware buien met veel neer slag. Morgen droger en geregel: zon. Middagtemperatuur rond 25 gre den maar vandaag bij buien lager; maxima. Polen: Zonnige perioden maa vooral in het zuiden en westen ooi kans op enkele regen- of onweers buien. Middagtemperatuur vao daag omstreeks 21 graden, daarni geleidelijk warmer. Tsjechië en Slowakije: Vandas: een aantal buien, vaak met onwee en plaatselijk veel neerslag. Mor gen minder buiig en meerzon. Van daag maxima rond 20 graden, daar na hoger. Hongarije: Vandaag een aantal fil se regen- en onweersbuien. Mof gen geregeld zon en op de meesS plaatsen droog. Stijging van temp? ratuur; morgen maxima rond 2: graden. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 - tussen Amsterdam-Utrecht-Den Bosch vice versa A6 - Noord-Oost-Polder A10 - ringweg Amsterdam A58 - tussen Roosendaal-Vlissingen van onze redactie buitenland De 76-jarige ex-nazi en sekteleider Paul Schater weet zich al 36 jaar suc cesvol te verschuilen op een 13.000 hecta re tellend landgoed in het Zuid-Chileense Parral. De jongste inval, deze week, is de zoveelste poging om de internationaal ge zochte verdachte van seksueel misbruik van jongens op te pakken en een einde te maken aan zijn schrikbewind over de Co- lonia Dignidad. Schafer stitrhtte de Kolonie Waardigheid in 1961 en houdt de 'bewoners' met gewa pende bewakers, camera's en infrarood- nachtkijkers in de gaten. Binnenkomende en uitgaande post wordt gecensureerd. Getrouwde stellen leven apart en pasge boren kinderen worden onmiddellijk van hun ouders gescheiden, zo vertelde Scha- fers voormalig plaatsvervanger, Hugo Baar, enkele jaren na zijn vlucht uit het kamp in het midden van de jaren tachtig. Er bevonden zich destijds meer dan drie honderd mensen in de kolonie, onder wie een Nederlander. Andere oud-leden van de Duitse 'religieu ze kolonie' maken melding van martelin gen. Tijdens een hoorzitting in 1988 voor een commissie van het Duitse parlement vertelde een bewoonster, die samen met haar man was gevlucht, dat Schafer j onge meisjes mishandelde. ,,Ik zag hem een meisje in het gezicht slaan, steeds weer, tot het bloed uit haar neus kwam." Jongens werden afgeranseld of kregen elektrische schokken wanneer zij seksueel opgewon den waren, aldus de oud-bewoonster. Pinochet Bij een politie-inval eerder dit jaar ont dekten Chileense agenten onderaardse ruimtes waar tijdens de dictatuur van Pi nochet (1972-1989) politieke tegenstan ders gevangen en gemarteld zouden zijn. Schafer is vermoedelijk op de hoogte van het lot van de 38 Chilenen die sinds him verblijf daar als vermist gelden. Schafer is de laatste jaren niet meer bui ten de kolonie gezien. Hij was naar Chili gevlucht, omdat justitie in Duitsland hem zocht wegens aanranding van jongens. Hij zette zijn kamp op onder het mom be hoeftige kinderen te helpen. Onder de hulpbehoevenden was Hernan Escobar, die op 9-jarige leeftijd, na de scheiding van zijn ouders, in het kamp kwam. Nu hij dertig jaar is, ziet hij het als zijn taak de media te overtuigen van het feit dat de aantijgingen tegen Schafer en de kolonie volkomen ongegrond zijn. Vol gens Escobar is de sekteleider niet op het terrein, zoals de politie veronderstelt. In Chili leeft de angst dat de sekteleden bij de arrestatie van de Colonia Dignidad- stichter overgaan tot zelfmoord. ANP door Edwin Cornelisse De wet waarmee alcohol gebruik door binnen vaartschippers kan worden aangepakt moet zo snel mo gelijk van kracht worden. Dit benadrukt de politie te water, nadat een dronken schipper deze week met zijn tankschip op de Rijn bij Tolkamer een ravage heeft aangericht door tegen een steiger aan te varen. Bij de lange lijst van aanvaringen in dronkenschap is het tot nu toe nog niet uitgelopen op een catastrofe. Zonder actie is het volgens de politie wachten op de eerste keer. De schipper van het tank schip Stör richtte deze week een grote chaos aan toen hij op de Boven-Rijn aanvoer te gen een bunkersteiger, een soort platform in de rivier waar schippers kunnen tan ken en boodschappen doen. De winkel op de steiger en twee schepen die waren afge meerd, raakten zwaar be schadigd. Volgens de schip per werkte het roer niet goed, maar uit onderzoek bleek dat de man te diep in het glaasje had gekeken. Superbenzine Het incident bij Tolkamer staat niet op zichzelf. Zo haalde de politie te water be gin van deze maand bij de Volkeraksluizen in Willem stad een 50-jarige Duitse schipper achter het roer van daan die zijn met superben zine geladen tanker slinge rend over het water voer. Hij bleek 3,5 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Een week eerder was het raak op de Nieuwe Waterweg. Een 44-jarige kapitein van een kustvaarder trok ter hoogte van Vlaardingen de aan dacht van de politie, omdat hij zwabberend over de Wa terweg voer. Dat was ook niet verwonderlijk: hij had ruim twee promille alcohol in zijn bloed. Korte tijd daarvoor was op de Dordtse Kil de combinatie van te veel alco hol tijdens het beroepsvaren reden om een schipper van een benzinetanker van boord te halen. De zaken maken duidelijk waarom de politie te water zo groot belang hecht aan het snel van kracht gaan van de nieuwe Scheepvaart Ver keerswet. De wet wordt waarschijnlijk van kracht op 1 oktober van dit jaar. Het probleem met de dronken schippers mag dan niet zo groot zijn als het alcoholmis bruik in het wegverkeer; de risico's zijn aanzienlijk als het misgaat. Een tankschip met benzine, ammoniak of chloor als la ding heeft meer potentieel als ramp dan een personen auto. Enorme ramp Per 1 oktober moet het moge lijk zijn dronken schippers hard aan te pakken. Dan worden ook alcoholcontroles op het water mogelijk. Nu moet de politie nog over een sterke aanwijzing dat er drankmisbruik in het spel is beschikken als ze een blaas- proef wil afnemen. Een schip dat zigzagt of een lallende schipper bijvoorbeeld. „Als zo'n aanwijzing er niet is, dan heeft de agent te water wettelijk geen poot om op te staan", zegt inspecteur B. Brakke. „Vandaar dat wij het ook toejuichen dat de nieuwe wet ons die mogelijkheden wel gaat bieden. Wij zitten er in feite al jaren op te wachten. Want er zijn in het verleden ongelukken ge weest, in de Rotterdamse ha ven bijvoorbeeld, waarbij het maar een haar scheelde of het was een enorme ramp ge weest". Iets meer Een andere belangrijke wij ziging inde Scheepvaart Ver keerswet is dat er een toege staan promillage van 0,8 wordt afgesproken. De schipper mag dus iets meer drinken dan de automobilist die zich aan een promillage van 0,5 heeft te houden. Dit komt door Europese afspra ken waar Nederland zich aan heeft te houden. Verder is va ren met een slok op volgens minister Jorritsma ook min der gevaarlijk dan autorij den. Door de lagere snelheid is in het scheepvaartverkeer over het algemeen meer tijd voor een reactie dan op de weg, zo redeneert de minister. GPD door Marjolein Dekker De grote emancipatievraag stukken zijn de afgelopen dertig jaar - vaak na harde strijd en via de barricades - wel opge lost. Vrouwen hebben inmiddels recht op abortus. Het wettelijk recht om in deeltijd te werken is bijna rond. En ook de kinderop vang lijkt langzamerhand gere geld te gaan worden. Maar de minder zichtbare on rechtvaardigheden waarmee vrouwen worden geconfron teerd, zijn nog lang de wereld niet uit. Toegegeven, zegt direc teur Willemien Ruygrok van het wouwenadviesbureau Arachne uit Den Haag, geen man verzet zich anno 1997 nog tegen de ge lijkschakeling van mannen en vrouwen. „Maar ze nemen emancipatie nauwelijks mee in hun beleid", voegt ze er onmiddellijk aan toe, „Neem het armoedevraagstuk. Gebleken is dat dat vooral ou dere, alleenstaande vrouwen aangaat. Maar waarom zijn het met name vrouwen die alleen AOW hebben? De link met emancipatie wordt niet gelegd als zo'n vraagstuk aan de orde komt. Dat gaat een stap verder. Die nieuwe, diepgaandere pro blemen zijn moeilijker te onder kennen en nog lang niet opge lost." Het bestaansrecht van haar or ganisatie staat voor Willemien Ruygrok dan ook buiten kijf. We werken in feite aan onze ei gen overbodigheid, maar zijn dat de komende jaren zeker niet." Datzelfde geldt voor de drie organisaties waarmee Arachne op 1 januari 1998 sa mengaat. Dat zijn Aisa uit Utrecht, het Instituut Vrouw Arbeid uit Den Haag en het Wo- mens Exchange Program Inter national (WEP-I) in Rotterdam. Bij elkaar tellen de vier instan ties, die alle draaien met subsi die van het ministerie van Sociale Zaken ruim dertig me dewerkers. Het nog jonge Arachne (1992) ondersteunt vrouwenorganisa ties die het overheidsbeleid wil len beïnvloeden, of het nu gaat om deeltijdwerk of borstkan keronderzoek. „Niet om ze aan de hand te nemen, maar om ze te bekken", legt Ruygrok uit. WEP-I doet vrijwel hetzelfde, maar dan internationaal. Het Instituut Vrouw Arbeid houdt zich bezig met vraagstukken op het gebied van inkomen en ar beid. Aisa is een landelijk samenwer kingsproject, dat zwarte-, mi granten- en vluchtelingenvrou wen ondersteunt bij hun emancipatie. „Wij analyseren de positie van deze wouwen en proberen daar verandering in te brengen. Die positie wordt bij zwarte vrouwen vooral bepaald door ons koloniale verleden. Maar migranten zijn vooral voor werk hier naar toegeko men." „Daardoor", vertelt coördina tor drs. Farah Karimi van Aisa „zijn er verschillen in de manier waarop deze vrouwen hun plaats in de samenleving erva ren. Daarom maken wij zo na drukkelijk dat onderscheid. Maar de bejegening van deze vrouwen is dezelfde. Ze hebben allemaal last van disciiminatie op basis van hun etniciteit en him vrouw zijn." Melkert De aanzet tot de fusie is gegeven door minister Melkert van Soci ale Zaken. Maar bij de organisa ties zelf leefde op dat moment ook al het idee dat er eigenlijk een 'nieuwe emancipatie-infra structuur' zou moeten komen. „De zwarte- en migrantenorga nisaties hebben bijvoorbeeld kritiek op andere instellingen op het gebied van emancipatie, dat die voor hen zo weinig toe gankelijk zijn. Dit is dus voor ons een mooie gelegenheid om dat te veranderen", zegt Farah Karimi. In de doelstelling van de nieuwe combinatie, waarvoor nog geen nieuwe naam is gevonden, wordt tot grote vreugde van haar dan ook nadx-ukkelijk een verband gelegd tussen etniciteit en emancipatie. „En dan niet als Toonder Studio's Wammes Waggel was wel even teleurgesteld, dat hij niet langer een kunstschilder was. Maar Terpen Tijn zette hem in korte woorden over dit gevoel heen. „Een vent die niks kan schilderen is nog niet altijd een artiest", sprak hij. „Je moet je uitgedrukte vibraties ook aan de man kunnen brengen - en dat was bij jou eh... dinges, makker. Je hebt alleen inaar een volksoploop om mijn winterslaap verzameld. Nee, jij je kraam en ik vibreren; dat is de verdeling!" Na deze woorden nam hij afscheid en verdween in de richting van de stad. Wammes opende daarop bedrijvigzijn stalletje en etaleerde de ballonnen en de molentjes op voordelige wijze. „Dit is toch ook wel enigjes",«prak hij tot zichzelf. „En het is veel rustiger dan schilderen. Maar ik hoop, dat er vlug iemand komt om iets te kopen, want ik heb reuze dorst." „Ik heb honger", sprak heer Ollie, die op dat moment in Boinnxel- stein aan tafel ging. „Wil je wel geloven, dat ik in geen tijden voed zaam gegeten heb, jonge vriend? Iedere hap bleef mij in de keel ste ken - en wanneer ik soep at staarde niks mij uit de vetoogjes aan." „Excuseer, heer Olivier", zei Joost, die met een dienblad vol schalen naderde. „Dat was de angst voor morgen, wanneer ik zo vrij mag zijn. Niks kan niet kijken als men hem niet ziet. En ik heb de soep een ietsje magerder getrokken, met uw welnemen." „Niks kan wèl kijken", zei Tom Poes. „Hij is overal, maar men kan hem niet zien en daarom..." „Begin nu niet weer", hernam heer Bommel haastig. „Ik weet er al les van, want ik heb over dit onderwerp eens een héél mooie lezing gehouden. Laten we een slokje drinken, want ik heb dorst. Proost, jonge vriend. Op niks!" Einde van dit verhaal Janny van der Lee Gemengde sla met gorgonzola en mosterd-honingdressing Het is al eerder gezegd, zelf sla mengen heeft eigen lijk altijd de voorkeur boven de gemengde zakjes in de supermarkt. Er zijn speciale koelkastdozen te koop waarin schoongemaakte sla prima te bewaren is. Het zijn ronde schalen met een soort 'treefje' op de bodem en een enigszins bolle deksel. Op die manier kunt u sim pel drie verschillende 'kroppen' sla kopen, schoonma ken en wassen en de helft voor de volgende dag bewa- Voor 4 personen: Gemengde sla alsfrisee, kropsla, eikenblad of lollo ros so 1 kleine ui 2 stengels bleekselderij 150 gram gorgonzola (of andere blauwaderkaas)voor de dressing: 4-5 eetlepels olijfolie 1-2 eetlepels azijn peper en zout 1 teen knoflook 1 dessertlepel vloeibare honing 1 dessertlepel mosterd Bereiding: Maak de sla schoon. Pel de ui en snijd er 5 of 6 ringen uit. Maak de ringen los. Snijd de bleekselderij in reepjes. Verbrokkel de Gorgonzola. Meng in een slaschaal mosterd en honing. Pel de teen knoflook en pers deze hierboven uit. Voeg peper, zout en azijn toe en meng dooreen. Voeg dan pasal kloppend deolijfolietoezodat een dikke dressing ontstaat. Verdeel de slablaadjes eventueel in kleinere stukken (scheuren) en meng ze op het laatse moment met de dressing. Verdeel Gorgonzola, uirin gen en bleekselderij over de sla en meng opnieuw. voetnoot, maar als geïntegreerd ondei'deel van de aanpak", al dus Karimi. Hoewel de praktische, uitwer king de organisaties nog zeker tot de fusiedatum bezig zal hou den, zijn de vier het sinds kort wel eens over de taak van de nieuwe combinatie van emanci patie-organisaties. „We worden een onafhankelijk expertise centrum op het gebied van emancipatie- en gendex-vraag- stukken", vertellen Farah Kari mi en Willemien Ruygrok. „Gender staat voor seksë. Het is een in de emancipatiebeweging veel gebi'uikte term, waax-mee we vooral willen aangeven dat emancipatie geen vraagstuk meer is van vx'ouwen alleen, maar van mannen en vrouwen gezamenlijk, van de gehele maatschappij." GPD Een werkende moeder met haar kinderen. Emancipatie houdt veel meer in dan alleen het ar beidsvraagstuk. foto Jaap Rozema/GPD Doorloper HORIZONTAAL: 1. Wratmeloen; 2. waakzaam, bijbelse naam; 3. schouwburgrang, Duits kaartspel; 4. groot kunstenaar, sportevenement; 5. plechtgewaad, wijfjesschaap; 6. roem, doodsbeen; 7. heester; 8. riv. in Duitsland, loofboom, ontkenning; 9. kleur, koning van Kreta; 10. vuilnisvat, muziekteken; 11. niveau, gelofte, Japans bordspel; 12. ogen blik, grasland, senior; 13. glansverf, vallei. VERTICAAL: 1. Waterplant, tas; 2. sierplant, pleisterplaats, bijbelse naam; 3. telwoord, muzieknoot, ouderwets; 4. boordsel, putemmertje, doortochtgeld, namelijk; 5. kunst- produkt, tweepersoons fiets, rivier in Rusland; 6. deurraampje, fraaie rode verfstof, en andere;7. grootmoeder, kledingstuk, overbodig 8. muze v.h. minnedicht, lof, opbrengst; 9. energie, duivenhok, vogelverblijf, vreemde munt. Oplossing donderdag Koper, preek, stank, kreet, taart, al taar, diner, baret, steur, bivak, kar ton, plint, toorn, korst. Het citaat is van Plinius de Jonge: "Wij zijn nooit zo deugdzaam als wanneer we ziek zijn". bewolkt regen zonnig hagel onweer opklanngen j— warmlelront windrichting w koufront lagedruk H hogedruk luchtdruk in -1000- hecto pascal 19 temperatuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4