Kapelse PvdA-wethouder stapt op TUIN PLEZIER? PZC Landbouwbedrijf solide belegging KONINKLIJK iimJik Dag van het Paard beleeft 28ste editie zeeland b 14 weekenddiensten Eigen partij zegt vertrouwen in Van Overbeeke op na onderwijsperikelen Zorg over landbouwfusie vrijdag 20 juni 1997 van onze verslaggever Marco van Barneveld KAPELLE - AC. van Over beeke stapt op als wethouder in de gemeente Kapelle. Het be stuur en de fractie van zijn eigen partij, de PvdA hebben het ver trouwen in Van Overbeeke op gezegd. Aanleiding vormen de perikelen van het afgelopen jaar in het Kapelse openbaar basis onderwijs, die recentelijk zijn uitgemond in een gedwongen fusie tussen De Tunnel in Schore en de basisschool in Wemeldin- ge. Van Overbeeke: „Buiten mij om hebben het partijbestuur en de fractie besloten dat ik om 'electorale redenen' wegmoet. Zonder mij te horen. Dat is schandalig." Na 23 jaar komt hiermee een einde aan het werk van Van Overbeeke in de Kapelse raad. „In mijn eigen partij blijkt het vertrouwen te ontbreken. Dan kan ik niet meer functioneren." De 58-jarig'e Van Overbeeke vindt niet dat hem zelf iets valt te veiwijten. „Ik heb nergens spijt van", zegt hij. Sterker: hij stelt dat een bijzondere com missie, die vorig jaar onder voorzitterschap van zijn partij- Vliegtuigbom taaie klant voor EOD BRESKENS - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) liep donderdag door een technisch probleem ruim een uur vertra ging op bij het onschadelijk maken van een Engelse vlieg tuigbom in het voormalige Fort Frederik Hendrik in Breskens. Het lukte de EOD-medewerkers niet de ontsteker uit de bom te draaien. Ze moesten daarom hun toevlucht nemen tot een nieuwe methode en met een ex plosie de bodembuis en ontste ker scheiden van de rest van de bom. De bomruimers waren om 9.00 uur aan het karwei begonnen en hadden om 10.15 uur de explo sieven gelegd. Ruim een kwar tier later werd de 450 gram springstof tot ontploffing ge bracht- Kort na elven kon de EOD melden dat de ruiming was geslaagd. genoot J. M. P. Roovers is inge steld, haar werk niet goed heeft gedaan. „Die commissie heeft beslissingen genomen met zwa re consequenties: de school in Schore moet fuseren omdat het openbaar onderwijs leegloopt en er moeten mensen in het on derwijs worden ontslagen. Ik had dat anders willen doen, door te trachten mensen te ver zoenen in plaats van drastische ingrepen als directeurswisse lingen. Maar helaas." Keurig Roovers meent op zijn beurt dat de commissie absoluut geen slecht werk heeft verricht. ..Dat zegt Van Overbeeke misschien, maar de raad, de scholen en de medezeggenschapsraden den ken daar volstrekt anders over." Ook ontkent Roovers als fractie de wethouder te hebben gepas seerd. „Ik heb in het fractie- overleg keurig mijn mening ge geven. Gezegd dat hij moet stoppen. Ook om electorale re denen, inderdaad." Vorig jaar al heeft Van Over beeke naar eigen zeggen over wogen om op te stappen. „Het is natuurlijk een hele vreemde si tuatie dat ik formeel nog ver antwoordelijk bleef voor het onderwijs, maar daar verder niets meer over te zeggen had door de instelling van de bijzon dere commissie. Ik was toen echter nog bezig met belangrij ke zaken als de mogelijke komst van een woonzorgcentrum naar Wemeldinge. Toen heb ik de keuze gemaakt om toch te bij- ven." Recentelijk kwamen daar ech ter de perikelen met de school in Schore bovenop. Door een ad ministratieve fout is geen for mulier bij het ministerie van on derwijs beland dat nodig is om de school via het systeem van 'gemiddelde schoolgrootte' (nodig omdat De Tuimel in Schore op zichzelf te klein is) open te kunnen houden. Gevolg: het ministerie sluit de geld kraan richting Schore en een fu sie met de school in Wemeldinge is de enige oplossing. Vorige week rezen tijdens een besloten raadsvergadering over deze kwestie vragen over de positie van de wethouder en de volgen de dag bleek dat de partij geen vertrouwen meer had in de We- meldingenaar. Wie Van Overbeeke in de raad zal opvolgen is nog niet bekend. De vraag is ook of ervóór de ver kiezingen volgend voorjaar nog een nieuwe wethouder komt. De kans dat dit gebeurt lijkt klein. De fractievoorzitters van de niet-coalitiepartijen, P. W. van der Toorn van de SGP en P. Gan seman van Gemeentebelang, zeggen dat op dit moment niet nodig te vinden. Punt is dat er volgend voorjaar verkiezingen zijn en dat de zo- meivakantie er aan komt. „Dan zou het voor een zeer korte pe riode zijn. Dat lijkt me niet ver standig", zegt Van der Toorn. De coalitiepartijen, die zich giste ren onder meer over de vraag bogen hoe het verder moet in het college, wilden daar gister avond desgevraagd nog niet op ingaan. 21 en 22 juni 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisart sen Buys, Posthumus, Schut, Sla ger en v.d. Werff, vrij. 18.00-zon. 19.00 uur: J. A. v. d. Werft, Van Dusseldorp- straat 3, Goes, tel. (0113) 227451 Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Schmeitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00- zat. 19.00 uur: M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, Goes, tel.(0113)215306, zat. 19.00-zon. 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. (0113) 215003. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. ArendsLerke, Heinkenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: D. P. van Drïel, Vermetstraat 23,'s- H. Arendskerke,tel. (0113) 561202. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Heinkenszand, tel. (0113)563074. Hansweert, Schore en Verseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19,00-zon. 22.00 uur: J. D. Elzinga, Krabbendijke, tel. (0113) 501544. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: J. de Graaf, Korteweg 23, Driewe gen, tel. (0113) 655275. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00- zon 23.00 uur J. A. de Jong, Kapelle, tel. (0113) 341290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wisse- kerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. (0113)371338. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: J. M. Chilla, Burg. Elenbaasstraat 1a, Kruiningen, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Apotheek de Spinne, DeSpinne 11- 62, tel. (0113) 228228. Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: W. L. Verboom, Karmijnstraat 19 Kapelle, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-B& veland: P.C. Stokman, 's Gravenpolderse weg 39, Goes, tel (0113)213419. Yerseke e.o.: Mevr. L. Huiskes-Cornelisse er S.A.M. Nefs-Verhoeven, Molenlaai 24, Yerseke, tel. (0113) 572756 Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor ge heel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113; 251177. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: Mw. M.v. Veen, Wijngaardstraat 32, tel, (0113)221670. Tholen en St. Philips land Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: J. H. E. Janssen, St. Maartensdijk, tel.(0166)664126. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg, St. Philipsland, tel.(0167)572500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tho> len en Scherpenisse: R. H. Padt, Schoolstraat 33, Poort vliet, tel.(0166)612400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Week endspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uui en inTholen van 11.00-12.00 uurop BotermarklO. Politie stopt drankrijders ZOUTELANDE - De politie Walcheren heeft in de nacht van woensdag op donderdag twee automobilisten betrapt op rij den onder invloed. Om kwart voor één werd op Duinpark Boulevard in Zoute- lande een 3 8-j arige inwoner van die plaats aangehouden. Uit een ademanalyse bleek dat de man 380 microgram alcohol had ge dronken. De grens ligt op 220 microgram. Hij kreeg een dag vaarding en een rijverbod. Om 4.05 uur werd op de rij les weg bij Ritthem een 19-jarige inwoner van Putte aangehouden. Hij blies 255 microgram. De man kreeg een boete van 350 gulden en een rij verbod. Wethouder A C. van Overbeeke: ...schandalig... foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever VROUWENPOLDER Shows, keuringen, dressuur, spring- en menwedstrijden: Vrouwenpolder staat zaterdag 28 juni geheel in het teken van het paard tijdens de 28ste Zeeuwse Dag van het Paard in manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg. In de ochtenduren - vanaf 8.30 uur - vindt een groot aantal keuringen plaats van Shet land pony's, Groninger paar den, New Forest pony's, Haflingers, Nederlandse trek paarden, Fjorden, Welsh po ny's, Fxiese paarden en het NRPS (Nederlands Rijpaar den- enPonystamboek). 's Middags, na de openings handeling door de Veerse bur gemeester AC. de Bruijn Om 13.00 uur, staan onder meer een menparade, springwed- strijden, een show van trek paarden en Haflingers en een défilé van alle kampioens paarden op het programma. Voorts verzorgt de Hackney- club een spectaculaire show. Er worden daarnaast door trekpaarden getrokken oude Werktuigen gedemonstreerd en het NRPS verzorgt een dressuurdem onstr atiege volgd door een optreden van Het Groninger Paard onder den Zadel. Vanaf 15.55 uur zijn er onder meer carrousels en concoursen (enkelspan en dubbelspan) en een kür op mu ziek die wordt, uitgevoerd door het New Forest Pony Stam boek. De Zeeuwse Dag van het Paard duurt tot 17.30 uur. Dal geniet n bij Bcvcland Groen/no/elilen. Want speciaal voor mv tuinideeën beeft Bcvelaml Groenpiojekten J iiirnnr en unieke tuinconccpten voor zorgeloos ttiinplezier. Met de Budget-tuin, de Groei-tuin of de Coinfort-luin beeft u onbegrensd tuin- plezier afgestemd op uw budget. En bovendien vUl persoonlijk voor u ontwoipcn en verzekerd door SC de unieke tevredenlieidsgarantie. Zo houdt Beveland Groenprojehten niet alleen uw gehele tuin in de gaten, maar ook de kosten. Interesse? Vul de bon in of bel dins 0113-220092 a.™ weet geniet ii binnenkort eel zorgeloos van mv tuin. RIJKSWEG 2B GOES BEVELAND GROENPROJEKTEN maakt zorgeloos lu in pleziervoor iedereen bereikbaar! Bel 0113-220092 voor een afspraak of vul de bon in. COUPON Ja, ik wil meer informatie over zorgeloos tuinplezier Postcode Stuur de ingevulde coupon in een ongetrankeerde envelop naar BEVELAND GROENPROJECTEN ANTWOORDNUMMER 405, 4460 VB GOES Voorzitter Van der Weele verlaat De Wilhelminapolder van onze verslaggever Marten de Jongh 'S-HEER ARENDSKERKE - Gemiddeld één keer per week liet ir. P. H. van der Weele wel even zijn gezicht zien op het hoofdkantoor van landbouw- maatschap De Wilheiminapol- der bij Wilhelminadorp. Als voorzitter van het zogeheten college van gedelegeerden toon de hij zo zijn betrokkenheid bij de bedrijfsvoering. Behartigde hij de belangen van de maten, de paar honderd eigenaren die hoofdelijk aansprakelijk zijn. De werknemers zullen zijn be zoekjes voortaan moeten mis sen. De 72-jarige Van der Weele neemt afscheid. De Wilhelmi- napolder laat hij achter met een gerust hart. „Mensen moeten toch eten." Van der Weele uit 's-Heer Arendskerke was voorzitter sinds '93. Als gedelegeerde loopt hij al mee sinds eind jaren tachtig. Het college van gedele geerden houdt toezicht op de onderneming. Een taak die te vergelijken valt met die van een raad van commissarissen. De verantwoordelijkheid voor de bedrijfsvoering ligt bij de direc tie. Als burgerlijke maatschap heeft de Wilhelminapolder een voor ondernemingen vrij zeld zame eigendomsstructuur. Een structuur die stoelt op het verle den van de Wilhelminapolder, een bedrijf dat dateert uit 1809. De statuten schrijven voor dat Van der Weele gezien zijn leef tijd moet vertrekken. De schei dend voorzitter noemt zichzelf meer waterbouwer dan land bouwer. Hij heeft een achter grond als civiel ingenieur. Werk te bij Rijkswaterstaat. Was nauw betrokken bij de aanleg van Zandkreekdam, Grevelin- gendam en Haringvlietdam. Zijn naam is ook verbonden aan de partiële dijkversterkingen in Zeeland, in de tweede helft van Ir. P. H. van der Weele verlaat de maatschap met een gerust hart: „Mensen moeten toch eten." foto Dirk-Jan Gjeltema de jaren zeventig. Het boeren bestaan kent de in Colijnsplaat geboren Van der Weele echter van huis uit. Zijn vader had een boerderij. Wortels die Van der Weele nooit heeft verloochend. De Wilhelminapolder kwam voor hem in beeld via een be stuursfunctie bij het boerenbe drijf De Bathpolders in Rilland, Goed De onderneming te Wilhelmi nadorp overleefde menige land bouwcrisis. Van onaantast baarheid is echter geen sprake. Van der Weele: „Een landbouw bedrijf blijft kwetsbaar De ren tabiliteit hangt meestal af van maar één of twee producten. Vo rig jaar hadden we een goede aardappelprijs. Een prima sei zoen. Nu is de prij s heel slecht en loopt het dus ook wat minder." Van der Weele ziet echter vol doende perspectief. Geld steken in een gi'oot landbouwbedrijf blijft een solide belegging. „Er zijn heel veel mensen. Die moe ten toch allemaal eten. Als er er gens voedsel geproduceerd kan worden dan is het wel hier. De voorwaarden zijn goed: een ge matigd klimaat, vruchtbare kleigrond." Van der Weele maakte van nabij mee dat het landbouwbedrijf goede akkers opofferde voor het woningbouwplan het Goese Meer. Een kwestie die gevoelig lag binnen de maatschap. De pijn kon worden verzacht door aankoop van een aangrenzende hofstede. Of de Wilhelminapol der nog eens zulke grote stuk ken grond zal verkopen, daar over wil de scheidend voorzitter niet speculeren.„Ik weet het niet. Misschien als Goes zo snel groeit dat het inwonertal ver dubbelt. Je hebt er niet zoveel invloed op." Bij zijn afscheid donderdag kreeg Van der Weele de gouden erepenning van de maatschap. De Rotterdamse oud-bankdi- recteur mr. W. van Beuningen neemt het voorzitterschap van hem over. Zijn familie is al lange tijd met de polder verbonden. Maar of hij als voorzitter weke lijks even aanwipt op kantoor valt te betwijfelen. Daarvoor is de afstand Rotter- dam-Wilhelminadorp toch te groot. Al ruim vakman sch BEVELAND GROENPROJEKTEN I I DE BUDGET-TUIN DE GROEI-TUIN DE COMFORT-TUIN van onze verslaggever VLISSINGEN - De Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO) is bezorgd over de hou ding van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) inzake de samenwerking met de drie in Zeeland werkzame agra rische organisaties. WLTO- kringvoorzitter R. van der Wek ken en algemeen voorzitter J. de Groot zeggen in hun weekblad Westweek dat niet de besturen, maar de leden moeten beslissen over die samenwerking. Het gaat er volgens hen om dat de leden die samenwerking on dersteunen. Zoiets moet niet van bovenaf door de besturen worden opgelegd, Voorzitter De Groot zegt in Westweek dat hij met elke goede oplossing akkoord wil gaan, mits die door de leden wordt ge steund. „Maar dan moeten de leden wel de kans krijgen om zich uit te spreken. Zoals het nu gaat dreigt het proces over de le den, zonder de leden te verlo pen." Kiingvoorzitter Van der Wek- 11 ken sluit zich daarbij aan: „Af gesproken was dat wij een plan zouden voorleggen aan de be sturen, maar nu loopt het an dersom. Wij wensen zo niet be handeld te worden en ik denk dat de leden van de andere orga nisaties ook niet gepasseerd willen worden." Landelijk zijn de landbouwor ganisaties van verschillende kleur al enige tijd samengegaan in grotere federatieve verban den. Alleen in Zeeland en enkele kleinere gebieden in Gelderland en Noord-Brabant werken nog verschillende belangenorgani saties naast elkaar. Dat zijn in Zeeland de WLTO, de NCB en de Gewestelijke Land- en Tuin bouw Organisatie (GLTO). He lemaal los van elkaar opereren die overigens ook niet want hun krachten zijn voor een deel ge bundeld in de Land- en Tuin bouw Organisatie (LTO).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 38