Meer animo races Wemeldinge Bestuur KNLTB overleeft crisis sport 26 Zeeuwse wielercomités stoppen samenwerking Stichting Pro Motor Zeeland houdt derde racedag op Kanaalcircuit sportagenda RCS vormt erehaag voor Gérard de Nooijer 's-Gravenpolder niet kansloos in damfinale uitslagen Lange schorsing voetballer Twintigste Ronde van Nieuwdorp druk bezet vrijdag 20 juni 1997 sbw van onze sportredactie VLISSINGEN - De stichting Wielerpromotion Zeeuws- Vlaanderen en de stichting Wielercomité Koudekerke hebben besloten hun samen werkingsverband te beëindi gen. De comités organiseerden de laatste twee edities van de Ster van Zeeland, de enige etappekoers voor vrouwen in Nederland. Over de reden van het uit el kaar gaan willen de leden van de comités geen enkele mede deling doen. Bekend is echter wel dat van een structurele sa menwerking de afgelopen ja ren geen sprake was. Zo wer den de eerste twee dagen van De Ster van Zeeland van het afgelopen jaar geheel door het Koudekerkse comité georgani seerd en de slotdag door het Zeeuws-Vlaamse comité. De KNWU (wielerbond) was niet erg enthousiast over deze ma nier van 'samenwerking'. De editie van de Ster van Zee land van volgend seizoen komt vooralsnog niet in gevaar. Eén van de twee comités zal de edi tie van 1998.geheel voor eigen rekening nemen. Welke van de twee dat is, is nog niet bekend. „Daarover moeten we nog gaan praten", is het enige dat Klaas Lenstra, voorzitter van het comité Koudekerke, kwijt wil. Volgens Frans Voet, secre taris van Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen, staat vast dat de meerdaagse wed strijd volgend jaar gewoon weer wordt verreden. „De KNWU wil verder met de Ster van Zeeland. Daar bestaat geen twijfel oven Aan het einde van de maand weten we meer ten. Want dat was onze eerste doelstelling bij de oprichting van de stichting: het promoten van de motorsport in Zeeland." van onze sportredactie WEMELDINGE - Morgen (za terdag) is het voor de stichting Pro Motor Zeeland voor de der de keer in haar bestaan een gro te dag. Op het stratencircuit in Wemeldinge - het zogenaamde Kanaalcircuit - wordt voor de derde keer de 50cc- en Brom mer-racedag gehouden. De organisatie van het evene ment heeft eer van zijn werk. El ke keer blijkt dat de animo voor de races toeneemt. Morgen ver schijnen in Wemeldinge naar schatting 140 deelnemers uit heel Nederland, verdeeld over zeven categorieën. Dat zijn er weer meer dan vorig jaar. En ook het aantal Zeeuwen neemt toe. In 1995 bleven de coureurs uit de provincie nog allemaal thuis, vorig jaar waren het er twee en morgen verschijnen vier Zeeu wen aan de start: André Lokerse uit Heinkenszand, Marco Krij ger uit Zierikzee, Jacco Lokerse en Frangois van Gilst, beiden uit 's-Gravenpolder. Medewerking Ton van Kruiningen, één van de organisatoren van het evene ment, is in zijn nopjes met de ge hele gang van zaken. Het comité is het hele jaar bezig met de voorbereidingen voor deze dag en begint nu resultaten te zien. „We ondervinden erg veel me dewerking van gemeente en sponsors", stelt hij. „De wet houder is zeer enthousiast en de bedrijven die zich langs het parkoers bevinden, werken bij zonder goed mee. Van de vijf sponsors waarmee we in 1995 begonnen zijn, zijn er vier nog steeds van de partij. Daarnaast zijn we blij weer meer Zeeuwse deelnemers te kunnen begroe- Betaald voetbal Nacompetitie. Zaterdag: GA Eagles-VVV, Cambuur-NEC. Zondag: Em- men-RKC, Zwolle-ADO Den Haag. Atletiek Ir. Knaap-competitie: Atletiekvereniging De Wielingen houdt morgen (za terdag) in Oostburg de vierde wedstrijd voorde Ir. Knaap-pupillencompeti- tie. De wedstrijden worden gehouden op het Baljuw Velders sportpark in Oostburg en beginnen om 11.00 uur. Basketbal Bekerfinales: In de Van Duyvenvoordezaal in Oost-Souburg worden van avond (vrijdag) deZeeuwse bekerfinales gespeeld. Om 19.00 uurspelen de jongensjunioren van BV Souburg tegen de jongenskadetten van Vertraco- /Vlissingen. De mannenfinale om 21.00 uur gaat tussen het eerste en het tweede team van Vertraco/Vlissingen. Beachvolleybal Toernooi. Morgen (zaterdag) en zondag wordt op het strand bij Vrouwen polder een groot recreatief beachvolleybaltoernooi gehouden. De inschrij ving op heidedagen is vrij, maar kan alleen op zaterdagochtend vanaf 11.00 uur. Starttoernooi rond de klok van 12.00 uur. Dammen Finale KNDB: Morgen (zaterdag) wordt in het Gelderse Huissen de finale van de KNDB-beker gespeeld. Het viertal van PWG 's-Gravenpolder moet het opnemen tegen Jorritsma/Brugman uit het Friese Rinsumageest. Even als in de succesvol verlopen halve finalewedstrijd tegen Huissen heeft PWG aan een 4-4 gelijkspel genoeg voor de eindzege. Het duel begint om 12.00 uur in het Koelhuis in Huissen. Nederlands kampioenschap voor meisjes: In Nijmegen wordt morgen (za terdag) het Nederlands kampioenschap voor meisjes gehouden. Bij de as piranten verdedigen Jantien van Gorsel van De EendrachtTholen en Carin Sturm van PWG 's-Gravenpolder de Zeeuwse kleuren. Jolanda de Graag van GDC Goes en Rianka Rentmeester van PWG zijn de Zeeuwse deel neemsters bij de puppillen. Judo Clubtoernooi: In sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt morgen (zater dag) een judotoernooi gehouden met alle afdelingen van Sportschool Geelhoed. De wedstrijden zijn voor alle categoriën. In de open klasse wordt strijd geleverd door Jessica van der Spil, Lindsay Wyatt, Elisabeth Wille- boordse en Francisca de Haze. Het toernooi begint om 9.00 uur, de open klasse gaat om 14.00 uur van start. Motorsport Brommerwegraces: Morgen (zaterdag) houdt de Stichting Pro Motor in sa menwerking met de Stichting Organisatie Brommer Wegraces (SOBW) en de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging (KNMV) voor de derde opeenvolgende keer brommerwegraces op het Kanaalcircuit in Wemeldin ge. Aan de start komen onder andere de klassen 50cc, 50 cc KNMV junior cup, Expiklasse, Automatenklasse 1 en 2 en de Scooterklasse. Voor het eerst doen in samenwerking met de Historische Motorsport Vereniging (HMV) ook oude racemotoren mee. De trainingen beignnen om 9.30 uur, de wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De prijsuitreiking is om 17.30 uur. De toegang is gratis. Paardensport Concours hippique: De Landelijke Rijvereniging en ponyclub De Schouwse en Ruiters uit Dreischor houdt morgen (zaterdag) op hetterrein van mane ge Aquadelta in Bruinisse een interprovinciale concours hippique voor paarden en pony's. Programma: 9.00 uur: dressuur paarden en pony's klas se B, L, M1, M2,Z1 en Z2; 11.30 uur: springen pony's klasse B, L, M,ZenZZ; 13.30 uur: springen paarden klasse B, L, M, Z en ZZ; 13.30 uur: tweede dress- suurproef paarden klasse B, L, M1, M2, Z1 en Z2. Rugby Slotwedstrijd: De Goese rugbyclubTovaal sluit hetseizoen morgen (zater dag) af met de traditionele wedstrijdtussen de huidige selectie en een team van oprichters en gewezen spelers. Het treffen, dat voorde 15e keer wordt gehouden, vindt plaats op het Goese sportpark Het Schenge en begint om 15.30 uur. Run-bike-run Klapbank run-bike-run: Wielervereniging De Klapbank houdt morgen (za terdag) in Oudelande De Klapbank run-bike-run. De start is om 10.00 uur in de Lindestraat te Oudelande. De afstanden zijn: 6 kilometer lopen, 30 kilo- Ook de publieke belangstelling bevindt zich in een opgaande lijn, mede omdat er geen toe gangsgelden geheven worden. „Je hoort steeds meer mensen enthousiast reageren. Ze her kennen bijvoorbeeld iets uit het verleden. Ze zien hun Zündapp of Kreidler opeens voorbij ko men." Een klasse die steeds po pulairder wordt in deze tak van de racerij, is de scooterklasse. VLISSINGEN - Sparta-voetballer Gérard deNooijer is gisteren in Vlissingen in het huwelijkgetreden. Met zi jn kersverse bruid, Lo- rita Tjauw-a-Hing, werd de Soubuger bij het stadhuis door de F-pupillen van RCS, de voetbalclub waar Gérard de Nooijer zijn carri ère begon, 'getrakteerd'op een erehaag. foto Lex de Meester De eerste editie kende zes deel nemers, morgen gaan er zeker dertig van start. De opgang van de sooterklasse loopt parallel met de toenemende populariteit van het vervoermiddel in het he dendaagse verkeer. Net als in de overige categorieën geldt ook hier: het originele fabrieksmo- del is het uitgangspunt. Het voertuig mag wel worden opge voerd, maar voorop staat dat er geen structurele wijzigingen mogen worden aangebracht aan het origineel. De technische commissie zal daarop morgen streng toezien. Nieuw is de zogenaamde vete ranen-race-demonstratie. Deze wordt georganiseerd in samen werking met de Historische Mo torsport Vereniging (HMV). Morgenmiddag zullen de voer tuigen twee keer op het circuit verschijnen, niet voor een echte wedstrijd, want daarvoor lopen de bouwjaren en aard van de motoren te zeer uiteen. De oud ste 'fiets' die op het circuit ver schijnt, is die van Chris Bekken kamp uit Assen: een Velocette 350 uit 1935. Ook twee Zeeuwen zullen hun oude voertuig tonen. Ronnie van Rooi jen uit Westkapelle be rijdt een Norton ES 2 500 uit 1959 en Louis Dekker uit Melis- kerke draait zijn rondjes op sen Triumph 650 uit 1965. De races worden net als bij de vorige twee edities gehouden op het zogenaamde Kanaalcircuit, dat voor een groot gedeelte langs het voormalige sluizen- complex van het Kanaal door Zuid-Beveland loopt. Vanaf het dijktalud kan het pubhek de wedstrijden op de voet volgen. Het publiek kan 's morgens van af 9.30 uur het spektakel van de trainingen bekijken. Vanaf 12.30 uur staan de races ge pland. meter fietsen en 3 kilometer lopen en sprint: 3 kilometer lopen, 15 kilometer fietsen en 3 kilometer lopen. Trimkoersen Wedstrijden: Morgen (zaterdag) houdt Stichting Trimbelangen Zeeland in Oudelande wedstrijden voor A-, B- en C-trimmers en cyclosportieven van de KNWU. De C-trimmers en recreanten van de KNWU starten om 13.00 uur voor een koers over 35 kilometer. De B-trimmers en veteranen van de KNWU beginnen om 14.15 uur voor een race over 50 kilometer. De A-trim mers en cyclosportieven van de KNWU starten om 15.45 uur, zij leggen een afstand van 60 kilometer af. Inschrijven is vanaf 12.00 uur mogelijk in het verenigingsgebouw te Oudelande. Kampioenschap Zeeuws Vlaanderen: De Zeeuws-Vlaamse wielertrim- bond (WTB) houdt vandaag (vrijdag) in Schoondijke het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen voor A-, B- en C-trimmers en cyclosportieven. De A-categorie en cyclosportieven starten om 19.00 uur, het B- en C-peloton om 19.02 uur. Inschrijven kan tot een kwartier voor de start in café Bon Ami aan het Dorpsplein in Schoondijke. Waterpolo Toernooi: De Bruinvis houdt morgen (zaterdag) en zondag een waterpolo- toernooi, waaraan in totaal vijftien ploegen deelnemen. Bij de vrouwen ne men de ploegen van De Ganze, Watervlo, Flamingo Old Stars, NZPC uit Noordwijk en Oud Bruinvis het in een halve competitie tegen elkaar op. De mannen spelen in twee poules, waarna plaatsingswedstrijden worden af gewerkt. De deelnemende teams zijn De Bruinvis, TRB-RES, Stormvogel, De Ganze, Hydrofiel, NZPC 1 en 2, Flamingo Old Stars, de Vrije Zwemmers en ORKA Brasschaat. Het toernooi, dat in het openluchtbad van Sas van Gent wordt gehouden, begint morgen om 12.00 uur. Zondagochtend wor den om 8.30 uur de eerste wedstrijden gespeeld. Omstreeks 15.00 uur wordt het toernooi met de prijsuitreiking afgesloten. Zeilen Open NK: Op het Veerse Meer wordt bij Wolphaartsdijkvanaf vandaag (vrij dag) hetopen Nederlands kampioenschap voor gehandicapten gehouden. Gisteravond werden voorafgaand aan de opening proefvaarten gehouden. Dagelijks varen de deelnemers twee of drie wedstrijden - afhankelijk van de weersomstandigheden-over een afstand van plusminus drie mijl. Het pro gramma, vrijdag: 10.30 uur start wedstrijden. Zaterdag: 10.00 uur start wedstrijden, 17.00 uur demonstratie K-klasse. Zondag: 10.00 uur start wed strijden, 15.00 uur prijsuitreiking. 24-uursrace: De watersportvereniging Arnemuiden houdt vandaag (vrij dag) en zaterdag een 24-uursrace voor zeiljachten op het Veerse Meer. De start is op het Verse Meer in de buurt van de haveningang van Oranjeplaat. De deelnemers volgen richting Veere, keren bij de Oostwatering en varen door naar de sluis bij Kats, waar een tweede keerpunt is. Op de keerpunten zijn controleschepen. De winnaar is deelnemer die de meeste mijlen heeft gevaren. Er wordt met een handicapfactor gevaren. De deelnemers verza melen zich in jachthaven Oranjeplaat vanavond om 20.00 uur. Zwemmen Wielrennen Ronde van Nieuwdorp: Morgen (zaterdag) wordt de 20e editie van de jaar lijkse wielerronde van Nieuwdorp gehouden. Er is startgelegenheid voor junioren, cyclosportieven en veteranen. Programma: 13.00 uur junioren (afstand 60 kilometer), 14.30 uur cyclosportieven en veteranen (afstand 60 kilometer). Zaalvoetbal Toernooi: Zaalvoetbalvereniging Premiere Zaman Sport houdt morgen (zaterdag) in Hulst voor de negentiende keer een zaalvoetbaltoernooi. De organisatie is er dit jaar in geslaagd een sterk deelnemersveld in de sport hal den Dullaertvan Hulst te krijgen. De aftrap wordt om 10.00 uur gegeven door burgemeester A. Kessen. De teams, afkomstig uit heel Nederland, zijn verdeeld in twee poules. Na de poule-wedstrijden volgen omstreeks 16.30 uur de kruisfinales. De finale is omstreeks 18.30 uur. Ook zijn er circa 16.00 uur shoot-outs, waarvoor elk team een doelman en een speler levert. Scheidsrechters zijn Gerard de Schepper, LoekZaman en Walter Naessens. De deelnemende teams. Poule A: FC The Bombers (Den Haag), Gewetra (Nunspeet), Danny's Knipcorner (Harderwijk), ZVH Morres (Hulst), Premie- re Zaman Sport (Hulst). Poule B:ADIO(Zoetermeer), Arrow (Hulst), Heeren- veense Boys (Heerenveen), Parbo Windhoek (Goes), Merpati Muda (Am sterdam). van onze sportredactie 's-GRAVENPOLDER - Voor de dammers van PWG 's-Graven polder is zaterdag 21 juni 1997 een belangrijke dag. Voor het eerst in de damgesehiedenis slaagde een Zeeuws bekervier tal er in door te dringen tot de fi nale van de nationale beker- eompetitie. Vorig seizoen eindigde het be- keravontuur van PWG in de kwartfinale tegen Witte van Moort uit Westerhaar. Dit jaar namen de Zeeuwen - opnieuw in de kwartfinale - revanche op de Twentse ploeg. Na een enerve rende wedstrijd, waarin op alle borden spektakel viel te bele ven, wonnen de Zeeuwen met 5- 3. In de halve finale was een ver rassend, maar in alle opzichten verdiend 4-4 gelijkspel tegen de gedoodverfde favoriet Huissen voldoende voor een finale plaats. In het Koelhuis in Huissen is Jorritsma/Brugmans uit het Friese Rinsumageest morgen de tegenstander van PWG. Ge makkelijk zullen de Zeeuwse matadoren het niet krijgen te gen deze ambitieuze club, die in enkele seizoenen van een een voudige dorpsclub uitgroeide tot een sterke hoofdklasser. Au- ke Scholma, de Nederlandse kampioen van 1995, is de be kendste speler bij de Friezen. Een andere bekende naam is Ar jan van Leeuwen, een als zeer degelijk bekend staande dam mer die de laatste zes jaar er steeds in slaagde zich te plaat sen voor de finale van het Ne derlands kampioenschap. In de halve finale tegen het Amersfoortse Wolter Dro- s/ADG speelde Van Leeuwen probleemloos remise tegen oud wereldkampioen Ton Sijbrands en legde daarmee de basis voor de 5-3 overwinning. Tegen het Amersfoorts Dam Genootschap completeerden Tjailing Goede- moed en Taeke Kooistra, twee sterke subtoppers, het winnen de team. De Friese hoofdklasser heeft voor noodgevallen nog en kele sterke spelers achter de hand, zoals Rein van der Pal en BaukeBies. PWG 's-Gravenpolder zal in de finale aantreden met de vier spelers die in de kwartfinale van onze sportredactie AMERSFOORT - Negen jaar lang bleef bondsvoorzitter Ruurd de Boer gemakkelijk overeind, maar gisteren wan kelde hij. Het bestuur van de tennisbond kreeg het flink te verduren van de districten, die de al twee jaar durende proble matiek van de automatisering zat zijn en vrezen voor de eind afrekening. De Boer en de zijnen mogen echter verder, al getuig de de meegegeven boodschap van weinig respect: „Blijft u maar zitten, we hebben geen al ternatief." In 1995 jaar geleden nam de KNLTB het Amsterdamse be drijf Pecoma in de hand voor de automatisering. Twee jaar later deugt er nog weinig van het adressenbestand en de leden pasjes. Dat veroorzaakte veel onrust, bleek gisteravond tij dens de algemene ledenverga dering in Amersfoort. Daar werd bedongen dat een advies commissie het bestuur in het project gaat begeleiden en con troleren. Penningmeester Nieweg, belast met de automatisering, moest toegeven dat met het proj eet ook de reservepotjes zijn aangespro ken. In eerste instantie was er 1,6 miljoen gulden gereser veerd, inmiddels is dat circa 2,6 miljoen. „En we zouden wel eens bij de drie miljoen gulden in de buurt kunnen komen", al dus Nieweg. De clubs vrezen dat de wanpres tatie van automatiseringsbe drijf Pecoma en het bestuur tot een contributieverhoging leidt. Nieweg ontkende dat, het b{ stuur heeft geld achter de ham circa driekwart miljoen guldei Het KNLTB-bestuur heeft be sloten de schade niet op Pecom te verhalen. Nieweg wil verdi met het bedrijf. „We hebbenss men nu een goed plan van aan pak. Op 1 november moet er ee werkbaar iets zijn. Het systeei moet gewoon zo snel mogelij worden verbeterd." Garanties, een bestedingslimii en inzage in de geldpotjes, dati juist wat de vergadering wild naast zeggenschap over nieuwe traject. De Boer wil be werken met een begeleiding; commissie, maar wenste die nii j te veel zeggenschap te geven. D Rotterdamse clubbestuurdi Mooi j weer wilde een ad vie: commissie met een specialist c automatiserings-, juridisch e bestuurlijk vlak. Twee schoi singen later stemde De Bof daar mee in. Nieweg was veelvuldig aan hi woord, maar de clubbestuui ders hoorden weinig antwooi den en werden steeds bozer. D Bosschenaar Van Helvooi „Laat ik het nu maar zo zegge; de vergadering is Uw geklung; zat. "De vergadering leek op ee motie van wantrouwen af te ste venen. „Een bestuurloos tijd( perk zou nog veel erger zij: Laat ze maar doormodderen 11 hopen dat 't ooit beter wordt t zei de Overijsselse afgevaardij t de Geerdink. Die mening we; d door velen gedeeld. Het mod niet uitdraaien op een crisi Aan de automatiseringsperik len hadden de clubs al meer ds genoeg. ANP Honkbal Brasschaat. (Bel) Europa Cup I. Groep A: Neptunus (Ned) - San Marino 15-5. Groep B: HCAW (Ned) - Saint Lo (Fra) 13-11. Hoofddorp. Europa Cup II. Groep A: Pioniers (Ned) - Schwaz (Oos) 19-4, Parma (Ita) - Leksand (Zwe) 14-4, Groep B: Arga (Spa) - Rattvik (Zwe) 17-7, Praag (Tsj) - Moskou (Rus) 7-5. Schietingen Kreekrace: De zwem- en poloclub De Schelde houdt zondag in Terneuzen voor de derde keer de Kreekrace. De deelnemers aan de langebaanwed- strijd op de Otheense kreek gaan om 11.30 uur van start op het eerste onder deel de 3.000 meter vrije slag. Het keerpunt is bij restaurant De Milliano. De prestatietochten over 50 meter (jeugd) en 1.000 meter (11 jaar en ouder) sluiten om 16.00 uur hetzwemevenement af. Er hebben een aantal nationa le toppers (Folkertsma, Hitzert, Voorn, Van de Maagdenberg, Stein, Kuy- per) ingeschreven. Verder doen nagenoeg alle Zeeuwse zwemverenigin gen mee. Ook een Tsjechisch team heeft zich ingeschreven. Het programma: 3.000 meter vrije slag mannen (11.30), vrouwen (11.40); 500 meter vrije slag jongens (12.40), meisjes (12.45); 1.000 meter vrije slag 25+ masters mannen (13.00), vrouwen (13.05); 1.000 meter vrij tot dertien jaar jongens (13.25), meisjes (13.30); 1.500 meter vrij tot vijftien jaar jon gens (13.50), meisjes (13.55); 3.000 m. schoolslag mannen (14.25), vrou wen (14.35), 1.000 meter schoolslag masters 25+mannen (15.15), vrouwen (15.40). Prestatietochten 50 en 1.000 meter start vanaf 16.00 u. van onze sportredactie BREDA - De tuchtcommisie van de KNVB district Zuid I heeft voet baller Ronald Halkes van het Bredase Groen Wit voor drie jaar ge schorst. Halkes kreeg deze straf wegens het schoppen van scheids rechter Nico Meulmeester uit Vlissingen. Halkes beging zijn daad in het duel met Be Ready. Meulmeester was toen grensrechter. De betreffende wedstrijd, waarbij promotie op het spel stond, liep op 2 5 mei een kwartier voor tij d uit de hand, toen scheidsrechter Pe ter de Bok uit Terneuzen een rode kaart wilde tonen aan Groen-Wit doelman Jurgen van Campenhout. Er ontstond een opstootje waar bij Nico Meulmeester door Halkes werd geschopt. Halkes kreeg de straf na mondeling onderzoek van de tuchtcommissie. In 's-Heerenhoek in de Korenbeurs is een schieting op de liggende wip voor senio ren gehouden, Er waren 19 schutters. Eerste hoofdvogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede hoofdvogel: A.Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvo gel: M. Nijsten, Vrije Schutters; tweede zijvogel: N. Schouwenaar, Juliana; der de zijvogel: C. van de Dries; vierde zijvo gel: J. van de Dries, beiden Soranus; eer ste kal: H. van Leeuwen, Ravenstein; tweede kal: M. Oosthoek, Concordia; derde kal: Jac. de Baar; vierde kal: C. Rentmeester, beiden Willem Teil; mees te kleine vogels (7) en vliegende vogel- prijs: J. Koens, Victoria. De volgende schieting is 1 juli. In Wemeldinge hield de vereniging Jaco bs van Beieren een schieting op de staande wippen. Er waren 23 schutters. Eerste hoofdvogel: P. Nagelkerke, Con cordia; tweede hoofdvogel: J. Platschor- re, Zorgvlied; eerste zijvogel: L. de Wilde, Juliana; tweede zijvogel: B. Meijer, St. Andries; derde zijvogel: J. Platschorre, Zorgvlied; vierde zijvogel: B. Meijer, St. Andries; vijfde zijvogel: M.de Jonge, Soranus 2; eerste kal: J. Govers, Victoria; tweede kal: M. d Jonge, Soranus2; derde kal: J. Doene, Victoria; meeste kleine vo gels (6): M. Verdonk, Jacoba van Bei- Sportprijsvragen Lucky 10van19juni:2-3-10-11-14-15- 17-31-35-38-40-43-44-45-50-52-56- 70-76-77. (onder voorbehoud.) Midlotto 24A. Eerste prijs: 1 winnaar, brutof. 2.100.030,40; tweede prijs: 2 win naars, elk bruto f. 50.000,00; derde prijs: 112 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs: 248 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs: 4116 win naars, f. 25,00; zesde prijs: 4612 win naars, f. 10,00; zevende prijs: 53.559 win naars, f. 5,00. Cijferspel. Zes cijfers goed: 2 winnaars; vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed: 26 winnaars; drie cijfers goed: 256 rs; twee cijfers goed: 2390 win- Tennis Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned) - Paes (Ina) 6-2 6-2, Damm (Tsj) - Woodruff (VSt) 6-1 6-7 6-1Krajicek (Ned/3) - Dreek- man (Dui) 6-0 6-3, Raoux (Fra) - Alami (Mar) 6-4 2-6 7-6. Dubbel, kwartfinales: Eltingh/Haarhuis (Ned/1) - Keil/Paes (VSt/lna) w.o. rugblessure Paes, Note- boom/Wibier (Ned) - Bjorkman/Kulti (Zwe/2) 6-3 6-4, Damm/Vizner (Tsj/3) - Al- varez/Dosedel (Spa/Tsj) 6-4 7-6. Vrouwen, kwartfinales: Oremans (Ned) - Habsudova (Slo/4) 6-2 7-5, Carlsson (Zwe/8) - Pierce F ra/2w.o., Dragomir (Roe/3) - Van Roost Bel/6) 6-1 2-6 6-4, Hu- ber (Dui/1- Appelmans (Bel/5) 6-2 4-6 7- 6. Dubbel, kwartfinales: Melicharov /Vidova (Slo) - Dragomir/Neiland (Rc /Let/13-6 6-3 7-5. Halve finale: Habsud va/Labat (Slo/Arg) - Boogert/Wi (Ned/VSt) 6-1 5-77-5. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulder Kwartfinales: Seles (VSt/1) - Schu' (Ned/8) 5-7 2-2 afgebroken wegens: gen, Zvereva (WRu) -Tauziat (Fra) 7-6; gebroken wegens regen. Raalte. Satellite. Eerste ronde: Weisz (Arg) - Aarts Nedl 1 6-0, Caspari (Dui) - Snyders (Ned) 6-4 6, Sluiter (Ned) - Merry (Ned) 6-3 3-66 Wessels (Ned) - Bergraaf (Ned) 6-17 J Aerts (Bel) - Sistermans (Ned) 6-1 6[ Kempes (Ned) - Vysand (Dui) 6-4 5-764 Safin (rus) - Verkerk (Ned) 7-6 6-3. Voetbal Copa America. Groep B: Bolivia - Ui guay 1-0 (1-0). 30. Baldivieso 1-0. Pes Venezuela 2-0 (1-0). 15. Cominges 1 59. Cominges 2-0. Eindstand: 1. Boli'. 3-9, 2. Peru 3-6, 3. Uruguay 3-3, 4. Ver zuela 3-0. Bolivia en Peru naar kwartfin Shah Alam (Mal). WK voor spelers ond 20 jaar. Groep A: Marokko - België 1-1 (0-0), U: guay - Maleisië 3-1 (2-1). Stand: 1. Ui guay 2-6,2, Marokko 2-4,3. België Maleisië 2-0. Groep B: Frankrijk - Zul j Korea 4-2 (3-0), Brazilië - Zuid-Afrika21 (0-0). Stand: 1. Brazilië 2-6,2, Frankrijk 4, 3. Zuid-Korea 2-1, 4. Zuid-Afrika l Groep C: Ierland - Verenigde Staten 2 (2-1), Ghana - China 1-1 (0-1). Stand: Ghana 2-4, 2. Ierland 2-3, 3. Verenig Staten 2-3,4. China 2-1. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Basel - La Chaud Fonds: 1. Agnolutto (Fra) 202,1 km 4.30.23, 2. Van Heeswijk (Ned) 2.34, Fois (Ita), 4. Vergnani (Ita) 6.52, 5. Aid (Dui) 11.32, 6. Bouvard (Fra), 7 (Ita),8. Aus (Est),9. Baldato (Ita), 10. Vii houten (Ned), 16. Nelissen, 48. Van Bt 59. De Vries, 93. Breukink. Algemei klassement: 1. Agnolutto 9.33.07, 2.V; Heeswijk 2.37, 3. Fois 2.55, 4. Vergn» 9.03, 5. Camenzind (Zwi) 11.23, 6. Vl Bon, 7. Petito (Ita) 11.28, 8. Nelisa (Ned) 11.30,9. Bölts (Dui) 11,37,10. W; ner (Dui) 11.42,28. Vierhouten 11.51,6 De Vries 12.04, 87. Breukink 12.13. Ronde van Catalonië. Eerste etappe, eerste deel, Vila Seca I Pineda: 1. Svorada (Slw) 71,9 km 1.57.23, 2. Colonna (Ita), 3. Moncass (Fra), 4. Cassani (Ita), 5. Hunt (GBr), 6.S razzer (Ita), 7. Oetsjakov (Oek), 8. Ei (Spa), 9. Bellini (Ita), 10. Flores (Spa),i Voskamp. Tweede deel, tijdrit, Port A* ntura - La Pineda: 1. Boardman (GBr)" km in 8.42, 2. Casera (Spa) 0.12, 3. 6 mendia (Spa), 4. Escartin (Spa) 0.23, O'Grady (Aus) 0.32, 6. De Las Cuev (Fra) 0.33, 7. Leanizbarutia (Spa), 8. Go zalez de Galdeano (Spa), 9. Alonso (Sp 10. Voskamp (Ned) 0.36. Algemeen kli sement: 1. Boardman 2.06.05, 2. Case 0.12,3. Garmendia 0.12,4. Escartin O.l 5.0'Grady 0.32,6. De Las Cuevas 0.33, Leanizbarptia, 8. Gonzalez de Galdear 9. Alonso, 10. Voskamp 0.36. Circuito Montares. Negende etappe, 175 km: 1. Van deWi (Ned), 2. Freire (Spa), 3. Hiemstra (Ne: Algemeen klassement: 1. Van de We wer (Bel), 8. Bouwmans (Ned) 3.12. Witte van Moort uitschakelden: Johnny de Leeuw, Daaf Kasse, Arjo Kousemaker en Piet Kar- regat. De Zeeuwse bekerhouder begint met een psychologisch voordeeltje aan de wedstrijd: aangezien de Friese club in een hogere afdeling speelt zal bij een 4-4 gelijkspel de beker naar Zeeland gaan. Met dit artikel uit het wedstrijdreglement in het achterhoofd zal de tactiek van PWG simpel zijn: risico's ver mijden, de stellingen overzich telijk houden en voor alles voor komen dat er een nederlaag geleden wordt. Mocht PWG 's- Gravenpolder er in slagen de beker te winnen, dan zal er mor genavond om 22.00 uur in het plaatselijke Dorpshuis een hul diging plaatsvinden. van onze medewerker Eddy Bogaert NIEUWDORP - Morgen (zater dag) staat de twintigste wieler ronde van Nieuwdorp op de Zeeuwse wielerkalender. De koers voor junioren en cyclo sportieven van de KNWU wordt gereden tijdens de eerste kermis die in het Bevelandse dorp wordt gehouden. Het dorp kent tijdens de kermis dagen een opvallend en nieuw evenement; vanavond om 19.00 uur houdt het wielercomité in Nieuwdorp een klompenrace. Comitélid Ad van der Ploeg is enthousiast over de klompenra ce. „Het gaat hier om een hard loopwedstrijd op klompen waarbij de mannen vijf keer om de kern van Nieuwdorp heen moeten lopen en de vrouwen drie keer. We hebben inmiddels vijftig inschrijvingen voor dit evenement, dat eigenlijk als geintje is begonnen." IV starten om 13.00 uur dertig jt nioren voor een wedstrijd ovi zestig kilometer. Met dit aart deelnemers is organisator Va der Ploegbest tevreden. Een da later immers wordt het Nede lands kampioenschap gerede waarvoor heel wat renners zi willen sparen. Evert Doedee en Dennis de Dk zijn de enige Zeeuwse courelf in het deelnemersveld dat bi staat uit renners uit heel Nedf.' land. De koers in Nieuwdorp zaterdag de enige juniórënwei strijd in het land. De cyclosportieven vertrekh om 14.30 uurenzij krijgen eve: eens zestig kilometer te veil' ren. Het peloton, zo'n vijf! koppen groot, telt heel wat f' vorieten. Daartoe behoren i' ker John Akkermans, Johanvi Dijke, Marcel Gunst, Pieb Jongenelen, Ton Keiler, Ad P' lak en Johan Peemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26