Deel belasting vakantiegeld terug PZC PZC Herboren CDA concurrent Kok William Hague jongste leider Tories sinds 1783 feiten en meningen Het ministerie van Financiën stelt alles in het werk om een ramp te voorkomen Zutphense journalist bracht nepbom naar bijeenkomst Eurotop vrijdag 20 juni 1947 vrijdag 20 juni 1997 door Dennis Weber Iedereen kan binnenkort een deel van de belasting terug krijgen die is ingehouden op het vakantiegeld van 1997. Tot die conclusie zijn belastingadvi seurs gekomen, omdat de belas tingheffing in strijd lijkt te zijn met het 'gelijkheidsbeginsel'. Het ministerie van Financiën bestrijdt die opvatting en zal er alles aan doen om een financiële ramp te voorkómen. Schattin gen van wat aan teruggaaf ge claimd zou kunnen worden, lopen uiteen van 1,2 tot 3,2 mil jard gulden. Dat sprake is van een 'ongelijke behandeling' lijkt duidelijk. Mensen die vakantiebonnen krijgen (dit komt vooral in de bouwnijverheid en de land bouw voor) hoeven n^aar over 7 5 procent van de waarde van deze vakantiebonnen belasting te betalen. Degenen die gewoon vakantiegeld krijgen, moeten over het gehele bedrag (dus over 100 procent) belasting betalen. Het lijkt dus logisch dat ook be lastingbetalers zonder vakan tiebonnen op de lagere waarde ring een beroep kunnen doen. Tot 1990 had de regering een rechtvaardiging om de vakan tiebonnen lager te belasten. Mensen met vakantiebonnen (die bij hun inkomen worden opgeteld) hadden namelijk meer last van het oplopende be lastingtarief en konden maar voor een deel gebruik maken van hun belastingvrije som. Dat kwam doordat zij tijdens de va kantiemaandengeen loon door betaald kregen. Door de lagere belastingheffing over hrrn va kantiebonnen werden ze hier voor gecompenseerd. Echter: na 1990 zijn vakantie bonnen, door de invoering van de zogenoemde Oort-wetge- ving, tegen een bijzondere be lastingtabel belast waardoor al deze nadelen zich niet meer voordoen. De regering heeft dus geen rechtvaardiging meer om de ongelijke behandeling in stand te houden. Dat gaf de re gering destijds tijdens de parle mentaire behandeling ook toe. De Stichting van de Arbeid, het overlegorgaan van werkgevers en werknemers, wist echter ge daan te krijgen dat de lagere waardering van vakantiebon nen toch in stand bleef om extra loonkosten en inkomenseffec ten bij personen met vakantie bonnen te voorkomen. Op welke inkomenseffecten daarbij werd gedoeld, is niet duidelijk. De re gering beloofde in 1989 echter om stapsgewijs het voordeel voor mensen met vakantiebon nen ongedaan te maken. Inmid dels is het 199 7 en heeft de rege ring nog steeds niets gedaan. Toch gaf het ministerie van fi nanciën eind vorig jaar nog toe dat 'sinds de Oort-wetgeving er inhoudelijk geen aanleiding meer is voor waardering van va kantiebonnen op minder clan 100 procent'. Wetswijziging Begin dit jaar is wel een wets wijziging doorgevoerd waarin is geregeld dat de lagere waar dering niet meer wordt toege staan voor nieuwe gevallen. Steeds meer bedrijfstakken de den namelijk het verzoek om va kantiebonnen in te voeren. Daar wilde het ministerie van Finan ciën blijkbaar vanaf. Voor de al bestaande vakantiebonnenre- gelingen blijft de lagere waar dering echter gewoon in stand. Wel gaf Vermeend, de staatsse cretaris van Financiën, aan om in overleg met het bedrijfsleven een oplossing voor deze proble matiek te zoeken. Maar dat zei de regering in 1989 ook al. Ook de Raad van State, het adviesor gaan van de regering bij wets voorstellen, riep de regering in 1996 op om de gunstige behan deling voor vakantiebonnen met het oog op het gelijkheids beginsel zo spoedig mogelijk op te heffen. Iedereen die vakantiegeld heeft gekregen, kan tegen de belas tingheffing bezwaar maken met als motivering dat het in strijd is met het gelijkheidsbeginsel dat hier over de volle 100 procent vakantiegeld belasting wordt geheven, terwijl dit bij vakan tiebonnen maar 75 procent is. Bij vakantiegeld dat in mei is uitbetaald, kan men binnen zes weken bezwaar maken tegen de loonbelasting die hierop is inge houden. De meeste mensen heb ben hiervoor dus nog zo'n twee weken de tijd. Als men elk j aar een aangifte in komstenbelasting moet invul len (bijvoorbeeld omdat men een eigen huis heeft), dan kan men ook nog bezwaar maken bij de invulling van deze aangifte die men pas in april 1998 moet van onze redactie binnenland Ze mogen blij zijn dat ik Koen heet en geen Carlos of Sean. Waarmee ik maar wil zeggen, dat wat ik gedaan heb ook door kwaadwillen den had kunnen worden uit gevoerd. Dan was het niet te overzien geweest. De 41-jarige journalist Koen Scharrenberg uit Zutphen die maandag als fictieve Mozambiquaanse jongen probleemloos de Eurotop binnenwandelde, is de ver bazing nog niet te boven. Hij voerde zijn actie uit samen met een ingehuurde camera man, die ook nog eens een na- maakbom bij zich had. Brainstormend over een for mule voor een nieuw mis daadprogramma werden de programmamakers van Storms Factory op het spoor gezet van Internet. Twee In- temet-deskundigen werden ingehuurd en hun bevindin gen waren een regelrechte aansporing voor nader on derzoek. Scharrenberg: ..In ternet is op zich een prima uitvinding, maar we kwa men er ook achter dat je er de gekste dingen mee kimt uit halen.. Je hebt zo een vals paspoort of een rijbewijs, of een recept voor een bom. Wil je een vals bedrijf opzetten? Ook dat kan." De programmamakers stel den zich vervolgens ten doel op een aansprekende manier duidelijk te maken, dat hier niet slechts sprake is van the oretische mogelijkheden, maar dat alles in de praktijk kan worden uitgevoerd. SchaiTenberg: ,,Met de bom die we produceerden, hebben we een auto opgeblazen." Als doelwit kozen de program- mamakers de extreem bevei ligde Eurotop in Amsterdam. Scharrenberg ging allereerst op verkenning uit in Dublin, waar de vorige Eurotop plaatshad en zijn bevindin gen daar overtuigden hem ei-van dat er zeker perspec tief was voor het project. Langzaamaan kwam vervol gens de fictieve journalist Michael John van Riebeeck, geboren op 23 maart 1958 in Songo (distinct Tete), onge trouwd, beroep journalist, woonplaats Maputo in Mo zambique tot 'leven'. Als werknemer van het persbu reau Independent Press Pro ductions (IPP), gevestigd in Londen, werd voor hem een accreditatie aangevraagd bij de Nederlandse Rijksvoor lichtingsdienst. De fax- en telefoonnummers van IPP stonden doorgeschakeld naar het bureau in Hilver sum. Afgelopen vrijdag kon Van Riebeeck, die zich voor de zekerheid ook nog maar een internationaal rijbewijs had aangeschaft (ook via In ternet), probleemloos zijn Eurotop-perskaart afhalen. Volgens Scharrenberg faalt het controlesysteem aan de Eurotop, omdat alle instan ties (zoals de Binnenlandse Veiligheidsdienst en de Divi sie Centrale Recherche In formatie) van elkaar denken, dat alle mazen van het net optimaal zijn afgedicht. Dit blijkt in de praktijk dus niet het geval te zijn. In het geval van John van Riebeeck bij voorbeeld is gebleken, dat je als niet bestaande persoon ook niet voor kunt komen op een lijst van criminelen. Daarmee kreeg Scharren berg een vrijbrief op valse naam. De politie treft overigens geen enkele blaam, aldus Scharrenberg. „Die mensen doen hun werk echt ontzet tend goed. Je voelt je niet echt lekker met hen in de buurt, want ze houden je voortdurend in de gaten." Het hele Eurotop-project is door Storms Productions vastgelegd in een tv-docu- mentaire. Het zal niemand verbazen, dat voor de beel den, zowel vanuit binnen- als buitenland, enox-me belang stelling bestaat. Lachwekkend Politiewooi'dvoerder K. Wil ting doet de kwestie over de nepbom af als een 'lachwek kend jongensboek verhaal'. „Het gaat om een journalist die met een potje pindakaas of bx-illantine naar binnen is gekomen. De beveiliging gaat echt niet alle potjes con- trolei-en", aldus Wilting. Volgens Wilting blijven jour nalisten bij grootschalige veiligheidsmaatregelen de zwakke schakel, omdat het vi-ij eenvoudig is om zich voor verslaggever uit te ge ven GPD/ANP inleveren. Ook voor vakantie geld dat is uitbetaald in 1996, kan zes weken nadat de belas tingaanslag over 1996 is opge legd nog bezwaar worden ge maakt. Belastingbetalers die geen aangifte inkomstenbelas ting hoeven in te leveren, kun nen via een T-biljet een beroep op het gelijkheidsbeginsel doen. Bij een bmto-maandinkomen van 3.800 gulden zouhet terug te vorderen bedrag liggen bij 300 a 320 gulden; bij een bruto- maandinkomen van 6.000 zou het terug te vorderen belasting bedrag liggen rond de 750. Als het beroep op het gelijk heidsbeginsel voor de Hoge Raad stand houdt, heeft de schatkist een miljoenenstrop. De vraag is of Financiën deze fi nanciële ramp nog kan voorko- men. Financiën heeft wel een kans, aangezien de Hoge Raad zich zeer bewust zal zijn van het feit dat toepassing van het ge lijkheidsbeginsel voor Neder land grote gevolgen zal hebben. Daarbij is het van groot belang dat de rechtspraak van de Hoge Raad over het gelijkheidsbegin sel een ontsnappingsmogelijk heid bevat voor de overheid. Wanneer de ongelijkheid name lijk voor latere jaren (bijvoor beeld vanaf 1998) door een wetswijziging wordt opgehe ven, wijst de Hoge Raad vaak toepassing van het gelijkheids beginsel af. Het ministerie van financiën moet derhalve zo snel mogelijk een wetswijziging doorvoeren waarin het voordeel voor vakantiebonnen wordt weggenomen. Dat zal tot px-o- testen leiden uit het bedrijfsle ven dat deze bonnen gebruikt, maar hierdoor staat het minis- terie wel sterker in een procedu- re voor de Hoge Raad. Ook hier zit echter een addertje onder het gras. Dit jaar heeft het Europese Hof voor de Rechten van de Mens (het EHRM) duide lijk gesteld dat het gelijkheids beginsel zoals dat is vervat in het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens (het EVRM), ook van toepassing is in belastingzaken. Voor de toepas sing van dit Verdrag is het EHRM de hoogste rechter en niet de Hoge Raad. En tot nu heeft het EHRM zich niets aan getrokken van het feit dat door een wetswijziging de ongelijk heid voor latere jaren is wegge nomen en is gewoon het gelijk heidsbeginsel toegepast. Bij een beroep op het gelijkheidsbegin sel, vervat in dit Verdrag, lijkt het er dan ook op dat een belas tingbetaler meer kans van sla gen heeft. door Wilfred Scholten Oppositie loutert. Onder dit motto nam het CDA in 1994 - tegen wil en dank, dat wel - een nieuwe rol op zich. Geen enkele christen-democraat die het leuk vond dat de bestuurderspartij geen regeringsmacht meer be zat. Maar op de harde oppositie bankjes, zo geloofden optimis tische partijgenoten, zou na hard werken de ware aard van de christen-democratie hervon den worden. Verlost als men was van het dagelijks smeden van vage compromissen om de dienstdoende regeringscoalitie overeind te houden. Ruim diïe jaar na de electorale afstraffing is het CDA echter nog steeds geen sprankelende oppositiepartij. In de opiniepei lingen schommelt de partij nog steeds rond de dertig van de hui dige 34 zetels. Toch is er de afge lopen jaren veel veranderd. De partij waar de oude B's het voor het zeggen hadden, bestaat niet meer. Brinkman, Braks, Brokx, Bukman - ze i'oepen af en toe nog wel eens wat, maar macht in het CDA hebben ze niet meer. Inhoudelijk is de harde, kille taal van de 'technocraten' ver- stomd. De overheid doet er weer toe bij de christen-democi'aten. De afgelopen tijd liep de partij te hoop tegen ingrepen in de so ciale zekerheid, zoals de wijzi gingen in de Ziektewet en Nabe- staandewet. De 'menselijke maat' werd de nonn en niet lan ger de efficiency en de daaxvan afgeleide schaalvergroting. Op sommige tei'reinen werd er zelfs toenadei-ing gezocht tot en gevonden bij GroenLinks. Bij het verzet tegen de uitbi'eiding van winkeltijden en de aantas ting van de zondagsrust streden beide partijen zij aan zij. Maar ook in de kritiek op de markt- weiking die de paarse coalitie wil invoeren op tal van terrei nen - van de thuiszorg tot het openbaar vervoer - wisten de voormalige kemphanen elkaar te vinden. Samen hechten ze ook veel waarde aan maat schappelijke organisaties en ge meenschapsvorming. Vice-par- tijvoorzitter Tineke Lodders speculeerde zelfs al over een co alitie van CDA met GroenLinks en PvdA - Rijken Deze week wist het CDA-Ka- merlid De Jong vi'iend en vijand te verbazen met een pleidooi dat regelrecht uit het gedachtegoed van Jan Marijnissen van de So cialistische Pax-tij afkomstig leek. 'Waarom pakken we de lij ken niet eens aan?', vroeg De Jong zich hardop af in een inter view met Trouw. De samenle ving valt uit elkaar en dat komt onder meer door de steeds sche ver wordende inkomensverde ling. Het hogere belastingtarief moet beslist niet verlaagd worden; de a ftrekposten waar de welgestel- den van profitex-en moeten er maar eens aan geloven. En waai'om stellen we bij de lagere inkomens geen maxima in voor woonlasten, zodat minima er wat bij krijgen als ze meer dan 15 procent van hun inkomen aan huur besteden? Het sloot goed aan bij de steeds luider wordende wens van lokale CD A-bestuurders om de uitke ringen te verhogen. De Jong, die altijd voor een stei le, rechtse gereformeerde CDA- 'er werd gehouden, hekelde ook de flexibiliteit die 'paars' zo graag wil invoeren. Jongeren moeten daardoor genoegen ne men met jaar-contracten. De vaste aanstelling verdwijnt. „Terwijl die mensen ook wel eens een gezin willen stichten of een huis kopen." Kansen Het is deze combinatie van soci ale denkbeelden en traditionele waarden die het CDA-nieuwe- stijl probeer! uit te venten. De partij lijkt een interessante koers te pakken te hebben. Sa men met stevige standpunten op het gebied van criminaliteit, asielzoekers en drugs biedt dit christelijk-conservatieve ge dachtegoed electoraal veel kan sen. Want zeg nou zelf: wie verlangt er niet naar een samenleving waar mensen elkaar letterlijk nog zien zitten en verzekerd zijn van een vaste baan, een goede sociale zekerheid en een ouder wetse vrije zondag? In deze tijd van euro-onzekerheid, flexibi liteit tot je er bij neervalt en het wachten op de bus van een Ame rikaans bedrijf die toevallig het goedkoopst zijn rondjes rijdt, is een overzichtelijke samenle ving met een menselijke maat een prima alternatief. Het grootste risico voor het CDA is de lijsttrekker De ironie is dat de nieuwe koers onder lei ding van de stug doorwerkende maar nauwelijks aansprekende Enneüs Heeima tot stand is ge komen. Hij moest echter wijken voor een electoraal aantrekke lijker kandidaat. Deze Jaap de Hoop Scheffer is wel conserva- tief, maar niet zo sociaal inge steld. Zijn snelle bekering tot sociale denkbeelden doet nog wat krampachtig aan. Boven dien kwam hij tot nu toe niet sterk over in debatten met door gewinterde politici als PvdA- van onze correspondent in Londen Hans Geleijnse Labour-premier Tony Blair krijgt een jeugdige oppositieleider tegenover zich. William Hague, de 36- jarige voormalige minister voor Wales, werd gisteren door de Conservatieve La gerhuisfractie met een com fortabele meerderheid tot partijleider gekozen. Hague, de jongste Tory-leider sinds 1783, ziet het als een van zijn belangrijkste taken de Con servatieve partij te hervor men en de tegenstellingen te verzoenen. Tegen de Lagerhuisifractie zei hij direct na zijn verkie zing 'de hand van samenwer- king en vriendschap' te wil len uitsteken naar iedereen in de partij. Ter illustratie bood hij zijn verslagen rivaal voor het leiderschap, de er varen voormalige minister van Financiën Kenneth Clarke een verantwoordelij ke positie aan in het door de nieuwe leider te vormen schaduwkabinet. Maar Clar ke het meteen weten dat hij voor de eer bedankte. Redwood Er was in Westminster grote unanimiteit over de oorzaak van de onverwacht grote winst van Haguë: het onge loofwaardige bondgenoot schap dat de pro-Europese Clarke dinsdag na de tweede verkiezingsronde had ge- vormdmet de toen verliezen de Eurohater John Redwood. Slechts acht van Redwoods 38 aanhangers van dinsdag konden deze politieke lenig heid volgen en stemden gis teren op Clarke. Die vergaai- de daardoor niet meer dan zeventig stemmen van de 164 Tory-Lagerhuisleden. Hague kreeg er 92twee fractieleden konden geen keuze maken. Clarke hield gisteren vol dat zijn weigering om tot het op positionele schaduwkabinet toe te treden niets te maken had met de anti-Europese opvattingen van Hague. Clarke wilde als eenvoudig backbencher (een parle mentslid zonder enige offici ële functie) verder. „Na 26 jaar posities in regeling of schaduwkabinet is het welle tjes. Ik heb al voor deze ver kiezingen gezegd dat ik slechts voor het leiderschap zou gaan", aldus Claike. Een obstakel voor Clarke was echter dat Hague, om anti-Europees rechts binnen de fractie achter zich te krijgen, geëist had dat toe komstige leden van zijn schaduwkabinet zouden on derschrijven dat het Ver enigd Koninkrijk de komen de tien jaar niet zal meedoen aan een Europese munt. Die eis was voor Clarke onver teerbaar. Hague wilde daarmee een eind maken aan de grote in terne Eui-opese twisten die volgens velen Labour in mei een geweldige verkiezings overwinning bezorgde. Onvrede Pro-Europese fractieleden hielden zich gisteren op de vlakte. „We zijn blij dat Ha gue overtuigend heeft ge wonnen. Dat biedt de partij de mogelijkheid om als één man achter hem te gaan staan", aldus een van hen. Onvrede bleef erbij de partij afdelingen, die geen directe zeggenschap hebben in de keuze van de partijleider. Clarke liet gisteren bij een derde schaduwstemming on der afdelingsvoorzitters, Ho- gerhuisleden en Europarle mentariërs gisteren opnieuw Hague achter zich. Thatcher Wat in Hague's voordeel werkte, is dat oud-premier Thatcher zich uit afkeer van de pro-Europese Clarke op het laatste moment openlijk achter zijn kandidatuur stel de. Ook de invloed van vernieti gende commentaren op het Clarke-Redwood partner schap in Conservatieve dag bladen als de Times en Daily Telegraph zal een rol hebben gespeeld in de keuze voor Hague. GPD NSB'er De voormalige NSB-burge- meester van Sint-Annaland M.C. van der Wéele stond te recht voor het tribunaal in Zierikzee. De man was al in 1935 NSB'er en verklaarde dat hij van deze beweging lid werd omdat hij er economische red ding van verwachtte. In de meidagen van '40 werd: Van der Weele door de Duitsers be vrijd uit interneringskamp El- lewoutsdijk. Iffij gaf toe enkele bezwarende brieven te hebben geschreven en mensen te heb ben aangewezen voor arbeid op een vliegveld, maar ontken de evenwel de opzet van land verraad, want, zo zei hij, hij werd gedreven door idealen die echter later als een zeepbel uit elkaar waxen gespat. Doodgeschoten Een brandkastendief uit Hel mond is doodgeschoten door de politie. De brandkast mei duizend gulden was gestolen uit het kantoor Helmond van de Brabantse Buurtspoorwe gen en Autodiensten (BBA). De dieven hadden de kluis op een BBA-wagentje naar een plek gebracht waar ze de in houd later wilden onderzoe ken. Aan de hand van sporenin het zand ontdekte de recher che spoedig de kuil waarin de kluis was verstopt. De politie verschool zich en wachtte de komst van de dieven af, die 's avonds inderdaad opdoken. De dieven sloegen op de vlucht. Eén van hen werd tij dens de achtervolging dodelijk getroffen. Het CDA waar de oude B's het voor het zeggen hadden, bestaat niet meer. Brinkman, Braks, Brokx, Bukman (foto) - ze roepen af en toe nog wel eens wat, maar macht in het CDA hebben ze niet meer. foto Cees Zorn/GPD fractieleider Jacques Wallage. Gelukkig voor hem en het CDA zijn de Kamerverkiezingen pas over een jaar. Een goede zet daarentegen is de personele vernieuwing die het CDA in de Tweede Kamer wil invoeren. CNV-kopstukken als Gerda Verburg en Cor van dei- Knaap zullen hoog op de lijst komen. Zij kunnen het sociale gehalte van de fractie flink op krikken. Al met al zal de PvdA knap ze nuwachtig woi'den van de chris ten-democratische koersver- legging. Wallage had gehoopt dat De Hoop Scheffer met recht se taal de WD van Bolkestein zou gaan beconcurreren. Nu hij inzet op een socialere koers en daarbij hulp krijgt van perso nen uit de christelijke vakbewe ging, wordt de achilleshiel van de sociaal-democraten pijnlijk bloot gelegd. Want waarom stel len zij zich niet te weer tegen de almaar rijker wordende rijken? Waarom willen zxj de uitkerin gen niet verhogen? En balen zij intussen niet van alle flexibili sering en marktwerking? Jaze ker. Maar de PvdA moet dat alles inslikken om Wim Kok op- nieuwin het Catshuis te krijgen. Een gelouterde oppositiepartij kan het de lijst-Kok daarom nog knap lastig maken. GPD Uitgever: W. F. de Pagler Hoofdredactie: A L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000; Redactiefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur. in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000 Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg Tel. (0118) 681000. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000. Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537AKTerneuzen. Tel (0115) 694457. Axel: Nassaustraat 15. 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee, Tel, (0111)415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8 00 tot 17.00 uur Openingstijd Middelburg van 08 00 tot 16.30 uur Openingstijd Zierikzee 8.30-17 00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 92,85, franco per post 122,00; per maand 34,00 per jaar 356,50. franco per post 471.50 bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw) Postrek.nr 3754316 t.n v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 180 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,-, ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 7,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V. Vlissingen Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV Een fietsvakantie langs trekkershuttenIedereen kan binnenkort een deel van de belasting terugkrijgen die is ingehouden op het vakantie geld van 1997. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 2