Geduld Wibier wordt beloond Ad Kramer staat zijn mannetje PZC Ecuador en Argentinië naar kwartfinales Z wemtoppers actief in derde Kreekrace I sport z20 Qualifier naar kwartfinale Rosmalen WK dubbels voor vrouwen naar Rosmalen Leenhouwers te sterk voor Van Remortel Dubbeldam, rijdt Route du Sud Valencia laat Romario niet gaan Panis opnieuw geopereerd Paulo Sergio naar AS Roma Frank Verlaat in wereldelftal p Oranje zakt op wereldranglijst uitslagen 0 L donderdag 19 juni 1997 van onze sportredactie COCHABAMBA/SANTA CRUZ - Ecuador en Argentinië hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van de Copa America. Ecuador versloeg in de laatste wedstrijd in groep A Chili met 2-1. De Argentijnen hadden voldoende aan een ge lijkspel (1-1) tegen Paraguay. Opnieuw bleek hoe weinig se- rieus sommige coaches het toernooi benaderen. De Chi leense trainer spaarde sterspe ler Ivan Zamorano voor de ko mende WK-kwalificatieduels. De ploeg van de speler van In- ter kreeg in de eerste helft een aantal goede kansen maar be nutte deze niet. Ecuador kon hiervan profiteren. In de 32e minuut opende Gra- ziani de score voor de verras sing van deze editie van het Zuid-Amerikaans kampioen schap. Net na rust bracht Ver- ga ra Chili terug in de wed strijd. Het was pas de tweede treffer van het land tijdens de ze Copa America. Vier minuten later maakte Gavica een einde aan de aspiraties van de Chile- nen. In het duel tussen Argentinië en Paraguay stelden de Argen tijnen pas in de laatste minuut een plaats in de kwartfinales veilig. Gallardo benutte de tweede Argentijnse penalty. In de 55e minuut miste hij van elf meter. Tot deze gelijkmaker had Pa raguay uitzicht op kwalificatie bij de laatste acht. Doelman Chilavert, gespecialiseerd in strafschoppen en vrije trap pen, passeerde in de 73e mi nuut collega Roa vanaf elf me ter. Het is de tweede keer dat de keeper een doelpunt tegen aartsrivaal Argentinië maakt. Vorig jaar scoorde hij in een WK-kwalificatiewedstrijd. RTR van onze verslaggever Rob van der Zanden ROSMALEN - Fernon Wibier is al acht jaar proftennisser, maar het grote geld en de roem zijn al- tijd aan zijn neus voorbij ge gaan. Na elk seizoen komt hij tot de slotsom dat de 150e plaats op de wereldranglijst zijn maxi mum is en dat er net geen geld bij hoeft. De 'echte minima' van het tennis overleven zo goed en zo kwaad als het kan. „Het is pure liefde voor de sport die je al die jaren op de been houdt," zegt de 26-jarige man uit Dedems- vaart. Veel van zijn lotgenoten zijn in middels gestopt. Ze hebben wel talent, maar als succes en prij zengeld te lang uitblijven is de lol er gauw af. Wibier: „Ik heb ook genoeg momenten gehad dat ik me afvroeg of ik hier mee moest doorgaan. Dan stond ik nummertje 450 en zag het even niet zitten. Het is dat ik zo van het spelletje hou en een grote avonturier ben, anders was het ook met mij gebeurd." Het geduld van Wibier werd gis teren in eigen land beloond. Op het toernooi van Rosmalen be reikte hij via de voorronden de kwartfinales in het hoofdtoer nooi door een knappe overwin ning op de Zweed Magnus Gus- tafsson. Hij versloeg de nummer dertig van de wereld in twee sets: 7-6 (7-5), 7-6 (7-3). -Nog nooit had hij de laatste acht be reikt op een ATP-toernooi. Als maandag de nieuwe wereld ranglijst uitkomt, mag Wibier een toost uitbrengen. Hij zal zichzelf rond nummer 130 te rugvinden en dat betekent een hoogtepunt. De tennisser staat nu nog 160 en had als beste rangschikking ooit 147. „Het is psychologisch belangrijk dat je het gevoel hebt met de jongens uit de top 100 mee te kunnen. Ik heb het idee dat mijn spel zich nog steeds in positieve zin ont wikkelt." Subtopper Wibier werkt sinds anderhalf jaar samen met Richard Kraji- cek en diens coach Rohan Goe- tzke. Hij traint veel met Kraji- ROSMALEN - Het WK dubbel voor vrouwen wordt vanaf 199S in Rosmalen gehouden. Organi sator Kloppert kocht de rechten voor tien jaar. Het WK werd de laatste twee jaar in Edinburgh gehouden. Beide keren veroverde Manon Bollegraf met haar Amerikaan se partner Nicole Arendt de ti tel. Maar veel publiciteit trok het niet. „Omdat", aldus Klop pert, „de speeldata niet goed waren en daarom de toppers ontbraken." In Edinburgh werd gespeeld in het weekeinde voor Roland Garros. PO oppert wil het WK dubbel in 1998 tegelijker tijd houden met het kwalifica tietoernooi voor de Heineken Trophy. ANP van onze medewerker Aector Dooms TERNEUZEN - De derde Kree krace van Terneuzen die zondag wordt gehouden, is voor de meeste zwemmers en zwemsters de eerste kennismaking met het open water. De wedstrijd op de Otheense Kreek van Terneuzen volgt een week na de opening van het langebaanseizoen in Spaarnwoude. De organiserende zwemvereni ging De Schelde uit Terneuzen moet weliswaar concurreren met de Nederlandse zwemkam- pioenschappen korte baan in Eindhoven, maar desondanks heeft een aantal nationale top pers zich ingeschreven voor de Kreekrace. „Ik denk dat we toch nog een mooi deelnemers veld hebben. Met de deelname van een groep zwemmers en zwemsters uit Tsjechië heeft de Kreekrace dit jaar zelfs een in ternationaal tintje", zegt Miri am Verheijden, één van de orga nisatoren. Op de 30 0 0 meter vrij e sl ag voor mannen kan een gevecht ver wacht worden tussen Remco van onze sportredactie HULST - Topfavoriet Mario Leenhouwers versloeg in de kwartfinale van de B2-catego- rie van het Rabo Reynaert ten nistoernooi in Hulst Rinke van Remortel in twee sets. In twee sets (6-4 6-4) plaatste Leenhou wers zich voor de halve finale, waarin hi j het moet opnemen te gen Hulstenaar Guido van Poecke. Benny Ysebaert uit Terneuzen voegde zich bij het rijtje kwart finalisten van de C2-klasse. In de tweede ronde versloeg Yse baert Ludo de Bakker in twee sets: 6-1 7-6. De laatste kwartfi nalist moet komen uit de partij tussen Geit-Jan Loüweret en de als derde/vierde geplaatste Fi- lip de Smet. Bij de mannen in de D35+ categorie versloeg Harry van Quekelberghe de als eerste ge plaatste Jo Bogaert. Van Que kelberghe won overtuigend ge tuige de uitslag: 6-3 6-3. In de volgende ronde moet Van Que kelberghe het opnemen tegen Zeeuws-veteranenkampioen Jack van der Staal. eek en als Goetzke tijd heeft coacht hij de subtopper. „Voor lopig doet Rohan dat belange loos. Mijn vooruitgang is duidelijk het gevolg van de sa- menwerking met Richard en Rohan." Wibier vertoont veel gelijkenis sen met de Wimbledon-kampi- oen. Hij is lang (1.89 meter), speelt aanvallend en houdt van snelle banen. De kwartfinalist van de Heineken Trophy, die in zijn volgende duel Jonas Bjork- man treft, gaat na deze week naar Wimbledon. Maar niet om te singlen. Hij dubbelt met Stephan Nooteboom. Via de dubbels krijgt hij jaarlijks zijn begroting rond. In acht jaar ver diende hij drie ton aan prijzen geld en de inkomsten uit het en kelspel vormen daarvan maar een fractie. Deze week slaat hij voor het eerst solo zijn slag. Met zijn twee overwinningen haalde hij al 13.500 dollar binnen. Niet gek voor een kruimeldief die er nog een studie bij doet. Vandaag gaat hij op voor zijn marketing- examen Nima A „Het studeren is ook een afleiding voor mijn tennis." In Rosmalen bereikte nog een andere Oranje-klant de laatste acht. Miriam Oremans won op anderhalve kilometer van haar ouderlijk huis in Berlicum van Magdalena Maleeva, 6-4, 7-5. Kristie Boogert werd uitgescha keld door Dominique van Roost (2-6, 6-3, 6-4). De Belgische haalde begin dit jaar de kwart finales van de Australian Open en moest daarin opgeven van wege een buikblessure. GPD Folkertsma (ZPC/De Otters) uit Bussum en Remco Hitzert (VZ- SC) uit Utrecht. Hitzert won vo rig jaar nog de Sluisse zwem- marathon. Van Zeeuwse zijde zullen Thijs Salomé en Martien de Milliano zich niet onbetuigd laten. Bij de vrouwen ontbreken op de 3.000 meter vrije slag Edith van Dijk en Etta van der Weijden, vanwege EK-verplichtingen op de 25 kilometer in het Spaanse Sevilla. Topfavoriete is nu Me- lanie Kuyper (ZV De Rijn), maar ze zal rekening moeten houden met het 15-jarig zwemtalent Mischella Nahon. Ook de Zeeuwse topzwemster Carolien de Milliano van Scheldestroom zou weieens voor een verrassing kunnen zorgen. De schoolslagspécialisten van het Nederlands langebaan- zwemmen Lesley Voorn en Mar- tijn van de Maagdenberg zullen elkaar niet veel toegeven op de 3.000 meter schoolslag. Ruud Hamelink kan wellicht zijn vorm van Spaarnwoude beves tigen. De zwemmer vanZCKzal er alles aan doen om zo dicht mogelijk in de buurt te blijven van de twee favorieten. Bij de vrouwen is vanzelfspre kend Karin Stein uit Vlaai-din gen torenhoog favoriet (winna res in Spaarnwoude). Het is prettig te constateren dat het jonge Zeeuwse talent Carlien Schrijvershof van De Stormvo gel het de Vlaardingse lastig kan maken. In Spaarnwoude ver raste Carlien Schrijvershof met een derde plaats, op geringe af stand van Stein die zegevierde. Onderkoeling Vorig jaar werd de Kreekrace onder ongunstige weersom standigheden gezwommen. Dat leverde toen veel uitvallers op. Verheijden: „De deelnemers kregen te maken met onderkoe- lingsverschijnselen. Het liep al lemaal goed af, maar we hebben toch besloten om nog meer vei ligheidsmaatregelen te nemen. We hebben meer boten en tien duikers gedurende de race in het water liggen, zodat we nog snel ler kunnen handelen." Deze week was de temperatuur van het water nog boven de twintig graden. De Kreekrace telt mee voor het landelijk klassement lange- baan, de zwemkroniek beker en de Zeeuwse beker. De mannen openen zondag om 11.30 uur op de 3.000 meter vrije slag. De prestatietochten, waarvoor tot een half uur voor aanvang kan worden ingeschreven, sluiten om 16 00 uur de Kreekrace af. foto Charles Strijd Ad Kramer: „Ik ben dan wel 69 jaar, maar voel me helemaal niet oud. Zuidzandenaar (69) nog altijd actief in volleybalsport van onze medewerker Peter van Kouteren ZUIDZANDE - Het is al jaren geleden, maar het staat Ad Kramer nog altijd hel der voor de geest. Hijzelf is inmiddels 69 jaar, maar volleybalt nog steeds. Destijds was hij zo'n beetje het manusje-van-alles van de volleybalclub uit Zuidzande, die plotseling van een sponsor trainingspak ken kreeg. Met een beetje goede wil van de toenmalige voorzitter van de afdeling Zeeland en een leugentje om bestwil slaagde de club erin om de met naamsver andering gepaard gaande afdracht aan de bond te omzeilen. Volleybalvereniging Zuidzande werd om gedoopt in Even Kijken, omdat de plaat selijke meubelzaak de club financieel te gemoet kwam. Maar de volleybalbond ontving nooit ook maar één cent, omdat de bond om de tuin werd geleid. „Meer dan de helft van het team kwam van buiten Zuidzande", weet Ad Kramer nog". „We maakten de bond wijs dat we de club Even Kijken noemden, omdat ze voor het vol leyballen altijd even in Zuidzande kwa men kijken. Ga maar eens na hoe dikwijls je in het dagelijks taalgebruik 'even kij ken' zegt. Maar Joop Klein, die toen voor zitter van de ons district was, wist natuur lijk wel beter. Hij hield ons de hand boven het hoofd." De anecdote is tekenend voor Ad Kramer, die nergens voor terugdeinsde, veel voor de volleybalsport over had en als het even kon graag alles zelf regelde. „Ik kon geen werk uit handen geven", kijkt hij terug op een drukke periode van zijn leven. „Ik vond altijd dat het morgen al klaar moest zijn." Opmars Hij was actief als speler, scheidsrechter, bestuurslid van het Zeeuwse district, competitieleider en trainer en stak overal zijn licht op. Ad Kramer was volleybal medewerker van de PZC, haalde inter landwedstrijden naar Oostburg en stond aan de wieg van het Inktvis-toernooi, dat jarenlang sterk bezet was en clubs uit alle streken van Nederland trok. „Even Kij ken lieten we ook meedoen. Ze brachten er meestal niet veel van terecht, maar dat gaf niks." Ad Kramer maakte de opmars van het volleyballen in Zeeland van dichtbij mee en kan dat aantonen met vijf dikke plak boeken. Nivoc uit Nieuwvliet, WIK in Sluis, OVC (Oostburg, later veranderd in het ook al weer ter ziele gegane Verdegem) en de volleybalverenigingen Groede en Zuidzande timmerden aan de weg, maar bestaan inmiddels niet meer. De mannen van Nederland en Italië en de vrouwen van Nederland en België troffen elkaar in Oostburg. Pierre Mathieu werd gestrikt om de volleyballers uit Zuidzande te trai nen. Nadat hij in 1988 was gestopt bij Even Kijken, pakte Kramer een paar jaar later toch weer de draad op. „Ik heb in militaire dienst nog eens een getuigschrift gekre gen, waarin stond dat ik een beetje eenzel vig was, omdat ik nooit uitging. Ik wilde altijd sporten. Volleyballen, voetballen, tafeltennis: het was soms bar en boos. Ik ben in Zuidzande mensen gaan trainen, die recreatief bezig wilden zijn. We train den doordeweeks, maar op het laatst werd er meer gevoetbald dan gevolleybald. Plotseling werd in Cadzand een competi tie opgezet. Daar hebben we met een team voor ingeschreven." En dus staat hij als nestor in de ploeg van Tack schildersbedrijf nog steeds zijn mannetje. Ad Kramer, die ook nu weer het reilen en zeilen van zijn team regelt: „Ik ben natuurlijk met afstand de oudste van de hele competitie. Als we genoeg spelers hebben, doe ik niet meer mee. Maar de laatste tijd waren we vaak maar net met zes man. Ik ben nog steeds fanatiek", ver telt hij. „Ik sjouw me rot." „Ik ben dan wel 69 jaar. maar voel me he lemaal niet oud. Laatst heb ik op één dag 108 kilometer gefietst. De volgende dag voelde ik dat wel, maar was ik absoluut niet stijl'. Ik ben de hele dag bezig. Mis schien komt het wel, omdat ik vroeger als vertegenwoordiger nooit echt heb ge werkt. Veel praten, autorijden: claar word je niet moe van. Ik heb nog steeds veel ple zier aan dat volleyballen. Als je op leeftijd bent, duurt het wat langer voordat je warm bent. Springen doe ik niet meer hoor. Nog niet, zo lang geleden heb ik een bal geblokt, maar dat gebeurt zelden. Maar als een bal een halve meter hoog komt, dan duik ik er wel naar. Nee, ik ben nooit geblesseerd. Ik heb alleen wel vol- levbalduimen. Die voel ik de dag nadat ik heb gespeeld wel." SLUISKIL - Het programma van wielrenner Davy Dubbi clam in cle aanloop naar de Nederlandse kampioenschapp, eind juni in Meerssen is gewijzigd. De renner van TVM kre gisteren van ploegleider Cees Priem te horen dat hij morg (vrijdag) dient af te reizen naar Zuid-Frankrijk voor de vit daagse prof koers Route du Sud, die zaterdag begint. Dubbf dam: „Dat is helemaal een ideale voorbereiding op het NK - De renner uit Sluiskil werd vorig jaar bij de nationale tit& strijd verrassend vierde. In eerste instantie zou hij eind de week een driedaagse trainingsstage in Limburg beleggen. RIO DE JANEIRO - Romario moet terug naar Valenci Teammanager Kleber Leite van Flamengo heeft dit ve klaard. De Braziliaanse club heeft met de Spaanse formal onderhandeld over een overname van de aanvaller. De bi sprekingen zijn zonder resultaat afgebroken. „Het besta van Valencia wil Romario niet laten gaari", zei Leite. Romi rio, die op dit moment met het Braziliaanse elftal deelneen aan de Copa America, speelt op huurbasis bij Flamengo. EPI MONTREAL - Olivier Panis heeft in Montreal opnieuw ee^ operatie ondergaan. De Franse autocoureur brak afgelope weekeinde bij de Grote Prijs van Canada beide benen o meerdere plaatsen, waarna hij meteen werd geopereerd. Vo gens de Canadese radiozender CKAC hebben artsen bij Pan. een gevaarlijke aandoening aan de spieren geconstateerd. Di had kunnen leiden tot verlamming van de benen. Tijdens ee ingreep hebben artsen dit kunnen voorkomen. DPA/SID ROME - AS Roma heeft Paul® Sergio aangetrokken. Voorzit q j ter Francesco Sensi van de Italiaanse club heeft dit gistere: bevestigd. De 28-jarige Braziliaanse aanvaller kwam het af Ka gelopen seizoen uit voor Bayer Leverkusen, de club van EriP«M Meijer. AS Roma moet voor Sergio een bedrag van bijna 7 mil-kcl joen gidden betalen. De speler gaat in Italië een jaarsalaris5 van ruim 3 miljoen gulden verdienen. SID STUTTGART - Frank Verlaat heeft van de wereldvoetbal bond FIFA de eervolle uitnodiging ontvangen uit te komer voor het wereldelftal. Het team speelt op 3 juli in Hongkoiji SS een duel met de All Stars uit Azië. De wedstrijd om de Reunifi- pa cation Cup past in de festiviteiten rond de overdracht van de j0I Britse kroonkolonie op 1 juli aan China. Er worden 40.00C j0I toeschouwers verwacht. Het wereldteam staat onder leiding jei van de Duitser Franz Beckenbauer. Behalve,Verlaat zijn on- f| der anderen ook Matthaus (Dui), Leonardo, Dunga (Bra), Ka- rembeu (Fra), Weah (Lib), Papin (Fra), Shearer (Eng) er n Casiraghi (Ita) uitgenodigd. SID ZURICH - Oranje is drie plaatsen gezakt op de wereldrang lijst van de FIFA. Het Nederlands elftal daalde van de zeven de naar de tiende stek. Het team werd onder meer gepasseerd door Engeland, dat door de overwinning bij het mini-WK in Frankrijk steeg van de dertiende naar de zevende plaats. In de top van cle ranglijst staat Spanje nu op de derdepositie. Brazi lië bleef lijstaanvoerder voor Duitsland. De lijst: 1. Brazilië 65.61, 2. Duitsland 63,95, 3. Spanje 62,88, 4. Denemarken 62,46, 5. Frankrijk 60,07, 6. Roemenië 60,04, 7. Engeland 60,00, 8. Rusland 59,98. 9. Italië 59,60, 10. Nederland 59,17 ANP/D PA Bridge Montecatini. EK. Mannen, negende ronde: Nederland - Liechtenstein 23-7, Italië - Kroatië 19-11, Engeland - IJsland 16-14, Ierland - Zwe den 6-24, Spanje - Frankrijk 13-17. Stand: 1. Italië 185, 2. Denemarken 178, 3. Noorwegen 166, 4. Polen 160, 5. IJs land 157, 6. België 156, 10. Nederland 150. Vrouwen, eerste ronde: Nederland - Oostenrijk 8-22. Stand: 1. Frankrijk, Spanje, Denemarken 25, 20. Nederland Honkbal Brasschaat (Bel). Europa Cup 1. Groep A: Neptunus - Viladecans (Spa) 20-4 (7 innings), San Marino - Gorn (Oek) 6-5. Stand: 1Neptunus 2-4, 2. San Mari no 1-2, 3. Gorn 1-0, 4. Viladecans 2-0. Groep B: HCAW (Ned) - Nettuno (Ita) 9- 17. Stand: 1Nettuno 2-4,2. HCAW2-2,3. Saint Lo (Fra) 1-0 (1-9), 4. Brasschaat 1-0 (4-15). Hoofddorp. Europa Cup 2. Groep A: Pioniers (Ned) - Leksand (Zwe) 10-0, Parma (Ita) - Schwaz (Oos) 16-2. Stand: 1. Parma 1-2, 2. Pioniers 1-2, 3. Leksand 1-0, 4. Schwaz 1-0. Groep B: Rattvik (Zwe) - Praag (Tsj) 15-12, Arga (Spa)-Moskou (Rus) 19-5. Stand: 1, Arga 1-2,2. Rattvik 1-2,3. Praag 1-0,4. Moskou 19 1-0. Sportprijsvragen Lotto 24A: 2 -12 - 24 - 27 - 32 - 35. Reserve getal: 20. Cijferspel: 4 9 48 81. Lucky Ten van 18juni: 1 -9-13-16-26-28 -31-32-35-36-40-44-46-50-52-59-61 - 73 - 77 - 80. (onder voorbehoud.) Duitse lotto. Trekking A: 1 -3-9-31 -38- 45. Reservegetal: 46. Trekking B:20*-23- 26-33-35-42. Reservegetal: 37. Superg etallen: 7 - 6. Spel 77: 8553918. Super 6: 464720. (onder voorbehoud.) Tennis Rosmalen. Mannen, 1 miljoen gulden. Vrouwen, 330.000 gulden. Mannen, tweede ronde: Wibier (Ned) - Gustafsson (Zwe/6) 7-6 7-6, Chang (VSt/1) - Radulescu (Dui) 7-6 6-1, Björk- man (Zwe/4) - Vacek (Tsj) 6-1 6-2. Dubbel, eerste ronde: Eltingh/Haarhuis (Ned/1) - Messori/Middleton (Ita/VSt) 6-2 6-4, No- teboom/Wibier (Ned) - Brandi/Santoro (Ita/Fra) 4-6 7-5 6-4, Keil/Paes (VSt/lna) - Schalken/Raoux (Ned/Fra) 4-6 6-3 6-2. Kwartfinale: Kroneman/MacPherson (VSt) - Eagle/Florent (Aus) 7-6 6-7 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Oremans (Ned) - Magdalena Maleeva (Bul) 6-47-5, Van Roost (Bel/6) - Boogert (Ned) 2-6 6-3 6-4, Huber (Dui/1) - Kleinova (Tsj) 6-4 2-6 6-4, Pierce (Fra/2) - Pitkowski (Dui) 6-3 7- 5, Dragomir (Roe/3)-Rittner (Dui) 6-1 2-0 opgave, Habsudova (Tsj/4) - Hy-Boulais (Can) 2-6 7-5 6-4, Appelmans (Bel/5) - La- bat (Arg) 7-5 7-5. Dubbel, kwartfinales: Boogert/Wild (Ned/VSt) - Deville/Kand- arr(Bel/Dui) 6-46-4, Huber/Pierce (Dui/F- ra/4) - Olsza/Yoshida (Pol/Jap) 7-5 6-3, Habsudova/Labat (Slw/Arg) - Jones/T- anasugarn (VSt/Tha) 2-6 7-6 6-1 Nottingham. Mannen, 650.000 gulden. Tweede ronde: Stafford (Zaf) -Siemerink (Ned/5) 5-7 6-4 6-2, Henman (GBr/4) - Fromberg (Aus) 6-4 6-7 7-6, O'Brien (VSt/8) - Goellner (Dui) 7-6 6-3, Stolle (Aus) - Carlsen (Den) 6-4 7-6, Stoltenberg (Aus) - Courier (VSt/6) 4-6 6-3 6-2, Kucera (Slw) - Byron Black (Zim) 7-5 6-3, Draper (Aus) - Voinea (Roe) 6-3 2-6 7-6, Rusedski (GBr) - Woodforde (Aus) 6-47-6. Eastbourne. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Schultz (Ned/8) - Farina (Ita) 4-6 6-1 6-2, Seles (VSt/1- Sawamat- su (Jap) 6-2 7-5, Novotna (Tsj/2) - Basuki (Ino) 7-5 6-4, Sanchez Vicario (Spa/4) - Guse (Aus) 7-56-0, Spirlea (Roe/6) - Sidot (Fra) 6-4 6-3, Sugiyama (Jap) - Po (VSt/7) 6-3 6-1, Tauziat (Fra) - Williams (VSt) 6-3 5-7 6-4, Natasja Zvereva (WRu) - Majoli (Kro/3) 6-2 7-5. Wimbledon. Kwalificatietoernooi. Mannen, tweede ronde: Davids (Ned) - Delaitre (Fra) 6-1 3-6 7-5, Winnink - Joyce (VSt) 6-2 6-2, Van Lottum (Ned) - Cai (Arg) 1-6 6-4 8-6. Vrouwen, tweede ron-jtl de: Inoue (Jap) - Noorlander (Ned) 6-2 6- 'V Hulst. Rabo Reynaert Toernooi. DE C2, T< eerste ronde: M. Fraanje-D. Morcus 7- v' 5/6-4. kwartfinale: B. Vlaeminck-K. Geus 6-1/6-4. HE B2, kwartfinale: M. Leenhou- wers-R. van Remortel 6-4/6-4. HE C2, tweede ronde: B. Ysebaert-L. de Bakker 6-1/7-6. HED35, eerste ronde: M. Triest- A. Verschueren 6-3/7-6. Tweede ronde: H. van Quekelberghe-J. Bogaert 6-3/6-3, J. van der Staal-M. Quaak 7-6/6-0, W. de Roeck-R. Witte 6-2/6-2, B. Knibbeler-D. Nanna 3-6/6-2/6-1HE D2, tweede ronde: M. van Leuven-G. van den Broecke 6-4/6- I, P. de Baets-T. Verwer 6-2/7-5, W. Stof- feris-P. van Graefschepe 6-4/6-1. DD D1, kwartfinale: Van Krinkelen/Roman-Van der Bulck/Hamelink 6-3/6-3. DD D2, kwartfinale: Bogaert/Van Tatenhove- Morcus/De Nijs 3-6/6-4/6-2. HD C2, eerste ronde: Hamelink/Hamelink-d'Hooghe- /Van Looy 6-3/6-3. Tweede ronde: Lou- weret/Ysebaert-Diehl/Van Jole 6-3/7-5, Van Halteren/Neve-Lammens/Missiaen 6-7/6-3/6-3. HD D1, eerste ronde: Claas- sens/Vael-Van de Berghe/De Bock 7-6/7- 6, Scheffers/Sponselee-Aarssen/Van Dorsselaer 6-2/7-6. Tweede ronde: Claassens/Vael-De Let- ter/Nachtegael 4-6/6-2/6-4, Van Kerkho- ven/Thoen-Seghers/Thijs 6-3/3-6/6-2, Es- huis/Quaak-Billiet/Martens 6-4/1-6/6-4, Cappendijk/De Schepper-Huisman/Van Pamelen 3-6/6-3/6-3, De Block/De Block- Van Drongelen/Verstraeten 6-4/6-1, Van Eerdenburgh/Kint-Beuzenberg/Broe- ders 6-4/6-1. GD Cl, kwartfinale: De Schepper/Van der Starre-Van Broeck/De Belie 6-2/7-5. GD C2, tweede ronde: Verhaegen/De Kort-Morcus/De Vries 6-1/6-3, Huis/Ver- schueren-Dielerpan/Vercruysse w.o., Vermunt/Bogaert-Verhaegen/Van Doe selaar 6-7/6-3/7-6, Adriaansens/Pijpe- link-BI eyen be rg/E ps ka m p 4-6/6-0/6-3. GD Dl, eerste ronde: Van Eek/Van Eer- denburgh-Zweemer/Heyman 6-1/6-0. Kwartfinale: Vlaeminck/De Letter-Dob- belaar/De Roeck 7-6/7-6. GD D2, eerste ronde: De Zeeuw/Meyer-Dankaart- /Blanckaert 6-1/6-2. Voetbal Nacompetitie. Groep A: ADO DenHaag-Emmen 1-1, RKC-FC Zwolle 6-0. RKC 5 4 0 1 12 14-2 FC Zwolle 5 3 0 2 9 5-8 Emmen 5 2 1 2 7 4-5 ADODenHaag 5 0 14 1 2-10 Groep B: NEC-GA Eagles 3-0, VVV-Cam- buur LO-2. NEC 5 4 0 1 12 15-5 GA Eagles 5 4 0 1 12 12- 7 CambuurL 5 2 0 3 6 8-11 VVV 5 0 0 5 0 5-17 Copa America. Groep A: Argentinië - Pa raguay 1-1 (0-0). 73. Chilavert 0-1 (straf schop), 90. Gallardo 1-1 (strafschop). Ecuador-Chili 2-1 (1-0). 32. Graziani 1-0, 51. Vergara 1-1,55. Gavica 2-1. Eindstand: 1. Ecuador 3-7, 2. Argentinië 3-5,3. Paraguay 3-4,4. Chili 3-0. Ecuador en Argentinië naar kwartfinales. Auckland. WK-kwalficatie Oceanië-zo- ne. Nieuw-Zeeland - Fiji 5-0 (1-0). Stand: 1. Nieuw-Zeeland 4-9, 2. Fiji 3-3 (3-7), 3. Papoea-Nieuw-Guinea 3-3 (10-3). Nieuw-Zeeland naar de derde ronde. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Tweede etappe, Romanshorn - Basel: 1. Zabel (Dui) 193,2 km in 4.53.38, 2. McE- wen (Aus), 3. Baldato (Ita), 4. Steels (Bel), 5. Aus (Est), 6. Jarmann (Zwi), 7. Fon- driest (Ita), 8.Zberg (Zwi), 9. Fagnini (Ita), 10. Magnien (Fra), 19. Nelissen, 29. Van Bon, 53. Van Heeswijk, 77. De Vries, 82. Vierhouten, 108. Breukink. Algemeen klassement: 1. Camenzind (Zwi) 5.02.35, 2, Van Bon 0.01, 3. Petito (Ita) 0.05, 4. Nelissen 0.07, 5. Bölts (Dui) 0.14,6. Werner(Dui)0.19,7. Baldato 0.20, 8. Nardello (Ita) 0.21, 9. Guesdon (Fra), 10. Agnolutto (Fra), 11. Van Heeswijk, 32. Vierhouten 0.28, 71. De Vries 0.41, 100. Breukink 0.50. Fernon Wibier reageert ingetogen na zijn overwinning op de als achtste geplaatste ZweedMagnus Gus tafsson. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 36