Tung Chee-hwa in lastig parket Tom Poes en de Niks Blairen: oude wijn in nieuwe zakken varia Nieuwe gouverneur van Hongkong onder druk van Peking én eigen ambtenaren het weer in zeeland standplaats puzzel en in europa 7r recept snelheidscontrole woensdag 18 juni 1997 Vandaag van onze correspondente in Hongkong Yvonne van der Heijden Het enige waar de ruim zes miljoen inwoners van ■Hongkong aan de vooravond van de machtsoverdracht aan China nog zeker van kunnen zijn, is dat ze een onzekere toe komst tegemoet gaan. Na bijna dertien jaren van voorberei ding, die vooral gekenmerkt zijn door geruzie tussen het ko loniale bewind in Londen en zijn communistische tegenvoe ter in Peking, zal vanaf 1 juli het beginsel van 'een land, twee sys temen' aan een praktijkproef worden onderworpen. Op papier betekent dit principe dat Hongkong weer onderdeel zal gaan uitmaken van de Chi nese natie, maar nog vijftig jaar zelfstandig zijn kapitalistische en democratische levenswijze en alles dat daarbij hoort, zal mogen behouden. Tegelijkertijd zal China communistisch gere geerd blijven. De vraag die de Hongkongers vooral bezighoudt, is of de com munistische leiders in Peking zich al die tijd voldoende kun nen beheersen om het 156 jaar door de Britten geregeerde ge bied, zijn eigen gang te laten gaan. De signdlen die de afgelopen maanden zijn afgegeven, heb ben opnieuw de nodige twijfel gezaaid over een goede afloop. Laveren Degene die geacht wordt met autoriteit een dam op te werpen tegen de pogingen tot beïnvloe ding vanuit het Chinese moe derland, is de voormalige scheepsmagnaat Tung Chee- hwa (60). Deze in Sjanghai ge boren zakenman is in de weinig benijdenswaardige positie be land als eerste gouverneur in het post-koloniale tijdperk leiding te moeten geven aan de Speciale Administratieve Zone (SAR) van de Volksrepubliek. Hij zal handig moeten weten te laveren tussen het afgesproken zelfbe stuur voor Hongkong en het na tionale belang dat Peking hecht aan de welvarende duizend vierkante kilometer in het zui den van het land. Dat zal een hels karwei worden voor de politiek onervaren Tung, die volgens ingewijden Londen een j aar geleden nog geen enkele politieke ambitie had en zelfs niet erg in politiek geïnteres seerd was. Om te beginnen heeft hij de schijn tegen zich waar het gaat om zijn onafhankelijkheid van Peking. Het is inmiddels een publiek geheim dat de top van de Chinese Communistische Partij druk op hem heeft uitge oefend zich kandidaat te stel len. Tung Chee-hwa had weinig keus toen een beroep op hem werd gedaan de Chinese natie te dienen. Begin 1986. toen zijn scheepvaartbedrijf, Orient Overseas, op het punt stond bankroet te gaan, heeft immers een groep Chinese banken en staatsbedrijven hem met een lening van 120 miljoen dollar van de ondergang gered. Die schuld werd weliswaar volledig afbetaald, maar volgens de tra ditionele, confuciaanse denk wijze waarvan Tung de heden daagse verpersoonlijking lijkt, bleef tegenover de geldschieters een morele verplichting be- door Hans Geleijnse Groot-Brittannië koestert zich in de zeldzame glo rie van een geweldig sportzo- mer, juichte de ooit bedacht zame Times. „Plotseling zijn we weer een natie van win naars", kopte het voorheen kritische zondagsblad de Observer. Wie niet begrijpt wat dit in het dagelijkse le ven betekent, moet een be zoek brengen aan mijn vroe ger zo heerlijk depressieve buurtkroeg. Het ongestoord slobberen uit een groot glas verkeerd bier is er onmoge lijk geworden. Met grote re gelmaat wordt het officieuze volkslied 'Here we go, here we go' aangeheven, wat he laas nooit gebeurt. De aanleiding voor herrie en opwinding is dat de nationa le voetbaltrots er na jaren oe fenen in slaagde tegen en niet over de bal te trappen en een stel ouwelijke jongemannen met een omvangrijk slaghout eindelijk een soort softbal flink wist te raken. De Observer gooide er psy choloog Oliver James tegen aan om uit te leggen waarom, na jaren somberen, het ge luksgevoel toeslaat. En zo waar, winnen maakt mensen gelukkiger dan verlies. Oliver schrijft deze ontdek king toe aan de serotonine- productie in de hersenen. Winnen verhoogt het niveau van deze neurotransmitter, verliezen verlaagt het, wat depressiviteit en agressivi teit tot gevolg heeft, Oogkleppen Dankzij de verkiezingsover- winning van Tony Blair zwemmen de Britten nog steeds in een rivier van sero tonine, weet Oliver. 'Here we go, here we go', het spat ook uit krantenkoppen als 'Blair vertelt Europese leiders; ver nieuw of sterf en 'Blair neemt Kohl mititief in Euro pa uit handen'. Serotonine"? Dit soort win- naarsgevoel kan, onder ons Nedeidanders, beter 'Blai ren' worden genoemd. Blai ren is oude wijn in nieuwe zakken, de wereld met veel, veel woorden na lang, lang met oogkleppen op ploeteren je nieuwste vondst presente ren, het wiel. Blairenis alleen te verteren met een portie ironie. Doodskistjes Laatst werden overal in mijn buurt zwarte plastic dozen met afneembaar deksel voor de deur gezet. M'n 'here we go'-kroegvrienden dachten dat het doodskistjes waren voor betreurde huisdieren, terwijl toch uit een meegele verd formulier duidelijk bleek dat het een 'recycle box' was, die om de twee we ken zou worden geleegd, mits voor 7 uur 's morgens op de stoep gezet. Wat er in de box gestopt moest worden vermeldde de informatie niet. Een telefoontje naar de wijk raad leerde dat dit 'gloed nieuwe initiatief' bedoeld was om ouwe kranten op te halen. Een experiment me neer, helaas waren we verge ten erbij te zetten waarvoor, klonk het. O, in Nederland wordt al eeuwen "aan schei ding van huisvuil gedaan, zei ik. Hoe bestaat het, was de reactie. Nou, wij horen in Londen tot de eersten, hooi-. Niemand hoeft ervan op te kijken als de zwarte doosjes straks in Brussel warm wor den aanbevolen voorgebruik in heel Europa. Een paar weken terug kwam de nieuwe staatssecretaris voor Verkeersveiigheid er achter dat een bel op de fiets handig is om andere wegge bruikers te waarschuwen. Het leidde tot verhitte debat ten, sommige parlementsle den vonden dat fietsers maar moesten schreeuwen of op een fluitje blazen. We zijn er nog niet uit, zei een woordvoerder van haar mi nisterie desgevraagd, het kan ook nog een hoorn wor den. Wij in Nederland mogen op echter onze fietsbellen blijven bellen, want een Eu ropese regeling, nee, dat zat er volgens hem niet echt in. Als Tony dat nou ook maar vindt, anders is het Blairen geblazen. GPD staan. Hij kon dus onmogelijk 'nee' zeggen tegen Peking. Tung heeft zich verder hoogst onpopulair gemaakt in Hong kong door zich een ferm voorstander te tonen van de af schaffing. van de gekozen Wet gevende Raad, Hongkongs parlement. Deze zal op 1 juli worden vervangen door een tij delijke raad die eind vorig jaar via een volledig door Peking ge regisseerd proces is bemand. Daarna heeft de aartsconserva tieve Tung de aanpassing van verscheidene wetten verdedigd die erop neerkomen dat de bur gerlijke vrijheden, zoals vrij heid van meningsuiting en het houden van demonstraties, worden beperkt. 'Hongkong moet niet een basis worden om China te destabiliseren', zo sprak hij herhaaldelijk. Peking is bang dat Hongkong zich zal ontwikkelen tot een uit valsbasis van subversievelingen die bijvoorbeeld zouden strij den voor een onafhankelijk Ti bet of Taiwan en daardoor de Chinese staatsveiligheid en soe vereiniteit in gevaar zouden brengen. „Er zijn elementen in Hongkong die niet willen dat het beginsel van 'één land, twee systemen' een succes wordt", al dus Tung. Waarschijnlijk zou het publiek zich niet zo druk maken als de regels duidelijk zouden zijn en niemand zich zorgen hoefde te maken over de vraag of j e na het uitspreken van een toespraak met kritiek op het bestuur kunt worden gearres teerd als oproerkraaier. Gemeenschap Waar de politiek mondig gewor den Hongkongers ook een pro- bleem mee hebben, is dat Tung zich in alles beroept op 'Aziati sche normen en waarden' waar bij de nadruk ligt op verplich tingen aan de gemeenschap en niet op individuele rechten. Ook zijn volgen van de regels van de eeuwenoude leer van Confucius, voor wie totale ge hoorzaamheid aan het over heidsgezag op de eerste plaats kwam, is voor velen een bron van ergernis. De bevolking van Hongkong is echter, zeker na het bloedig neerslaan door het leger van de studentendemonstraties op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking in 1989, aan zienlijk minder gezagsgetrouw geworden. Sterker nog, Hong kongers willen invloed hebben op de beslissingen die bestuur ders nemen over hun levensom standigheden en leefmilieu. Van de zakenman Tung is bekend dat hij een voorliefde heeft voor onderhandelen en afspraken maken in achterkamertjes. De afgelopen weken is duidelijk geworden dat zelfs binnen het bestuur de verschillende opvat tingen en persoonlijkheden al tot fricties hebben geleid. Het beste voorbeeld is de nummer twee in de bestuurlijke hiërar chie in de SAR, mevrouw Anson Chan. Zij staat als algemeen se cretaris aan het hoofd van het ambtenarenapparaat en heeft in wezen de dagelijkse leiding over 'Hongkong'. Chan, die een carrière van 35 jaar bij de over heid achter de rug heeft, be houdt onder Tung dezelfde functie waarin zij in 1993 door de laatste Britse gouverneur Patten, is benoemd. Ook de meeste andere zogenaamde 'be- leidssecretarissen' zullen aan blijven.„Een mens wordt niet grootgebracht om overal 'ja' op te zeggen en slaafs te volgen. In tegendeel, je wordt opgevoed om overal vraagtekens achter te plaatsen", stelde mevrouw Chan eerder deze maand. Ze zei dat ze zelf ook heilig gelooft in Aziatische waarden, zoals res pect voor onderen en verplich tingen tegenover familieleden en de gemeenschap. '„Maar er zijn ook andere dingen waar de gemeenschap zich om bekommert. Wij zijn gewend aan vrijheden en mensenrech ten. Daar hechten wij ook aan. Het laat zich raden dat haar ideeën over leiding geven en be sturen haaks staan op die van haar nieuwe baas. Topambte naar Chan meent dat het ambte narenapparaat in feite de peiler is waarop Hongkong i'ust. De beleidssecretarissen, met mevrouw Chan aan het hoofd, formuleren het beleid. De gou- vëmeur en de leden van zijn Uit voerende Raad zijn meer toe zichthouders en politieke functionarissen. Het idee van een soort van onafhankelijke ovex'heidsdienst past echter in het geheel niet in de overtuiging van de 'bovenmeesters' in Pe- king. Ventileren Dat moet voor Anson Chan een belangrijke overweging zijn ge weest minder dan een maand voor de machtsoverdracht openhartig haar standpunten te ventileren. Ze heeft daarmee onrust veroorzaakt, maar ook dxxidelijk gemaakt dat zich ach ter de schermen een dreigende verchinezing van het bestuur voltrekt. Het opstappen van Anson Chan zou niet alleen Hongkong doen wankelen, maar ook het voort bestaan van het communistisch regime in China ernstig bedrei gen. Een succesvol Hongkong is immers de exxige hoop in Peking om in de toekomst een vreedza me hereniging met Taiwan te bewerkstelligen. Het verspelen van land is voor leiders van Chi na altijd fataal geweest. GPD Toonder Studio's Professor Prlwytzkofsky liet zich voorzichtig uit het raam zakken waarin de ontploffing hem geworpen had - en ook zijn bezoekers maakten zich los uit de resten van het eens zo gave laboratorium. „Wat jammer, hè?", zei Wammes Waggel. „Mijn schilderij zal wel kapot zijn, denken jullie ook niet?" „Ik ben bang van wel, makker", prevelde Terpen Tijn. „De verf is natuurlijk van de flarden gebladderd in de hitte-vibratie. Altijd fixeren met vuurvaste harsen - denk daar voortaan om!" „Praw!riep de geleerde uit. „Welker domkop praat nu over male rij wanneer de materie ontbonden isHier is een groter daad gesteld waar der ganse wetenschap een bijspel aan nemen kan: der ontbin- der heeft zichzelf ontbonden." „En het schilderstukje ook, met uw welnemen", vulde Joost aan. „Daar gaat het om, want dat was beloofd." „Juist", beaamde heer Ollie. „Daax-om heb ik mij aan het hoofd ge steld van deze groep. Om niks te bevrijden, als men begrijpt wat ik bedoel. Maar waar is niks?" „Daar gaat hij", zei TomPoes. Hij wees op een witte figuur die doorzichtig uit de puinhopen op steeg en zich snel oploste. „Barreltjes!", hoorde men nog met dunne stem roepen. „Nu is de rap-vlugge niks niet meer bekijkbaar..." „Komaan", hernam heer Bommel. „Onze taak is volbracht. De thee wacht, Joost." „Ik zal mij reppen, als u mij toestaat", zei de bediende. Hij voegde de daad bij het woord, zodat hij als eerste het bouwvalli ge pand verliet. De rest volgde en zo stond de geleerde al spoedig eenzaam temidden van zijn onderzoekingen. In de intredende stilte drong nu het geluid van een naderende automotor tot hem door. „Daar komt der kommissaar", mompelde hij. „Ja, ja. Der experi ment is ten einde, die conclusie is getrokken en nu moet er reken schap gegeven worden." Cryptogram Horizontaal: 1. Zo voelt een slachtoffer zich na een knuffel (6); 4. Verlichting in de ren (8); 6. Het brood bleek(3); 1Met ere groente (3); 9. Extra hinderlijk vat (7); 11. Paar- debrood (5). Verticaal: 1Het ruikt niet vies (4); 2. Het slachtoffer van een reclameschaap (5); 3. Wordt men van de melkman rustig? (4); 5. Zwarte merrie? (6); 6. Niet veel, toch is er vraag naar! (3); 8. Hoor die vis eens vro lijkzijn! (4); 10. Zo heeft een landbouwer een beetje minder grond (3). Oplossing dinsdag De woorden op de eerste en derde verticale regel zijn: MISNOEGD en SPIONAGE. Het sleutelwoord luidt: VRIESNACHT. Een uitloper van het Azorenhoog boven de regio wordt langzaam af gebroken en verdreven door een la gedrukgebied noordwest van de Britse eilanden. Maar vandaag be leven wij er nog plezier van. Na een frisse nacht zorgt de zon ervoor dat de temperatuur snel de hoogte in gaat. Demaximumtemperatuurligt tussen 18 en 19 graden. In de mid dag kan er wat lichte bewolking ont staan maar de zon zal niet verdwij nen en het blijft dan ook zeer droog. Vanochtend is er weinig of geen wind en is boven land veranderlijk. Aan de kust neemt de wind vanmid dag toe naar matig, 3 Beaufort uit het noordnoordoosten. Vanavond en vannacht is er vrij weinig bewol king en de temperatuur daalt naar waarden rond 9 graden. IMautisch bericht wind: noordnoordoost zwak tot ma tig, 2-3 Beaufort; zicht: goed; tem peratuur kustwater: 16 graden; afwijking waterstanden: geen afwij king van betekehis; maximum golf hoogte monding Scheldes: een hal ve meter. Zon en maan Zon op 04.26 onder 21.04 Maan op 19.16 onder04.02 Vooruitzichten Voor donderdag: Het lagedrukge bied noordwest van de Britse eilan den breidt zijn invloed naar onze omgeving uit. Naderende storin gen zorgen ervoor dat in de middag de bewolking toeneemt en later op de dag kan er al wat neerslag vallen. De temperatuur looptop naar 18tot 19 graden. De wind draait naarzuid tot zuidoost en wordt matig, 3-4 Beaufort. In de nacht is er ook kans op neerslag en een minimum van 12 graden. Voor vrijdag tot en met zondaj Overwegend veel bewolking en$ en toe neerslag. De maximum tem peratuur ligt rond 18 graden, mir mum omstreeks 13 graden. wind wordt zuidwest, later westlc noordwest overwegend matig 3- Beaufort, aan zee af en toe vt krachtig. Hoog water uur cm uur ci| Woensdag 18 juni Vlissingen 00.56 184 13.22 2( Terneuzen 01.15 212 13.42 23] Bath 02.16 246 14.35 2i Roompot Buiten 01.00 132 13.25 13 Zierikzee 02.10 133 14.40 1! Wemeldinge 02.20 153 14.50 lij Philipsdam West 02.20 145 14.40 If] Donderdag 19 juni Vlissingen 01.40 207 14.02 2S Terneuzen 01.59 235 14.22 23 Bath 02.57 274 15.23 28 Roompot Buiten 01.40 151 13.55 10 Zierikzee 03.10 145 15.35 18 Wemeldinge 03.15 167 15.35 10 Philipsdam West 03.00 155 15.25 18 Laag water uur cm uur Cl Woensdag 18 juni Vlissingen 07.15 182 19.36 18 Terneuzen 07.40 192 20.02 18 Bath 08.35 219 21.02 21! Roompot Buiten 07.15 139 19.40 13 Zierikzee 08.25 144 20.55 13 Wemeldinge 08.30 158 20.55 18 Philipsdam West 08.20 153 20.55 11 Donderdag 19 juni Vlissingen 07.55 190 20.20 15 Terneuzen 08.25 200 20.48 20! Bath 09.27 228 21.51 Roompot Buiten 07.55 143 20.15 11 Zierikzee 09.10 144 21.35 11 Wemeldinge 09.15 159 21.40 18 Philipsdam West 09.10 153 21.40 16 bewolkt fl M 1 1 1 opk ariiiye:' ...a-rte'-'n- A'rdrict-.tim; kuiltjü'it 27 V 1000-^ 1 Janny van der Lee Gevuld stokbrood met roomkaas Dit recept is bedoeld voor een nog af te bakken stokbrood. Hiervoor in de plaats kunt u natuurlijk ook twee kleine 'stokjes' nemen of bijvoorbeeld 4 puntbroodjes De oventijd staat op de verpakking aangegeven. Houd deze al tijd aan en reken dan op nog zo'n 2-3 minuten extra voor de vulling. Ingrediënten: 1 nog af te bakken stokbrood 1 kleine groene paprika 150 gram roomkaas met kruiden (Boursin, Paturain o.i.d.) 100 gram verse roomkaas (Mon Chou, Philadelphia o.i.d.) versgemalen peper. Bereiding; Snijd het voorgebakken stokbrood op een plank in de lengte doormidden en hol hetbroodwatuitdoorerin hetmid- den wat broodkruim uit te plukken. Maak de paprika schoon en snijd het vruchtvlees in kleine stukjes. Meng bei de soorten kaas, en schep er de papri kastukjes door. Breng op smaak met peper. Vul beide helften hiermee en leg ze weer op elkaar. Verwarm de oven voor op 225 C en leg het stokbrood in het midden van de hete oven. Bak het stok brood afin ongeveer 15 minuten. Snijd het stokbrood in schuine stukken van ongeveer 5 cm breedte. lagedruk hogedruk lucrldruk in •1CCC- hoeto p»sc?l 19 m-v::nraUj(j- Vooruitzichten voor het buitenland: Finland: In het noorden zonnig en droog. Naarhetzuidentoe meer be wolking en van tijd tot tijd regen. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden, langs de oostgrens koeler. Noorwegen: Geregeld zon. Vooral in Midden-Noorwegen enkele wol kenvelden en kans op een enkele bui. Middagtemperatuur tussen de 15 en 20 graden. Zweden: Met name in het zuiden en midden wolken en af en toe regen. Elders geregeld zon en droog. Mid dagtemperatuur rond 19 graden, in het noorden frisser. Denemarken: Rustig weer. Afwis selend zon en enkele wolken. Meest droog. Middagtemperatuur rond 17 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Vandaag van het westen uit bewolking, regen en toenemende wind. In Engeland eerst nog zon. Morgen veelal wisselend bewolkt en af en toe een bui. Middagtempe- ratuurvan 15graden in hetnoorden en westen tot 20 graden in het zui den. België en Luxemburg: Vandaag meest droog en flink wat zon. Mor gen van het westen uittoenemende bewolking en later mogelijk wat re gen. Middagtemperatuur rond of net boven 20 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Van daag in het oosten eerst nog regen. Verder droog en geregeld zon. Mor gen in de loop van de dag van het westen uit opnieuw bewolking, ge volgd doorregen. Middagtempera tuur ongeveer 22 graden. Portugal: Flinke zonnige perioden en droog. Morgen in het noorden ook enkele wolkenvelden. Middag temperatuur aan zee uiteenlopend van 20 graden bij Porto tot bijna 30 in de Algarve. Madeira: Zonnige perioden en waarschijnlijk droog. Middagtem peratuur ongeveer 24 graden. Spanje: Flink wat zon, maar in het binnenland kans op wolken en een lokale bui. Morgen meer wolken en vooral in het oosten fikse regen- of onweersbuien. Middagtempera tuur aan de kusten uiteenlopend van een graad of 19 in het noord westen tot bijna 30 in het zuiden, in het binnenland maxima van meer dan 30 graden. Canarische Eilanden: Flinke zonni ge perioden en droog. Middagtem peratuur tussen 25 en 30 graden. Marokko: Westkust: droog en flink zonnig, alleen in het noorden soms wolken, maar vrijwel droog. Mid dagtemperatuur vlak aan zee tus sen de 25 en 32 graden. Tunesië: Zonnig, maar in het noor den soms wolken. Veelal droog. Middagtemperatuur aan zee ver bo ven de 30 graden. Zuid-Frankrijk: Perioden metzonei droog, maar vandaag in het noorc oosten eerst nog bewolkt en een kele bui. Morgen in de loop van d dag in het zuiden toenemende be wolking en kans op een fikse regen of onweersbui. Middagtemper; tuur van 22 graden langs Atlanli sche Kust tot bijna 30 graden in Provence. Mallorca en Ibiza: Vrij veel wolkei en enkele fikse regen- of onweers buien. Vooral morgen kan vee neerslag vallen. Maxima rond 21 graden. Italië: Flink wat zon en droog. In he noorden en morgen ook in het wee ten kans op een regen- of onweers bui. Maxima tussen 25 en 35 gre den. Corsica en Sardinië: Perioden me zon, maar in de loop van de dat kans op enkele fikse regen- of on weersbuien. Middagtemperatuu rond 30 graden. Malta: Zonnig, morgen later optil dag ook watwolken. Zeer warm mc maxima ruim boven de 30 graden, Griekenland en Kreta: Zonnig Maxima aan de kust iets onder 3( graden, landinwaarts lokaal vee hoger. Turkije en Cyprus: Zonnig. Middag temperatuur langs de kust onge veer 28 graden. Duitsland: In het noorden periodei met zon en meest droog. Naar he zuiden toe meer wolken en enkele soms fikse, buien. Morgen op dt meeste plaatsen droog en flink wa zon. Middagtemperatuur van 1' graden in Sleeswijk-Holstein tot iet boven de 20 in het zuiden, morgei overal wat warmer. Zwitserland: Geregeld zon, masj vooral aan de noordzijde van de Al pen nog kans op enkele fikse buien Maxima van circa 22 graden in het noorden tot ruim 25 in het zuiden, Oostenrijk: Van het westen uit en kele opklaringen, maar elders no: kans op fikse regen- of onweersbui en. Morgen zonnige perioden ei vrijwel overal droog. Middagtem peratuur tussen 20 en 25 graden morgen wat hoger. Polen: Zonnige perioden, maar vat tijd tot tijd ook kans op een (on weers)bui, vandaag vooral in .he: zuiden. Middagtemperatuur onge veer 20 graden Tsjechië en Slowakije: Half to zwaar bewolkt en van tijd tot tiji buien, soms met onweer en vee neerslag. Morgen vanuit het wei ten opklaringen, vrijwel droog e' zonnige perioden. Middagtempe ratuur omstreeks 21 graden, rfioi gen wat Hongarije: Enkele zware regen- onweersbuien, plaatselijk vee neersjag. Morgen minder bu ook af en toe zon. MiddagtempeP tuur rond 25 graden. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2-tussen Amsterdam-Utrecht-Den Bosch vice versa A1 - bij Muiden A10 - ringweg Amsterdam A2 - randweg Eindhoven - wegwerkzaamheden De Chatham, een Brits fregat, vuurt zaterdag in de haven van Hongkong saluutschoten af om de verjaardag van vieren. Ook dit fenomeen zal waarschijnlijk na de machtsoverdracht verdwijnen. koningin Elizabeth II te foto Vincent Yu/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4