Van Wely laat niet met zich sollen Fortuinlijke loting voor Krajicek PZC Schaker mijdt NK door verstoorde relatie met bond sport woensdag 18 juni 1997 25 Ajax doet vandaag zaken met Laudrup Crisis dreigt bij KNLTB Belgen schrappen oefenduel Peter Graf terug in gevangenis Zeeuwse judotop in Vlissingen Schreuder vertrekt naar NAC Volleybalcoach in ziekenhuis Krekenloop in Westkapelle Op't Hof revancheert zich met nieuw record Fanclub Dubbeldam gaat naar titelstrijd Van Passel zevende van onze verslaggever ÏHans Reismann -TILBURG - Tot voor kort ging [[iedereen' er vanuit dat Loek van Wely zou meedoen aan het Nederlands kampioenschap schaken, dat zaterdag in Rotter dam begint. Zelfs in het net ver schenen nummer van Schaak Magazine, het officiële orgaan van de KNSB, stond zijn naam [nog 'gewoon' bij de twaalf deel nemers. Maar Neerlands num- inier één - huidige rating 2645 - is helemaal niet van de partij en wat hemzelf betreft is daar zelfs [nooit sprake van geweest. iDe grap dat hij als rechtgeaard ;PSV-supporter natuurlijk angst 'leeft om in deze omgeving" af te gaan kan de 24-jarige Tilburgse grootmeester wel waarderen. „Ach, ik ben niet zo bang uitge vallen. Het zou voor mij als fan van PSV juist een extra motiva tie betekenen uitgerekend in de Kuip te winnen." Maar dat is •dus niet aan de orde. „Hij heeft •geen zin in een NK," verklaarde [kort geleden Joop Piket, voor zitter van de Commissie Top- ■jchaak binnen de KNSB. Dat [klopt als een zwerende vinger. •Maar naar het waarom van zijn [opmerkelijke standpunt was [het lang gissen. Maar nu doet •Loek van Wely zelf zijn zegje. AMSTERDAM - Bayram Tu- lumlu, zaakwaarnemer van Mi chael Laudrup, meldt zich van daag in de Amsterdam ArenA om de transfer van de 33-jarige Deen naar Ajax rond te maken. „Ik heb een afspraak met Hen* wan Os - de penningmeester - en Eik denk dat we er wel uit zullen [komen", zei Tutumlu gister avond. Volgens hem gaat het om [een eenjarig contract, met een [optie voor nog een jaar. Er is [Ajax veel aan gelegen nu snel [zaken te doen, want ook Glas gow Rangers, Celtic, Olympic Marseille, FC Porto en enkele [Griekse en Turkse clubs willen Laudrup inlijven. GPD [van onze sportredactie HILVERSUM - De tennisbond [heeft veel en vooral kostbare fouten gemaakt. Een crisis dreigt. In de eerste jaren onder [het bewind van voorzitter •Kuurd de Boer groeide vooral let ledenaantal van de KNLTB. [De afgelopen maanden groeide de weerstand tegen het bestuur [en liepen 13.000 leden weg. [Morgen (donderdag) is in Amersfoort de ledenvergade ring van de KNLTB. Daarin ■wordt het dagelijks bestuur* ge- [vraagd de positie ter beschik king te stellen. ..Er is geen ver trouwen meer", stelt Henk [Mooijweer van cle oppositie. 5,Maar het bestuur hoeft van mij niet weg, het wordt echter wél 'tijd voor een pittige discussie. Het dagelijks bestuur heeft zich totaal verkeken op de automati sering met de ledenpasjes. Maar net 'gerotzooi' met de pasjes is eigenlijk de druppel. Eerder ging er al van alles fout met Kostbare plannen voor de bouw van een nieuw nationaal tennis- centrum met een nieuw bonds- lureau in Zeist of Utrecht, pe dure blunders vroegen om .verzachtende cijfers. Maar het ledenaantal liep de afgelopen terug, waardoor de in komsten uit contributie 200.000 [gulden lager liggen. De sponso rinkomsten zijn 245.000 gulden lager dan geraamd. Op het spor tieve vlak gaat het evenmin goed. Het gaat slecht met de Jeugdopleiding, waarop ook [iog eens moét worden bezui- fogd. [De club- en districtsbestuur- jders in het land zij n boos over de pislukte automatisering. „Het is een puinhoop, er zijn enorme fouten gemaakt", aldus Gronin ger Fröhling. „Het is een hope loze zaak", reageert Hengeloër peerdink. „Het bestuur heeft een idee wat voor een sores he.t eeft veroorzaakt. Overal in het nd haken de ledenadministra- urs overspannen af", klaagt Pordrechter Mooijweer. [Toch komt er morgen geen motie Van wantrouwen. Geerdink: i>De hele toestand is ergerlijk, maar we schieten er niets mee op als het bestuur aftreedt. Er is geen alternatief, dit is een pat stelling. We moeten dit bestuur laten doormodderen in de hoop [lat 't ooit beter wordt." pV"e hebben hét bestuur ge daagd zelf zijn conclusies te trekken. Maar opstappen hoeft l'an ons niet, we wilden vooral j-en flink signaal afgeven. We nebben geen lobby gevoerd, we popen alleen dat er een fatsoen- pik discussie wordt gevoerd", verklaart Mooijweer. ANP De verstandhouding tussen grootmeester Loek van Wely en de Koninklijke Nederlandse Schaakbond is verstoord en wel in die mate dat een verzoening verder weg lijkt dan ooit. Er blijkt sprake te zijn van een hoop oud zeer naar aanleiding van 'de affaire' rond het vorige NK, een jaar geleden in de Am sterdamse Balie. Het conflict is blijven sluimeren, de nare smaak die Van Wely er aan over hield, heeft niemand kunnen wegnemen. „Het is geen kwestie van een trauma hoor. Het is al leen zo dat ik een negatief ge voel heb over het spelen van een NK. Ik heb er geen zin in, de lust is me ontnomen." Rumoerig We schrijven juni 1996. Het NK, dat Jan Timman maanden later na een beslissingsmatch met Ivan Sokolov voor de negende keer op zijn naam zou schrijven, kende een rumoerige aanloop. Loek van Wely zou aanvanke lijk meedoen, maar hij zag daar vanaf toen hij van de Ameri kaan Gata Kamski de eervolle uitnodiging kreeg hem te secon deren in zijn match tegen Ana toli Karpov om de wereldtitel. Het uitstapje naar Elista, de hoofdstad van dè voormalige Sovjet-republiek Kalmukkie, liet de Tilburger zich niet ont gaan. „Voor mijn ontwikkeling was het natuurlijk de kans van mijn leven." De poppetjes waren meteen aan het dansen. De KNSB nam Van Wely de late afzegging kwalijk en beschuldigde zijn parade paardje van contractbreuk. „Maar ik heb nooit een contract getekend," verweert Van Wely zich. „Ik ben wel, schriftelijk, akkoord gegaan met de financi ële voorwaarden, die vergezeld gingen van de uitnodiging. Ik was op dat moment al benaderd door Kamski, maar het stond lange tijd niet vast waar en wanneer die tweekamp met Karpov gehouden zou worden. De bond wist dat dat speelde. Achteraf is me verweten dat ik een clausule in de verklaring had moeten laten opnemen. Misschien had ik dat inderdaad moeten doen. Maar het is dom weg niet ter sprake gekomen. De KNSB heeft het ook niet voor gesteld." Een maand voor de start van het NK hakte Van Wely de knoop door. „Dat viel niet echt in goede aarde, zegt hij met een spotten de ondertoon. „Ik vond Kamski belangrijker dan het NK, ik dacht dat zij daar wel begrip voor zouden kunnen opbrengen, maar dat bleek niet zo te zijn." Het tegendeel was eerder het ge val, aldus Van Wely. „In een ge sprek met Joop Piket kreeg ik te horen dat ik op een zwarte lijst zou komen, dat ik geen uitnodi gingen meer voor toernooien in Nederland zou krijgen en dat het mijn reputatie in ernstige mate zou schaden. Er werd zelfs met de rechter gedreigd. 'Ze dwingen me dus toch mee te doen,' dacht ik en ik ben zowaar gaan twijfelen. Maar vervolgens realiseerde ik me dat ze me niks konden maken en heb ik met een laatste telefoontje aan alle on zekerheid een einde gemaakt." Terug in Nederland en eenmaal om de tafel met Joop Piket - de vader van grootmeester Jeroen - en KNSB-voorzitter Herman Hamers leek de lucht op te kla ren. Van Wely was bereid een be drag van 4500 gulden uit eigen zak te betalen als een soort 'ge noegdoening.' Van een schuld- verklaring wil hij niet spreken. „Ik heb geen enkel schuldge voel." „Een deel van het bedrag was bestemd voor het jeugdfonds. Ja, noem het een boete. Een an der deel, 2000 gulden, was als compensatie voor extra ge maakte onkosten, zoals voor het maken van folders. Ik was er niet bepaald happy mee, maar ik kon er wel begrip voor op brengen. Ik wilde ook best wa terbij de wijn doen, ik wilde m'n goede wil tonen, want ik ben nooit uit geweest op een. con flict." Van Wely ging nog een stapje verder en bood aan gratis simul taans te spelen om ook een 'ge baar' te maken naar de spon sors. „Dat leek me een redelijk aanbod." Er bleek weinig be hoefte aan te bestaan. Loek van Wely zegt nooit het gevoel te hebben gehad dat de lucht was opgeklaard. En gevoelig als de sportieve Brabander - hij schaakt, hij voetbalt, hij ten nist, doet aan fitness en heeft zich nu ook op het mountain- biken gestort - voor dat soort za ken is. zit hem dat als geen ander dwars. „Ik heb het idee dat ik door de bond genegeerd word en dat vind ik geen prettig gevoel. Er valt weliswaar mee te leven, maar het wekt bij mij automa tisch aversie op." De vraag is of hij rancuneus is? „Ik ben niet bijzonder rancu neus, maar het speelt wel mee. Ik heb ook zo iets van: boontje komt om z'n loontje. Ik wil in ie der geval laten zien dat ik niet met me laat sollen. Als ik alles bij elkaar optel, de dreigemen ten, de boetes, het verdraaien van de waarheid, opmerkingen als zou ik onbetrouwbaar zijn, het»negeren, dan zeg ik: nee, ik pas. Ik moet op steun van de bond kunnen rekenen in plaats van dat de bond mij afvalt." GPD van onze medewerker Sjaak Sinke GOES - Maritza op 't Hof heeft bij avondwedstrijden van de Goese atletiekvereniging AV'56 opnieuw haar persoonlijk re cord kogelstoten verbeterd. Drie dagen na haar teleurstel lende optreden op het jeugd-NK in Amsterdam (vijfde plaats) liet ze de kogel op 14 meter en 4 6 centimeter in de bak ploffen, ruim twee meter verder dan in Amsterdam. Trainingsgenootje Antoinette van Wijck scoorde bij de meisjes C eveneens een persoonlijk record met 12.71. Pascal Meerman (Dynamica) liep solo een sterke 1500 meter die hij van kop af won in een tijd van 4.05.5 Alleen Leonard van Putte (Flakkee), de winnaar van de kort crosscompetitie kon nog van onze sportredactie SLUISKIL - Davy Dubbeldam heeft over belangstelling niet te klagen. Voor de Zeeuwse prof renner van TVM reizen volgen de week zondag twee suppor tersbussen naar het nationaal kampioenschap in Meerssen. De supportersclub van Dubbeldam telt 280 leden. De renner zelf gaat zich na deze week voorbereiden in de Lim burgse heuvels. Hij vertrekt zondag, heeft daarna drie dagen om te trainen en rijdt met TVM van onze sportredactie PHILIPPINE - In de Omloop' van Margraten, het Limburgse sluitstuk van de voorronde in de clubcompetitie, bliezen de ama teurs van de wielerverenigingen Zeeuws-Vlaanderen en Middel kamp vooral in het eerste deel van de wedstrijd een aardig par tijtje mee. Patrick van Passel was met de zevende plaats de beste Zeeuw. Op de omloop van 15 kilometer, die tien keer moest worden ge nomen, gingen Van Passel Dar ren Murray (Zeeuws-Vlaande ren), Antoine Goense en Dennis Mesu (Middelkamp) mee in een tien man sterke kopgroep. Vier enigszins in zijn spoor blijven. De 5 kilometer bij de mannen was met 25 deelnemers uitste kend bezet. Johan Verwoerd van Avantri uit Schoonhoven was een klasse apart. De cios-stu- dent bepaalde van kop af het tempo en won in een behoorlijke 15 minuten 26.9 seconden. Aan vankelijk konden Al win Ver meulen (AV'56) en Erik Goossen (Scheldesport) nog wel volgen, maar het duo moest na drie ron den afhaken. Vijf ronden voor het einde liet Goossen Vermeulen 'achter' plaatse en eiste de tweede plaats voor zich op. Peter van de Pol (AV'56) had op bij het polsstok hoogspringen een sprong van 3 meter en 20 centimeter in huis. Zijn zusje Ester van de Pol over brugde bij de meisjes C een hoogte van 2 meter en 40 centi meter. woensdag waarschijnlijk de klimkoers in Sweikhuizen. „Ik heb het gevoel dat ik steeds be ter ga rijden", verzekert Dub beldam. „In de Ronde van Dren te ben ik zaterdag niet uit de eerste tien geweest, maar heb ik me opgeofferd voor Louis de Koning. En in Erembodegem heb ik maandag ook de hele koers voorin gereden." Vorig jaar eindigde Dubbeldam op het NK als vierde. De supportersbussen vertrek ken volgende week zondag om half acht uit Sluiskil. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. renners sloten daar bij aan, maar onder druk van de jagende groep brak het vooraan. Alleen Van Passel kon zich in de spits handhaven. De klassei'ingen van de Zeeu wen: Dennis Mesu (18), Peter Mol (20), Edward Fahrenhout (23), John van de Klooster (25), Wilfred Geijs (26), Michel Rom- mers (28), Walter Schmidt (29), Darren Murray (30). Door die resultaten werd Zeeuws-Vlaanderen tweede in de eindstand van de nationale clubcompetitie en eindigde Middelkamp als derde. Beide clubs nemen deel aan de finale die het tweede weekeinde van juli in Emmen wordt gehouden. Loek van Wely: „Ik heb hét idee dat ik door de bond genegeerd word en dat vind ik geen prettig ge voel." N foto GPD BRUSSEL - De Belgische voetbalbond heeft een vriend schappelijke wedstrijd van het nationale elftal tegen Slove nië geschrapt. Het duel stond voor 20 augustus op het pro gramma. De Belgische bond besloot het duel voor onbepaalde tijd uit te stellen wegens het zware begin van het voorseizoen voor zowel spelers als de clubs die deelnemen aan de Interto- to-competitie en de voorronden van de diverse Europese be kertoernooien. België is in groep 7 de belangrijkste rivaal van Nederland in de strijd om kwalificatie voor het WK. Belga BONN - Peter Graf moet terug naar de gevangenis. Het Open baar Ministerie in Duitsland stelt geen hoger beroep in tegen de straf van drie jaar en negen maanden die de vader van ten nisster Steffi Graf kreeg opgelegd voor belastingontduiking. Ook de advocaat van Graf besloot daarop niet verder te pro cederen. Dit betekent dat de staf rechtsgeldig is. Graf heeft al vijftien maanden in voorarrest gezeten. In afwachting van het hoger beroep was hij op vrije voeten gesteld. Het is nog ondui delijk wanneer de 58-jarige Duitser de rest van zijn straf moet uitzitten. Aanklager Kuehner denkt dat Graf in totaal twee derde van zijn straf moet uitzitten. RTR VLISSINGEN - Voor alle afdelingen van de Sportschool Geelhoed wordt zaterdag een judotoernooi gehouden in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Driehonderd judoka's in alle klassen hebben inmiddels ingeschreven. Het toernooi wordt afgesloten met de open klasse, waarin de judotoppers Jessica van der Spil, Lindsay Wyatt, Elizabeth Willeboordse en Francisca de Haze elkaar treffen. Het toernooi begin om 09.00 uur met de wedstrijden voor de jongste categoriën. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door de afdelingen Vlis singen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Verder doet een af vaardiging van de judoschool uit Koudekerke een gooi naar de titels. De open klasse begint zaterdagmiddag om 14.00 uur. WAALWIJK - Alfred Schreuder (24) tekent morgen een con tract voor vier seizoenen bij NAC. De verdediger van RKC kwam gisteren tot een akkoord met de Bredase club, die volgend seizoen door Herbert Neumann wordt getraind. Schreuder werkt momenteel met RKC de nacompetitie af. De middenvelder van origine is door trainer Bert Jacobs omge schoold tot inschuivende laatste man. Op die positiè zal hij ook bij NAC spelen. ANP MOSKOU - Vjatjeslav Platonov, bondscoach van de Russi sche volleybalploeg, heeft in de nacht van maandag op dins dag in een ziekenhuis in St. Petersburg een operatie onder gaan. De 58-jarige Platonov was opgenomen voor een slagaderverwijding. Rusland is momenteel een van de tegen standers van het Nederlands team in groepswedstrijden van de World Volleybal League. Om de operatie was veel te doen. Platonov heeft een zeldzame bloedgroep. Via de televisie wer den mensen met dezelfde bloedgroep opgeroepen zich bij het ziekenhuis te meldenZeven personen meldden zich uiteinde lijk om bloed af te staan. AFP WESTKAPELLE - Atletiekvereniging Dynamica houdt van avond de eerste Krekenloop in Westkapelle. De start is om 19.30 uur bij de Arke te Westkapelle waar men kan inschrij ven voor 2.7 kilometer of 5.4 kilometer lopen. Titelverdediger opent op Wimbledon tegen Duitser Craca van onze sportredactie ROSMALEN - Wimbledon heeft de loper uitgelegd voor Richard Krajicek. De titelver dediger opent maandagmid dag de All England Champion ships op het centre court tegen de Duitser Marcelo Craca. „Ik ken die jongen helemaal niet", reageerde Krajicek gis teren in Rosmalen. „ik weetal- leen dat hij een Duitser is." Krajicek had zijn speelschema bekeken tot de vierde ronde. „Ontevreden over mijn loting kan ik niet zijn." Voor Craca wordt het duel met Krajicek zijn eerste op gras in zijn loopbaan. De 22-jarige rechtshander traint sinds sep tember 1996 bij Frits Don in Wateringen. „God, wat leuk voor die knakker", reageert Don spontaan. „Zijn eerste partij op gras op het centre court van Wimbledon, dat is een droom." „Marcello is een pure gravelspeler", zegt Don, „met een leuke forehand maar zonder volley. Een zuivere ba- seliner." Craca, de nummer 133 van de wereld, kwam bij Don via Mark Koevermans. Beiden spelen in de Duitse competitie bij Mannheim. Veelbelovend Het schema van Krajicek ziet er veelbelovend uit. Na Craca is Flipke Dewulf de mogelijke tegenstander, als de Belg wint van de Roemeen Pavel. De eer ste echte horde wordt de En gelse belofte Tim Henman, veertiende geplaatst, in de vierde ronde. In de kwartfina les is Muster de beoogde tegen stander, in de halve eindstrijd Ivanisevic of Philippoussis. Ook Jan Siemerink lootte lek ker. Hij begint tegen de Itali aanse gravelspecialist Renzo Furlan, de nummer 69 van de wereld die zich afmeldde voor Rosmalen. Daarna staat hij te genover de winnaar van het duel tussen de Bulgaar Stanoytchev en Duitser Gross. In de derde ronde is de als ne gende geplaatste Chileen Rios de opponent, in de vierde Boris Becker. Paul Haarhuis begint zijn achtste Wimbledon tegen de gevaarlijke Canadees Lareau, 115e van de wereld. De Bra bander bereikte vorig jaar de laatste zestien op de Londense Grand Slam. Herhaling van die prestatie is dubieus met Henman als tegenstander in de derde ronde. Dennis van Scheppingen debuteert op Wimbledon tegen de Austra liër Richard Fromberg, een liefhebber van langzame ba nen. Sjeng Schalleen komt in actie tegen de Zuid-Afrikaan Ondruska, een aanhanger van de snelle ondergrond. Ongelukkig Bij de vrouwen lootte Miriam Oremans en Kristie Boogert ongelukkig. Ox*emans komt in de eerste x*onde uit tegen Gigi Fernandez, een specialiste in het sei*ve- en voUevspelletje. Boogert stax*t tegen de als 16e geplaatste Oostenrijkse Bar- bai*a Paulus. Bx*enda Schultz, op de 14e plaats gezet, begint tegen de Italiaanse Faiina. De Heemsteedse kruist eventueel in de viei*de ronde het racket met Martina Hingis, de num mer één van de wereld. Mannen. Eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Tillström (Zwe). Dreek- man (Dui) - Fredeiiksson (Zwe), Sapsford (GBr) - qualifier. Black (Zim) - qualifier. Holm (Zwe) - O'Brien (VSt), Godwin (ZAf) - qualifier, Rosset (Zwi) - Kucera (Zwe). Filippim (Uru) - Korda (Tsj/16), Rios (Chi/9) - qualifier, VAN SCHEPPINGEN (Ned) - Fromberg "(Aus), Stanoytchev (Bui) - Gross (Dui), SIEMERINK (Ned) - Furlan (Ita), Ruud (Noo) - Haas (Dui), Petchey (GBr) - Kro- slak (Zwe), Hrbaty (Zwe) - Johans son (Zwe), Gorriz (Spa) - Becker (Dui/S). Kafelnikov (Rus/3) - Marin (Spa), qualifier - Sanchez (Spa), Kulti (Zwe) - Sinner (Dui). qualifier - Stoltenberg (Aus). qua lifier - Björkman (Zwe), Volkov (Rus) - Kief er (Dui), Sargsian (Arm) - Van Herck (Bel), Santoro (Fra) - Medvedev (Oek/13), Rafter (Aus/12) - Stafford (ZAf), qualifier - Knippschild (Dui), qualifier - Weal (GBr), Gustafsson (Zwe) - Spadea(VSt), Voinea (Roe)-Radu- lescu (Dui). Martelli (Ita) - Karba- cher (Dui). SCHALKEN (Ned) - Ondruska (ZAf). Woodbridge (Aus) - Chang (VSt/5), Muster (Oos/6) - Wilkinson (GBr), Wood- forde (Aus) - Paes (Ina), qualifier - Milligan (GBr), Marques (Por) - Lee (GBr), Carlsen (Den) - Alvarez (Spa). Stolle (Aus) - Woodruff (VSt), Stich (Dui) - Courier (VSt), Gimelstob (VSt) - Kuerten (Bra/11). Henman (GBr/14) - Nes tor (Can), Delgado (GBr) - Gol- mard (Fra), Dosedel (Tsj) - quali fier. Lareau (Fra) - HAARHUIS (Ned). Lapenti (Ecu) - Clavet (Spa), qualifier - Vacek (Tsj). Pavel (Roe) - Dewulff (Bel). Craca (Dui) - KRAJICEK (Ned/4). Philippoussis (Aus/7) -Rusedski (GBr), qualifier - Stai'k (VSt), Richardson (GBr) - qualifier, Viloca (Spa) - Goellner (Dui), qualifier - Flach (VSt), Raoux (Fra) - Boetsch (Fra), Arazi (Mar) - Reneberg (VSt), Agassi (VSt) - Moya (Spa/10), Ferreira (ZAf/15) - Draper (Aus), Tarango (VSt) - qualifier, Frana (Arg) - Damm (Tsj), Charpentier (Arg) - Pioline (Fra), Fetterlein (Den) - Novak (Tsj), Roux (Fra) - Steven (NZe), Norman (Zwe) - qualifier. Pescariu (Roe) - Ivanisevic (Kro/2). Vrouwen. Hingis (Zwi/1) - quali fier, Begerov (Dui) - Baraban- sjikova (WiR), Martinkova (Tsj) - Raymond (VSt), Arendt (VSt) - Langrova (Tsj), Capriati (VSt) - Deehaume-Balleret (Fra), Appel- mans (Bel) - Simpson (Can), Cacic (VSt) - Frazier (VSt). Farina (Ita) - SCHULTZ-MCCARTHY (Ned/14), Dragomir (Roe/15) - Glass (Dui), Ellwood (Aus) - quali fier, Helgeson-Nielsen (VSt) - Ahl (GBr). Maleeva (Bui) - Pullin (GBr). Studenikova (Slo) - quali fier, Zrubakova (Slo) - qualifier, Chaldkova (Tsj) - Kleinova (Tsj). Jones (VSt) - Davenport (VSt//5), Majoli (Kro/4) - Diaz-Oliva (Arg). Maruska (Oos) - Gersi (Tsj), quali fier - Wild (VSt). Perfetti (Ita) - Sanchez-Lorenzo (Spa). Gigi Fer nandez (VSt) - OREMANS (Ned). Dechy (Fra) - Courtois (Bel). Ma- karova(Rus) - Panova (Rus), Nagy- ova (Slo) - Spirlea (Roe/12), Marti- foto Toussaint Kluiters/ANP nez (Spa/10) - I-Iabsudova (Slo), Yoshida (Jap) - Hiraki (Jap), Suko- va (Tsj) - Siddall (GBr), Wang (Tai) - McNeil (VSt), Rubin (VSt) - Kurnikova (Rus), Sidot (Fra) - Rittner (Dui), Kruger (ZAf) - De- ville (Bel), qualifier - Huber (Dui/7). Coetzer (Zaf/6) - Fusai (Fra). Saeki (Jap) - Hy-Boulais (Can), Williams (VSt) - Grzybo- vska (Pol), Schett (Oos) - Carlsson (Zwe). Sugiyama (Jap) - Basuki (Ino). Tu (VSt) - Gorrochategui (Arg), Neiland (Let) - Kijimuta (Jap). BOOGERT (Ned) - Paulus (Oos/16), Mary Joe Fernandez (VSt/11- Van Lottum (Fra), Olsza (Pol) - Nemechova (Tsj). Sawamat- su (Jap) - Smith (GBr), Richterova (Tsj) - Tanasugam (Tha). Endo (Jap) - Garcia (Spa). Torrens-Vale- ro (Spa) - Pizzichini (Ita), Zvereva (WRu) - Lichovtseva (Rus), Probst (Dui) - Novotna (Tsj/3), Sanchez (Spa/8) - Wood (GBr), Gagliardi (Zwi) - Cristea (Roe), Labat (Arg) - Grande (Ita), Callens (Bel) - Suarez (Arg), Lubiam (Ita) - Pitkovski (Fra). Watanabe (VSt) - Sema (Spa). Pascual (Spa) - Dopfer (Oos), Van Roost (Bel) - Pierce (Fra/9), Po (VSt/13) - Guse (Aus). Tauziat (Fra) - qualifier. Woodroffe (Gbr) - Schnyder (Zwi). Wiesner (Oos) - Kandarr (Dui). Morariu (VSt) - Taylor (GBr), qualifier-Te- stud (Fraj. Grossman (VSt) - Bran- di (VSt), McQuillan (Aus) - Seles (VSt/2). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 25