P/.L kunst cultuur FESTIVAL nieuwe MUZIEK Xenakis centraal im wf woensdag 18 juni 1997 Na het geroffel, gejoel en gefluit van de Griekse tragedie Oresteia, twee jaar geleden, is het dit keer het doordrin gende geween en kopergeschal van een joodse klaagzang. Met de uitvoe ring van - onder meer - N'Shima weer klinkt deze maand opnieuw de indruk wekkende muziek van lannis Xenakis in de Grote Kerk van Veere. Het Festi val Nieuwe Muziek heeft een traditie op te houden als het gaat om het oeu vre van de vooruitstrevende Grieks- Franse componist. Organisator Ad van 't Veer introduceerde de muziek van Xenakis in Nederland en reserveerde voor zijn werk de afgelopen decennia steevast een ruime plaats in het Festi val Nieuwe Muziek. Ter gelegenheid van Xenakis' 75ste verjaardag staat de 21ste editie van het Festival Nieuwe Muziek, van vrijdag 20 juni tot en met zaterdag 12 juli in Middelburg en Vee- re, vrijwel geheel in het teken van diens muziek. Op het programma staan zes tien verschillende composities van Xe nakis, met als verwacht hoogtepunt N'Shima door onder anderen de zan geressen Jannie Pranger en Gerrie de Vries, en vijf lezingen over zijn werk. Anders dan de afgelopen twee jaar vaart het Festival Nieuwe Muziek niet langer onder de vlag van de Zeeland Nazomer Festivals. In tijd betekent dat een terugkeer naar het begin van de zo mer. Nieuw is ook dat de concerten niet meer op doordeweekse dagen zijn gepland. Het festival speelt zich af tij dens vier opeenvolgende weekenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15