Gemeente pikt spaarpot school in PZC Missions to Seamen verdeeld over beleid Drankrijder mag rijbewijs houden op voorspraak baas Een versje en moeder fleurt weer op HALT werkt aan naamsbekendheid Commissie wil valse concurrentie Veerse clubhuizen tegengaan zeeland 11 Het Veer in Veere wil niet opdraaien voor tekort De Lichtboei in Westkapelle Autorijden met slok op komt man duur te staan Muntautomaten opengebroken Zeeuwse redders boeken goede resultaten in Italië Nieuw goederenspoor is onzin Boete voor zwangere dievegge Brand als afleidingsmanoeuvre Bejaarde (88) steelt stuk kaas Boete voor drugstoeristen Geen keus genieentehuis Veere Zeventig uur werkstraf voor diefstal vlees woensdag 18 juni 1997 van onze verslaggeefster Edith Ramakers KOUDEKERKE - Zuinigheid en een spaarzame beleidsvoe ring worden bestraft. Zo ver woordde E. H. Eshuis, directeur van de openbare basisschool Het Veer in Veere, het aanspre ken van de reserves van Het Veer en De Sprong om een tekort van ruim 16.000 gulden voor De Lichtboei in Westkapelle weg te werken. Eshuis, als afgevaardigde van het Veerse openbaar onderwijs, maakte dinsdagavond gebruik van spreekrecht tijdens de com missievergadering onderwijs van de gemeente Veere. „Dooi de herindeling moeten Het Veer en De Sprong uit Koudekerke in de bres springen voor een ande re openbare basisschool in de gemeente Veere. Daar kan ik nog inkomen, maar dan hadden we wel graag inspraak gehad in de besteding van die gelden." Foutief Sinds 1 januari vallen de open bare basisscholen De Lichtboei, De Sprong, De Golfslag, De Knotwilg en Het Veer onder ge zag van de gemeente Veere. In het schooljaar 1996/1997 maak te de directie van De Lichtboei in Westkapelle melding dat er een foutief leerlingental was opgegeven. „Dat deelde de di rectie aan de voormalige ge meente Westkapelle in maait vorig jaar mee. Het gemeente bestuur van Westkapelle heeft niet adequaat daarop gerea geerd. Daardoor heeft het tekort van die school zo hoog op kun nen lopen. In het nieuwe school- jaar had daarop ingesprongen kumien worden door bijvoor beeld de lerarenformaties aan te passen." Pas eind mei dit jaar werd Het Veer op de hoogte gesteld dat het zijn reserves in moest leveren. „Die brief van het dagelijkse be stuur viel koud op ons dak. Wij sparen om bijvoorbeeld flexibel personeel in te kunnen zetten. Bij terugloop van leerlingen kan er personeel ingehuurd worden, als je iets achter de hand hebt. We wilden een externe deskun dige inhuren. Door deze dwa ling kan het hele openbaar on derwijs in de gemeente Veere geen leuke dingen doen. We hadden met het geld een vak leerkracht gymnastiek voor de hele gemeente in kunnen huren. Dat vervalt." Voorzitter E. J. Gelok erkende dat het treurig was voor De Sprong en vooral Het Veer. Hij gaf ook toe dat de fout bij de voormalige gemeente Westka- van onze medewerker MIDDELBURG - Het abnor male rijgedrag van twee auto mobilisten op de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen vormde op 4 april dit jaar de aanleiding voor een politieman in burger 0111 zijn dienstdoende collega's op te roepen. Kort daarna hiel den agenten de automobilisten in Vlissingen aan. Eén van de twee automobilisten moest zich daarvoor dinsdag op de zitting van de Middelburgse politierechter verantwoorden. De ademanalyse had bij de 37- jarige man uit Middelburg 630 microgram uitgewezen. Aan vankelijk had de Middelburger tegenover de politie verklaard dat hij zij n vriend naar huis wil de loodsen. „Dan snap ik niet van onze verslaggeefster Edith Ramakers 'e- VLISSINGEN - Het interim- bestuur van de Missions to Seamen wil vasthouden aan de traditionele doelstellingen van de vereniging. De zending onder zeelieden in Vlissingen-Oost is sinds 1967 een begrip. Tijdens de ledenvergadering eind mei werd het zittende bestuur weg gestemd door een meerderheid ran de leden (23 van de 32). Mor gen, donderdag, wordt in een extra vergadering, die is uitge schreven door het demissionai re bestuur, een nieuw bestuur gekozen. Een aantal leden maakte tijdens de vorige ledenvergadering het demissionaire bestuur het ver wijt zich niet te houden aan de statuten en het huishoudelijk reglement. N. Sijben, lid van het u interim-bestuur: „In september is Victor Story aangenomen als chaplain. De manager, Jim Hol- loway, zou Victor Story enkele maanden inwerken en dan een stapje terugdoen. Het bestuur vindt echter dat de manager van onze medewerker MIDDELBURG - Een 23-jarige drankrijder uit Middelburg mocht dinsdag zijn werkgever dankbaar zijn. De Middelburg se politierechter mr. J. P. M. Hopmans toonde zich gevoelig voor de argumenten van de werkgever, die stelde dat de ver dachte heel belangrijk was voor zijn schildersbedrijf. „Hij is een keiharde werker, die het ver dient om zijn rijbewijs te hou den", pleitte de werkgever. Be missie kende succes, want de NIEUWVLIET - Bij inbraken in twee muntautomaten en een te lefooncel op twee campings in Nieuwvliet is in de nacht van maandag op dinsdag voor circa vijftienhonderd gulden aan braakschade aangericht. Verder werd voor enkele tientjes aan muntgeld gestolen. pelle lag. „Die fout moet ook hersteld worden. We weten al leen nog niet hoe. In het kader van financiële gelijkstelling openbaar- en bijzonder onder wijs kunnen we niet anders. Zouden we over ons hart strij ken dan hangen morgen elf bé sturen van bijzondere scholen aan de lijn. met het verzoek om ook voor 16.000 gulden in aan merking te komen." dat u achter hem aanreed, want er viel op die manier niet veel te helpen. Dan zou je eerder den ken dat u vóór hem zou gaan rij den", merkte politierechter mr. J. P. M. Hopmans op. De verdachte zocht gisteren zijn excuses in de relatiesfeer. „Ik heb die dag zes flesjes bier ge dronken." Het verweer kon offi cier van justitie mr. Y. A C. C. Willems niet overtuigen. Zij eis te de gebruikelijke boete van 1250 gulden en een voorwaar delijke rij-ontzegging van zes maanden. De politierechter wil de nog wel rekening houden met zijn financiële omstandigheden en veroordeelde de Middelbur ger tot 10 0 0 gulden boete en een voorwaardelijke rij-ontzegging van zes maanden met een proef tijd van twee jaar. Victor moet blijven bijstaan. Victor krijgt geen kans het Zee manshuis naar zijn ideeën in te vullen en kan zich niet ontplooi - en. In de statuten staat dat hij de eindverantwoordelijkheid heeft voor het pastoraal werk voor zeelieden en voor het run nen van de club." Verdeling Met Sijben hoopt ook mr. F. A C. Steutel, lid van het demissio naire bestuur, dat er bij de ver gadering donderdag in the Fly ing Angel Club een oplossing gevonden wordt. „De Missions to Seamen is met deze crisis op kleine schaal niet gediend"vult Steutel aan. „Er is in de vereni ging een verschil in visie en voortgang ontstaan. Het demis sionaire bestuur wil inderdaad toe naar een verdeling van taken tussen een 'manager' en een chaplain voor de kerkelijke za ken. Maar als tijdens de leden vergadering blijkt dat de Mis sions to Seamen Zeeland die koers niet moet varen, zullen de aanwezige leden zich dan uit kunnen spreken." politierechter veroordeelde de man tot een jaar voorwaardelij ke rij-ontzegging met een proef tijd twee jaar en een geldboete van 1.500 gulden. De verdachte had op 8 november vorig jaar onder invloed van alcohol een aanrijding veroorzaakt in Mid delburg. De blaastest gaf 630 microgram aan. De Middelburger had vol gehouden (ook gisteren nog) dat hij slechts drie glazen bier had gedronken. Gezien het promil lage moesten het er volgens de politierechter veel meer zijn ge weest. Zijn baas dacht dat het te ma ken had met een vorm van labi liteit. waarbij oplosmiddelen van invloed zouden geweest zijn op de alcoholtest. Daarvan kon volgens de politierechter en de officier van justitie mr. Y. A C. C. Willems geen sprake zijn. „De apparatuur liegt ex- niet om.", zei de officier Zij eiste zes maanden rij-ontzegging, waaivan drie maanden vooi- waardelijk en een geldboete van 1.250 gulden. Het echtpaar Minderhoud uit Westkapelle vierde dinsdag zijn briljanten bruiloft. foto Lex de Meester van onze medewerker Lukas Fransen WESTKAPELLE - Ze zijn elkaar zo'n 68 jaar geleden 'zomaar' tegengekomen in Westkapelle. Beiden waren toen twintig jaar. Drie jaar later trouwden ze. Het echtpaar Minderhoud vierde dinsdag zijn 65-jai-ige huwelijk. Meneer Minderhoud heeft, net als zijn vrouw, twee hobby's: de natuur en de (achterkleinkinde ren. „Als het achterkleinkind een versje zingt, dan fleurt moeder weer helemaal op", aldus dochter Corrie. Het echtpaar Minderhoud heeft altijd in Westkapelle gewoond. Hij is daar slager geweest. Eerst in de slagerij van zijn vader en later, vanaf zijn trouwen, in zijn eigen slagerij op het dorp. Zij heeft hem immer met alles geholpen. Het echtpaar heeft vier kin deren, negen kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. Rogier, de oudste van de vier kinderen, noemt zijn vader een ech te optimist. „Mijn vader ziet het altijd wel zitten, in tegenstelling tot mijn moeder. Zij kan niet goed tegen de spanningen. Geeste lijk zijn ze nog goed bij, maar lichamelijk mankeert er wel wat." Dochter Corrie zegt dat ze alletwee graag naar de televisie kij ken. „Moederzitdan op een tafeltje vlak voor het toestel en danis ze helemaal van de wereld. Vooral het journaal en programma's van de EO willen ze niet missen. Gelaten Het echtpaar neemt alle felicitaties ogenschijnlijk gelaten in ontvangst. Méneer Minderhoud had misschien liever naar de weilanden gaan kijken. „Hij kijkt altijd hoeveel koeien en scha pen er in de wei lopen en of er misschien beesten verkocht zijn", aldus Corrie. „Moeder kan niet goed tegen de spanningen en maakt zich altijd druk. Met zxjn optimisme sleept pa haar er al tijd weer doorheen. 'We kunnen er toch niets aan doen', zegt hij dan. 'We maken ervan wat ervan te maken valt'." Politiefunctionarissen Leo Imminga (r) en Leo Kuijl (1) hangen de nieuwe poster van het HALT-bureau op. foto Lex de Meester van onze medewerker MIDDELBURG - Districtschef L. Immin ga van de politie Walcheren heeft dins dagochtend de eerste poster ontvangen die hoort bij de nieuwe campagne van het Regionaal HALT-bureau Walcheren. Im minga kreeg de poster uit handen van N. van Welsum, coördinator van het HALT- bureau. De poster is ontworpen door drie leerlingen van de Scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen. De postei's komen op alle politiebui'eau's en steunpunten op Walcheren te hangen. Als het nieuwe schooljaar begint, biedt het HALT-bureau de postei-s aan het ba sisonderwijs en de gemeentehuizen aan. Districtschef Imminga is erg tevi-eden met de actie. „Ik hoop dat het HALT-bureau daarmee bekendheid vexwei-ft. Dat is een goede zaak voor ons, maar ook voor de mensen die op ons bureau komen. Voor lichtere misdi-ijven hanteren we het lik- op-stuk beleid. HALT helpt ons daarbij, door het verzorgent van éen alternatieve straf. Het is een behoorlijk effectief midr del om zaken die ervoor in aanmerking komen door te verwijzen naar HALT. Van Welsum denkt dat het mes aan twee kanten snijdt. „De poster toont wat HALT is. Maar het maakt.de verbalisant en de agent er ook op attent dat er een HALT- bureau is." De ontwei-pers van de posters - Monique Grafhorst. Annemieke Meijer en Wendy Weeland - krijgen op drie juli een rondlei ding door het hoofdbureau van de politie in Amsterdam van onze verslaggever VLISSINGEN - Conzuela Na- vest uit Vlissingen heeft op het Nationaal Kampioenschap Zwemmend Redden Italië, af gelopen weekeinde in Riccione, de tweede plaats behaald op de onderdelen balwerpen en red ding met boot. Op het onderdeel 50 meter pop- duiken reikte zij tot de derde plaats. Marko Jazbec uit Kou- dekerke werd in Riccione vierde op het onderdeel 50 meter pop- duiken. Beide sporters zijn lid van de Vlissingse dr. A Staver- manbrigade. De nationale damesploeg; van Nederland - met Navest in de gelederen - legde beslag op de derde plaats bij de vier keer 25 meter popveivoerestafette De damesploeg behaalde in het ploegenklassement de eind overwinning. Navest werd in ,het totaalklassement uiteinde- MIDDELBURG - Het is onzinnig om een heel nieuwe goede- i-enspoorlijn van Vlissingen-Oost naar de Zeeuwse hoofd spoorlijn aan te leggen, met een aansluiting ergens tussen Amemuiden en Lewedoip. Volgens de samenwerkende ouderenpartijen AOV/Unie 55+ ligt het veel meer voor de hand de bestaande goedei-enlijn zo te verleggen dat die helemaal langs de autoweg naar Vlissingen- Oost komt te lopen. Daar ligt die lijn al gedeeltelijk langs. Voorbij 's-Heerenhoek maakt de lijn echter een kronkel door Heinkenszand, waar het goedei'enspoor de meeste overlast veroorzaakt. Rijkswaterstaat is bezig met een voorstudie naar vernieu wing van de goedei'enlijn. MIDDELBURG - Een zwangere vrouw uit Middelburg besef te op 3 apiïl dit jaar dat ze geen geld had om voor haar kind ba by-artikelen te kopen en besloot daarom baby-kleding weg te nemen bij Vroom en Dreesman in Middelburg. De politierechter wilde dinsdag in Middelburg voor één keer rekening houden met de moeilijke omstandigheden van de 26-jarige asielzoekster. Bovendien had ze een blanco straf blad. Hij hield het op 200 gulden boete, waaivan 150 gulden voor waardelijk, proeftijd twee jaar. VLISSINGEN- In de Vrouwenstraat in Vlissingen is maan dagnacht omstreeks halfvier een personenauto volledig uit gebrand. Toen de eigenaar een knal hoorde ging hij pools hoogte nemen. Zijn auto was toen al niet meer te redden. De brandweer heeft het vuur geblust, waarna het voertuig is weggesleept. De politie vermoedt dat er sprake is van brandstichting. Ook zou er een verband zijn met een winkelinbraak in de Wal- straat in Vlissingen. Aangezien die enkele minuten vóór de brandmelding werd dooi'gegeven aan de politie, kan er sprake zijn van een aflei dingsmanoeuvre. Bij deze inbraak werd een deurruit vernield en is een hoeveel heid sportkleding ter waarde van tweeduizend gulden gesto len. ZIERIKZEE - Een 88-jarige man uit Zierikzee is maandag aangehouden in een supermarkt aan de Grevelingensti-aat in zijn woonplaats omdat hij een stuk kaas had gestolen. Vanwe ge zijn hoge leeftijd kreeg de man geen boete TERNEUZEN -Vier Fransen van 18.20,22 en 24 jaar kregen in de nacht van dinsdag op woensdag ieder een boete van 110 gulden, omdat ze in de Willem de Zwjjgerlaan in Terneuzen met een auto i-eden met in totaal 17 gram weed in hun bezit. De politie heeft de drugs in beslag genomen. KOUDEKERKE - Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere heeft nog niet besloten welke architect de opdracht krijgt voor de bouw van het nieuwe genieentehuis aan de Roosjesweg in Domburg. Het college heeft aan de beooixle- lingscommissie gevraagd de vijf ontwerpen nader te bezien. Wethouder J. Houmes reageerde dat het collage nog enkele vragen had. „Maar volgende week vernachten we de beslis singfe nemen." lijk vijfde. Jazbec kon wegens een blessure niet deelnemen aan alle onderdelen en kwam daar om in het eindklassement niet voor. Het Italiaans kampioenschap Zwemmend Redden was voor de Nederlandse dames en heren de afsluiting van het trainings kamp dat diende ter voorberei ding op de World Games. Die worden in augustus gehou den. van onze verslaggever Maurits Sep KOUDEKERKE - De gemeente Veere moet de oneerlijke con currentie van horecabedrijven door gemeenschapshuizen en sportverenigingen tegengaan. Om de gemeente een handvat te geven voor beleid om dergelijke concurrentie te voorkomen en om een idee te geven welke ma nieren er zijn om naleving van de regels te controleren en af te dwingen, heeft de Regionale Commissie Paraeommercialis- me dinsdagmiddag aan wet houder M. Brouwer-te Roller een ontwerp-beleidsnotitie aangeboden. „Koxl door de bocht gezegd is paracommercialisme een vorm van oneerlijke concuiTentie door verenigingen en instellin gen die buiten hun doelstelling om horecadiensten verlenen", doceerde A Schuurbiers, voor zitter van de Regionale Com missie Paracommercialisme, bij de overhandiging van de notitie aan wethouder Brouwer-Te Roller Als voorbeelden noemde Schuurbiers dorpshuizen, ker kelijke instellingen en sportver enigingen die hun ruimtes vér- huren voor bruiloften en andere feesten. Deze instellingen val len buiten de Horeca-CAO maar zijn op zo'n morpent wel een concurrent van een regulier ho recabedrijf omdat zij goedkoper kunnen werken. Klachten De Regionale Commissie Para commercialisme - waarin be langenbehartigers van de hore ca, de Kamer van Koophandel en de Recron zijn vertegen woor- digd - is het orgaan waarbij ho- reca-ondernemecs uit heel Noord- en Midden-Zeeland klachten kunnen indienen als zij te maken krijgen met oneer lijke concurrentie. „Wij gaan geen heksenjacht beginnen op dorpshuizen, sportverenigin gen en kerkelijke instellingen", voegde Schuurbiers daaraan toe. „wij reageren alleen op klachten van ondernemers." Secretaris P. P. Ausems bena drukte dat het niet de bedoeling van de commissie is om vereni gingen en instellingen droog te leggen. „Maar we willen wel dat zij opereren binnen hun doel stellingen. Een spoidkantine die na een wedstrijd nog een paar uur open is, wordt niet aange pakt." Een dorpshuis dat geen horecavei'gunning heeft en toch een bruiloftsfeest verzoi'gt, kan, mits een ondernemer daarover klaagt bij de commissie, wel rekenen op maatregelen. Overi gens zijn met vrijwel alle lande lijke sportbonden goede afspra ken gemaakt over wat in kantines wel en niet mag, merk te Schuurbiers op Oneerlijk „We hebben u uitgekozen om deze notitie aan te bieden omdat u als nieuwe gemeente Veere al les op een rij moet gaan zetten, wat de oude gemeenten voor heen deden en hoe de nieuwe ge meente dat straks gaat doen. Met deze notitie kan Veere-de problemen in goede banen lei den", aldus Schuurbiers. Vol gens hem komt oneerlijke con currentie door verenigingen en instellingen op Walcheren op grote schaal voor, maar wordt daarover vreemd genoeg weinig geklaagd. Hij vermoedt dat dat te maken heeft met het lange toeristenseizoen op Walcheren waardoor horecabedrijven wel licht minder last hebben van die oneerlijke concurrentie. MIDDELBURG - Een 40-jarige inwoner uit Vlissingen, die dinsdag overigens niet op de zit ting van de Middelburgse poli tierechter verscheen, kreeg een werkstraf van zeventig uur op gelegd voor winkeldiefstal. Po litierechter mr. J. P. M. Hop mans vonniste conform de eis. De officier van justitie had voor de diefstal van twee pakken vleeswaren uit een Middelburg se winkel 3 april dit jaar een week gevangenisstraf, te ver vangen door 30 uur dienstverle ning, geëist. Verder vroeg ze om de tenuitvoerlegging van twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, gekoppeld an 40 uur dienstverlening. In totaal dus 70 uur dienstverlening voor de ver dachte, die op het gebied van vermogensdelicten een lange staat van dienst had. VEERE Volksdansgroep - De Roemeen se volksdansgroep Mindra geeft op dinsdag 24 juni een optreden in de Grote Kerk van Veere. Het optreden begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 11