Hamels vindt steeds ander doel Zeeuwse surfers naar EK Toernooi Kapelle loopt op rolletjes Trainer van MTV69 wil Zeeuwse turnsport naar hoger plan tillen Naslagwerken over voetbal en wielrennen Van de Gruiter zesde op WK Veel inschrijvingen Nagano Marathonloper geschorst Drie maanden cel speler Aalst Ajax verlengt contract Turpijn Sanchez bezorgt Boavista beker Paul Steijaert koning De Friezen uitslagen Van Damme beste schutter van onze verslaggever Eldridge Pentury MIDDELBURG - Koos Hamels is tummaf. Zes dagen per week is de Mid delburger in sporthal De Zandkuil van MTV'69 in de weer. Coachen, begelei den, instructies geven. Drieëntwintig uur besteedt de turntrainer wekelijks, in combinatie met zijn baan als techni cus bij Hoechst, aan zijn grote hobby. Met veel plezier, dat wel. Want voldoe ning geeft de turnsport hem nog steeds. Ook na een dienstverband van ruim ze ventien jaar. „Steeds weer heb ik een ander doel", zegt de 47-jarige Hamels. Over zijn talentvolle pupillen, het na derende NK en de Zeeuwse turnsport. Hamels heeft bij MTV de hele afdeling 'topwedstrijdsport' onder zijn hoede. Dat wil zeggen: hij is hoofdtrainer van de turnsters die in de A- (het hoogste niveau), B- of C-lijn uitkomen. Omdat MTV twee jaar geleden door de gym- nastiekbond (KNGB) werd aangewe zen als B-steunpunt, verzorgt Hamels op woensdagmiddag ook trainingen voor talentvolle turnsters uit de hele provincie. Zogenaamde IBT-trainingen (instruc- tie-begeleidings-trainingen) sluiten de rij bezigheden van Hamels. Deze trainingen zijn een initiatief van MTV als steunpunt, maar zijn gerealiseerd in samenwerking met de regio Zuid-West Nederland. Doel: zowel trainers als pu pillen de nodige kennis en vaardighe den bijbrengen. „Bij elkaar een vrij zware taak", vindt Hamels. Vooral ook omdat hij er zijn dagelijkse baan mee moet zien te combineren.,En leven van de turnsport kan niet." Uitstraling Jaren geleden was Hamels' doelstelling om MTV'69 uitstraling te geven. Dat is gelukt. Want de Middelburgse tum- club is in de loop der jaren uitgegroeid tot de meest toonaangevende turnver eniging van Zeeland. Omdat de trai ningsomstandigheden te wensen overlieten, wilde Hamels ook een nieu we sportaccommodatie realiseren. Ook daar slaagde hij in. Want aan de Bree- weg in Middelburg is vier jaar geleden een gloednieuwe turn- en tafeltennis- hal (de Zandkuil) verrezen. Anno 1997 wil Hamels de Zeeuwse turnsport naar een hoger plan tillen. In samenwerking met anderen weliswaar. „Het tumwereldje in Zeeland is maar klein. Niet voor iedereen is topsport weggelegd. Maar ik ben ervan over tuigd dat er genoeg talent in Zeeland rondloopt om nationaal een woordje mee te spreken. In samenwerking met de andere Zeeuwse verenigingen pro beren we talenten gezamenlijk te laten trainen. Om op die manier willen we de besten bij elkaar krijgen. En wat nog belangrijker is: hen de kans geven om topsport te bedrijven. Het gaat ons vooral om turnsters van de kleine (lees: uit dorpen afkomstige) gymnastiek clubs, die anoniem blijven. De meeste ouders denken: mijn kind kan toch niks. Maar alle pupillen die hier op zes jarige leeftijd komen, kunnen niks." „Het is belangrijk", vervolgt Hamels, „dat er goeie afspraken worden ge maakt over de manier waarop er ge werkt gaat worden. Het moet niet zo zijn dat we talenten bij anderen wegha len om ze lid te maken van MTV. Want dat hoeft niet eens. Aan de andere kant vind ik dat clubbelang ondergeschikt moet zijn aan eigen belang. Als een kind talent heeft, maar geen kans krijgt, is dat zonde. Zondag worden in Heerenveen de Ne derlandse turnkampioenschappen ge houden. Hamels gaat er met een zestal Koos Hamels (rechts) met de turnsters die naar het NK gaan. Van links naar rechts: Voorgrond: Conchita Zandbergen en Ka rin de Nood (beiden zittend), Nicole Castelijn, (staand). Achtergrond: Lianne Saman, Kristel van Haveren. Trainster Tamara Zandbergen, Wendy de Meulmeester (op paard). foto DirkJan Gjeltema turnsters naar toe. Eén juniore (Con chita Zandbergen), één turnster die uitkomt in de jeugdklasse (Kristel van Haveren) en vier pupillen (Nicole Cas telijn, Wendy de Meulmeester, Karin de Nood en Lianne Saman). Een herhaling van vorig jaar - het team van MTV keerde met drie gouden me dailles en één bronzen plak huiswaarts - zit er volgens Hamels niet in. „Die prestatie was goed." Monique Nuijten, die toen goed was voor drie plakken - twee maal goud en eenmaal brons - turnt nu bij de Hazenkamp uit Nijme gen. Of Nicole Castelijn wederom een kans maakt? „De druk is groter", zegt Hamels. „Vorig jaar werd ze kampioe ne zonder dat ze er erg in had." Zandbergen Conchita Zandbergen, de enige juniore in het Middelburgse gezelschap, zal het zwaar krijgen in haar klasse. „Er zijn hele goede tegenstandsters", weet Ha mels.De Atheneum-scholiere moest vorig jaar verstek laten gaan vanwege een knieblessure. Waar ze nu staat, is nog de vraag. Hamels: Ze heeft de af gelopen periode weliswaar progressie gemaakt, maar het is niet reëel om er vanuit te gaan dat Conchita bij de top 3 eindigt. We hebben samen afgesproken dat we na het kampioenschap de ba lans opmaken. Dan zullen we besluiten of we op dezelfde manier doorgaan zo als we nu doen." „Zes keer per week zijn we bezig. Vol gend jaar wordt Conchita seniore en worden haar kansen groter om in het nationale team te komen. Het senioren team is klein, vandaar. We kijken een beetje uit naar het EK dat volgend jaar in Sint Petersburg wordt gehouden." Zandbergen krijgt van haar school (Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg) veel medewerking om topsport te bedrijven. Voor trainings stages krijgt de Middelburgse vrijaf. Hamels: „Dat ideaal. Conchita is ambi tieus, kan veel. En wanneer iemand ambitieus is, graag wil leren en ook ziet dat er vooruitgang is... Dat blijft me motiveren." van onze sportredactie KAPELLE - De tweede editie van het Open toernooi van de TV Kapelle zit op schema. Hans Ganseman, die samen met San van Eenennaam de touwtjes in handen heeft, is er danook niet rouwig om dat het afgelopen weekeinde al een be gin gemaakt is met de afwer king van het programma. „We zijn zaterdag gestart, en hoewel alles blank heeft ge staan na de stortbuien aan het eind van de middag, hebben we geen vertraging opgelopen, blikt hij terug op de aanloop periode. „En dat is vooral gun stig, omdat we de voor donder dag geplande partijen in de B- categorie met de Amsterdam mers Frits Porck, Frans Bruin, Ruud van Toornburg en Erik Dijkman Dulkes, niet hoeven te verschuiven." In deze categorie is overigens al een duel afgewerkt. De als vierde ingelote Zierikzeenaar Carniel Folmer beantwoordde aan de verwachtingen door Dennis van Tuyl via een drie setter uit te schakelen. Ook bij de BI-vrouwen kon reeds een uitslag genoteerd worden. Jessica Bakker troef de daar probleemloos Tinta van Wely af, en ze kan zich nu gaan voorbereiden op een tweekamp met favoriete Han- neke Snijder. Bij de Cl-spelers heeft de als tweede ingeschatte Erwin de Keijzer er tot dusver geen gras over laten groeien. Via zeges op achtereenvolgens Sander Roose en Jeroen van Klinkenberg verzekerde hij zich al van een startbewijs in de halve-eindstrijd. Lydia Wisse, hier bij de vrouwen als finaliste getaxeerd, trad in zijn voetspo ren en meer zelfs dan dat, want een vlotte overwinning op Joke Ganseman bestempelde haar ï'eeds als deelneemster aan de eindronde. van onze verslaggever Frits Bakker VLISSINGEN - Wie weet nog hoe veel wedstrijden Pe ter van Vossen voor Oranje heeft gespeeld? Ja, de penal ty-goal op Wembley, op 28 april 1993, die weet de hele voetbalnatie zich nog wel te herinneren. En misschien ook wel die twee goals in De Kuip tegen Polen voor de WK-kwalificatie. Maar weet iemand nog dat de Zeeuw in zijn korte interlandcarrière achttien keer mocht opdra ven in Oranje en zeven keer heeft gescoord? Het naslagwerk Voetbal van Oranje van Thomas C. Sny der geeft een gedetailleerd beeld van alle wedstrijden, spelers, topscorers, grootste overwinningen en zwaarste nederlagen van het Neder lands elftal. Het is geschre ven voor supporters van Oranje, die meer willen we ten van de historie. Voetbal van Oranje is niet alleen op gebouwd uit prachtig cijfer materiaal, het bevat ook verslagen van WK's, EK's en interlands. Het Nederlands elftal had kort daarvoor een verplette rende 12-2 nederlaag gele den tegen het gastland Enge land. Nederland speelde in die tijd nog zonder trainer, maar geallarmeerd door het beschamende spel tegen En geland werd de Brit Edgar Chadwick aangesteld als coach in de aanloop naar de Spelen. Het boek Voetbal van Oranje beschrijft ook de carrières van legendarische voetbal lers als Bok de Korver, Bep Bakhuijs, Kick Smit, Abe Lenstra, Faas Wilkes en re cente sterren als Coen Moul- ijn, Willem vanHanegem, Jo- han Cruijff, Ruud Gullit en Marco van Basten. Eerbetoon Zo staat er over Bep Bak huijs: „Als er vandaag de dag een bal duikend wordt inge kopt, spreekt men nog over een doelpunt a la Bep Bak huijs. Het is een eerbetoon aan de grote vedette uit de j a - ren dertig, die deze techniek (de snoekduik) beroemd maakte. Bakhuijs was de grootste voetballer die Ne derland tot op dat moment had voortgebracht." Boeiender nog is het naslag werk om zijn grote verschei denheid aan feiten, cijfers en ander wetenswaardig mate riaal. Voetbal van Oranje door Thomas Snyder. BV Uitgeverij De Arbei derspers, Amsterdam. Prijs f39,90. Cyclopedie Patrick Jonker is een globe trotter bij uitstek. De 28-ja- rige profwielrenner werd geboren in Amsterdam en emigreerde met zijn ouders naar Australië toen hij an derhalf jaar oud was. Met zijn familie keerde hij tus sentijds regelmatig voor en kele jaren terug naai- Neder land. Zijn eerste liefde was voetbal, maar gestimuleerd door zijn vader, ging hij fiet sen. Zo begint het verhaal over Rabo-renner Patrick Jonker in de wielergids Cyclopedie 1997. De verslaggevers Jacob Bergsma (pas teruggekeerd uit de Giro) en Raymond Kerckhoffs brachten het boek vorig jaar voor het eerst uit. Ze hebben een geslaagde poging gedaan dit jaar nog completer te zijn en nog meer aardige gegevens te verza melen over de meest gelou terde, maar soms ook onbe kende wielerprofs. Johan Museeuw, de wereld kampioen, schrijft in een voorwoord: „Als ik door dit boek blader, krijg ik al goes ting om te koersen." En ex- ploegleider Peter Post schrijft: „Het is niet alleen zeer lezenswaardig voor wie- lersupporters, maar ook voor ploegleiders en renners. De schrijvers hebben voor Cyclopedie;97 in alfabeti sche volgorde de erelijsten, met een korte biografische schets, van ruim 700 profren- ners opgetekend. Als eerbe toon zijn daarin ook Mariano Rojas Gil en José Antonio Es- pinosa Hernandez opgeno men. Deze twee jonge Spaan se renners vonden in 1996 de dood bij het uitoefenen van hun vak. Verder zijn er beschrijvingen van de belangrijkste ploeg leiders in het peloton, is er een TGV-alfabet (Tour, Giro, Vuelta) met de prestaties in de drie grote ronden en ten slotte zijn er de complete sa menstelling van de prof teams en de UCI-cijfers. Cyclopedie 1997, almanak van het profwielrennen door Jacob Bergsma en Raymond Kerck hoffs. Uitgeverij Scheffers BV, Utrecht. Stefan Gideonse en Christian Sandee met nationale ploeg naar Polen van onze medewerker Frans Kraak MIDDELBURG - Het Europees kampioenschap funboardsur- fen zal vanaf komend weekein de gehouden worden in het Poolse Leba. Stefan Gideonse uit Veere en Christian Sandee uit Vrouwenpolder zullen hier aan als leden van de Nederland se equipe deelnemen. Het EK wordt gevaren op seriemateri aal en de disciplines zijn course- slalom en slalom. De overall winnaar van beide disciplines mag zich Europees kampioen noemen. Voor de 17-jarige Sandee wordt het zij n eerste internationale er varing. Vorig jaar begon hij voorzichtig aan de B-serie Kust als springplank naar de natio nale surfcompetitie, maar al snel mocht hij debuteren in de A-serie. Hij eindigde daar ver rassend als derde bij de jeugd. Dit jaar draait hij al van het be gin mee in de A-serie en maakt hij deel uit van de kernploeg van de bond, het KNWV. Voor de meer ervaren Gideonse (22) wordt het zijn derde grote wedstrijd. Voorgaande jaren prijkte zijn naam al op de deel nemerslijst van het EK surfen in Texel en het WK in Norderney (Duitsland). Tijdens beide eve nementen was er niet voldoende wind voor een geldig kampioen schap. „Driemaal is scheeps recht" roept Gideonse nu, en hij hoopt dat hij zich nu eindelijk eens echt kan gaan meten met de internationale top. Te klein Voor de x-eis naar Polen is een grote bus gehuurd, waarin al het sux'fmatex'iaal kan worden ver- voei'd. In totaal zo'n negen plan ken en twaalf keer een complete tuigage. Doox-dat Gideonse en Sandee samen reizen, is de surf- kar van beiden te klein om al het mateiiaal te veivoeren. Ook gaat er veel eten mee om mogelijke dairninfecties te vooi'komen. De twee Zeeuwen vertrekken morgen (donderdag) richting Polen, waar ze vrijdag nog wat willen tx-ainen op het water van de Oostzee, alvorens zatei'dag het echte werk begint. Toestemming Sandee mocht voor dit evene ment een schoolweek vol toet sen verzetten en Gideonse mocht van z'n werkgever veidof opnemen, hoewel het erg dnik is in de bouw. „We stellen het zeer op pxijs dat we deze dagen naar Polen kunnen", stelt Gideonse, Stefan Gideonse en Christian Sandee (rechts) vertrekken morgen richting Polen, voor het EK fun- boardsurfen. „Een plaats bij de eerste zeven zou prachtig zijn", meent Gideonse. „Ik ga er vooral naar toe om te leren", zegt Sandee, die bij de jeugd in actie komt. foto Ruben Oreel „want zonder toestemming van werkgever of school zou zoiets onmogelijk zijn." Gideonse heeft zich vooral be wezen tijdens course-race disci plines bij relatief weinig wind. Uiteraard hoopt hij voor ko mend weekeinde op gelijke om standigheden, maar juist met veel wind in de slalom kan hij veel leren van de surfers die har der gaan en toch met hetzelfde materiaal vai'en. In Nederland is hij wat dat betreft uitgekeken op de concurrentie. „Bij het trimmen van m'n mate- riaal, zoals de stand van de voet banden, de plaats van de mast- voet, de spanning op de zeilen en de grootte van de vinnen, heb ik geen enkel vergelijk en weet ik dus ook niet of dat wel de meest optimale afstelling is. Zeker nu ik m'n materiaal nog maar pas binnen heb. moet ik goed om me heen kijken." De verwachtingen voor het EK zijn niet zo heel hoog gespan nen. Het Zeeuwse duo weet goed te relativeren als het op preste ren aankomt. Met een plaats bij de eerste zeven prijst Gideonse zich tevreden, terwijl eindigen bij de eerste tien ook nog bevre digend zou zijn. Sandee schat zijn kansen wat lager in dan Gideonse. Alles is nieuw voor hem en de concur- rentie bij de jeugd is moeilijk in te schatten. De sterke surfers komen vooral uit Denemax-ken. Veel problemen met z'n materi aal verwacht Sandee niet. „Ik heb nu drie planken en vijf zei len, waarmee ik zeer tevreden ben. Ik moet nog veel leren en dat blijft m'n voornaamste drijfveer om aan het EK deel te nemen. Een plaats bij de eexste tien zou al een prima resultaat zijn." Volgend jaar is Sandee voor het laatst jeugdsurfer en dan pro beert hij in ieder geval te pieken in de Nederlandse competitie. In totaal zullen dertien Neder landse surfers aan het EK deel nemen. Vijf varen er mee bij de jeugd, twee bij de vrouwen en zes bij de senioren. ARNEMUIDEN - AaiT van de Gruiter (32) is bij het wereld kampioenschap bodybuilding van de NABB A-bond als zesde geëindigd. De Amemuidenaar haalde in Athene in klasse 2 (van 172 tot 1.79 meter) in het veld van 21 deelnemers de fina le, waaraan plaats was voor zes deelnemers. Winnaar werd de Dxxitser Oliver Reinhardt, die vorige week in Litouwen ook al de Europese titel voor zich opeiste. Toen werd Van de Gruiter derde. De Arnemuidenaar richt zich nu op de Mister Univer- se-wedstrijden, die in oktober in Birmingham gehouden wor den. LAUSANNE - Ruim voor de deadline van 7 juli is al zeker dat de Olympische Winterspelen in Nagano door een recordaan tal landen worden aangedaan. Het IOC ontving tot nu toe de inschrijvingen van 79 landen. Het oude record stond met 67 op naam van Lillehammer (1994). EFE JOHANNESBURG - De Zuid-Afx-ikaanse marathonloper Desmond Witbooi is voor vier jaar geschorst wegens dopege- bx-uik. Witbooi (24) eindigde in febi'uari als vijfde in de mara thon van Kaapstad. Bij de dopingcontrole wei-den sporen van anabole steroïden in zijn urine gevonden. De Zuid-Afrikaan se atletiekbond maakte de straf gisteren bekend. RTR DENDERMONDE (RTR) - Emmanuel Ebiede, Nigeriaanse speler van de Belgische voetbalclub Eendracht Aalst, is door een rechtbank in Dendermonde veroordeeld tot een jaar ge- vangenissti-af, waarvan dx-ie maanden onvoorwaardelijk. De 19-jarige middenvelder had een 14-jarig meisje lastiggeval len. De advocaten van de voetballer liebben aangekondigd in hoger beroep te gaan. AMSTERDAM - Ajax heeft het contract met Rody Tuipijn opengebroken en verlengd tot 30 juni 2002. De 19-jarige lin kerspits, die op 18 augustus 1996 in de wedstrijd om de Johan Cruijff-bokaal tegen PSV zijn debuut in het eerste elftal maakte, had een verbintenis tot 1998. ANP LISSABON - Twee doelpunten van Edwin Sanchez hebben Boavista naar de Portugese beker geloodst ten koste van Ben- fica: 3-2. De Bolivaan scoorde in de het begin van de eerste en tweede helft. Beide keren uit een strafschop. Voor Benfica was het weer een bittere pil In de competitie eindigde de be kerhouder slechts als derde achter kampioen Porto en Spor ting. Het was de vijfde keer dat Boa vista de beker veroverde. RTR GRAAUW - Paul Steijaert is de nieuwe koning van de plaatse lijke schuttersvereniging De Friezen. Hij schoot direct bij zijn eerste poging op sportpark De Boomwai de hoge vogel van de staande wxp naar beneden. Hij is met zijn achttien jaar tevens ook de jongste koning in de 130-jarige geschiedenis van de schuttersmaatschappij. Paul Steijaexl, afkomstig uit een schuttersfamilie, heeft hij onder meer bij de Europese jeugd kampioenschappen al vier jaar zijn visitekaaxtje afgegeven. Alhoewel het hem nog niet gelukt is deze titel te giïjpen zette hij wel telkens goede prestaties neer. Hockey Groningen. Vriendschappelijk, mannen. Nederland - Engeland 6-2 (3-0). 8. Buma 1-0,20. Brinkman 2-0,30. Eikelboom 3-0, 37. Brinkman 4-0, 38. McGuire 4-1, 49. Buma 5-163. Giles 5-2,69. Van Wijk 6-2 Kleiduivenschieten Regionale kampioenschappen". A-klas- se: A.P. van Damme, Haamstede, 95-5; M.N. Vermue, Lewedorp, 94-11; P. van Wijck, Hoek, 94-17; M. de Visser, Middel burg. 91-11. B-klasse: K.J. Dees, Zaamslag, 37-8; J. Luteijn, Oostkapelle, 36-4; C.J. Steendijk, Kamperland, 35-0; C.J. van Hee, Kamperland, 34-2. C-klas- se: Frank de Munter, Nieuw-Namen. 36- 2; J. van Strien, Kats, 34-3; H. de Jonge, Heïnkenszand, 34-3; A. Wagenaar. Wil- helminadorp, 32-1 Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking dinsdag 10 juni: 1-2- 3-11 -14-16-18-20-28-31 -33-36-37-47-49- 63-66-71-72-74 (onder voorbehoud) Toto 23. Eerste prijs: 198 winnaars, elk 90,40; tweede prijs: 1946 winnaars, elk 2,50; derde prijs: 8154 winnaars, elk 2.50. Tennis Halle. Mannen, eerste ronde: Kafelnikov (Rus/1) - Schalken (Ned) 6-0 6-2, Krajicek (Ned) - Eagle (VSt) 6-1 6-1, Haarhuis (Ned) - Medvedev (Oek) 7-6 6-3, Becker (Dui/4) - Radulescu (Dui) 6-3 7-6, Korda (Tsj/8) - Carbonell (Spa) 7-5 2-6 6-2, Haas (Dui) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-2, Kiefer (Dui) - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Escudé (Fra) - Spa- dea (VSt) 6-4 7-6, Kulti (Zwe) - Vacek (Tsj) 7-6 5-7 7-6, Reneberg (VSt) - Braasch (Dui) 6-1 6-7 6-3. Londen. Queens, eerste ronde: Rafter (Aus/9) - Ran (Isr) 7-5 6-2, Simian (Fra) - Siemerink (Ned/10) 6-4 6-0, Woodbridge (Aus/11) - Marin (Spa) 6-0 6-3, Steven (NZe) - Goellner (Dui/15) 4-6 6-1 6-4, Nes tor (Can) - De Wulf (Bel) 6-7 6-4 6-2, Byron Black (Zim) - Marques (Por) 6-4 7-6, Flach (VSt) - MacPhie (VSt) 6-4 6-4. Tweede ronde: Henman (GBr/4) - Richardson (GBr) 4-6 6-3 6-2, Golmard (Fra) - Rosset (Zwi/5) 7-6 6-3, Fleurian (Fra) - Pioline (Fra/12) 7-5 6-3, Lee (GBr) - O'Brien (VSt/13) 3-6 7-6 6-4, Knippschild (Dui) - Delaitre (Fra) 6-4 7-6, Philipgoussis (Aus/6) - Stark (VSt) 7-6 3-6 6-3, Rusedski ((GBr/16) - Woodforde (Aus) 4-6 6-4 1-1 onderbroken wegens regen. Bologna. Mannen, eerste ronde: Mantil la (Spa/2) - Gorriz (Spa) 4-6 6-3 6-4, Squil- lari (Arg) - Ruud (Noo/4) 6-1 6-4, Alami (Mar/6) - Pescariu (Roe) 6-3 6-1, Scala (Ita) - Gumy (Arg/7) 6-4 7-6, Gross (Dui) - Martin (Spa) 6-2 6-3, Meligeni (Bra) - Car- retero (Spa) 6-3 6-4, Lapentti (Ecu) - Car los Costa (Spa) 6-4 3-1 opgave Costa, Diaz (Spa) - Frederiksson (Zwe) 7-5 6-1, Gaudenzi (Ita) - Blanco (Spa) 7-5 6-4. Birmingham. Vrouwen, tweede ronde: Spirlea (Roe/1- McQuillan (Aus) 7-5 7-6, Tauzïat (Fra/2) - Brandi (VSt) 6-16-4, Mag- dalena Malejeva (Bul/7) - Cenkova (Tsj) 6- 2 6-1, Basuki (lno/4) - Kijimuta (Jap) 6-1 6- 1, Sidot (Fra/5) - Cristea (Roe) 6-4 4-6 6-1, Helgeson (Zwe) - Neiland (Let/16) 6-3 6-3, Open toernooi TV Kapelle. H.E.-B: C. Fol- mer-D. van Tuyl 2-6,6-2,6-1 D.E.-B: J Bakker-T. van Wely 6-3.6-0. H.E.-C1: M. Felius-A. Greeve w.o. M. Felius, I. Spin- newijn-R. Koppert 6-3,6-4, J. van Klin- kenberg-D. Huige 2-6,6-3.7-5, E. de Keij- zer-S. Roose 6-2,6-1, E de Keijzer-J. van Klinkenberg 6-3,6-4. D.E.-C1: K. Dijkstra- L Jasperse 6-4,6-3, L. Wisse-J. Ganse man 6-2,6-3. H.E.-C2: R. Hillebrand-R. van Oost w.o. R. Hillebrand. W. Bos-A van Gemerden 5-7,6-3,6-3, F. Westdorp- T. Nelis 6-3,5-7,6-1, P de Vrieze-F. Kok 6- 0,6-0. D.E.-C2:1. Roozenburg-S. Bauer 6- 1,3-6,6-4. H.E.-C2 35+: C. Kole-J. van de Weele 6-7,6-4,6-3. H.E.-D1: J. van de Vel- de-D. Hannewijk 6-2.6-4. D.E.-D1: M. Struijk-W. Gijzen 6-3,7-6. H.E.-D1 35+: R. Bloembergen-R. Visser 6-3,7-5, J. van de Mey-K. Buys 6-1,6-4, W. Terporten-R. Eversdijk 6-3,6-2, T. van Pelt-D. van Straalen 6-2,6-1, L. van Belzen-A. Koo- man 6-1,6-1. H.E.-D2. D. Molengraaf-J. van Duivendijk 6-3,6-3, W. Janse-R. Meij er 6-1,7-5, S. Teunissen-P. Verhagen 6- 2,6-0. D.E.-D2: E. Kole-B. Theunissen 6- 4,6-4. H.E.-D2 35+: H.Onderdijk-C. van Hoogenhuizen 6-2,6-1, F. Keijsers-H. Struijk 6-1,6-0, J Teurlings-J. Harmsma 4-6,6-3,6-3. Voetbal Lissabon. Finale Portugese beker. Boa vista - Benfica 3-2 (2-1). 7. Sanchez 1-0 (strafschop). 28. Gomes 2-0 34. Calado 2 1. 58. Sanchez 3-1 (strafschop), 60. Hadrioui 3-2. NK zaterdag amateurvoetbal: FCLisse - GVVV 2-1. 1. Beukers 0-1, 45. Linger 1-1, 73. Lingern 2-1. Scheidsrechter: Deenen Aantal toeschouwers: 3500. Gele kaart: Beukers (GVW). Stand: FC Lisse 4-9 (9- 5). WOG 3-6 (5-3), GVW 3-0 (1-7) Pro gramma: zaterdag 14 juni: GWV - WOG. Nacompetitie groep B: GA Eagles - Cam buur L 3-2 Stand: GA Eagles 3-9. NEC 2- 3, Cambuur L 3-3, VW 2-0. Wielrennen Dauphiné Liberé. Tweede etappe. Champagne Mont d'Or-Le Puy en Velay 1. Ekimov (Rus) 216 km in 6.13.22 (34,71 km/u), 2.Chanteur (Fra), 3. Vïrenque (Fra), 4 Dufaux (Zwi), 5. Brochard (Fra). Algemeen klassement: 1. Ekimov 10.35.02, 2. Zulle (Zwi) 0 10. 3. Olano 0.13, 4. Brochard (Fra) 0.15, 5. Boogerd (Ned) 0.18. van onze sportredactie 'S-HEER ARENDSKERKE - Bij de regionale kampioen schappen liet Adriaan van Damme zich in de A-klasse tot winnaar. Na de eerste serie voerde Piet van Wijck uit Hoek het gezel schap aan met een score van 48- 10. In de laatste serie van 50 liet hij zich echter vexrassen door Adriaan van Damme, die een to taal van 95-5 liet noteren. Le- wedoiper Rinus Vermue werd tweede, voor Piet van Wijck die derde werd. In de B-klasse streden achttien schutters om de hoogste eer Hierbij was promotie naar de A- klasse mogelijk, bij het behalen van een scox*e van 35 of meer treffers bij de 40 gepresenteerde kleischotels. Slechts drie schut ters lukte dat, waarbij Klaas- Jan Dees uit Zaamslag liet goud greep. Jos Luteijn uit Oostka- pëlle werd tweede, Cees Steen- dijk uit Kamperland eindigde als derde. In de C-klasse leverde de strijd een verrassende win naar op: Frank de Munter uit Nieuw-Namen Hij brak 36 van de 38 kleischotels. Jos van Strien uit Kats (34 treffers) werd tweede, Bert de Jonge uit Hein- kenszand (ook 34) moest genoe gen nemen met het brons. Deze wedstrijden golden tevens als selectie voor het per 5 juli te verschieten NK te Biddinghui zen. Zeeland zal daar vertegen- wooi-digd worden door drie A-, twee B-teams en één C-team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23