Kwalificatie blijft het belangrijkst m PZC Terèse van Lare naar wereldtitel Revanche voor Van der Plasse Prima prestaties van judoka's in Brabant 0800-8051 Nederlandse turntitel Anthony van Assche I 1 1 sport Zijspanduo Den Dekker/Zuidhof pakt eerste WK-punten van seizoen Postbus 51 infolijn r i v m Jubileumwedstrijd KV Atlas Greetje Smit nationaal kampioer Pascal Meerman snel op 1500m Districtsbeker voor Goes BI Skeeleraar Van de Broeke vierde Zege driebanders Rilland uitslagen Lienen trainer Hansa Rostock dinsdag 10 juni 1997 sbw 1 8 van onze sportredactie NICE - Terèse van Lare heeft zondag bij de wereldkampi oenschappen triathlon in het Zuid-Franse Nice haar vierde wereldtitel laten bijschrijven op haar inmiddels indrukwek kende palmares. De 4S-jarige veterane uit Sluis liet in de ca tegorie 45 jaar en ouder een zeer sterke indruk achter. De concurrentie hoeft de ko mende tijd nog niet te ver wachten dat Terèse van Lare een terugval- tegemoet gaat. Sterker nog: de Zeeuws- Vlaamse atlete, die twee we reldtitels op de triathlon en één bij het onderdeel run-bike-run in de wacht had gesleept, lijkt met de jaren sterker te worden. Elk jaar knabbelt ze minuten af van haar persoonlijke toptij den. Liet Van Lare bij haar eerste mondiale titel in 1994 nog 8 uur en 18 minuten noteren op de WK-afstand van vier kilome ter zwemmen, 120 kilometer fietsen en dertig kilometer lo pen, zondag stond de klok stil bij 7.33. In 1995 had-ze 8.10 la ten klokken. Een vergelijking met de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten, vorig jaar, is niet mogelijk omdat de Ameri kanen andere afstanden hante ren. Bij de tijd van Van Lare in Nice moet echter een kleine kantte kening worden geplaatst. Het fietsparkoers werd met twaalf kilometer ingekort, Een snelle rekensom leert dat ze bij de volledige afstand ongeveer zou zijn uitgekomen op 7.58, twee minuten onder haar streef tijd van acht uur 'rond'. Van Lare was vooral in haar nopjes met de prima tij d, omdat deelname nog even aan een zijden draad je had gehangen. Donderdag werd ze aan het einde van de training omver gelopen door twee honden. Van Lare hield aan de valpartij vier flinke schaafwonden en een pijnlijke schouder over. Zondag bleek de schade echter grotendeels 'gerepareerd'. Op rolletjes Hoewel ze had opgezien tegen de start - ér meldden zich 1500 deelnemers in de Franse bad plaats - liep alles voor Van Lare op rolletjes. Bij het uitkomen van het water had ze één uur en 24 minuten nodig gehad voor de 4000 meter zwemmen. De achterstand op lange-af- stand-szwemster Helga Verfeld uit Canada bedroeg 26 minu ten. Na het fietsen was de mar ge verkleind tot twaalf minu ten op Verféld. én zes minuten op de Duitse Marlies Klas. De winst boekte Van Lare bij het lopen. In een perfect tempo streefde ze haar naaste concur rentes voorbij. Bovendien ge dijt ze bij hoge temperaturen, die het WK in Nice tot een slij tageslag maakten. De loopaf stand werd door Van Lare afge legd in twee uur en negen minuten. Klas, die Verfeld bij het lopen voorbij was gesto ken, finishte in 7.41, de Cana dese liet 7.43 klokken. Ook de vierde vrouw was er een van naam. De Engelse Jane Bird was de winnares van de laatst gehouden Iron Man op Hawaii in de categorie 45plus. Wie denkt dat Van Lare de ko mende weken op haar lauwe ren rust, heeft het mis. Zondag staat ze al weer aan de start bij het Nederlands kampioen schap olympische afstand. De titelstrij d op de kwarttriathlon vindt plaats in het Limburgse Roermond. van onze verslaggever Eldridge Pentury VLISSINGEN - Het gevoel was er tijdens de eerste trainingen al. Beiden geloofden heilig in een goede afloop. Kees Zuidhof en Kees den Dekker, het enige Zeeuwse zijspancrossduo dat op het hoogste (internationale) podium acteert. Rijder en bak kenist, allebei 33 jaar oud. Op het circuit van het Duitse Oden- heim reed het koppel naar een vijftiende (eerste manche) en een elfde (tweede manche) plaats. Maar wat nog belangrij ker was: ze haalden daarmee hun eerste WK-punten binnen. Zes in totaal, méér nog dan ze tot dan toe ooit hadden gewon nen. Kees den Dekker geniet er nog steeds van, maar kan de presta tie maar al te goed relativeren. De metaalbewerker uit 's-Heer Abtskerke repte van een 'goede dag' en een gunstige onder grond. Met het laatste pakte het crossduo volgens hem het mees te voordeel. „De baan was hard en daardoor snel. We zaten in een snelle groep en reden prima mee. Maar volgende week in Frankrijk kan het zomaar an ders zijn. Daar kennen de banen veel hoogteverschillen. Minder snel dus dan in Duitsland." Waarmee hij maar wil zeggen: „Het kan verkeren. Wie weet waren dit wel de enige WK-pun- ten die wedit seizoen zullen Des te meer reden om bij de prestatie van het duo stil te staan. Den Dekker en Zuidhof rijden inmiddels alweer vijf jaar samen. Sinds twee jaar behoren ze tot de Nederlandse afvaardi ging die van de KNMV mag deelnemen aan internationale Grand Prix-wedstrijden. Drie weken geleden werd het zij spanduo derde bij de befaamde Holland Cup in Zaltbommel. In het WK-tussenklassement be zetten ze momenteel de 23e plaats. „Het gaat goed. Eindi gen bij de top 20 zou mooi zijn", aldus Den Dekker. In elk geval heeft hij met de in Hoedekens- kerke woonachtige Zuidhof in de Grand-Prix-serie beter ge presteerd dan tot dan toe. Tot afgelopen weekeinde was één schamel puntje de score die het Bevelandse duo achter zijn naam had staan. Hobbyisme Aan welke Grand Prix-wed- strijden ze meedoen, bepalen Den Dekker en Zuidhof zelf. Deelname is niet verplicht. Wedstrijden in Letland en Est land laten ze bijvoorbeeld schieten. „Dat is voor hobbyis ten als wij niet te doen", zegt Den Dekker. Daarom ook kwa men ze niet in actie bij een cross in het zuiden van Frankrijk, na bij de Spaanse grens. Vijf van de tien Grand Prix's, zo hebben ze vooraf bij de internationale mo- torbond (MIV) gemeld, zullen ze meepikken. van onze medewerkster Janny Vermeule VOLENDAM - Turner Anthony van Assche heeft zijn reputatie meer dan waargemaakt tijdens het NK turnen in het A-niveau. Sinds zaterdag mag de jonge turner uit Sas van Gent zich Ne derlands kampioen noemen in niveau 7. Geruime tijd al geldt de jonge Van Assche als één van de grootste talenten in het Ne derlandse turnen op topniveau. Om die reden is hij opgenomen op het nationale steunpunt in Zuid-Holland, waar hij vijf keer per week onder leiding van Rob Stout traint. Stout is één van de beste trainers van Nederland. Ook Ronnie den Engelsman uit van onze sportredactie ETTEN-LEUR - Zeeuwse judo ka's zijn zaterdag bij het Sanka- ku-judotoernooi in Etten-Leur in de prijzen gevallen. De Goese Francisca de Haze van sport school Geelhoed greep de winst, nadat ze alle partijen met een vol punt had gewonnen. Club genoten Patrick de Jonge en Amanda Vleugel werden derde. Ramon van de Grift legde na mens Judo Ryu Van Schaik be- (Advertentïe) Meer informatie? Haal de folder op postkantoor of bibliotheek of bel de ELKE WERKDAG VAN 9 TOT 9 Den Dekker was dit seizoen al actief in Tjechië bij de eerste Grand Prix van dit seizoen. Hij mocht opdraven als bakkenist van de Duitser Marco Happich, wiens kompaan verstek moest laten gaan. De Grand Prix in Odenheim, de derde van dit sei zoen, was voor Den Dekker- /Zuidhof weer de eerste na lan ge tijd. De eerstvolgende WK-cross is komend weekeinde in het Fran se plaatsje Ernée. Den Dekker en Zuidhof zijn daar van de par tij. Hun doel hebben ze na het mooie resultaat in Duitsland absoluut niet bijgesteld. De top waarin de Nederlandse bakke nisten Bert Verhagen Henry van de Wiel - hij vormde ooit een koppel met Zutdhof toen Den Dekker geblesseerd was en zit thans in de bak van Alois Wen ninger'- een woordje meespre ken, is voor Den Dekker/Zuid hof te hoog gegrepen. Den Dekker; „Kwalificeren voor de wedstrij d blij ft voor ons het voornaamste. Ook straks weer. Plet zou zomaar kunnen gebeuren dat we volgende week naar Frankrijk rijden en onszelf niet eens plaatsen voor de wed strijd. Dan kan je mooi weer naar huis." Het duo Zuidhof/Den Dekker tijdens een training op het circuit in Vlissingen-Oost. foto Lex de Meester Kattendijke is één van de pupil len van Ron Stout. Den Engels man zorgde bij het NK voor een daverende come-back. Vorige zomer blesseerde hij zich zoda nig, dat hij bijna een jaar uit de roulatie was. Na maanden van revalidatie verbaasde Den En gelsman met zijn optreden op het NK. In een deelnemersveld van dertien jongens wist hij een zevende plaats te behalen op een niveau die boven zijn leeftijd ligt. In de toestelfinale behaalde hij bovendien nog zilver op vloer. Piet de Haze turnde zijn laatste NK. Hij hoopt in september nog deel te kunnen nemen aan het WK, dat in Lausanne wordt ge houden. Daarna zal hij de sport als actief turner beëindigen. slag op de winst. In de finale versloeg hij Atley Laremony van sportschool Ooms. Clubge noten Bastiaan Huiszoon, Eve lien Piasmans en Rachelle Forat werden tweede, Maarten van de Hoek, Richard Antvelink en Mi chel Dingemanse derde. Carla Rammelaere van judover eniging Breskens-Eede won in de klasse -44 kg. Succes was er ook voor Michiel van Graef- schepe die in de klasse -50 kg tweede werd. Talent uit Yerseke wint concours ruiterclub Zuid-Beveland In de klasse L verjaagde Peter Klaasse (foto) met Zemo J in laatste instantie Martin de Kroo van de eerste plaats, foto Ruben Oreel van onze medewerker Lucien Roelandt HANSWEERT - Christiaan van der Plas se heeft met Evident op grootse wijze de eerste plaats behaald in de klasse Z/ZZ springen op het concours hippique van ruiterclub Zuid-Beveland. Het talent uit Yerseke revancheerde zich met een prima tijd van 40.4 seconden en zijn tweede 'nul' in de barrage voor zijn mindere optreden van een week eerder in Willemstad. Op het optreden van Van der Plasse en de donkerbruine ruin Evident beet de concurrentie haar tanden stuk, onder wie de Brabantse Veronica Bolders. Behalve vier springfouten kreeg de ama zone uit Bergen op Zoom ook nog een reeks tijdfouten aan de broek. In de klasse M bleek in het Zuid-Beve- landse kanaaldorp ook niemand in staat de zegereeks van Sandy den Exter met Veersedam's Frisbee te stuiten. In de bar rage opende Sanja Dingemanse met Inter D. met een tweede nulronde en een tijd van veertig 'rond' erg sterk. De amazone uit Kapelle mocht zelfs lang de hoop op de overwinning koesteren, Den Exter maak te daar een einde aan, als laatste van de zes barrageklanten. Met korte wendingen stuurde ze haar viervoeter in de fabelach tige tijd van 37.3 seconden foutloos naai de finish. In de klasse L kraaide de laatste combina tie eveneens de victorie. In een zinderende barrage graaide Peter Klaasse met Zemo J alsnog het oranje lint uit de handen van Martin de Kroo. Jan Ton opende met een tijd van 40.1 erg snel. Maar de ruiter uit Vrouwenpolder haalde in de haast'met Convex een balk naar de grond. Een foutje dat door Margreet Walraven onmiddellijk werd afgestraft. De amazone uit Veere stuurde de weer super springende Jap- peloupe in 42 rond naar zijn tweede nul ronde. Naar later bleek goecl voor de derde stek, Walraven kreeg toch haar overwin ning. In de klasse B hield ze met Kashmir ook in de barrage het strafblad blank. In de dressuur was Eppo Roovers heer en meester. De ruiter uit Kruiningen stuurde zowel in de eerste als tweede proef de vier voeter Gabriël naar de eerste plaats. Roovers was ook de enige op het hoogste niveau die twee winstpunten aan zijn to taal toevoegde. In de eerste proef reed de instructeur Gabriël naar 195 punten, op elf punten achterstand volgde Anneke Phernambucq met Gentle. In de tweede proef was Caty Verboom de naaste bela ger, maar ook zij moest zeven punten toe geven op de combinatie uit Yerseke. Elles Kole is weer op de weg terug. Dat be wees de amazone uit Schore met een zege in de klasse Zl, waar ze in de eerste proef It's Me naar 185 punten stuurde. Kole heeft voor de toekomst echter meer ijzers in het vuur, getuige haar fraaie overwin ning met Evelien in de klasse M2. VLISSINGEN - In het kader van de viering van het 50-jar j ubileum van korfbalvereniging Atlas uit Ritthem wordt dof derdag 19 juni een wedstrijd gespeeld tussen de districtssec oren van de afdeling Zuid-West en een Zeeuws team. Voor de districtsploeg zijn uitgenodigd: Sandra van I (DKV), Willy Koster (ADO), Jolande Kole (Tjoba), Anita V; star (Tjoba), José Verberk (Vr.schaar), Patrick van Bezoop (GKV), Arnold Glaser (Tjoba), Johan Koster, Nico Krane donk (beiden ADO) en Willem Roest (GKV). De ploeg woij gecoacht door Han Verbeke of Blaas de Ridder. Voor b Zeeuwse team komen in actie: Renate Bebelaar (Animo), Jat queline Comelisse (Tjoba), Esther Kasse (Zuidwesters), B; niëlle Krijger, Margreet Rotte, Leon Kloet, Sjoercl Sanders (allen Swift), Leonard Debbaut (Animo), Dennis Voshsj (Deetos) en Ronnie Wisse (Animo). Coach is Ko Crucq. I wedstrijd op het terrein van Atlas begint om 20.15 uur. EMMEN - Greetje Smit is in Emmen Nederlands kampioei 800 meter bij de veteranenD45 geworden. De atlete vanDeli Sport uit Zierikzee won in een tijd van 2 minuten en 45.49s; conden. Ze versloeg na een spannende strijd Mientje de Jong die tegenwoordig voor AV'56 uitkomt. Eddy Smit, evenes van Delta Sport, viel op de 1500 meter veteranen met een tij van 4 minuten en 34.44 secondennet buiten de prijzen. Op dé kilometer lukte het hem wel eremetaal te bemachtigen. Ind stromende regen liep hij naar 16.49.83, goed voor brons. GORINCHEM-Pascal Meerman van Dynamica heeft op kot takt wedstrij Sen in Gorinchem een goede tijd gelopen opd 1500 meter. In de derde serie (er kwamen intotaalzo'n lOOlo pers aan de start) finishte Meerman op de negende plaatst een tijd van 4 minuten en 59.9 seconden. Theo Rabout (Dyni mica) liep in de vierde serie naar 4 minuten en 5.2 seconde A-junior Maaike vanDijk (Dynamica) realiseerde op de 15t meter een tijd van 5 minuten en 3.1 seconden. VELDHOVEN - De B-junioren van voetbalvereniging Goa hebben in Veldhoven de beker van het district Zuid I gewon) nen. De Bevelandse ploeg klopte in de finale BW/Verachei) BI uit Den Bosch met 4-0. Bij rust was het al 3-0. Man of thi match werd Tim Bruins. Hij scoorde drie keer. Rosanno Actdj maakte de vierde treffer. OLDEBROEK - Pascal van de Broeke is bij een skeelerwedj strijd in het Overijsselse Oldebroek als vierde geëindigd. E Goesenaar maakte deel uit van een kopgroep van vijf rijder die in de slotfase aan de aandacht van het peloton waren onl! snapt. Kees de Goffau had de slag gemist. De skeeleraar uil Rilland werd zevende. Axelaar Jaap van Tatenhove werdii de sprint van het peloton knap elfde. Vanavond is een groei aantal Zeeuwse skeeleraars present bij een skeelerwedstrij! in Sluis, die om 20.00 uur begint. RILLAND-BATH - Een gelegenheidsteam van Party Serviis Ockenburgh heeft de vriendschappelijk wedstrijd van Oo& terhout met 23-17 gewonnen, Op de grote tafel boekte PSÜ een ruime overwinning (18-2). Op de kleine tafel was Ooster hout het sterkst: 5-15. Bij PSO speelde Roland Uytdewillige mee. Hij gaat komend seizoen het eerste-divisieteam verster ken. Het eredivisieteam blijft in tact. Autosport Oriënteringsrit Mac de Zeeuwen. A-klas se: 1 F.Tilroe,Kortgene,206punten;2W. Kamers, Kortgene, 239; 3 N. de Kok, Krabbendijke 246; 4 A. Wouters, Oost- Souburg 248; 5 M. van de Zande, Goes, 249; B-klasse: 1 A. Cevaal, Ritthem, 120; 2 L. Verhage, Koudekerke, 163; 3 M. Kod de, Nw- en St. Joosland. 193; 4 J. Ge- schiere, Grijpskerke, 197; 5 J. Versteeg, Oost-Souburg, 212;C-klasse: 1 N. Franc- ke, Middelburg, 194; 2 R. Hoppener, Vlis- singen, 262; 3 R. Klaassen, 's-Gravenpol- der, 264, 4 W. Leendertse, 's-Gravenpol- der, 301; 5 P. Smit, Krabbendijke, 317. Paardensport Concours hippique LR PC Zuid Beve land Hansweert. Springen paarden Z/ZZ (n.b.): 1. Christiaan van der Plasse/Evi- dent (Z-Bev.) 0/40.4; 2. Veronica Bolders- /Henriëtte (Wouw) 32/57.8. M (n.b.); 1. Sandy den Exter/Veersedam's Frisbee (N-Bev.) 0/37.3; 2. Sanja Dingemanse/ln- ter D (Paardebloem) 0/40.0. L (n.b.): 1. Pe ter Klaasse/Zemo J (Walcheren) 0/40.4; 2. Martin de Kroo/lrak (Walcheren) 0/41.7. B (n.b.): 1. Margreet Walraven- /Kasmir 0/53; 2. Bastiaan Broeksema- /Kaytana (Gouwe Reyers) 0/43. Pony's Z (n.b.): 1. Carolein van der Plas- se/Delta Mossel Ambassador (Z:Bev.) 0/29.7. M: 1. Rilana Ruissen/Tara (Paar debloem) 4/84.0. L (n.b.): 1. Mirjam Rey- nierse/Jura (Paardebloem) 0/36.0. B, cat. C: 1. Jolanda Goossens/Laykay (Oran- jer.) 0/49. B, cat. DE (n.b.): 1 Ingrid Ja- konbsen/Devin (Oranjezon) 0/49. Dressuur paarden Z2: 1. Eppo Roovers- /'Gabriël (Paardebloem) 195; 2. Anneke Phernambuque/Gentle (Weelr.) 184. Z1: 1. Elles Kole/lts me (Z-Bev.) 185; 2. Arian- ne Klompe/Gentleman (Schouwse R.) 182. M2:1. Elles Kole/Evelien 154; 2. Flo- rine Boogaard/Victor (Weelr.) 146. M1:1. Adrie Flamelink/Kiretina (Hulst) 158; 2. Patricia Snoek/lgor (Walcheren) 156. L, ring A: 1. Natasja Flertogh/Kristel Mere (Zwinr.) 166; 2. Gilles Quist/Jalvo (Weelr.) 165. L, ring B: 1. Marleen Ga- briëlse/Kereina (Vroonr.) 170; 2. Sandra Kok/Esprit (Oranjer.) 168. B, ring A: 1. Martje Moerland/Amarand (Z-Bev.) 171; 2. Letty van der Peijk/Kimberkey (Haringr.) 165. B, ring B: 1. Gert-Jan Salm/Joyfull (Z-Bev.) 168; 2. Petra Min- derhoud/Lighting (Vroonr.) 165. Tweede proef Z2: 1. Eppo Roovers/Ga- briël, 193; 2. Caty Verboom/Raccroc W (Weelr.) 176.Z1:1, Arianne Klompe/Gen tleman 185; 2. Monique Verschure (Z- Bev.) 180. M2: 1. Tanny van Belzen/Gra- vin R (Gouwe Reyers)-T65. M1: 1, Joost van Bussel/Jacky (Paardebloem) 159; 2. Patricia Snoeck/lgor (Walcheren) 159 L, groep 1:1. Cathy Verboom/Jules 157; 2. Carola van der Slikke/Goofy (Een- drachtr.) 156. L, groep 2: 1. Evelien d' Hondt/Arusha (Haringr.) 153. B: 1. Martje Moerland/Amarant 169; 2. Nicoline Vos- /Kai (Oranjezon) 168. Pony's Z2: 1. Wendy Moelker/Helenique (Paardebloem) 167, Zl: 1. Tessa van de Vrie/Morwen Collin (Paardebloem) 178. M2, cat. ABC: 1. Anne Moerland/Shetan (Z-Bev.) 157. M2,cat. DE: 1. Wendy Elzen- ./Morena(Kleppertjes) 146.M1:1.Rosalie Boone/Galant (Weelr.) 142; 2. Rachel Bergs/Pinot (Hulst) 142. L, cat. ABC: 1. Ri lana Ruissen/Tara (Paardebloem) 157. L, cat. DE: 1. Evelien Cevaal/Rockey (Gou we Reyers) 166; 2. Isabelle Ideler/Mirakel (Scheldestad) 166. B, cat. ABC: 1. Kim de ROSTOCK - Oud-prof Ewald Lienen is de nieuwe trainer van Hansa Rostock. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Frank Pagelsdorfdie naar HSV gaat. Lienen tekende een twee jarig contract bij de club uit de Bundesliga. DPA/SID Jong/Nathan (Westelijk Schouwen) 16i B, cat. DE: 1. Maaike Hamelinck/Blanch (Scheldestad) 175. Proef 2. Z2: Janin Heystek/Laika (Z-Bev.) 154. Zl: I.Tass van de Vrie/Morwen Collin 173. M2,a ABC: 1. Anne Moerland/Shetan 160. Mi CAT. DE: 1. Danielle van Zande/Boudewijn (Schouwse R.) 15? Ml: 1. Heidy de Jonge/Dandelioit (Weelr.) 157. L: 1. Willemien/Baauw/Pa blo (Eendrachtr.) 161. B, cat. ABC: 1,1 Jolanda Goossens/Laykay 159. DEgroij 1: 1. Albertine de Jonge/Lannegan 18 B, cat, DE groep 2:1. Ingrid Jakobsen/De vin (Oranjezon) 164. Sportprijsvragen Lotto 23. Eerste prijs: geen winnaa: Tweede prijs: 2 winnaars, elk bruli 50.000 gulden;.derde prijs: 128 winnaais elk 1000 gulden; vierde prijs: 223 win naars, elk 250 gulden; vijfde prijs: 46S winnaars, elk 25 gulden; zesde prijs:465 winnaars, elk 10 gulden; zevende prijs 65.263 winnaars, elk 5 gulden, Cijferspel 22. 6 cijfers goed: geen win naar; 5 cijfers goed: 5 winnaars; 4 cijfer goed: 23 winnaars; 3 cijfers goed: 25 winnaars; 2 cijfers goed: 2609 winnaars Lucky 10, maandag 9 juni 13-16-18-19 21-23-30-31-36-39-41-43-47-49-50-51- 61-68-74-76. (ondervoorbehoud) Tennis Halle. Mannen, eerste ronde: Musle (Oos/2) - Prinosil (Dui) 3-6 1-0, opgavi Prinosil (gebroken middenvoetsbeen tje), Stich (Dui/7) - Karbacher (Dui) 4-67-1 6-2, Tarango (VSt) - Voinea (Roe) 2-66* 6-2, Stafford (GBr) - Roux (Fra) 6-2 6-! Dreekmann (Dui) - Stauder (Dui) 6-46-1 Damm (Tsj) - Johansson (Zwe) 6-1 6-3, Londen. Queen's. Mannen, eerste ron de: Paes (Ina) - Petchey (GBr) 6-1 6-2 Stark (VSt) - Godwin (ZAf) 7-5 7-6, Laree: (Can) - Pavel (Roe) 6-0 6-2, Knippschil: (Dui) - Stoltenberg (Aus) 7-5 3-6 6-2, N« inkin (ZAf) - Mammit (VSt) 6-4 6-4, Fran: (Arg) - Boetsch (Fra) 7-6 7-6, Draper (VSl - Stolle (Aus) 6-7 6-4 6-4, Richardsoi (GBr) - Sargsian (Arm) 6-7 6-2 6-4, Gol mard (Fra) - Haggard (ZAf) 7-6 6-4, Lei (GBr) - Olhovski (Rus) 0-6 6-4 6-4,0'Brie: (VSt/13) - Raoux (Fra) 7-5 4-6 6-0, Herrerr (Mex) - Ondruska (ZAf) 7-6 4-6 7-6. Birmingham. Vrouwen, eerste ronde Eerste ronde: Oremans (Ned) - Grzybow ska (Pol) 6-33-66-0, McQuillan (Aus)-Te laja (Kro) 6-1 6-3, Neiland (Let/16) - Gran de (Ita) 5-7 6-1 6-2, Tanasugarn (Tha/13)' Tu (VSt) 7-6 7-5, Cristea (Roe) - Gagliard (Zwi) 6-7 7-6 6-3, Brandi (VSt) - Saek (Jap) 6-3 7-6, Heigeson-Nielsen (VSt) Chi (VSt) 6-4 6-0, Kijimuta (Jap) - McNei (Vst) 3-6 6-4 9-7, Kunce (Aus) - Weingari ner (Dui) 6-2 6-2, Chladkova (Tsj) - Pit kowski (Fra/15) 6-3 4-6 6-1. Voetbal Bedrijfs- en zomeravondvoetbal rayor Walcheren. Afdeling A: Uiterton 1 - P6 chiney 0-2, BW 1 - VAW 2-2, Pechiney Blauw Wit 1-7, Rhodos - BW 1 2-4, Sun lux - VAW 8-3. Stand: Blauw Wit 11-21 (kampioen), Pechiney 11-20, BW 1 11 19, Uiterton 1 11-18, Sunlux 10-16, VAVi 12-10, Rhodos 10-0. Afdeling B: Hoechs t/DVV - EPZ 2-5, PKCZ - SSVW 0-3, D; Sloep - Centraal 2-0, FC Dorst 2-PKCZ 1 0. Stand: De Sloep 10-25 (kampioen), EPZ 11-20, FC Dorst 2 12-19, Centraal 8 17, PKCZ 12-14, SSVW 11-10, Hoechst/D VV 11-7. Afdeling C: Demarary- Uiterton 2 1-0, CSW United - BW 2 6-1,'LVV-FC Dorst 1 3-1, LVV - Demarary 1-1, Uiterton 2 - FC Dorst 11-1, CSW United - Hoppit5- 1. Stand: CSW United 12-32 (kampioen) FC Dorst 1 11-23, LVV 11-19, Demaral 10-14, BW 2 10-9, Uiterton 211-7, HoppH 11-6. Wielrennen Dauphiné. Eerste etappe Grenoble - Vil leurbanne: 1. Abdoesjaparov (Oez) 16' km in 4.15.47, 2, Lombardi (Ita), 3. Mon- cassin (Fra). Algemeen klassement: I Boardman (GBr) 4.21,.47, 2. Zulle (ZwU 0.03,3. Ekimov (Rus).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 28