Bergtrui beloning Gonzales Heroïsche momenten In Regenboogkoers FIFA kan transfer^ Ronaldo verbieden» sport 46 Colombiaan wint rit Dubbel voor Bunga Melati Druk bezochte receptie bij Arnemuiden Transfer Laudrups naar Ajax bijna rond FIOD doet inval bij skiër Tomba Moens verrast door bod Rangerso! Van Zweeden naar Endurance fc Variant op sprintduel in Sheffiel Van Grunsven op rand van titel vi Rothlisberger start procedure De Vries in dienst bij KNWV Van Lare klaar voor krachtproef Zaalvoetbal Axel houdt toernooi uitslagen zaterdag 7 juni 1997 van onze sportredactie PASSO DEL TONALE - Aan vallen is zijn handelsmerk. Vooral in het hooggebergte. In de Giro d'Italia bevestigde José Gonzalez Pieo zijn reputatie. Steeds koos hij de afgelopen da gen het offensief. Zonder suc ces. Tot gisteren. De Colombi aanse klimgeit finishte solo op de Passo del Tonale, als winnaar van de twintigste etappe. En nam de bergtrui definitiefin be zit. 'Chepe' Gonzalez had meer dan tien minuten voorsprong op een groep van elf met leider Ivan Gotti en nummer twee Pavel Tonkov. De Rus, geteisterd door een onwillige knie, bleef met nog twee dagen Ronde van Italië op anderhalve minuut achter stand staan van de Italiaanse OVERVEEN - De zaalvoetbal lers van Bunga Melati hebben vrijdag de dubbel behaald. Na de landstitel veroverden de Til- burgers in Overveen ook de na tionale beker. In Noord-Holland versloegen de Brabanders Hindstore met de alleszeggende cijfers 6-1, na een ruststand van 3-0. De finale werd gespeeld zonder publiek, omdat het eerste duel in Tilburg uit de hand was gelopen. De Til- burgers wonnen toen met 6-3. De tuchtcommissie van de KNVB wees Hindstore als schuldige aan en veroordeelde de club tot het spelen zonder toeschouwers. Grote man bij de winnaars was John de Bever. Hij nam de helft van de productie voor zijn reke ning. Langenhuijsen (2x) en Ni no maakten de andere treffers. Het tegendoelpunt kwam op naam van Goudmijn. ANP rose-truidrager. Met zaterdag nog een zware Dolomieten etappe op het programma lijkt Italië voor het eerst sinds 1991 - Franco Chioccioli - in Milaan weer een landgenoot als eind winnaar te kunnen bejubelen. Gonzalez maakte deel uit van een kopgroep van negen, ont staan na nauwelijks vijf van de 176 af te leggen kilometers. Met als eindpunt de 1883 meter hoge Passo del Tonale. In de tien kilo meter lange klim liet de Colom biaan, vorig jaar winnaar van de elfde Tour-rit in Valence, zijn medevluchters in de steek. De leider van het bergklassement had op de eindstreep een voor sprong van 1.43 op de Italiaan Massimo Podenzana. De 30-jarige Colombiaan be zorgde zijn sponsor Kelme de tweede dagprijs in twee dagen. Donderdag schonk de Span jaard José Luis Rubiera de schoenenfabrikant de zege. Vandaag (zaterdag) staat een rit over 238 kilometer op de rol. Van Male Val di Sole naar Edolo, met drie Dolomieten-pieken van de eerste categorie. De laat ste is de zwaarste, de Passo del Mortirolo. Op een hoogte van bijna 1900 meter, daar waar Gotti verleden jaar het hele pe loton aan flarden reed en won. Of Tonkov, winnaar van vorig jaar, Gotti nog van zijn troon kan stoten, is hoogst onwaar schijnlijk. Want gisteren volgde de Italiaan ogenschijnlijk moei teloos en ontspannen Tonkov, die alle pogingen de leider te lossen zag mislukken. Ik heb me niet buitensporig in gespannen", zei Gotti. „Het was niet gemakkelijk, ook al leek het zo. Maar zaterdag (vandaag) op de Mortirolo zal ik niet schro men aan te vallen als ik merk dat Tonkov problemen krijgt." Die had de Rus gisteren al. Volgens de ploegleiding zou hij meer last van de knie hebben dan hij wil toegeven. ANP van onze sportredactie ARNEMUIDEN - Voetbalvereniging Arne muiden heeft gisteravond bij een druk be zochte recpetie in de kantine aan de Van Cit- tersweg in Arnemuiden het kampioensfeest van de tweede klasse nog eens dunnetjes overgedaan.Veel vertegenwoordigers van Zeeuwse voetbalclubs, onder andere Oost- kapelle, Kloetinge, De Meeuwen, Middel burg, 's-Heer Arendskerke, Dauwendaele en Serooskerke, waren naar Arnemuiden afgereisd om het bestuur, de spelersgroep en trainer Rens Griep (links, staand) tefelicite- van onze verslaggever Simon Zwartkruis AMSTERDAM - De kans dat Michael en Brian Laudrup volgend seizoen bij Ajax spe len, stijgt met de dag. Ajax' nieuwe trainer Morten Olsen hoopt komende zondag, na de WK-kwalificatie wedstrijd van Denemarken tegen Bos nië, het sportieve gedeelte van de besprekingen af te ronden. De verwachting is dat Ajax volgende week het financiële plaatje van de verrassende dubbeltransfer inkleurt. Het kaartje om de nek van Bi*ian Laudrup vermeldt een prijs van veertien miljoen gulden, het dubbele van het bedrag waarvoor Rangers hem drie jaar geleden overnam van Fio- rentina. Michael Laudrup moet naar verluidt rond de zes miljoen gulden kosten. Een laatste poging van Glas gow Rangers om Brian Laud- rup voor de club te behouden is mislukt. De Schotse lands kampioen heeft na een finan ciële injectie van de Londense miljardair Joseph Lewis deze zomer liefst 120 miljoen gul den te besteden op de spelers- markt. Met negen nieuwe aan kopen wilden de Rangers rond Laudrup een team opbouwen dat ook Europees mee gaat tel len. In een poging het aan staande vertrek van Laudrup af te wenden, kreeg de Deen een in de Rangërs-historie unieke aanbieding: hij kon de ze week op een blanco cheque zijn eigen salaris en de duur van het contract invullen. Tijdens een spontane perscon ferentie in Kopenhagen ver telde Laudrup waarom hij dat niet heeft gedaan. „Ik ben bij de Rangers in drie j aar tijd clrie keer kampioen en twee keer speler van het jaar geworden", aldus de jongste Laudrup. „Het is tijd voor een nieuwe uitdaging." Michael Laudrup heeft inmid dels een aanbieding van Olym- pique Marseille naast zich neergelegd. Terwijl Brian Laudrup nog enkele jaren voor de boeg heeft, gaat Michael er van uit dat hij na het volgende seizoen met profvoetbal stopt. „Dat laatste jaar wil ik spelen bij een ploeg die om het lands kampioenschap speelt", zei de net 33-jarige ex-voetballer van Juventus, Barcelona, Real Madrid en dit seizoen onder contract van het Japanse Vis- sel Kobe. „Een club ook die, gezien mijn leeftijd, tijdens een seizoen ook wat minder moeilijke wedstrijden speelt. Engeland, Italië of Spanje wordt het in elk geval niet. Ne derland lijkt me beter. Ajax zou het aantrekken van de Deense broers kunnen be kostigen met een transfersom voor Mare Overmars. De vleu gelaanvaller wil weg bij Ajax en heeft een aanbieding van Betis Sevilla op zak. „Maar die stelden een veel te lange eon- tractduur voor", zegt zaak waarnemer Rob Jansen. Met de belangrijkste gegadigde, Arsenal, heeft Jansen al ge sproken, maar die club heeft zich bij Ajax nog steeds niet gemeld. Maandag doet de Londense club van Dennis Bergkamp waarschijnlijk het eerste bod. Arsenal heeft der tig miljoen gulden (afkoopsom plus salaris) over voor een vierjarig contract met Over mars. GPD BOLOGNA - De Italiaanse FIOD heeft een inval gedaan ij j villa van skiër Alberto Tomba in Castel de Britti. Het hooi van de fiscale recherche in Bologna gaf dat gisteren toe. if— olympisch kampioen wordt ervan verdacht niet naar de reg^ len der wet aangifte te hebben gedaan van inkomsten sP sponsorcontracten. DPA Ij ALKMAAR - Oscar Moens heeft een aanbod van Glasgo Rangers, dat hem veiTaste, aanvankelijk naast zich neerg legd. Later krabbelde hij terug. De deur van de Nederland eerste divisie naar de Schotse premier league is nog niet dei nitief dicht. De doelman van AZ kan bij de Schotse landskat pioen een contract tekenen. Moens wacht de ontwikkeling! rond een mogelijke overgang rustig af. „Momenteel zeg geen ja maar ook geen nee tegen een transfer." ANP MIDDELBURG - Het wegrace-team van Van Zweeden Middelburg doet maandag mee aan de eerste editie van| Moto Endurance Trophy. Deze j aarlijkse serie van internat): nale 4-uurs races voor niet licentiehouders wordt op hetr cuit van Zolder verreden. In het evenement gaan vijftig teat van start. Het Racing team Van Zweeden bestaat uit de co, reurs Sjaak van Zweeden en Jaap van Dongen. ren met de promotie naar de eerste klasse. Het was de eerste titel in dertig jaar voor Ar nemuiden. Namens het bestuur van het dis trict Zuid I was Joop Wattel vertegenwoor digd, namens de regio-afgevaardigden bracht Johan Kroon zijn gelukwensen over aan de kampioen. foto Lex de Meester SHEFFIELD - Het sprintduel tussen Donovan Bailey enü chael Johnson, dat zondag in Toronto in een flop eindigd krijgt een Europese variant. Op 29 juni loopt Bailey opniet over 150 meter, dan tegen Linford Christie. Door zijn zegei Johnsondie dertig meter voor de finish geblesseerd afhaak! toucheerde Bailey een prijzengeld van 1,5 miljoen doL, Eind deze maand wacht de winnaar in Sheffield een bedr- -1 van 81.000 dollar, zo'n 110.000 gulden. RTR NIJMEGEN - Anky van, Grunsven heeft de eerste stap ge op weg naar haar achtste achtereenvolgende nationale dn suurtitel. De 29-jarige amazone uit Gemert kreeg met Gesli; Bonfire in het eerste onderdeel, de Grand Prix, de meeste pc ten (1912, gelijk aan 76,48 procent). Op de tweede plaatse' digde Sven Rothenberger met Jonggor's Weyden (1844=73, procent). Vandaag vormt de Grand Prix Special het twee: onderdeelmorgen is de afsluitende kür. ANP ZURICH - De Zwitser Kurt Rothlisberger is een civiele prooi dure gestart tegen de Europese voetbalbond (UEFA). Deboi! schorste de voormalige scheidsrechter onlangs voor het leva- voor zijn betrokkenheid bij een omkoopschandaal. RothlL berger zou vorig jaar in de herfst rond het Champions-LtL gueduel Grasshopper-Auxerre manager Vogel van de Z& serse club gepolst hebben of hij interesse had in een eventm partijdigheid van arbiter Zoek. Rothlisberger ontkent delf affaire. De procedure begint binnenkort in Aarau. SID M; M; BUNNIK - Dorien de Vries is in vaste dienst getreden vani/mi Koninklijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV). i^r houdt zich bezig met de logistieke begeleiding van zeilerstj hun materiaal naar en van wedstrijden. De oud-plankzeilstiL behaalde in Barcelona olympisch brons. ANP NICE - Morgenochtend (zondag) om kwart over zeven starten Terèse van Lare uit Sluis en Soubur ger Erwin Jansen op het WK triathlon in het Zuid- Franse Nice in de catego rie veteranen/open klas se. Na vier kilometer zwem men in de Middellandse Zee, 120 kilometer fietsen over geaccidenteerd ter rein en dertig kilometer hoopt Van Lare haar vier de mondiale titel op te ha len. Na wereldtitels in 1994,1995 en 1996, waar voor ze onlangs Konink lijk werd onderscheiden, is Van Lare er veel aan ge legen met een nieuwe gou den plak huiswaarts te ke ren. „Ik heb een beetje angst voor de start. Ei- starten meer dan 1000 deelnemers tegelijk. Maar kom ik daar goed door, heb ik een goede kans." van onze sportredactie AXEL - De Axelse zaalvoetbal competitie is dit jaar voor de vijftiende keer gespeeld. Om dit jubileum te vieren wordt van daag (zaterdag) een reünietoer- nooi gehouden in sporthal 't Sportuus. Andere onderdelen van het programma zijn wed strijden tussen selectieteams en de hoogst spelende ploegen uit de competitie. In de bloeiperiode van het Axel- se zaalvoetbal, tussen 1985 en 1990, waren 36 teams actief in deze competitie. Acht ploegen uit die periode strijden zaterdag om de toernooiwinst. In poule A binden Doelder Hout (Dax Pal lets), Verpoorte, Cor Primus en Wim de Waal de strijd met el kaar aan. In poule B gaan Disco Love, El Sombrero, Shake/Number One en Ratjetoe voor de poulewinst. Het toernooi start om 14.00 uur. Na een koud buffet (17.00 uur) voor oude en nieuwe teams start om 18.30 uur de wedstrijd tus sen een selectieteam ZVA-B en de Maradonna Juniors. Om 19.15 uur speelt de winnaar van de dubbel V-Déco/La Chouette tegen selectieteam ZVA-A Een receptie (20.00 uur) en een feest avond besluiten deze vijftiende editie van de zaalvoetbalcom petitie. Wielerwedstrijd in 's-Heerenhoek heeft een nieuwe functie Paardensport Voetbal van onze verslaggever Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Molendijk, Mid delburgsestraatweg, Stooflaan, Singel- dijk. Echte liefhebbers kennen dit par koers. Het is het 2200 meter lange traject van de Regenboogkoers, de wielerwed strijd van 's-Heerenhoek. Daarlangs ver zamelden zich in het verleden tiendui zenden toeschouwers, daarover reden toprenners, wier namen nog steeds klin ken als een klok. Volgend weekeinde is de. vijftigste editie. Weliswaar met minder toeschouwers en zonder renners van naam, maar toch heeft de koers een func tie. De Jannen Raas en Ceezen Priem in spé krijgen er de kans te bouwen aan een gloedvolle carrière. In de tuin van organisator Cees Raas, ge legen aan die illustere Molendijk, hebben zich Jan Raas en Jan Westdorp verza meld. Het is een mooi moment om eens te mijmeren over de heroïsche momenten uit de Regenboogkoers. Jan Raas behoeft geen introductie, maar wie is Jan West dorp? De oudere inwoners van 's-Heeren hoek kennen hem nog wel. Vroeger droe gen ze hun dorpsgenoot letterlijk op handen. Jan Westdorp was wielerprof in de jaren vijftig en bracht het dorp in ver voering. Cees Raas: „Auto's had je toen nog niet, er was in het dorp weinig te be leven. Als Jan Westdorp een wedstrijd fietste, leefde iedereen mee. Het was elke avond vergadering op de stoep voor de Végé. Daar werden Westdorps prestaties besproken." Net als Jan Raas voltooide Westdorp ooit de Tour de France. In 1961, toen Jacques Anquetil won. Hij deed het op z'n tand vlees en op een fiets waarop hij nog nooit had gereden. „Jan Cottaar, die van de ra dio, interviewdeme en vroeg aan het eind of ik de groeten wilde doen aan mijn fa milie." Net als dorpsgenoot Raas was Westdorp prof, maar dan houden de overeenkomsten wel op. „We waren on vergelijkbare coureurs", erkent de 63-ja- rige Westdorp. „Bij mij was het hoppe- ké... en rijden. Zo hard als ik kon. Ik kon niet sprinten en was niet slim. Ik heb ook alleen lagere school gehad. Jan was sluw. Hij hield zijn benen stil, totdat het beslis sende moment was gekomen." Gekreukte foto Westdorp zegt in zijn profcarrière maar één wedstrijd gewonnen te hebben, maar wanneer Jan Raas een vergeelde, ge kreukte foto op tafel legt, komen de twij fels. Op die foto overschrijdt Westdorp duidelijk zichtbaar als eerste de door drommen mensen omzwermde streep op de Molendijk. „Een foto uit mijn ama- teurtijd", denkt Westdorp. Maar daar links in het hoekje is toch echt het guitige kopje van Jantje Raas te zien, als toe schouwer van een jaar of acht. De foto móet genomen zijn in het proftijdperk van Jan Westdorp. Heeft hij dan toch meer gewonnen dan alleen zijn allereer ste profwedstrijd in een of ander Bel gisch kerkdorp? In de jaren vijftig was de Regenboog- Jan Westdorp, Jan Raas en Cees Raas (vlnr) doken even in de wielerhistorie van 's-Heerenhoek. koers een ware happening. De wieler wedstrijd was alles wat er was. Verder was er lange tijd in het dorp niets te doen. Tijdens de koers was het kermis, erna was het bal. Jan Westdorp was een nacht lang de held van het dorp, ook als hij niet had gewonnen. Hij wil dat zelf echter graag nuanceren: „Voor mij was de wie lersport alles. Naar vrouwen keek ik wel, maar daar bleef het bij Om aan een rijlcgevulde prijzenpot te ko men, gingen de organisatoren de deuren langs met een papier dat nu een sponsor- lijst heet. Bovenaan stonden de bijdra gen van de burgemeester en de rijke boe ren. De minder rijke 's-Heerenhoekers konden daaronder natuurlijk wel iets la gere bedragen invullen, maar ook weer niet al te laag. Dat gaf gezichtsverlies. Het waren ook gouden dagen voor me neer pastoor. Op de morgen van de koers zat de kerk propvol. De bezoekers bevon den zich na de mis al op het parkoers en hoefden de loketten dus niet meer te pas seren, Dubbele tong Toen Jan Raas zijn dorpsgenoten op de Molendijk gek maakte, was de tijd van vijf wedstrijden in vijf dagen - met ver plaatsingen van koers naar koers per fiets - voorbij. Raas fietste in 's-Heeren hoek met tien versnellingen in plaats van met die ene, waarop Westdorp verplicht was te rijden. Hij verdiende dikke pre mies dankzij met dubbele tong tegen el kaar opbiedende rijkaards. En hij wist van de regenverzekering die de organisa tie had afgesloten. Het waren al moderne tijden, waarin het heel vaak slecht weel was. Jan Raas was bereid alles voor het wel slagen van de koers te doen. Ooit kwa men 3 8 renners zich in huize Raas omkle den. Hij zorgde ervoor dat de absolute wereldtop in een dorp met minder dan 2000 inwoners aan de start kwam. Zo kwam naast Louis Ocana, Freddy Maer- tens, Angel Arroyo en Pedro Delgado ook Bernard Hinault aan de start. In de tijd dat de Fransman alles won en zei nooit in Nederland te zullen rijden. Hij kwam dus wel en won nog ook. In die jaren kende de publieke belang stelling geen grenzen. De organisatoren begonnen 's morgens om half zes met het plaatsen van de dranghekken, zo'n zes honderd in getal. De rugnummers wer den naar de renners op hun verkleed- plaatsen gebracht, want er was geen doorkomen aan. De complete gekte brak uit toen Cees Raas met zijn mede-comité IMijmegen. NK dressuur, eerste dag. Grand Prix: 1. Van Grunsven/Gestion Bonfire 1912 punten (76,48 procent), 2. Sven Rothenberger/Jonggor's Weyden 1842 (73,76), 3. Bontje/Silvano N 1792 (71,56), 4. Sven Rothenberger/Olympic Dondolo 1738 (69,52), 5. Van Grunsven- /Olympic TCN Partout 1718 (68,72), 6. Gonnelien Rothenberger/Olympic Bo 1670 (66,80), 7. Imke Bartels/Olympic Barbria 1646 (65,84), 8. Van Zuylen/Con- dor 1637 (65,48), 9. Rockx/Dakota 1629 (65,16), 10. Pompe/Gestion Ragtime 1621 (64,84)Young Riders, landenproef: 1. Mischa Koot/Berkenhorst Galliano 1067 punten (66,69 procent), 2. Kouwen- hoven/Grand Ami 1049 (65,56), 3. Van Iperen/Tolstoi 42 (65,12). Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking 6 juni: 1 -19-24-28- 29-34-36-44-45-46-49-50-53-54-59- 60-63-70-74-75. (onder voorbehoud.) EK onder 21 jaar, groep 2: Georgië-)' davië 1-0. Groep 7: België-San Marin: 0. Stand aan kop: Nederland 6 13 Wales 6 12 (9-5), België 6 10 (13-7). Wielrennen Tennis foto Dirk-Jan Gjeltema 6-1,6-1 Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Mannen, halve finales: Kuerten (Bra) - Dewulf (Bel) 6-1 3-6 6-1 7-6, Bruguera (Spa/16) - Rafter (Aus) 6-7 6-1 7-5 7-6. Fi nale: Bruguera - Kuerten. Vrouwen, dubbel, halve finales: Gigi Fer- nandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Hingis- /Snachez (Zwi/Spa/3) 3-6 7-6 10-8, Mary Joe Fernandez/Raymond (VSt/5) - Fu- sai/Tauziat (Fra/8) 3-6 6-4 6-1Finale: Gigi Fernandez/Zvereva - Mary Joe Fernan dez/Raymond. Breskens. Zeeuwse kampioenschappen voor veteranen. Mannen, 35+ C, kwartfinale: Piet de Jong-Rudie Martens 2-6, 6-4, 7-6, Rudie Snauwaert-Diego Willemsen 6-2, 7-5, Stanny Verstraeten-Chris Versteeg 6-4, 6-4. 50+ D1, kwartfinale: Willy Verbeek- Piet Brakman 6-0, 6-0.35+ D2/E, kwartfi nale: Leendert Maas-Herman-de Baere 6-2, 6-3, Jan Elfrink-Dirjan Flikweert 6-2, 6-4. Halve finale: F. Dobbelaer-Leendert Maas 6-4, 6-0. Dubbel 35+ Dl, halve fina le: Nelisse/De Looff-Koster/Vos 6-4, 6-1. Vrouwen, 35+ D, halve finale: Saskia Yzerman-Lucia Vosters 6-3, 6-2, Dubbel 35+ C, kwartfinale: Vos/van de Vijver- Vermeire/Blaakman 6-4, 2-6, 6-4; Bryc- kere/Visser-Hollander Maas 6-1 6-1Van de Meyden/Bakker-Dieleman/Blackman Passo del Tonale. Ronde van Italië, Twintigste etappe, Brunico - Passol Tonale: 1. Gonzalez Pico (Col) 176kir 4.45.03,2. Podenzana (Ita) 1.43,3. PW (Zwi) 2.10,4. Missaglia (Ita) 3.02,5.M (Ita), 6. Pierdomenico (Ita) 4.02, 7. IS cardin (Zwi) 4.50, 8. Berzin (Rus) B.3tl Baronti (Ita) 7.41, 10. Noe (Ita) 10.10, Gontsjar (Oek), 12. Gotti (Ita), 13.0 (Ita), 14. Serrano (Ita), 15. Belli (Its), Tonkov (Rus). Algemeen klassement Gotti 91.15.48,2. Tonkov 1.32,3. Gui (Ita) 6.00,4. Gontsjar 10.27, 5. Micelil 10.40, 6. Di Grande (Ita) 11.04, 7,8 12.44,8. Serrano 14.00,9. Garzelli H' 10. Rubiera (Spa) 17.16, 11. Noel! 12. Savoldelli (Ita) 19.29, 13. Garcia' sas (Spa) 19.43, 14. Frigo (Ita) 26,40, Gonzalez Pico 29.04. Faaker See. Ronde van Oostenrijk, Achtste etappe: 1. Vandenbrouckelï 168 km in 4.10.21, 2. Camenzindft 0.313. Fois (Ita) 0.41,4. Graf Zwi),5,W scher(Oos) 0.46,6. Van de WouwerlB: 7. Scholz (Dui), 8. Nardello (Ita) 0.4! Mattan (Bel) 10. Bouwmans (Ned),, Meijs 3.20, 30. Vries 3.59, 47. Farenk 4.21, 50. Barsingerhorn 7.49, 54.8» stede, 63. Van Rijn, 68. Van de Meu'< hof,71De Louw. Algemeen klassen» 1. Nardello 33.31.09, 2. Vandenbrou 2.44, 3. Camenzind 3.27, 4. Boncal* 8.05,5. Van de Wouwer 9.31,6. Mor» 9.39, 7, Bouwmans 9.50, 8. Gabriel If 9.58, 9. Audehm (Dui) 10.00, 10. Gugj nig (Oos) 10.14, 21. De Louw 26.02.) Van de Meulenhof 31.36,55. Vries58' 63. Meijs 1.04.16, 66. Barsingerl» 1.10.05, 75. Farenhout 1.15.57, 76.' Rijn 1.16.53, 81. Buurstede 1.22.23. Hengelo. Elite met en zonder contratf Blijlevens (Meerle) 80 km in 1,56,1! Vierhouten (Purmerend), 3. Peal' (Bel), 4. Van Bon (Apeldoorn), 5. Knav (Meerle). Kopenhagen. Europe. Spring Regatt»; Stand na zes races: 1Brouwer (NedP Montilla (Spa) 11,3. GlinkiewiczfPolljJ leden erin slaagde Eric Heiden te con tracteren. De Amerikaan won op de Olympische Winterspelen vijf gouden medailles en had net besloten profwiel renner te worden. De toenmalige NTS (tv) rukte uit en bussen met belangstel lenden kwamen uit heel Nederland. Op vallend was toen het grote aantal Friezen in 's-Heerenhoek. Muur Jan Raas: „Ik weet niet precies meer hoe vaak ik hier gewonnen heb. Ik dacht een keer of twee. Maar die ene keer zal ik nooit vergeten. Ik was weg en draaide al leen de Molendijk op. Toen zag ik een muur van mensen. Ze stonden allemaal op de weg. Daar moest ik doorheen." Goede tijden, slechte tijden. Een nieuwe Jan Raas heeft's-Heerenhoek niet en Zeeland evemnin. Een echte profkoers is niet meer te betalen. Maar er wordt wel hard gewerkt aan een nieuwe wielerlich- ting. Volgende week komen naast ama teurs en cyclosportieven ook flink wat junioren, nieuwelingen en dikkebanden- racers aan de start. Voor hun eigen heroï sche race: Molendijk, Middelburgse straatweg, Stooflaan, Singeldijk. Gewoon, steeds maar links af, dan kom je er vanzelf. 'V| van onze sportredactie BARCELONA - Barcelona denkt een middel gevonden te hebben om het vertrek van Ro naldo naar Internazionale te voorkomen. In de reglementen van de wereldvoetbalbond FIFA staat dat bij een transfer twee clubs eerst tot een akkoord moeten komen alvorens de spe ler een contract tekent. Dat is in het geval van Ronaldo niet ge beurd. In Spanj e mag een club wel eerst met de speler tot overeenstem ming komen. Maar zodra een buitenlandse club in het geding is, gelden FIFA-regels. Voor Ro naldo, die nog een overeen komst met Barcelona heeft tot 2004, moet 60 miljoen guldek worden betaald. Inter is daaiiil) bereid en kwam met de Brazin aan tot een akkoord. „MaarO-k dat Inter een buitenlandse ci'tB is, had het eerst met ons moejiy. onderhandelen", aldus eeno® cial van Barcelona. Gerardo Gonzalez, secretary generaal van de Spaanse voS ri balbond bevestigde de visie va E Barcelona. Hij erkenQe va» - E FIFA een bericht te hebben® kregen dat Barcelona in het®! lijk staat. „De regeling is all^'v geldig voor clubs in Spanjee dra een derde partij zich daan mee bemoeit, geldt de Flhu wetgeving.-Mocht het een ft- n worden, dan wint Barceloij Daarvan ben ik overtuig! ANP yeeiana -airporF"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 70