Lekkage in boormachine tunnel Eén beleid voor huursubsidie op heel Walcheren Samenwerkingsverband plaatst vestingsteden op toeristische kaart Studie naar kruising Terneuzen zeeland -22 1 Werk bij Zuid-Hollandse tunnel ligt minstens week stil Volksfeest rond opening Steenen Beer geslaagd kerkdiensten weekenddiensten Dagactiviteitencentrui Kapelle verhuist naar voormalige school Avondje klimmen zaterdag 7 juni 1997 van onze verslaggevers BARENDRECHT - Een lek in de kraag van de boormachine voor de tweede Heinenoordtunnel heeft voor minstens een week vertraging van de werkzaamhe den gezorgd. Dat werd gister middag door een woordvoerder van de tunnel bekend gemaakt. Medewerkers ontdekten het lek vorige week donderdag in de bovenkant van de tunnel. Grondwater en zand spoten met een druk van 'een forse tuin- sproeier' met liters de tunnel in. Direct na de constatering van het lek werd door medewerkers in de tunnel op de noodknop ge drukt en blies de speciaal voor dit soort calamiteiten aangeleg de rubberen noodafdichting zich op, waardoor de lekkage, eenspleetje van twaalf centime ter, binnen enkele minuten kon worden gestopt. Door de lekkage heeft de bouw van de eerste geboorde tunnel in Nederland wel vertraging opge lopen. Hoewel nog niet zeker is hoe groot deze zal zijn, zijn de boorwerkzaamheden direct na het incident stilgelegd. Het kan zeker nog een week duren voor dat weer met het boren kan wor den doorgaan. In een reactie op de lekkage gaf de directeur van de NV Wester- scheldetunnel i.o. ir. T. Buis aan dat het heel vervelend is dat zo iets gebeurt. Hij beschikte nog niet over de exacte informatie maai- ging ervan uit dat Rijks waterstaat die binnenkort door zal spelen. Het enige positieve is dat je er wel van kunt leren, al dus Buis. Hij voegde er aan toe dat een aantal mensen dat aan de Heinenoordtunnel werkt, overgaat naar de Westerschel- detunnel. Zo kan de ervaring en de kennis die bij de Heinenoord tunnel wordt opgedaan, van pas komen, aldus Buis. De Westerscheldetunnel wordt volgens hetzelfde principe ge boord als de tweede Heinen oordtunnel. Geen paniek Van paniek was geen sprake toen de boormachine voor de tweede Heinenoordtunnel in eens begon te lekken, verzekert projectleider J. Admiraal van Rijkswaterstaat. Medewerkers van onze verslaggever TERNEUZEN - Het grote ope ningsfeest van het stadskantoor en het nieuwe winkelgebied Steenen Beer in Terneuzen gaat niet meer dan honderdduizend gulden kosten. Burgemeester en wethouders schrijven dat in hun voorstel aan de gemeenteraad. GroenLinks en D66 kregen vo rige week nog geen duidelijk heid over de hoogte van het be drag dat het college wil uitgeven aan de festiviteiten. De twee fracties hadden op het stadhuis gehoord dat er een half miljoen gulden zou worden uitgetrok ken en dat was hen in deze tij den van bezuinigingen een beetje te gortig. Het college denkt in ieder geval voor zeventig mille een gedenk waardig volksfeest op poten te kunnen zetten. Ze doen dat met een knipoog naar de jaarlijkse festiviteiten in Gent, 'maar dan die zich op dat moment in de tunnel bevonden hebben vol gens hem 'amper natte voeten opgelopen'. ,,De hoeveelheid water en grond die binnen is ge komen, is te vergelijken met de inhoud van een vrachtwagen container." Hoe de lekkage in de kraag van de grote boorachine precies is ontstaan, is nog niet bekend. Maandag wordt begonnen met de eerste onderzoeken. Gedacht wordt dat grondwater en zand naar binnen konden stromen doordat één van de rubberen kleppen (die zorgenvoor afslui ting tussen het boorgedeelte en de reeds meer dan vijfhonderd meter aangelegde tunnel) iets open is komen te staan. Deze kleppen schuiven als een kraag over de aangelegde betonnen tunnelsegmenten. Mogelijk is één van de kleppen op een 'hob bel' of een oneffenheidje gestuit, waardoor deze ontzet raakte en vooreen opening zorgde. Omdat er erg veel druk op staat, kon het grondwater vermengd met zand zo naar binnen spuiten. Fabriekje De bedoeling is volgens Admi raal om in de boormachine - een fabriekje onder de grond zo hoog als een huis en met een lengte van 52 meter - een extra noodafdichting te maken in de vorm van een bekistingsschot met beton. Daarachter wordt schuimrubber geplaatst, dat ook als tijdelijke extra veilig heidsmaatregel dient. Dit is no dig omdat de eerste noodafdich ting voor een deel moet worden verwijderd tijdens het speuren naar de oorzaak van de lekkage. Daardoor kan met een minica- meraatje de ruimte tussen het boorschild en de laatst aange legde tunnelringen worden be keken. De boorders hopen er zo achter te komen waardoor de staartafdichting uit z'n voegen is geraakt. Zeker is wel dat de betonnen segmenten van de tunnel zelf niet lekken. Direct na het incident is er met behulp van kleine buisjes beton naar de buitenkant van de tun nelbuis gespoten. Dit om een ex tra laagje aan te leggen dat er ook nog eens voor moet zorgen dat de pap van water en zand niet door het spleetje naar bin nen kan stromen. Projectleider Admiraal bestem pelt het incident als 'vervelend' en vindt het geen reden voor pa niek. „Er zijn genoeg draaiboe ken met oplossingen voor dit soort situaties. De situatie is ge stabiliseerd en het boorwerk is tijdelijk stilgelegd totdat er meer duidelijkheid is. Admiraal hoopt dat wanneer de boorkop iets verder naar voren komt, de klep over de oneffen heid getrokken wordt, waar door het probleem zo goed als verholpen zal zijn. De eindda tum - voorjaar 1999, wanneer de tunnel moet worden opgeleverd - komt volgens hem niet in ge vaar. „Misschien dat we in de bouwvakvakantie, zullen moe ten doorwerken, misschien ha len we de verloren tijd ook wel gewoon doordeweeks weer in. We draaien tenslotte 24 uur per dag, vijf dagen in de week. In de planning wordt al rekening ge houden met incidenten. Gemid deld bouwen we per 24 uur tien meter tunnel, soms ook veertien meter." Naast dit grotere incident zijn er volgens Admiraal nog wel meer kleinere voorvallen geweest, zo als het vervangen van een pomp of transformator. Het werk lag nooit langer dan 48 uur stil. kleinschaliger'. Veel muziek en straattheater, zo is de bedoeling, van vrijdagavond 5 tot en met zondag 7 september. Plet pro gramma wordt opgezet in sa'menwerking met evenemen tencommissie De Vliegende Hollander, de stichtingen Blue- spromotion, Jazz, Hahaman- dad, Kalashnikov en de onder nemersvereniging. De precieze invulling van het driedaags eve nement wordt nog nader uitge werkt. De overige dertigduizend gul den uit het budget dat B en W van de raad vragen, is voor de officiële opening van het Blau we Blok door staatssecretaris A van de Vondervoort van Bin nenlandse Zaken. Dat gebeurt op woensdag 3 september. Het feestplan wordt donderdag 12 juni besproken in de commis sie financiën. De openbare ver gadering in het stadskantoor begint om 19.30 uur. De boorkop werd bij de start van de werkzaamheden in de bouwput neergelaten. foto Pieter Honhoff. van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Op Walcheren komt één huursubsidiebeleid. De colleges van Vlissingen, Middelburg en Veere, de wo ningbouwverenigingen en de grote particuliere verhuurders trekken één lijn. Meer dan voor heen wordt gelet op een woning die past bij het inkomen van een huishouden. Volgens C. M. Lu- teijn van de sector stadsontwik keling van de gemeente Vlissin gen krijgen vooral de sociale minima door de nieuwe regels meer kansen om een aantrekke lijke woning te vinden. Huursubsidie is mogelijk voor woonruimte met een huurprijs tot 755 gulden per maand. Op dit moment kunnen sociale mi nima woningen tot 679 gulden huren. „Die grens hebben we opgetrokken. We hadden nog iets hoger mogen gaan, tot maximaal 882 gulden. We zijn voorzichtig geweest. Dat zou uitgelegd kunnen worden als paternalistisch, maar deze aan passing staat de woningmarkt op Walcheren ruim toe. Dit be leid is ook toegespits op de woonmarkt op Walcheren. Hier is geen woningprobleem als in Nieuwegein." Door de bank genomen krijgen mensen met een laag inkomen geen dure huurwoningen meer toegewezen. De gemeenten keu ren dat systeem af, als er een an dere woning op maat aangebo den wordt. Nieuwe regels De regels gelden voor nieuwe aanvragen, die vanaf 1 juli wor den ingediend. Voor huursubsi die komen alleenwonenden tot 23 jaar met een bruto-jaarinko men van minder dan 29.000 gul den in aanmerking. Voor alleen wonende burgers tot 66 jaar geldt eenbedrag van 33.000 gul den, voor 66 jaar of ouder 30.050. Voor samenwonenden tot 23 jaar 38.000, tot 66 jaar 43.000 en ouder dan 66 jaar 39.000 gulden. Het maximale bedrag aan huur subsidie is verhoogd van 300 tot 380 gulden per maand. „We hebben in onze plannen vooral gedacht aan de financiële situa tie van de sociale minima. De groep daarboven heeft rn kansen om andere ruimte tev den. We moeten bij deze nieu huursubsidiewet voor de een- keer ook het eventuele ven gen van de aanvrager meerei nen. Dat gebeurde vroe niet." Concurrentie Volgens Luteijn is een van del langrijkste voordelen van menwerking van de gemeenten, woningbouw^ eniging en verhuurders dal onderlinge concurrentie isii geschakeld. „Het was goed ie gelijk dat mensen verhuisd omdat zij in die andere plaat een gunstiger subsidieregel vielen. Omdat we het beleid op elkaar hebben afgestemd dat van de baan." Binnen! zullen de gemeenteraden nieuwe beleid, dat tot 1 juli li duurt, vaststellen. Sandra van der Heyden heeft de Stichting School Infra Scald tot opleiding in de gezondheids;, voorZeeuws-Vlaanderen hetdi; ma ziekenverzorging gehaald, deed de praktische opleiding int pleeghuis Ter Schorre. Aan het Zeeuws Instituut Opleid gen in Goes zijn voor het diplor van de opleiding tot verpleegkuti ge geslaagd: Marjolein Boot, Kim de Kok, Jar Kramer, Elsbeth Kriekaart, Mar lein Ots, Kiona Vermeulen, Vink, Angelique Vinke, Janinei' gensveld en Marianne van Wende. Aan het ROC Zeeland, Chr. DGO' Welle, zijn geslaagd voor hete men apothekersassistenten: Poula Bezuyen, Carolien van Ce and, Cindy Dijkers, Sabine vanGi them, Myra Helmendach, Ja Klaassen, Lian de Looff, Nath; Paridaen, Mareille Verhage, Esifj Vervaet, Martha Westerbeke. Doktersassistenten: Miranda A man, Anita Arends, Marika Bol- Willianne van de Hoog, SonjaJ; sen, Diane Labeur, Dianne Leeuw, Bethina Visser. Tandartsassistenten: AnoekCo; in, Barbare Kramer, Catheli Rentmeester, Miriam Olipitz, thalie Proost. Zondag 8 juni 1997 Brouwershaven Gereformeerde Kerk 10dsSpaa, 18.30 ds Out; Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 17 ds Roose (HA); Bruinisse Ne derlandse Hervormde Kerk 10, 15 (HA) en 17 dsSmit; Gereformeerde Kerk 10 da Graafland, 17 drs Becker (HA); Gereformeerde Gemeente in Nederland 10 en 17 leesdienst; Burgh Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds v.d. Deijl; Dreischor Ne derlandse Hervormde Kerk 10 ds Spaa/ds Eekhout; Haamstede Ne derlandse Hervormde Kerk 10, 15.30 ds Kansen (HA), 19 ds Haas noot; Gereformeerde Kerk 10 ds Lingen; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 18.30 ds Hardeman; Ge reformeerde Gemeente 10 en 18.30 leesdienst; Rooms-Katholieke Kerk zat. 19 past. Verdaasdonk, 11 past. Verdaasdonk; Kerkwerve Neder landse Hervormde Kerk 10 da v. Eek; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 18 ds Korving; Nieuwer- kerk SOW-Gemeente 10 ds Knoop (HA); Gereformeerde Gemeente 9.30 en 15.30 student Schot; Gere formeerde Gemeente in Nederland 9.45 en 15.30 leesdienst; Noordwel- le Nederlandse Hervormde Kerk 11 ds Goodijk (HA); Oosterland Neder landse Hervormde Kerk 10 en 18 ds de Haan; Gereformeerde Gemeen te 10 en 14.30 leesdienst, 18.30 stu dent Schot; Oud-Gereformeerde Gemeente9.30,14en 18 leesdienst; Ouwerkerk Nederlandse Hervorm de Kerk 10 dhr. Baas; Renesse Ne derlandse Hervormde Kerk 9.30 ds Goodijk (HA); Serooskerke Neder landse Hervormde Kerk 10 ds v. Nieuwpoort, 19 ds Buitelaar; Scharendijke SOW-Gemeente 10 en 19 kand. de Goeijen;Sirjansland Nederlandse Hervormde Kerk 10 en 18.30 ds Boer;Zierikzee Nederland se Hervormde Kerk Gasthuiskerk 9.30ds Klaas; 11 dsScherff (HA);Ge- reformeerde Kerk 10 en 18.30 dr Jobsen; Christelijke Gereformeer- de Kerk 10 en 18 ds Velema; Gere formeerde Gemeente in Nederland 10 en 18 leesdienst; Legerdes Heils 10 samenkomst; Pinkstergemeente 10 samenkomst; wo *20 samen- komst;Evangelisch Lutherse Ge meente 10 dhr. Sijp; Rooms-Katho- lieke Kerk zat. 19 dienst, 9.30 past. Verdaasdonk; 7 en 8 juni 1997 CENTRAAL ALARMN UMMER 112 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. (0111)401480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel. (0111)651861 J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renësseweg 6, Renesse, tel. (0111)461280. L A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Middernachtfeest in Sint Jansteen SINT JANSTEEN - Het cen trum van Sint Jansteen staat za terdag 21 juni in het teken van het Midzomernachtfeslival. Vijf bands, variërend van acid-jazz tot bluesy-funk, betreden vanaf acht uur 's avonds vier podia op straat, in café Lazarus en in café De Kroon in Steen. Op de buitenpodia zijn The Groove Selection, The Blue Meanies en Kauntefit te beluis teren. In Lazarus gaat John Wooley Friends muzikaal aan de slag en in De Kroon laat Bor derline van zich horen. Het Midzomemachtfestival is, aldus de organisatoren Robert en Jelle de Jong-Verweij, niet het zoveelste dorpsfeest, brade rie of andere festiviteit in de re gio. Het is de eerste keer dat een dei-gelijk evenement wordt ge houden. Brouwershaven, tel. (0111) 691280. Renesse/Ellemeet; J.L. Flach en S.W.H.M. Simons, tel. (0111) 461280; Burgh-Haamstede: G. van Beek- Verbeek en J.Ph.P. Stenger, tel.(0111) 651861; Brouwershaven- /Scharendijke: L.A.M. Bruel en J.J. Roth,Dijkstraat 32, Scharendijke- ,tel. (0111) 691280, spoednr 652204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruihisse, Nieuwerkerk en Ooster land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinis se, tel.(0111)452120. Tandartsen: P. van Malland, Oude Moolweg 32, Renesse, tel. (0111)461942. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. (0111)412180. van onze verslaggever Conny van Gremberghe GEERTRUIDENBERG - Op ge paste wijze, met ridderspelen en kanonschoten, werd vrijdag in Geertruidenberg Nederlands nieuwste toeristisch product gepresenteerd. Een product, dat overigens al eeuwen oud is, maar dat door de toerist met een cultuur-historische belangstel ling (nog) niet op de juiste waar de wordt ingeschat. De komen de twee jaar zullen dertien samenwerkende Nederlandse vestingsteden proberen om daarin verandering te brengen met een keur aan toeristische activiteiten, cultuur-histori sche manifestaties, educatieve projecten en een doelgerichte promotie. Voorzitter J. Patijn van het Samenwerkingsverband Ne derlandse Vestingsteden (bur gemeester van Naarden) bena drukte tijdens de feestelijke presentatie van actieprogram ma in de Brabantse vestingstad dat het samenwerkingsverband niet is opgezet om het massatoe risme in de dertien aangesloten steden te bevorderen. „De mees te plaatsen, zeker de kleinere, lenen zich daar absoluut niet voor. Natuurlijk willen we rneer bezoekers naar onze steden trekken, maar we richten ons op bezoekers met een grote cultu rele of historische belangstel ling. Daarnaast willen we het bezoek beter spreiden, proberen om de dagtoeristen langer aan onze steden te binden en hen te stimuleren om vervolgbezoeken te brengen of andere vestingste den te bezoeken. We willen dat doen op een wijze die letterlijk en figuurlijk tot de verbeelding spreekt", zei Patijn. Topklasse Het aantal echte vestingsteden in Nederland is de voorbije twee eeuwen fors in aantal afgeno men. Waren er tweehonderd jaar nog 160. Pledentendage mogen volgens de stichting Een deel van de vestingwerken in Hulst. Menno 'van Coehoorn nog slechts twintig steden zich een echte vestingstad noemen. Plet Zeeuws-Vlaamse Hulst is er één van en schaart zichzelf - met haar gave wallen en vesten - in de zogenaamde A-Klasse. Van de dertien in het samenwer kingsverband participerende steden zijn er tien die tot deze topklasse horen. Toch weten deze steden hun at tracties - en dat zijn volgens Pa tijn de fortificaties - niet uit te buiten. Ook burgemeester Ph. Houben van Maastricht maakte hier in zijn toespraak melding van. Maastricht trekt op jaarba sis 15 miljoen toeristen, maar van al die bezoekers doen er slechts 20.000 de vestingswer ken van Limburgs hoofdstad aan. Pluist - hoewel van een andere schaal als Maastricht - worstelt volgens wethouder P. Weemaes (toerisme), die met enkele me dewerkers de presentatie van het project bijwoonde, met hetzelfde probleem. Hij zei gis teren er op te x-ekenen dat het sa- menwerkingsvei'band voor ver- andei'ing kan zorgen. „Hoewel we nu pas echt beginnen moet ik zeggen dat erbinnen dit samen werkingsverband veel kennis en kunde verenigd is. Elke bijeen komst borrelen er nieuwe ideë- en op. Het is echt een verade ming. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat dit project voor de deelnemers meer ople vert dan dat we er in hebben ge stoken." Investering Om de vestingsteden die plek op de toeristische kaart te bezor gen die ze verdienen hebben de deelnemende steden (Maas tricht, Grave,Ravenstein, Den Bosch, Zaltbommel, Naarden, Nieuwpoort, Heusden, Geer- truidenberg, Willemstad, Briel- le, Bergen op Zoom en Hust) elk twintigduizend gulden uitge- foto Charles Strijd trokken voor het tweejarige project. Het Ministerie van Eco nomische Zaken heeft het ge vormde fonds nog eens verdub beld. Een deel van de middelen gaan op aan een inmiddels be noemde projectleider. De presentatie gisteren voi'mde de voorbode van de eex-ste Ne derlandse Vestingstedendag die zondag 8 juni in Geertruiden- bex-g wordt gehouden, Schutte- rijen uit divex-se plaatsen bren- gen die dag het leven in een 17 de eeuwse garnizoensstad treffend in beeld. Een leger van meer dan 500 figuranten neemt Geertrui- denbex'g terug mee in de ti j d. Tij - dens de manifestatie presente ren ook cle andere deelnemers aan het samenwerkingsverband zich. Hulst doet dit met een ei gen kraam en de opvoering van de Reynaertmusical doorhet ge zelschap Musical Exchange uit Clinge. Er worden zondag ruim tienduizend bezoekers ver wacht. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - De commissie financiën van Terneuzen buigt zich dondei'dag 12 juni over een voorstel om twintigduizend gulden uit te trekken voor een onderzoek naar de verkeerssi tuatie op de kruising Guido Ge- zellestraat-Alvarezlaan-Oude Vaart. Het onderzoek moet uit- wijzen of het kruispunt geschikt is voor de aanleg van een roton de. Daarnaast wil het college 170.000 gulden uittrekken voor het asfalteren van het laatste stuk parallelweg langs de Ge- zellestraat tussen de Oranje straat en de Leeuwenlaan. Nog eens 2,6 ton denken B en W nodig te hebben voor soortgeli j k onderhoud aan de Kennedylaan ter hoogte van de Tramstraat en Industrieweg. De situatie i'ond de wegen komt ook aan de orde in de commissie ruimtelijke ordening en open bare werken (12 juni, 19.30uur). Tijdens die vergadering wordt tevens ingegaan op de notities die B en W hebben opgesteld over de uitvoering van de recon structiewerkzaamheden aan cle Axelsestraat en met betrekking tot het voorontwerp bestem mingsplan Oude Vesting. De commissies cultuui-, welzijn en financiën komen dinsdag 10 juni (19.30 uux-) bijeen voor een gezamenlijk beraad over de vo rige week door de raad aange nomen bezuinigingen op de stichtingen Toonbeeld, Welzijn en het schoolzwemmen. van onze verslaggeefster Caroline Moerland KAPELLE - Nog even en dan kan De Wèrkplèkke haar intrek nemen in de voormalige Groene School in Kapelle. Het dagacti viteitencentrum was tot nu toe gevestigd in een eengezinswo ning aan de Vroonlandseweg in het dorp. Omdat die met 42 deelnemers en zes personeelsle den veel te vol raakte, is De Wèrkplèkke hard toe aan ande re behuizing. Het Juliana Wel- zijnsfonds heeft de aanpassing en inrichting van het nieuwe on derkomen gesteund met een bij drage van 30.000 gulden. Het dagactiviteitencentrum maakt deel uit van de Stichting Gereformeerde Landelijke In stelling voor Beschermde Woonvoxmen Barneveld. „Het biedt arbeidsrehabilitatiepro- jecten voor mensen met psychi atrische of psycho-sociale pro blematiek", legt regiomanager zuidwest T. L. Opbroek van de stichting uit. De deelnemers houden zich onder meer bezig met houtbewerking, tuinonder houd, bloemschikken en taaiden bakken. Door deze diensten zo veel mogelijk aan te bieden aan particulieren, kan de voorzie ning zich voor een groot deel zelf bedruipen. Driekwart van de deelnemers van De Wèrkplekke woont in de beschermde woonvorm De Toe vlucht aan de Biezelingsestraat in Kapelle. De rest wordt veelal doorverwezen via de ambulante geestelijke gezondheidszorg (tegenwoordig Emergis). De activiteiten van De Wèrk plèkke zijn de afgelopen jaren behoorlijk uitgebreid. Opbroek: „De hele sector is, gestimuleerd door het Rijk, sterk gegroeid. Vroeger lag de nadruk op het be zighouden van mensen, iets dat vaak binnen de beschermde woonvorm gebeurde. Tegen woordig gaat het veel meer om projecten. We probei'en de men sen zo goed mogelijk een plaats te geven binnen de maatschap pij-" De Wèrkplèkke biedt nu plaats aan 42 deelnemers en heeft zes personeelsleden, die samen vier voltij dsbanen opvullen. Vol gens Opbroek is de huidige be huizing aan de Vi'oonlandseweg onverantwoord vol. „Het bloemschikken bijvoorbeeld gebeurd in de douche, De situa tie is echt nijpend." De stichting is dan ook blij dat ze vier lokalen in de voormalige Groene School kan huren van de gemeente Kapelle. Datbetekc een verdubbeling van het peivlak ten opzichte van deh: dige situatie. Het mooie van nieuwe locatie is ook dat over een tuin met een oppervl. van 1500 vierkante meter schikt. De stichting financk de opknapbeurt van de lokai zelf en was dan ook zeer w heugd toen het Juliana Welzij Fonds onlangs aankondig: 30.000 gulden te schenken," is de bedoeling dat het nier onderkomen van De Wèrlcpl! ke begin juli helemaal klaart Containerbrani snel geblust MIDDELBURG - In de nad van donderdag op vrijdag oi dekte een patrouille vaneen" ligheidsdienst een brand bijl- kantoor van de gemeentelij! reinigingsdienst aan de Om Veerseweg in Middelburg. De brandweer werd telefonist;, gealarmeerd. Een tankaill spuit en zes spuitgasten hadÈ een uur nodig om het vuur, (ij j woedde in een grote contaie met papierafval, te blussen, j j Het vuur was waarschijn!'; aangestoken. De schade blfy beperkt Skeelerwedstrijl SCHOONDIJKE - Deijscllij Molenkreek loont zich binnc kort ook in de warme zomerk actief. Op vrijdag 20 juni vind) op een parkoers met start in' Beatrixstraat vanaf zeven»' skeeler-wedstrijden plaats. Er wordt gestreden in vier le tijdsgroepen met afstanden It sen de 1600 meter voor dejot sten en 27 kilometer voor oudste categorie. Inschrijf bij sportshop Francke in 0o> burg en aan de start. KNOKKE - De werkgroep vival van dè stichting Welt West-Zeeuws-Vlaanderen houdt op vrijdag 4 juli een kik avond voor dertien- tot eiii» zestienjarigen op de klinun» van Campo Sportivo in Know De deelnemers vertrekken') 18.30 uur uit Oostburg ent': rond 22.15 uur terug. Aannt den moet voor 20 juni. Infoflt- tie: 0117-45534.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 60