Meisjes verdoezelen begaafdheid PZC Zeven miljoen Nederlanders de grens over PZC Tom Poes en de Niks varia 4 Jongens zijn veruit in de meerderheid onder de geregistreerde bollebozen redactie puzzel Cryptogram recept het weer in zeeland snelheidscontrole en in europa 200 zaterdag 7 juni 1997 van onze redactie economie Zeven miljoen Nederlanders houden volgens de prognose van de ANWB deze zomer vakantie in het buitenland. Bijna zes miljoen landgenoten brengen die in eigen land door. Het gaat hier om vakanties van minimaal vijf dagen in de periode van april tot oktober. Het aantal vakanties naar Frankrijk, Oostenrijk, Griekenland en Spanje neemt, in 1997 verder af, verwacht de ANWB. Vooral de jongeren tonen minder belangd- stelling voor die landen, omdat ze daar al geregeld met hun ouders zijn geweest. De alleenstaande jongeren en jonge ge zinnen blijven het liefst dichtbij huis: Bel gië, Duitsland en Engeland. De ANWB verwacht dat de komende jaren Ierland aan populariteit wint. Dat heeft vooral te maken met het gunstige prijsniveau daar De groei van het aantal vakanties buiten Europa is tot stilstand gekomen. De stij ging in de afgelopen jaren was volgens de ANWB eeninhaaleffect.. Nederlanders die al lang graag naar een ver land wilden, gingen omdat het financieel aantrekke lijk werd.Nogal wat mensen hebben ge merkt dat die landen onvoldoende meer waarde bieden ten opzichte van Europa", zegt de woordvoerder van de ANWB. Het totale aantal zomervakanties komt cüt jaar op circa 13,5 miljoen uit. Dat wa ren er vorig jaar 13,2 miljoen. In 1995 was dat aantal 12,9 miljoen. De ANWB leidt daaruit dat de economische groei niet tot veel meer vakanties heeft geleid. Bijna 35 procent van de buitenlandse zo mervakantie brengt de Nederlander in tent. of caravan door. Dertig procent ver blijft in een hotel, motel of pension. Vijf tien procent kiest voor een appartement en hetzelfde percentage voor een bunga low. Ongeveer 5 procent kiest voor een an dere vorm. ANP door Annemieke ten Thije Boonkkamp Hoogbegaafdheid komt niet vaker bij jongens voor. Cij fers bevestigen weliswaar het verkeerde beeld dat van de 1.683 geregistreerde 'bollebo zen' 1.218 van het mannelijke geslacht zijn. Maar volgens de hoogbegaafden-professor dr. Franz Mönks uit Nijmegen ma ken beide seksen evenveel kans op een extreme intellectuele voorsprong. „Meisjes zijn er alleen veel be gaafder in te verdoezelen wat ze allemaal kunnen. En helaas is het nog steeds zo dat ouders veel eerder geneigd zijn hun extreem slimme zoon te laten testen. Dat de dochter hoogbegaafd zou kunnen zijn, komt gewoon niet in ze op." Peter is twee jaar als hij met be langstelling de regionale krant begint te lezen. Op zijn derde verslindt hij 'Jipen Jannekes' en kent alle Latijnse benamingen van planten en vogels. Niemand maakt hem meer iets wijs. Een maal op de basisschool raakt hij hevig geïnteresseerd in mytho logie. Als hij negen jaar is heeft hij het er wel bekeken en mag naar het voortgezet onderwijs. Nu is hij dertien en het 'buiten beentje' zit op 5 Gym en volgt zonder moeite tien vakken. Mönks (65) nam gisteren af scheid van de Nijmeegse uni versiteit. Als directeur blijft hij verbonden aan het Centrum voor Begaafdheidsonderzoek. De professor heeft de kinderen in de loop der tijd allemaal op zijn kantoor van de katholieke universiteit gehad. Hoogbe gaafde kinderen komen voor een gesprek of intelligentietest. Ouders en pedagogen omdat ze soms geen raad weten met de hyperintelligente 'spruiten' die nimmer tevreden zijn met een half antwoord. Ze zijn druk en energiek, willen alles weten, slapen weinig. Ouders worden er soms stapelgek van. Eenzaamheid Mönks haalde krap tien jaar ge leden als buitengewoon hoogle raar de eerste Europese leerstoel op het gebied van hoogbegaafdheid naar Nijme gen. Hij kent de problemen. „Een hoogbegaafd kind kan so ciaal geïsoleerd zijn. Klasgeno ten zien hen vaak als professor, opschepper en wat al niet meer. Dat kan leiden tot grote peste rijen en uiteindelijk tot een zaamheid van het kind.Om die reden is het hard nodig dat er een speciale brugklas voor hoogbegaafden komt. Een werkgroep bezint zich nu op de vraag hoe zoiets in Nijme gen van de grond te krijgen. Mönks juicht het toe. „Niet al leen van opvoeders, maar ook van scholen krij gen wij veel vra gen. Leerkrachten weten vaak niet hoe ze met een dergelijk kind om moeten gaan. Als de hoogbegaafdheid niet wordt opgemerkt, heeft het kind geen uitdaging meer op school. Het gevolg is verveling." De profes sor herinnert zich een praktijk voorbeeld van een school die plotsklaps met drie 'bolleboos- jes' tegelijk werd geconfron teerd. „De school wist zich er geen raad mee. Het wordt dus echt hoog tij d dat er een structu rele opleiding komt. Waar de kinderen op dit moment wel veel aan hebben zijn de speciale clubs van hoogbegaafden. Op verschillende plaatsen in het land komen ze bij elkaar en ont moeten gelijkwaardige leef tijdsgenoten. Zulk onderling contact is broodnodig." Als peuters lezen, dan is dat be slist nog geen teken van hoogbe gaafdheid. „Ouders denken dat wel eens. Dan komen ze hier naar toe en willen een test. Voor sommigen valt het tegen als hun kind 'normaal' blijkt te zijn". Volgens Mönks komt het relatief vaak voor dat kleintjes tussen de twee en vier jaar al kunnen lezen. Anders wordt het als een baby van meet af aan zeer wak ker en observerend vanuit het wiegje om zich heen kijkt. Een ronduit leergierige indruk maakt. „Van die kindjes die er een hekel aan hebben om in een gesloten wandelwagen te zitten. Vanachter die wandjes kunnen ze niets in zich opnemen en dat willen ze nou juist wel." De eerste woordjes zijn een ver haal apart. Sommige hoogbe gaafde baby's slaan voor het ge mak de brabbelfase maar over en beginnen direct in volzinnen te praten. „Maar het komt ook voor dat hoogbegaafde kinde ren tot hun tweede levensjaar niets zeggen en dan plotsklaps vader en moeder verrassen met een lange zin. Ook perfectionis tisch gedrag gaat samen met een ontwikkelingsvoorsprong. - Dat vertonen autisten ook. Monies: „Dat is een interessante vergelijking. Autisten zijn doorgaans hevig geïnteresseerd in één onderwerp. Vogels, vlieg tuigen, cijfers, dat kunnen van die specialismen zijn waar ze werkelijk alles van af weten. Ze vallen op door een uitstekend geheugen en perfectionisme. Dat hebben hoogbegaafden ook. Hoe dicht beide verschijn- selen bij elkaar liggen, is nog on voldoende onderzocht." Ouders Waar hoogbegaafdheid van daan komt, staat eveneens nog niet vast. Er zijn natuurlijk ge netische factoren die het moge lijk maken dat kinderen zich verschillend ontwikkelen. Maar een 'hoogbegaafde' kan net zo goed een nazaat van domme als intelligente ouders zijn. „Er is lange tijd gedacht dat hoogbe gaafdheid vooral voorkwam bij kinderen van intelligente ou ders. Maar er zijn mij twee ge vallen bekend die alles in de war brachten. Wij kregen hier te ma ken met een jongen van vijf jaar die een ernstige gedragsstoornis vertoonde. Hij was bijzonder creatief in het uitspreken van vieze woorden. Daar was hij de hele dag mee bezig. Hij kwam voort uit een debiele moeder en was pedagogisch misvormd. De test gaf een IQ van 140 aan. Over genetica gesproken." GPD Franz Mönks: „Als kinderen van twee tot vier jaar al kunnen lezen dan wil dat nog niet zeggen dat ze hoogbegaafd zijn." foto Roland de Bruin/GPD HOOFDREDACTIE: A.L. Oosthoek ADJUNCT-HOOFDREDACTEUR: M. van Zuilen CHEF-REDACTEUREN: M. Antonisse, A.L. Kroon COMMENTAARGROEP: A.L. Oosthoek, A.J. Snel, M. van Zuilen, B. Jansen, L. Sleufjes NIEUWSDIENST Chef: M. Antonisse Eindredacteuren: J.D. van Scheijen; Th.J.M. Giele Verslaggevers algemeen: W.A. Bareman; J.C.M. Cats; W.J. van Dam; R.H. Hoving: A.M. van der Jagt; B. Jansen (plv chef nieuwsdienst); H.O. Postma; M.J. Schrier; L. Sleutjes (Den Haag); A.J. Snel; C.M.J. Sondervan (ondernemend Zeeland); H. van der Werf. Verslaggevers Bevelanden/Noord-Zeeland: F.B. Balkenende (chef); M. van Barneveld; M. Hitzert; M.A. de Jongh; C.A. Moerland; H. Stegenga. Verslaggevers Walcheren: A.A. van der Sluis (chef); N.J.C. Kluijtmans; E.L. Ramakers; M.P.T. Sep Verslaggevers Zeeuws-Vlaanderen: C.A.M. van Gremberghe (chef); P.I.F.M. Cappetti; J.J. Heijt; R.E.A. Hoonhorst; M. Modde Bureau: R. Bosboom; M.E. Ernens; B. Goudswaard; S.C. Osman; A.W.C. Mullink; A. Nijmeijer; J.P. van de Sande; M.T.O. van der Vleuten CENTRALE REDACTIE Chef: M. van Zuilen Binnen- buitenland, opinie: Ch.J. Schets (chef); H.D. Hekking; G.J. Kers; F.T.J. Koopmans; W.P. Staat Kunst en bijlagen: J. van Damme (chef); K. Cijsouw; F.P.J. Doeleman; E.J. Rozendaal; J.A.M. Tabbers; A. Zevenbergen Sport: R. Thannhauser(chef); J.F.D. Bakker; G.J.W. Borgman M.H.J. Caldenhoven; E.M.S. Pentury; K.L. de Vries Levensbeschouwing: W.P. Staat Secretariaat: J. Everaars (hoofdredactie), G.M; Boersma, C.L.Geelhoed, I. Wirtz PRODUKTIE en VORM Chef: A.L. Kroon Vormgeving: A.A. Adriaanse; W.J. Adriaansens; F.J. Binicewicz; E.F. Bouwens; W.H. Diepeveen; S. Haanstra; P.C. de Jonge; C.A. Lammers; L. Minnaard; A. Mommer; J.P.H. Noot; J.J. de Rijke; A.F. Schreurs; J.P. Verbeek; W.M.J. Verstuyf Systeembeheer: R.G.C. de Ridder Beeld: J.B. Siwabessy Documentatie: L. van der Horn, C. Flipse, R.J. Jongelings CORRESPONDENTEN A.B.C. Knol (Brussel); P.J.A.H. Koopman (Brussel); P.G.W. van Nuijsenburg (Bonn); J.A.Geleijnse (Londen); C. van Zweeden (Parijs); H.B.Hoogendijk (Moskou); E.J.A. van der Linden (Rome); J.W.M. Gertsen (Boedapest); R.E. Kroon (Genève); A. Bloemendaal (Tel Aviv); J.E.J.M. Lutz (Is tanbul); J.A.M. de Bruijn (Washington); R.Hellinga (Kaap stad); F.J.M. van den Houdt (Nairobi); J.Stalpers (Tokyo); Y. van der Heijden (Peking); K.Gottlieb (Mexico-stad) REDACTIEKANTOREN Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel: (0118) 484000. Fax: (0118)470102. Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel (0113) 273000. Fax: (0113)273010. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel: (0115) 694457. Fax: (0115)620951 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel: (0111)415380. Fax: (0111)414126 De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bronnen: Ge associeerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), United Press Inter national (UPI), Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Pressphoto Agency (EPA) Toonder Studio's Omdat het zacht weer was had Tom Poes besloten om zijn deur een kwastje verf te geven. Hij nam dus een potje groen en een dikke kwast en trad naar buiten. Enige tijd werkte hij prettig voort, doch toen werd hij gestoord door heer Bommel, die al wandelend pas seerde. „Welja", sprak deze, de pas inhoudend. „De jeugd kent geen zorgen. Dat doet maar en schildert maar, alsof er geen vuiltje aan de lucht is." „Dat is er toch ook niet?", vroeg Tom Poes. „Het is mooi helder." „Zo", hernam heer Olllie op droeve toon. „En niks dan? Denk je dan nooit aan je oude vriend en beschermer? Begrijp je niet, hoe ik lijd? Ik heb geen rustig moment meer, want mijn geweten knaagt. En overal zie ik niks, vooral nu hij niet meer te zien is, als je begrijpt wat ik bedoel!" „Niks", mompelde TomPoes. „Ja, u had dat schilderij moeten ko pen, zoals ik u heb aangeraden. Dan had u niks in de gaten kunnen houden." „Ja, dat is praten achteraf!", riep de ander bitter uit. „Ikheb van al les geprobeerd. Ik heb mijn goede geld aan die oplichter van een Su per gegeven, maar die heeft het stukje ook aan Joost verkocht en toen kwam Bulle Bas en die heeft het in beslag genomen. Wat moet ik nu doen?Doe toch iets, jonge vriend; ik ben ten einde raad!" Na deze woorden vervolgde hij gebroken zijn wandeling en Tom Poes keek hem peinzend na. „Iets doen", mompelde hij. „Dat zou misschien niet zo dom wezen. Want eigeulij k is niks belangri jker dan men zo denkt. De wereld zou prettiger zijn wanneer men de rap-vlugge niks van straks nu zou kunnen zien." Terwijl hij zo stond te denken kwam Wammes Waggel over de heu vel heen nader. Horizontaal: 1. Houterige voorschriften (6); 4. Die bekendmaking is duidelijk (8); 6. Bijprodukt van vroeger (3); 7. Zot in slaap (3); 9. Bijeenkomst om naar binnen te rennen (7); 11. Zo te horen hebben die woningen hun glans verloren (5). Verticaal: 1De weg naar deze stad is niet nieuw (4); 2. Thans door een godin omarmd in Italië (5); 3. Gaat op en neer om mee te rijden (4); 5. Zo deftig als een land (6); 6. Groene vloeistof (3); 8. Steunende heilige toon (4); 10. Haar naam is troef (3). Oplossing vrijdag metselaar atollasso tarokstel aleersemi danpeergo ogamtroon redeogief keetradio arresteen potraoord psalmleda eikooilyn restseest _Janny van der Lee_ Asperges met kervelboter Voor 4 personen: 2 kg asperges zout 150-200 gram boter 30 gram kervel 4 eieren 200 gram gerookte zalm (evt.). Bereiding: Schil de asperges van boven naar beneden en snijd het onderste uit einde eraf. Breng water aan de kook met een beetje zout. Leg de asperges in het kookwater en kook ze ongeveer 20 minuten. Kook ondertussen de eieren hard, laat ze onder de koude kraan schrikken. Pel de eieren en halveer ze. Wrijf eiwitten en eigeel apart door een zeef. Klaar de boter door haar te smel ten en de vaste bestanddelen van de gesmolten boter zakken. Neem de kervelblaadjes van de steeltjes. Schenk de geklaarde boter in een schone steelpan en verwarm op nieuw. Voeg de kervelblaadjes toe en neem de pan van het fornuis. Schik gerookte zalm, fijngewreven eiwit en eigeel op de borden. Schep hiernaast de asperges en schenk hierover de kervelboter. Vandaag Een lagedrukgebied met centrum zuid van Ierland blijft het Zeeuwse weer bepalen. Een bijbehorende storing blijft netten westen van ons. Daar het lagedrukgebied naar het noorden trekt neemt de onstabiliteit bij ons verder toe en door de nabij heid van het front neemt ook de vochtigheid in de bovenluchttoe. Er zullen vanochtend al buien ont staan maar er is ook nog af en toe zon. Tijdens buien kunnen windsto ten voorkomen en ook onweer. De temperatuur loopt snel op naar 25 graden en door het hoge vochtper- centage zal het drukkend aanvoe len. Ook vanavond en vannacht kunnen er nog buien vallen en de minimum temperatuur ligt tussen 13 en 15 graden. In Oost-Zeeland kan wat grondmist ontstaan op plaatsen waar veel neerslag is ge vallen. .De wind is vandaag matig uit zuidzuidoostelijke richting, later draait de wind naar zuidzuidwest 3- 4 Beaufort. Nautisch bericht wind: zuidelijk matig 4 Beaufort; zicht: matig tot goed; temperatuur kustwater: 16 graden; afwijking wa terstanden: geen afwijking van be tekenis; maximum golfhoogte monding Scheldes: tussen een hal ve en een meter. Zon en maan Zaterdag Zon op 05.28 onder 21.57 Maan op 07.39 onder 23.26 Zondag Zon op 05.28 onder 21.58 Maan op 08.37 onder Vooruitzichten Voor zondag: Het lagedrukgebied ligt nog altijd dicht in de buurt dus de buienkans neemt nog niet af. Stapelwolken en af en toe zon met een lokale bui. De wind'is zuid tot zuidwest meest matig 3-4 Beaufort. De temperatuur aan zee omstreeks 20 graden, verder landinwaarts om streeks 23 graden. In de nacht daalt het kwik naar 12 a 14 graden. Er is nog steeds kans op een bui. Voor maandag tot en met woens dag: Aanhoudend hoge temperatu ren met maxima overdag van 22 tot 24graden, minima 's nachts rond 14 Laag water De politie kondigt voor vandaag en morgen de volgende snelheidsconl les aan: Zaterdag A2 - tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 - ringweg Amsterdam A9 - bij Amstelveen Zondag A2 - tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 - ringweg Amsterdam A2 - randweg Eindhoven - wegwerkzaamheden A50 - bij Apeldoorn -iy- zonnig sfk hagel ■sSSi' sneeuw /ïTlfi op-da'ogen r— worn!otiarl w'no-'oTlln.; —7— <oiitron: aged: H nuguflr,ik luchtdruk in -1000- hecto pascal 19 temperatuur 10.27 10.55 12.00 10.15 11.45 11.50 11.45 11.06 11.31 00.25 11.00 00.20 00.15 00.05 11.41 00.00 01.06 11.40 01.00 00.55 00.50 Vooruitzichten voor het buitenland: Finland: Flink zonnig en droog. Zo merse temperaturen van ruim bo ven de 20 graden. Noorwegen: In hetzuidoosten eerst flinkwatzon. Verdervan hetwesten uit meer bewolking en langs de kust enkele buien. Vooral aan de zuid kust zondag flinke plensbuien. Maxima van tegen de 20 graden in het noorden en in buien tot ruim bo ven de 20 in het binnenland. Zweden: Flink zonnig en droog. Maxima overal boven de 20 graden. Denemarken: Zaterdag nog perio den met zon en droog. Zondag meer bewolking en een toenemen de kans op een regen- of onweers bui. Middagtemperaturen rond 23 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Af entoezon, maarookenkele buien. Af en toe veel wind. Middag- temperatuur op veel plaatsen bo ven de 20 graden, maar langs de westkusten ongeveer 16 graden. België en Luxemburg: Grote kans op enkele regen of onweersbuien, zaterdag mogelijk met zware wind stoten. In de loop van zondag weer wat zon en droger. Middagtempe- ratuur rond 27 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Van het westen uit toenemende bewol king. Zaterdag vooral in hetwesten en zondag in het oosten fikse buien. Sommige met onweer, veel neer slag en kans op windstoten. Mid- dagtemperatuur tussen 23 in het westen tot 27 graden landinwaarts, zondag iets lagere maxima. Portugal: Af en toe zon en een enke le bui. Zondag in de Algarve waar schijnlijk droog. Middagtempera- tuurin hetbinnenlandoplopendtot dicht bij de 25 graden. Op de stran den zaterdag onder de 20 graden, maar zondag erboven. Madeira: Wisselend bewolkt en vooral op zaterdag enkele regen- of onweersbuien. Middagtempera- tuur ongeveer 22 graden. Spanje: Naast zonnige perioden vooral in het noorden en westen ook een enkele bui, soms met on weer. In het binnenland tropisch warm met maxima boven 30 gra den. Langs de Costa's ongeveer 27 graden, maar aan de kust van de Golf van Biskaje maar net boven de 20 graden. Canarische Eilanden: Zaterdag en kele regen- of onweersbuien. Zon dag weer volop zon en waarschijn lijk droog. Middagtemperatuur rond 28 graden. K Marokko: Westkust: zonnige pe- den en zaterdag kans op een re§L of onweersbui. Maxima vlak®;, zee rond 25 graden. p! Tunesië: Zonnig en droog wijn Aan zee middagtemperatuur botju 25 graden, landinwaarts nogwf; mer. Zuid-Frankrijk: In de Provence L zonnig en droog. Elders toenenu de bewolking en vooral op zom enkele regen- of onweersbui'1 Middagtemperatuur op veel plsp1 ten dicht bij de 30 graden; voor# Les Landes iets minder warm. Ui Mallorca en Ibiza: Flink wat zongi overal droog. Erg warm met nijp, ma rond 30 graden. Italië: Flink wat zon en droog. Majj ma rond 28 graden. Langs de strir den van de Middellandse Zee\f lager, maar lokaal in het binnenlef! tropisch warm. Corsica en Sardinië: Flink watrfl en droog. Middagtemperatuurtu lopend tot rond 30 graden opz® dag. 5, Malta: Zonnig en droog. Middijj temperatuur rond 29 graden, u Griekenland en Kreta: Zatenf nog enkele regen- of onweersbjf en. Zondag van hetwesten uitmf zon en overal droog. Middagtemperatuur langs de ki ten rond 25 graden, landinws«f iets warmer. Turkije en Cyprus: Overgang n; wisselvallig weer met enkele regi of onweersbuien. Middagtempf tuurop de stranden ietsbovends graden. Duitsland: Flinke perioden metzo Zondag in de westelijke helft k op een regen- of onweersbui. M dagtemperatuur zaterdag tussen en 30 graden, zondag overall minder warm. Zwitserland: Van het westen flinke perioden met zon, maar» dag in het westen meer bewolk en kans op een regen- of onwee bui. Middagtemperatuur tussen en 30 graden. Oostenrijk: Flink wat zon, maaro kans op een lokale regen- of weersbui. Middagtemperali rond 27 graden. Polen: Flink wat zon, maar meti me in hetzuidoosten kansopeem gen-of onweersbui. Middagteffli ratuur van 19 graden in het oost tot25 in hetwesten. Tsjechië en Slowakije: Period met zon, maar ook kans op eenl gen-of onweersbui. Middagtemi ratuur ongeveer 26 graden. graden. Steeds meer zon en 5? mende buienkans. De wind d:j naar zuidoost en is matig, 3-4Ba fort. 1 uur cm Zaterdag 7 juni Vlissingen Terneuzen 04.19 267 16.45 Bath 05.23 309 17.47 e' Roompot Buiten 04.00 180 16.20 jel Zierikzee 05.55 171 18.15 Pa Wemeldinge 05.50 195 18.10 te Philipsdam West 06.25 183 18.45 ne fel Zondag 8juni Vlissingen 04.45 237 17.1 Terneuzen 05.05 263 17, Bath 06.06 306 18.27® Roompot Buiten 04.45 177 17,05 Zierikzee 06.35 170 18.50 Wemeldinge 06.30 193 18.50 Philipsdam West 07.05 181 19.20 Maandag 9 juni Vlissingen 05.27 227 17.521; Terneuzen 05.47 253 18.05 Bath 06.47 295 19.05 Roompot Buiten 05.25 169 17.50 i Zierikzee 07.15 164 19.25^ Wemeldinge 07.15 186 19.31, Philipsdam West 07.35 173 19.45^ Zaterdag 7 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Wemeldinge Philipsdam West Zondag 8 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Wemeldinge Philipsdam West Maandag 9 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Wemeldinge Philipsdam West 203 22.51 212 23.19 231 - 143 22.40 138 155 147 -.-fa; 191 23.311 243 12.37 f 135 23.20 L 156 12.30 F 170 12.30 P 164 12.25 F 180 217 237 126 158 171 166

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4