Het sprookje van De wulf is uit I Het verlangen van Peter van Vossen Kamermans naar zege in Middelburg Gustavo Kuerten en Sergi Bruguera in finale Roland Garros V 1 Braziliaanse club jaar uit competitie Vitesse en Betis Sevilla akkoord Hiddink tweede keus bij Real Reiziger speelt met Suri-profs De Jong klopt Martens Ottmar Hitzfeld wordt manager Matthaus is aanvoerder af Voetbalsters verliezen in jubileumduel van Brazilië /an onze verslaggever Sfrh van der Zanden ifAKlJS - De Belgen hoeven Morgenmiddag niet thuis te blijven voor de finale van Ro land Garros. Hun prins Filip' ^•erd gistermiddag in zijn eigen ■jprookje overvallen door een ÏBraziliaanse struikrover. Gus tavo Kuerten maakte een einde aan de plotselinge 'tennisboom' ta België en heeft nu in zijn ei- »en land voor een gekte gezorgd. ieopoldsburg, de woonplaats 'fan de verliezer, kan morgen üfoeer overgaan tot de orde van cgedag. Florianopolis in Brazilië 4l morgenmiddag een aard schok beleven als 'Guga' aan- keeclt tegen Sergi Bruguera, die gisteren Patrick Rafter ver- liloeg. %et moest gisteren in Parijs ko- jnen tot een sensationale fina- •iist, dat kon niet anders. De iWuif met zijn ranking 122 was :.jen absolute stunt geweest, ^aar de relatief onbekende ■•ïuerten (66) zorgde de afgelo pen twee weken voor niet min der gespreksstof. Roland Gar ros '97 gaat nu al de boeken in jls het toernooi van de opstan- jelmgen die de vloer aanveeg den met het establishment, frlip Dewulf zat er na zijn ne derlaag in de halve finale niet al ^beteuterdbij. ,,Ik ben bhj met -wat ik hier allemaal bereikt -üebt. In België werd de span De ontlading van Sergi Brugue ra nadat hij Patrick Rafter heeft foto Lionel Cironneau/AP ning en de belangstelling de af gelopen dagen tot in het bela chelijke opgevoerd. Ik geloof dat ik nog de enige was die ont spannen bleef onder de ontwik kelingen." Geschiedenis Hij zou bij winst niet alleen in zijn thuisland geschiedenis hebben geschreven, maar in de hele wereld. Nog nooit bereikte, een speler uit het kwalificatie toernooi de eindstrijd van een Grand-Slamtoemooi. De 25-ja- rige speler was twee sets verwij derd van dat sensationele re cord. Het werd 6-1, 3-6, 6-1, 7-6 (7-4) voor de 20-jarige Kuerten. 'Er zijn geen Belgen meer, Sire' is een gevleugelde uitdrukking bij onze zuiderburen. Die uit spraak zou Dewulf hebben kun nen doen aan het adres van de echte prins Filip, die gisteren de VIP-loge beklom in Stade Ro land Garros. Hij liet de verjaar dagvan koning Albert even voor wat het was en dacht in Parijs een mooier feest bij te kunnen wonen. Maar het liep uit op een teleurstelling. Apotheek Dewulf bereikte niet het niveau van eerder in het toernooi. „Mijn forehands gingen in de vorige duels allemaal in, nu vooral uit," aldus de qualifier die zijn vader, moeder, zus en vriendin over had laten komen. In de Stationsstraat te Leo- poldsburg was de apotheek van vader Gustaaf tijdelijk geslo ten. 'Vrijdag gesloten: Roland Garros' stond er op de deur. Kuerten verdiende de overwin ning. De pupil van trainer Lar- rie Passos speelde net iets betel en gedurfder. De brutale Zuid- Amerikaan verloor weliswaar de tweede set, maar pompte zich helemaal op voor de overwin ning. Waar hij kon bestookte hij de dubbelhandige backhand van Dewulf die qua uitvoering en precisie ver achterblijft bij de forehand. In de slotfase van de vierde set leek er voor het eerst in twee we ken sprake van nervositeit bij Kuerten, die voelde dat de finale binnen handbereik was. Op 5-4 mocht hij serveren voor een plaats in de eindstrijd, maar hij faalde. Toen de tiebreak uit komst moest brengen mocht hij het opnieuw op 5-4 proberen. Een volley via de netband schonk hem matchpoint. Dat was een gelukje, maar de man die het meest waagde verdiende het. Op de 'big points' durfde hij op te lopen naar het net en vaak scoorde hij. Het eerste wed- strijdpunt werd verzilverd, waarna de schaarse Brazilianen op de tribune gek werden van vreugde. De man die eerder in het toernooi de toppers Muster, Medvedev en Kafelnikov naar huis stuurde verdiende de fina leplaats in alle opzichten. Kuerten probeert ontspannen te blijven, maar beseft dat hij in zijn eigen land nu voor een hausse heeft gezorgd. Op tv is zijn hoofd nu elke dag in beeld en in de krant O Globo komen de verslaggevers kolommen te kort. Er wordt gevochten om de tv-rechten van de wedstrijden. Of de eerste Braziliaanse ten nisser in een Grand Slam-finale al gebeld was door Pele, de mi nister van sport? „Nee, nog niet," zei de tennisser. „Maar voor de rest heeft bijna het hele land al gereageerd per fax, brief of telefoon." In een paar dagen is hij van 'zero' naar 'hero' ge gaan. Al bijna in het rijtje van Pele en Senna. Grootmoeder 'Guga', zoals hij door intimi wordt genoemd, liet twee dagen geleden zijn moeder en groot moeder (75 jaar) overvliegen. Hij kan zich financieel wel wat veroorloven. Als verliezend fi nalist incasseert hij al zes ton, als winnaar 1,2 miljoen gulden. Om dat geld binnen te slepen - en om na Andres Gomez (1990) Roland Garros opnieuw een Zuid-Amerikaanse winaar te bezorgen - zal hij de tweevoudi ge kampioen Bruguera ('93 en '94) moeten verslaan. De aanvaller Rafter lukte het gisteren niet. De 24-jarige Au straliër (bij afwezigheid van zijn trainer John Fitzgerald ge coacht door Tony Roche, in '66 winnaar op Roland Garros) be stormde veelvuldig het net, maar de twee jaar oudere Span jaard had vaak een passeerslag klaar. Bij de stand 1-1 in sets liep Raf ter, die in de derde ronde Kraji- cek uitschakelde en nooit eerder de laatste vier in een Grand Slam haalde, uit naar een 4-1 voorsprong, maar hij liet de Ca talaan terugkomen en verloor de set alsnog met 5-7. In de vier de bleef Rafter de aanval zoe ken. Hij bereikte twee keer een setpoint toen Bruguera serveer de voor maximaal een tiebreak. Bruguera sleepte met pijn en moeite de barrage eruit en liep daarin verrassend snel uit naar 6-0, het werd uiteindelijk 7-1. Bruguera is de enige geplaatste speler (zestiende) die het toer nooi tot de laatste dag overleef de. Maar vlak voor aanvang stond ook hij niet op de plaat singslijst, door de late afmel ding van de geblesseerde Tho mas Engvist kreeg hij alsnog een beschermde status. Maar aan plaatsingslijsten had met name een speler de afgelopen twee weken enorme lak: Gustavo Kuerten. GPD w- |U Filip Dewulf (rechts) feliciteert Gustavo Kuerten met het bereiken van de finale op Roland Garros. De Belg strandde gisteren in de halve finale na een nederlaag in vier sets. foto Jean-Loup Gautreau/Reuters kan onze sportredactie RIO DE JANEIRO - De Brazili aanse voetbalclub Atletico Pa- ranaense is voor 350 dagen uit «de competitie verbannen. Voor zitter Mario Celso Petraglia en Jvens Mendes, voormalig direc teur van de Braziliaanse Scheidsrechters commissie, zijn .voor het leven geschorst. De straffen werden uitgespro ken wegens corruptie en omko ping. Alberto Dualib, voorzitter in Corinthians, mag wegens ïtzelfde vergrijp twee jaar ;n voetbalfunctie meer uitoe- len. lendes is beschuldigd van mis mak van zijn functie in de Bra- Jiliaanse voetbalbond (CBF) in zijn poging gekozen te worden jot lid van het Braziliaanse con- "gres. Hij beloofde voorzitters Van de clubs zijn invloed aan te penden, indien ze hem financi eel zouden steunen. Bovendien zou hij een scheids rechter ongeveer 45.000 gulden pebben geboden om Atletico oraranaense te „helpen" in een wedstrijd om de Copa Brasil. Het onderzoek naar de praktij en van het drietal kwam aan «net licht door het TV-station slQlobo, dat in bezit was van fandopnames van telefoonge sprekken van het trio. RTR Geldboete voor Vanderaerden #UVEN - De rechtbank van Teuven heeft voormalig prof- Ittnner Eric Vanderaerden ver- lo* een geldboete van 500 gulden en een voorwaarde lijke celstraf van twee maan- -den. bovendien dient de vroegere Jwnnaar van de Ronde van Vlaanderen de man die de placht indiende een schadever goeding van 9000 gulden te be- glen. Het vergrijp van de Belgi sche ex-wielrenner, jarenlang rpjdend voor ploegen van Peter :£ost en Jan Raas, dateert al van s? december 1992. Pon automobilist had Vander aerden en twee andere collega's ;erop geattendeerd dat ze tijdens ej-en tramingstocht in Rillaar op rijwielpad m—rijden. :V rfnde de lich' "vlambare feu0l§ens de rn?r geslagen ben. Vanderaerden heeft al- :-0]d ontkend op de bewuste dag r lUaar te Zijn geweest. Belga Spits Glasgow Rangers wil Zeeuwse talenten in toekomst klaarstomen voor profvoetbal van onze verslaggever Gerard Borgman BURGH-HAAMSTEDE - Peter van Vossen stapt anno 1997 als een tevreden mens door het leven. Bij Glasgow Ran gers kreeg de 29-jarige aanvaller in het voorbije seizoen niet de gewenste speelminuten, maar geen kwaad woord over de Schotse landskampioen. Eens in de twee weken een paar snipperda gen, voor privébezoek aan Amsterdam, dat telt. „Ik heb een superleven", zegt Van Vossen, die zijn ziel en zaligheid dit weekeinde kan botvieren tijdens de zesde uitgave van de naar hem ver noemde Zeeuwse voetbaldagen. Van Vossen en jeugdvoetbal. Iets voor later? Hij koestert de wens een Zeeuwse voet- balschool te starten. „Het lijkt me fan tastisch om iets neer te zetten, waar door talenten uit Zeeland makkelijker naar het betaalde voetbal doorstro men." „Er loopt genoeg talent in Zeeland", weet Van Vossen. „Maar het gaat om de aansluiting met het betaalde voetbal. In andere regio's zijn de mogelijkheden tot doorstroming vele malen groter. In Amsterdam bijvoorbeeld, heb je veel hoofdklassers met goede jeugdafdelin gen, en kunnen talenten de jeugdagen van Ajax bezoeken. Dat missen we in Zeeland. Ik heb het zelf ook meege maakt, dat ik in de jeugd werd opgeleid door vrijwilligers. Clubmensen. Geen vakmensen. Dat is geen verwijt, maar een constatering." De 18-voudige international is er van overtuigd dat het ook anders kan. Beter. Grootser. Een voetbalschool. Het is al jaren zijn prangende verlangen er een in Zeeland te beginnen. Van Vossen: ,Een combinatie tussen school en voet bal. Moet kunnen. Alleen moet het be drijfsleven er warm voor worden. Ja, misschien moet je het zien in combina tie met de komst van een BVO (betaald voetbal organisatie). Vlissingen. Mid delburg, Goes. De basis voor betaald voetbal, het bedrijfsleven, is aanwezig. En het publiek zou er ook zeker voor warmlopen. Je kunt ook denken aan een voetbalschool in combinatie met samenwerkende amateurclubs. Is ook mogelijk. Het gaat erom dat de stap naar het betaalde voetbal kleiner wordt. Dat heeft, een aantal jaren nodig, maar ik heb me al wel duizend keer voorgesteld hoe mooi het moet zijn om daar full-time mee bezig te zijn. wan neer ik uitgevoetbald ben. Ik begin er mee zodra ik in Nederland terugkom. We hebben nu een enthousiast team om ons heen, dat de voorbereidingen alvast kan starten." Nachtje Zijn eigen voetbaldagen zijn in ieder geval al een aardige aanzet. Tachtig pu pillen tussen tien en zestien jaar, krij gen vandaag en morgen voetballes in de Peter van Vossen: „Ik hoef mijn geluk niet meer te putten uit het streven naar deel name aan een groot toernooi, of naar een Europa Cup." foto Pieter Honhoff brede zin van het woord. Naast Van Vossen brengen ook John van den Brom (Vitesse) en Romeo van Aerde (RKC) hun ervaringen uit het profmètier over. „We willen ze plezier meegeven", zegt Van Vossen, „en op een goede manier kennis laten maken met de manier waarop profvoetbal beleefd wordt. Dus ook met afzondering van huis, ze blij ven hier een nachtje slapen. En met dis cipline. Te laat komen is er niet bij Overigens valt er ook voor niet deelne mende jeugdige voetballiefhebbers wat te beleven op de fraaie accommodatie van het Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede. Want belangstellenden kunnen dit weekeinde hun schotkracht komen me ten op Dikke Bertha, het populaire on derdeel van het tv-programma Barend en Van Dorp. Vanaf ongeveer twintig meter schieten op een leeg doel. De tel ler verraadt onmiddellijk de snelheid van het schot. Zoals gezegd wil Van Vossen zich bij te rugkomst in Nederland gaan storten op het Zeeuwse jeugdvoetbal. Wanneer dat zal zijn? Zijn contract bij de Ran gers loopt nog door tot de zomer van 1999. ,.Ik ga er van uit dat ik mijn con tract uitdien. Dan ben ik transfervrij en kan ik lekker een duppie in Nederland uitzoeken." In de Belgische media werd zijn naam recentelijk al veelvuldig in verband gebracht met Beveren, zijn ou de en grote liefde. „De warmte binnen die club is echt fantastisch. Uniek ge woon. Ik heb altijd gezegd dat ik daar nog graag eens wil spelen, maar met al le respect, je ruilt Glasgow Rangers toch niet in voor Beveren?" Voor drie miljoen gulden zou hij de Rangers mogen verlaten, zo luiden de geruchten. ,,Ik geloof dat dat toch ietsje hoger ligt"zegt Van Vossen zelf. Feit is dat de naam van de spits in het fluister- circuit belandde, nadat hij in het afge lopen seizoen van manager Walter Smith weer geen basisplaats kreeg toe bedeeld. Net als het halve seizoen er voor, na zijn tussentijdse overstap van het Turkse Istanbulspor. „Toch heb ik dit jaar al met al nog 28 wedstrijden ge speeld", zegt Van Vossen, die in de eer ste vijf duels tien keer scoorde, maar desondanks doodleuk op de bank be landde. „Ik heb een keer of vier, vijf met de manager gesproken. Hij zegt dan: je hebt 17 interlands gespeeld, daarin acht keer gescoord, je hebt de Europa Cup I gewonnen, je hebt met de beste spelers van de wereld samengespeeld. We kennen je kwaliteiten. Alleen kie zen we soms voor een ander systeem, en dus voor andere spelers." Clubkas Die andere spelers zijn er in overvloed, en het zijn niet de minsten ook met wie Van Vossen moest concurreren. Brian Laudrup (waarschijnlijk naar Ajax), Ally McCoist (stopt)Erik Bo Andersen, Gordon Durie, Mark Hateley, Sebastia- no Rozental (Chileense belofte), om er maar enkelen te noemen. En nu de Lon- denaar Joseph Lewis het lieve somme tjevan 120 miljoen gulden in de clubkas heeft gedeponeerd, ligt nieuwe gel dingsdrang op de spelersmarkt in het verschiet. „Ze willen een selectie van 28 gelijkwaardige spelers", geeft Van Vos sen de Europese ambitie van zijn club weer. Zijn club, want de Zeeuw heeft het bij de Rangers uitstekend naar z'n zin. „Het is een eer om voor die club te spe len. Ze betalen goed en doen er alles aan om hetjenaarde zin te maken. Zo krijg ik elke twee weken een paar dagen vrij, om even naar Amsterdam te gaan. Wel ke club doet zoiets? Het is een zaligma kend gevoel wanneer ik mijn kinderen zie lachen, als ik zie dat ze plezier heb ben. Dat vind ik belangrijk in het leven. Dan kan ik wel naar een club in Enge land gaan, maar dan moet ik weer een jaar acclimatiseren en kan ik niet zo vaak in Amsterdam zijn. Daar heb ik dus geen zin in." En ach, dat de mogelijkheid bestaat dat hij na de zomer andermaal met regel maat gedoemd zal zijn tot het kweken van zitvlees, het zal Van Vossen geen slapeloze nachten meer bezorgen. „Daarvoor heb ik al te veel meege maakt. Ik hoef mijn geluk niet meer te putten uit het streven naar deelname aan een groot toernooi, of naar een Eu ropa Cup. Ik denk ook niet meer aan Oranje. Natuurlijk zou het schitterend zijn wanneer ik geselecteerd zou wor den voor het WK in Frankrijk, dan spring ik een gat in de lucht. Maar zo niet, dan spring ik ook een gat in de lucht. Want ik heb het momenteel uit stekend naar mijn zin." ARNHEM - Vitesse en Betis Sevilla hebben een akkoord be reikt over de transfer van Roy Makaay naar de Spaanse club. De door de Arnhemmers gewenste bankgarantie is gegeven. De overgang is pas definitief zodra de spits zijn ja-woord heeft gegeven. Makaay neemt de aanbieding van de club momenteel in overweging. Vitesse heeft verder de Slowaak Marian Zeman aangetrokken. De international speelde de af gelopen 1,5 jaar voor Istanbulspor. ANP MADRID - Guus Hiddink staat op het verlanglijstje van de supporters van Real Madrid op de tweede plaats. In een en quête van het sportblad Marca kreeg de bondscoach van het Nederlands voetbalelftal 36,8 procent van de stemmen. Hid dink verklaarde deze week dat hij zijn contract met de KNVB. dat loopt tot medio 1998, zal uitdienen. Ottmar Hitzfeld is fa voriet bij de socios van de Koninklijke. De trainer van Cham pions League-winnaar Borussia Dortmund heeft de steun van 43,6 procent. ANP ZEIST - Na Clarence Seedorf heeft ook Michael Reiziger (AC Milan) zich beschikbaar gesteld voor de benefietwedstrijd van de Suri-profs tegen de Eredivisie All Stars, zondagavond in De Galgenwaard. Ulrich van Gobbel en Kenneth Monkou kunnen ook meedoen in Utrecht. Ze hebben daartoe alsnog toestemming gekregen van hun Engelse werkgever Sout hampton. Eerder zegden onder anderen Menzo, Rijkaard, Trustfull, Vanenburg, Winter en Helder al toe. Bij de All Stars van Guus Hiddink haakten Alfons Groenendijk (Sparta) en Arnold Bruggink (FC Twente) met blessures af. ANP BRESKENS - Bij de Zeeuwse tenniskampioenschappen voor veteranen in Breskens heeft Piet de Jong gisteravond na een marathonpartij van ruim twee uur de halve finales bereikt. In de C-klasse 35-plus versloeg de als eerste geplaatste De Jong na een prachtige wedstrijd Rudie Martens in drie sets: 2-6,6-4 en 7-6. De tiebreak ging met 8-6 naar De Jong. Martens, die een prima partij afleverde, verzuimde daarin drie match points te benutten. De Jong bleef in die fase echter uiterst kalm en sleepte de winst uit het vuur. DORTMUND - Ottmar Hitzfeld zegt zijn trainersbaan bij Borussia Dortmund vaarwel. De trainer van de winnaar van de Champions League ruilt het veldwerk in voor een kantoor baan. Hij is volgend seizoen manager bij de Duitse club. Een nieuwe trainer is nog niet gevonden. Hitzfeld werkt sinds 1991 in Dortmund. De club werd onder zijn leiding Duits kampioen in 1995 en 1996, stond in 1993 in de finale van de UEFA Cup. De winst op Juventus in de finale van de Cham pions League (3-1) was zijn grootste succes. SID MUNCHEN - Lothar Matthaus is afgezet als aanvoerder van Bayern München. De leiding van de club deelde dit gisteren mee na een vergadering. De gestrafte was zelf bij de bespre king aanwezig. Bayern liet weten dat Matthaiis in samen spraak met trainer Trapattoni de band had ingeleverd. De li bero had zich echter de laatste weken onmogelijk gemaakt binnen de spelersgroep. Met name door de publicatie van het door hem geschreven dagboek. Daarin viel de voormalige in ternational de naar Italië vertrekkende topscorer Jürgen Klinsmann af. DPA/S1D van onze medewerker SjaakSinke MIDDELBURG - De hoge tem peratuur eiste gisteravond zijn tol op de 10 Engelse mijl in Mid delburg. Ruim een kwart van de deelnemers hield het één of twee ronden voor gezien. In verband met de weersomstandigheden had de organisatie van Dynami ca al besloten de 10 Engelse mijl te verdelen in vier ronden, waardoor de atleten om de vier kilometer van een drinkpost ge bruik konden maken. Na de eerste vier kilometer, die net binnen de veertien minuten werd afgelegd, voerde Mary Ka merman (39) van Altena Road Runners uit Drongelen met Al- win Vermeulen (AV'56) het veld aan. Johan de Vlieger (Dynami ca) volgde met Perry Vermeulen op een achterstand van een hal ve minuut. Na de tweede ronde, in dezelgde tijdspannen, versnelde Kamer man waarop Al win Vermeulen het antwoord schuldig moest blijven. Hij bleef hangen op vijf seconden. „In de eerste ronde liep Mam nogal onregelmatig. Dan weer liep hij twintig meter voor me, dan liet hij zich weer zakken", zei Vermeulen. Veteraan John Overweel (Dya- mica) verdeelde zijn krachten goed, waardoor hij opklom naai de derde plaats Al win Vermeu len, met De Vlieger in zijn kiel zog, keek al snel tegen een achterstand van anderhalve mi nuut aan. Mary Kamerman trok zich van de warmte en zijn te genstanders niets aan en stamp te in zijn karakteristieke stijl naar de overwinning in 56.39. „Maar ik ben kapot.Perry Ver meulen finishte op de tweede plaats op een minuutje achter stand. John Overweel pakte de winst bij de mannen H^5 met de derde plaats overall. Karin Bastian Karin Bastian (Dynamica) bouwde in de eerste ronde een voorsprong op van 15 seconden op Anja de Visser en 30 secon den op Elly Westerweele (Dyna mica). Na ruim acht kilometer haakte Anja de Visser af. Ze viel terug in een pelotonnetje met Elly Westerweele. Na 10 kilo meter moest Karin Bastian ech ter de pijp aan Maarten geven. „De eerste kilometers gingen zo gemakkelijk, waardoor ik te snel ben begonnen. Na acht ki lometer sloeg de warmte in mijn benen en ben ik maar gestopt." Ze was niet de enige gister avond. Elly Westerweele greep haar kans en liep onbedreigd naar de overwinning bij de vrouwen. Anja de Visser werd tweede. van onze sportredactie TILBURG - Werklust tegen techniek: Nederlandse voetbal sters tegen Braziliaanse colle ga's. In het kader van 25 jaar vrouwenvoetbal in Nederland speelde Oranje gisteravond te gen de Zuid-Amerikaanse num mer vier van de Olympische Spelen in Atlanta. Nederland verloor met 2-1. Nederland moest het in het jubi leumduel hebben van werk- voetbal, inzet. De tegenstander deed het, in navolging van hun mannelijke landgenoten, op techniek en met inzicht. In de eerste helft gingen de speelsters van Oranje vaak in de fout. Combinaties liepen niet, de vaart in het spel was ver te zoe ken. Braziliëkreeg ruimte, maar had in de 26e minuut een straf schop nodig om de score via Ro- seli te openen. Redelijk fris stapte Nederland na de rust uit de kleedkamer. Bij een wel goed uitgespeelde aan val in de 57e minuut gaf Sandra Roos een prima voorzet, die door invalster Sabine van Eijck met een kleine snoekduik werd binnen gekopt. Het duel leek ge lijk te eindigen, tot in de slotfase Pretinha aan een paar centime ters voldoende had voor 2-1. Die winnende treffer was vol gens bo/idscoach Dokter niet nodig geweest. „De eerste helft was niet bijzonder, na rust Hep het stukken beter. Voor mij pas sen deze wedstrijd en die van woensdag tegen Zweden prima in de aanloop naar de kwalifica tiewedstrijden in september voor het WK in 1999 in de Verenigde Staten." Oranje is in gedeeld in een poule met we reldkampioen Noorwegen, Eu ropees kampioen Duitsland en Engeland. Nederland - Brazilië 1-2 (0-1). 26. Roseli 0-1 strafschop57 Van Eijck 1-1,85. Pretinha 1-2. Toeschouwers: 5000. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 47