Heroïsche momenten in Regenboogkoers Transfer Laudrups naar Ajax bijna rond Druk bezochte receptie bij Arnemuiden sport 46 Colombiaan wint rit Berg trui beloning Gonzales FIOD doet inval bij skiër Tomba[ Moens verrast door bod Rangersf0 Dubbel voor Bunga Melati Van Zweeden naar Endurance Variant op sprintduel in Sheffief Van Grunsven op rand van titeln Rothlisberger start procedure De Vries in dienst bij KNWV Geen hoofdrol zaalvoetbalsters WK-duel Sierra Leone uitgesteld Van Lith niet op NK uitslagen Haken en ogenj aan transfer van Ronaldo zaterdag 7 juni 1997 sbw BOLOGNA - De Italiaanse FIOD heeft een inval gedaaninL villa van skiër Alberto Tomba in Castel de Britti. Het hoal van de fiscale recherche in Bologna gaf dat gisteren toe.ïl olympisch kampioen wordt ervan verdacht niet naar de red I len der wet aangifte te hebben gedaan van inkomstenll sponsorcontracten. DPA ALKMAAR - Oscar Moens heeft een aanbod van Glasgow Rangers, dat hem verraste, aanvankelijk naast zich neeijL legd. Later krabbelde hij terug. De deur van de Nederland eerste divisie naar de Schotse premier league is nog niet deia, nitief dicht. De doelman van AZ kanbij de Schotse landskas pioen een contract tekenen. Moens wacht de ontwikkehnX rond een mogelijke overgang rustig af. „Momenteel zegLr geen ja maar ook geennee tegen een transfer." ANP L van onze sportredactie PASSO DEL TONALE - Aan vallen is zijn handelsmerk. Vooral in het hooggebergte. In de Giro d'Italia bevestigde José Gonzalez Pico zijn reputatie. Steeds koos hij de afgelopen da gen het offensief. Zonder suc ces. Tot gisteren. De Colombi aanse klimgeit finishte solo op de Passo del Tonale, als winnaar van de twintigste etappe. En nam de bergtrui definitief in be zit. 'Chepe' Gonzalez had meer dan tien minuten voorsprong op een groep van elf met leider Ivan Gotti en nummer twee Pavel Tonkov. De Rus, geteisterd door een onwillige knie, bleef met nog twee dagen Ronde van Italië op anderhalve minuut achter stand staan van de Italiaanse OVERVEEN - De zaalvoetbal lers van Bunga Melati hebben vrijdag de dubbel behaald. Na de landstitel veroverden de Til- burgers in Overveen ook de na tionale beker. In Noord-Holland versloegen de Brabanders Hindstore met de alleszeggende cijfers 6-1, na een ruststand van 3-0. De finale werd gespeeld zonder publiek, omdat het eerste duel in Tilburg uit de hand was gelopen. De Til- burgers wonnen toen met 6-3. De tuchtcommissie van de KNVB wees Hindstore als schuldige aan en veroordeelde de club tot het spelen zonder toeschouwers. Grote man bij de winnaars was John de Bever Hij nam de helft van de productie voor zijn reke ning. Langenhuijsen 2x) en Ni no maakten de andere treffers. Het tegendoelpunt kwam op naam van Goudmijn. ANP rose-truidrager. Met zaterdag nog een zware Dolomieten etappe op het programma lijkt Italië voor het eerst sinds 1991- Franco Chioccioli - in Milaan weer een landgenoot als eind winnaar te kunnen bejubelen. Gonzalez maakte deel uit van een kopgroep van negen, ont staan na nauwelijks vijf van de 176 af te leggen kilometers. Met als eindpunt de 1883 meter hoge Passo del Tonale. In de tien kilo meter lange klim liet de Colom biaan, vorig jaar winnaar van de elfde Tour-rit in Valence, zijn medevluchters in de steek. De leider van het bergklassement had op de eindstreep een voor sprong van 1.43 op de Italiaan Massimo Podenzana. De 30-jarige Colombiaan be zorgde zijn sponsor Kelme de tweede dagprijs in twee dagen. Donderdag schonk de Span jaard José Luis Rubiera de schoenenfabrikant de zege. Vandaag (zaterdag) staat een rit over 238 kilometer op de rol. Van Male Val di Sole naar Edolo, met drie Dolomieten-pieken van de eerste categorie. De laat ste is de zwaarste, de Passo del Mortirolo. Op een hoogte van bijna 1900 meter, daar waar Gotti verleden jaar het hele pe loton aan flarden reed en won. Of Tonkov, winnaar van vorig jaar, Gotti nog van zijn troon kan stoten, is hoogst onwaar schijnlijk. Want gisteren volgde de Italiaan ogenschijnlijk moei teloos en ontspannen Tonkov, die alle pogingen de leider te lossen zag mislukken. ,Ik heb me niet buitensporig in gespannen", zei Gotti. „Het was niet gemakkelijk, ook al leek het zo. Maar zaterdag (vandaag) op 'de Mortirolo zal ik niet schro men aan te vallen als ik merk dat Tonkov problemen krijgt." Die had de Rus gisteren al. Volgens de ploegleiding zou hij meer last van de knie hebben dan hij wil toegeven. ANP van onze sportredactie ARNEMUIDEN - Voetbalvereniging Arne muiden heeft gisteravond bij een druk be zochte recpetie in de kantine aan de Van Cit- tersweg in Arnemuiden het kampioensfeest van de tweede klasse nog eens dunnetjes overgedaan.Veel vertegenwoordigers van Zeeuwse voetbalclubs, onder andere Oost- kapelle, Kloetinge, De Meeuwen, Middel burg, 's-Heer Arendskerke, Dauwendaele en Serooskerke, waren naar Arnemuiden afgereisd om het bestuur, de spelersgroep en trainer Rens Griep (links, staand) te felicite ren met de promotie naar de eerste klasse. Het was de eerste titel in dertig jaar voor Ar nemuiden. Namens het bestuur van het dis trict Zuid I was Joop Wattel vertegenwoor digd, namens de regio-afgevaardigden bracht Johan Kroon zijn gelukwensen over aan de kampioen. foto Lex de Meester van onze verslaggever Simon Zwartkruis AMSTERDAM - De kans dat Michael en Brian Laudrup volgend seizoen bij Ajax spe len, stijgt met de dag. Ajax' nieuwe trainer Morten Olsen hoopt komende zondag, na de WK-kwalificatiewedstrijd van Denemarken tegen Bos nië, het sportieve gedeelte van de besprekingen af te ronden. De verwachting is dat Ajax volgende week het financiële plaatje van de verrassende dubbeltransfer inkleurt. Het kaartje om de nek van Brian Laudrup vermeldt een prijs van veertien miljoen gulden, het dubbele van het bedrag waarvoor Rangers hem drie jaar geleden overnam vanFio- rentina. Michael Laudrup moet naar verluidt rond de zes miljoen gulden kosten. Een laatste poging van Glas gow Rangers om Brian Laud- rup voor de club te behouden is mislukt. De Schotse lands kampioen heeft na een finan ciële injectie van.de Londense miljardair Joseph Lewis deze zomer liefst 120 miljoen gul den te besteden op de spelers- markt. Met negen nieuwe aan kopen wilden de Rangers rond Laudrup een team opbouwen dat ook Europees mee gaat tel len;. In een poging het aan staande vertrek van Laudrup af te wenden, kreeg de Deen een in de Rangers-historie unieke aanbieding: hij kon de ze week op een blanco cheque zijn eigen salaris en de duur van het contract invullen. Tijdens een spontane perscon ferentie in Kopenhagen ver telde Laudrup waarom hij dat niet heeft gedaan. „Ik ben bij de Rangers in drie j aar tij d drie keer kampioen en twee keer speler van het jaar geworden", aldus de jongste Laudrup. „Het is tijd voor een nieuwe uitdaging." Michael Laudrup heeft inmid dels een aanbieding van Ölym- pique Marseille naast zich neergelegd. Terwijl Brian Laudrup nog enkele jaren voor de boeg heeft, gaat Michael er. van uit dat hij na het volgende seizoen met profvoetbal stopt. „Dat laatste jaar wil ik spelen bij een ploeg die om het lands kampioenschap speelt", zei de het 33-jarige ex-voetballer van Juventus, Barcelona, Real Madrid en dit seizoen onder contract van het Japanse Vis- sel Kobe. „Een club ook die, gezien mijn leeftijd, tijdens een seizoen ook wat minder moeilijke wedstrijden speelt. Engeland, Italië of Spanje wordt het in elk geval niet. Ne derland lij kt me beter." Ajax zou het aantrekken van de Deense broers kunnen be kostigen met een transfersom voor Mare Overmars. De vleu- gelaanvallër Wil weg bij Ajax en heeft een aanbieding van Betis Sevilla op zak. „Maar die stelden een veel te lange con- tractduur voor", zegt zaak waarnemer Rob Jansen. Met de belangrijkste gegadigde, Arsenal, heeft Jansen al ge sproken, maar die club heeft zich bij Ajax nog steeds niet gemeld. Maandag doet de Londense club van Dénnis Bergkamp waarschijnlijk het eerste bod. Arsenal heeft der tig miljoen gulden (afkoopsom plus salaris) over voor een vierjarig contract met Over mars. GPD MIDDELBURG - Het wegrace-team van Van Zweeden L Middelburg doet maandag mee aan de eerste editie van|a Moto Endurance Trophy. Deze jaarlijkse serie van internal,, nale 4-uurs races voor niet licentiehouders wordt op hetc|e cuit van Zolder verreden. In het evenement gaan vijftig te^a van start. Het Racing team Van Zweeden bestaat uit de co-c] reurs Sjaak van Zweeden en Jaap van Dongen. |n mi SHEFFIELD - Het sprintduel tussen Donovan Bailey en%s chael Johnson, dat zondag in Toronto in een flop eindig krijgt een Europese variant. Op 29 juni loopt Bailey opnie,je over 150 meter, dan tegen Linford Christie. Doorzijn zegeL J ohnson, die dertig meter voor de finish geblesseerd af haat», toucheerde Bailey een prijzengeld van 1,5 miljoen dob,e Eind deze maand wacht de winnaar in Sheffield een bedrae van 81.000 dollar, zo'n 110.000 gulden. RTR f NIJMEGEN - Anky van Grunsven heeft de eerste stap gei), op weg naar haar achtste achtereenvolgende nationale è>je suurtitel. De 29-jarige amazone uit Gemert kreeg met Gestim; Bonfire in het eerste onderdeel, de Grand Prix, demeestep^ ten (1912, gelijk aan 76,48 procent). Op de tweede plaats tij digde Sven Rothenberger met Jonggor's Weyden (1844=73, procent). Vandaag vormt de Grand Prix Special het twee onderdeel, morgen is de afsluitende kür. ANP ZURICH - De Zwitser Kurt Rothlisberger is een civiele pra dure gestart tegen de Europese voetbalbond (UEFA). Debo schorste de voormalige scheidsrechter onlangs voor het lei voor zijn betrokkenheid bij een omkoopschandaal. RotbJ berger zou vorig jaar in de herfst rond het Champions-Li gueduel Grasshopper-Auxerre manager Vogel van de Z« serse club gepolst hebben of hij interesse had in een eventii partijdigheid van arbiter Zoek. Rothlisberger ontkent dei affaire. De procedure begint binnenkort in Aarau. SID BUNNIK - Dorien de Vries is in vaste dienst getreden vaiilF Koninklijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV). 1)' houdt zich bezig met de logistieke begeleiding van zeileisfa hun materiaal naar en van wedstrijden. De oud-plankzeil® behaalde in Barcelona olympisch brons. ANP AMSTERDAM - De zaalvoet balsters van VOC/Tympaan hebben gisteravond in Sport hallen Zuid te Amsterdam geen rol van betekenis kunnen spelen in de strijd om de landelijke zaalvoetbalbeker. De ploeg van coach Willem Adriaansens werd in de poulewedstrijden uitge schakeld. VOC/Tympaan, winnaar van de bokaal in het district Zuid I, kreeg al in de openingswed strijd klop van NEC. De Nijme- genaren forceerden overigens pas in de laatste minuut de be slissing: 2-1. Judith Eckhardt tekende voor de enige Middel burgse treffer. In de tweede ontmoeting, met Buitenveldert, kreeg VOC- /Tympaan met 6-0 enigszins ge flatteerd klop. Heel lang had het scorebord een stand van 1-0 in het voordeel van de Amster damsen aangegeven. Hoewel de forse nederlaag de nekslag bete kende - alleen de poulewinnaar plaatste zich voor de finale - de den de Zeeuwsen in het slotduel hun sportieve plicht. Het Rot terdamse Activitas werd door een doelpunt van Sonja van Eenennaam met 1-0 verslagen. De landelijke beker ging naar de Amsterdamse gastheer Buiten veldert, dat Heerenveen in de fi nale met 2-0 versloeg. ZURICH - De WK-kwalifica- tiewedstrijd tussen Gabon en Sierra Leone, die zondag in Li breville zou worden gespeeld, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. De FIFA besloot daartoe we gens de politieke situatie in Sierra Leone, waar militairen twee weken geleden de macht grepen. Volgens de wereldvoet balbond is de toestand zo ge spannen en chaotisch dat de le den van de nationale voetbal ploeg zich onmogelijk kunnen verplaatsen. AFP RHEDEN - Karen van Li th enErika Sziva verdedi gen niet hun nationale ti tels dammen en schaken tijdens het NK, dat voor beide disciplines van 9 tot en met 18 juli in Rheden wordt gehouden. Van Lith laat wegens zwanger- schap verstek gaan, ter wijl Sziva een andere wedstrijd prefereert. GPD Wielerwedstrijd in s-Heerenhoek heeft een nieuwe functie Atletiek van onze verslaggever Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Molendijk, Mid delburgsestraatweg, Stooflaan, Singel- dijk. Echte liefhebbers kennen dit par koers. Het is het 2200 meter lange traject van de Regenboogkoers, de wielerwed strijdvan 's-Heerenhoek. Daarlangs ver zamelden zich in het verleden tiendui zenden toeschouwers, daarover reden toprenners, wier namen nog steeds klin ken als een klok. Volgend weekeinde is de vijftigste editie. Weliswaar met minder toeschouwers en zonder renners van naam, maar toch heeft de koers een func tie. De Jannen Raas en Ceezen Priem in spé krijgen er de kans te bouwen aan een gloedvolle carrière. In de tuin van organisator Cees Raas, ge legen aan die illustere Molendijk, hebben zich Jan Raas en Jan Westdorp verza meld. Het is een mooi moment om eens te mijmeren over de heroïsche momenten uit de Regenboogkoers. Jan Raas behoeft geen introductie, maar wie is Jan West dorp? De oudere inwoners van 's-Heeren hoek kennen hem nog wel. Vroeger droe gen ze hun dorpsgenoot letterlijk op handen. Jan Westdorp was wielerprof in de jaren vijftig en bracht het dorp in ver voering. Cees Raas: „Auto's had je toen nog niet, er was in het dorp weinig te be leven, Als Jan Westdorp een wedstrijd fietste, leefde iedereen mee. Het was elke avond vergadering op de stoep voor de Végé. Daar werden Westdorps prestaties besproken." Net als Jan Raas voltooide Westdorp ooit de Tour de France. In 1961, toen Jacques Anquetil won. Hij deed het op z'n tand vlees en op een fiets waarop hij nog nooit had gereden. „Jan Cottaar, die van de ra dio, interviewde me en vroeg aan het eind of ik de groeten wilde doen aan mijn fa milie." Net als dorpsgenoot Raas was Westdoxp prof, maar dan houden de overeenkomsten wel op. „We waren on vergelijkbare coureurs", erkent de 63-ja- rige Westdoxp. „Bij mij was het hoppe- ké... en rijden. Zo hard als ik kon. Ik kon niet sprinten en was niet slim. Ik heb ook alleen lagere school gehad. Jan was sluw. Hij hield zijn benen stil, totdat het beslis sende moment was gekomen." Gekreukte foto Westdoxp zegt in zijn prof carrière maar één wedstrijd gewonnen te hebben, maar- wanneer Jan Raas een vergeelde, ge kreukte foto op tafel legt, komen de twij fels. Op die foto overschrijdt Westdoip duidelijk zichtbaar als eerste de door drommen mensen omzwei-mde streep op de Molendijk. „Een foto uit mijn ama- teuiiijd", denkt Westdoip. Maar daar links in het hoek j e is toch echt het guitige kopje van Jantje Raas te zien, als toe schouwer van een jaar of acht. De foto móet genomen zijn in het prof tijdperk van Jan Westdoxp. Heeft hij dan toch meer gewonnen dan alleen zijn allereer- ste profwedstrijd in een of ander Bel gisch kex'kdorp? In de jaren vijftig was de Regenboog- Jan Westdorp, Jan Raas en Cees Raas (vlnr) doken even in de wielerhistorie van 's-Heerenhoek. foto Dirk-Jan Gjeltema koers een wai'e happening. De wieler wedstrijd was alles wat er was. Verder was er lange tijd in. het dorp niets te doen. Tijdens de koei-s was het kennis, erna was het bal. Jan Westdorp was een nacht lang de held van het dorp, ook als hij niet had gewonnen. Hij wil dat zelf echter gx-aag nuanceren: „Voor mij was de wie lersport alles. Naar vrouwenkeek ik wel, maar daar bleef het bij." Om aan een rijkgevulde pi'ijzenpot te ko men, gingen de organisatoren de deuren langs met een papier dat nu een sponsor- lijst heet. Bovenaan stonden de bijdra gen van de burgemeester en de rijke boe ren. De minder rijke 's-Iieerenhoekers konden daaronder natuurlijk wel iets la gere bedragen invullen, maar oolj: weer niet al te laag. Dat gaf gezichtsveiiies. Het waren ook gouden dagen voor me neer pastoor. Op de morgen van de koex-s zat de kerk px'opvol. De bezoekers bevon den zich na de mis al op het parkoers en hoefden de loketten dus niet meer te pas ser-en. Dubbele tong Toen Jan Raas zijn dorpsgenoten op de Molendijk gek maakte, was de tijd van vijf wedstrijden in vijf dagen - met ver plaatsingen van koex-s naar koers per- fiets - voorbij. Raas fietste in 's-Heeren- hoek met tien vex-snellingen in plaats van met die ene, waar-op Westdorp verplicht was te rijden. Hij verdiende dikke pre mies dankzij met dubbele tong tegen el kaar opbiedende rijkaards. En hij wist van de regenverzekering die de organisa tie had afgesloten. Het waren al moderne tijden, waarin het heel vaak slecht weer was. Jan Raas was bereid alles voor het wel slagen van de koers te doen. Ooit kwa men 38 renners zich in huize Raas omkle den. Hij zorgde ervoor dat de absolute wereldtop in een dorp met minder dan 2000 inwoners aan de start kwam. Zo kwam naast Louis Ocana, Freddy Maer- tens, Angel Arroyo en Pedro Delgado ook Bernard Hinault aan de start. In de tijd dat de Fransman alles won en zei nooit in Nederland te zullen rij den. Hij kwam dus wel en won nog ook. In die jaren kende de publieke belang stelling geen grenzen. De organisatoren begonnen 's morgens om half zes met het plaatsen van de dranghekken, zo'n zes honderd in getal. De rugnummers wer den naar de renners op hun verkleed- plaatsen gebracht, want er was geen doorkomen aan. De complete gekte brak uit toen Cees Raas met zijn mede-comité leden erin slaagde Eric Heiden te con tracteren. De Amerikaan won op de Olympische Winterspelen vijf gouden medailles en had net besloten profwiel renner te worden. De toenmalige NTS (tv) rukte uit en bussen met belangstel lenden kwamen uit heel Nederland. Op vallend was toen het grote aantal Friezen in 's-Heerenhoek. Muur Jan Raas: „Ik weet niet precies meer hoe vaak ik hier gewonnen heb. Ik dacht een keer of twee. Maar die ene keer zal ik nooit vergeten. Ik was weg en draaide al leen de Molendijk op. Toen zag ik een muur van mensen. Ze stonden allemaal op de weg. Daar moest ik doorheen," Goede tijden, slechte tijden. Een nieuwe Jan Raas heeft's-Heerenhoek niet en Zeeland evenmin. Een echte profkoers is niet meer te betalen. Maar er wordt wel hard gewerkt aan een nieuwe wielerlich- ting. Volgende week komen naast ama teurs en cyclosportieven ook flink wat junioren, nieuwelingen en dikkebanden- racers aan de start. Voor hun eigen heroï sche race: Molendijk, Middelburgse straatweg, Stooflaan, Singeldijk. Gewoon, steeds maar links af, dankom je er vanzelf. Middelburg. 10 Engelse mijl (16 kilome ter), mannen: 1. M. Kamerman (ARR) 56.39,2. A. Vermeulen (AV'56) 57.34,3. J Ars (AV'56) 1.01.20,4. P. Louwese Dyna mica) 1.02.31, 5. P. Vermeulen (AV'56) 1.02.31. 6. R. Hofland (Dynamica) 1.03.30, 7. R. van de Broeke (Dynamica) 1.06.13, 8. C. de Visser (Dynamica) 1.13.34. Mannen H40:1. J.Overweel (Dy namica) 1.00.10, 2. J. Brands (Delta Sport) 1.04.35, 3. W. Roose (Dynamica) 1.04.58. Mannen H50:1A. Tierrie (Scopi- as) 1.05.54, 2. J. Matthijsse (Dynamica) 1.07.42,3. C. Muller (Delta Sport) 1.09.01 Mannen H60:1H. Bostelaar (Dynamica) 1.11.31.2. B. de Rijke (Dynamica) 1.16.39, J. Kloet'(Delta Sport) 1.20.35. Vrouwen: 1. E. Westerweele (Dynamica) 1.12.00,2. A. de Visser (Dynamica) 1.13.33. Trim mers: 1. J de Visser 1.00.33, 2. W. Vos 1.02.15.3. W. Barentsen 1.04.26. Paardensport Nijmegen. NK dressuur, eerste dag. Grand Prix: 1. Van Grunsven/Gestion Bonfire 1912 punten (76,48 procent), 2. Sven Rothenberger/Jonggor's Weyden 1842 (73,76), 3. Bontje/Silvano N 1792 (71,56), 4. Sven Rothenberger/Olympic Dondolo 1738 (69,52), 5. Van Grunsven- /Olympic TCN Partout 1718 (68,72). Young Riders, landenproef: 1. Mischa Koot/Berkenhorst Galliano 1067 punten (66,69 procent), 2. Kouwenhoven/Grand Ami 1049 (65,56), 3. Van Iperen/Tolstoi 42(65,12). Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking 6 juni: 1 -19-24-28- 29-34-36-44-45-46-49-50-53-54-59- 60 - 63 - 70 - 74 - 75. (onder voorbehoud.) Tennis Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Mannen, halve finales: Kuerten (Bra) - Dewulf (Bel) 6-1 3-6 6-1 7-6, Bruguera (Spa/16) - Rafter (Aus) 6-7 6-1 7-5 7-6. Vrouwen, dubbel, halve finales: Gigi Fer- nandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Hingis- /Snachez (Zwi/Spa/3) 3-6 7-6 10-8, Mary Joe Fernandez/Raymond (VSt/5) - Fu- sai/Tauziat (Fra/8) 3-6 6-4 6-1 Breskens. Zeeuwse kampioenschappen voor veteranen. Mannen, 35+ C, kwartfinale: Piet de Jong-Rudie Martens 2-6, 6-4, 7-6, Rudie Snauwaert-Diego Willemsen 6-2, 7-5, Stanny Verstraeten-Chris Versteeg 6-4, 6-4. 50+ D1, kwartfinale: Willy Verbeek- Piet Brakman 6-0,6-0.35+ D2/E, kwartfi nale: Leendert Maas-Herman-de Baere 6-2, 6-3, Jan Elfrink-Dirjan Flikweert 6-2, 6-4. Halve finale: F. Dobbelaer-Leendert Maas 6-4, 6-0. Dubbel 35+ Dl, halve fina le: Nelisse/De Looff-Koster/Vos 6-4, 6-1. Vrouwen, 35+ D, halve finale: Saskia Yzerman-Lucia Vosters 6-3, 6-2, Dubbel 35+ C, kwartfinale: Vos/van de Vijver- Vermeire/Blaakman 6-4, 2-6, 6-4; Bryc- kere/Visser-Hollander Maas 6-1 6-1; Van de Meyden/Bakker-Dieleman/Blackman 6-1,6-1. Voetbal EK onder 21 jaar, groep 2: Georgië-Mol- davië 1-0. Groep 7: België-San Marino 3- 0. Stand aan kop: Nederland 6 13 (18-3), Wales 6 12 (9-5), België 6 10 (13-7). Wielrennen 12.44,8. Serrano 14.00,9. Garzellil!» 10. Rubiera (Spa) 17.16, 11. Noe 15 12. Savoldelli (Ita) 19.29, 13. Garciajfi sas (Spa) 19.43, 14. Frigo (Ita) 26.40, Gonzalez Pico 29.04. Faaker See. Ronde van Oostenrijk. Achtste etappe: 1. Vandenbroucke A 168 km in 4.10.21, 2. Camenzindlit 0.31.3. Fois (Ita) 0.41,4. Graf Zwi), 5.lli scher(Oos)0.46,6.VandeWouwerlKL5 7. Scholz (Dui), 8. Nardello (Ita) O/ij Mattan (Bel) 10. Bouwmans (Nedl.Rj Meijs 3.20, 30. Vries 3.59, 47. FarenL, 4.21, 50. Barsingerhorn 7.49, 54. Ef' stede, 63. Van Rijn, 68. Van de Me:>a hof, 71De Louw. Algemeen klasseraflt 1. Nardello 33.31.09, 2. Vandenbroitfc 2.44, 3. Camenzind 3.27, 4. Boncaiii 8.05,5. Van de Wouwer9.31,6. Mortfv 9.39, 7. Bouwmans 9.50, 8. Gabriel®5 9.58, 9. Audehm (Dui) 10.00,10. Gucjc nig (Oos) 10.14, 21. De Louw 26.02,y( Van de Meulenhof 31.36,55. Vries5!'. 63. Meijs 1.04.16, 66. BarsingeitiL 1.10.05, 75. Farenhout 1.15.57, 76.V Rijn 1.16.53,81. Buurstede 1.22.23. k( Hengelo. Elite met en zonder contratw Blijlevens (Meerle) 80 km in 1.56.lit. Vierhouten (Purmerend), 3. Peak' (Bel), 4. Van Bon (Apeldoorn), 5. Knsnf (Meerle). h Zeilen Kopenhagen. Europe. Spring Regatlif Stand na zes races: 1. Brouwer (NediiZl Montilla (Spa) 11,3. GlinkiewiczIPdh |c h, Passo del Tonale. Ronde van Italië. Twintigste etappe, Brunico - Passo del Tonale: 1. Gonzalez Pico (Col) 176 km in 4.45.03,2. Podenzana (Ita) 1.43,3. Puttini (Zwi) 2.10,4, Missaglia (Ita) 3.02, 5. Dotti (Ita), 6. Pierdomenico (Ita) 4.02, 7. Bos- cardin (Zwi) 4.50, 8. Berzin (Rus) 5.34, 9. Baronti (Ita) 7.41,10. Noe (Ita) 10.10,11. Gontsjar (Oek), 12. Gotti (Ita), 13. Conti (Ita), 14. Serrano (Ita), 15. Belli (Ita), 19. Tonkov (Rus). Algemeen klassement: 1. Gotti 91.15.48, 2. Tonkov 1.32,3. Guerïni (Ita) 6.00,4. Gontsjar 10.27, 5. Miceli (Ita) 10.40, 6. Di Grande (Ita) 11.04, 7. Belli BARCELONA - BarctliP: denkt een middel gevondenW hebben om het vertrek vau f naldo naar Internazionale H voorkomen. In de reglemenlb van de wereldvoetbalb® FIFA staat dat bij een transSG twee clubs eerst tot een akkoobi moeten komen alvorens des;?l Ier een contract tekent. Dat!; het geval van Ronaldo niet beurd. In Spanj e mag een club wel ei"lj met de speler tot overeenste? ming komen. Maar zodra fb buitenlandse club in het gedif« is, gelden FIFA-regels. Voor ik naldo, die nog een overt#1 komst met Barcelona heeft?1 2004, moet 60 miljoen gul® worden betaald. Inter is daar."1 bereid en kwam met de Brari aan tot een akkoord. „Maaro? dat Inter een buitenlandse cV is, had het eerst met ons mo# onderhandelen", aldus eenoif- cial van B arcelona Gelijk Gerardo Gonzalez, secretary generaal van de Spaanse vt| balbond bevestigde de visie1? Barcelona. Hij erkende vat'r FIFA een bericht te hebben#' kregen dat Barcelona in hei!61 lijk staat. „De regeling is all#1 geldig voor clubs in Spanje# dra een derde partij zich de nree bemoeit, geldt de Fff' wetgeving, Mocht het een W worden, dan wint Bareel# Daarvan ben ik overblijf ANP 7celamj r.j! -airport*- H

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46