Sollicitant per cd-rom op zicht Meer ambulances dringend nodig Post, Bruna en muziekzaak in AH Axel zeeland 23 Competence heeft computerprogramma voor personeelsselectie in detail ondernemend zeeland de kwestie agenda zaterdag 7 juni 1997 i van onze verslaggever Richard Hoving MIDDELBURG - Een sollici tant laten zien en horen zonder dat de werkgever deze per soonlijk ontmoet. Dit is het uitgangspunt van het compu terprogramma Visual Recruit ment. Volgens directeur Cees Friesema van het Middelburg se wervings- en selectiebureau Competence is het een 'uniek systeem' dat het mogelijk maakt alle relevante informa tie over en van kandidaten voor vacatures in korte tijd te pre senteren. Het idee voor Visual Recruit ment ontstond bij Friesema nadat hij een paar keer kort achter elkaar merkte dat kan didaten die hij had voorgedra gen vanwege hun uiterlijk of manier van presenteren wer den afgewezen. „Goede sollici tanten vielen bijvoorbeeld bui ten de boot omdat het niet klikte met de man die voor hun zat." Door werkgevers van te voren een beeld te laten vor men van een potentiële werk nemer kan veel extra werk en leed worden voorkomen, dacht Friesema. Samen met het Rotterdamse bedrijf Mondo Totaal Visuali satie werd een computerpro gramma ontwikkeld dat het mogelijk maakt een presenta tie op een computerscherm te geven met foto's en geluids fragmenten. De werkwijze is eenvoudig. Het wervingsbu reau maakt een video van on geveer drie minuten waarop de sollicitant een aantal relevante vragen beantwoord. Deze op names worden vervolgens om gezet op een cd-rom en aange vuld met reguliere informatie zoals curriculum vitae, sollici tatiebrief en psychologisch on derzoek. „Doordat een zestal De BelCompany winkel aan de Vlissingse Lange Zelke is sinds kort ook officieel PTT Te lecom-dealer. De winkel levert nu niet alleen aansluitingen op het mobiele netwerk van Li- bertel en PTT maar ook aan sluitingen op het vaste net van de PTT. Ook voor mutaties kan men er terecht. BelCompany heeft momenteel dertig vesti gingen in Nederland. Na het succes van vorig jaar houdt de ondernemersvereni ging Hulst Reynaertstad in sa menwerking met de plaatselij ke horeca en de bioscoop De Koning van Engeland voor de tweede keer een bioscoopactie. Tot en met 25 juni verstrekken de deelnemende winkeliers hun klanten bij besteding van minimaal tien gulden een cou pon. Vier coupons geven recht op een gratis tweede kaartje voor een filmvoorstelling in een van de zes zalen van de Ko ning van Engeland. De horeca biedt degenen die van deze ac tie gebruik maken een gratis tweede consumptie aan. Schoonmaakbedrijf De Jong in Zierikzee heeft zij n rioolont- stoppingspecialisme versterkt met een derde .servicewagen en met de ingebruikname van een inspectiecamera met videore corder, waarmee beelden van gebreken in leidingen kunnen worden vastgelegd. De camera kan beelden maken in leidin gen met een doorsnee van 7 5 tot 250 mm. Op 17 juni vindt in Middel- buig een startcrsbijecnkomst plaats voor mensen die een ei gen onderneming beginnen. De Kamer van Koophandel (KvK) houdt deze bijeenkomst in sa menwerking met het Instituut Midden en Kleinbedrijf (IMK). Er worden onderwerpen als het opstellen van een commercieel en financieel plan en de keuze van de handelsnaam bespro ken. Deelnemers moeten be kend zijn met het starterspak- ket en het ondernemingsplan. Beiden zijn te koop bij de KvK. De bijeenkomst is van 133 0 tot 17 .00 uur in hotel Arneville. Directeur Friesema (links) van het Middelburgse wervings- en selectiebureau Competence: ...werk gevers van tevoren een beeld laten vormen... foto Ruben Oreel van onze verslaggever René Hoonhorst AXEL - Axel heeft er op woensdag 25 juni in één keer een postkantoor, een Brunaves- tiging en een Music Shop bij. De drie win kels vinden onderdak in een deel van de Albert Heijn aan het Szydlowskyplein. De eigenaar van die Albert-Heijnwinkel, franchise-ondernemer A Luitjens, exploi teert ook de drie nieuwe zaken. Sinds Luitjens de zaak van concurrent Su per anderhalf jaar geleden overnam, zocht hij al naar mogelijkheden om 'dé klant vriendelijkste, huishoudelijke, dienstver lenende specialist' van Axel te worden. Een klein deel van het vloeroppervlak van die supermarkt was goed te gebruiken voor uitbreiding van Albert Heijn, maar voor zo'n 900 vierkante meter zocht Luitjens een andere invulling. Hema en Blokker zeiden nee tegen zijn aanbod om franchisevestigingen op te richten. Post kantoren BV - dat naast postkantoren ook Bruna en Music Shop onder zijn paraplu heeft - wilde echter wel met de onderne mende Axelaar in zee. Als franchiser kan Luitjens, zo lang hij de formule van de bedrijven niet aantast, een eigen beleid voeren. Hij is er dan ook trots op dat het postkantoor, de boekwinkel en de muziekzaak de langste openingstijden van Zeeuws-Vlaanderen zullen hebben. Bruna en Music Shop (die samen één kassa delen) zijn net als Albert Heijn door de week van 8 tot 20 uur open. Het postkan toor doet daar, om veiligheidsredenen met het installeren en opmaken van de kas, nauwelijks voor onder met openingstijden van 8.30 tot 19.30 uur. Stimulans De opening van de drie nieuwe zaken zal het Axelse winkelcentrum een nieuwe sti mulans geven, verwacht Luitjens. „De aantrekkingskracht is de laatste jaren al stukken groter geworden, maar het post kantoor en de nieuwe winkels zullen, mede door de lange openingstijden, nog meer mensen van buiten Axel trekken", stelt de bedrijfsleider. Luitjens heeft nog zo'n vierhonderd vier kante meter vloeroppervlak in de aanbie ding. Ook voor die ruimte moet nog een ge gadigde worden gevonden. „Maar dat kan nog wel een jaartje of anderhalf duren. Eerst moeten de nieuwe zaken goed op de rails staan." Luitjens heeft de voormalige Axelse Brunaverkoper A d'Hont aangesteld als teamleider voor de drie winkelunits van Postkantoren BV. D 'Hont geeft leiding aan een team van zeven mensen. Mochten de zaken zo voorspoedig gaan als Luitjens hoopt dan zullen de nieuwe zaken binnen enkele maanden werk bieden aan nog drie of vier nieuwe mensen. personen op een cd-rom wordt gezet kan een werkgever zich in korte tijd over meerdere per sonen een eerste oordeel vor men. Bovendien kan hij men sen met elkaar vergelijken." Liegen Friesema is zich bewust van de kritiek dat hij het selecteren op uiterlijk in de hand werkt. „Dat ontken ik ook niet. Het is nu eenmaal zo dat er wordt ge selecteerd op hoe iemand eruit ziet. De werkgever die dat ont kent, die liegt. De directeur van Competence ziet duidelijk voordelen voor sollicitanten. „Wanneer een opdrachtgever negatief reageert op iemand die op het scherm verschijnt, kan ik altijd nog een goed woordje voor deze persoon doen. Wanneer een personeels- manager tijdens een sollicita tiegesprek denkt 'dit is niks', ben ik er niet bij om hem op an dere gedachten te brengen." Competence werkt - nog niet met Visual Recruitment. „De bedoeling is om na de zomer voor het eerst naar een op drachtgever te stappen." Friesema heeft het programma wel al een aantal keren getest op onder meer zijn eigen werk nemers. „Het is erg grappig om te zien hoe iemand reageert als hij of zij zichzelf ziet op het scherm. Friesema is overtuigd van het succes van Visual Re cruitment. De naam is officieel geregistreerd. „Die is van ons." Patent is er niet op aange vraagd. „Wij zijn niet de eerste met dit idee, maar wel de eerste die het hebben uitgewerkt." De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18. 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. (Advertentie) mr. ADRIAAN A. VAN DIJKE Fusie- en Overname Specialist Huize 't Verseylt Bcstcck" Pres. Kcnncdylaar. 28 4334 EJ Middelburg lel. 0118-640 444 fax 011S-628 115 Doorrijden na aanrijding met slok op 'zwaar bestraft Dfo* wan onze medewerker ie:; jTERNEUZEN - Een 27-jarige drankrijder uit Hulst was 22 fe- bmari dit jaar in zijn woon plaats doorgereden na een aan De man had drie jaar geleden hetzelfde aan de hand gehad. De Terneuzcnse politie rechter mr. J. P. M. Hopmans til de vrijdag zwaar aan de strafba re feiten. Hij ging de eis van de Meier van justitie teboven en veroordeelde de Hulstenaar tot 50 uur dienstverlening en vijf- •tien maanden rijontzegging. |Uit het ademanalyse bleek dat de Hulstenaar 940 microgram ;alcohol in zijn bloed had. De pian zei dat hij door relatiepro- eC^men was *?aan staPPen- Toen 'jhij een aanrijding met een ge auto veroorzaakte, [noteerde een getuige het kente kennummer. Officier van justi tie mr. J. J. A Groen eiste naast de drie weken cel een jaar rij ontzegging. De politierechter veroordeelde nceen 39-jarige vrouw uit Groede uavoor het rijden onder invloed .conform de eis tot 1.500 gulden ar boete en een voorwaardelijke hj-ontzegging van negen maan den, met een proeftijd twee jaar. [Een blaastest wees na haar aan houding 6 maart dit jaar in astburg 710 microgram uit. De lütierechter zag de eerste al- 'holovertreding van de ver lachte als een incident, ladsvrouw mr. J. C. M. Ber- !C-Van Koningsbruggen wees 'g op een artikel in de PZC, 'aarbij de ongeldigheid van de daastest (omdat cle Europese -ommissie in Brussel niet op de loogte is van de technische ivoorschriften) door ha?. r aan de p ak werd gesteld. Zij vroeg om a£ vrijspraak. De politierechter c vond het in dit stadium nog te v£ vroeg om hierover een oordeel te vellen. van onze verslaggevers De man in de straat wist het natuur lijk al lang. En ook een aantal poli tici had het al eerder in de gaten. Een jaar geleden ontketende ZVP-Staten- lid A Heijboer nog een rel in Provinciale Staten, omdat een - later overleden - vrouw in de Oostburgse buurtschap Sasput meer dan een uur had moeten wachten op een ambulance. Ook de huisartsen, die zich tot nu toe in het openbaar altijd voorzichtig uitlieten over te lange aanrijtijden, vinden dat hun geduld nu lang genoeg op de proef is gesteld. Voorzitter P. de Doelder van de Zeeuw se Districts Huisartsen Vereniging (DHV) luidde daarom deze week de noodklok. De Middelburgse huisarts stelde onomwonden dat patiënten overlijden omdat ambulances te lang op zich laten wachten. De publiciteit daarover leverde vrijdag al direct Ka- mervragen van SP-fractieleider J. Ma- rijnissen op. De Doelder zei overigens te beseffen dat het voor Zeeland als kleine provincie moeilijk is om extra geld los te peuteren voor cle inzet van meer ziekenwagens. Het feit dat ambulances niet overal in de provincie binnen vijftien minuten aanwezig kunnen zijn - een tijdsperio de di e wettelijk is vastgesteld - moet het Centraal Orgaan Tarieven Gezond heidszorg echter tot nadenken stem men, hopen huisartsen en provinciebe stuurders. Bressiaander Heijboer ziet in het pleidooi van de DHV de bevesti ging dat hij een jaar geleden niet met overdreven beschuldigingen kwam. Plij wil de zaak Sasput niet opnieuw opra kelen uit piëteit met de familie van de overleden wouw. „Maar de uitspraken van de voorzitter van de huisartsenver eniging geven natuurlijk wel aan dat het nog steeds niet goed zit met de am bulancehulpverlening in Zeeland. Ik heb begrepen dat gedeputeerde De Kok onderhandelt over nieuwe financie ringsregelingen en ik zal dan ook zeker tijdens de komende commissievergade ring vragen hoe het ermee staat." De Zeeuwse Districts Huisartsen Vereniging luidde deze week de noodklok over de te lange aanrijtijden van ambulances. foto Ruben Oreel Buitengebied Twee mensen die in het buitengebied van Zeeuws-Vlaanderen wonen heb ben verschillende ervaringen. M. van Quekelberghe, die vlak bij de grens in de polder bij Eede woont, weet dat am bulances er lang over doen om de ran den van de regio te bereiken. Van Que kelberghe weet echter niet of dat aan het aantal ambulances ligt of aan de be zetting. „Zeker in het weekeinde duurt het nogal eens lang voordat er een zie kenwagen is, maar dat kan ook liggen aan het feit dat er dan minder personeel is. In elk geval moeten veel ambulance chauffeurs nogal eens zoeken naar stra ten hier in de buurt en dat kost natuur lijk ook tijd." De ervaring dat de bestuurders van am bulances niet alle straten in het buiten gebied kennen, heeft R. Warmenhove uit Emmadorp ook. Maar in tegenstel ling tot de Eedenaar heeft ze geen kla gen ,Hier in de buurt komen nogal eens wat fietsers langs, vooral in de week einden. Bij valpartijen is het wel ge beurd dat er een ambulance nodig was Tot nu toe waren die echter altijd bin nen twintig minuten aanwezig." M. J. de Bruijne uit Kats maakt zich terdege zorgen over het gebrek aan am bulances. „Dit zijn verkeerde bezuini gingen. Zeker in Midden-Zeeland, met het toerisme. In de zomer staat er één lange stoet met auto's. Ik woon vlak bij het bruggetje over de Zandkreekdam. Daar is het elk weekeinde prijs. Als er een ongeluk gebeurt, moeten ze uit Goes komen. Je praat hier wel over mensenlevens." De landbouwer herin nert zich een verkeersongeval bij de Zeelandbrug, vorig jaar, waarbij een vrouw omkwam. Zowel de ambulance als de brandweer lieten op zich wach ten. „Het duurde zo lang voor alles aar de gang was, het leek nergens op." Mevrouw N. de Ruiter van camping De Kempe in Renesse: „Ambulances die te laat arriveren? Daar hebben we hier nog nauwelijks mee te maken gehad. Als er iets geb eurti s het meestal fataal Er verblijven hier namelijk vrij veel ou dere mensen. Ik heb wel eens meege maakt dat een vriendin een hartaanval kreeg en een half uur tot drie kwartier moest wachten op een ambulance. Ik vind gewoon dat Burgh-Haamstede een ambulancepost nodig heeft. Er is be hoefte aan." Mevrouw Bimmel uit Domburg spreekt ook uit ervaring. „Mijn man heeft drie jaar geleden een hartstilstand gehad. Het duurde toen een half uur voordat de ambulances ter plaatse waren. Eerst een half uur niets en toen waren er in eens twee. Maar gelukkig is hij er toch doorgekomen.Toch begrijpt mevrouw Bimmel wel dat het soms wat langer duurt voordat er een ambulance ver schijnt. „Als ik naar Vlissingen rijd, doe ik er een kwartier over. Maar dan moet er niets gebeuren. Ik denk dat er daar om best een ziekenauto bij mag ko men." Afstandje Mevrouw Van Goudswaard uit Middel burg denkt dat het eerst aan den lijve moet worden ondervonden voordat er over nagedacht word. „Ik kijk er van een afstandje tegenaan omdat ik het zelf nog nooit heb meegemaakt. Maar als mijn kind een keer op straat ligt en het duurt en duurt maar voordat er een ambulance komt, dan zou ik dat niet leuk vinden." Van Goudswaard vindt dat er meer ambulances moeten komen. „Het mag gewoon nooit langer duren dan de wettelijk vastgestelde norm van vijftien minuten voordat het slachtof fer bereikt wordt." EVENEMENTEN zaterdag BERGEN OP ZOOM - De Botte Hom mel, 21.30 uur: Metai-variaties door vier bands; Markiezenhof, 10-17 uur; Antiquari sche boekenmarkt; CLINGE - Tent Waterstraat, 19.30 uur: Muziekfestival met o.m. band Rowwen Hèze; GOES - 't Beest, 21 uur: Concert bands NRA en T ravolta's; 'S-HEERENHOEK- Kiekieris, 21 uur: Hardcoreconcert Charly Lownoise Mental Theo; De Jeugdhoeve, 20-22 uur; Het rijke roomsche leven en haar devotiona- lia, expositie; KWADENDAMME - Centrum, 19 uur: Solex-race; MIDDELBURG - Gasthuiskerk, 19.45 uur: Zangavond interkerkelijk man nenkoor Comt nu met Sangh; Hofpleinkerk, 20 uur: Concert fanfa re-orkest EMM en brassband ON- DA; Minitheater, 20.30 uur: Amateur theaterschool De Ambitie met Rin kelrooien; OOSTBURG - Ledeltheater, 14.30 uur: Dansvoorstelling door leerlin gen dans kunstzinnige vorming West-Zeeuws-Vlaanderen; OUDE TONGE - RK kerk, 20.30 uur: Concert koren Divertimento en Magnificat; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); SCHERPENISSE - Pluimpotterrein, 9-18 uur: Thoolse dag met activitei ten en muziek; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 19.30 uur: Balletvoorstelling door balletschool Lilianne Butler; Porgy Bess, 20 uur: Recital door mezzosopraan Jeanette de Caluwé, Arie Karreman en kamerkoor Voca- litas; VLISSINGEN - De Piek, 22 uur: Er- win Nijhoff Friends, akoestische rock; Sporthal Baskensburg, 20 uur: Con cert Kon. Harmonie Ons Genoegen met Deltaband e.a.; Vestzaktheater, 20 uur: Toneelver. Walichrum met 'De bruid in de Mor gen'; Café Stout, 22.30 uur: Concert Rus sische muzikant Alec Kopyt; ZIERIKZEE - Brogum, 22 uur: Con cert bands Celestial Season en Shi- nukara; ZONNEMAIRE - Grevelingen/Kijk- Uitse strandje, 20.30 uur: Theater sportver. Kiekieris met Medea; zondag CLINGE - Terrein De Sterre, 13-18 uur: Schaapscheerdersfeest met festiviteiten en oude ambachten; GOES - Manhuistuin, 12 uur: Con cert muziekver. Oosterlands Fanfa re; Grote Markt, 10-17 uur: Keverdag; 'S-HEERENHOEK - De Jeugdhoeve, 10-17 uur: Het rijke roomsche leven en haardevotionalia, expositie; Kerkplein, 11-19 uur: Jaarmarkt met sport en spel en activiteiten; MIDDELBURG - Abdijplein, 12.30 uur: Culturele fietstocht door Mid delburg; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 14 uur: Balletvoorstelling door ballet school Lilianne Butler; Underground café, 15-20 uur: Festi val Info over Sound Vision Festi val; Porgy Bess, 20.15 uur: Lezing door Benno Barnard; VLISSINGEN - Panta Rhei, 17 uur: Tweede ronde Unplugged-compe- titie 1997; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Tom Jerry; zat. 18.45, zon. 16.30 en 20 uur: Turbulence; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14 uur: All Stars; zat. 21.30, zon. 16.30 en 20 uur: The Fifth Element; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Space Jam; De avonturen van Pino- kkio;zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.15,18.45 en 21.30 uur: Karakter; zat 18.45 en 21.30 uur: The Saint; zon. 20.30 uur: The English Patient; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Tom&Jerry;zat. enzon. 19en21.30 uur: The Saint; HULST - De Koning van Engeland, zat. 19.30 en 22, zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; Donnie Brasco; The Fifth Element; Turbulence; All Stars; zat. 22, zon. 21.30 uur: The Saint; zat. 19.30, zon. 19 uur: Dan te's Peak; zon. 16.15 uur: 101 Dal- matiërs; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19, zon. 20.30 uur: The English Patient; zat. 22 uur: Big Night; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: 101 Dalmatiërs; zat. en zon. 14 en 19 uur: All Stars; zat. en zon. 14, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; The Fifth Element;zat.enzon. 19en 21.30 uur: Turbulence; zat. en zon. 21.30 uur: Donnie Brasco; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken', Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse lapdschap van heden, (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West- Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat.14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passages', Aagje Pel, gemengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Eugène Peters, schilderijen (t/m 8/6); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Jannie Boers en Tonnie Nuijten, keramische objecten; Paul Bogaert, linosnedes (t/m 14/6); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Ber nard de Wolff 'andere tijden' olie verfschilderijen en tekeningen (t/m 28/6); BRESKENS - Visserijmuseum, 10- 12 en 14-17 uur: VOC-jacht Bres- kens (t/m 29/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 3.30-16.30 uur: Kees v.d. Wetering, schilderijen en tekenin gen (t/m 12/6); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Rie Creemers, aquarellen en beeldhouwwerken (t/m 28/6): DOMBURG - Museum Marie Tak van Poortvliet, 13-17 uur: Reimond Kimpe, Kimpe's Collectioneur (t/m 15/6); GOES - Galerie v.d. Berge, 13-17 uur: Jus Juchtman, schilderijen (t/m 14/6); Museum, zat. 13-16 uur: Hemels Erfgoed, schatten van het Bisdom Breda (t/m 31/8); GRIJPSKERKE - Zijdemuseum, zat. 13.30-17.30 uur: Lou Willeboordse, natuurgetrouwe vlindertekeningen in kleur (t/m 26/7); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 13-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/witfoto's) (t/m 1/9); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Zierikzee rond 1900, prentbriefkaarten en foto's (t/m 21/6); Aanwinsten selectieron de en publiekskeuze 1997 (t/m 14/6); Zeeuws Museum, 11-17, zon. 12-17 uur: Reimond Kimpe, De gulden middenweg, schilderijen en teke ningen (t/m 15/6); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17.30 uur: Greetje de Korne, schil derijen in olie en acryl en Jeannet Hoejenbos, bloemen in aardewerk (t/m 26/6); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode (t/m 28/6); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Elske Neus, metro s (t/m 28/6); Werk van diverse kunstenaars (t/m 14/6); GHL-galerie, 13-17 uur: Wouter van Riessen, spin-off (t/m 15/6); De Vleeshal, 13-17 uur: Werken Ni co van den Boezem; OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur:'Kunstom te beginnen', wer ken van diverse kunstenaars (t/m 24/6); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 10-17 uur: Expositie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora voltooid (t/m 28/9); OUDDORP - De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Nelemans, aquarellen en olieverfschilderijen (t/m 29/6); SINT LAURENS - Boerderijgalerïe De Osseberg, zat. 14-17 uur: Mar- loes Nolten, kleurrijke impressies uit de Dominicaanse republiek (t/m 5/7); SLUIS - De Raadskelder, 14-17 uur: 'Duisterminne', Paul Kwisthout (schilderijen) en Patrick Mangnus (grafiek) t/m 6/7; VEERE - Grote Kerk, 10-17, zon. 13- 17 uur: 'Geverfde vrijheid', schilde rijen van Hetty van der Linden (t/m 29/6); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werken llona Schmit (t/m3/8); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teit tot marine in Zeeland'(t/m 28/9); Galerie H. Meijaard, 14-17 uur: Gui- do Metsers, schilderijen (t/m 29/6); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Mira Pe ters, olieverfschilderijen (t/m 4/7); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Weigeren van blaastest loopt met sisser af van onze verslaggever TERNEUZEN - Het weigeren van de blaastest liep vrijdag op de zitting van de Terneuzense politierechter voor een 46-jari- ge inwoner uit Zuidzande met een 'sisser' af. De man werd ver oordeeld tot een jaar voorwaar delijke rijontzegging. Gedurende de proeftijd van twee jaar mag hij achttien maanden niet in de weekenden rijden. Omdat zijn werkgever hem moeilijk kan missen mag de man tijdens die periodewei in een bedrijfsauto rijden. Ook kreeg de verdachte een werk straf van veertig uur (in plaats van twee weken cel) opgelegd. De Zuidzandenaar werd 15 maart dit jaar in Oostburg dooi de politie aangehouden voor een blaastest. De eerste blaastest op straat werd door de verdachte geweigerd. Nadat hij meegeno men werd naar het politiebu reau, gaf hij wederom geen ge volg aan de aanwijzingen voor 'de blaastest.. De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de Weg naar de Val in Zierikzee en morgen, zondag, op de doorgaande wegen op Tho- len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23