Patrick Rafter staat eindelijk op Zagallo: Ronaldo naar Inter Dynamica moet gezond worden Ruim 80 korfballers op toernooi Animo Trimmer De Nooijer gaat op herhaling Weer sterke teams op duo-volleybaltoernooi Verrassende dag op Roland Garros: favorieten sneuvelen niet 1 Erik van Sabben vijfde in Essen Zaalvoetbalsters naar finale Zware blessure Van der Wal Boldon haakt geblesseerd af Marco Gentile naar Burnley Möller ontbreekt bij Duitsland uitslagen onze verslaggever kiRob van der Zanden «PARIJS - Het verrassende aan ede tiende dag op Roland Garros dat er geen verrassingen De favorieten - voor wat woord nog waard is in Parijs &- wonnen hun partijen in de kwartfinale. Sergi Bruguera en is Patrick Rafter staan morgen e:(vrijdag) tegenover elkaar in de Öfbalve finale. leek wel een rustdag aan de van het Bois de Boulogne. hing zelfs geen sensatie in de Hoewel de Marokkaan Hicham Arazi de eerste set won divan Bruguera kwam alles nog Kop zijn pootjes terecht, 4-6, 6-3, 6-2, 6-1. De 26-jarige Span jaard is de enige geplaatste spe- Ier (16de) in het overgebleven Rafter tikte Galo Blanco «eraf in straight sets, 6-3, 7-6 (7- iej3), 6-3. io Voor Patrick Rafter lijken de is Open Franse tenniskampioen- .ai schappen de definitieve door braak te worden. In 1993 werd hij door de spelersvakbond uit- geroepen tot 'nieuwkomer van ffiihet jaar'. En toen hij een jaar la bter met sprongen vooruit ging binnen de top 100 werd de 24- jarige Australiër meteen gelan- ceerd als 'The new Pat', de man die Pat Cash moest opvolgen. Hij beleefde in '94 zijn beste bereikte de 20ste plaats van de wereldranglijst en won zijn tot nu enige ATP-toernooi j in Manchester. Maar de aanval ler pur sang loste de hoge ver wachtingen niet in en baarde daarna nauwelijks nog opzien in de tour. Inmiddels is er een andere ten nisservan 'down under' die Raf ter qua ranking en bekendheid Ivoorbij is gegaan. Mark Philip- poussis is pas 20 jaar, maar geldt nu als de kopman van Australië en stond voor aanvang van Ro land Garros zelfs vier plaatsen hoger dan Rafter (21 om 25). Hij werd in de viei'de ronde uitge schakeld door Kafelnikov. Privé-leven „Ik denk dat de komst van Mark 'voor mij goed heeft uitgewerkt. Hij heeft de aandacht en druk tbij mij weggenomen. De media zochten me in '94 en mijn privé- leven ging er gedeeltelijk aan," i zei Rafter gisteren. In de schaduw van het service kanon gedijt de service-volleyer kennelijk beter. Rafter, die ver kering heeft met een Neder landse, bereikte nog nooit de kwartfinale van een Grand Slam-toernooi. Nu staat hij bij de laatste vier, nota bene op gra vel, de ondergrond die hem niet goed ligt. „Als ik zou mogen kie zen op welk Grand Slam ik doorbreek dan zouden Wimble don en Australië de voorkeur hebben. De Australian Open omdat het mijn thuisland is en Wimbledon omdat daar het ten nis is geboren." Maar hij protesteert niet tegen zijn halve finaleplaats in Parijs. 'Amazing' was het woord dat de ontspannen en soms verlegen ogende 'Aussie' steeds bezigde tijdens de persconferentie. „Het is verbazingwekkend zoals het de laatste weken gaat." In Sankt Polten, het laatste graveltoer nooi voor Parijs, haalde hij de finale en verloor van Filippini. Nu blijkt hij op het relatief trage gruis opnieuw te kunnen scoren. Rafter, die op zijn wereldreizen Bermuda gebruikt als rust plaats, is een man die vrijwel nooit afwijkt van zijn service- volley-spel. Hij is een geboren netbestormer en hoewel hij op Roland Garros wat minder naar voren komt, leunt hij vooral op zijn solide service en uitsteken de volleerwerk. Zijn slagen van achteruit zijn eigenlijk niet bij zonder en zeker niet gevaarlijk. Serveren en volleren is bij hem als brood met beleg. „Serve and volley is mijn kracht, daar moet ik de punten halen." Tegen de Spanjaard Blanco, nummer 111 van de wereld, serveerde hij slechts twaalf aces, maar zijn opslag domineerde in de hele partij. Mierenhopen In Australië is gravel niet de gangbare baansoort. „Ze wor den wel gelegd, maar zijn dan erg 'slippery'. Ze maken ze van mierenhopen die platgestampt worden," aldus Rafter, die in Mount Isa (Queensland) ter we reld kwam en opgroeide in een gezin met negen kinderen. Hij houdt meer van hardcourt en gras, al zal de bescheiden tennisser niet roepen dat hij nu op Wimbledon de finale gaat winnen. „Zo werkt het niet na tuurlijk. Dit is gewoon een mooi succes. In Parijs kan ik de finale halen, maar het zal zwaar wor den. Toen ik aan het gravelsei- zoen begon, dacht ik eerder aan een soort vakantie dan aan veel wedstrijden." Vuurwerk Het duel tussen Bruguera en de in Frankrijk wonende Marok kaan Arazi begon met vuur werk:, maar ging uit als een nachtkaars. De 23-jarige linkshander. die een ronde eer der stuntte tegen Marcelo Rios en aan zijn beste Grand Slam bezig was, zag in de vierde set dat het verhaal over was en be gon steeds meer te goochelen met de bal. Dat was aanvanke lijk nog wel leuk vanwege enke le schitterende dropshots, maar op het einde werd het weerwerk van de nummer 5 5 van de wereld van een bedenkelijk niveau. Hij irriteerde zich zichtbaar aan de enorme spinballen van de tweevoudige kampioen Bru guera die de vervelend opsprin gende ballen als geen ander te gen de lijn aan legt, waardoor de tegenstander er nauwelijks nog iets fatsoenlijks mee kan doen. Arazi stond op het eind zelf ook vier meter achter de baseline mee te kreunen en te spinnen. Maar in dat spelletje isJBrugue- ra toch echt de beste in Parijs. Waarschijnlijk tot en met zon dag. GPD Sergi Bruguera wordt gefelici teerd door de Marokkaan Hi cham Arazi. De Spanjaard won in vier sets en is de enig overge bleven geplaatste speler in het mannentoernooi van Roland Garros. foto AP van onze sportredactie LYON - Maria Zagallo kon het geheim niet langer bewaren. De bondscoach van Brazilië verklapte aan de massaal verzamelde verslaggevers uit Brazilië de naam van de nieuwe club van Ro naldo. „Ik feliciteer Inter met de aankoop van de beste speler van de we reld. Die club gaat met Ronaldo veel prijzen winnen. Ik begrijp niet waarom Barcelona zo'n talent laat gaan. Het lijdend voorwerp. gaf geen boe of bah. „Ik verlaat Barcelo na", was het enige wat uit zijn morid kwam. Het was voldoende voor het leger journalisten dat alleen naar het vierlandentoer- nooi in Frankrijk is gekomen om te horen waar hun ster volgend jaar speelt. Toen ze hoorden dat Alexandre Martins en Reinaldo Pitta, twee van de drie zaakwaarnemers van Ronaldo onderweg waren naar Milaan om met Inter-voorzitter Massimo Moratti te onderhan delen, was het zeker. Ronaldo gaat naar Inter, noteerden ze. De radioreporters gilden het nieuws in de microfoons. De verwach ting is dat hij één dezer dagen het contract tekent. „Laten we het hopen voor het Italiaanse voetbal en Inter", zei Moratti. AFP/RTR MIDDELBURG - Erik van Sabben uit Goes heeft een vijfde plaats behaald op het zesde Essener Classic bowlingtoernooi. In de stapladderfinale ging de Goesenaar, die toen nog vierde stond, onderuit tegen de Duitser Gabler. Nico Tienpondt uit Maassluis werd elfde, Erwin Groen uit Goes 17e, Rens Vader. Middelburg 107e en André Reijerse, Goes 120e. Er deden 219 mannen mee. MIDDELBURG - VOC/Tympaan doet morgenavond (vrij dag) een gooi naar de landelijke zaalvoetbeker voor vrouwen. De formatie uit Middelburg is een van de acht ploegen, die in de sporthallen Zuid te Amsterdam strijden om de bokaal. In een halve competitie neemt VOC het in poule A op tegen Buitenveldert (Amsterdam), Activitas (Rotterdam) en NEC (Nijmegen). In poule B strijden Secom Lute of Roels Sport (Egmond), Noord Hebo Stones (Heerenveen). Celeritudo (IJs- selstein) en Bombers (Den Haag) om een plek in de finale, die tussen beide poulewinnaars wordt gespeeld. BEEKBERGEN - Turner Wybren van der Wal is tijdens een training op het nationaal sportcentrum van Papendal ernstig geblesseerd geraakt. Bij de uitvoering van een gecompliceer de schroefsalto kwam hij zo ongelukkig terecht dat de achil lespees van het linkerbeen volledig afscheurde. De 20-jarige turner van SSS uit Sliedrecht is daardoor maandenlang uit geschakeld- Door het wegvallen van Van der Wal is het vrijwel uitgesloten dat de Nederlandse mannenploeg zich nog kan kwalificeren voor de wereldtitelstrijd eind augustus in Lau sanne. Tijdens de nationale titelstrijd van het komend week einde in Volendam krijgen de turners de kans zich individueel voor het WK te kwalificeren. ANP ROME - Ato Boldon is geblesseerd afgehaakt voor het inter nationale atletiekgala in Rome. De sprinter uit Trinidad - met 9,89 seconden dit seizoen de snelste man op de 10 0 meter - ver klaarde voor eind juni niet meer in actie te komen. Hij liep de kwetsuur-maandag op tijdens wedstrijden in Saint-Denis. Hij beëindigde de race wel, maar sindsdien ging de pijn in zijn been niet weg. Daardoor komt het donderdag op de 200 meter niet tot een strijd tussen hem en Fredericks, de Namibiër. Eén van de topaffiches van het Golden Gala in Rome. RTR MAASTRICHT - Marco Gentile speelt de komende drie jaar voor de Engelse tweede divisieclub Burnley. De 28-jarige voorstopper bereikte overeenstemming met het bestuur van de club. Gentile speelde de laatste twee seizoen voor M VV, dat onlangs kampioen werd van de eerste divisie. Daarvoor kwam hij uit voor FC Den Haag. Hij kon bij MW transfervrij vertrekken. Drie weken geleden bleek in een gesprek met technisch directeur Sef Vergoossen dat een nieuwe verbinte nis met Gentile bij de Limburgers financieel niet haalbaar was voor de club. ANP NEU-ISENBURG - Duitsland moet het zaterdag in Kiev in het WK-kwalificatieduel met Oekraïne stellen zonder mid denvelder Andreas Möller. De speler van Borussia Dortmund werd gisteren in Berlijn geholpen aan de meniscus in de rech terknie. De verwachting is dat hij op tijd is hersteld voor aan vang van de voorbereiding op het nieuwe seizoen, over vier weken. DPA/SID Reorganisatie binnen nieuwe fusieclub in volle gang van onze medewerker Jan Roovers OOST-SOUBURG - Korfbal vereniging Animo uit Oost- Souburg houdt zaterdag op de velden aan het Koopmansvoet pad het open Zeeuws Priktoer- nooi. Het is de derde uitgave van een evenement, dat zich bij de clubs in een groeiende belang stelling mag verheugen. De première ervan werd in 1995 gewonnen door het Swift-kop- pel Gillissen/Pouwex-. Daarna kwamen ook van buiten de pro vincie cle inschrijvingen binnen. Vorig jaar werd het Deetos-kop- pel Den Otter/Godthelp win naar vóór Leendert Klink/Jessi- ca Zeevaart (van hoofdklasser Oranje Wit). Beide Dordtse kop pels zijn zaterdag ook aanwe zig. De veertig koppels die op dit moment voor het evenement staan ingeschreven weten in middels wat 'prikken' inhoudt. Veel korfballers - en ook het pu bliek - weten dat echter nog niet. Organisator Ad Vos: „Het is niets anders dan schieten op de korf. Zet twee palen op zo'n zes meter van elkaar. De ge vormde koppels proberen zo veel mogelijk ballen door de korf te schieten." In de derde editie van het open Zeeuws Priktoernooi gooien dus minstens 80 spelers en speelsters tegelijk naar de korf. Een waar spektakel. Na de poulewedstrij den gaan de zestien deelnemende verenigin gen verder in de finale- en ver liezerspoules, waarna in de der de ronde kruisfinales worden gespeeld en de winnaars daar van voor het Zeeuws kampioen schap 1997 gaan. Naast de eerder genoemde kop pels van Deetos en Oranje Wit verwacht de organisatie dat uit de eigen vereniging het koppel Chaim Koole/Robin Wisse een heel eind kan komen en ook de koppels Leo Langebeeke/Clau- dia Fritz (Swift) en Wilfred van der Meer/Mark-Peter van der Meer van Tjoba moeten in staat worden geacht om minstens twee ronden te overleven. Voor de toemooiwinnaar en de nummers 2 tot en met 4 zijn geldprijzen beschikbaar, een groot aantal sponsors heeft ver der voor een aantrekkelijke prijzentafel gezorgd. Het open Zeeuws Priktoernooi 1997 wordt zeker een spekta kelstuk. De eerste bal wordt om 14.30 uur gegooid, om 19.00 uur is het winnende koppel bekend. van onze medewerker Jan Roovers GRAAUW - Trimmer Leo de Nooyer uit Middelburg ging gis teren in het open kampioen schap tijdrijden van de Benelux op herhaling. Vorig jaar klopte de specialist op dit onderdeel van de wielersport het verza melde gezelschap in Graauw al een keer, na een spannende race over 21 kilometer liet hij ook nu weer iedereen achter zich. Zij het dit keer wat minder overtui gend. Tijdrijden is een kunst. Dal De Nooyer die als geen an der beheerst demonstreerde hij dit voorjaar al door op de Zeeuwse kampioenschappen alle elite-amateurs achter zich te houden. De vlag dekte de lading overi gens niet helemaal. Of beter ge zegd helemaal niet. Want de wedstrijd die als Benelux-titel- strijd was geafficheerd trok weliswaar 35 renners - bedui dend meer dan bij de vorige uit gave - maar het gezelschap dat aan de start kwam werd ge vormd door een aantal Belgi sche vrije liefhebbers en een leuk peloton Zeeuwen. Maar van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen was de deelname ook dit keer weer mi niem. Jammer, want een derge lijke organisatie verdient beter en is toch een serieuze proef om te weten te komen of men op dit onderdeel uit de voeten kan. Nu kwam alleen het gevecht tussen Leo de Nooyer en de Belgen Wil- fried Lensens en - topfavoriet - Frankie Lijsele in de boeken. Lensens leek het in de polders rond Graauw lang te zullen ha len, De Nooyer had de krachten echter beter gedoseerd en in de laatste van de drie omlopen van 7 kilometer zoveel meer over dat hij op de meet vijftien tellen sneller bleek. Erik Vereecken (5e), Karei Warnier (7e) en Arjan Klaassens (8e) reden zich in het klassement bij de eerste tien. Hockey Berlijn. Champions Trophy. Derde dag. Nederland - Verenigde Staten 3-0, Duits land - Zuid-Korea 3-2, Australië - Groot- Brittannie 3-0. Stand: 1. Australië 3-7, 2. Nederland 3-6,3. Duitsland 3-5,4. VS 3-4, 5. Z-Korea 3-3,6. Gr-Brinanniè 3-0. Sportprijsvragen Duitse midweeklotto. Trekking A: 1-10- 32 - 35 - 37 - 49. Reservegetal: 30. Trek king B: 12-16-35-39-41 -46. Reservege tal: 34. Supergetallen: 7 en 9 Spel 77:2 2 67037.Super 6:7787 1 8. Belgische lotto: 11-23-29-36-39-42. Bij komend: 22. Joker: 8214237 Lucky 10 van woensdag 4 juni: 3-5-15-20- 26-28-29-33-36-38-39-46-49-52-55-57- 62-63-70-76. Tennis Parijs. Roland Garros, mannen, kwartfi nales: Rafter (Aus) - Blanco (Spa) 6-3 7-6 6-3, Bruguera (Spa/16) - Arazi (Mar) 4-66- 3 6-2 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Ka- felnikov/Vacek (Rus/Tsj/4) - Braasch- /Knippschild (Dui) 4-67-6 6-3, Vrouwen. Dubbelspel, kwartfinales: Gi- gi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/6) 7-6 1-6 6-3. Hingis/Sanchez (Zwi/Spa/3) - Basuki/Vis (lndo/Ned/7) 7-6 7-5. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Bol- legraf/Leach (Ned/VSt/3) - Schultz-Mc- Carthy/Norval (Ned/ZAf/7) 6-2 6-4. Voetbal Landskampioenschap zondagama teurs. Baronie - AFC'34 1-3 (0-0). Stand: 1Baronie 2-3 (5-4). 2. HSC'21 2-3 (6-6), 3. AFC'34 2-3 (5-6). Wielrennen Cavalese. Ronde van Italië. Achttiende etappe, individuele tijdrit: 1. Gontsjar (Oek) 40 km in 47.18 (50,740 km/u), 2. Ber- zin (Rus) 1.08, 3. Boscardïn (Zwi) 1.31. 4. Padrnos (Tsj) 1.54, 5.Rubiera (Spa) 2.06, 6. Zanette (Ita) 2.27,7. Tonkov (Rus) 2.30, 8. Savoldelli (Ita) 2.33,9. Guerini (Ita), 10. Pierdomenico (Ita) 2.36, 11. Gotti (Ita) 2.44. Algemeen klassement: 1. Gotti 79.17.25, 2. Tonkov 0.37, 3. Leblanc (Fra) 4.06. 4. Shefer (Kaz) 5.19, 5. Miceli (Ita) 5.48, 6. Guerini 6.06.7. Gontsjar7.42,8. Di Gran de 8.19, 9. Belli (Ita) 10.30, 10. Merckx (Bel) 11.14. St. Johann. Ronde van Oostenrijk. Zesde etappe, Lienz -St. Johann: 1. Andrle (Tsj) 132 km in 3.11.29,2. Risi (Zwi) 0.06,3. Co- lage (Ita) 0.12. 4. Muller (Oos) 0.17, 5. Meijs (Ned) 0.30, 10. Farenhout (Ned) 1.12, 18. De Louw 3.59, 19. Bouwmans, 35. Van de Meulenhof 4.30,45. Vries 4.38, 56. Buurstede 5.20, 58. Barsingerhorn, 71. Van Rijn 5.47. Algemeen klassement: 1. Nardello (Ita) 24.56.50, 2. Vandenbroucke (Bel) 3.18, 3. Camenzind (Ita) 3.29, 4. Bonca (Ita) 7.41. 5. Van de Wouwer (Bel) 9 16. 7. Bouw mans 9.27,15. De Louw 15.45,24. Van de Meulenhof 24.22, 59. Meijs 49.07, 67 Vries 51,40,76. Van Rijn 57.15,77 Faren hout 59.47. 78. Barsingerhorn 59.48, 84. Buurstede 1.02.45. Gijon. Ronde van de Mijnvalleien. Derde etappe Pola de Lena - Gijon: 1Etxebarria (Spa) 162 km in 4.03.50, 2 Laurent Jala- bert(Fra), 3 Uriarte(Spa) 1.35,4. Alonso (Spa). 5. Gonzalez (Spa), 19 Hofman (Ned) 3.36, 50. Dubbeldam 7.37. 56. Van derSteen 12.09,61. De Koning 14.48. Algemeen klassement: 1. Uria 12.33.45, 2. Arrieta (Spa) 0.07,3. Canada, 4. Alonso 0.20, 5. Osa 0.22,51. Dubbeldam 30.31. Graauw. Open kampioenschap tijdrij den Benelux: 1 L. de Nooyer, Middel burg 21 km. in 28.18.2. W. Lensens, Wet- teren 28.33,3. F. Lijsele, Aalter 28.34,4. J de Winne, Wetteren 29.32, 5. E. Ver eecken, Hulst 29.46, 7. K. Warnier, Hulst 29.58, 8. A. Klaassen, 's Gravenpolder 30.12. van onze medewerker Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Werner Tak en William Taelman schreven vorig jaar het duo-volleybal- toernooi van Sas van Gent op hun naam en behoren ook dit weekeinde weer tot de favorie ten voor de eindzege. Het twee tal uit Hulst kan morgenavond (vrijdag) vooral concurrentie verwachten van Belgische zijde. Met name Dirk Robroek en Dirk Deboevere vormen een inge speeld tweetal, dat vorig jaar in de strijd om het Belgisch kampi oenschap beachvolleybal op de tweede plaats eindigde. De organisatoren van het duo- volleybaltoernooi zijn evenals andere jaren op voorhand ver zekerd van een sterk deelne mersveld. Veel teams zien het evenement, dat inmiddels een vaste waarde op de toemooika- lender is, als een mooie afslui ting van een lang indoorseizoen. In vergelijking met het aan po pulariteit nog steeds terrein winnende beachvolleybal wordt in Sas van Gent op een veel kleiner veld gespeeld. Vol leyballen op een veldje van 6 bij 4,5 meter vereist een groot tac tisch inzicht en veel behendig heid. Ook bij de vrouwen wordt vrij dag een hoofdrol verwacht van teams uit Hulst. Kathelijn/Fie- ke Verschuren en Elly de Theije/Anniek Eeckhout mogen echter vooral sterke tegenstand verwachten van Jeska de Smet (Belgisch international) en Ka- trien Martens, die een jaar gele den nog op het hoogste niveau speelde, maar afgelopen seizoen als trainster debuteerde. In de categorie 'gemengd' zijn zaterdag Harry van Putte/Elly de Theije (Morres/Hulst), Bart Waterschoot/Monique Begijn (Kemzeke/Morres) en het Bra bantse duo Van Pelt/Inklaar door de plaatsingscommissie als sterkste teams ingeschat. Voor het winnend tweetal in deze ca- tegorie is een weekeinde in een vakantiepark weggelegd. In de beide andere categorieën zijn geldprijzen te verdienen. Het toernooi begint vrijdag- avond en wordt zondag afgeslo ten. Op die laatste dag nemen ploegen op distxlctsniveau het tegen elkaar op. van onze verslaggever Eldridge Pentury WEST-SOUBURG - Met de andere leden van het bestuur heeft hij er al heel wat verga deruurtjes opzitten. En er zul len, voorspelt hij, nog vele vol gen. Het zijn de gevolgen die inherent zijn aan de fusie van de atletiekverenigingen Atle- tica, Sporting Walcheren en Dynamo'70. De nieuwe Wal- cherse fusieclub Dynamica bestaat nu ruim een maand, maar het werk is nog lang niet af. Voorzitter Arnold de Rijk: „Ons streven is Dynamica zo snel mogelijk gezond te laten worden." Want bij een fusie komt meer kijken dan alleen samen onder een nieuwe zelfde naam door het leven gaan. De bestuurders van Dynamica hadden dat ook voorzien. „Elke club heeft zijn eigen manier van werken. We proberen daaruit alle goede dingen te halen." Sinds de op richting (op 24 april) in hotel Arion te Vlissingen, heeft De Rijk véél („soms wekelijks") vex'gaderd met de rest van het vijf-koppige bestuux-. Met Jenny Vrijenhoek (vice- voorzitter), Ad Dellebeke (penningmeester), Jan Vei-- meule (algemeen bestuurslid) en Hans van Tongex-en (secre taris) heeft de px-eses tot nu toe tal van zaken onder de loep ge nomen. De vergoedingsregeling was één van de belangrijke verga der-punten. „Elke club han teerde een andere norm. De cultuur van een club wordt be paald door de leden. Zo was Atletica bijvoorbeeld meer ge richt op de baanatletiek dan Dynamo. Die was meer gefo cust op wegatletiek. Daarin zit ook het verschil in yergoedin- gen en inschrijfgelden. We hebben nu besloten om als club inschxijfgelden tot tien gulden te vergoeden, waarbij het gaat om wedstrijden bin nen Zeeland. Buiten de pro vincie vergoeden we niets." Voorzichtig Voorzichtig, zo noemt De Rijk (46) de manier waai'op Dyna mica te werk gaat als het gaat om financiën. De club werkt met een begroting' die is geba- seex-d op vierhonderd leden. Maar dat ledenaantal is nog niet bereikt. „We hebben het ledenbestand opgeschoond, waarbij we de slapende leden Arnold de Rijk: „Eerlijk gezegd dacht ik in het begin: dat doen we even." foto Lex de Meester hebben verwijderd. Iedereen heeft zich opnieuw moeten aanmelden. In totaal hebben we nu 450 leden, maar als we puur kijken naar de betalende leden zitten we nog onder de vierhonderd. De overige leden noemen we vrijwilligers en hoeven geen contributie te be talen. Financieel kunnen we de komende tijd aan de slag, al moet het niet te lang dux-en." Tijdens de oprichtingsverga dering werd door één van le den gevraagd wat er met de bestaande clubrecoi-ds zou ge beuren. Ook dit punt is door het bestuur besproken. De Rijk: „De club records waren voor ons één van de makkelij ke dingen. De clubs die in Dy namica zijn opgegaan, kwa men allemaal van Walcheren. Het is dus simpel om de record- lijsten van de clubs in elkaar te schuiven." De Rijk was één van de voor standers van de fusie. Hij zat ook in de stuui'gi'oep - thans het bestuur van Dynamica - die vorig jaar aan de slag ging om de samensmelting te x-eali- seren De x*eden van de fusie is inmiddels bekend. Kox-t sa mengevat: de bundeling van ki-achten biedt meer voordelen voor de atletieksport op Wal cheren. „Eerlijk gezegd dacht ik in het begin: dat doen we even. Maar daar moet ik van terugkomen. Het is best een zwax-e operatie." Waaraan De Rijk onmiddellijk toevoegt dat hij nog met veel plezier bezig is. Financiële vlak Vijf commissies (technische zaken, technische zaken jeugd, pr, wedsti-ijdzaken en clubblad) zijn in het leven ge- roepen om de motor dx-aaiende te houden. Het bestuur heeft een mandaat van een jaar ge kregen om de boel op de rails te krijgen. „Het financiële vlak is voorlopig het belangrijkste", zegt De Rijk nog maar eens. Al staat een nieuwe kunstofbaan hoog op het verlanglijstje van Dynamica. Zaterdag en zondag worden in Zierikzee de open Zeeuwse atletiekkampioenschappen gehouden. De atleten van Dy namica zullen daar nog in het tenue van hun 'oude' club ver schijnen. Het nieuwe outfit van Dynamica - een kobalt blauw shirt en een zwarte broek - is nog niet geleverd door de fabrikant. De Rijk: „Tot september hebben we van de bond de tijd gekregen om alle leden van een nieuw tenue te voorzien. We hebben nog i'uim drie maanden. Dat halen we met gemak."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 37