De Zuidhoek gehekeld Kapels trapveldje nu speelstraat Dreischor in de bloemetjes gezet Plan windmolens in Sint-Maartensdijk vergt nadere studie B en W niet gevoelig voor klachten over kermis Tholen-stad Mogelijk toch geld Tholen voor bouw aanleunwoningen Scheuren in voorgevel nieuwe gemeentehuis zeeland donderdag 5 juni 1997 b 13 Akkoord OR en politieleiding Man ernstig toegetakeld op veer Zilveren Schor krijgt fietsen Onderwijsbrochure over Zeeland Friteskraam brandt uit Kat mishandeld met vloeistof Nostalgie in Domburg Fusie werkvoorziening nu wellicht beperkt tot Betho en Besth-Werk Spannend boek centraal in bibliotheek J ubileumconcert seniorenkoor in Hansweert MIDDELBURG - Tussen de leiding en de ondernemingsraad van de politie Zeeland zijn sluitende afspraken gemaakt over de wijze waarop de Wet op de Ondernemingsraden moet wor den gehanteerd - Twee weken geleden bleek er een verschil van mening te bestaan over de interpretatie en toepassing van de wet. Afgesproken werd toen hierover eerst duidelijkheid te scheppen om problemen in de toekomst te voorkomen. PERKPOLDER - Een 33-jarige man uit Zaamslag is, naar woensdag pas bekend werd. zaterdagnacht ernstig mishan deld op de veerboot van Perkpolder naar Kruiningen. De man liep een snijwond in het gezicht, een hersenschudding en ver wondingen aan het hoofd op. Hij kreeg zaterdag op de laatste boot naar Kruiningen ruzie met een onbekende man die zijn vriendin lastigviel. Het conflict escaleerde, waarna een groep van tien tot vijftien jongeren zich als één blok tegen de inwo ner van Zaamslag keerde. Het slachtoffer belandde op de grond en werd bekogeld met flessen en blikjes. Een medewei-- ker van de veerboot kwam wel even kijken, maar greep niet in. Pas maandag werd duidelijk hoe ernstig de verwondingen waren. De man kreeg strikte bedrust voorgeschreven. Dins dag heeft zijn vriendin aangifte gedaan. De politie vraagt ge tuigen zich te melden. DEN HAAG Vakantiecentrum Het Zilveren Schor bij het Veerse Meer krijgt van fietsenfabrikant Batavus 25 fietsen. De Friese fabrikant maakte dat woensdag bekend in Den Haag. Daar kreeg minister H. Dijkstal van Binnenlandse Za ken de achtmiljoenste fiets cadeau die de fabriek heeft gepro duceerd. Het is de bedoeling dat Dijkstal de fiets gebruikt als 'bedrijfsfiets'. MIDDELBURG - De provincie heeft een algemene informa tiebrochure over Zeeland gepubliceerd. De publicatie is voor al bedoeld voor het onderwijs. De provincie krijgt regelmatig verzoeken van scholen of individuele scholieren om informa tie over Zeeland. Op een enkele uitgave na waren de publica ties van de provincie niet gericht op het basisonderwijs en de eerste fase van het voortgezet onderwijs. Met 'Wat je gewoon moet weten over Zeeland' wordt in die leemte voorzien. Ook anderen die feitelijke informatie over Zeeland zoeken kun nen met de publicatie uit de voeten. In zeventien hoofdstuk ken komen onderwerpen als geschiedenis, geografie, bestuur en toerisme aan bod in teksten, tekeningen en foto's. De bro chure is gratis verkrijgbaar bij de provincie. SAS VAN GENT - Een Sasse frietboer kan voorlopig zijn schuimspaan aan de wilgen hangen. De 26-jarige man ont dekte gisterochtend dat zijn friteskraam volledig was uitge brand. De man had het kraam de avond tevoren in goede orde op de Beneluxstraat in zijn woonplaats achtergelaten. De hoogte van de schade was woensdag nog niet bekend. De oor zaak van de brand is eveneens nog onbekend, maar brand stichting wordt niet uitgesloten. ZAAMSLAG - Een 22-jarige man uit Zaamslag deed woens dag bij de politie aangifte van dierenmishandeling. Zijn kat bleek in zijn schuur aan de A van Walravenstraat in Zaamslag overgoten te zijn met een vluchtige vloeistof. Het dier was on derkoeld en stijf. van onze verslaggever hoogtes van zo'n tachtig meter. De onderlinge afstand tussen de SINT-MAARTENSDIJK - Het molens zal zo'n 250 meter be is nog onzeker of een verzoek dragen. Omdat de gevaartes er van de verenigingZeeuwind om volgens het huidige bestem- te Smerdiek een windmolen- mingsplan buitengebied niet parkje te mogen bouwen door de mogen komen, is een zogenoem- gemeente zal worden ingewil- de artikel- 19-procedure nodig, ligd. Het Thoolse college van B B en W willen dat in principe en W wil'in principe' wel mede- wel doen, maar dan moet er - werking verlenen aan de komst naast het advies van een des van de drie windmolens aan de kundig bureau - ook eerst een Gemaalweg te Smerdiek, maar advies van de commissie ruim- dan zal een deskundig bureau telijke ordening komen, daar - met het oog op mogelijke Overigens zal het bestemmings aantasting van het landschap - plan buitengebied van de ge- eerst een positief advies over meenteTholen binnenkort inte- moeten geven. Dit antwoorden graal moeten worden gewijzigd, burgemeester en wethouders Het toekomstige beleid met be- van Tholen op een verzoek van trekking tot windmolens zal te- de vereniging Zeeuwind om de gelijk met die herziening van turbines te mogen plaatsen. het bestemmingsplan onder de Het gaat om turbines met totale loep worden genomen. van onze verslaggever ben genoeg ruimte en liggen centraal. Het parkeerterrein THOLEN - Het parkeerterrein aan de Zoekweg is veel minder aan de Bosstraat in Tholen-stad geschikt omdat het veel minder en de Markt aldaar zijn 'bij uit- centraal in de stad ligt. Dit ant- stek' geschikt voor kermissen, woorden burgemeesters op en- Die terreinen zijn verhard, heb- kele klachten van inwoners van Tholen-stad over de onlangs ge houden kermis. Als bekend is van zestien tot en met negentien april voor het eerst een voorjaarskermis ge houden in Tholen-stad. terwijl DOMBURG - De VVV evene- er normaal altijd alleen zo'n fes- mentenconnnissie Domburg ac- tijn in de zomer is. Een aantal tief houdt zaterdag 21 juni de inwoners van de stad bleek daar Oldies Forever Day in het een- niet zo blij mee. Het stak hen dat trum van Domburg. Deze dag de voorjaarskermis 'onaange- staat het kustplaatsje in het te- kondigd' werd gehouden. Bo- ken van de jaren vijftig en zes- vendien deed een aantal cen- tig. trumbewoners zijn beklag bij de Van 13 tot 21 uur is er een am- gemeente over parkeer- en ge- bachtenmarkt en een straatthe- luidsoverlast. ater. Tussen kwart voor twee en Het college van B en W op zijn kwart voor drie worden de old- beurt redeneert dat het initia- timers vernacht, die een rondje tief voor de voorjaarskermis toeren over Walcheren. De au- kwam van een exploitant die to's zijn te bezichtigen in de iets extra's voor de jeugd wilde Noordstraat in Domburg, 's doen. Het belang van zo'n fes- Middags is er een optreden van tijn voor de jeugd weegt volgens de Boerenkapel en in de avond- het college zwaarder dan enkele uren zorgt de Tilburgse band klachten van omwonenden. The Mental Bats voor een jaren Overigens was de kermis die in zestig sfeertje. De dag wordt om april is gehouden, met tien at- 22.00 uur afgesloten met een tracties, groter dan de traditio- beachmovie in strandpaviljoen nele kermis die altijd in augus- De Oase. tus wordt gehouden. .A.Alnnnn. .n. MI7T1U\ Ja «in.....n HTni- O -i 1 •an onze verslaggever irank Balkenende jiOES - Het werkvoorzienings chap De Zuidhoek mist een be- angrijke kans door af te zien •au de voorgenomen bestuurs- jisie met de sociale werkvoor ziening Betho en stichting lesth-Werk (banenpool, jeugd- frerkgarantieplan). Dat zegt {etko-voorzitter D. W. van de nerwe, die ook de hamer zwaait n Besth-Werk. Volgens hem biedt een gemeenschappelijke fegeling met daaronder drie vrij ;elfstandige werkmaatschap- lijen bedrijfseconomische, fi nanciële en bestuurlijke voor Die laat De Zuidhoek nu (ppen. „Ik vind dat zonde", ver jaart Van der Merwe. ^)e bestuurscommissie van de ociale werkplaats De Zuid- loek in Zierikzee wees de fusie net de andere partners in de josterschelderegio vorig week 'onderdag af. Zij volgde het ad- ies op van directeur F C. Diele- ïan om even een rustpauze in te issen. De herindeling op ;houwen-Duiveland heeft )or de nodige onrust gezorgd, yenals de directiecrisis eind [995. Momenteel zit De Zuid hoek middenin een 'verander- lan' om de tegenvallende resu- iten om te buigen in positieve, ipgaan in een groter verband ju tot chaos kunnen leiden, is le wees. Jan der Merwe betreurt het dat je Zuidhoek afhaakt, nu de Wet Werkzoekenden MIDDELBURG - De Zeeuwse Jibliotheek in Middelburg be steedt de komende weken extra iandacht aan spannende boe ten. pit gebeurt in het kader van de louden Strop, de prijs voor het ieste Nederlandstalige span- lende boek. Deze wordt op 18 iini in Amsterdam uitgereikt iande winnende auteur. Dnder het motto Spanning roncl ien Strop presenteert cle biblio theek de spannendste boeken lit de collectie. WIW) en de nieuwe Wet Sociale Werkvoorziening (nWSW) er aan komen. Het idee leeft om werklozen die niet aan de toela tingscriteria voor een sociale werkplaats voldoen, via de WIW aan (gesubsidieerd) werk te helpen. Doorverwijzing kan ook omgekeerd plaatsvinden. Door brede samenwerking zou hét mogelijk zijn een behoorlijk deel aan (cle nu wat versnipper de) gesubsidieerde arbeid in de regio te waarborgen, waarbij de Stichting Besth-Werk, werk zaam in de gehele Oosterschel- deregio, de uitvoering van de WIW op zich neemt. Besth- Werk bezit de kennis op dit ter rein. Heikel punt Betho en Besth-Werk beraden zich over de vraag of zij een on derlinge fusie doorzetten. Van der Merwe voelt daar in princi pe het meeste voor. Heikel punt is dat Besth-Werk dan Schou- wen-Duiveland niet kan bedie nen. Onderzocht .wordt of Schouwen-Duiveland straks WIW-diensten kan inkopen bij Besth-Werk. Daarbij ligt er wel een financieringsprobleem. Krijgen de sociale werkplaatsen hun subsidies rechtstreeks van het Rijk (los van de gemeentelij ke bijdragen), voor deWIW zou een door gemeenten te beheren 'werkfonds' moeten worden ge sticht. Met een fusie vergt de fi nanciering minder ingewikkel de oplossingen. Veel te klein Van der Meiwe bestrijdt de op vattingvan Zuidhoek-directeur Dieleman dat later nog afdoen de kan worden gereageerd op de nieuwe wetgeving. Niet alleen zijn de contouren van de nWSW en WIW al redelijk helder, ook is volgens hem schaalvergroting absoluut noodzakelijk in Zee land. ,,De werkvoorzieningenschap pen zijn veel te klein in vergelij king met de rest van het land. Al zou je tot een organisatie komen voor heel de provincie, dan nog blijf je je een kleintje. Dus zeg ik dat het beter is om waar moge lijk te groeien. Je kunt dan slag vaardiger inspelen op wetge ving, je positie op de markt uitbouwen enbesparen op over head en bestuurlijke romp slomp." Dé voetballende oudere jeugd heeft plaatsgemaakt voor spelende kleintjes. foto Willem Mieras van onze verslaggever Frank Balkenende KAPELLE - Een wat somber Kapels trap veldje is een fleurige speelstraat gewor den, die de buurt nauwelijks tot overlast zal zijn. De Kapelse schooljeugd dolde er wbensdagnaar hartelust tijdéns de offici ële opening. Kinderen voerden kamikaze acties uit op opblaasblokken, speelden parachutebal en hingen aan de verschil lende klimrekjes. De speelstraat is toe gankelijk voorgehandicapte jeugd en krijgt, als de beplanting tot wasdom komt, ook een milieu-educatieve functie. De straat, die 76 mille heeft gekost, is be reikbaar vanaf de J. A Molstraat en de Van der Bïltlaan. Bij de entree'aan de laat- ste straat onthulde wethouder C. W. A Kole het toegangsbord door een strik te verwijderen, niet toevallig precies op Na tionale Speelstraatdag. Daarna schuifel den politici en genodigden over het slin gerend plaveisel, dat verschillende kleur tjes telt en waarin hinkelcijfers en het dringend advies 'houdt u groen mooi' zijn aangebracht. Brommers en fietsen zijn niet welkom in de speelstraat. Auto's kun nen er niet eens komen, De toestellen zijn met name bedoeld voor kinderen tot twaalf jaar, die er dankzij een heus "ver-1 keersplateau met zebra ook kunnen oefe nen op veilig oversteken. De inrichting is verzorgd door de gemeente zelf, met ad vies van Impuls Zeeland, hét Milieu Edu catie Centrum De Bevelanden en de Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid. Een balletje trappen is er voor de oudere jeugd niet meer bij op deze plaats. Het vroegere trapveldje leverde zoveel klach ten van de buurt op - lawaai, rondvliegen de ballen - dat de gemeente besloot tot een herinrichting met een totaal ander con cept. In juni vorig jaar werd het veld al omgeploegd om de overlast veroorzaken de voetballers te verdrijven. De aanleg heeft lang geduurd door uitstel van de no titie 'Buiten Spelen'. De raad vond het noodzakelijk de notitie uit te breiden met onderzoek door een extern deskundige. Een collegevoorstel leed vervolgens schipbreuk doordat een raadsmeerder- heid vond dat burgers wel erg veel inspraak zouden krijgen in het speel- plaatsenbeleid. Een aangepast voorstel haalde het uiteindelijk wel, zodat de Ka pelse jeugd woensdag massaal bezit kon nemen van de fraaie speelstraat. Die trok ook de goedkeurende belangstelling van omwonenden. Project voorbeeld plattelandsvernieuwing genoemd van onze verslaggeefster - Mariëtte Hitzert DREISCHOR - 'Dreischor Bloemendorp' is een geweldig voorbeeld van platte landsvernieuwing in een dorpskern. Dat zei gedeputeerde J. G. van Zwieten woensdag tijdens de officiële opening van de manifestatie. De bijeenkomst werd op geluisterd door het Dreister muziekkorps Crescendo en Apollo uit Brouwershaven. De plaatselijke schooljeugd voerde een bloemendans op en klederdrachtvereni ging De Arke demonstreerde Schouwen- Duivelandse klederdracht. Dreischor is op initiatief van de Schou- wen-Duivelandse afdeling van Groei en Bloei in de bloemetjes gezet. Groei en Bloei, officieel de Nederlandse Maat schappij Tuinbouw- en Plantkunde, be staat in september 125 jaar. De jarige vereniging is onder meer bedenker van Moederdag, de nationale Boomfeestdag en oprichter van de keuringsdienst voor zaden en heeft als doel 'op verantwoorde wijze met natuur en milieu om te gaan'. „Daarmee willen we een leefbare maat schappij bereiken", zei landelijk voorzit ter T. J. Koek. Het jubileum-evenement in Dreischor wordt ondersteund door Zee land Natuurmaand en de gemeente Schouwen-Duiveland. Het had volgens Van Zwieten maar een haartje gescheeld of Zeeland Natuur maand was afgelopen zaterdag in Dreischor geopend, en niet in Axel. Het verzoek van het ringdorp kwam echter net te laat. Toch is 'Bloemendorp' volgens Van Zwieten een van de grote evenementen binnen de themamaand. „Natuur wordt niet alleen ver weg op het platteland be leefd, maar ook in de woonomgeving", al dus de gedeputeerde. Burgemeester J. J. P. M. Asselbergs sprak van 'een briljant idee' van Groei en Bloei. „Dit is een indrukwekkende prestatie. Dreischor is deze zomer de tuin van Schouwen-Duiveland. Een juweeltje", vond hij. „De betrokkenheid van de be volking, de school en landbouwmuseum Goemanszorg hebben gezorgd voor een prima uitstraling." Dreischor Bloemen- maand duurt de hele zomer. In het weekeinde van 14 en 15 juni zijn tien par ticuliere tuinen en de insectentuin van ba sisschool De Klimop te bezichtigen. Die dag wordt ook een rommelmarkt gehou den. Op 16 augustus vindt de jaarlijkse Vlasdag plaats. ?an onze verslaggever SINT-ANNALAND - Voor de Jouw van dertig 'aanleunwo ningen' bij zorgcentrum De Schutse in Sint-Annalaud zul- en wellicht toch gemeentegel- len worden uitgetrokken. Na lat het Thoolse college van B en R1 eerder had gesteld daarvoor téén geld beschikbaar te willen •tellen, gaat het nu tóch met be trokkenen van De Schutse over ie zaak spreken. Een meerder- leid van de commissie welzijn ïad daar, als bekend, al eerder jp aangedrongen, kis gemeld wilden B en W in eer ste instantie niets geven omdat Joor De Schutse te veel zou zijn Jevraagd. Volgens het college |ing het om een verzoek om ne gen ton, terwijl de raad boven den al eerder had besloten geen geld meer te geven voor woon zorgcomplexen in kernen waar *1 ouderenvoorzieningen wa ren. Een meerderheid van de ommissie kon, zo bleek tijdens en vergadering vorig maand, chter niet leven met deze rede- ering van het college. De tlDDELBURG Rommelmarkt - Blue Spirit hum Bugle Corps in Middel- urg houdt zaterdag een rom melmarkt op de Markt. Ook is er ton infostand van het corps met oformatie over muziek- en lansopleidingen. De rommel markt begint om 8.00 uur. Schutse zou volgens de commis sieleden niet om negen ton heb ben gevraagd, maar slechts om 'een bijdrage'. Bovendien zou het niet gaan om een nieuw 'woonzorgcomplex', maar om aanleunwoningen' HANSWEERT - In het verzor gingstehuis Maria Oord in Hansweert viert het Senioren koor Maria Oord Hansweert morgen, vrijdag, zijn twaalfen- halfjarig bestaan met een jubi leumconcert. Het koor werd op 16 november 1984 opgericht door zuster Irm- gard, toen nog verzorgster in Maria Oord. Het Seniorenkoor zingt voor eigen mensen, maar ook buiten Hansweert in ver zorgingstehuizen. Elk jaar ver zorgt het koor tijdens een jaar lijkse uitgaansdag een optreden ergens in de provincie. De vijftig leden van het koor, met een ge middelde leeftijd van 84 jaar, zijn mensen uit het verzorgings tehuis, de aanleunwoningen en. het dorp. Vrijdag zingen de seni oren voor familie en vrienden, bewoners van Maria Oord, de aanleunwoningen en ouderen uit het dorp. De muzikale bege leiding komt van Eduard van Campen. Het jubileumconcert begint om 19.00 uur. Dreischor werd woensdag feestelijk ingewijd als Bloemendorp. foto PieterHonhoff jan onze verslaggeefster ÏORTGENE - De voorgevel van iet nieuwe gemeentehuis van Soord-Beveland vertoont jcheuren in het stucwerk. De ineffenheden tekenden zich af liet lang na de officiële opening ii maart. Uit onderzoek is ech- :er gebleken dat er geen sprake s van een constructiefout. De (cheuren bevinden zich slechts tan het oppervlak. Iet was even schrikken. Het ieuwe gedeelte van de verder uthentieke voorgevel van het emeentehuis in Wissenkerke, ertoont scheuren. Ze zijn dui- elijk zichtbaar voor wie voor het pand staat. „Dat hoort na tuurlijk niet bij een nieuw ge bouw", zegt hoofd openbare werken A Meeuwse. De gemeente besloot dan ook de gevel aan een nadere inspectie te onderwerpen. Daaruit bleek gelukkig dat het puur het stuc werk was dat losliet, en dan in het bijzonder dat tussen de ra men. De muren zelf zagen eruit zoals dat hoort bij een nieuw bouwwerk. De vraag is nu al leen nog hoe het euvel kan wor den verholpen. En nog belang rijker: wie de nog te bedenken oplossing gaat bekostigen. Bei de kwesties zijn onderwerp van overleg tussen gemeente, aan nemer en architect.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23