Grevelingenmeer gedijt goed de nieuwtjes van Christian Dior 37 DUNE 50 49 vlissmgeii PZC zeeland 18 Rijkswaterstaat peilde de meningen van gebruikers Project tegen alcohol in het verkeer begint met grote manifestatie Van maandag 2 juni t/m zaterdag 14 juni staat Christian Dior centraal bij Douglas. Tijdens deze dagen kunt u kennis maken met de nieuwste producten en geven wij u graag een persoonlijk advies. Tevens ontvangt u bij aankoop van f 75,- Christian Dior een huidverzorgings- of make-upset naar keuze cadeau. Éthique 52°° Jambe Svelte Mascara Flash 00 Dune Vaderd^ê \5jun* pour hom me 00 00 Meer dan 250 aanbiedingen en altijd de nieuwste geuren! w\ geslaagd AVO HELPT MENSEN MET EEi HANDICAP Plaats uw familie berichten in de PZC donderdag 5 juni 1997 van onze verslaggever Harmen van der Werf BRUINISSE - Het gefoeter op de kwaliteit van het Grevelin- genmeer kan verstommen. De gebruikers, van vissers tot wa tersporters, hebben gesproken op discussiebijeenkomsten van Rijkswaterstaat. Zij zijn tevre- Weer telefoon op straat gestolen VLISSINGEN - In de Vlissingse Walstraat is voor de tweede keer deze week een bewoner beroofd van een draagbare telefoon. De twintigjarige gedupeerde had zijn telefoon in zijn jaszak ge hangen. De waarde van het toe stel bedraagt negenhonderd gulden. Afgelopen maandag vond een soortgelijk incident plaats. Politie betrapt 25 hardrijders MIDDELBURG- Bij snelheids controles op de Laan der Ver enigde Naties in Middelburg bleken woensdagochtend tus sen 9.15 en 11.45 uur 25 van de 537 gecontroleerde voertuigen te hard te rijden. De hoogst ge meten snelheid was 74 kilome ter per uur. De ter plaatse gel dende limiet is vijftig kilometer per uur. den. Het beheer van het meer kan wel wat verbeteren, maar dat doet aan de hoofdconclusie niets af: het Grevelingenmeer is zo gek nog niet. Rijkswaterstaat heeft zich kwetsbaar opgesteld. Over het Grevelingenmeer deden veel verhalen de ronde. Het zou zuurstofloos worden. Hetzou verarmen, vooral door het ver dwijnen van zeegrasvelden. Tot overmaat van ramp werd een vreemdsoortige ziekte in oesters geconstateerd. De beeldvorming rond het Gre velingenmeer was niet best. Toch durfde Rijkswaterstaat het aan een openbare discussie te beginnen over het beheer van het zoute meer, Dat is goed be vallen. Van grote tegenstellin gen, zoals op de inspraakbijeen komsten over natuurherstel Westérschelde begin 1996, was geen sprake, aldus projectleid ster Nely Houtekamer. „Zeventig mensen hebben mee gedaan aan de discussie. Vis sers, ondernemers, natuurlief hebbers, recreanten. Zij hebben in groepen met elkaar gespro ken. Eerst over de pluspunten. Iedereen vond het Grevelingen meer hartstikke mooi. Helder water, schoon, rust en ruimte. En het heeft allerlei functies (visserij, natuur, recreatie) die redelijk samengaan." De knelpunten die vervolgens werden gesignaleerd, lagen in het verlengde van de pluspun ten. „Blijft het wel zo mooi, zo vers?" De insprekers kwamen zelf met oplossingen. Zij willen dat het Grevelingenmeer echt wordt doorgespoeld, „Er zijn twee sluizen, één in de Bi'ouwersdam bij de Noordzee en één in de Grevelingendam aan de andere kant bij Bruinisse. Alleen die in de Brouwersdam wordt nu ge- bruikt, van 1 april tot loktober. Vooral aan die kant wordt het water ververst. Door de sluis in de Grevelingendam óók te ge bruiken, kan de doorstroming verbeteren." Vissers en natuurliefhebbers uitten speciale wensen, die el kaar overigens niet bijten. Vis sers willen de sluis in de Brou wersdam langer openhouden, tot bijvoorbeeld 1 mei, om meer jonge vis binnen te krijgen. Na tuurliefhebbers willen af van het stabiele waterpeil in het Grevelingenmeer (20 centime ter min NAP). De begroeiing van de platen zal daardoor ver- minderen. Meer sternen en ple- vieren zullen op die kale grond nestelen. Houtekamer: „Je be reikt al driehonderd hectare oe ver met tien centimeter water erbij." Rijkswaterstaat gebruikt de voorstellen uit de discussieron de voor een nieuw beheersplan voor het Grevelingenmeer, Het Grevelingenmeer blijkt zo gek nog niet. foto PieterHonhoff De complete huidverzorging voor de stadshuid. vanaf 30 ml l-H'HTM liiim Een verzor gende gel voor de benen met een intensief stimulerende en vochtafvoerende werking. 125 ml het zomer- succes van Christian Dior Mascara voor het haar, in zeven verschillende kleuren, EXXQ3XS Een oceaangeur met groene houtnoten. POUR HOMMF eau de toilette spray, vanaf 30 ml Informeer naar de vele mogelijkheden van de Douglas Card. Lange Delft 51 - 4331 AL Middelburg Tel. 01 18-616503 Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt come in and find out waarvan het ontweip eind dit jaar moet zijn. Dan volgt de offi ciële inspraak. Wat er met de suggesties ge beuld? Belangrijk uitgangspunt voor Rijkswatei'staat is dat de gelaagdheid van het water (zout-zouter/waim-koud) en daarmee de zuurstofloosheid niet toenemen. Houtekamer neemt als vooi'beeld het ope- ningsregime van de sluis in de Brouwersdam. „Dat kunnen we gaan verfijnen. De sluis kan bij koud weer later dicht. En bij warm weer wat eerder. Anders onstaat er gelaagdheid in het water door warmte- en zout- verschillen tussen Grevelingen en Noordzee. En dat moeten we niet hebben." Open dagen op proefboerderijen COLIJNSPLAAT - PAV Zuid west houdt op woensdag 18 en vrijdag 20 juni open dagen. PAV staat voor Praktijkonderzoek voor de Akkerbouw en de Volle- grondsgroentete'elt. De eerste open dag is op de proefboerderij Rusthoeve aan de Noordlangeweg in Colijns- plaat. Belangstellenden kunnen zich van 93 0 tot 133 0 uur onder leiding van onderzoekers op de hoogte stellen van het werk dat op de boerderij wordt verricht. Op 20 juni kan hetzelfde op de vestiging van de PAV aan de Groeneweg 3 in Westmaas. Op beide boerderijen wordt onder zoek gedaan naar allerlei ge wassen en allerlei zaken die daarmee te maken hebben. Drietal gepakt na snelkraak VLISSINGEN - Bij een motor zaak aan de Vlissingse Troel- straweg vond woensdagmorgen rond half vijf een snelkraak plaats. Er werd een ruit vernield en er verdwenen drie bromfiet sen. Tijdens een onderzoek in de omgeving werden later drie aanhoudingen verricht. Het be trof Amsterdammers in de leef tijd van achttien tot en met twintig jaar. Zij zijn voor onder zoek ingesloten. De drie brom fietsen zijn teruggevonden. van onze verslaggever Marco van Barneveld THOLEN - Met een grote mani festatie op de Oesterputten in Tholen-stad zal binnenkort het startsein worden gegeven voor het jaarlijkse provinciale alco hol- en verkeersproject. Tijdens die manifestatie zullen diverse bands optreden en zal de 'alco holbus' aanwezig zijn. Mede werkers van het Alcohol Ver- keers Project zullen in die bus trachten met jongeren gesprek ken aan te knopen over de geva ren van alcohol in het verkeer. Zoals elk jaar zal die bus vervol gens gedurende het zomersei zoen door Zeeland gaan toeren. Daarbij worden de plaatsen be zocht waar altijd veel jongeren te vinden zijn, zoals campings of festivalterreinen. De bus zal worden bemand door medewerkers van Veilig Verkeer Nederland (VVN)Doel is jonge- ren in de leeftijd van ongeveer zestien tot zesentwintig jaar na te laten denken over de gevol gen van het gebruik van alcohol en drugs in het verkeer. Leidster van het project is H. Onderdijk van WN. Zij stelt dat in Neder land nog veel te veel onder in vloed wordt gereden. „En met 'onder invloed' bedoelen wij ook drugs." De startmanifestatie vindt in Tholen plaats omdat de combi natie alcohol en verkeer in deze Spannend boek centraal in bieb MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg be steedt de komende weken extra aandacht aan spannende boe ken. Dit gebeurt in het kader van de Gouden Strop, de prijs voor het beste Nederlandstalige span nende boek. De prijs, 25.000 gulden, wordt tijdens een zoge naamde 'Mystexy Lunch' op 18 juni in Amsterdam uitgereikt aan de winnende auteur. Onder het motto Spanning rond een Strop presenteert de biblio theek de spannendste boeken uit de collectie. Bezoekers ma ken kans op een uitnodiging voor de Mystery Lunch wanneer zij meedoen aan de landelijke prijsvraag in de brochure. gemeente een behoorlijk pro, bleem is. Onderdijk: „Jongere in Tholen hebben niet veel gele. genheden om uit te gaan. Daar. om moeten ze altijd in de aut( stappen." Daar komt bij da; Thoolse jongeren steeds meer alcohol en- of drugs zoudea gaan gebruiken en daardoor it de problemen zouden komerj Dat laatste werd begin dit jaax geconstateerd tijdens een ge- sprek tussen mensen van WN) het Zeeuws Consultatie Bureau voor Alcohol en Drugs, de ge- meente en de stichting jeugd- et jongerenwerk Tholen, de in stanties die einde deze maant zullen meewerken aan de mani festatie in Tholen-stad. Muziek Die manifestatie zal worden ge-, houden op zaterdag 28 juni vat- 19.00 uur tot 24.00 uur. De be doeling is er een muziekfestijn van te maken met live-bands en een drive-in-show. Op die ma nier hopen de oi'ganisatoi'en zij veel mogelijk jongei'en te trek] ken. Sandra van der Heyden heeft aai de Stichting School Infra Scalderr tot opleiding in de gezondheidszorc voorZeeuws-Vlaanderen het diplo ma ziekenverzorging gehaald. Zi; deed de praktische opleiding in vei pleeghuisTer Schorre. Aan het Zeeuws Instituut Opleidin gen in Goes zijn voor het diplom; van de opleiding tot verpleegkundig ge geslaagd: Marjolein Boot, Kim de Kok, Janine Kramer, Elsbetl Kriekaart, Marjolein Ots, Kiona Ver meulen, Paula Vink, Angelique Vin: ke, Janine Wagensveld en Marian ne van der Wende. Aan het ROCZeeland, Chr. DGOTe' Welle, zijn geslaagd voor het ex* men apothekersassistenten: Poul- Bezuyen, Carolien van Cadsand Cindy Dijkers, Sabine van Goe- them, Myra Helmendach, Jank: Klaassen, Lian de Looff, Nathalie! Paridaen, Mareille Verhage, Esthe- Vervaet, Martha Westerbeke; dok tersassistenten: Miranda Aleman Anita Arends, Marika Bolier, Willi anne van de Hoog, Sonja Jansen Diane Labeur, Dianne de Leeuw( Bethina Visser; tandartsassisteiv; ten: Anoek Courtin, Barbare Kra mer, Cathelijne Rentmeester, Miri am Olipitz, Nathalie Proost. ANTON GEESINK MAAKT STERK VOOR AVO Vandaag lacht de toekomst u toe, maar hoe is dat morgen? Bijna 85% van de gehandicapte mensen in Nederland is gehandicapt geraakt tijdens hun leven Bijvoorbeeld door een ernstige ziekte of een ongeluk In bepaalde gevallen dreigt dan zelfs een catastrofe. Wat dan? AVO helpt als wettelijke voorzieningen niet toereikend zijn en er hulp moet komen Dankzij de nationale collecte en vele donateurs wordt dit mogelijk gemaakt. Anton Geesink helpt Helpt u ook? GIRO 625.000 I.v.m. onze vakantie zijn wij GESLOTEN van zaterdag 7 juni t/m zaterdag 21 juni. Boekhandel Koppejan Jan Vaderstraat 35 4365 BH Meliskerke VOORKEURSRECHT UITBREIDINGSLOCATIES WONINGBOUW Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken op grond van artikel 4, Nd 1, van de Wet voorkeursrecht gemeenten bekend dat zij, ingevolge het bepaalde in artikel 8a van de Wet voorkeursrecht gemeenten, op 3 juni 1997 hebben besloten de raad van de gemeente Vlissjngen voor te stellen om op grond van de artikelen 2a, 8a en 8 van de Wet voorkeursrecht gemeenten gronden aan te wijzen, waarop de artikelen 10 t/m 24, 26 en 27 van de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepas sing zijn. Het besluit van burgemeester en wethouders ligt, met het voorstel aan de raad en verdere bijbeho rende bijlagen, bevattende de kadastrale kaarten en een lijst met daarop de aangewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. rechthebbenden als mede overige relevante gegevens, met ingang van 6 juni 1997 bij de sector stadsontwikkeling (hal, 2e verdieping) voor een ieder kosteloos ter inzage. De genoemde percelen zijn/worden aangewezen en/of bestemd voor woondoeleinden. Het voor keursrecht op de desbetreffende percelen treedt daags na publicatie in de Staatscourant in werking, dus op 6 juni 1997. De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ontvangen een dezer dagen afzonderlijk bericht. Op grond van artikel 9a van de Wet voorkeursrecht gemeenten wordt het voorstel aangemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar en beroep openstaat. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken, ingaande 6 juni 1997 bij burgemeester en wethouders, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSIN GEN tegen vorenvermeld besluit een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden onderte kend en moet ten minste bevatten: a. de naam, en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit, waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Binnen acht weken dient de gemeenteraad de aan wijzing van gronden te bekrachtigen. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Algemene wet bestuursrecht, in de gelegenheid gesteld om voor of uiterlijk op 4 juli 1997 schriftelijk of mondeling hun zienswijzen ten aanzien van het raadsvoorstel naar voren te brengen. De zienswijze kan schriftelijk worden gericht aan de gemeente raad van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN. De zienswijze kan nader worden toe gelicht in de vergadering van de commissie van advies voor de ruimtelijke ordening van 10 juli 1997. Het voorstel zal worden behandeld in de ver gadering van de gemeenteraad van 24 juli 1997. De stukken liggen op de sector stadsontwikkeling (hal, 2e verdieping) gedurende vier weken kosteloos ter inzage. Vlissingen, 5 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, J.C.Th, van der Doef, burgemeester C.G.H. Koenst, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18