De Milliano verkeert in topvorm Seedo hoopt op uitverkiezing PZC Regio Zuid-West boos op turnbond Driepunter Stockton zet Utah op zijn kop Omni-toernooi laat clubs kennismaken met andere sporten Persijn ziet af van AZ en blijft bij Volendam Feyenoord en Ajax ruziën over talent sport ,46 Zwemster uit Oostburg zet ambities op nationaal niveau op lager pitje zaterdag 31 mei 1997 van onze sportredactie HOUSTON - Utah Jazz heeft geschiedenis geschreven. Na een 103-100 overwinning op Houston Rockets behaalde de club voor het eerst in het be staan de finale van de NBA- kampioenschap. In deze eind strijd moet de ploeg het opne men tegen titelverdediger Chi- van onze verslaggever Michel Brands OOSTBURG - Ze was ervan overtuigd dat ze een paar keer goud in de wacht zou slepen tij dens het eerste deel van de Zeeuwse kampioenschappen in Kruiningen, maar zes keer het hoogste eremetaal. Nee, dat had zwemster Carolien de Milliano uit Oostburg zelfs in haar stout ste dromen niet venvacht. Ze stond per slot van rekening te genover clubgenote Sandra Temmerman, nummer één op de 100 en 200 meter vrije slag. De ÏYlilliano: „Ik voel me de laatste tijd sterk en ben momenteel ge woon iets beter dan zij." Temmerman is één van de wei nige zwemsters in de Zeeuwse baden die De Milliano regelma tig het vuur na aan de schenen legt. en zelfs af en toe verslaat. De rest van haar leeftijdgenoten houdt ze meestal op grote af stand, haar prijzenkastje puilt onderhand uit. Het talentje van toen - ze veroverde als speedo- zwemster (na 1981) en de daar op volgende jaren vier nationale titels - is nu nog steeds dat ta lent, al beseft ze dat ze definitie ve aansluiting met de nationale toppers op haar favoriete i"ug- slag een beetje aan het verliezen is. De Milliano staat op dit moment vierde op de nationale ranglijst (100 en 200 meter) op de rug- slagnummers, na Iris van Leeu wen (Oceanus), Claudia Holte man (Arke den Inkel) en Jitske Ham van WVC uit Zoetermeer. Haar nog altijd bestaande Ne derlands record onder de twaalf jaar (in Alkmaar 1993 in een tijd van 1 minuut 9,9 seconden) op de 100 meter rugslag geeft aan dat die kloof niet altijd heeft be staan. „Zij trainen gewoon veel meer dan ik, maar zij behoren dan ook cago Bulls, die in de Eastern Conference Miami Heat ver sloeg. Morgen (zondag) is het eerste duel Utah Jazz dankt de plaats in de finale aan John Stockton. De routinier stelde de vierde zege tot de Europese top", zegt de 16- jarige havo-scholiere. „Ik train vier keer in de week een uurtje. Zij komen al gauw aan tien uur en doen daarnaast aan kracht training. Dat zit bij hen in het standaardpakket van de club, daar gaat het veel professione ler aan toe. Wij moeten alles voor eigen rekening nemen als we meer willen trainen. Maar mij zie je niet in het krachthonk, hoor." in de best-of-seven serie in de laatste seconde veilig. Hij zette een pass van Bryon Russell om in een driepunter. In de finale van de Western Conference be paalde hij de eindstand op 4-2. Na de score liet. Stockton zich „Ik hoef niet per se zo veel te trainen, want ik hou graag ook een beetje vrije tijd over. Zo ga ik graag uit, kijk veel films en moet ik natuurlijk mijn best doen op school. Bovendien zijn daar ook de mogelijkheden niet toe. De Scheldestroom moet het doen op basis van vrijwilligers en we kunnen niet altij d gebruik maken van het zwembad (De Groede in Breskens). Niettemin is de begeleiding bij De Schei van vreugde op de grond val len. Bedolven door medespe lers vierde hij de overwin ning.„Ik wist dat ik de finale in mijn handen had. Ik ben blij dat de bal erin ging", zei de spe ler. destroom goed voor elkaar. Met Frans Verplanke hebben we een zeer fanatieke trainer; die veel enthousiasme bi-engt." Pure noodzaak Haar eerste slagen bij Scheldes troom waren pure noodzaak. Omdat haar dokter dat had ge adviseerd, meldde De Milliano zich op haar zesde aan bij de Bx-eskense zwemvereniging. „Mijn schoudei-s staan mijn hele Stockton werd topscorer aan de kant van Utah Jazz met 25 punten en 13 assists. Meer dan de helft van zijn productie maakte hij in het vierde kwart. Onder aanvoering van Stock ton werkte de Jazz een achter leven lang al naar voren. Om de spieren rondom de schouders wat te ontlasten, moest ik het water in. Maar ik heb er nooit echt last van gehad. Het ziet er misschien niet helemaal nor maal uit, maar daar ben ik on derhand wel aangewend." Echter. „Na een paar keer zwemmen had ik er genoeg van. Ik kon het hoofd toen nog niet eens goed boven water houden. En ik hhd ook nog niet zoveel stand van dertien punten weg. Negen ervan bracht hij in de laatste 83 seconden op het bord. Stockton: ..We hebben de moed nooit opgegeven. Dat is onze grote kracht tijdens de finale geweest." Kaïi Malone volgde op de topscorerslijst met 24 punten. Hij pakte negen re bounds. RTR contact met andere meisjes." Een jaar later meldde ze zich vol goede moed weer aan, gevolgd door haar twee jaar oudere broer Martin. „Toen begon ik het echt leuk te vinden. Vooral ook de concuxnentie met mijn broei; die nu in zijn klasse tot de top van Zeeland behoort. Ik heb hem regelmatig gepest wanneer ik sneller was, vooral op de lan ge afstanden gebeurde dat vaak. Ik kom meestal wat langzaam op gang, de lange afstanden zijn mijn specialiteit. Later kwam mijn moeder ook bij de club en werd trainstei; ook van mij. Al leen mijn vader is niet direct bij Scheldestroom betrokken. Hij mag blij zijn als hij het hoofd boven water kan houden, ha- ha." In de sfeer bij Scheldestroom gedijd De Milliano goed. Voor morgen (zondag) staat in Den Inkel de 100 meter vlinderslag, de 100 rugslag en de 5x50 meter vrije slag op de rol. Later in de week gevolg door 400 meter wissel, de 800 meter en 1500 vrij en een aantal esta fettenummers. „Daar moeten wel een paar gouden plakken bijzitten", zegt De Milliano zelfverzekerd. Een week later staan de natio nale kampioenschappen op het programma. Ze zal in het Eind- hovense bad van PSV waar schijnlijk alleen op vrijdag star ten, op de 200 meter rugslag. De Milliano: „Misschien ook op de 100 meter rugslag van zaterdag. Maar op zondag is alweer de eerste langebaanweclstrijd, meetellend voor het Zeeuws kampioenschap. Ik doe voor het eerst bij de vrouwen mee. Mis je één wedstrijd, dan tel je niet meer mee voor het eindklasse ment. Daarom kan ik die niet missen. Die beker wil ik nog graag aan mijn collectie toevoe gen." van onze medewerkster Janny Vermeule KAPELLE - De Regio Zuid- West Nederland van de turn bond (KNGB), waaronder Zee land resorteert, is woedend op de landelijke organisatie. De KNGB heeft zonder overleg Noël van Tilburg, functionaris Sport Technisch Kader (STK), 'weggekaapt' bij het afdelings bureau en ondergebracht op het bondsbureau in Beekbergen. De handelwijze van de KNGB vormde de hoofdmoot van de al gemene voorjaarsvergadering van de Regio Zuid-West Neder land, die dondei'dagavond in Kapelle werd gehouden. De Re gio wist reeds dat het aantal uren van de STK-functionaris Van Tilburg van veeilig uur zou worden teruggedraaid naar 25. Een en ander hing nauw samen met het nieuwe beleid van de KNGB. Oneerlijk Vorig jaar was al een beroep ge daan op de KNGB om het het volledige dienstverband van Van Tilburg te handhaven. Bo vendien zou er met het terug draaien van diens werktijd een oneerlijke verdeling ontstaan tussen de twaalf regionale ST- K'ers van de KNGB. Pierre Jansen, voorzitter van de Regio Zuid-West Nederland, kon zich donderdag amper be heersen toen hij uitleg gaf aan de vergadering. Zeker niet na dat bekend was geworden dat Van Tilburg op aandrang van de KNGB moet 'verhuizen' naar Beekbergen. „Op onze schrifte lijke verzoeken is niet gerea geerd", zei Jansen, die de KNGB al in januaxi had geïnformeerd. Pas op 20 mei werd de Regio Zuid-West te kennen gegeven dat Van Tilburg als consulent projectmedewerker was be noemd op het Bondsbureau in Beekbergen. Zonder overleg is een nieuwe STK'er benoemd, die echter slechts voor 25 uur is aangesteld. Ontoelaatbaar Jansen: „Het is ontoelaatbaar dat de Bond op deze manier te werk gaat. Wij zullen dit ook niet accepteren." Vice-voorzit- ter Jo Verplanken deelde de ver gadering mee dat hij zich be raadt op zijn functie. Het is zelfs niet onmogelijk dat anderen bestuursleden dezelfde consequenties zullen trekken. Zelfs Noël van Tilburg is allei-- minst gelukkig met de situatie. „Ik had graag in deze regio wil len blijven werken. Er is de vijf jaar dat ik hier werk veel be reikt. Desondanks is er nog veel te doen. Dat had ik graag ge daan. Maar ik moet aan de an dere kant ook aan mezelf den ken: een volledig dienstverband is uiteraard te pi-evaleren boven een 25-urige wei-kweek." Steun Het regiobestuur kreeg de volle dige steun van de algemene vex-- gadex-ing om het Bondsbestuur te wijzen op het verkeerd ge voerde beleid. Ook ging de vergadering don derdag in op de gewijzigde structuur van de KNGB, waar bij een gewijzigde regio1verde ling is ontstaan. In de nieuwe constructie loopt de Regio Zuid-West voorop. Nadat Zeeland en Brabant- West samensmolten, is razend snel een nieuw dagelijks be stuur geformeerd. Die werd. donderdagavond officieel benoemd. De technische com missies kunnen pas tijdens de najaarsvergadex-ing worden vastgesteld. Voorzitter Jansen. „Er is hai'd gewerkt. Beide ray ons werken goed samen en lang zaam maar zeker worden de commissies tot een geheel ge vormd." Mandaat De commissie Wedstrijdsport presenteerde al het conceptbe- leid. Dat was noodzakelijk om dat met het door de KNGB aan gegeven landelijke beleid reeds in september een aanvang moet worden gemaakt. Zo heeft de Productgroep Tux-nen Dames een promotie/degradatierege ling ingevoerd en een clubcom petitie uitgeschreven. Daarmee wordt in het najaar begonnen. De commissie Wedsti-ijdspoit kreeg een mandaat van de ver gadering om het conceptbeleid uit te voeren. Ter afsluiting van de algemene vex-gadering overhandigde voorzitter Jansen donderdag avond namens het bondsbe- stuur van de KNGB een KNGB legpenning aan mevrouw Geel hoed, de voorzitter van KWV uit j Kruiningen vanwege het 50-ja-| rige jubileum van de vereniging, j Carolien de Milliano: „Ik voel me de laatste tijd sterk." foto Peter Nicolai van onze medewerker Jan Roovers TERNEUZEN - Een paar maanden geleden ontvingen de secretarissen van een aantal Terneuzense sportverenigingen een brief. Was getekend: Piet Geene. Of de clubs iets voelden voor deelname aan een omni- sporttoernooi. De helft van de verenigingen reageerde posi tief. KV Luctor-secretaris Gee ne is tevreden met de belang stelling voor het toernooi, dat maandagavond op sportpark Oude Vaart wordt gehouden. Achterliggende gedachte van het initiatief is om de sporters uit het eigen kringetje te halen. Eens een keer kennis te laten maken met andere takken van spox-t. „Op maandagmox-gen kun je in gi-ote of kleine kran- tenkoppen lezen hoe de Terneu zense teams het er dat weekend hebben afgebracht. Soms ken je iemand en lees je verder Maar van een andere dan de eigen spoil worden vaak niet meer dan de koppen gelezen. De ac tieve kennismaking doet be langstelling mogelijk groeien", ze verwacht Geene. Acht clubs hebben ingeschx-e- ven. Badmintonclub Terneuzen, basketbal- en volleybal vereniging Scheldesport, hand balvereniging HVSV, koi-fbal- vereniging Luctor, hockeyclub Olympia, ï-ugbyclub Blue Dia monds en zwem-en poloclub De Schelde gooien zich maandag avond in het sportencircuit, dat de oi-ganisatie heeft samenge steld. De ondei'delen daarvan zijn korfbal, volleybal, hockey, handbal, voetbal en rugby. Elk team speelt in totaal vier wed strijden, telkens in een andere sport, waax-bij alle sporten ge mengd worden gespeeld met een gelijk aantal mannen en vrou wen. Het hele circuit wordt af- gewerkt tussen 19 en 21 uur. Het programma van het omni- sporttoemooi:. Ronde 1 (19.00 uur): korfbal Olympia-Jumpers. volley bal BC Seheldespoit 1-Blue Dia monds, hockey HVSV-Z&PC De Schelde. Ronde 2 (19.20 uur): hoc key Jumpers-KV Luctor, handbal Blue Diamonds-BC Terneuzen, voetbal Z&PC De Schelde-BC Scheldesport 2. Ronde 3 (19.40 uur): volleybal Olympia—KV Luctoi'. hockey BC Scheldesport 1-BC Ter neuzen, korfbal HVSV-BC Schelde sport 2 Ronde 4 (20.00 uur): hand bal Olympia-BC Scheldesport 1, voetbal Jumpers-Blue Diamonds, rugby Luctor-BC Terneuzen. Ronde 5 (20.20 uur): rugby BC Schelde sport 1-HVSV. korfbal Blue Dia- monds-Z&PC De Schelde, volleybal BC Temeuzen-BC Scheldesport 2. Ronde 6 (20.40 uur): voetbal Olym- pia-HVSV, rugby Jumpers-Z&PC De Schelde, handbal Luctor-BC Scheldesport 2. van onze sportredactie MONNICKENDAM - Ab Persijn ziet af van een transfer naar AZ. De verdediger van Vo lendam tekende gisteren voor drie jaar een contract bij zijn huidige club en blijft daardoor in de eredivisie voetballen. „Dat was ook de belangrijkste reden om bij Volendam te blijven", verklaarde de 23-jarige voet baller gisteren na de onderteke ning van zijn nieuwe contract. Ab Persijn kwam enkele maan den geleden een verbintenis van drie jaar overeen met AZ. „Ik dacht toen dat het in Alkmaar wel goed zat. Huiberts werd ge kocht, Gillhaus. Uit alles spi-ak een behoorlijke ambitie en dat beviel me. Bovendien kon ik een heel goed salaris verdienen." Uit voorzox-g het de speler uit Mormickendam een ontsnap pingsclausule in zijn contract opnemen. Bij degradatie vendel de overeenkomst. „Toch wilde AZ me nog hebben. Enkelé da gen voor de wedstrijd tegen RKC kreeg ik een verbeterde aanbieding." Maar toen de Alkmaarders in degradatienood verkeerden, had Ab Persijn zijn keuze al ge maakt. „In dat gesprek had ik al laten doorschemeren dat ik niet zou komen. Zelfs als AZ zich zou plaatsen voor de nacompe- titie. Het was me allemaal te on zeker geworden. Het geld was goed in Alkmaar; maar dat was voor Persijn geen reden om over te stappen. „Ik ben 23 en wil in de eredivisie voetballen." GPD van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Wachtend op de 'wonderboy' uit Costa Rica, spiedt de Feyenoord-delegatie op Schiphol de rijen met donker getinte jonge mannen en snelle heren in maatkostuum af. Waar- Jan Mastexxbroek, scout en Fey- enoord-afgevaardigde ook kijkt, Froyian Ledezma ver schijnt niet voor het hokje van de douane. Mastenbroek duikt een tele fooncel in, draait het nummer- van de Feyenoord-voorzitter en vertelt hem het nieuws. „Onze man uit Costa Rica zat niet in het vliegtuig." „Onmogelijk." zegt Jorien van den Herik van uit Baarn, waar hij een vergade ring heeft. „Blijf wachten. Ik ga checken wat er aan de hand is." Supertalent Volgens de preses van Feye noord kan er niks fout zijn gelo pen. In de voorbije dagen heeft hij alles tot in detail geregeld. Vliegtickets voor het bestuur, voor de zaakwaai-nemers, voor een voetbalmakelaar en voor Fi-oylan Ledezma zelf, het 19- jarige 'supertalent' om wie alles draait en op wie de halve voet balwereld aast. Italiaanse, Fx-anse en Engelse topclubs willen hem inlijven, maar de grootste concuiTent is Ajax, dat de speler al in zijn be zit denkt te hebben maar wacht op de handtekening onder het contx-act. Uit een heel andex-e hoek werd Feyenoord in dezelf de periode echter ook attent ge maakt op de kwaliteiten van de speler. Van Ajax trekt Feyenoord zich totaal niets aan. Al lijkt het ex-op dat de Amstei-dammers op nieuw gehaaider en slimmer zijn. Van den Hex-ik komt er via de advocaat van de club in Costa Rica achter dat Fi-oylan Ledez ma wel degelijk is opgestapt in San José. Waar hij bang voor is, blijkt juist. Terwijl de delegatie van Feyenoord netjes in de nal staat te wachten, vangt Ajax de speler en de bijbehorende meute op bij de deur van het vliegtuig. Ledezma en zijn begeleiders worden in een auto gestopt en razendsnel via een achteruit gang op Schiphol weggevoerd. De speler begrijpt er allemaal niets meer van. Pas later blijkt dat een van de voetbalmakelaax-s een dubbel spel speelt; De man heeft voor het verti-ek Ajax ingeseind dat Feyenoord op Schiphol Ledez ma opwacht. Van den Hex-ik komt er een paar uur later na de nodige telefoontjes naar Mid- den-Amerika achter waar het hele gezelschap zit: in Holiday Inn Amsterdam. Van den Herik rijdt in gezelschap van directeur Nicole Edelenbos met een nood gang naar Amstei-dam. In het hotel stevent hij meteen op het Costaricaanse gezelschap af. waarna een hele discussie ont staat tussen de makelaars en bestuux-sleden onderling. De speler kijkt al die tijd stomver baasd toe. Van den Hex-ik laat de manager van de club een fax uit zijn akte tas halen. Hij heeft zijn huis werk goed gedaan. De club heeft Ajax een paar dagen eerder ge schreven dat men de onder-han delingen wenst stop te zetten er dat men afziet van een overgang van Ledezma naar Amstei-dam. Een van de makelaars stamelij dat de speler al medisch is ge keurd door Ajax en dat hij twee weken geleden al overeenstem ming heeft bereikt. Dan wordt de zaak nog veel ge compliceerder. Door de voor deur van het Holiday Inn stap pen Ajax-bestuux-der Ax-ie var Os en hoofdscout Ton Pronk Van die speler blij ven jullie af briest Van Os. Van den Herik „Waarom?" „Omdat Ledezms onze speler is," zegt Van Os „Daar weet ik niks van," zeg Van den Herik. „Ik heb een hoté voor hem geboekt in Rottei'dai: en daar gaat hij nu heen. „Nee zegt Van Os. „Wij hebben ooi een hotel voor hem geboekt. Hi blijft hier. Wij hebben hem ont dekt en wij zijn al rond me hem." Bekvechten Feyenoord laat opnieuw d<j faxen zien. Ajax realiseert zica dat het geen poot heeft om op tfl staan, maar blijft bekvechtenj Het is inmiddels ver na midder nacht. Arie van Os probeex-t d; speler nog te verleiden toch vooj Ajax te kiezen. „Je kan bij onj 25 pi-ocent meer krijgen dan waj Feyenoord biedt!" Ledeznü reageert niet. Uiteindelijk stapt hij met een deëlvanzijnbegelei! ders in de auto van Van den He rik. In het holst van de nach wox-dt Ledezma afgeleverd Rotterdam. De volgende ochtend zit hij a weer vroeg in de Kuip. Ronal Koeman treedt op als tolk bij c gespx-ekken met de leiding va Feyenoord. Om tien uur hijst hi zich in een tx-ainingspak en or half elf staat hij op het hoofd veld van het Feyenoord-stadio voor een training. GPD Steven Seedo (rechts) in actie voor Middelburg: „Deze kans krijg ik misschien maar één keer." foto Willem Mïeras Middelburger bij laatste zestien spelers Nederlands zaalvoetbalteam van onze verslaggever Eldridge Pentury LLORET DÉ MAR - Helemaal onverwacht kwam de uitnodi ging niet. Want 'via-via' had hij al vernomen dat er een uit- verkiezingzou kunnen volgen. Wel beseft Steven Seedo maar al te goed dat hij straks net zo makkelijk bij het viertal kan horen, dat alsnog afvalt. Want de nationale selectie van zes tien zaalvoetballers waartoe hij behoort, is een voorlopige. „Als het niet lukt, hoop ik op een nieuwe kans", zegt de Middelburger. Onder toeziend oog van Nico Sprey, de bonds coach van de zaalvoetbalse lectie, moet Seedo op 3 en 10 juni een training afwerken. Daarna volgt uitsluitsel. „Het zou leuk zijn als ik straks definitief wox-dt geselecteerd", zegt Seedo vanuit het zonover goten vakantieoord Lloret de Mar in Spanje. Met een vijftal andex-e Zeeuwen (Sjimmie Kikkert, Pearl Doesburg, Ed win Held, Robbie Dahoe en Steven Winter) wex-kt hij daar een internationaal zaalvoet baltoernooi af. De eerste wed strijden heeft hij aan zich voorbij moeten laten gaan vanwege een enkelblessure, die hij met Middelburg opliep in het promotieduel met Vlij- mense Boys. Met het oog op de nieuwe con frontatie met Vlijmense Boys - Seedo komt vandaag (zater dag) terug naar Nederland - spaart hij zijn enkelgewricht liever. Maar wat ook mee speelt, is de krachtmeting die hij twee dagen later bij het na tionale zaalvoetbalteam moet ondex-gaan. Aanvankelijk moest Seedo afgelopen woens dag al met Oranje opdraven, maar het duel tussen eredivi- sionisten 't Hoox-nsche Veex-- huys en Bunga Melati - wed strijd van de play-offs - vroeg om uitstel, tot opluchting van Seedo. „Al had ik wel overwo gen om mijn reis naar Spanje daarvoor uit te stellen. Want deze kans ki-ijg ik misschien maar één keer Maar op deze manier is het natuurlijk pri ma. Kan ik beide dingen doen." Seedo (24) is uitvei'koren op basis van zijn zaalvoetbal prestaties bij Terlindemoi-tsel, een Belgische club die uitkomt in de eerste klasse nationaal, het hoogste niveau van België. Via oud Goes-voetballer Arse- nio van Aerde werd hij daar enige tijd geleden onderge bracht. De competitie in Bel gië heeft zijn einde inmiddels bereikt. Terlindemoi-tsel wex-d derde, Seedo speelde naar ei gen zeggen 'vrij veel' en scoor de 22 keer. „Het was geen slecht jaax-." Begaafd Vic Hex-mans, assistent- bondscoach van de nationale ploeg, werd op de hoogte ge- bracht van Seedo's verrichtin gen en kwam een madnd gele den voor het eerst een kijkje nemen. „Omdat ik toen ge schorst was, kwam hij twee weken geleden in de wedstrijd tegen Manschaft Bielsen nog een keer", aldus de technisch begaafde voetballer. Na een toernooi in Gent, dat ter af sluiting van het seizoen werd gehouden, werd zijn uitver kiezing bevestigd. „Nico Sprey ken ik al wat langer-. In Gent heb ik ook nog even met hem gespx-oken. Nee, niet over een eventuele uitnodiging. Gewoon over koetjes en kalf jes." Seedo denkt niet dat de twee trainingen bepalend zullen zijn. „Volgens mij staat nu al min of meer vast wie zal afval len en wie niet. Waar ik bij zit? Weet ik niet. Ik zie wel." Voox*- lopig mag hij zich nog scharen in het rijtje van spelei-s als John de Bever, Pascal Lange- huijsen, Michel Wentsel en Sander van Dijk. Balvirtuoos Edwin Gi-ünholz ontbreekt vanwege vex-plichtingen bij zijn werkgever ADO/ Den Haag. Seedo: „Het zou mooi zijn als ik het red. Want in de week van 14 en 15 juni volgt een vierlandentoei'nooi met Rusland, België en Spanje. Volgend jaar is er weer een WK en EK, Maar nogmaals: ik zie het allemaal wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 64