Milieuvriendelijk wonen centraal PZC Stremming brug roept om tunnel SER sluit weg naar structuurfondsen EU vanuit Zeeland zeeland 21 Informatiecentrum Duurzaam Bouwen in Goes geopend ondernemend zeeland Virtuele Gouden Gids in gebruik genomen The Mixx brengt nieuw leven in Terneuzen de kwestie agenda zaterdag 31 mei 1997 van onze verslaggeefster Caroline Moerland GOES - De Borselse burge meester ir. J. L. M. Mandos opende vrijdag in Goes het In formatiecentrum Duurzaam Bouwen viba Zuid West. Hij zei het initiatief van de stichting Bewust Wonen bijzonder te waarderen. „Het is jammer dat de politiek, als het om duur zaam bouwen gaat, niet voorop loopt." Het informatiecentrum aan de Houtkade is bedoeld voor zo wel particulieren als professio nele 'bouwers', zoals architec ten en aannemers. Ze kunnen er informatie krijgen over duurzaam bouwen, een manier van werken die rekening houdt met het milieu. Ook is in het pand een permanente tentoon stelling ingericht met milieu vriendelijke bouwmaterialen. Bewust Wonen heeft het infor matiecentrum opgezet. Doel van de in 1984 opgerichte stichting is kennis verspreiden door voorbeelden te stellen. Zo heeft Bewust Wonen inmiddels 52 duurzaam gebouwde wo ningen gerealiseerd in Zee land. Voorbeeld voor het Goese in- van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Bedrijven en instellingen in Zeeuws-Vlaan- deren kunnen zich voortaan presenteren via Internet. De virtuele informatie loopt via TrefPunt, een initiatief van de Rabobank. De burgemeesters van Hulst en Terneuzen, A Kes- sen en R. Barbé, namen vrijdag tegelijkertijd, maar afzonder lijk van elkaar, de TrefPunten Hulst-Nieuw-Namen en Ter- neuzen-Axel in gebruik. De 'providers' werden die middag aan de landelijke Homepage toegevoegd. Helemaal vlekke loos verliep dat nog niet, want de videoverbinding tussen de beide locaties kwam vrijdag niet tot stand. Met TrefPunt wordt Internet toegankelijker voor het pu bliek en de drempel tot het we reldwijde communicatie-net werk verlaagd. Abonnees, die geen klanten van de Rabobank hoeven te zijn, kunnen via TrefPunt onbeperkt toegang krijgen tot het 'World Wide Web'. Zij kunnen rondneuzen in een overzicht van alle lokale bedrijven en instellingen die zich op het net presenteren. De consument kan ook over een overzicht per regio, land of branche beschikken. Daarna staat de weg vrij om te 'surfen' op Internet. Tegen lokaal tele foontarief kan over de hele we reld gecommuniceerd worden. Zakelijke klanten op hun beurt wordt de gelegenheid geboden te adverteren en zaken te doen. Een uitgebreid zoekregister en de mogelijkheid om van foto's, geluiden, reactieformulieren en teksten gebruik te maken en zelf pagina's samen te stellen, staan de ondernemers tot hun beschikking. Nieuws TrefPunt zelf zal eveneens re gelmatig van zich laten horen. Zo is het de bedoeling dat men sen kunnen reageren op stellin gen op lokale gebeurtenissen die op het net worden gezet. Ook een agenda van plaatselij ke activiteiten en een overzicht van het regionale nieuws ont breken niet, vertelt TrefPunt- manager L. Kooiman. De gemeente Terneuzen zal bin nenkort op het net zijn te vin den. Hulst is dit al en Axel overweegt nog. Op dit moment zijn er 64 Tref Punten in Nederland. Aan het eind van het jaar moeten dat er 125 zijn. In Zeeland zijn de re gio's Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen nu voorzien. formatiecentrum is de perma nente tentoonstelling in Den Bosch van de viba, een landelij ke organisatie op het terrein van duurzaam bouwen en wo nen. Bewust Wonen vindt het belangrijk dat ook Zeeland z'n eigen aanspreekpunt heeft. „Wij denken dat het goed is zo'n centrum in de buurt te hebben", zei voorzitter van de stichting L. de Putter vrijdag. Ondersteuning Hij sprak er dan ook zijn te leurstelling over uit dat slechts weinig gemeenten in Zeeland het informatiecentrum finan cieel hebben ondersteund. „En van de provincie hebben we al helemaal niets gekregen." Zijn toespraakje sloot aan op dat van de Borselse burge meester Mandos, die vaststelde dat het particulier initiatief op het punt van duurzaam bou wen vooruit loopt op de poli tiek. „Ik heb veel bewondering voor mensen die op cüt gebied hun nek durven uitsteken", complimenteerde hij de initia tiefnemers. Dat milieuvriendelijk bouwen in zekere zin nog in de kinder schoenen staat. maakte B. Hec tor van de Inspectie Volkshuis vesting duidelijk. Ook hij was één van de sprekers tijdens de officiële opening van het infor matiecentrum. Van de 11.000 woningen die vorig jaar in Ne derland zijn gebouwd, viel slechts vijftien procent in de categorie milieuvriendelijk. „Dat is in absolute zin nog heel weinig." Hij deed dan ook een oproep aan de Zeeuwse ge meenten die het Convenant Duurzaam Bouwen niet heb ben ondertekend, dat alsnog te doen. Het informatiecentrum Duur zaam Bouwen is voorlopig al leen op afspraak open. Het is bereikbaar via het kantoor van de Stichting Bewust Wonen in Middelburg. De informatie die de vrijwilligere van het cen trum geven is in principe gra tis. Alleen voor een advies dat wat meer tijd vergt, wordt geld De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC. postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Het nieuwe muziekcafé The Mixx in Terneuzen. foto Charles Strijd van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het moet hét podium voor bands in Terneuzen worden. Minstens één keer per week een band, zo is de doelstelling van de uitbaters van het nieuwe muziekcafé The Mixx. Afgewis seld met bescheiden houseparty's, voor kinderen (in de vakanties) en (later op de avond) volwassenen. Opdat er eindelijk weer eens wat leven in de brouwerij komt daar in het centrum van de Schel- destad. De dag voor koniriginnedag opende The Mixx z'n deuren voor pu bliek met een puik bluesconcert. Vrijdag 6 juni volgt het officiële openingsfeest (aanvang 21 uur) met optredens van Nose Town Rocket Fuel, Hi Aces en Herman Brock and the F.F.F.F. En de agen da voor de navolgende weken in de zomermaand is ook al volge boekt. The Mixx beschikt over een zaal waar zo'n driehonderd mensen in kunnen. Bij uitstek geschikt dus voor optredens van populaire amateurbands uit de regio en omstreken, zo bedachten eigenares se Brigitte de Maat en bedrijfsleidster Laura Oppeneer. Het café heeft een eigen mengtafel. Sfeer „Op dat vlak was er in Terneuzen heel weinig te doen. Wij willen daar verandering in brengen. We hopen zo ook bij te dragen aan een betere sfeer in dit deel van Terneuzen. Laten zien dat het ook anders kan. Op 5 september organiseren we bijvoorbeeld een zes kamp met café's hier uit de buurt. Bij de traditionele evenementen valt de oude binnenstad steeds buiten de activiteiten. Met de ha venfeesten bijvoorbeeld komen de mensen niet verder dan de Nieuwstraat. Dat moet weer veranderen", hoopt Oppeneer. The Mixx is in eerste instantie alleen op vrijdag- en zaterdagavond ge opend. van onze Haagse redactrice DEN HAAG - De Sociaal-Eco nomische Raad (SER) vindt dat het gebruik van de Europese structuurfondsen door de rijke re lidstaten na 1999 drastisch beperkt moet worden. Alleen voor het scheppen van banen is steun aan regio's nog gerecht vaardigd. Voor infrastructuur, midden- en kleinbedrijf, land bouw en natuurbeheer mag Zeeland niet meer in Brussel aankloppen. Dat blijkt uit het ontwerp-ad- vies aan het kabinet dat de SER binnenkort vaststelt. De Raad vindt dat de structuurfondsen voornamelijk gebruikt moeten worden voor arme lidstaten in Midden-, Oost- en Zuid-Euro pa. De rijke landen zijn in staat om de eigen problemen zelf op te lossen, vindt de SER. Alleen Aankleden plein stadskantoor duurt nog even TERNEUZEN - Wanneer, wanneer wordt de betonnen vlakte voor het nieuwe stads kantoor van Terneuzen afge maakt, wil WD-fractievoorzit- ter W. Gosselaar weten. De nieuwe behuizing van de ambtenaren is al enige tij din ge bruik, de aankleding van de leegte achter de voordeur laat echter maar op zich wachten. „In de volksmond wordt het al het Plein van de Hemelse Vrede genoemd. Zeker nu de gerani ums in de plantstroken keurig in het gelid staan. Ik zou graag zien dat morgen nog een begin wordt gemaakt, zodat dit pro ject binnen enkele dagen volle dig kan worden afgerond." De liberale voorman zal zijn ge dachten nog even moeten ver zetten wanneer hij over het plein paradeert, zo werd hem donderdagavond in de raad dui delijk gemaakt door burge meester drs. R. Barbé. De verantwoordelijke ambte naren hebben de verlichting - die zij overigens zelf hebben be steld - afgekeurd, omdat de lampen achteraf niet bleken te voldoen. Binnen enkele weken, zo is het streven, moet de aankleding volledig en zal het hemels toe ven zijn op het plein. voor arbeidsmarktproblemen en voor regio's die in een ingrij pende economische verande ring verwikkeld zijn, kan nog een beroep op Brussel worden gedaan. Voor de rest moeten achterblijvende regio's maar een beroep doen op hun eigen regering. Rondpompen Het advies van SER zit op een lijn met uitspraken die WD- ministers als G. Zalm (Finan ciën) en J. van Aartsen (Land bouw) hebben gedaan. Zij heb ben zich gekeerd tegen het 'rondpompen van geld'. Daar mee bedoelen ze dat afdrachten van Nederland aan de Europese Unie via Brussel weer in bij voorbeeld Zeeland terechtko men. Zeeland ontvangt van 1994 tot en met 1999 in elk geval 23,7 miljoen ecu (circa 48 miljoen gulden) uit de Europese Struc tuurfondsen. Daarvan komt 11,9 miljoen ecu binnen onder de vlag van Interreg n. Dat geld is bestemd voor grensover schrijdende projecten van Zee land en het Belgische Oost- en West-Vlaanderen. Voor Zeeuws-Vlaanderen komt er tot en met 1999 11,8 miljoen ecu binnen omdat die plattelands regio volgens Brussel achter blijft in haar economische ontwikkeling. Verdubbeld Brussel eist overigens wel dat de ESF-subsidies verdubbeld wor den door de provincie, het Rijk of betrokken gemeenten. Daar naast komt in Zeeland nog Eu ropees geld binnen via diverse instellingen zoals de arbeidsbe middeling en particuliere orga nisaties, aldus een medewerker van de provincie Zeeland. Advertentie mr. ADRIAAN A. VAN DIJKE Fusie- en Overname Specialist Huize 't Verseylt Besteck" Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg tel. 0118-640 444 fax 0118-628 115 De brug bij Sluiskil is een gruwel voor eenieder die zich snel wenst te verplaatsen; het streven naar een tunnel wordt daarom breed gesteund. foto Charles Strijd van onze verslaggevers Een tunnel onder het kanaal Gent-Ter- neuzen. Iedereen in Zeeuws-Vlaande- ren wil een tunnel tussen oost en west. En als we gedeputeerde D. Bruinooge (econo mie) mogen geloven, ligt die verbinding er voordat de Westerscheldetunnel in ge bruik genomen wordt. In de Kanaalzone worden herinrichtingsplannen uitge werkt voor de Koegorspolder en de weste lijke Kanaaloever waarin nieuwe wegen van en naar een tunnel staan vermeld. Al lemaal leuk en aardig, maar Rijkswater staat maakt in zijn meerjarenplanningen- en ramingen nergens melding van een ka naaltunnel. Die voorziening blijft dan ook in een wensmatig stadium steken. Het bedrijfsleven wil een tunnel, bestuur ders rekenen er op en de overige Zeeuws- Vlamingen wachten af. Over een WOV werd bijna een halve eeuw gepraat. Velen gaan ervan uit dat de tunnelwens ook nog decennia gekoesterd kan worden. Rijks waterstaat weet van geen tunnel, wel van twee bruggen, bij Sas van Gent en Sluiskil, die onderhoud vergen. De brug bij Sluiskil is de komende maanden aan de beurt om opgeknapt te worden; 51 dagen lang moet het wegverkeer de oost-west- verbinding mijden. Voor anker Overigens storen niet alleen weggebrui kers zich aan de bruggen. Gentse haven baronnen en Rijkswaterstaat botsten de voorbije jaren regelmatig over het bedie ningsregime van de Zeeuws-Vlaamse bruggen, Bij dichte mist wil de rijksdienst de gevaarten nog wel eens vast laten lig gen, waardoor de naar Gent opvarende schepen noodgedwongen voor anker moeten gaan. Rijkswaterstaat houdt de bruggen dicht vanwege de risico's op aan varingen. Voor mevrouw L. de Putter uit Terneuzen heeft de brug jaren geleden al afgedaan. „Ik heb er een hekel aan om telkens voor die palen te komen staan." Een negatieve ervaring gaf de doorslag. „Ik kwam een keer voor gesloten slagbomen te staan, draaide de auto en wilde naar de sluizen rijden. Toen ik weer terug reed om over te steken waren de slagbomen al weer geslo ten. Vanaf dat moment ben ik nooit meer via de brug gereden. Voor ons is dat ook niet zo noodzakelijk, omdat wij aan de goede kant van Terneuzen wonen." De onderhoudsbeurt waardoor het ver keer bijna twee maanden moet omrijden, maakt de komst van een tunnel nog eens extra gewenst. „Zonde eigenlijk om nog zoveel geld uit te trekken voor die brug", vindt De Putter. Waarnemend-hoofd J. Cappon van de dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijkswaterstaat kijkt daar toch even an ders tegenaan. „Een tunnel staat nog niet op onze planningen. We hebben dan ook alleen rekening te houden met onze brug gen. Die moeten goed onderhouden wor den. Ook al omdat we niet weten hoe lang ze nog mee moeten. De vervanging van het wegdek hard nodig. De bruggen liggen er nu zo'n dertig jaar en als het karwei goed wordt uitgevoerd, dan gaat het wegdek zeker nog eens dertig jaar mee. Die vijf tien, zestien miljoen gulden die we nu aan dat project kwijt zijn - menen we - goed besteed." Van mevrouw F. Moeliker uit Zaamslag mag de tunnel er morgen al liggen. Ze hoeft niet vaak de brug te nemen, maar de keren dat ze er over moet was het ding voor het wegverkeer dicht. „Dan stond ik echt niette juichen", zegt ze. Ergernis is er niet zozeer, maar mevrouw Moeilijker vindt toch wel dat Rijkswaterstaat veel tijd uittrekt voor de grote onderhouds beurt. „Dan nog in de maanden juni en ju li, dat lijkt me toch niet zo goed gepland", meent ze. De 78-jarige A Hobbel-Tol uit Biervliet hoeft zelf niet zo vaak meer over de brug. Ze ziet de wachttijden ook niet als een on overkomelijk probleem. „In de rest van Nederland staan mensen vaak langer in de file en dan mopperen ze ook wat af", stelt ze. Ze kan het overigens wel begrij pen dat met name jongeren een tunnel willen. Zelf ziet ze één nadeel. „Door zo'n tunnel kan iedereen heen. De brug kan tenminste nog worden afgesloten als de politie iemand wil tegenhouden." Tunnel De Axelse M. van den Berg laat de brug bij Sluiskil ook het liefst links liggen. Een tunnel lijkt haar geen slecht alternatief. „Ik weet echter niets van de financiële consequenties. Er zal eerst nog het nodige moeten worden onderzocht." Veel last denkt ze de komende maanden niet van de stremming te hebben. „Mocht ik naar het westen moeten, dan rijd ik wel via Sas van Gent of via de sluizen bij Terneuzen." De meeste Zeeuws-Vlamingen zullen dat noodgewongen doen. Mochten er overi gens de eerste dagen behoorlijke opstop pingen plaatsvinden, dan zal de rijks dienst terstond in overleg treden met de politie om de omrijroutes te verbeteren. Dat is volgens Cappon de afspraak. EVENEMENTEN zaterdag: BERGEN OP ZOOM - Het Markie zenhof, 10-17 uur; Boekenmarkt; Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur: Hans Liberg met zijn program ma 'De vierjaargetijden'; De Botte Hommel, 23 uur: Concert door de band Venus Flytrap; COLIJNSPLAAT - Café de Patrijs, 22 uur: Concert door de band 'Left- hand Freddy and the aces'; DREISCHOR - Hervormde kerk, 20 uur: Concert door ZWN Mannen koor en Ruyterstadsingers; GOES - Oude Vismarkt, 10-16.30 uur: Demonstratiedag/Kunstmarkt door projekt Goes 'En Passant; Grote kerk, 20 uur: Orgelconcert door Jaap Kroonenburg; MIDDELBURG - Centrum, diverse plaatsen, 10.30-16 uur: Poppenkast clowns theaterfestival; HofvanTange, 15en 19uur: Golden Circus; Sportpark Nadorstweg, 19 uur: Ne derlandse Drumkorps-kampioen schappen; Stadsdanszaal, 22.30 uur: Dans feest The Zodiac Zone; OOST-SOUBURG - Centrum, 9-17 uur: Karolingen-voorjaarsmarkt; Karolingen Burg, 10-16 uur: Dores- stad-Sibbe verzorgt demonstraties over het leven in het 9e eeuw; OOSTBURG - RK kerk, 20 uur: Con cert door Zeeuws-Vlaams Kamer koor en gemengd koor Ars Cantan- di; OOSTKAPELLE - v.m. basisschool Steengrachtstraat, 20 uur: Toneel vereniging Walichrum speelt 'De bruid in de Morgen'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 19.30 uur: Balletvoorstelling door balletschool Lilianne Butler; VLISSINGEN - Sportpark Irislaan, 10 uur: Nationaal Show Festival; Stadhuisplein, 20 uur: Taptoe; De Piek, 21 uur: Concert door rock band Second Chance; ZOUTELANDE - Hervormde kerk, 20 uur: Concert door Walchers koor 'Capella Terra Tremens'; EVENEMENTEN zondag: BERGEN OP ZOOM - Kerk van de Goddelijke Voorziening, 16 uur: Concert door Het Daniel Speer Trombone Consort; GOES - Manhuistuin, 12 uur: Optre den van fanfare 'Euphonia'; MIDDELBURG - Hof van Tange, 15 uur: Golden Circus; OOSTBURG - Den Hoekzak, 19.30 uur: Gospelconcert door de muziek- zanggroep van 'De Kandelaar'; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologish Museum, 15 uur: Trio Ermesto speelt de voorstelling 'De Wetlan den'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 14 uur: Balletvoorstelling door ballet school Lilianne Butler; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Tom Jerry; zat. 14, 16.30,19en21.30uur,zon. 14,16.30 en 20 uur: The fifth element; zat. 16.30,19 en 21.30 uur, zon. 16.30 en 20 uur: All Stars; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Space Jam en De klokkenluider van de Notre Dame; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 18.45 en 21.30 uur, zon. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Sha dow Conspiracy; zat. 18.45 en 21.30 uur: The Saint; zon. 16.15 en 20 uur: The English patient; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Pinokkio; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Dante's Peak; 't Beest, zat. 20.30 uur: The portrait of a lady; HULST - De Koning van Engeland, zon. 16.15 uur: 101 Dalmatiers; zat. 19.30, zon. 19 uur: One fine day; zat. 19.30 en 22. zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: The fifth element, The Saint, Li- ar Liar, Dante's Peak en All Stars; zat. 21.30, zon. 21 uur: The English patient; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19 en 22, zon. 20.30 uur: The English pati ent; VLISSINGEN - Alhambra, zat. 14 uur: Voo Turbulence; zat. en zon. 14 en 19 uur: All Stars; zat. en zon. 14, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 19 en 21.30, zon. 14, 19 en 21.30 uur: The fifth element; zat. en zon. 19 en 21.30 uur; Donnie Brasco; zat. en zon. 21.30 uur: Karakter; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken'. Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden, (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West Zeeuws Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit- tebroodswekep'.trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Aquarellen van diverse kun stenaars (t/m 31/5); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Eugène Peters, schilderijen (t/m 8/6); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Jannie Boers en Tonnie Nuijten, keramische objecten; Paul Bogaert, linosnedes (t/m 14/6); De Mollegangen, 10-17 uur: Fred de Ron (schilderijen) en Corrie Hage naars (beelden) (t/m 1/6); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Ber nard de Wolff 'andere tijden' olie verfschilderijen en tekeningen (t/m 28/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 13.30-16.30 uur: Els »an Baarle, Batik en let van Pelt, beelden (t/m 31/5); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Fransje v.d. Swan (Schilderij en) en Hansje den Hollander (Beel den) (t/m 31/5); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken Arïen de Groot en Flip Drukker (t/m 1/6);DOMBURG - Mu seum Marie Tak van Poortvliet, 13- 17 uur: Reimond Kïmpe, Kimpe's Collectioneur (t/m 15/6); GOES -Galeriev.d. Berge,zat. 13-17 uur: Jus Juchtman, schilderijen (t/m 14/6); Museum, 13-16 uur: Hemels Erf goed, schatten van het Bisdom Bre da (t/m 31/8); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/wit foto's) (t/m 1/9); KATTENDIJKE - Atelier De Katten- beker, zat. 13-17 uur: Jan Capello, aquarellen (t/m 5/6); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Werk Inge van der Kooij (t/m 31/5); Zierikzee rond 1900, prentbriefkaarten en foto's (t/m 21/6); Selectie nieuwe kunst werken 1997 (t/m 31/5); Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uun Reimond Kimpe, De gul den middenweg, schilderijen en te keningen (t/m 15/6); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Galerie 't Haentje te Paart, zat. 14- 16.30 uur: Gerard Menken, schilde rijen en Resi Arts, keramiek (t/m 31/5); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Greetje de Korne, schilderij en in olie en acryl en Jeannet Hoe- jenbos, bloemen in aardewerk (t/m 26/6); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode (t/m 28/6); De Vleeshal, 13-17 uur: Wouter van Riessen, foto's, tekeningen (t/m 15/6); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Elske Neus, metro s (t/m 28/6); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur:'Kleurin keramiek', werken 4 kunstenaars (t/m 31/5); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-17, zon. 10- 17 uur: Expositie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora vol tooid (t/m 28/9); OUDDORP - De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Nelemans, aquarellen en olieverfschilderijen (t/m 29/6); SLUIS-Raadskelder, 14-17 uur: Ma- rianna Papara (Schilderijen) en Yo- landa Roosen (Keramiek) (t/m 2/6); VEERE - Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: 'Geverfde vrijheid', schil derijen van Hetty van der Linden (t/m 29/6); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werken Nona Schmit; VLISSINGEN -Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teit tot marine in Zeeland'(t/m 28/9); Galerie H. Meijaard, zon. 14-17 uur: Guïdo Metsers, schilderijen (t/m 29/6); WISSENKERKE - Galerie 'De Prak tijk', zat. 13-18 uur: Marleen van Wolferen, schilderijen en Kees C. Reek, beeldhouwwerk (t/m 31/5); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee- landvel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551(dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Rubberboot weg MIDDELBURG - Uit het water aan de Maisbaai in Middelburg is tussen woensdagavond half negen en vrijdagmiddag twee upr een rubberboot met buiten boordmotor gestolen. De grijs blauwe rubberboot met blauwe buitenboordmotor zijn vierdui zend gulden waard. Zowel de boot als de motor zijn van het merk Yamaha. De politi^houdt vandaag snel heidscontroles aan de Absdaalse- weg in Hulst en op de A58 bij Goes; morgen op de rijksweg N61 in Vo gelwaarde en de Oesterdam en Poortvlietsedijk op Tholen. Advertentie Van Heerenveen naar Hoevelaken? Oei Verhuizingen bintten en builen k Speciale service voor senioren Inboeilelopship Projectivri>uizltigett Archiejbebecr eijtenbeekgoes und Verpakkers Verhuizers iSwstraat 60-66 - 4461 CH Goes - Tel. 0113 230 230

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 61