Cipollini moet geduld hebben Wielerweekend sterk bezet PZC Sparta woedend over ronselen van Vitesse Noren verslaan wereldkampioen Brazilië Rentree Van Langen op 13 juni Districtsraad Nevobo akkoord met plannen voor regio Zuid-West Organisatie van WK verloopt naar wens sport zaterdag 31 mei 1997 47 VDN akkoord met biljartbond Bod op shirt Cantona blijkt nep Overmars in gesprek met Betis Voetballer krijgt dienstverlening Viertal steden (vil Spelen 2006 uitslagen Magnusson houdt Italiaan van record Acht triatleten naar WK in Nice Teams uit topcompetitie op volle sterkte naar Zeeuws-Vlaanderen van onze medewerker Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het OZ Wie- lerweekend Zeeuws-Vlaande ren kent eind volgende week een zeer sterk deelnemersveld. De meerdaagse is voor het eerst een open wedstrijd, waarvoor vijf profploegen en alle toonaangevende forma ties uit de topcompetitie voor eliterenners zonder contract zich hebben ingeschreven. Het is nog onzeker of ook TVM met een equipe aan het vertrek zal staan. „Maar we hebben Cees Priem toegezegd dat we altijd een plaatsje voor zijn ploeg zullen hebben", aldus voorzit ter Ronald Apers. Niet zonder trots wees de voorzitter gisteren op de deel nemerslijst. Foreldorado- Golff, EC Bayer, Vlaanderen 2002. RDM Asfra en Tonisstei- ner Saxon zijn ploegen voor eliterenners met een contract. die het in een open wedstrijd opnemen tegen de beste ama teurs uit Nederland, België en Duitsland. Bovendien staat volgend weekeinde een Russi sche ploeg aan het vertrek. „Ons hart ligt natuurlijk bij de renners zonder contract", ver loochende Ronald Apers de doelstelling van zijn comité niet. „Onze wedstrijd is er in eerste instantie om sterke ren ners door te laten stromen naar de profs. Maar als je daar aan vasthoudt, heb je niet meer dan twaalf ploegen aan de start." Punten Apers stelde dan ook tevreden vast dat volgende week het sterkste deelnemersveld dat ooit in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend aan het ver trek stond van start gaat. „Dat wordt veroorzaakt door het feit dat de ploegen uit de top competitie de winst in de eer ste wedstrijden aan de profs hebben moeten laten. Bij ons kunnen er dus nog punten worden gescoord. Alle ploegen uit de topcompetitie komen op volle oorlogssterkte. Na onze wedstrijd volgen nog de Ronde van Drente, een tijdrit en de Grote Prijs Wielerrevue. In fei te wordt bij ons zo'n beetje het klassement gemaakt. De voorzitter noemde voorts het feit dat er relatief weinig concurrentie van andere wed strijden is van een niet weg te cijferen belang voor de aan trekkingskracht van het OZ Zeeuws-Vlaams Wielerweek end. „Als we gewild hadden, dan had er volgende week wel tweehonderd man aan de start gestaan. Dat vonden we op die smalle wegen met kasseien niet verantwoord. Er hebben zich dertien profploegen aan gemeld, maar we laten er maar vijf starten, ook al omdat we het anders budgettair niet rond zouden krijgen." Door het open karakter en de in schrijving van profploegen za gen de organisatoren het kos tenplaatje met dertig procent stijgen tot een budget van vijf tigduizend gulden. „En dat is toch veel geld voor een week endje fietsen. We hebben ons uiterste best moeten doen om dat geld bij elkaar te krijgen." Koninginnerit Het Wielerweekend begint volgende week zaterdag met een rit in lijn van Sluiskil naar Hulst over 135 kilometer, 's Avonds volgt een tijdrit van Hengstdijk naar Vogelwaarde (8,5 km.). Zondag wordt in Breskens het startschot gegeven voor de ko ninginnerit over bijna 190 ki lometer. In die laatste rit (met finish eveneens in Breskens) krijgen de renners in totaal bijna dertien kilometer kas seien voor hun kiezen. De organisatie van het OZ Wielerweekend Zeeuws-Vlaanderen presenteerde gisteren tijdens een persconferentie een sterk deelne mersveld. foto Charles Strijd van onze sportredactie CUENO - Mario Cipollini moet geduld betrachten. Gisteren was de „Leeuwenkoning" dicht ibij zijn persoonlijk record van vijf ritzeges in de Giro d'Italia. De Zweed Glenn Magnusson versperde 'Super Mario' echter in de straten van Cueno de weg. Scandinaviër boekte in de van Italië zijn tweede dagprijs na zijn etappewinst vo- rig jaar. Cipollini zal op zijn vijf- de prijs tot de laatste dag in Mi- "Taan moeten wachten. Na 150 kilometer van Varazza naar Cueno eindigde de 30-jarige Italiaan, die al twintig keer de {snelste was in de Italiaanse ron- als derde achter de Zweedse De tweede plaats was voor de Italiaan Mirko Rossato. Zoals verwacht had leider Pavel Tonkov geen enkel probleem het rose-tricot om zijn schouders te houden. De Fransman Luc Le- blanc bleef op 41 seconden ach terstand staan. Bij de massale aankomst kwam de Oekraïner Sergei Oetsjakov ten val in de laatste bocht toen hij aan de kop van het peloton sleurde. De Oost-Europeaan liep geen noe menswaardige verwondingen op. „Oetsjakov temperde door zijn val de snelheid. We moesten vol in de remmen. Magnusson kon hem net ontwijken", verklaarde Cipollini zijn nederlaag. „Hij had geluk. Ik niet. Ik krijg mijn kans nog wel." Vandaag (zaterdag) duikt het peloton de Alpen in. De kara vaan trekt van Racconigi naar van onze sportredactie ROTTERDAM - Sparta ligt overhoop met Vitesse. De Arnhemse club heeft na de trainers Henk ten Cate, Joop Brand en Mike Snoei en na de spelers Jochem van der Hoe ven en Carlos Fortes ook de jeugdspelers Iwan Redan (16) en Rahmed Mustapha (15) weggehaald. De twee ta lenten, die door Sparta zijn gescout, hebben een contract in Arnhem voorgelegd gekre gen. „Hier heb ik geen goed woord voor over," zegt een pisnijdi ge Charles van der Steene, commercieel directeur van Sparta. Hij stelt de vertrek kende trainers Mike Snoei en Joop Brand verantwoorde lijk voor de „achterbakse" methode van spelers ronse len. „Dit is hun werk," zegt hij, „dat kan niet anders. Want zij waren op de hoogte van de kwaliteiten van beide jeugd spelers."„Het loopt de spui gaten uit," vervolgt Van der Steene. „Na het vertrek van Ten Cate hadden we met Vi tesse afgesproken dat er geen spelers van ons zouden wor den benaderd. En dan pak ken ze nu twee van die jonge ventjes. Wij hebben nog ge tracht ze te behouden door hun ook een contract aan te bieden, maar daarop wilden ze al niet meer ingaan. Straks moet je met jongens van twaalf jaar rond de tafel gaan zitten. Dit is gewoon bij de wilde beesten af. Op deze manier wordt onze hele jeugdopleiding afgeroomd. Waar scout je dan nog voor?" vraagt Van der Steene zich af. Uit voorzorg heeft Sparta al vast de 21-jarige Yurtcan Kayis voor één jaar vastge legd met een optie van nog driejaar. Hij kwam de laatste driejaar op amateurbasis uit voor het tweede elftal. GPD Cervinia over een afstand van 232 kilometer met drie cols, waarvan de laatste de aankomst is op 2100 meter hoogte. „Mijn rivalen moeten aanvallen, moe ten tonen dat ze sterker zijn. Gotti (nummer drie) zegt wel dat zaterdag de belangrijkste dag is", zei Tonkov gisteren. „Ik denk eerder aan volgende week woensdag. In de tijdrit. Ik heb geleerd wanneer ik moet aan vallen en wanneer ik moet con troleren." De Canadees Gordon Fraser heeft gisteren de vierde etappe van de Midi Libre gewonnen. De Noord-Amerikaan was de snel ste in de sprint na een rit over 145,5 kilometer van Ales naar Montpellier. De tweede plaats was voor de Fransman Frédéric Moncassin, de derde voordelta liaan Adriano Baffi. Diens land genoot Alberto Elli blijft leider. De rit stond in het teken van een lange ontsnapping van een groep zeven. Het zevental ging er na 22 kilometer vandoor. On der hen de Nederlanders Danny Nelissen en Patrick Jonker, die onder anderen gezelschap had den van de Australiër Neil Step hens en de Duitser Udo Bölts. De vluchters verwierven een maximale voorsprong van ruim zeven minuten. Drie Franse ploegen, Cofidis, GAN en Casino van leider Elli sloegen echter de handen in el kaar. Met de aankomstplaats in zicht werden de ontsnapten ge grepen. Fraser verraste Mon cassin en won. Bart Voskamp (TVM) was op de vijftiende plaats de beste Nederlander. In het algemeen klassement staat hij derde op ruim acht minuten. ANP/AFP De Zweed Glenn Magnusson rijdt juichend over de finish in de dertiende etappe van de Giro. foto Alessandro Trovati/AP NIEUWEGEIN - Nederland neemt op 8 juni met acht triatle ten deel aan de wereldkampioenschappen lange afstand in Nice. De mannenploeg bestaat uit Rob Barel, Martin Breedijk. Machiel Ittmann. Richai'd van Diesen en Mark Pes- sink. Bij de vrouwen starten Christine de Wit, Marijke Zee kant en Jacqueline van Vliet. Bij de Masters komt Terèse van Lare uit Hulst aan de start in de klasse D45. GORINCHEM - De Vereniging Driebanden Nederland is vol gens verwachting akkoord gegaan met de samensmelt ing met de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB). Tijdens de jaarvergadering in Gorinchem volgden de leden de weg die zaterdag al was ingeslagen door de KNBB-leden. Er is afge sproken dat de VDN als autonome sectie binnen de KNBB verder gaat onder de naam sectie driebanden groot nationaal (SDGN). Daarmee is de vierde autonome sectie binnen de KNBB een feit. Al eerder waren de sectie pool, snookeren ca rambole opgericht. ANP MANCHESTER - Het bod van 47.000 gulden op het laatste shirt van Eric Cantona blijkt nep te zijn. Dat heeft de organi sator van cle telefonische verkoop per opbod, radio Manches ter Key 103, gisteren tot zijn onsteltenis ontdekt. Het ging om het shirt dat de Franse aanvaller in de laatste wedstrijd voor de Engelse landskampioen Manchester United droeg. De op brengst van de veiling was bestemd voor David Buust, verde diger van Coventry City, die niet meer kan voetballen nadat hij op Old Trafford geblesseerd was geraakt. Het radiostation zoekt nu naar nieuwe wegen om het tricot van Cantona aan de man te brengen. AFP ARNHEM - Mare Overmars is in gesprek met Betis Sevilla. Donderdag vertoefde hij in gezelschap van zijn zaakwaarne mer Rob Jansen in Madrid, waar de besprekingen plaatsvon den. De Ajacied zou nog niet tot een akkoord zijn gekomen. De overgang van Roy Makaay naar Betis Sevilla is nog niet rond. Vitesse-voorzitter Karei Aalbers is het niet eens met de wijze waarop de Spaanse club aan zijn financiële verplichtin gen wil voldoen. Betis zou de transfersom aan Vitesse van 10 miljoen gulden het liefst gespreid betalen. Aalbers ziet dat niet zitten. Overigens is ook Makaay persoonlijk nog niet rond met Betis Sevilla. GPD LEEUWARDEN - De voormalig Cambuur-speler en nieuwe aanwinst van Heracles Jörns hoeft niet de cel in. De i'echt- bank in Leeuwarden heeft de voetballer wegens heling ver oordeeld tot 240 uur dienstverlening, zes maanden gevange nisstraf voorwaardelijk en een boete van 3500 gulden. Jörns verkocht de door een vriend gestolen goederen aan medespe lers. Tegen hem was een jaar celstraf en een maand elektro nisch toezicht geëist. ANP van onze sportredactie OSLO - Noorwegen heeft de vriendschap pelijke interland tegen Brazilië gisteravond verrassend met 4-2 gewonnen. Bij rust ston den de Noren in het Ulleval-stadion, waar 21.000 liefhebbers toekeken, met 3-1 voor door onder meer twee goals van André Flo. Kostbare voetbaljuweeltjes op het veld zijn niet altijd een garantie voor glans. Wereld kampioen Brazilië zag er in Oslo wat dof uit. Noorwegen is voor wel meer succesvolle voetbalnaties een struikelblok van formaat. Petter Rudi schoot na zeven minuten raak, Flo verhoogde tien minuten later tot 2-0. Djalminha gaf een snel weerwoord namens de Brazilianen, maar na ruim een half uur herstelde Flo de marge van twee doelpun ten. Romario bracht in de 65e minuut de spanning terug. Oestenstad bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 4-2. Voor Brazilië, dat volgende week meedoet aan het mini-WK in Frankrijk, was het de eerste nederlaag sinds 23 juli 1995. ANP NIEUWEGEIN - Ellen van Langen hoopt op 13 juni tijdens atletiekwedstrijden in Neurenberg haar rentree te maken. De 31-jarige Hilversumse heeft daar ingeschreven voor de 800 meter. Van Langen wil eerst een spierirritatie aan het linker been volledig laten genezen. Wegens deze lichte blessure trok ze zich terug voor de wedstrijden in Kerkrade en Hengelo. De pupil van coach Ronald Klomp kwam vorig jaar juni in Den Haag tijdens het NK voor het laatst in actie. ANP Van onze medewerker ■Peter van Kouteren i KRUININGEN - De districts van de Nevobo (volleybal- Vond) in de afdeling Zeeland |aat in grote lijnen akkoord met 4en door een werkgroep ge schreven plan, dat uiteindelijk 'lot een nieuw te vormen regio 'Zuid-West moet leiden. De her- Structurering moet volgend jaar zijn gerealiseerd, lïjdens vergadering van de dis trictsraad in Kruiningen kreeg ie stuurgroep groen licht om de In het plan beschreven voorstel len verder uit te werken. Begin ■juni gaat een projectgroep daar mee aan de slag. Van Zeeuwse rlijde maakt voorzitter George den Bosch deel uit van de Van den Bosch voorzitter van de com- 'ontwikkeling' en zal 'fooral belast zijn met het opzet- i worden geruimd. Zo wil de FIFA graag stadions zien zon der hekken. De Franse overheid ligt vooralsnog dwars, want zij draagt zorg voor de veiligheid. Om die te waarborgen zijn hek ken noodzakelijk, maar het EK in Engeland heeft volgens de wereldvoetbalbond bewezen dat het ook zonder kan. „De or ganisatie in Frankrijk is onge twijfeld flexibel", aldus een woordvoerder van de FIFA. Het vierlandentoernooi met Frankrijk, Italië, Brazilië en Engeland, dat dinsdag begint, dient als generale repetitie. Overigens zal Havelange ont breken op het evenement. Hij vliegt volgende week naar Ma leisië voor het WK voor spelers onder twintig jaar. Het mooiste nieuws van Platini en co was dat 93 procent van de beoogde sponsoring al rond was. Bovendien zei de voorma lige topvoetballer te verwach ten dat alle 64 wedstrijden uit verkocht raken. In september zijn de exacte speeltijden en plaatsen beschikbaar en kun nen de tickets worden verkocht. Ook onderzoekt de computer in elk stadion de klimatologische omstandigheden in juni en juli, de periode dat het WK wordt a f- gewerkt. AFP/DPA ten van het jeugdbeleid en on dersteuning van de verenigin gen in de nieuw te vormen regio. De Zeeuwse verenigingen wa gen zich af waar en tegen wie him teams over een jaar zullen spelen. Daarover komt pas dui delijkheid aan het eind van het seizoen '97/'98, wanneer over de titel en degradatie is beslist en een nieuwe indeling kan worden gemaakt. Wel staat nu al vast dat de derde divisie, die nu nog in de landelijke competitie is opgenomen, een zuiver regiona le competitie zal worden. In de regio Zuid-West gaan de districten 17 (Rotterdam/Dor- drecht/Grevelingen), 18 (Zee land) en 19 (West-Brabant) sa men. Bovendien zullen twee verenigingen van het district 15 (Zuid-Holland) en een deel van het huidige district 20 (Midden- Brabant) deel uitmaken van de nieuwe regio. onze sportredactie ZURICH - De organisatie van let WK voetbal volgend jaar in "Trankrijk heeft de eerste zege Gisteren kreeg het op FIFA-congres in Zürich de felicitaties van Joao Havelange, van de wereldvoet- lalbond. ■felles verloopt naar wens, was rle boodschap die de beide vice- {orzitters van het organisatie- mité Fernand Sastre en Mi- el Platini het congres mede- Èlde. Ofschoon nog wat kleine bleempjes uit de weg moeten v UAGENFURT - In Oostenrijk Iillen vier steden de Olympi- he Winterspelen 2006 organi- ren. Na Salzburg, Kitzbühl en lefeld heeft ook Klagenfurt ch in de strijd geworpen, lagenfurt, hoofdstad van Ka- uthië, is lijsttrekker van de iensoverschrijdende kandida- |ur van Friuli/Venetië-Slove- en Karinthië. Het Oosten- .Jjkse Olympisch Comité beslist jan het eind van het jaar over de (andidatuur. AFP Badminton Glasgow. WK. Mannen, kwartfinales. Hoyer Larsen (Den/2) - Joko Suprianto (lno/6) 10-1515-9 15-5, Arbi (lno/12) - Stu- er Lauridsen (Den/10) 10-15 15-6 15-1, Sun Jun (Chn/3) - Gade Christensen (Den/11) 15-9 15-11, Rasmussen (Den/15) - Park Sung Woo (ZKo/8) 15-2 18-17. Vrouwen, kwartfinales: GongZhi- chao (Chn/2) - Susanli (lno/5) 11-511-2, Wang Chen (Chn) - Audina (lno/3) 11-6 11-4. Han Jingna (Chn/10) - Zhang Ning (Chn/7) 11-8 11-7, Ye Zhaoying (Chn/1- DaiYun(Chn/16) 11-7 11-6. Alveslohe. Deutsche Bank Open, EK profs, stand na tweede ronde: 1. Phillips (Eng) 139(6871), 2. Martin (Spa), Canoni- ca (Ita) 140,4. Lane (Eng), Goosen (ZAf). Robson (Eng), Gronberg (Zwe), Fors- brand (Zwe) 141, uitgeschakeld: o.a. Muntz(Ned) 154. Paardensport Sankt Gallen (Zwi). CSIO. Grote Prijs, na barrage: 1Nieberg (Dui) For Pleasure 0- 50,96, 2. Melliger (Zwi) Calvaro 0-59,24, 3. Bengtsson (Zwe) Paradiso 0,25-62,60, 4. Simon (Oos) E.T. 4-49,06, 5. Kursinski (VSt) Eros 4-49,84, 6 Goldstein-Engle (VSt) Laurel 4-51,21. Springconcours op tijd: 1. Robert Smith (GBr) Tees Hanauer 0-57,78, 2. Goldstein-Engle/Gipsy 0- 57,91,3. McNaught-Mandli (Zwi) Dylano 0-58,38, 4, Sloothaak (Dui) Joly Coeur 0- 59,39, 5. Michael Whitaker (GBr) Umour Bay 0-59,76;20.Tops (Ned) Sonora la Sil- la en Lansink (Ned) Carthago Z 0-77,97, 22. Raymakers (Ned) Jewel's Emerald 0- 78,02. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking 30 mei: 4-8-9-16-17- 18-21-27-40-41-42-52-54-56-57-59-65- 69-73-79 (ondervoorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 19 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Philippoussis (Aus) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4 6-2, Nor man (Zwe) - Sampras fVSt/16-2 6-4 2-6 6-4, Kuerten (Bra) - MusterjOos/5) 6-7 6-1 6-3 3-66-4, Rosset (Zwi/15) - Roux (Fra) 6- 3 5-7 6-2 6-3, Medvedev (Oek) - Escude (fra) 7-6 6-4 6-2, De Wulf (Be!) - Portas (Spa) 6-3 7-6 4-6 6-7 8-6, Kafelnikov (Rus/3) - Pioline (Fra) 7-5 6-4 6-7 1-6 6-4, Corretja (Spa/8) - Champion (Fra) 6-1 3-0 opgave. Vrouwen, derde ronde: Graf (Dui/2) - Serna (Spa) 7-6 6-1, Martinez (Spa/7) - Dhenin (Fra) 6-2 6-1, Coetzer (ZAf/11) - Babel (Dui) 6-4 6-2, Dragomir (Roe) - Habsudova (Slo/15)6-3 6-3, Majoli (Kro) - Grossman (VSt) 6-1 4-6 6-1. Da venport (VSt/5) - Schnyder (Zwi) 4-6 6-3 9-7, Spirlea (Roe/13) - Ruano-Pascual (Spa) 6-1 6-1, Arendt (VSt) - Novotna (Tsj/4) 3-6 6-4 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Farina/Pizzichini (Ita) - Boo- gert/Spïrlea (Ned/Roe/14) 7-5 1 -6 6-2, Na- gyova/Schnyder (Slw/Zwi) Rubin- /Schultz (VSt/Ned) 6-1 6-2 Gemengd dubbel, eerste ronde: Basuki/Nijssen (In- d/Ned) - Krizan/Nyborg (Slo/Zwe) 6-3 6-2, McQuillan/McPherson (Aus) - Jeyasee- lan/Kempers (Can/Ned) 3-6 6-4 6-2, La- marre/Delaitre (Fra) - Wagner/Groen (Dui/Ned)6-2 6-3. Voetbal Oslo. Oefenwedstrijd. Noorwegen - Bra zilië 4-2 (3-1). Six-Fours. Int. toernooi onder 19 jaar Ma rokko - Nederland 1-1 (1-0). 40. Zerouali 1-0, 75. Bruggink 1-1 (strafschop). Rode kaart: 25. Bourissai (Mar) wegens onder uit halen Vennegoor of Hesselink, 78. Zijm (Ned/2xgeel). Mallemort: Mexico - Kroatië 1-0 (0-0). 76. Lillingston 1-0. Wielrennen Ronde van Italië. Dertiende etappe, Va- razze-Cuneo: 1. Magnusson (Zwe) 150 km in 3.25.04 (43,888 km/u), 2. Rossato (Ita) 0.01, 3. Cipollini (Ita), 4. Traversoni (Ita). 5. Baldato (Ita), 6. Piccoli )lta), 7. Lo- da (Ita). 8, Leoni (Ita), 9. Scopsi (Ita), 10. Cassani (Ita). 11 Tonkov (Rus), 12. Le- blanc (Fra), 13. Pierdomenico (Ita), 14. Savoldelli (Ita), 15. Belli (Ita). Algemeen klassement: 1. Tonkov 58.47.11, 2. Le- blanc 0.41, 3. Gotti (Ita) 1.07,4. Noè (Ita) 1.49, 5. Piepoli (Ita) 2.37, 6. Shefer (Kaz) 2.49,7. Savoldelli 2.51, 8. Di Grande (Ita) 3.38, 9. Guerini (Ita) 3.58, 10. Miceli (Ita) 4.09, 11. Belli 4.39,12. Oegroemov (Rus) 4.41, 13. Merckx (Bel) 4.57, 14. Serrano (Spa) 5.20,15. Garcia Casas (Spa) 5.47. Ronde van Beieren. Derde etappe, eer ste deel, Gunzenhausen-Bayreuth: 1. Henn (Dui) 162,2 km in 4.07.23, 2. Prelot (Fra), 3. Dietz (Dui), 4. Mori (Ita), 5. Vestol (Noo) 2,39, 6. Knaven (Ned). Algemeen klassement: 1. Henn 12.50.31, 2. Dietz 0.03.3. Pretot 0.19,4. Mori 0.52,5. Klöden (Dui) 2.43,6. Knaven. Midi Libre. Vierde etappe, Ales-Mont- pellier: 1. Fraser (Can) 145,5 km 3.15.49 (44,583 km/u), 2. Moncassin (Fra), 3. Baffi (Ita). 4. Chanteur (Fra), 5. Pizkis (Lit), 6. Te- terioek (Kaz), 7. Aldag (Dui), 8. Mengin (Fra), 9. Gouvenou (Fra), 10. Ivanov (Rus), 13. Riis (Den), 15. Voskamp (Ned) 16. Moerenhout (Ned). Algemeen klas sement: 1. Elli (Ita) 18.29.03. 2. Dufaux (Zwi) 8.14,3. Voskamp 8,17,4. Totschnig (Oos) 8.18, 5. Kasputis (Lit) 8.26, 6. Plaza (Spa), 7. Hamburger (Den) 11.52, 8. Mo reno (Spa) 12.24,9. Desbiens (Fra) 18.26, 10. Gelfi (Ita) 18.39,42. Riis 29.45. Ronde van Oostenrijk. Eerste etappe. Ei- senstadt-Graz: 1. Nardello (Ita) 196 km in 4.41.06 (41,844 km/u), 2. Wrolich (Oos) 1.34,3. Trkal (Tsj) 3.43,4. Colage (Ita), 5. Gugganic (Oos), 8. De Louw (Ned), 21. Van Rijn (Ned), 39. Cerneus (Ned). 47. Bouwmans (Ned), 53. Van de Meulenhof (Ned), 63. Meijs (Ned) 15.03, 66. Faren- hout (Ned), 71. Barsingerhorn (Ned) 16.06, 72. Buurstede (Ned), 77. Vries (Ned), 89. Van der Velden (Ned), 101. Van der Meer (Ned). Algemeen klassement: 1Nardello 4.43.47,2. Wrolich 1.45,3. Ca- menzind (Zwi) 3.49, 4. Vandenbroucke (Bel) 3.50, 5. Mattan (Bel) 3.51, 12. De Louw 3.56, 17. Van de Meulenhof 3.57, 22. Bouwmans3.59,44. Van Rijn 4.06,56, Cerneus 4.10, 66. Meijs 15.25, 67. Faten- hout 15.28,82. Vries 16.29,93. Barsinger horn 16.34,105. Van der Meer 16.38,106. Buurstede, 107. Van der Velden. Trexlertown (VSt). Wereldbeker baan. Mannen, kilometer tijdrit: 1. Tournant (Fra) 1.04,949,2. Kreiner (Pol) 1.05,471,3. Escudero (Spa) 1.06,340. Vrouwen, 500 m tijdrit: 1. Enoekhina (Rus) 36,516,2. Belluti (Ita) 36,863,3. Fer ris (Aus) 37,201. Puntenkoers (20 km): 1. Teutenberg (Dui), 2. Razmaite (Let), 3. Gorojanskaïa (WRu). Ster van Zeeland. Eerste etappe Koude- kerke-Vlissingen, rit in lijn over 70 km. 1 Debby Mansveld. Nat. Selectie Neder land. 1.48.49; 2. Margaretha Groen, Stichting Liebertas B, z.t,;3. Leontien van Moorsel, VKS Cycling Team; 4. Katja Böhme, RTC Tempo Soest; 5. Yvonne Brunen, Nat. Selectie; 6. Regina Schlei cher. Tourenclub Nürnberg 1912; 7. Ni cole Vermast, VKS Cycling Team; 8. Chantal Beltman, Stichting Libertas B; 9. Marion van Zuilen, Stichting Libertas 8, 10. JannekeVos,Stichting LibertasB; 11. Sandra Rombouts, Nat. Selectie; 12. Martine Bras, Stichting Hartol A.; 13. Edith Klep, Nat. Selectie; 14. Ghita Belt man, Stichting Libertas B; 15. Veronique Belleter, Westland Wil Vooruit; 16. Ange la van Smoorenburg. Stichting Hartol A.; 17. Inge Velthuis, VKS Cycling Team; 18 Mandy Hampel, Nat. Selectie Duitsland; 19 Birgit Söllner, Tourenclub Nürnberg 1912; 20. Natascha Klewitz, Nat. Selectie Duitsland, op 0.05. Zwemmen Canet-en-Roussillon. Mare Nostrum Tour, derde etappe, eerste dag. Vrou wen, 800 vrij: 1. Vlieghuis (Ned) 8.50,68, 2. Pu Yigi (Chn) 8.54,90, 3. Justes Ortiz (Spa) 9.01,46. Mannen, 1500 vrij: 1. Aka- tiev (Rus) 15.26,86, 2. Roure Cuspineda (Spa) 15.58,29, 3. Poissier (Fra) 16.07,22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 47