De Milliano verkeert in topvorm Seedo hoopt op uitverkiezing PZC Regio Zuid-West boos op turnbond Driepunter Stockton zet Utah op zijn kop Vrienden Morcelli en Gebrselassie maken samen prijzengeld op Ajax wil onderzoek] in affaire-Ledezmai Persijn ziet af van AZ;° en blijft bij Volendani sport 46 Zwemster uit Oostburg zet ambities op nationaal niveau op lager pitje zaterdag 31 mei 1997 sbw stand van dertien punten weg. Negen ervan bracht hij in de laatste 83 seconden op het bord. Stockton: „We hebben de moed nooit opgegeven. Dat is onze grote kracht tijdens de finale geweest." Karl Malone volgde op de topscorerslijst met 24 punten. Hij pakte negen re bounds. RTR van onze sportredactie HOUSTON - Utah Jazz heeft geschiedenis geschreven. Na een 103-100 overwinning op Houston Rockets behaalde de club voor het eerst in het be staan de finale van de NBA- kampioenschap. In deze eind strijd moet de ploeg het opne men tegen titelverdediger Chi- van onze verslaggever Michel Brands OOSTBURG - Ze was ervan overtuigd dat ze een paar keer goud in de wacht zou slepen tij dens het eerste deel van de Zeeuwse kampioenschappen in Kruiningen, maar zes keer het hoogste eremetaal. Nee, dat had zwemster Carolien de Milliano uit Oostburg zelfs in haar stout ste dromen niet verwacht. Ze stond per slot van rekening te genover clubgenote Sandra Temmerman, nummer één op de 100 en 200 nieter vrije slag. De Milliano: „Ik voel me de laatste tijd sterk en ben momenteel ge woon iets beter dan zij." Temmerman is één van de wei nige zwemsters in de Zeeuwse baden die De Milliano regelma tig het vuur na aan de schenen legt, en zelfs af en toe verslaat. De rest van haar leeftijdgenoten houdt ze meestal op grote af stand, haar prijzenkastje puilt onderhand uit. Het talentje van toen - ze veroverde als speedo- zwemster (na 1981) en de daar op volgende jaren vier nationale titels - is nu nog steeds dat ta lent, al beseft ze dat ze definitie ve aansluiting met de nationale toppers op haar favoriete rug slag een beetje aan het verliezen is. De Milliano staat op dit moment vierde op de nationale ranglijst (100 en 200 meter) op de rug- slagnummers, na Iris van Leeu wen (Oceanus), Claudia Holte man (Arke den Inkel) en Jitske Ham van WVC uit Zoetermeer. Haar nog altijd bestaande Ne derlands record onder de twaalf jaar (in Alkmaar 1993 in een tijd van 1 minuut 9,9 seconden) op de 100 meter rugslag geeft aan dat die kloof niet altijd heeft be staan. „Zij trainen gewoon veel meer danik, maarzij behoren dan ook van onze verslaggever Pim van Esschoten AMSTERDAM - Het zijn twee vrienden van het tartan. Twee vederlichte kampioenen, die elke vraag met een glimlach beantwoorden. Vriendelijk en beleefd. Praten doen ze zacht, lachen zonder geluid. Voor de fotograaf willen Haile Gebrse- lassie en Noureddine Morceli wel eventjes wat duwen en stoeien. Maar gearmd poseren gaat ze toch makkelijker af. Vraag voor de twee vrienden. Hebben ze samen al Het Duel van Hengelo besproken? Dan moet Gebrselassie toch even wat rechtzetten: „We zijn in de race concurrenten, dan praat je daar niet over." Een vraag over de taktiek dan. Wat gebeuit er als na pakweg twee kilometer de laatste van drie hazen z'n werk heeft gedaan? Morceli: „Dat moeten we zien." Gebrselassie: „Je kunt geen taktische race lo pen." Het is samen knallen of sa men verliezen. Vriendschap kan zomaar illusie blijken zodra geld, héél veel geld, een rol speelt. Voor de win naar ligt er in Hengelo één mil joen dollar klaar, mits hij de dubbele mijl onder de acht mi nuten loopt. Nog bedreigender: de verliezer krijgt niks. ook al blijft ook hij onder die magische grens. Stel nu, dat de één de bonus pakt omdat de ander hem voortreffe lijk heeft geholpen. Blijft de an der dan met lege handen achter? Morceli. serieus: „Dat is de uitdaging..." Gebrselassie, la chend: „Ik zal Noureddine uit nodigen in Ethiopië." Hij be looft een gezellige tijd, waarin ze samen een deel van het mil joen gaan opmaken. De twee vrienden ontmoetten elkaar één keer eerder op de baan. drie jaar terug in Monte Carlo op de 3000 meter. Morceli won, in een wereldrecord (7.25,11), dat hij al weer kwijt is Schorsing BUENOS AIRES - De excen trieke doelman Jose Luis Chila- vert blijft voor dertien maanden geschorst. De Argentijnse rech ter bevestigde die straf gisteren in hoger beroep. De Paraguay- aanse international, die veel vuldig scoort uit strafschoppen en vrije trappen, is veroordeeld wegens het slaan van een sup poost in april 1994.RTR cago Bulls, die in de Eastern Conference Miami Heat ver sloeg. Morgen (zondag) is het eerste duel Utah Jazz dankt de plaats in de finale aan John Stockton. De routinier stelde de vierde zege tot de Europese top", zegt de 16- jarige havo-scholiere. „Ik train vier keer in de week een uurtje. Zij komen al gauw aan tien uur en doen daarnaast aan kracht training. Dat zit bij hen in het standaardpakket van de club, daar gaat het veel professione ler aan toe. Wij moeten alles voor eigen rekening nemen als we meer willen trainen. Maar mij zie je niet in het krachthonk, hoor." aan Daniel Komen (7.20,67). De Keniaan bezit ook het ï-ecord op de dubbele mijl (8.03,54). Het zou kunnen dat Komen ze zater dag bij de Adriaan Paulen Me morial allebei kwijt ï'aakt. In theox-ie. 'Meeting director' Ab Coers meldde dat een eventueel record ook door de IAAF zal woi'den geaccepteei'd. Mentale druk Het duo wilde wel bevestigen dat zo'n één tegen één duel de toekomst is voor de atletiek. „Het is goed voor de publieke belangstelling." Allicht, ze zei den beiden ook onmiddellijk 'ja' toen het ze werd voorgelegd. Maar ze beaamden ook de nodi ge mentale druk te voelen. Ook al vanwege dat enorme bedrag. Een miljoen dollar is zeker in Afrika veel waard. Morceli: „Dat verandei-t je hele leven." Adidas is verzekerd voor een ge slaagde ï-ecordpoging. De pre mie die de sponsor van beide at leten daai-voor betaald zou in de buurt 300.000 dollar liggen. Na de weken van voorbereiding op Hengelo weet Morceli niet zeker welke afstand hij in Athene tij dens het WK zal lopen. De 1500 meter is z'n specialiteit, maar m isschien wordt 't wel de vi j f ki - lometer Hij heeft nu toch al voor de langere afstand ge traind en de APM vormt zo te vens een mooie test. Volgens trainer en manager Abderah- mane Morceli kijkt z'n broer met die opties al naar de Spelen in Sydney. Het zou het WK wel beroven van het duel Moi'celi-El GueiTouj. En dat duel wil het publiek toch ook zien? De vraag kent Morceli, die er van wordt verdacht de jonge Marokkaan te ontlopen. „We zullen zien," is dan ook z'n enige commentaar Gebi'eselas- sie ziet viijwel zeker af van 'Athene' en dus mist het WK ook zijn duel met Salah Hissou, die hem voiig jaar z'n geliefde we reldrecord op de tien kilometer afpakte (26,38,08). Gebrselassie richt zich na Hengelo in de eer ste plaats het terughalen van dat recoi'd. Het WK staat niet hoog op zijn verlanglijstje om dat in Athene dezelfde baan ligt als in Atlanta. Hard beton, met een dunne laag tartan. Ideaal voor snelle sprints, maar ramp zalig voor de lange afstand. Als het daarover gaat, verdwijnt op slag zijn lach. „Ja, daar ben ik boos over. Het is niet eei'lijk te genover de atleten op de lange afstand." GPD in de best-of-seven serie in de laatste seconde veilig. Hij zette een pass van Bryon Russell om in een driepunter In de finale van de Western Conference be paalde hij de eindstand op 4-2. Na de score liet Stockton zich „Ik hoef niet per se zo veel te trainen, want ik hou graag ook een beetje vrije tijd over. Zo ga ik graag uit, kijk veel films en moet ik natuurlijk mijn best doen op school. Bovendien zijn daar ook de mogelijkheden niet toe. De Scheldestroom moet het doen op basis van vrijwilligers en we kunnen niet altij d gebruik maken van het zwembad (De Groede in Breskens). Niettemin is de begeleiding bij De Schei van vi-eugde op de grond val len. Bedolven door medespe lers vierde hij de overwin ning.,,^ wist dat ik de finale in mijn handen had. Ik ben blij dat de bal erin ging", zei de spe ler. destroom goed voor elkaar Met Frans Verplanke hebben we een zeer fanatieke trainer, die veel enthousiasme brengt." Pure noodzaak Haar eerste slagen bij Scheldes troom waren pure noodzaak. Omdat haar dokter dat had ge adviseerd, meldde De Milliano zich op haar zesde aan bij de Breskense zwemvereniging. „Mijn schouders staan mijn hele Stockton werd topscorer aan de kant van Utah Jazz met 25 punten en 13 assists. Meer dan de helft van zijn productie maakte hij in het vierde kwart. Onder aanvoering van Stock ton werkte de Jazz een achter leven lang al naar voren. Om de spieren rondom de schouders wat te ontlasten, moest ik het water in. Maar ik heb er nooit echt last van gehad. Het ziet er misschien niet helemaal nor maal uit. maar daar ben ik on derhand wel aangewend." Echtei*. „Na een paar keer zwemmen had ik er genoeg van. Ik kon het hoofd toen nog niet eens goed boven water houden. En ik had ook nog niet zoveel contact met andere meisjes." Een jaar later meldde ze zich vol goede moed weer aan, gevolgd door haar twee jaar oudere broer Martin. „Toen begon ik het echt leuk te vinden. Vooral ook de concux'rentie met mijn broer, die nu in zijn klasse tot de top van Zeeland behoort. Ik heb hem regelmatig gepest wanneer ik sneller was, voox-al op de lan ge afstanden gebeurde dat vaak. Ik kom meestal wat langzaam op gang, de lange afstanden zijn mijn specialiteit. Later kwam mijn moeder ook bij de club en werd trainster, ook van mij. Al leen mijn vader is niet direct bij Scheldestroom betrokken. Hij mag blij zijn als hij het hoofd boven water kan houden, ha- ha." In de sfeer bij Scheldestroom gedijd De Milliano goed. Voor morgen (zondag) staat in Den Inkel de 100 meter vlinderslag, de 100 rugslag en de 5x50 meter vrije slag op de rol. Later in de week gevolg door 400 meter wissel, de 800 meter en 1500 vrij en een aantal esta- fettenxxmmers. „Dèar moeten wel een paar gouden plakken bijzitten", zegt De Milliano zelfverzekerd. Een week later staan de natio nale kampioenschappen op het px'ogramma. Ze zal in het Eind- hovense bad van PSV waar- schij rxlijk alleen op vx'ij dag star ten, op de 200 meter rugslag. De Milliano: „Misschien ook op de 100 meter nxgslag van zaterdag. Maar op zondag is alweer de eerste langebaanwedstrijd, meetellend voor het Zeeuws kampioenschap. Ik doe voor het eerst bij de vrouwen mee. Mis je één wedstrijd, dan tel je niet meer mee voor het eindklasse ment. Daarom kan ik die niet missen. Die beker wil ik nog graag aan mijn collectie toevoe gen." van onze medewerkster Janny Vermeule KAPELLE - De Regio Zuid- West Nederland van de turn bond (KNGB), waaronder Zee land resox-teert, is woedend op de landelijke organisatie. De KNGB heeft zonder overleg Noël van Tilburg, functionaris Sport Technisch Kader (STK), 'weggekaapt' bij het afdelings- bui-eau en ondergebracht op het bondsbureau in Beekbergen. De handelwijze van de KNGB vormde de hoofdmoot van de al gemene voorjaarsvergadering van de Regio Zuid-West Neder land, die donderdagavond in Kapelle werd gehouden. De Re gio wist i'eeds dat het aantal uren van de STK-functionaris Van Tilburg van veextig uur zou worden teruggedraaid naar 25. Een en ander hing nauw samen met het nieuwe beleid van de KNGB. Oneerlijk Vorig jaar was al een bex'oep ge daan op de KNGB om het het volledige dienstverband van Van Tilburg te handhaven. Bo vendien zou er met het tei-ug- draaien van diens werktijd een oneerlijke ver-deling ontstaan tussen de twaalf x-egionale ST- K'ers van de KNGB. Pierre Jansen, voorzitter van de Regio Zuid-West Nederland, kon zich donderdag amper be heersen toen hij uitleg gaf aan de vergadering. Zeker niet na dat bekend was geworden dat Van Tilburg op aandrang van de KNGB moet 'vexTiuizen' naar Beekbei'gen. „Op onze schrifte lijke verzoeken is niet gerea geerd", zei Jansen, die de KNGB al in januari had geïnformeerd. Pas op 20 mei werd de Regio Zuid-West te kennen gegeven dat Van Tilburg als consulent- projectmedewex'ker was be noemd op het Bondsbureau in Beekbergen. Zonder overleg" is een nieuwe STK'er benoemd, die echter slechts voor 25 uur is aangesteld. van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg AMSTERDAM - Ajax zal Feye- noord aanspreken op het gedrag van Feyenoord-vooi-zitter Van den Herik in hel conflict tussen beide clubs om de 19-jarige jeugdinternational van Costa Rica, Froylan Ledezma. De clubleiding in Amstex-dam acht voldoende gronden aanwe zig voor een onderzoek naar de i'ol van Feyenoord, dat Ajax be schuldigt van vals spel in het ge- touwtx-ek om deze voetballer, die als het grootste talent van Midden-Amexdka wordt be schouwd. „Van den Herik pro- beexi z'n straatje schoon te vegen. Maar zo gaan we in Ne- deiiand niet met elkaar om", al dus een woordvoerder van Ajax. Donderdagavond, bij aankomst van Ledezma op Schiphol, be twistten beide clubs elkaar de eigendomsrechten. In een Am sterdams hotel leidde een en an der tot een ox-dinaix-e ruzie. In de confrontatie ging het er hax'd aan toe. Fax Uiteindelijk verdween de speler richting Rotterdam. Gister avond speelde hij voor Feye- noox'd mee tijdens een interna tionaal jeugdtoernooi. Hij maakte in de wedstrijd tegen het nationale elftal van Ghana een goede indruk en bovendien scoorde hij een van de twee Rot terdamse doelpunten. Nog vorige week vrijdag kreeg Ajax van Associacion Liga De- poiiiva Alajuelense, de club van Ledezma, per fax de vrijgave en de komst van de speler naar van onze sportredactie MONNICKENDAM - Ab Persijn ziet af van een transfer naar AZ. De verdediger van Vo- lendanx tekende gisteren voor drie jaar een contract bij zijn huidige club en blijft daardoor in de eredivisie voetballen. „Dat was ook de belangrijkste reden om bij Volendam te blijven", zei de 23-jarige voetballer gisteren na de ondertekening van zijn nieuwe contract. Ab Persijn kwam enkele maan den geleden een verbintenis van drie jaar ovex-een met AZ. Uit voor-zorg liet de speler uit Monnickexxdam een ontsnap- andex-en bestuin-sleden dezelfde consequenties zullen trekken. Zelfs Noël van Tilburg is aller minst gelukkig met de situatie. „Ik had graag in deze regio wil len blijven werken. Er is de vijf jaar dat ik hier wex'k veel be reikt. Desondarxks is er nog veel! te doen. Dat had ik graag ge daan. Maar ik moet aan de an-| dei-e kant ook aan mezelf den-, ken: een volledig dienstvei-band is uiteraard te prevaleren boven] een 25-urige werkweek." Steun I Het regiobestuur kreeg de volle-iv dige steun van de algemene ver-.j. gadering om het Bondsbestuurj te wijzen op het verkeerd ge-ij voerde beleid. Ook ging de vex-gadering don-,r derdag in op de gewijzigde^ structuur van de KNGB, waar-Jj. bij een gewijzigde regiovei'de- j! ling is ontstaan. In de nieuwe^ constructie loopt de Regioj Zuid-West voorop. ;'s Nadat Zeeland en Bx'abant-^ West samensmolten, is razend-v snel een nieuw dagelijks be-v stuur geformeerd. Die werd donderdagavond officieel1" benoemd. De technische com- missies kunnen pas tijdens de na j aars vex-gadering worden vastgesteld. Voorzitter Jansen. „Er is hard gewerkt. Beide ray ons werken goed samen en lang zaam maar zeker worden de commissies tot een geheel ge- voxmd." Mandaat De commissie Wedstrijdsport px-esenteerde al het conceptbe- leid. Dat was noodzakelijk om dat met het door de KNGB aan gegeven landelijke beleid reeds in september een aanvang moet worden gemaakt. Zo heeft de Productgroep Turnen Dames een promotie/degradatierege ling ingevoex-d en een clubcom petitie uitgeschreven. Daarmee wordt in het najaar begonnen. De commissie Wedstrijdsport kreeg een mandaat van de ver- gadexïng om het conceptbeleid uit te voeren. Amsterdam bevestigd voor dé* pex-iode van 27 mei tot en met i\ juni. De fax was mede onder-te-; kend door de voorzitter van d^; Costa-Ricaanse voetbalbond ex^>, bovendien voorzien van eeiT stempel. g Vorige maand, op 16 april, waj8 Ajax door de voorzitter vai},, 'Liga', Mario Chacon, al schrif-,. telijk geïnformeerd over d^e transferprijs van de speler, l,ij( miljoen dollar. De onderhandel lingen met 'Liga' werden voo£. Ajax gevoerd door Ricardift Sleepex-, een officiële FIFAju agent. ft Dallas De assistent van Van Gaal, Va%, der Lem, ontdekte Ledezma iijg febx*uari tijdens een toex-nooL van Ajax 2 in Dallas, Texa^ Hoofdscout Pronk zag en beoork deelde de speler en stemde vert volgens in. Begin mei wak Ledezma al voor een trainings!, stage in Amsterdam. Halverwe! ge keerde hij op last van voorzits ter Chacon echter onverwachi tex-ug naar huis. Hoe Feyenoord op het spoor var> Ledezma is gekomen, is in Ami sterdam nog onduidelijk. ChaR con meldde Ajax gisteren pd fax dat Feyenoord bex-eid wajr voor zijn speler 1,8 miljoen gul™ den te bieden, plus een aandee. van tien px-ocent in een strak», eventueel te realisex-en oveir winst. Ajax beraadt zich thanft op nadere stappen. Een nieuvL interessanter bod is niet uitge? sloten. „Maar als Ledezma vooL Feyenoox-d kiest, trekken we gejf woon aan het koxtste eind", all dus een woordvoex-dex-, „Zo sinij. pel is dat". GPD L pingsclausule in zijn conti-a<i- opnemen. Bij degradatie vervi» de overeenkomst. „Toch wil» AZ me nog hebben. Enkele dat gen voor de wedstrijd tegen RKC kreeg ik een verbeterd!, aanbieding." n Maar toen de Alkmaarders ir degradatienood verkeerdeif had Ab Pex-sijn zijn keuze al ge.1 maakt. „In dat gesprek had ikr laten doorschemeren dat ik nis] zou komen. Het was me allr maal te onzeker geworden." ,r Het geld was goed in Alkmaar maar dat was voor Persijn geer. x-eden om over te stappen. „Ir ben 23 en wil in de eredivisjj voetballen." GPD Carolien de Milliano: „Ik voel me de laatste tijd sterk." foto Peter Nicolai Ontoelaatbaar Jansen: „Het is ontoelaatbaar dat de Bond op deze manier te werk gaat. Wij zullen dit ook niet accepteren." Vice-voorzit ter Jo Verplanken deelde de ver- gadering mee dat hij zich be raadt op zijn functie. Het is zelfs niet onmogelijk dat Ter afsluiting van de algemene vergadex-ing ovex-handigde voorzitter Jansen donderdag avond namens het bondsbe- stuur van de KNGB een KNGE legpenning aan mevrouw Geel hoed, de voorzitter van KWV uil Kruiningen vanwege het 50-ja- rige jubileum van de vex-enigingl Steven Seedo (rechts) in actie voor Middelburg: „Deze kans krijg ik misschien maar één keer." foto Willem Mieras Middelburger bij laatste zestien spelers Nederlands zaalvoetbalteam van onze verslaggever Eldridge Pentury LLORET DE MAR - Helemaal onverwacht kwam de uitnodi ging niet. Want 'via-via' had hij al vernomen dat er een uit verkiezing zou kunnen volgen. Wel beseft Steven Seedo maar al te goed dat hij straks net zo makkelijk bij het viertal kan horen, dat alsnog afvalt. Want de nationale selectie van zes tien zaalvoetballers waartoe hij behoort, is een voorlopige. „Als het niet lukt, hoop ik op een nieuwe kans", zegt de Middelburger. Onder toeziend oog van Nico Sprey, de bonds coach van de zaalvoetbalse lectie, moet Seedo op 3 en 10 juni een training afwerken. Daarna volgt uitsluitsel. „Het zou leuk zijn als ik straks definitief wordt geselecteex-d", zegt Seedo vanuit hetzonovex-- goten vakantieoox-d Lloret de Mar in Spanje. Met een vijftal andere Zeeuwen (Sjimmie Kikkert, Peax-1 Doesburg, Ed win Held, Robbie Dahoe en Steven Wintex-) werkt hij daar een internationaal zaalvoet baltoernooi af. De eerste wed strijden heeft hij aan zich voorbij moeten laten gaan vanwege een enkelblessux-e, die hij met Middelburg opliep in het promotieduel met Vlij- mense Boys. Met het oog op de nieuwe con frontatie met Vlijmense Boys - Seedo komt vandaag (zater dag) terug naar Nederland - spaart hij zijn enkelgewricht liever. Maar wat ook mee speelt, is de krachtmeting die hij twee dagen later bij het na tionale zaalvoetbalteam moet ondergaan. Aanvankelijk moest Seedo afgelopen woens dag al met Oranje opdraven, maar het duel tussen eredivi- sionisten 't Hoornsche Veer- huys en Bunga Melati - wed- strijd van de play-offs - vx-oeg om uitstel, tot opluchting van Seedo. „Al had ik wel oveivvo- gen om mijn reis naar Spanje daarvoor uit te stellen. Want deze kans krijg ik misschien maar één keer. Maar op deze manier is het natuurlijk pri ma. Kan ik beide dingen doen." Seedo (24) is uitverkoren op basis van zijn zaalvoetbal- prestaties bij Terlindemortsel, een Belgische club die xxitkomt in de eerste klasse nationaal, het hoogste niveau van België. Via oud Goes-voetballer Arse- nio van Aerde werd hij daar enige tijd geleden onderge bracht. De competitie in Bel gië heeft zijn einde inmiddels bereikt. Terlindemoxlsel werd derde, Seedo speelde naar ei gen zeggen 'vrij veel' en scoor de 22 keer-, „Het was geen slecht jaax-." Begaafd Vie Hermans, assistent- bondscoach van de nationale ploeg, werd op de hoogte ge- bracht van Seedo's verrichtin gen en kwam een maand gele den voor het eei'st een kijkje nemen. „Omdat ik toen ge schorst was, kwam hij twee weken geleden in de wedstrijd tegen Manschaft Bielsen nog een keer", aldus de technisch begaafde voetballer. Na een toexmooi in Gent, dat ter af sluiting van het seizoen werd gehouden, werd zijn uitver kiezing bevestigd. „Nico Sprey ken ik al wat langer. In Gent heb ik ook nog even met hem gesproken. Nee, niet over een eventuele uitnodiging. Gewoon over koetjes en kalf jes." Seedo denkt niet dat de twee trainingen bepalend zullen zijn. „Volgens mij staat nu al min of meer vast wie zal afval len en wie niet. Waar ik bij zit? Weet ik niet. Ik zie wel." Voor lopig mag hij zich nog scharen in het rijtje van spelers als John de Bever, Pascal Lange- huijsen, Michel Wentsel en Sander van Dijk. Balvix-tuoos Edwin Giiinholz ontbreekt vanwege verplichtingen bij zijn werkgever ADO/ Den Haag. Seedo: „Het zou mooi zijn als ik het red. Want in de week van 14 en 15 jufxi volgt een vierlandentoernooi met Rusland, België en Spanje. Volgend jaar is er weer een WK en EK. Maar nogmaals: ik zie het allemaal wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46