Milieuvriendelijk wonen centraal P PZC Alcohol van genot tot probleem mui zeeland zaterdag 31 mei 1997 sbw 21 Informatiecentrum Duurzaam Bouwen in Goes geopend ondernemend zeeland Virtuele Gouden Gids in gebruik genomen The Mixx brengt nieuw leven in Terneuzen SER sluit weg naar structuurfondsen EU vanuit Zeeland de kwestie agenda ■<Rij Kuttig van onze verslaggeefster Caroline Moerland GOES - De Borselse burge meester ir. J. L. M. Mandos opende vrijdag in Goes het In formatiecentrum Duurzaam Bouwen viba Zuid West. Hij zei het initiatief van de stichting Bewust Wonen bijzonder te waarderen. „Het is jammer dat de politiek, als het om duur zaam bouwen gaat, niet voorop loopt." Het informatiecentrum aan de Houtkade is bedoeld voor zo wel particulieren als professio nele 'bouwers', zoals architec ten en aannemers. Ze kunnen er informatie krijgen over duurzaam bouwen, een manier van werken die rekening houdt met het milieu. Ook is in het pand een permanente tentoon stelling ingericht met milieu vriendelijke bouwmaterialen. Bewust Wonen heeft het infor matiecentrum opgezet. Doel van de in 1984 opgerichte stichting is kennis verspreiden door voorbeelden te stellen. Zo heeft Bewust Wonen inmiddels 52 duurzaam gebouwde wo ningen gerealiseerd in Zee land. Voorbeeld voor het Goese in- van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Bedrijven en instellingen in Zeeuws-Vlaan- deren kunnen zich voortaan presenteren via Internet. De virtuele informatie loopt via TrefPunt, een initiatief van de Rabobank. De burgemeesters van Hulst en Terneuzen, A Kes- sen en R. Barbé, namen vrijdag tegelijkertijd, maar afzonder lijk van elkaar, de TrefPunten Hulst-Nieuw-Namen en Ter- neuzen-Axel in gebruik. De 'providers' werden die middag aan de landelijke Homepage toegevoegd. Helemaal vlekke loos verliep dat nog niet, want de videoverbinding tussen de beide locaties kwam vrijdag niet tot stand. Met TrefPunt wordt Internet toegankelijker voor het pu- bliek en de drempel tot het we reldwijde communicatie-net werk verlaagd. Abonnees, die geen klanten van de Rabobank hoeven te zijn, kunnen via TrefPunt onbeperkt toegang krijgen tot het 'World Wide Web'. Zij kunnen rondneuzen in een overzicht van alle lokale bedrijven en instellingen die zich op het net presenteren. De consument kan ook over een overzicht per regio, land of branche beschikken. Daarna staat de weg vrij om te 'surfen' op Internet. Tegen lokaal tele foontarief kan over de hele we reld gecommuniceerd worden. Zakelijke klanten op hun beurt wordt de gelegenheid geboden te adverteren en zaken te doen. Een uitgebreid zoekregister en de mogelijkheid om van foto's, geluiden, reactieformulieren en teksten gebruik te maken en zelf pagina's samen te stellen, staan de ondernemers tot hun beschikking. Nieuws TrefPunt zelf zal eveneens re gelmatig van zich laten horen. Zo is het de bedoeling dat men sen kunnen reageren op stellin gen op lokale gebeurtenissen die op het net worden gezet. Ook een agenda van plaatselij ke activiteiten en een overzicht van het regionale nieuws ont breken niet, vei-telt TrefPunt- manager L. Kooiman. De gemeente Terneuzen zal bin nenkort op het net zijn te vin den. Hulst is dit al en Axel overweegt nog. Op dit moment zijn er 64 Tref Punten in Nederland. Aan het eind van het jaar moeten dat er 125 zijn. In Zeeland zijn de re gio's Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen nu voorzien. formatiecentrum is de perma nente tentoonstelling in Den Bosch van de viba, eenlandelij- ke organisatie op het terrein van duurzaam bouwen en wo nen. Bewust Wonen vindt het belangrijk dat ook Zeeland z'n eigen aanspreekpunt heeft. „Wij denken dat het goed is zo'n centrum in de buurt te hebben", zei voorzitter van de stichting L. de Putter vrijdag. Ondersteuning Hij sprak er dan ook zijn te leurstelling over uit dat slechts weinig gemeenten in Zeeland het informatiecentrum finan cieel hebben ondersteund. „En van de provincie hebben we al helemaal niets gekregen." Zijn toespraakje sloot aan op dat van de Borselse burge meester Mandos, die vaststelde dat het particulier initiatief op het punt van duurzaam bou wen vooruit loopt op de poli tiek. „Ik heb veel bewondering voor mensen die op dit gebied hun nek durven uitsteken", complimenteerde hij de initia tiefnemers. Dat milieuvriendelijk bouwen in zekere zin nog in de kinder schoenen staat, maakte B. Hec tor van de Inspectie Volkshuis vesting duidelijk. Ook hij was één van de sprekers tijdens de officiële opening van het infor matiecentrum. Van de 11.000 woningen die vorig jaar in Ne derland zijn gebouwd, viel slecljts vijftien procent in de categorie milieuvriendelijk. „Dat is in absolute zin nog heel weinig." Hij deed dan ook een oproep aan de Zeeuwse ge meenten die het Convenant Duurzaam Bouwen niet heb ben ondertekend, dat alsnog te doen. Het informatiecentrum Duur zaam Bouwen is voorlopig al leen op afspraak open Het is bereikbaar via het kantoor van de Stichting Bewust Wonen in Middelburg. De informatie die de vrijwilligers van het cen trum geven is in principe gra tis. Alleen voor een advies dat wat meer tijd vergt, wordt geld gevraagd. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingpn, of via fax 0118-470102. Het nieuwe muziekcafé The Mixx in Terneuzen. foto Charles Strijd van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het moet hét podium voor bands in Terneuzen worden. Minstens één keer per week een band, zo is de doelstelling van de uitbaters van het nieuwe muziekcafé The Mixx. Afgewis seld met bescheiden houseparty's, voor kinderen (in de vakanties) en (later op de avond) volwassenen. Opdat er eindelijk weer eens wat leven in de brouwerij komt daar in het centrum van de Schel- destad. De dag voor koninginnedag opende The Mixx z'n deuren voor pu bliek met een puik bluesconcert. Vrijdag 6 juni volgt het officiële openingsfeest (aanvang 21 uur) met optredens van Nose Town Rocket Fuel, Hi Aces enHerman Brock and the F.EF.F. En de agen da voor de navolgende weken in de zomermaand is ook al volge boekt. The Mixx beschikt over een zaal waar zo'n driehonderd mensen i n kunnen. Bij uitstek geschikt dus voor optredens van populaire amateurbands uit de regio en omstreken, zo bedachten eigenares se Brigitte de Maat en bedrijfsleidster Laura Oppeneer. Het café heeft een eigen mengtafel. Sfeer „Op dat vlak was er in Terneuzen heel weinig te doen. Wij willen daar verandering in brengen. We hopen zo ook bij te dragen aan een betere sfeer in dit deel van Terneuzen. Laten zien dat het ook anders kan. Op 5 september organiseren we bijvoorbeeld een zes kamp metcafé'shieruitde buurt. Bij de traditionele evenementen valt de oude binnenstad steeds buiten de activiteiten. Met de ha venfeesten bijvoorbeeld komen de mensen niet verder dan de Nieuwstraat. Dat moet weer veranderen", hoopt Oppeneer. The Mixx is in eerste instantie alleen op vrijdag- en zaterdagavond ge opend. jan onze Haagse redactrice )EN HAAG - De Sociaal-Eco- lomische Raad (SER) vindt dat fit gebruik van de Europese ructuurfondsen door de rijke- t lidstaten na 1999 drastisch jeperkt moet worden. Alleen por het scheppen van banen is leun aan regio's nog gerecht- aardigd. Voor infrastructuur, iidden- en kleinbedrijf, land ouw en natuurbeheer mag leeland niet meer in Brussel ankloppen. jat blijkt uit het ontwerp-ad- ïes aan het kabinet dat de SER annenkort vaststelt. De Raad mdt dat de structuurfondsen por namelijk gebruikt moeten lorden voor arme lidstaten in lidden-, Oost- en Zuid-Euro- r e rijke landen zijn in staat om p eigen problemen zelf op te fssen, vindt de SER. Alleen Aankleden plein itadskantoor luurt nog even [BRNEUZEN - Wanneer, anneer wordt de betonnen lakte voor het nieuwe stads- antoor van Terneuzen afge- iaakt, wil VVD-fractievoorzit- ïr W. Gosselaar weten. 'e nieuwe behuizing van de mbtenaren is al enige tijd in ge- ruik, de aankleding van de iegte achter de voordeur laat chter maar op zich wachten. In de volksmond wordt het al et Plein van de Hemelse Vrede enoemd. Zeker nu de gerani- ms in de plantstroken keurig in et gelid staan. Ik zou graag en dat morgen nog een begin ordt gemaakt, zoclat dit pro- ct binnen enkele dagen volle- g kan worden afgerond." e liberale voorman zal zijn ge- ichten nog even moeten ver- 'itten wanneer hij over het !ein paradeert, zo werd hem mderdagavond in de raad dui- dijk gemaakt door burge- eester drs. R. Barbé. e verantwoordelijke ambte- iren hebben de verlichting - e zij overigens zelf hebben be eld - afgekeurd, omdat de mpen achteraf niet bleken te flnnen enkele weken, zo is het ireven, moet de aankleding fclledig en zal het hemels toe- In zijn op het plein. voor arbeidsmarktproblemen en voor regio's die in een ingrij pende economische verande ring verwikkeld zijn, kan nog een beroep op Brussel worden gedaan. Voor de rest moeten achterblijvende regio's maar een beroep doen op hun eigen regering. Rondpompen Het advies van SER zit op een lijn met uitspraken die VVD- ministers als G. Zalm (Finan ciën) en J. van Aartsen (Land bouw) hebben gedaan. Zij heb ben zich gekeerd tegen het 'rondpompen van geld'. Daar mee bedoelen ze dat afdrachten van Nederland aan de Europese Unie via Brussel weer in bij voorbeeld Zeeland terechtko men. Zeeland ontvangt van 1994 tot en met 1999 in elk geval 23,7 miljoen ecu (circa 48 miljoen gulden) uit de Europese Struc tuurfondsen. Daarvan komt 11,9 miljoen ecu binnen onder de vlag van Interreg II. Dat geld is bestemd voor grensover schrijdende projecten van Zee land en het Belgische Oost- en West-Vlaanderen. Voor Zeeuws-Vlaanderen komt er tot en met 1999 11,8 miljoen ecu binnen omdat die plattelands regio volgens Brussel achter blijft in haar economische ontwikkeling. Verdubbeld Brussel eist overigens wel dat de ESF-subsidies verdubbeld wor den door de provincie, het Rijk of betrokken gemeenten. Daar naast komt in Zeeland nog Eu ropees geld binnen via diverse instellingen zoals de arbeidsbe middeling en particuliere orga nisaties, aldus een medewerker van de provincie Zeeland. Advertentie mr. ADRIAAN A. VAN DIJKE Fusie- en Overname Specialist Huize 't Verseylt Besteck" Pres. Kennedylaan 2S 4334 EJ Middelburg tel. 0118-640 444 fax 0118-628 115 Alleen in Zeeland neemt het gebruik van alcohol toe; vooral onder jongeren lijkt drank snel aan populariteit te winnen. foto Willem Mieras van onze verslaggevers Het aantal alcoholverslaafden groeit, zo heeft het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) geconstateerd. Het bureau spreekt van onderschatting van de problemen die daaruit voortvloeien. Ook de overheid zou te weinig doen om de alcoholconsumptie te ontmoedigen. Onder jongeren zouden kleine, op het oog onschuldige flesjes, met echter een hoog alcoholpercentage, in trek zijn. Bij de jeugd winnen de shooters, feiglings en mixdrankjes terrein. Alleen in Zeeland neemt het drankgebruik toe. Is het echt zo erg gesteld met het Zeeuwse al coholgebruik? Annemiek Hermsen (20) houdt ervan om uitgaan in Vlissingen af te wisselen met stappen in Amsterdam. „Als ik een verge lijking tussen die twee steden moet maken dan denk ik dat jongeren uit de Randstad een beheerster drankgedrag hebben. Hier in Zeeland heerst het idee 'ik ga stappen en drink me klem'. Natuurlijk niet bij ie dereen, maar ik maak dat toch wel vaak mee. Hier wordt ook vaak bier gedronken, terwijl een Amsterdamse stapper drinkt wat hij lekker vindt. Ik generaliseer mis schien, maar na twee, drie Malibu-jus stappen ze daar over op jus." Jointje „Ik verwacht wel dat er in Amsterdam sneller overgestapt wordt op pillen. En er wordt ook meer geblowd. Als iemand in Zeeland een jointje rookt, wordt er omge keken. Van Feigling (wodka met vijgenex tract in een klein flesje) of shooters hoor ik niet zo vaak. Misschien dat ook die speci ale mixen in de Randstad iets meer ge bruikt worden." Ook A Visser van slijterij De Moerbei in Oostkapelle heeft het idee dat jongeren uit Brabant en de Randstad iets eerder grijpen naar de Feigling dan Zeeuwse j on- geren. „Het flesje moet je schudden en in een keer achterover gooien. Dat staat na tuurlijk wel stoer. Wie kan er de meeste op. Jongeren van hier drinken volgens mij niet meer dan vroeger. Ook bij ouderen heb ik niet het idee dat die in de loop dei- jaren steviger zijn gaan drinken. Die blij ven op hun tijd hun borreltje drinken. Speciaal voor de toeristen schaffen we in de zomerwei de mixen aan en de Feigling- flesjes. Die flesjes bestaan geloof ik pas drie jaar. Na de zomer stopt de verkoop en hoeven we ze niet meer te bestellen," W. Houtman van het Vlissingse café Soif dat binnenkort tien jaar bestaat, heeft weinig gemerkt van een groeiend drank misbruik. „Ik denk niet dat het erger is dan toen ik hier begon. Aan mijn omzet kan ik dat in elk geval niet aflezen. Maar shooters of andere moderne drankjes verkoop ik niet. Ik denk dat er genoeg klassieke drankjes zijn. Op straat zie ik jongeren wel eens met die bijzondere blik jes lopen. Maar een toename? Nee, dat ge loof ik niet." Mevrouw M. Proost-Corduwer uit Goes denkt daarentegen dat het gebruik van al cohol echt een onderschat probleem is. „Verslaafden kunnen hun ziekte tegen woordig zo goed verbergen. Het gebruik van alcohol is in onze maatschappij totaal geaccepteerd. Bijna iedereen drinkt wel een glaasje wijn bij het eten. Daar moeten we volgens mij de schuld van het toene mende aantal verslaafden zoeken. De sa menleving is alleen maar ingesteld op presteren. Voor emoties en gevoelens is geen tijd. Geen wonder dat zoveel mensen de druk van het gewone leven niet aan kunnen en naar de fles grijpen." Onder controle Laura Witkam, verkoopster in de Slijterij kaasboetiek De Koebel in Heinkenszand: „Ik denk niet dat het gebruik van alcohol een onderschat probleem is. De overheid heeft het goed onder controle. Als je verslaafd bent is er zo'n groot circuit van hulpverleners, die je kunnen en willen op vangen. Nee... volgens mij zijn er geen problemen. Iedereen drinkt toch wel eens een glaasje?" Eigenaar J. van der Maas van café Old Dutch in Zierikzee zegt niets te merken van gestegen alcoholconsumptie. „Dit is natuurlijk maar een buurteafeetje. We hebben vooral vaste klanten. Van mij mo gen ze nog wel wat meer drinken." Een stevige drinker uit een klein dorp op Schouwën-Duiveland verbaast zich niet over de hoge alcoholconsumptie in Zee land. „Het is een bestaand feit dat Zeeu wen flinke zuiperds zijn", zegt hij. „Daar is niets verontrustends aan. Het is wel een goeie zaak. Gezellig toch?" EVENEMENTEN zaterdag: BERGEN OP ZOOM - Het Markie zenhof, 10-17 uur: Boekenmarkt; Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur: Hans Liberg met zijn program ma 'De vier jaargetijden'; De Botte Hommel, 23 uur: Concert door de band Venus Flytrap; COLIJNSPLAAT - Café de Patrijs, 22 uur: Concert door de band 'Left- hand Freddy and the aces'; DREISCHOR - Hervormde kerk, 20 uur: Concert door ZWN Mannen koor en Ruyterstadsingers; GOES - Oude Vismarkt, 10-16.30 uur: Demonstratiedag/Kunstmarkt door projekt Goes 'En Passant- Grote kerk, 20 uur: Orgelconcert doorJaap Kroonenburg; MIDDELBURG - Centrum, diverse plaatsen, 10.30-16 uur: Poppenkast clowns theater festival; HofvanTange, 15en 19uur:Golden Circus; Sportpark Nadorstweg, 19 uur: Ne derlandse Drumkorps-kampioen schappen; Stadsdanszaal, 22.30 uur: Dans feest The Zodiac Zone; OOST-SOUBURG - Centrum, 9-17 uur: Karolingen-voorjaarsmarkt; Karolingen Burg, 10-16 uur: Dores- stad-Sibbe verzorgt demonstraties over het leven in het 9e eeuw; OOSTBURG RK kerk, 20 uur: Con cert door Zeeuws-Vlaams Kamer koor en gemengd koor Ars Cantan- di; OOSTKAPELLE - v.m. basisschool Steengrachtstraat, 20 uur: Toneel vereniging Walichrum speelt 'De bruid in de Morgen'; R1TTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 19.30 uur: Balletvoorstelling door balletschool Lilianne Butler; VLISSINGEN - Sportpark Irislaan, 10 uur: Nationaal Show Festival; Stadhuisplein, 20 uur: Taptoe; De Piek, 21 uur: Concert door rock band Second Chance; ZOUTELANDE - Hervormde kerk, 20 uur: Concert door Walchers koor 'Capella Terra Tremens'; EVENEMENTEN zondag: BERGEN OP ZOOM - Kerk van de Goddelijke Voorziening, 16 uur: Concert door Het Daniel Speer Trombone Consort; GOES - Manhuistuin, 12 uur: Optre den van fanfare 'Euphonia'; MIDDELBURG - Hof van Tange, 15 uur: Golden Circus; OOSTBURG - Den Hoekzak, 19.30 uur: Gospelconcert doorde muziek- zanggroep van 'De Kandelaar' OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologish Museum, 15 uur: Trio Ermesto speelt de voorstelling 'De Wetlan den'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort (t/m okt.); TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 14 uur: Balletvoorstelling door ballet school Lilianne Butler; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Tom Jerry; zat. 14, 16.30,19 en 21.30 uur, zon. 14,16.30 en 20 uur: The fifth element; zat. 16.30,19 en 21.30 uur, zon, 16.30 en 20 uur: All Stars; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Space Jam en De klokkenluider van de Notre Dame; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15,18.45 en 21.30 uur: Liar Liar;zat. 18.45 en 21.30 uur, zon. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Sha dow Conspiracy; zat. 18.45 en 21.30 uur: TheSaint;zon. 16.15en20uur: The English patient; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Pinokkio; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Dante's Peak; 't Beest, zat. 20.30 uur: The portrait of a lady; HULST - De Koning van Engeland, zon. 16.15 uur: 101 Dalmatiers; zat. 19.30, zon. 19 uur: One fine day; zat. 19.30 en 22, zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: The fifth element, The Saint, Li- ar Liar, Dante's Peak en All Stars; zat. 21.30, zon. 21 uur: The English patient; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19 en 22, zon. 20.30 uur: The English pati ent; VLISSINGEN - Alhambra, zat. 14 uur: VooTurbulence;zat.enzon. 14 en 19 uur: All Stars; zat. en zon. 14, 19 en 21.30 uur: Liar Liar; zat. 19 en 21.30, zon. 14, 19 en 21.30 uur: The fifth element; zat. en zon. 19 en 21.30 uur; Donnie Brasco; zat. en zon. 21.30 uur: Karakter; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - Archeologisch Museum, zon. 13-17.30 uur: '(in de) Kaart kijken', Het verleden in het West-Zeeuws-Vlaamse landschap van heden, (t/m 30/9); SINT ANNA TER MUIDEN - Streek- landbouwmuseum Agrimuda, 13- 17 uur: 'Van paarden naar paarden krachten', boerenleven in West Zeeuws Vlaanderen (t/m 30/9); SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Fo to-expositie 'Bruidssuikers en wit tebroodsweken', trouwrituelen (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Aquarellen van diverse kun stenaars (t/m 31/5); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11 -17 uur: 'Passages', Aagje Pel, ge mengde techniek en Bert Bevers, poëzie (t/m 6/7); Eugène Peters, schilderijen (t/m 8/6); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Jannie Boers en Tonnie Nuijten, keramische objecten; Paul Bogaert, linosnedes (t/m 14/6); De Mollegangen, .10-17 uur: Fred de Ron (schilderijen) en Corrie Hage naars (beelden) (t/m 1/6); Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Ber nard de Wolff 'andere tijden'.olie verfschilderijen en tekeningen (t/m 28/6); BROUWERSHAVEN - St. Nicolaas- kerk, zat. 13.30-16.30 uur: Els van Baarle, Batik en let van Pelt, beelden (t/m 31/5); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, zat. 13.30-16 uur: 'Rozen verwelken, scheepjes vergaan' over 150 jaar poëzie-albums; 'Ha zen en konijnen'; 'Vlinders' (t/m 25/10); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur: Fransje v.d. Swan (Schilderij en) en Hansje den Hollander (Beel den) (t/m 31/5); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken Arien de Groot en Flip Drukker (t/m 1/6);DOMBURG - Mu seum MarieTakvan Poortvliet, 13- 17 uur: Reimond Kimpe, Kimpe's Collectioneur (t/m 15/6); GOES-Galeriev.d.Berge,zat. 13-17 uur: Jus Juchtman, schilderijen (t/m 14/6); Museum, 13-16 uur: Hemels Erf goed, schatten van het Bisdom Bre da (t/m 31/8); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Werken in de Fruitteelt' (zwart/witfoto's) (t/m 1/9); KATTENDIJKE - Atelier De Katten- beker, zat. 13-17 uur: Jan Capello, aquarellen (t/m 5/6); MIDDELBURG - Zeeuwse Biblio theek, zat. 10-13 uur: Werk Inge van der Kooij (t/m 31/5); Zierikzee rond 1900, prentbriefkaarten en foto's (t/m 21/6); Selectie nieuwe kunst werken 1997 (t/m 31/5); Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uur; Reimond Kimpe, De gul den middenweg, schilderijen en te keningen (t/m 15/6); Galerie 'T', zat. 11-16 uur: Marja de Lange, schilderijen en Angelique Sturm, beelden (t/m juni); Marjan Groeneveld, etsen en Wim Zwijsen, monothin (t/m juli); Galerie 't Haentje te Paart, zat. 14- 16.30 uur: Gerard Menken, schilde rijen en Resi Arts, keramiek (t/m 31/5); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Greetje de Korne, schilderij en in olie en acryl en Jeannet Hoe- jenbos, bloemen in aardewerk (t/m 26/6); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Mya 's-Gravesande-Kuyper, schil derijen in gouache, aquarel en acryl (t/m 1/7); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: 'Dresscode Bekend' van Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode (t/m 28/6); De Vleeshal, 13-17 uur: Wouter van Riessen, foto's, tekeningen (t/m 15/6); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Elske Neus, metro s (t/m 28/6); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Expositie van Bettina Gru- ber, David Smithson en Ulrich Till- mann (t/m 6/7); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Kleur in keramiek', werken 4 kunstenaars (t/m 31/5); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-17, zon. 10- 17 uur: Expositie van botten van fossiele zoogdieren; De Flora vol tooid (t/m 28/9); OUDDORP - De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Nelemans, aquarellen en olieverfschilderijen (t/m 29/6); SLUIS-Raadskelder, 14-17 uur:Ma- rianna Papara (Schilderijen) en Yo- landa Roosen (Keramiek) (t/m 2/6); VEERE - Grote Kerk, zat. 10-17, zon. 13-17 uur: 'Geverfde vrijheid', schil derijen van Hetty van der Linden (t/m 29/6); De Schotse Huizen, zat. 12-17 uur: Werken Nona Schmit; VLISSINGEN -Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Van Zeeuwse Admirali teittot marine in Zeeland'(t/m 28/9); Galerie H. Meijaard, zon. 14-17 uur: Guido Metsers, schilderijen (t/m 29/6); WISSENKERKE Galerie 'De Prak tijk', zat. 13-18 uur: Marleen van Wolferen, schilderijen en Kees C. Reek, beeldhouwwerk (t/m 31/5); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: '125 jaar Groei en Bloei' (t/m 25/10); 'Het aangespannen trekpaard' (t/m 25/10); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dagen nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 625414 Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Rubberboot weg MIDDELBURG - Uit het water aan de Maisbaai in Middelburg is tussen woensdagavond half negen en vrijdagmiddag twee uur een rubberboot met buiten boordmotor gestolen. De grijs blauwe rubberboot met blauwe buitenboordmotor zijn vierdui zend gulden waard. Zowel de boot als de motor zijn van het merk Yamaha. De politie houdt vandaag snel heidscontroles aan de Absdaalse- weg in Hulst en op de A58 bij Goes; morgen op de rijksweg N61 in Vo gelwaarde en de Oesterdam en Poortvlietsedijk op Tholen. Advertentie Van Heerenveen naar Hoevelaken? rf. Verhuizingen binnen en buiten Speciale service voor. senioren JnbtMHlelupslug Projectverhufzingen Arcbiejbebecr eijtenbeekgoes uno Verpakkers Verhuizers iwstraat 60-66 - 4461 CH Goes - Tel. 0113 230 230

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21