Ontplooiingsbank gaat door 'Jullie luisteren wel lief' PZC Festiviteiten rond 25 jaar Open Hof en De Paraplu Wethouder Strous wil meer kunst in wijken isschop Muskens bezoekt kanaalzone Middelburg hoopt op succes podiumfestival Bussen ZWN rijden weer naar medisch centrum Middelburg zeeland 15 Experiment wordt met halfjaar verlengd na positief advies jeugddebat NS moet automaten aanpassen Visserijmuseum krijgt een lift Scootercowboy aangehouden Wapens in auto gevonden Beroving in centrum Terneuzen 97 zaterdag 31 mei 1997 van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - Wethouder M. L. Strous (cultuur) van Middelburg wil meer beelden de kunst in zijn stad. Vooral in wijken waar voornamelijk huurwoningen staan en waar particulier initiatief niet leidt tot kunstaankopen in de open bare ruimte. Het geld moet ko men uit het fonds stadsver fraaiing dat in april vrijwel leeggehaald werd door de raad om de Markt op te knappen. Volgens Strous komt er de ko mende jaren veel geld in het potje door alle nieuwbouw- plannen van de gemeente. Strous kreeg in Middelburg zo wel van een aantal raadsleden als van de directeur van de Stichting Beeldende Kunst Middelburg zware kritiek op zijn plan om het fonds stads- verfraaiing leeg te halen om.de opknapbeurt van Middelburgs belangrijkste plein te kunnen betalen. Deze week ging de wethouder nog eens in op de discussie. Hij deed dat bij de presentatie van een plan van makelaar Sinke Komejan en de Walcherse Bouwunie. Die heb ben samen het initiatief geno men om kopers van een dure woning in het Proovenspark kunst aan te bieden..Het fonds is in mijn ogen aangewend voor het doel waarvoor het in het le ven is geroepen, namelijk stadsverfraaiing van een stadsdeel dat door iedereen vrijwel dagelijks wordt erva ren." Stadsverfraaiing De suggestie dat het vanaf dat moment afgelopen zou zijn, is volgens Strous onzin. Hij wees erop dat de komende jaren veel uitbreidingsplannen op stapel staan, zoals Veldzicht, Veerse Poort, de bebouwing van het Molenwater en het Prooyens- park. Het fonds stadsverfraai ing wordt gevoed door een bepaald bedrag per vierkante meter groen die in een wijk ver schijnt. „Ook in de toekomst zal er dus een goed gevuld fonds ontstaan." Strous heeft zijn idee voor kunst in de wijk al doorgesproken met de overi ge wethouders. De wethouder voor cultuur is bovendien van plan om de raad binnenkort een voorstel aan te bieden, waarin hij bouwers en projectontwikkelaars ver plicht om een promillage van de bouwsom te besteden aan kunstuitingen. ,,Op deze ma nier hoopt" het college voor waarden te creeeren voor beel dende kunst in de Middelburg se openbare ruimte. Zodat het de plaats krijgt die het ver dient." /an onze verslaggever l/laurits Sep fLISSINGEN - Het stadsge west Vlissingen/Middelburg ;aat door met de Ontplooiings bank. Met het experiment voor jociale activering is een half aar geleden begonnen en de re sultaten van die eerste fase zijn positief. Dat blijkt uit een eva luatie die is opgesteld door het werwey-Jonker Instituut uit IJtrecht. Het experiment wordt net een half jaar verlengd. Aan iet eind van dit jaar wordt een idvies uitgebracht aan de colle- |es van B en W van Vlissingen en iliddelburg. K| h de Ontplooiingsbank worden Ie wensen van bijstandsgerech- jigden en het aanbod van vrij willigerswerk en andere activi- jeiten verzameld en aan elkaar ekoppeld. Het stadsgewest ficht zich wat de bijstandsge- jechtigden betreft op mensen lussen de 18 en 65 jaar die geen iagopleiding volgen, langer MIDDELBURG lommelmarkt - Tweede- jandsspullen, muziekinstru- nenten en andere artikelen op iet gebied van muziek zijn za- erdag 7 juni te koop op de rom- nelmarkt die Blue Spirit Drum k Bugle Corps houdt op de llarkt in Middelburg. Voor de tinderen is er een groot lucht- Eussen-springkasteel. De rom melmarkt begint om 8.00 uur 's norgens en cle opbrengst gaat (aar het j eugdmuziekkorps The Hue Spirit Cadets en het instru menten- en uniformfonds. dan een jaar geen inkomsten meer hebben uit betaald werk en een niet of nauwelijks over brugbare afstand tot de ar beidsmarkt hebben. Zij hebben daarom ook geen sollicitatie plicht meer. In Middelburg ko men ongeveer vijfhonderd men sen voor de Ontplooiingsbank in aanmerking, in Vlissingen zijn dat er zo'n duizend. Vanaf 2 januari zijn twee men toren bezig met het interviewen van vijftig cliënten en het op stellen van vervolgtrajecten. De mentor in Middelburg heeft 25 Vlissingse bijstandsgerechtig den benaderd, die in Vlissingen 25 Middelburgse cliënten. „Als je iemand al 25 jaar kent en ook op de hoogte bent van diens pro blemen, sta je niet onbevangen tegenover zo'n persoon. Daar om is besloten dat een mentor niet de cliënten uit de eigen stad interviewt", legt Lia Streekstra van de gemeente Vlissingen uit. Zij begeleidt de Ontplooiings bank. De resultaten van de eerste serie interviews zijn veelbelovend. De evaluatie van het Verwey- Jonker Instituut (dat onderzoek doet naar maatschappelijke waagstukken) concludeert dat het activerend interview een goed instrument is om te bepa len wat de mogelijkheden en be lemmeringen zijn voor maat schappelijke participatie. Het interview blijkt bovendien ook daadwerkelijk te activeren. Bij 84 procent van de geïnterview den is inmiddels een vervolgtra ject ingeslagen. De meesten richten zich op vrijwilligers werk, voor een grote groep is hulpverlening de eerste stap vanwege een verslaving of schulden. Voor de anderen is ge zocht naar scholing, werk en ontspanning. Drie cliënten ble ken niet benaderbaar. Zes ande ren hadden geen behoefte aan een activerend interview, omdat zij al vrijwilligerswerk doen of anderszins actief zijn, of omdat zij twijfelen over het nut ervan. „Over het algemeen zijn mensen wel enthousiast", zegt Streek stra. „Veel mensen krijgen door het interview echt zin iets te gaan doen. Bovendien zeggen ze het te waarderen dat de ge meente wil weten 'wie ik ben'. Streekstra wordt anderszij ds wel moedeloos over de traag heid waarmee de sociale active ring van de grond komt. ..We zijn daar nu al twee jaar mee be zig, maar het schiet niet op." Als oorzaak wijst zij op de begelei ding van bijvoorbeeld de Ont plooiingsbank. Zij en haar Mid delburgse collega Cees Lodders moeten dat naast hun reguliere werk doen. „Inmiddels hebben de gemeenten wel geld beschik baar gesteld voor permanente begeleiding, maar nu doet zich weer het merkwaardige feno meen voor dat we daar niemand voor kunnen vinden." De Ont plooiingsbank blijft daardoor voorlopig nog een 'ongrijpbaar fenomeen', aldus Streekstra. „We hebben een naam, maar verder nog niks. Je kunt nog niet zeggen wie het is, waar het zit. Alleen de mentoren zijn aan het werk. Het komt wel goed, de vraag is alleen wanneer" ■an onze verslaggever /larcel Modde IERNEUZEN - „Waarom heeft igezegd dat je brood mag stelen ils je arm bent", wil de vorme- ing van de Terneuzense basis- chool Op de Hoogte weten van Ssschop Muskens. „Zo heb ik iet nooit gezegd", verbetert de nonseigneur hem met een brede jlimlach. Het is een vraag die de —ierkelijk leider van het bisdom Ireda had kunnen verwachten. Vant bij de voorbereidingen op Ie geloofsbelijdenis hoort im- ners een kritische blik naar je- elf en de kerk waarbij je aan fluiting zoekt. heb gezegd dat de bezittin- ;en van deze wereld van ieder- en zijn. Dat iedereen recht leeft op eten, kleding en onder lak. Dan is het helemaal niet zo rg als je, wanneer je niets hebt, ens een broodje wegneemt van emand die er te veel heeft. Als r mensen zijn die niet genoeg lebben, is dat een teken dat het op de wereld niet goed is ver deeld. Eigenlijk is het zo dat mensen die te veel hebben, heb ben gestolen." Popelen Het wordt Muskens niet een voudig gemaakt door de jonge katholieken. De twaalfjarigen zitten te popelen om één en an der verduidelijkt te krijgen voordat ze definitief toetreden tot de kerk. Waarom vrouwen geen priester mogen worden, bijvoorbeeld. „Dat is een moei lijke vraag, met een nog moeilij ker antwoord." „De paus heeft vastgesteld dat het zo moet blij ven. Daar moeten we mee leren leven. Dat is heel moeilijk te be grijpen. Voor mij soms ook." Muskens begon vrijdag op de basisschool zijn driedaags be zoek aan de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone. Hij zal in totaal aan 91 kinderen uit Terneuzen, Hoek, Sas van Gent, Westdorpe, Axel en Zuiddorpe het vormsel toedienen. lisschop Muskens (rechts) in gesprek met leerlingen van basis- chool Op De Hoogte in Terneuzen. foto Charles Strijd Ruim dertig jongeren kregen vrijdag de gelegenheid in discussie te gaan met raadsleden en wethouders. En dat deden ze: 'de politiek moet uit de ivoren toren komen'. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - Als het jeugddebat iets concreets heeft opgeleverd, is het wel dat Middelburgse jongeren niet over zich heen laten'lopen en er genuanceerde meningen op nahouden. Dat ze een groot verantwoordelijkheidsbesef hebben én bereid zijn hun steentje bij te dragen aan een schoon, gezellig, leuk en veilig Middelburg. Maar, waar schuwden de jeugdige deelne mers aan het debat in de raadzaal, dan moet het ge meentebestuur ('het bolwerk') wel een gezicht krijgen. An ders gezegd: de politiek moet uit de ivoren toren komen, va ker naar scholen gaan en niet alleen in verkiezingstijd de jongerencentra bezoeken. Voor wat, hoort wat. Ambtenaren en bestuurders hebben geen 'smoel', zoals wethouder Tj eu Strous het uit drukte. „DE gemeente vindt wat, in HET gemeentehuis ge beurt 't. Wonen er in dat ge meentehuis wel mensen of al leen apparatsjiks Dat is wat ik vandaag van jongeren te ho- i-en heb gekregen. Dat we nu bij elkaar zitten, is wat mij be treft al pure winst." Het ging vrijdag allemaal van een leien dakje. De jeugd kreeg eindelijk de aandacht die het verdiende en de politiek kon eindelijk eens horen wat ze nu fout doet. De algehele klacht: er is in Middelburg veel te wei nig te doen voor jongeren on der de achttien jaar. De bin- 'Verder kijken dan je neus lang is'. Onder deze titel hield de gemeente Middelburg vrijdag 30 mei, gisteren, het Grote Jeugddebat. Ruim dertig jongeren kregen de gelegenheid in discussie te gaan met raadsleden en wethouders. Van daag: de plenaire vergadering. nenstad is wel veilig, maar de route naar- huis 's nachts is on veilig en de cafés moeten lan ger open zijn. Voorlichting over alcohol en (soft)drugs moet beter en er moet vaker en beter naar jon geren geluisterd worden. Het jeugddebat is slechts een aan zet voor overleg met een meer permanent karakter. Het lief ste zouden jongeren zien dat Middelburg een jongerenraad krijgt die gevraagd en onge vraagd het gemeentebestuur advies geeft. Lief „We willen wel effect zien van wat er vandaag is gebeurd. An ders denken we ook: stik maar! Mariska Kruit laat vooraf gaand aan het plenaire debat - als stellingen worden bespro ken in commissievergadering - duidelijk weten hoe ze denkt over de band tussen jongeren en de gemeente. Marieke Sturm vult haar aan: „Jullie kunnen wel heel lief luisteren, maar of er iets mee gedaan wordt?" Het vertrouwen in de politiek is niet bijster groot. Wethouder Peter Brakman, die de groep voorzit, maar vooral luistert, wil in de toe komst graag verder praten met de jongeren. Hij geeft ze zijn visitekaartje na afloop van de commissievergadering en drukt ze op het hart hem vooral te bellen als ze ergens mee zit ten. Het plenaire debat - wat het hoogtepunt had moeten wor den van de bijeenkomst - komt aanvankelijk wat tam op gang. Dat ligt niet aan tv-presenta- tor Bas Westerweel die losjes de boel aan elkaar praat. Pas als hij mensen wat uitdaagt, komen de tongen los. „De ge meente moet een referendum houden onder jongeren", vindt Anne de Pag'ter. „Als ze dan geen interesse tonen, moeten ze ook niet verder zeuren." Plet jeugddebat moet vaker gehou den worden, stelt Selina Sam son. „Een keer per jaar is al heel zinvol, maar de gemeente moet ook naar de jeugdhonken komen om contact tc krijgen. De gemeente is toch al zo'n bolwerk." Het debat levert soms ook ont hutsende staaltjes van eerlijk heid op. Op een vraag van Jan Borst, directeur stadsontwik keling, wat voor speelplaatsen de gemeente rpoet aanleggen in nieuwe wijken, komt een verrassend antwoord. „Ja", schampert Thomas Boonstop pel, „we gaan een beetje de ge meente volgen." Dat is dé fout, vindt Mariska. „De gemeente moet meer open laten. Je moet dat aan jongeren overlaten." Feiten Heeft, ooit iemand beseft dat jongeren niet naar de biblio theek gaan of naar het post kantoor om een folder over de gevaren softdrugs op te halen of dat ze luisteren naar een do cent die nooit heeft geblowd, maar de leerlingen wel moet vertellen waarom ze niet moe ten blowen Feiten willen ze. Dat je neusschotje kan weg branden door te veel cocaïne en dat je er onvruchtbaar van kan worden. „Wat mij betreft ben je gewoon achterlijk als je aan drugs of alcohol begint", stelt Nana Mujib. „De gevol gen zijn gewoon keihard." Met een korte toespraak van wethouder Joan van Dijk- Sturm eindigt het eerste, Mid delburg jeugddebat. Zij is re delijk tevreden. De discussie had van haar wel wat feller ge mogen. „Maar het is een les voor de gemeente dat we zaken beter moeten voorbereiden. Dat we meer en vooral goed moeten overleggen." Zij be looft de aanwezige jongeren dat het jeugddebat - in wat voor vorm dan ook - een ver volg krijgt. „We hielden dit de bat onder de titel Verder kijken dan je neus lang is. Dat geldt zeker voor ons." jan onze verslaggever (laurits Sep JSSINGEN - Een kwart eeuw gele- :n opende toenmalig commissaris der mingin in Zeeland mr. J. van Aartsen !t Open Hof in de Vlissingse wijk lauwenburg. Dat was op 17 mei 1972. die 25 jaar zijn het wijkcentrum )en Hof en buurthuis De Paraplu ste- ig verankerd geraakt in Paauwen- !rg. Vandaag, zaterdag, blikken zij et diverse festiviteiten terug op hun ïpelloze bestaan. Ie samenwerking is altijd goed ge- beamen Fred Hanny en M. ekker. Hanny werkte 12.5 jaar in De Paraplu en heeft nu via Sociaal Cultu reel Werk Vlissingen nog met het buurthuis van doen. Dekker is al 17 jaar bij Open Hof betrokken, momen teel als voorzitter van het wijkcentrum. „Alles verloopt in goede harmonie", zegt Dekker. Dat geldt tevens voor de samenwerking met de hervormde ge meente en de katholieke kerk in Vlis singen, die de kerkruimte in Open Hof gebruiken. Drie zulke uiteenlopende functies in een gebouw onderbrengen lijkt vragen om strubbelingen en scheve ogen. Op veel plaatsen zouden die misschien ook hebben plaatsgevonden, maar niet in Open Hof. Dekker: „Het is natuurlijk wel zo dat we gescheiden ingangen hebben voor het wijkcentrum en voor De Paraplu. De jongeren hebben een achteringang. Overigens willen we cüe naar de voorkant halen, maar het blij ven gescheiden ingangen. Hoogtepunten uit het 25-jarig bestaan van Open Hof kan Dekker niet noemen. Wel denkt hij met plezier en een klein beetje heimwee terug aan die eerste ja ren, toen lezingen met dia's nog volle zalen trokken. „Onze doelgroep zijn de volwassenen, maar die krijg je nu nau welijks nog hun huis uit. Ik moet be kennen dat we gewoonweg niet meer weten wat we moeten doen om mensen te trekken." Dat rustige bestaan heeft ook te maken met de beheerders, zegt Dekker. Voorheen was dat J. Weststra- te, nu A Wouters. „Weststrate was het Open Hof en Open Hof was Weststrate. Ook aan Wouters hebben we een goeie. Roldoorbrekend De Paraplu heeft al in net zo'n rustig vaarwater geleefd, maar intussen wel hard aan de weg getimmerd. De repu tatie strekt inmiddels tot ver voorbij de gemeentegrenzen. Hanny vertelt: „De Paraplu is meer dan een buurthuis. Voor bepaalde groepen jongeren heeft het een stedelijke en zelfs bovenstede- lijke functie. Er komt hier een mix van jongeren. Hindoestanen, Surinamers, Nederlanders, vanalles." „Wat dat betreft hebben we hier rol doorbrekend gewerkt", vervolgt Han ny. „Het belang van De Paraplu is ge weest dat minderheden een plaats heb ben verworven. Juist dat is nu ook de kracht van De Paraplu: het grote aan tal vrijwilligers uit allerlei groepen. En dat gaat soepel, er zijn nooit grote pro blemen." Onderlinge afstemming van activitei ten tussen het wijkcentrum, het buurt huis en de kerk vindt ook plaats bij de jubileumfestiviteiten van vandaag. Het wijkcentrum houdt van drie tot vijf uur open huis. In de kerk is dan tevens een expositie te zien. Als om zeven uur 's avonds een kerkdienst plaatsvindt, is het stil in de andere ruimten van het ge bouw Pas na de dienst begint de feest avond van De Paraplu. GOES - Kaartautomaten op stations moeten beter geschikt worden gemaakt voor rolstoelgebruikers, blinden en slecht zienden. De Zeeuwse Stichting voor Gehandicapenbeleid (ZSG) dringt daarop aan. De ZSG komt juist nu met dit ver zoek, omdat NS Reizigers toch van plan is de kaartautomaten aan te passen. Dit gebeurt in verband met de vermindering van de openingstijden van loketten in de NS-stations per 1 ju ni. De kaartautomaten worden onder meer geschikt gemaakt voor de chipknip. Gehandicapten hebben volgens de ZSG moeite met de bedie ning van de kaartautomaat. Alles zit te hoog voor rolstoelge bruikers: de knoppen voor de keuze van het station van be stemming, het afleesschermpje en de gleuf voor het betalen met geld of girobetaalkaart. Het ontwerp van de kaartauto maat moet worden verbeterd om deze onvolkomenheden te verhelpen, stelt de ZSG voor. Binnenkort zal de ZSG deze knelpunten voorleggen aan NS Reizigers. OOSTBURG - Over de termijn waarop gehandicapten mak kelijker toegang krijgen tot het Bressiaanse visserijmuseum durfde de Oostburgse wethouder A Rosendaal vrijdag nog geen toezeggingen te doen. Maar dat er een lift voor gehandi capten naar het museum - dat boven de vismijn aan de Bres- kense haven is gevestigd - komt, staat vast. Zo gauw een nieuwe huurder, die een horeca-uitspanning' begint, ook zijn intrek boven de vismijn kan nemen, wordt de lift geïnstal leerd, deelde Rosendaal de leden van de commissie financiën mee. De kosten van de eenvoudige lift zullen door de horeca- uitbater en de gemeente worden gedeeld. GOES - Nadat hij eerder de politie van zich had afgeschud is een 22-jarige scooterrijder uit Goes donderdag alsnog aange houden. De politie, die dat vrijdag meededeelde, was sinds 18 maart op zoek naar de man. Op die betreffende dag reed de man zonder helm op zijn scooter door de Goese binnenstad. Twee agenten zagen de bestuurder voorbij komen. Toen de scooterrijder de politieauto in de gaten kreeg probeerde hij zo snel mogelijk weg te komen. Een wilde achtervolging volgde, maar de man wist te ontkomen. De scooter is donderdag gesignaleerd in Goes. De eigenaar heeft een vei'klaring bij de politie afgelegd en de bromfiets is in beslag genomen. De dader bleek de broer van de eigenaar te zijn. De man heeft bekend en een verklaring afgelegd. SLUIS - Bij een routine-controle van de politie in Sluis werd in een auto van een 31-jarige man uit Roosendaal een pistool en een CS-gaspen aangetroffen. De man werd ter plaatse aan gehouden en ingesloten. Twee inzittenden van de auto wisten zich uit de voeten te ma ken en konden door de politie niet worden achterhaald. De wapens en de auto van de man werden in beslag genomen. TERNEUZEN - Een 37-jarige man uit Zaamslag is in de nacht van donderdag op vrijdag beroofd van 150 gulden in de binnenstad van Terneuzen, Kort na middernacht spraken twee onbekende mannen de man aan. Het slachtoffer werd gesommeerd geld over te dra gen anders zouden zij hem molesteren. De man koos ervoor om geld af te dragen. Bij de politie deed hij aangifte van beroving. De Terneuzense politie heeft de zaak in onderzoek. van onze verslaggeefster Sonja de Best MIDDELBURG - Het Middel burgs Braderie- en Podiumfes tival belooft een feest te worden voor jong en oud. Met acts als Hans Dulfer, VOF de Kunst, Berdien Stenberg en Philip Ca- thérine hoopt de Stichting Eve nementen Middelburg (SEM) het eerste Podiumfestival tot een groot succes te maken. Op 12,13 en 14 juni staan in de stad zes podia die gevuld worden met verschillende muziekstijlen en optredens. De Werkgroep Braderie van SEM vindt het tijd om zich te onderscheiden van andere bra derieën. Het aantal deelnemen de ondernemers en belangstel lenden is de laatste twee jaar constant gebleven. SEM vond dat de braderie wel een nieuwe impuls kon gebruiken. Het be zoekersaantal van 80.000 men sen probeert de stichting door middel van de podia met onge veer 10.000 omhoog te krijgen. „Het is de bedoeling dat het ene het andere stimuleert", vertelt Hans van der Kam, voorzitter- van SEM. „Daar bedoel ik mee dat de bezoekers van de brade rie bij de podia gaan kijken, maar ook andersom. Als mensen speciaal voor een band naar de stad komen hoop ik dat ze daar na nog even een rondje braderie doen." Er staan op 12,13 en 14 juni zes podia opgesteld: op de Markt (Klassieke muziek), het Dam plein (Popmuziek), het Koox-- kerkplein (Jazzmuziek), het Geereplein (Folklore), de Burg promenade (luchtkussen van OLAZ en Saltlake Jazz band or kest) en de Pottenmarkt (mu ziek en dans). De Werkgroep Bradexie heeft naast publiektrekkers als Hans Dulfer en Berdien Stenberg ook veel regionale artiesten gecon tracteerd. Het Zeeuws Koper Ensemble bijvoorbeeld en de Zeeuwse Koorschool spelen op het Marktpodium. De jongere generatie kan zich op Het Dam plein vermaken met optredens van Grandpa Nick Sessie band met Paskal Jakobse (Bief) als zanger, en Eyeless, een nieuwe Walcherse formatie die bestaat uit leden van de opgeheven bands Starship Intercourse, Shaved fish en No fear Aan de kinderen is ook gedacht. VOF de Kunst zal op hun eigenzinnige en onnavolgbare wijze liedjes met de gedichten van Annie M. G. Smidt ten gehore brengen op het Dampleinpodium. van onze verslaggever MIDDELBURG - Op veler be zoek krijgt het medisch centrum in Middelburg, de buiten-poli- kliniek van het Ziekenhuis Wal cheren, een busverbinding. De ZWN Groep gaat vanaf morgen, 1 juni, weer op het Molenwater rijden, vlakbij het medisch cen trum. De ZWN Groep legt daarvoor de stadslijn 57, die in Vlissingen en Middelbux-g rijdt, ietsjes om. De bussen van lijn 57 gaan om en om naar het eindpunt Nassau- laan en een nieuw eindpunt bi] de polikliniek aan het Molen water. Andere verandeiingen in de dienstx-egeling op Walcheren zijn dat er in de spitsux-en elk kwartier tussen Oost-Souburg en Middelburg-centrum een bus komt, hetzelfde gebeurt met lijn 58 op het traject Stromenwijk- Middelburg NS-station-Dau- wendaele en een aantal x*itten van li]n 52 en 53 vervalt. Platteland Lijn 52 rijdt tussen Domburg. Middelbux-g en 's-Heerenhoek. Lijn 53 verbindt Koudekerke, Domburg, Middelburg en Goes. „Bij de invoering van de vorige dienstregeling hebben wij het aantal ritten daar te sterk ui tge- breid", legde ZWN-medewer- kerR.Oostinguit. „Op basis van tellingen halen wij er een aantal slecht bezette ritten uit." In de zomermaanden lijden op Walcheren extra bussen langs recx-eatiegebieden. De speciale buslijn 46 doet de ronde tussen NS-station Vlissingen, Vlissin- gen-centi-um, Dishoek en Zoii- telande. Lijn 53 rijdt in Oostkapelle langs diverse recreatieparken en naar het strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 15