Alle kroontjes moeten verdwijnen PZC Tom Poes en de Niks varia vrijdag 30 mei 1997 Hongkongs race om voor 1 juli af te zijn van alle koloniale symbolen het weer in zeeland Waar is mijn koffer? puzzel recept Bevroren zabaglione ...en in europa snelheidscontrole ft LETTERS ft ft LETTERS ft van onze correspondente in Hongkong Yvonne van der Heijden Op zich bestaat de machtsover dracht van Hongkong aan China uit een paar eenvoudige handelingen rond middernacht op maandag 30 juni. Natuurlijk het plaatsen van enkele of ficiële handtekeningen. En het strijken van de Britse vlag en het hijsen van het rode dundoek van de Volksrepubliek China. Dan zijn de Chinezen na ander halve eeuw weer heer en meester over het gebied dat zo groot is als de provin cie Utrecht. In de dagelijkse praktijk heeft 'de te rugkeer naar het Chinese moederland' aanzienlijk meer voeten in de aarde. Afgezien van het aanpassen van wetten en internationale overeenkomsten zijn ontelbare, vaak zeer alledaagse veran deringen noodzakelijk om Hongkong Chinees te maken. Zaken waar de gemiddelde Hongkon- ger jarenlang achteloos aan voorbij is gegaan, blijken ineens koloniale sym bolen te hebben of namen die verwijzen naar de band met het Britse koninkrij k. Er zijn bijvoorbeeld twee miljoen uni- formknopen waar een kroontje op staat. In de straten van Hongkong staan pakweg 260 rode brievenbussen met een kroonreliefElk park heeft wel een standbeeld van een Britse held die geholpen heeft Hongkong groot te ma ken. Zelfs bovenop de koepel van het gebouw van de Wetgevende Raad, Hongkongs parlement, zit een kroon. Maar weinig mensen hebben dat overi gens geweten voordat een verhitte dis cussie ontbrandde of ook dat ding - samen met het wapenschild op de voor gevel verwijderd moest worden. In maart werd uiteindelijk besloten dat beide kentekenen mogen blijven zitten omdat anders 'het gebouw onherstel baar zou worden beschadigd'. Symbolen Twee jaar geleden heeft het bestuur in Hongkong alle overheidsdiensten op gedragen de symbolen van Brits gezag voor 1 juli 1997 te verwijderen. Sinds dien hebben achter de schennen hon- derden ambtenaren vlijtig lijsten ge maakt van talloze voorwerpen die in die categorie thuis horen. De foto's van koningin Elizabeth en haar gemaal.die in overheidsgebouwen hangen, vallen daaronder. Bovendien dienden logo's, emblemen en alles dat een kroon ver toont, te worden vervangen. Van kopjes en schoteltjes tot de stoelen van de rechters. De directeur van de afdeling Over- heidsbevoorrading heeft het er druk mee gehad. „Gelukkig wisten we al sinds 1984 toen Groot-Brittannië en China overeenstemming bereikten over Hongkong dat veranderingen no dig waren. Dus we hebben het proces goed kunnen plannen", verklaart di recteur Nigel Shipman. Een van de grotere operaties is geweest alle uniformen op tijd te voorzien van voldoende nieuwe knopen, insignes en badges. .Er zijn meer dan honderd ver schillende metalen badges en ruim negenhonderd insignes die allemaal opnieuw ontworpen zijn en op het ogenblik worden geproduceerd. Daar komen nog de verschillende soorten uniformknopen bij", aldus Shipman. Klippers Shipman haalt een dik boek tevoor schijn met alle ontwerpen en wijst op het nieuwe embleem voor de politie die vanaf 1 juli zonder het voorvoegsel 'ko- ninklijkin de straten patrouilleert-In het centrum van het embleem staan nu vijf moderne gebouwen. Die komen in plaats van de negentiende-eeuwse klippers". Het handhaven van de zeilschepen in het embleem zou niet alleen een ouder wetse indruk hebben gewekt, maar China zou daarmee geen wede kunnen hebben. Met deze boten werd vorige eeuw immers door de Engelsen opium naar China vervoerd en de voor de Chi nezen ongunstige uitkomst van de Eer ste Opium-oorlog betekende in 1842 het verlies van het eiland Hongkong aan Engeland. Dat maakt in Chinese ogen een zogenaamde 'Opiumklipper' geschikt tot een koloniaal symbool bij uitstek. De verandering van de onderschei dingstekensbij de ordediensten zal niet met groot ceremonieel gepaard gaan. „De dienstdoende manschappen zullen op 30 juni klokslag middernacht de badges en insignes omwisselen", ver klaart Shipman de procedure. ,,De po litieagenten mogen een set houden als souvenir. De rest moeten ze inleveren en die zullen later worden geveild, zo als bijvoorbeeld met het porselein en met een aantal brievenbussen al is ge beurd". Bloem Hongkong krijgt op 1 juli een nieuwe regionale vlag en een nieuw embleem. Beide tonen een witte bloem op een rood veld. Deze Bauhinia vervangt tot verdriet van de voormalige 'minister' van Posterijen, Michael Pag'liari, ook het hoofd van de Britse koningin op de postzegels. Hij heeft het motief'dubbel zo saai als de koningin' genoemd. De beslissing over het eventueel veran deren van geografische namen, straat namen, en namen van gebouwen, scho len en ziekenhuizen die heiinneren aan het Brits gezag, wordt overgelaten aan het nieuwe Chinese bestuur. De stand beelden van gouverneurs en leden van de koninklijke familie hebben ook nog niets te vrezen. „Ze vormen een onder deel van Hongkong en zijn erfgoed. Er Door de hele Kroonkolonie verspreid staan de brievenbussen met een kroontje en de aanduiding tijdens welke vorstelijke regeerperiode de bus is gemaakt. In dit geval die van koningin Elizabeth II. foto Erich Koch/GPD door Jessica Maas Op vliegveld Londen Heathrow kun je maar beter geen bagage bij je heb ben. „Daar gaat het zó vaak mis." Aan het woord is B. Felix van Aero Groundservi ces, één van de grootste werkgevers op Schiphol Air- port. Het veilig op de bestem ming brengen van koffers en rugzakken, maar ook de speurtochten naar zoekge raakte bagage zijn dagelijkse kost voor Felix, die verant woordelijk is voor de baga- gestroom van veertig lucht vaartmaatschappijen. Ervaren reizigers kunnen er boeken over volschrijven: zoekgeraakte bagage. Sta je vermoeid en uitgeput op een vreemd vliegveld te wachten en... help! Koffer kwijt. Ook mensen die veel zakenreizen maken kunnen er een boekje over opendoen. „In een week tijd ben ik twee keer mijn koffer kwijtgeraakt. Op de heen- en de terugreis met een overstap op Heathrow. Ik moest in de tropen kleding gaan kopen. Geen prettig be gin van een zakenreis", mop pert een ervaren reiziger. Tandenborstel Toch valt het op Schiphol Airport volgens Felix mee met zoekgeraakte bagage. Bij Aero Groundservices ko men op een topdag zo'n 20.000 koffers binnen. „Twee op de duizend koffers raken zoek. Dus op zo'n dagzijn dat er dan veertig. Maar daarvan wordt toch weer negentig procent binnen 24 uur thuis gebracht", stelt hij teweden. „Wanneer de klant dat wenst worden ze naar het vakantie adres gestuurd." De meeste vliegmaatschappijen hebben voor de onthande reiziger en noodvoorziening. Bij verlies krijgen ze een toilettasje met tandenborstel. Volgens Felix ontstaan de meeste problemen met baga ge wanneer mensen moeten overstappen. „Bij recht streekse vluchten gaat het over het algemeen wel goed. Soms ligt het ook aan de rei ziger zelf. Wanneer deze bij voorbeeld plotseling een vlucht eerder neemt, levert dit wat de bagage betreft snel problemen op. Die komt na melijk gewoon met de vol gende vlucht.Op Schiphol moet je rekening houden met een overstaptijd van slechts vijftig minuten. Daar zijn we trots op. Maar er zijn vlieg velden waar het een halve dag kan duren voordat de ba gage in het juiste vliegtuig zit." Een van de vliegvelden die nu al veel ergernis bij de reiziger oplevert is Londen Heath row. Felix: „Regelmatig doen wij samen met de andere be drijven die ook bagage af handelen ons beklag hier over bij de Schipholleiding. Heathrow is zo groot, daar duurt het een hele tijd voor dat de koffer van punt A naar punt B is gebracht. Onder weg gaat er nog wel eens wat mis. Ze nemen de klachten wel serieus maar een echte oplossing hebben ze nog niet gevonden. Kostenpost Volgens Felix zijn de zoekge raakte bagage en de nabezor- gingen grote kostenposten voor de vliegtuigmaatschap pijen. „Ikken een middelgro te vliegmaatschappij die daar jaarlijks twintig mil joen gulden aan kwijt is." Passagiers die met vlieg maatschappijen reizen die samenwerken met Aero Groundservices en hun ba gage kwijt zijn, melden dit bij het speciale bureautje van het bedrijf op Schiphol. Daar moet de verontruste reiziger een beschrijving van de kof fergeven. „Daarom is het ook zo belangrijk dat mensen we ten wat voor koffer ze heb ben. 'Een zwarte', daar heb ben we zo weinig aan. En het is uiteraard belangrijk dat de koffer goed gelabeld is en voorzien is van naam en adres. Hoe meer specifieke details hoe beter." De gege vens worden in de computer ingevoerd, die is aangesloten op een netwerk waarin alle verloren en gevonden bagage worden ingevoerd. „Meestal lukt het binnen 24 uur." Goed handvat Felix vindt dat de reisbu reaus de onervaren reizigers beter moeten informeren over de bagage. „Een duide lijk labeleen goede koffer en een goed handvat, zodat het label er niet af kan glijden", somt hij op. „Als ik hier men sen zie binnenkomen met een linnen tasje of linnen koffer, dan denk ik: O jee, als dat maar goed gaat. Bagage moet tegen een stootje kunnen. Sommige mensen schijnen te denken dat hun bagage als een kindje wordt behandeld. Maar zo werkt het dus niet." GPD De volgende morgen begaf heer Bommel zich reeds voor het ontbijt naar de kunsthandel om het schilderij te halen. Wie schetst echter zijn verbazing toen hij bij het naderen van het pand de bediende Joost ontwaarde. „Wat betekent dat?", vroeg heer Ollie scherp. „Waarom ben je niet bezig met de papbereiding?" „Excuseer, heer Olivier", zei Joost bedremmeld. „Ik moet even een schilderstukje ophalen, met uw welnemen. Het is een erezaak..." „Daar kan niets van inkomen", hernam heer Bommel. „Want dat schilderijtje heb ik vannacht gekocht." „Ik ook!", riep de trouwe knecht uit. „En ik heb een maandsalaris als voorschot gegeven, als u mij toestaat." Een ogenblik stond heer Ollie sprakeloos - en in de intredende stilte kon men vreemde, dreunende geluiden en rauwe uitroepen waarne men, die gesmoord uit het onderstuk opstegen. Daar was de kunst handelaar namelijk bezig zijn woede te koelen op niks. „Brutale vlerk!zo tierde hij terwijl hij met grote kracht een breek ijzer liet neerdalen. „Mij met de gevangenis dreigen, huh?! Ik zal je leren!" Doch aangezien de rappe niks veel vlugger was dan de logge Super versplinterde de laatste slechts zijn inrichting en zijn koopwaar. Toen heer Bommel en Joost dan ook omzichtig het trapje afdaalden om hun aankoop te regelen bevonden ze zich temidden van een ver schrikkelijke ruïne. „Pas op!riep heer Ollie. „Ik moet het portret van niks hebben. Be schadig het toch niet!" Op dat moment werd hij getroffen door een schilderij - en de lijst om zijn hals belette hem verder te spreken. „Diggeltjes maken!", riep de witte gedaante, langs hem flitsend. Doorloper HORIZONTAAL: 1. Drank; 2. kleinste deeltje, zangstuk; 3. lang vrouwenkleed, grote menigte; 4. bedeesd, terstond; 5. viseter, hijswerktuig; 6. Europeaan, autopech; 7. mand, grafzuil; 8. vogel- produkt, projektieplaatje, gemalen schelpen; 9. ovenkrabber, een weinig scheel; 10. legervoer tuig, tropische vrucht; 11Engels bier, door water omgeven land; 12. zachte veren, muzieknoot, pausennaam; 13. droogvloer, stamsymbool. VERTICAAL: 1. Felrode robijn, soort gesteente; 2. koraaleiland, opschik, visuïl;3. machïnemens, regelmaat, eenmaal;4. deel v.e. breuk, gezond, besmettelijke ziekte; 5. hengselvat, psalmdichter; 6. liniaal, doelpunt, geliefde van Zeus; 7. bijwoord, telegrafist, voegwoord, zangstem; 8. water plant, individu, ontkenning; 9. uitgebraden stukje vet, kier, bijbelse stad. Oplossing donderdag Slang, plooi, steen, spits, alleen, Pasen, do sis, baard, canon, biest, tempel, diner, traan, start. Het citaat is van César Oudin: "Voor de bij is alles honing, voor de slang al les gif." Vandaag is dan ook geen reden ze weg te halen", aldus een voorlichter van de overheids diensten. Aan het oog van het publiek onttrok ken vindt nóg een gigantische veran- derklus plaats. Uitgevers van school boeken zijn bezig aan een race tegen de klok om op tijd voor het nieuwe school jaar de leerboeken voor scholen en uni versiteiten in Hongkong aan te passen. Het communistisch bewind in Peking heeft zo zijn eigen kijk op de geschiede nis en die strookt op een aantal punten in het geheel niet met de opvattingen van de Britten. Eerst en vooral mogen de drie Opium oorlogen (tussen 1839 en 1860) niet meer worden omschreven als handels- oorlogen waarbij de Engelsen geweld moesten gebruiken om de Chinese markt open te breken. „Deze conclusie over de belangrijkste gebeurtenis in de moderne geschiedenis van China is vol met gangster-logica en dan ook volle dig fout. Het is duidelijk dat het uit een Britse pen komt", zegt pro-China voorzitter Wong Kin-lap van de Federatie van Onderwijspersoneel in Hongkong. De oorlogen waren volgens de Chinese le zing „daden van agressie van de Engel sen die de Chinezen dwongen opium van hen te kopen en die na de Opium oorlog leidde tot het verlies van Hong kong". Ons land Alle verwijzingen naar Hongkong als 'Britse kolonie' zullen logischerwijze worden geschrapt en China gaat 'ons land' heten in plaats van 'het buur land'. Taiwan, dat Peking ziet als een opstandige Chinese provincie, mag niet als de 'Republiek China' in de boe ken voorkomen. Overigens zullen de studentendemonstraties in Peking die in juni 1989 door het leger in bloed zijn gesmoord, niet in de geschiedenisboe ken worden opgenomen. Niet omdat het een politiek gevoelige kwestie is, maar omdat de gebeurtenis niet wordt beschouwd als 'historisch', aldus een ambtenaar. De jeugd in Hongkong zal ook een Chi nese identiteit moeten ontwikkelen, vindt Peking. Daarom zal aan de leer plannen onder meer het vak 'vader landslievendheid' worden toegevoegd. Het algemeen beschaafd Chinees dat naast Engels een officiële voertaal wordt, zal vanaf 2000 een examenvak zijn. Toch zal een typisch Brits verschijnsel onder de rode vlag gehandhaafd blij ven: de dubbeldekkers. Nigel Shipman: „dat is geen koloniaal symbool. Het is een puur praktische manier van openbaar vervoer in een stad waar ruimte schaars is ."GPD Toonder Studio's Een hogedrukgebied met centrum boven de Noordzee dicht in de buurt van Zeeland breidt zich van daag nog verder boven de Noord zee uit. Dit heeft tot gevolg dat de stroming geleidelijk noordoost wordt en droge polaire lucht naar ons toe komt. Sluierbewolking van een verder in betekenis afnemende storing probeert nog wel de zon af te schermen, maar veel zal dat niet helpen. Het wordt een vrij zonnige dag. Neerslaggebieden blijven ver uit de buurt. De temperatuur loopt op naar 18 plaatselijk 19 graden. De noord- tot noordoosten wind draait naar noordoost en is matig 3 tot 4 Bft. Aan zee zal deze tijdelijk vrij krachtig zijn. Vanavond en van nacht is het helder en de tempera tuur daalt naar 6 graden in Oost- Zeeland en tot omstreeks 8 graden aan zee. Nautisch bericht Wind: noord tot noordoost matig tot vrij krachtig 4 tot 5 Bft., zicht: goed, temperatuur kustwater: 14 graden, afwijking waterstanden: geen afwijking van betekenis, maxi mum golfhoogte monding Schei- des: tussen een halve en een meter. ZON EN MAAN Zon op 05.34 onder 21.49 Maan op 02.45 onder 14.38 Vooruitzichten Voor het weekeinde: het hogedruk- gebeid blijft ook dan dicht in de buurt en zorgt voor zonnig maar schraal weer. De temperatuur over dag ligt tussen 18 en 20 graden. De wind draait verder naar noordoost tot oost en is matig 3 tot 4 Bft., bij wind van zee in de middag tijdelijk krachtig 5 Bft. In de avond en nacht is het vrijwel onbewolkt en de mini. ma liggen tussen 7 en 9 graden. Voor maandag tot en met dinsdag aanhoudend zonnig maar schraa weer. Temperaturen overdag ronc de 20 graden. Heldere nachten er iets minder koud met minima var omstreeks 10 graden. De noordoos ten wind matig boven land en af er toe vrij krachtig boven open gebie den. Hoogwater uur cm uur ere Vrijdag 30 mei Vlissingen 09.19 188 21.49 16! Terneuzen 09.42 213 22.12 18S Bath 10.35 251 23.06 22? Roompot Buiten 09.25 146 21.50 11S Zierikzee 10.45 147 23.05 12: Wemeldinge 10.50 167 23.15 135 Philipsdam West 10.55 160 23.10 135 Zaterdag 31 mei Vlissingen 10.29 188 22.58 171 Terneuzen 10.52 214 23.19 19! Bath 11.45 253 Roompot Buiten 10.30 145 23.00 121 Zierikzee 11.55 146 Wemeldinge 12.05 165 Philipsdam West 11.55 159 Laag water uur cm uur crl Vrijdag 30 mei Vlissingen 03.15 199 15.33 154 Terneuzen 03.41 209 16.06 16: Bath 04.32 236 16.55 19! Roompot Buiten 03.05 161 15.40 11! Zierikzee 04.15 166 16.55 12! Wemeldinge 04.25 179 16.55 131 Philipsdam West 04.10 174 16.45 132 Zaterdag 31 mei Vlissingen 04.15 195 16.44 15! Terneuzen 04.46 205 17.16 16! Bath 05.40 233 18.06 1» Roompot Buiten 04.10 157 16.40 116 Zierikzee 05.20 153 18.05 12! Wemeldinge 05.25 175 18.05 13! Philipsdam West 05.15 169 18.00 13: Janny van der Lee Zabaglione, de Italiaanse versie van sabay on, wordt over het algemeen lauwwarm in glazen geserveerd. Deze zabaglione wordt na bereiding in 1-persoonsschaaltjes bevroren. Let er wel op dat de schaaltjes of ramequins waarin de zabaglione worden ingevroren ook bestand zijn tegen diepvriestemperaturen! In het recept worden eieren gebruikt die niet helemaal 'gaar' zijn. Een waarschuwing dus voor diegenen die bij voorkeur geen rauwe ei eren willen of mogen eten. Marsala is een Italiaanse 'dessertwijn'. Voeg deze voorzichtig toe en zie er op toe dat de za baglione dik is voor het invriezen omdat het mengsel anders schift. Voor 4-6 personen: 4 eierdooiers 75 gram suiker 1 dl Marsala 2,5 dl slagroom. Bereiding: Breng een pan metwateraan de kook, draai de warmtebron laag en hang een kom in de pan. Voeg de eierdooiers en suiker aan de kom toe en klop met een mixer minstens vijf minuten tot het mengsel dik genoeg is om een 'spoor' achter te laten met de garde. Voeg de Marsala lepel voor lepel toe en blijf ondertussen kloppen tot het mengsel dik en stevig is (ongeveer 15 minuten). Neem de kom van de pan met heet water af en klop vervolgens tot het mengsel koud is. Klop de slagroom niet helemaal stijf en spatel alles luchtig dooreen met een metalen lepel. Schep de romige zabaglione in schaaltjes of in ramequins, dek af met een dubbel vel plastic folie en 'bevries' het dessert minstens 3 uur. Vooruitzichten voor diverse lan den geldig toten met zaterdag: Finland: Geleidelijk meer kans op zon. Zaterdag waarschijnlijk over wegend droog. Middagtempera- tuurtussen 15 en 20 graden. Noorwegen: In het zuidoosten ge regeld zon. Langs de westkust half tot zwaar bewolkt en vooral zater dag kans op regen. Middagtemperatuur variërend van een graad of 12 in het noorden tot rond 20 graden op zaterdag in de omgeving van Oslo. Zweden: Flinke zonnige perioden en bijna overal droog. Middagtemperatuur met name za terdag van 15 tot 20 graden. Denemarken: Flinke perioden met zon. Droog. Maxima rond 18 gra den. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Droog en op de meeste plaatsen flink wat zon. Middagtemperatuur van 16 gra den langs de Engelse en Schotse oostkust tot iets boven de 20 in Wales en Ierland. België en Luxemburg: Flinke zon nige perioden en droog. Middagtemperatuur van 17 tot 21 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Vrij zonnig. Nu en dan een stevige oos tenwind. Middagtemperatuur rond 24 graden, vrijdag op meer dere plaatsen erboven. Portugal: Naast zon ook kans op enkele regen- of onweersbuien. Maxima van een graad of 22 aan zee tot ruim boven de 25 in het bin nenland. Madeira: Afwisselend zon en wol» kenvelden en soms regen. Mid dagtemperatuur ongeveer 21 gra den. Spanje: In het noordoosten waar schijnlijk droog. Elders grote kans op enkele stevige regen- of on weersbuien. Op de meeste plaat sen slechts nu en dan zon. Middagtemperatuur in het bin nenland oplopend tot rond 30 gra den; aan de kusten iets lagere maxima. Canarische Eilanden: Zonnige pe rioden en maar ook kans op een bui. Middagtemperatuur iets on der de 25graden. Marokko: Westkust: Naast zon vooral in het noorden ook bewol king en kans op enkele stevige re gen- of onweersbuien. Middagtemperatuur vlak aan zee 25 graden of iets lager. Tunesië: Geleidelijkminderzon en zaterdag misschien een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur iets boven de 30 graden, aan zee wat minder hoog. Zuid-Frankrijk: Naast zon voora' zaterdag ook kans op wolkenvel den. Bijna overal droog. Middagtemperatuurop de meesi; plaatsen tussen 25 en 30 graden, Mallorca en Ibiza: Geleidelijk min der zon, maar voorlopig noj droog. Middagtemperatuur ongeveerd graden. Italië: Flinke zonnige perioden es slechts een kleine kans op een lo kale regen-of onweersbui, metne- me in het noordoosten. Middagtemperatuur eerst rond2: graden, zaterdag vooral langs da oostkust minder warm. Corsica en Sardinië: Vrij zonnige: droog. Maxima vrijdag rond 26 graden zaterdag een fractie lager. Malta: Flinkwatzon en slechts een kleine kans op een bui. Middagtemperatuur rond 25 gra den. Griekenland en Kreta: In het noof den van Griekenland misschie: een bui. Elders zonnig. Middag temperatuur rond 22 graden. Turkije en Cyprus: Naast zon me! name in het noorden ook kanso: een bui. Geleidelijk wat li temperaturen, met op zaterda: maxima van 18 graden rond o: Dardanellen tot 25 op Cyprus. Duitsland: Op steeds meer plas sen flink wat zon en bijna overt droog. Middagtemperatuu r van 16 gra den in het noorden en oosten to ruim boven de 20 in hetzuidwe* ten. Zwitserland: Flinke perioden ms zon, in het oosten soms ookwS wolken. Droog. Middagtempera tuur 25 graden of iets lager. Oostenrijk: Vooral in het oosts vrij veel bewolking en kans op be ige regen. In het westen zo nu 3 dan zon. Middagtemperatuur van circa graden in het noordoosten tfi ruim 20 graden in VorarlbergeJ Tirol. Polen: Eerst vrij veel wolken e' kans op buiige regen. Zaterdag het noorden en westen meer karc, op zon. Er waait een stevigf noordoostenwind. Middagtemperatuur vrijdag rono 11 graden, zaterdag rond 15. Tsjechië en Slowakije: Wolken e' vooral in Slowakije kans op buiig: regen. In Tsjechie ook af en tot zon. Middagtemperatuur.met names- terdag rond 15 graden. Hongarije: Overwegend bewok en nu en dan buiige regen. Middagtemperatuur rond 15 gra den. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles a A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 ringweg Amsterdam A12 bij Harmeien A12 bij Zevenaar POST OFFICE'# ft f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4